Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.08.13. 16:23:25

Én nem igazán értem miért pedálozik mindenki azzal hogy Masch félmegoldás, mert nem az az igazi posztja. Mióta nálunk van csupán 1-2 alkalommal játszott vkp-t. Neki már az a posztja. Nem akarok másokkal példálózni de ott van pl. Bale. Az eredeti posztja bal bekk, top játékos viszont nem ott lett belőle. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy kh-ként az argentín még jobb teljesítményt hoz le. Szóval ez irreleváns.

Ami a kétszűrős taktikát illeti, én is kíváncsi lennék rá, viszont Tata is elmondta, hogy a jelenlegi játék fog folytatódni 4-3-3-ban, és alá is támasztatják az eddigi meccsek. (nyilván haknik voltak, de valami jele biztos lett volna)
Én inkább azt tudnám elképzelni, hogy Busi fellép Xavi helyére, Song pedig átzvenné a posztját.. Nagyon kreatív és technikás játékos Busquets, szerintem ott is megállná a helyét, labdaszerzésben, védekezésben pedig stabilabbak lennék. Nem látok rá sok esélyt, de szerintem nem lenne hülyeség.

A védőkérdés kezd szappanoperába átmenni. Az nem igazán zavarna, hogy későn kapcsolódik be. Lenne ideje beleszokni a játékba, mert azért vannak a helyére emberek, a liga legtöbb csapata ellen pedig simán odafér.
Nem hiszem, hogy télen hoznánk valakit, kivéve, ha olyan sérüléshullám lesz hátul, hogy nem bírná el tavasszal a csapat. De akkor is max egy kiegészítő embert.
Forca Barca!!!!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2013.08.13. 16:23:00

Egyre inkább gyengül ez a keret, mintsem hogy erősödne.

Nincs pénz, talán Villa-t nem kellett volna elajándékozni, vagy csinálni egy kis pénzt az eladásra szánt játékosokkal, vagy cserealapba tenni bármit.

Mascherano két éve semmit se csinált, Puyol se sokat, úgy volt áprilisban visszatér még mindig sérült, Montoya alig játszott a 22 fős keret is igazából jó ha van 18 fős... nekimenni egy kb 50-60 mérkőzéses szezonnak éljen
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.08.13. 16:18:38

barca99 írta:Honnan veszed, hogy mennyi David Luiz ára? Könyörgöm, mondd már, hogy a sajtóból. :D

És mégegyszer: az, hogy nem pénzügyi akadály a védőigazolás, az nem egyenlő azzal, hogy eszement összeget fizetünk ki akárkiért is.
Egy kiló krumpli és egy és 20 dkg párizsi. Most komolyan van értelme lefutni ezeket köröket? Mert felőlem vitatkozhatunk órákon át a szemmel verésről is, de nem hiszem, hogy túl sok értelme van.

Nyilván mi beajánlottunk nagyjából 20-at (hisz a sajtó hozta le), a Chelsea meg mondta rá, hogy 80. Ezt nem hozta le a sajtó, de Abramovics jachtjának a takarítója hallott egy beszélgetést, ami lehet, hogy inkább olajbizniszről szólt, de mintha hallotta volna egyszer, hogy David...

40 millióig érdemes elmenni, fölé már nem.

És te honnan vetted, hogy David Luiz iránt érdeklődünk? Talán beszéltél Rossellel, Zubival, vagy esetleg Martinotól hallottad? Már megint ez a fránya sajtó...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Barcaman1993 2013.08.13. 16:23:44-kor.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.08.13. 16:00:19

a pénzügyi okokat nem úgy kell érteni, hogy nincs rá elég pénz, vagy hogy összeomlana a klub, ha sokat adnánk valakiért. inkább úgy, hogy a körülbelül 25 milliós david luizt állítólag 50ért engedné el a chelsea. (ami egyenlő azzal, hogy nem eladó, viszont ha kapnak egy őrült ajánlatot, akkor nyilván elengedik)

az agger felé tett ajánlatot pedig az ügynöke szerint visszautasította a liverpool. itt se lehet nyilván semmi konkrétumot tudni, de a hírek 20 millió körüli ajánlatról szólnak, úgy, hogy agger sose számított drága védőnek.

