Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.11.15. 22:39:48

Bob_Marley írta:Totál feleslegesen tartom, hogy Agüerokat meg másokat igazoljunk....
....mikor itt van nekünk az ugyanolyan Pedro meg Tello....:mrgreen:

Kapus, középhátvád kell, csókolom!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.11.15. 22:34:09

Totál feleslegesen tartom, hogy Agüerokat meg másokat igazoljunk. Kapuskérdés fontosabb lesz, s bízom benne nem megint méregdrága támadókra fordítjuk a pénzt. Ha választani kell, akkor Courtois, nagyon fontos lenne, hogy olyan ember jöjjön, aki ismeri a Ligát, könnyebben betud illeszkedni. S szerintem Reina sem lenne rossz opció, ha nem sikerülne mondjuk a belga, egy tapasztalt spanyol kapus, hazai kapus, aki jól ismeri a társakat egy logikus döntés lenne.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.11.14. 20:29:53

Chino írta:(ha egyáltalán annyiért el lehet hozni)
ennyi a kivásárlási ára.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.14. 20:11:11

bence-barca írta: Egyébként én inkább Reusra voksolnék, lehet mondani, h Kun tud szélen játszani, de már töke ki van az embernek az itt meghanyatlott csatárokkal, akiket szélre erőltetnek.
Ezzel maximálisan egyet tudok érteni.
Reusnak kedvelem a játékát, de Pedronak úgysem adják ki az útját a német pedig nem hiszem hogy annyival többet tudna adni mint Alexis, sőt. Gólokban biztos nem, a chilei mezőnyjátékával pedig amúgy sincs gond. Szóval feleslegesnek tartom 35 millióért (ha egyáltalán annyiért el lehet hozni) idehozni úgy, hogy a szélre van egy Neymar/Alexis/Pedro (+Tello) triónk és még ott van Deulofeu (bár, ha ilyeneket nyilatkozik nem biztos hogy szívessen fogják látni), aki ha minden igaz végre kapni fogja a játékperceket, ráadásul Messi is többet járogat már ki a kezdeti pozíciójába.

Amúgyis sokadrangú kérdésnek tartom támadó érkezését. Kapust mindenképpen kell hozni, ami reméljük a Ter Stegen-Courtois duó egyikéből fog kikerülni. Az utóbbinak jobban örülnék és ha minden igaz nem vágyik vissza Londonba, a szerződését sem akarja meghosszabbítani, abban meg nem vagyok biztos, hogy még egy évet szeretne kölcsönbe menni. Szerintem az Atleticoval leszünk majd harcban nyáron. Viszont a belga drágább lenne, szóval nem fakadok sírva ha a német érkezik. Reinat szvsz vészmegoldásra szánták, ha Valdes lelépett volna. De lehet, hogy jön majd Pinto helyére, mert ha jól tudom lejár a szerződése és új kontraktus nem született.

Amellett újra terítéken lesz a védőkérdés. Nagyon jó hogy Bartra képes volt beépülni a csapatba, de sajnos a Kapitánnyal jövőre már nem lehet számolni. Középre kelleni fog valaki, Hummelsről egyre többet cikkeznek, örülnék ha érkezne.

Még a középpálya rendbetételét is fontosabbnak tartom, mint Reust vagy Kunt. Vagy sikerül házon belül megoldani Robertoval esetleg Rafinhaval vagy rá kellene menni Gündöganra. Valaki biztos elfogja vinni a német-törököt, jó lenne ha mi lennénk azok. Ez viszont nem lesz könnyű, mert kérők vannak (a Reallal van is valami szóbeli megállapodás). Az ára biztos az egekben lesz, ahogy Hummelsé is. A Dortmundtól már elment Götze, nagy valószínűség szerint Lewa szintén lép, esélyes Gündögan is a távozásra. Nem fogja csak úgy engedni a Dortmund, hogy lerabolják.
Forca Barca!!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.14. 19:57:17

bence-barca írta:Nem akarok én itt senkit se megbántani, meg letörni a lelkesedést, de komolyan arról megy a vita, h Reus vagy Agüero jöjjön?
Ehhez inkább májusban kéne visszatérni, amikor az a parányi realitás mégiscsak több alapon lesz, hisz kezdődik az uborkaszezon. :D
Egyébként én inkább Reusra voksolnék, lehet mondani, h Kun tud szélen játszani, de már töke ki van az embernek az itt meghanyatlott csatárokkal, akiket szélre erőltetnek.
Tudod, #fifa #fm #pes :mrgreen:

Hadd álmodozzunk kicsit. Ránk fér. :lol:

Májusban meg ennél sokkal irreálisabb hírek jönnek majd, ebben biztos vagyok. Falcao, Robben... Lesz itt minden. :lol:
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.14. 19:28:42

Nem akarok én itt senkit se megbántani, meg letörni a lelkesedést, de komolyan arról megy a vita, h Reus vagy Agüero jöjjön?
Ehhez inkább májusban kéne visszatérni, amikor az a parányi realitás mégiscsak több alapon lesz, hisz kezdődik az uborkaszezon. :D
Egyébként én inkább Reusra voksolnék, lehet mondani, h Kun tud szélen játszani, de már töke ki van az embernek az itt meghanyatlott csatárokkal, akiket szélre erőltetnek.
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.11.14. 19:27:08

Na persze,biztos a City csak úgy elengedi az argentint,50-60 alatt biztos nem.
A Neymaros nyári bevásárlás után kizárt,hogy annyi lóvét megint kiadjanak egy csatárra,pláne a várható (hátvéd)-kapus kiadások ismeretében.
L4wandowsk1-ra kell lecsapni,hamarosan szinte ingyen igazolható,ráadásul ő is szívesen játszana itt. :)
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.14. 19:19:31

az a reus, aki elvileg lenyilatkozta, hogy az fc barcelona csak egy kis rész a real madrid történelmében ? :lol:
persze ha kacsa, akkor nem cink, de olvastam pár helyen a napokban.

egyébként én is kedvelem reust, aguero és ő közüle nagyjából dobókockával döntenék.
1-3 : reus
4-6 : agu
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.14. 19:00:31

visca el barca írta:épp h reusnak nem lenne helye. ő olyan se nem kp, se nem csatár pozicioban tolja, neki a 4-2-3-1 vmelyik széle fekszik. sokra nem mennénk vele, ha sanchez helyette játszana. uhogy mégsem kell ő ide :D
Reus itt szerintem akármelyik szélen bőven elférne. :D Messi középen, a két szélen meg lehetne rotálni a Reus-Neymar-Sánchez hármast.

Agüerót meg kitennéd a jobbosra? :D Nem tudom, az mennyire lenne jó. Ha Messit majdhogynem állandó jelleggel a jobb szélen játszatnánk, akkor hozhatnák középre Kunt, ellenkező esetben én inkább a németre voksolnék.

De mondom, ha az argentint hozzuk el, akkor sem fogok harakirit elkövetni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.11.14. 18:56:51

Gareth Tello írta:Agüero sem lenne rossz, de egyrészt minimum egy tízessel drágább lenne, másrészt talán nehezebb lenne megtalálni a helyét a csapaton belül.
épp h reusnak nem lenne helye. ő olyan se nem kp, se nem csatár pozicioban tolja, neki a 4-2-3-1 vmelyik széle fekszik. sokra nem mennénk vele, ha sanchez helyette játszana. uhogy mégsem kell ő ide :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.14. 18:49:35

visca el barca írta:agüero nem mindig középen tolja (mondjuk mostanaban igen), régebben azért sokat játszott a bal oldalon is, de mivel jobb lábas, gondolom a jobboson sem jönne zavarba. szóval azért nem annyira klasszikus középső játékos mint falcao vagy zlatan.

vmelyik nap olvastam, hogy reusnak meg 35 millás kivásrlási ára van, vmelyiket biztos elhoznám pedro helyére (inkább az argentint, sokkal nagyobb spíler mint reus, meg jobban is illene ide)
Reus 35-ért ajándék lenne, én azonnal hoznám, egyébként is álmodozom már egy ideje arról, hogy leigazoljuk a németet. :D Agüero sem lenne rossz, de egyrészt minimum egy tízessel drágább lenne, másrészt talán nehezebb lenne megtalálni a helyét a csapaton belül.