szóval még mindig ott tartunk, hogy nagyon kéne valaki, de egyszerűen nincs jó megoldás. persze, hozhatjuk sakhot, de minek? nem plusz egy ember kell a védelembe, hanem plusz egy megfelelő ember. a psgnél negyedik számú középhátvédnek számítanának rá, úgy hogy előtte van alex (értitek, alex), meg a sokak szerint hozzánk még kevés marquinhos. ha a fiatal brazil kevés lett volna hozzánk, akkor mit akarunk attól, aki elé hozták? attól, aki több edzője szerint is alex mögött van a sorban :(
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.08.13. 15:55:14

Szóval megint halogatjuk amit nem kéne,újabb átgondolt döntés.
Tavasszal meg majd amikor forgolódnak a védőink a nagyok ellen,meg Puyol 4szer húzódik,vagy szakad meg,akkor pupillázunk,hogy ez hogyan lehetséges.
Ez olyan poszt ahol állandóság kéne. Nálunk meg Piqué mellett az nem játszott középső védőt,aki nem tette be a lábát a stadionba jóformán. Így Gerard sem tud olyan formát hozni,mint amit hozott akkor,mikor rendszerint Puyol játszott mellette.
Nah mindegy,meglátjuk,én még mindig bízom egy Luiz,Agger,Verthongen megoldásban,mindhárom előrelépés volna.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.08.13. 15:51:29

ez esetben remélem song fog lehetőséget kapni ott, ha kell.

aláírom, hogy amikor ott vetette be tito, finoman szólva sem volt meggyőző, viszont azok az első meccsei voltak új csapatában, és így különösen nehéz dolga volt.
viszont most, hogy már elég jól beilleszkedett mind taktikailag, mind emberileg a csapatba, talán meg lehetne újra próbálni.

ettől függetlenül nem vagyok a félmegoldások híve.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.08.13. 15:46:21

shutterisland írta: nekem már annyira mindegy lett volna, hogy luiz, agger, marquinhos, sakho vagy vertonghen, sőt, már egy másodvonalas, de rutinos védővel is beértem volna, csak nehogy már egy pique-mascherano-puyol-bartra-bagnack(?) ötössel álljunk neki az idénynek.
a tavalyiakból kiindulva, ott van még song, busi, adriano :lol:

a láma vezetőség ugy gondolja, hogy ez a 8 ember csak elég lesz két posztra :lol:

------------

viccet félretéve én ugy gondolom, hogy ha puyi hozza a tavaly 3 meccset játszok 10-et nem formáját akkor csunya idény elé nézünk. ő az egész védelem kulcsa...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.08.13. 15:36:20

nem hiszem el, hogy egy bajnoki címre és bajnokok ligájára esélyes (még akkor is, ha már nem a legnagyobb esélyes) barcelona, akiknél ráadásul nem éhbér a fizetés sem, nem tud összekaparni egy rohadt védőt annak tekintetében sem, hogy az érkező játékosnak biztosítva lennének a játékpercek.

nekem már annyira mindegy lett volna, hogy luiz, agger, marquinhos, sakho vagy vertonghen, sőt, már egy másodvonalas, de rutinos védővel is beértem volna, csak nehogy már egy pique-mascherano-puyol-bartra-bagnack(?) ötössel álljunk neki az idénynek.

puyol óriási kérdőjel a sérülése és a kora miatt, bagnack abszolút nulla kilométeres, maradt 3 épkézláb védőnk, amiből az egyik hullámzó, a másiknak nem is ez a posztja, a harmadik pedig egyelőre rutintalan.

jó, kicsit lesarkítottam, és azt is tudom, hogy a csapat szintű védekezés és a letámadás az elsődleges, csak azt követik a személyi kérdések.
de akkor sem kecsegtet sok jóval ez a több sebből vérző, és vékony belső védelem.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.08.13. 15:35:08

Honnan veszed, hogy mennyi David Luiz ára? Könyörgöm, mondd már, hogy a sajtóból. :D

És mégegyszer: az, hogy nem pénzügyi akadály a védőigazolás, az nem egyenlő azzal, hogy eszement összeget fizetünk ki akárkiért is. Ráadásul Alves is elmondta tegnap (akivel ugye most van edzőtáborban Luiz), hogy Mourinho nem akarja elengedni, de ezt a portugál is lenyilatkozta múlthéten.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.08.13. 15:11:57

Na ne! Egyre jobban az az érzésem, hogy nem lesz itt védőigazolás. Röhej, mert most meg "pénzügyi okok" miatt csúszhatunk le mindenkiről. Legalábbis erről cikkeznek... Pár hete még Bartomeu azt nyilatkozta, hogy védő igazolása nem gazdasági kérdés. Azért az elképesztő lenne, ha azért nem jönne David Luiz, mert nem vagyunk hajlandóak 40 misit kicsengetni érte.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.08.13. 14:20:36

Alapvetően amikor a Realt rutinból vertük halálra,mindíg a gála csapat állt fel...Egyetlen egyszer volt ez a védekezőbb felállás...Ez 2vkp a Bayern elleni zakó óta gittelők erőltetik...A játékunk lényege a kreatív középpályás játék...Ha egy kreatív helyett egy védekező típusú embert rakunk be,az előrejátékunk kb meghal...Emlékszem a 2-0ra,sima volt,de elég rosszul játszottunk,nem volt sok helyzetünk,nem emlékeztettünk önmagunkra...A taktikával nincs gond,ezzel a taktikával vertük meg a Chelsea,a Milant,a Realt, a Bayernt is, úgy hogy sírtak a félidőben...És nem nem ismertek ki azóta...Egyszerűen sokkal szarabbul játszottuk amit tudunk...Sokkal lassabban,pontatlanabbul,sok a középpályás labdaeladással...Visszábbhúzta Tito a csapatot,nem annyira fent támadtunk le,több területet adtunk az ellenfeleknek,ami nem működött...Ha ezen valtoztata Tata,márpedig már most látszik hogy fog,és újra megfolytjuk az ellenfelet letámadással már a saját térfelükön,akkor ugyan úgy nem lesz ellenfelünk mint az utóbbi években...Ha jól játszuk a letámadást,gyors passzokkal operálunk,gyakorlatilag legyőzhetetlenek vagyunk,mert kb 2szer összeszokottabb és tehetségesebb a keretünk mint bárkinek európában...Szal ezen kell változtatni nem 2 vkpval megölni a játékunk eszenciáját...És persze ha extrém esetben az egész védelmünk megint hiányzik,akkor lehet variálni,de bízzunk benne nem lesz még egy ilyen szerencsétlen szezonunk...

Amúgy mindíg sírunk hogy jajjj nincs védelmünk,hogy ez meg az nem jó,azért emlékezzünk rá hogy anno Oleguer játszott egy Chelsea ellen,és helyzetük sem volt gyakorlatilag...Vagy pl Van Bronckhorst-ot is az nem verte meg egy az egyben aki nem akarta...És mégis volt védekezésünk...Csapat szinten kell ezt megszervezni...Nem feltétlen a játékosok személye a biztos védelem kulcsa...

Amúgy a spanyol lapok azt hozzák hogy Tata most beszél Zubival hogy hogy is legyenek az igazolások,de közel nem sürgeti egy védő érkezését...Sztem amúgy ez csak pszichológia a csapat felé,hogy ő megvan elégedve a mostani kerettel,illetve lehet átigazolási politika,hogy olcsóbban el lehessen hozni vkit...De tuti ő is nyugodtabb lenne plusz egy emberrel...De ezt nem kommukálhatja kifelé...Amúgy ahogy Rosellt ismerem ő elmondta hogy lesz még egy ember,ha nem kell Tatanak akkor is kap egyet... :D Aki így vagy úgy de nem zokogna azért emiatt abban biztos vagyok...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
vaseger
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013.05.07. 11:06:36
Tartózkodási hely: Magyarország

2013.08.13. 12:26:13

Alcantara írta:
vaseger írta: új taktikai elemek bukkanhatnak fel (pl. két szűrő); jobb koncentrálásra készteti a középpályásainkat a védekezésben
Nem kötekedésképpen:

Ezt a fórumon találta ki valaki, hogy két szűrővel játszik a csapat, majd csatlakozott hozzá pár ember, lelkesen támogatva az "ötletet".
Nyilván lehet ötletelgetni, azért van ez a fórum.