Arról meg ne is álmodozz, hogy Pedrónak kiadják az útját. Viszont azt el tudom képzelni, hogy Tello távozik (bármennyire is kedvelem, annak nincs értelme, hogy még hosszú évekig játsszon is ötödik-hatodik számú támadóként), Reus vagy Kun jön, Pedro pedig ötödik számú csatár lesz Messi, Neymar, Alexis és Reus/Agüero mögött. :idea:
(És akkor Deulofeuról még nem is beszéltünk. :) )

Ráadásul, mint tudjuk, van egy olyan katalán város, hogy Reus, szóval csak annyi lesz a dolgunk, hogy leigazoljuk Marcót, megváltoztatjuk a keresztnevét Marc-ra, aztán máris saját nevelésű katalán lesz belőle. 8)

A kapuskérdés nálam már leegyszerűsödött arra a szintre, hogy vagy Ter Stegen, vagy Courtois. Akármelyik jön, maximálisan elégedett leszek.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.14. 18:44:54

ahogy a neymar-alexis-messi hármas, úgy aguero posztja is nagyjából forgatható elöl.
mind a négy játékos gyors, alacsony súlypontú, technikás támadó, egyiknek sem okoz gondot, ha helycserék vannak meccs közben mondjuk.

én most biztos nem hoznám 50 millákért ide aguerot, de nyilván nem döfnék tőrt a szívembe, ha itt lenne, mert kedvelem és a mai viszonylatban topcsatárnak tartom.

kapus téma :
ter stegen, vagy courtois, két fantasztikus lehetőség.
ha muszáj lenne választanom, szimpátia alapján inkább ter stegent dobnám, a németeknél is mindig kijön valami topkapus, köpke, kahn, lehmann, neuer...lehetne a következő. :)
de bármelyik jön, maximálisan elégedett leszek, és bizakodva várom.

reinához meg annyit, hogy 32 éves lesz a nyáron, mikor ugye érkezne.
most lehoz itt 2-3 kérdőjeles szezont, aztán ?
addigra meg már courtois lehet, hogy a chelsea, stegen pedig valamely másik nagyobb csapat kapuját védené, aztán lehetne megint vadászni meg ötletelni.

az ára kecsegtető, lehet, hogy akár ingyen is el tudnánk hozni, saját nevelés, ez nyilván a vezetőségnél plusz pont, rutinos, és nagyon jó mókamiki, bizonyította már a spanyol válogatott öltözőjében többször is, de nagyjából ennyi.
nálam nagyon sokadik alternatíva lenne. :)

azt meg csak így zárójelben, hogy azért nehogy már az utóbbi 25-30 év legjobb kapusai között számon tartott zubi keveredjen szakmai vitába egy ÚJ KAPUST illetően rosell-el.
ha már tata nem nyögheti ki, hogy ki kell, akkor egyértelműen zubi szavára kell hallgatni, nálam ez nem kérdés.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.11.14. 17:58:32

agüero nem mindig középen tolja (mondjuk mostanaban igen), régebben azért sokat játszott a bal oldalon is, de mivel jobb lábas, gondolom a jobboson sem jönne zavarba. szóval azért nem annyira klasszikus középső játékos mint falcao vagy zlatan.

vmelyik nap olvastam, hogy reusnak meg 35 millás kivásrlási ára van, vmelyiket biztos elhoznám pedro helyére (inkább az argentint, sokkal nagyobb spíler mint reus, meg jobban is illene ide)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2013.11.14. 16:13:30

S.Agüero írta:Man City forward Sergio Aguero (25) has offered himself to Barcelona. Barcelona are interested and Messi would also want him to join. [el9]

Neymar - Messi - Reus/Agüero hármas nem lenne rossz ott elöl. 8) Meg ugye Alexis. :)

Nagy "álmom" válna valóra, ha sikerülne elhozni Agüero-t. :D
ezzel egyetlen probléma van hogy Agüero középcsatár ... de ha vissza dobjuk Messit a jobb oldalra, örömmel látnám itt... nagyon brutál csatártriónk lenne :)
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.11.14. 15:11:54

Man City forward Sergio Aguero (25) has offered himself to Barcelona. Barcelona are interested and Messi would also want him to join. [el9]

Neymar - Messi - Reus/Agüero hármas nem lenne rossz ott elöl. 8) Meg ugye Alexis. :)

Nagy "álmom" válna valóra, ha sikerülne elhozni Agüero-t. :D
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.11.13. 22:54:52

bence-barca írta:A Nemzeti Sport értesülései szerint a Videoton szakmai stábja a napokban közölte a 31 éves Torghelle Sándorral, hogy a jövőben már nem számol vele, így elképzelhető, hogy a téli átigazolási időszakban távozni is fog.

Mit szólnátok hozzá? Messit mindenképpen jól helyettesítené.
Persze nyilván meg kell érte küzdeni, Realnál Benzema helyett mehetne, Game múltkor írta Arsenalba is elkéne egy csatár...
Állítólag nem akar még levezetni...
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.11.13. 22:33:59

bence-barca írta:A Nemzeti Sport értesülései szerint a Videoton szakmai stábja a napokban közölte a 31 éves Torghelle Sándorral, hogy a jövőben már nem számol vele, így elképzelhető, hogy a téli átigazolási időszakban távozni is fog.

Mit szólnátok hozzá? Messit mindenképpen jól helyettesítené.
Persze nyilván meg kell érte küzdeni, Realnál Benzema helyett mehetne, Game múltkor írta Arsenalba is elkéne egy csatár...
Ha idehozzuk Messi a cserepadra szorul.Nem szeretném minden egyes meccsen az argentin fancsali fejét nézni...
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.13. 22:26:15

A Nemzeti Sport értesülései szerint a Videoton szakmai stábja a napokban közölte a 31 éves Torghelle Sándorral, hogy a jövőben már nem számol vele, így elképzelhető, hogy a téli átigazolási időszakban távozni is fog.

Mit szólnátok hozzá? Messit mindenképpen jól helyettesítené.
Persze nyilván meg kell érte küzdeni, Realnál Benzema helyett mehetne, Game múltkor írta Arsenalba is elkéne egy csatár...
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.11.09. 13:44:56

Istenem... És ezek komolyan képesek lettek volna idehozni Reinát... :shock: =D> Remélem az lett volna a tervük, hogy Reina védett volna egy évet, amíg Ter Stegen Németországban edződik, aztán elhoztuk volna a németet első számú kapusnak, Reina meg a távozó Pinto helyett lett volna második. Nagyon remélem, hogy így lett volna, mert ha nem akkor nagyon gáz.
barca99 írta: Nem mondom, hogy közvetlenül az elitben van, de a 21 éves Ter Stegenre főleg nem mondanám.
Csak az a különbség, hogy Reina már nem is lesz nagy valószínűséggel a közvetlen elitben, míg a 21 éves Ter Stegennek erre minden esélye megvan.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.11.09. 13:29:58

"A Barcelona korábbi kapusa, Pepe Reina tért volna vissza a Barcelonához a nyáron, ha Victor Valdés elhagyta volna a klubot a nyári átigazolási időszakban. Ezt a ma már Napolit erősítő portás édesapja erősítette meg a ’Minuto 116’-nak adott interjújában."

egy szimpatikusabb ez a vitya gyerek :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.11.06. 09:48:58

Több Napoli meccset is láttam idén, nem értem mi ez az ellenszenv Reinával kapcsolatban. Mármint azon kívül, hogy egy ideje divat szidni, mert a korábbi években voltak gyengébb periódusai. Nem mondom, hogy közvetlenül az elitben van, de a 21 éves Ter Stegenre főleg nem mondanám. Sosem védett még igazán kiélezett helyzetben, parázs kupameccseken, vagy amikor a bajnoki címért hozni kell a kötelezőket. Azt meg láttuk Valdés előtt, hogy attól, mert valaki máshol parádézik, nem biztos, hogy itt nem bohócruhában fog védeni.