Viszont soha nem játszottunk így, nem is merült fel eddig ez a taktikai variáció. Innentől fogva szerintem ilyenen felesleges gondolkodni, semmi értelme.
Nagyjából olyan, mintha azon mazsoláznék itt, hogy Thiago Silva mennyire fogja megállni a helyét Piqué mellett.
Viszontválasz szintén nem kötekedésképpen

Nem én találtam ki, de én is 'kacérkodom' a két szűrős játékkal, pontosabban két olyan játékossal a középpályán, akik védekezésben is hatékonyak, jobbak, mint Xavi és Iniesta ezen a téren. Egy előző hsz-ben így pedzegettem, szerintem nem mellőzve az esetleges gondokat sem:
"Én is szimpatizálok a két szűrővel, de alapfelállásban ez kissé Barca idegen. Ugyanakkor emlékezhetünk arra is, hogy Keita-t Pep olykor nem Busi helyett küldte be, hanem mellé. Igaz Keita (miképp Yaya is) a támadásokkal is jobban felért, mint a mostainak, ezért is sajnáltam a távozásukat. De ha két szűrő lenne, kérdés, hogy átalakulna-e a 4-3-3, vagy maradna, de Ini vagy Xavi nélkül, vagy maradna Xavi és Ini, csak utóbbi egy sorral feljebb. Vagy merészebb váltás is elképzelhető: 4-5-1-el, vagy az elvetemült 4-4-2-vel. Papíron ez utóbbi szépen is mutatna, hisz a két ék, Messi és Neymar lenne, mögöttük a két szűrő mellett ott lehet xavi és Ini. Kérdés, hogy a szerkezetváltást tudnák-e élesben alkalmazni, különösebb próbameccsek nélkül."
Leírok most egy összeállítást, amelyben 2010-ben 2:0-ra vertük a Realt, akkor, amikor a sarkunkban lihegtek, sőt gólaránnyal vezettek is előttünk:
V. Valdés - Puyol, Piqué, Milito (Márquez, 79.), Maxwell (Iniesta, 64.) - Busquets - Alves, Xavi, Keita, Pedro - Messi.
/a Realé csak, hogy meg legyen: Casillas - Ramos, Albiol, Garay, Arbeloa - Xabi Alonso - Gago, Marcelo (Guti, 57.) - Van der Vaart (Raúl, 69.) - C. Ronaldo, Higuaín (Benzema, 79.
Együtt játszott Busi és Keita, ráadásul még Alves is fenn volt, mint (?) középpályás - nem volt gond, ha fenn ragadt, mert nem ő volt a bekk. Ahogy írtam, szerintem Keita támadóbb, mint Masche vagy Song, de ebben a felállásban, illetve ennek variálásában van ráció. Érdemes végigböngészni a korszak Barca- Real összeállításait, a gálacsapattal többször kaptunk ki, mint nyertünk.
S még egy megjegyzés. Ha nem igazolunk (benne van a pakliban), s mondjuk Puyol épp sérült (benne van a pakliban), Piquet meg épp eltiltva (benne van a pakliban) egy fontos és rázós meccs előtt, akkor bárki legyen a belső kettősünk a Bartra, Bagnack, Mascherano, Adriano, Busi, Song szóba jöhető hatosából, senki sem lenne nyugodt. Nemcsak mi nézőnk, de lehet a csapat maga sem. Nem kell a két védekező kp. a meccsek jó részére, de ilyenkor hasznos lehet. Persze lehet más ötlet is, mint pl. Montoya és Alves együtt szerepeltetése a jobb oldalon, vagy épp Alba/Adriano a túl oldalon, ha a balon kell jobban védekezni. A múlt évben az nem tetszett, hogy ritkán húztunk merészet a tavasszal. Egyelőre ennyi.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.08.13. 07:02:19

vaseger írta: új taktikai elemek bukkanhatnak fel (pl. két szűrő); jobb koncentrálásra készteti a középpályásainkat a védekezésben
Nem kötekedésképpen:

Ezt a fórumon találta ki valaki, hogy két szűrővel játszik a csapat, majd csatlakozott hozzá pár ember, lelkesen támogatva az "ötletet".
Nyilván lehet ötletelgetni, azért van ez a fórum.

Viszont soha nem játszottunk így, nem is merült fel eddig ez a taktikai variáció. Innentől fogva szerintem ilyenen felesleges gondolkodni, semmi értelme.
Nagyjából olyan, mintha azon mazsoláznék itt, hogy Thiago Silva mennyire fogja megállni a helyét Piqué mellett.
vaseger
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013.05.07. 11:06:36
Tartózkodási hely: Magyarország

2013.08.12. 22:27:26

Végül is összefoglalva, mik is a lehetőségek?
A) Veszünk egy klassz hátvédet. Lehetséges előnyei: stabilabb, jobb lesz a védelem, rotálhatóbb is, így pihentebb is a tavaszi nagy meccsekre. Az új vetélytárs mindenkiből a legjobbat hozza ki, Bartra Varane szintjén muzsikál és Masche is a legszebb napjaira emlékeztetően. A szerkezeten nem kell változtatni nagyon, 'csak' a letámadás hatékonyságán. Esetleges hátrányok: nem illeszkedik be mégse; beilleszkedik, de rossz hangulata lesz néhány embernek az öltözőben a kevesebb játéklehetőség miatt; hiába a jó védő, kiderülhet, hogy a védekezési szisztémánkkal is gond van, nemcsak a benne lévő személyek minősége a gond.
B) Veszünk egy 'noname' rutinost vagy feltörekvő ifjú tehetséget. Ezt nem tartom valószínűnek, mert ugye akkor miért engedtük el Abit? Üzenet lenne, hogy nem bízunk Bartrában Mashe-ban. Ráadásul lutri lenne.
C) Nem veszünk senkit. Előnyei esetlegesen: nagy lehetőség elsősorban Bartrának, hogy bejátsza magát; átgondolásra késztetheti a védekezési szisztémát, új taktikai elemek bukkanhatnak fel (pl. két szűrő); jobb koncentrálásra készteti a középpályásainkat a védekezésben; több gólt akarunk rügni, biztos, ami biztos alapon. Hátrányok: se Bartra se Masche nem lesz átütő, Piquet és Puyol egyszerre dől ki a szezon egy fontos szakaszában; a hátsó instabilitás nyugtalanítóan hat az elől játszókra is.
Szerintetek?
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2013.08.12. 22:26:37

lahertitty írta:Fontás, Muniesa és Bartra voltak a legnagyobb császárok a Barca B-ben, szerintem nem volt okos 3-ból 2-től megszabadulni (még ha csak kölcsönbe is adták őket), jól állták volna a sarat és most nem kéne igazolni senkit sem középső védő posztra.
Azért valószínűleg nem véletlen, hogy Fontás nem tudott megragadni egy Mallorcánál sem. Akkor pedig nem biztos, hogy előrébb lennénk vele, sőt. Nem minden ígéretes játékosunk válik be, a legtöbbjük elmegy spanyol középcsapatba - vagy hasonló szintű csapatba - stabil kezdőnek vagy kiegészítőembernek. (Xavi Torres, Bojan, Marc Crosas, Nolito, GdS, csak hogy néhányat említsek.)
Muniesa pedig 20 éves kora előtt komoly műtéteken esett át mindkét térdén, sérülten meg hiába nagy tehetség. Bízom benne, hogy a szakembereink nálunk fórumozóknál jobban tisztában voltak Muniesa képességeivel és erényeivel és ennek tudatában engedték el. Ha egy-két éven belül kiköt egy nagyobb csapatban, akkor jogos lesz az, hogy nem volt okos dolog elengedni, ennél azonban sokkal valószínűbb, hogy elveszik ő is a hétköznapokban, mint a többi távozó.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2013.08.12. 21:36:02

Jó ideje folyik már itt a társalgás/vitázás/találgatás a védők kapcsán. Most beírom én is a véleményemet.