Courtois legalább ezzel is előrébb van, tavaly is sokáig meneteltek a bajnokságban, védett EL-döntőn, most meg ott vannak a BL-ben, valószínűleg egy, de akár két egyenes kieséses párharcban is ott lehet.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.05. 18:42:29

Igazából engem mindkét kapus meggyőzött, bármelyiküknek örülnék. Igaz, Courtois-t preferálom, de ha nem jön össze az ő szerződtetése, akkor Ter Stegen is tökéletes.

Csak könyörgöm, ne ilyen Reina-szintű emberekkel szórakozzunk.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.11.05. 18:17:25

Varatrix írta:Médiakoholmány, de cserének eltudnám képzelni.

Különben nem értem, hogy ilyen hírek után hogy 2 millióra vagyunk Ter Stegentől, hogyan jön képbe Courtois?

Én is a Belgát tartom nagyobbra. Zamora díjas, rutinos és fiatal, minden mellette szólna, ha nem a Chelsea lenne a tárgyaló partner.
Valamivel el kellett adni a mai lapot is. :D Egyébként meg nem elképzelhetetlen, hogy novemberben nincs egyértelmű döntés, vagy hogy több opció is él. Előkészítik a terepet Ter Stegen felé, az aláírásokon kívül nem hiányzik semmi, csak nem biztos, hogy végül alá lesz írva.

A Chelseanél pedig figyelembe kell venni, hogy van egy 31 éves kapusuk, akinek nem indokolt a cseréje. És még 3-4 évig igazából ez fel sem fog merülni, addig meg nem biztos, hogy meg tudják oldani kölcsönjátékkal, főleg, hogy addig le is jár a szerződése. Bár az Atleti nyilván örülne neki. :)

Szóval valóban nem egyszerű a Chelseavel, de az elkövetkezendő években nincs szükségük a belgára, ha tényleg jönni akar (márpedig egy Barcánál biztosan első számú kapusnak lenni elég kecsegtető), akkor igazából Mourinhoék sincsenek sokkal kényelmesebb helyzetben.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2013.11.05. 18:00:20

Amennyiben a kapuskérdés körüli hírek igazak,akkor az aggasztó. Szerény véleményem szerint a mindenkori edzőnek a felelőssége a kapus kiválasztása,nem a technikai igazgatóé(még ha kapus is volt) vagy az elnöké. Nagyobb horderejű kérdés ez annál,minthogy a két nagyfőnök kuki méregetési kérdést csináljon belőle. Mezei szurkolóként,azt gondolom mindkét kapus jó döntés lehet. Remélem sportszakmai döntés születik. Nem örülnék neki,ha a Milanhoz hasonlóan,"fentről" kompetenciahatárokat meghaladóan belefolynának edzői hatáskörbe tartozó döntésekbe.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.11.05. 17:27:31

sörvirsli írta:Jöjjön csak a német de mihamarabb mert végén a nagy sóherkedés miatt megveszik inkább 5 misiér Reinát! #-o
Médiakoholmány, de cserének eltudnám képzelni.

Különben nem értem, hogy ilyen hírek után hogy 2 millióra vagyunk Ter Stegentől, hogyan jön képbe Courtois?

Én is a Belgát tartom nagyobbra. Zamora díjas, rutinos és fiatal, minden mellette szólna, ha nem a Chelsea lenne a tárgyaló partner.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Válasz küldése