Először is nem a védőkkel van baj nálunk, hanem a védelemmel. Pique és Mascherano is képes kiváló védőteljesítményre, még ki is egészítenék egymást, de együtt nem megy nekik, márpedig jelenleg ők a legjobbak. Bartra biztató, tehetséges, de még sok a helyezkedési hiba, nem akkora tehetség, mint Pique volt.

Nekünk jelenleg egy vezér kell, nem pedig "csak" egy kiváló védő. Ezért lett volna Thiago Silva a tökéletes megoldás, mert mellette Pique és Masche is jobban játszanának, hiszen lenne ki irányítsa őket. David Luiz a legjobb védő azok kzöül, akik szóba kerültek, de nem vagyok benne biztos, hogy rá van szükségünk. Ő egy bohóc, akárcsak Pique. Kell mellé valaki, nem biztos, hogy jól járnánk vele. Agger és Verthongen lenne a telitalálat. Mindketten nagyon jó vádők és a csapataik védelmének az igazi vezérei, szervezői. Nekik örülnék legjobban, még az áruk se lenne vészes. Agger némileg sérülékeny, de ez sokszor megoldódik, amikor más edzésstílusba kerül bele a játékos, illetve más bajnokságba.

Mások: Vermaelen, Rami, Mathieu, Koscielny, Sakho. Mathieuvel ne is vicceljünk. Középszerű játékos, nem is vezér. Vermaelen kb akkor omlott össze az Arsenalban, amikor megnőtt a felelősség a vállán. Koscielny rég került szóba, amúgy jó megoldás lenne, de nem az igazi. Sakhoról szinte sose cikkeznek, nem néztem PSG meccset, amikor ő volt a védelem vezére, de azért nem véletlen volt ő csapatkapitány-vészmegoldásnak beválhat. Rami pedig a legkérdésesebb. Első szezonjában kiválóan szervezte a Vale védelmét, jól játszott, de azóta nem ment neki. Mellesleg a Vale is rengeteget gyengült. Ő egy nagycsapatban jó játékosokkal és védőkkel körülvéve akár még be is válhat.


Kb mindenkit sikerült feldolgozni. Várom a védőt. Verthongen, Agger, Luiz a sorrendem.
A Fifa egy szégyen
vaseger
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013.05.07. 11:06:36
Tartózkodási hely: Magyarország

2013.08.12. 21:29:43

Fofana írta:Mindenki kezdő khv-ben gondolkodik. De mi van, ha kevesebb játékidővel Puyol nem sérül meg? Rendszeresen padozni fog Puyol, Pique vagy az új klasszis? Mi lesz Mascheranoval? Érje be másodosztályú csapatok elleni királykupa meccsekkel, holott korábban khv-ként klasszisteljesítményt nyújtott? Vagy Bartra mikor fog lehetőséget kapni, hogy valóban kiderüljön, megüti-e a Barca szintjét? Ahhoz gyakorlatot kellene szereznie több tétmeccsen lehetőleg először mérsékeltebb ellenfelek ellen. A Bayern elleni Bl-elődöntőbeli bevetése ehhez túl mély víz volt, de nem rajta ment el a meccs, nem lógott ki. Ha nem kap a tavalyinál több lehetőséget, az körönséges eltékozlása a tehetségének. Rendszeres játéklehetőséget kell neki adni, ez egyébként már kapásból csökkenteni fogja Puyol terhelését és sérülésének valószínűségét is. Aztán ha bejön, akkor igazoltunk ingyért egy 22 éves, a klub iránt elkötelezett minőségi védőt. Ha meg nem, akkor kölcsön lehet adni, végleg eladni, de nem három garnitúra mezért, mert csak attól, hogy többet játszott a Barcában, már nőni fog az értéke. Szerintem men stabil kezdőcsapat-szintű, hanem biztonsági csereemberben érdemes gondolkodni. Abidal erre ideális lett volna, egyáltalán nem mozgott öregurasan a szezon végén, el meg csak nem butult. Biztonsági cserének meg akár Bagnack is jó lesz. Ha mindenképpen igazolni akarunk khv-t, akkor olyant érdemes aki nagyon fiatal, de idővel klasszis lehet belőle. Ehhez kb. 10M-t kell kiadni egy 18 körüli játékosért vállalva a kockázatot, vagy megvárni, míg bizonyít és akkor többet fizetni érte, mint a Chelsea, M. City, PSG vagy a Monaco tenné, és akkor a Bayernről és a M. Unitedről még nem is beszéltünk. Ld. Marquinhos. Ja, és akkora fizetést kellene neki adni, mint az előző klubok, ami persze az egész keret bérezési rendjét felboríthatná.
Szerintem ez a három lehetőség van/lett volna:
-megtartani Abidalt
-igazolni egyet a 18-20 év körüli fiatalt, akit egyébként már minden nagycsapat észrevett
-beérni Bagnack-kal vésztartalékként.
Csak azért, mert történetesen van rá pénz, most nem látom értelmét a kezdőbe khv-t igazolni.
Hasonlóképpen látom én is a helyzetet. Szerintem pont Abi miatt van az, hogy nem igazolunk ingyen megszerezhető rutinost (pl. Lugano)m vagy ismeretlen dél-amerikait, hisz erre a szerepre Abidal tökéletesen alkalmas lett volna. Szerintem a sztáron is azért vacakolnak annyit, mert a jó játékos előnye mellett az öltözői hangulat hátrányával is számolnak. Véleményem az, hogy csak akkor igazolunk, ha relatíve jó pénzért jutunk hozzá az illetőhöz, vagy nem igazolunk, s az edző feladata lesz a védekezés hatékonyabb megszervezése. Mert tavaly nemcsak a beugró középhátvédek bakiztak, a középpályás védekezés sem volt túl hatékony. Xavit leginkább a körülményes támadás vezetés miatt bírálták, de szerintem a védőmunkája sem volt kifogástalan, kevesebbet ütközött és lasabban ért vissza és ez kissé Iniestára is igaz. És Busi sem tavaly volt e legjobb.
vaseger
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013.05.07. 11:06:36
Tartózkodási hely: Magyarország

2013.08.12. 21:15:18

Szerintem a jelenlegi keret alkalmas szezonbeli meccseink 90%-án, hogy behúzza a győzelmet. Viszont a maradék 10-en múlik a nemzetközi kupaszereplés és esetlegesen a Liga 1. helye. Ha nem lesz komoly szintű középhátvéd igazolásunk, ezekre a meccsekre valami újat kell kitalálni. Én is szimpatizálok a két szűrővel, de alapfelállásban ez kissé Barca idegen. Ugyanakkor emlékezhetünk arra is, hogy Keita-t Pep olykor nem Busi helyett küldte be, hanem mellé. Igaz Keita (miképp Yaya is) a támadásokkal is jobban felért, mint a mostainak, ezért is sajnáltam a távozásukat. De ha két szűrő lenne, kérdés, hogy átalakulna-e a 4-3-3, vagy maradna, de Ini vagy Xavi nélkül, vagy maradna Xavi és Ini, csak utóbbi egy sorral feljebb. Vagy merészebb váltás is elképzelhető: 4-5-1-el, vagy az elvetemült 4-4-2-vel. Papíron ez utóbbi szépen is mutatna, hisz a két ék, Messi és Neymar lenne, mögöttük a két szűrő mellett ott lehet xavi és Ini. Kérdés, hogy a szerkezetváltást tudnák-e élesben alkalmazni, különösebb próbameccsek nélkül. Azért az ázsiai ellenfelek ellen két szűróvel kiállni ciki lett volna. Van ugyanakkor idő, mert ha nem kerülünk BL halál csoportba, éles meccsek leginkább csak tavasszal lesznek.
Fofana
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2012.07.25. 14:18:13

2013.08.12. 21:07:27

Mindenki kezdő khv-ben gondolkodik. De mi van, ha kevesebb játékidővel Puyol nem sérül meg? Rendszeresen padozni fog Puyol, Pique vagy az új klasszis? Mi lesz Mascheranoval? Érje be másodosztályú csapatok elleni királykupa meccsekkel, holott korábban khv-ként klasszisteljesítményt nyújtott? Vagy Bartra mikor fog lehetőséget kapni, hogy valóban kiderüljön, megüti-e a Barca szintjét? Ahhoz gyakorlatot kellene szereznie több tétmeccsen lehetőleg először mérsékeltebb ellenfelek ellen. A Bayern elleni Bl-elődöntőbeli bevetése ehhez túl mély víz volt, de nem rajta ment el a meccs, nem lógott ki. Ha nem kap a tavalyinál több lehetőséget, az körönséges eltékozlása a tehetségének. Rendszeres játéklehetőséget kell neki adni, ez egyébként már kapásból csökkenteni fogja Puyol terhelését és sérülésének valószínűségét is. Aztán ha bejön, akkor igazoltunk ingyért egy 22 éves, a klub iránt elkötelezett minőségi védőt. Ha meg nem, akkor kölcsön lehet adni, végleg eladni, de nem három garnitúra mezért, mert csak attól, hogy többet játszott a Barcában, már nőni fog az értéke. Szerintem men stabil kezdőcsapat-szintű, hanem biztonsági csereemberben érdemes gondolkodni. Abidal erre ideális lett volna, egyáltalán nem mozgott öregurasan a szezon végén, el meg csak nem butult. Biztonsági cserének meg akár Bagnack is jó lesz. Ha mindenképpen igazolni akarunk khv-t, akkor olyant érdemes aki nagyon fiatal, de idővel klasszis lehet belőle. Ehhez kb. 10M-t kell kiadni egy 18 körüli játékosért vállalva a kockázatot, vagy megvárni, míg bizonyít és akkor többet fizetni érte, mint a Chelsea, M. City, PSG vagy a Monaco tenné, és akkor a Bayernről és a M. Unitedről még nem is beszéltünk. Ld. Marquinhos. Ja, és akkora fizetést kellene neki adni, mint az előző klubok, ami persze az egész keret bérezési rendjét felboríthatná.
Szerintem ez a három lehetőség van/lett volna:
-megtartani Abidalt
-igazolni egyet a 18-20 év körüli fiatalt, akit egyébként már minden nagycsapat észrevett
-beérni Bagnack-kal vésztartalékként.
Csak azért, mert történetesen van rá pénz, most nem látom értelmét a kezdőbe khv-t igazolni.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2013.08.12. 20:51:52

lahertitty írta:Fontás, Muniesa és Bartra voltak a legnagyobb császárok a Barca B-ben, szerintem nem volt okos 3-ból 2-től megszabadulni (még ha csak kölcsönbe is adták őket), jól állták volna a sarat és most nem kéne igazolni senkit sem középső védő posztra.
Egyetértek, ezzel csak az a baj, hogy mondjuk egy BL elődöntőben nem valószínű, hogy hármójuk közül valamelyik is kezdhet. :? Ezért egy komolyabb és tapasztaltabb játékos kéne védő posztra! :)
Kép
Avatar
lahertitty
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2009.08.07. 11:33:36
Tartózkodási hely: Kiskunhalas

2013.08.12. 20:45:04

Fontás, Muniesa és Bartra voltak a legnagyobb császárok a Barca B-ben, szerintem nem volt okos 3-ból 2-től megszabadulni (még ha csak kölcsönbe is adták őket), jól állták volna a sarat és most nem kéne igazolni senkit sem középső védő posztra.
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.08.12. 20:09:28

S.Agüero írta:
mess2009 írta:ha nem tudnak egy klasszis védőt hozni én ezt javasolnám alap felállásnak:
Alves-Pique-Adriano-Alba
Mascherano.Busquets(Song)
Xavi(Doa Santos) VAGY! Iniesta(Sergi Rob.)
Neymar(Tello) Messi(Fabre)Pedro(alexis)
a Busqets-Mascherano kettős ugyanis hatásosan támogathatná a védelmet de ha lehet( alkalmanként) a középpályát is.Iniesta egyértelműen a támadásokat építheti kiküszöbölve az egymásnak passzolgatást Xavival ami egyébként is csak lassítja mostanában a játékunkat.
Adriano középső védőnek? :lol:
Ahogy láttad az előszezon alatt is, csak 1 vkp-val fogunk játszani, Xavit vagy Iniestát pedig padra ültetni, hát, nem is tudom, elég hülyeség lenne.
Ja, és még valami, Neymar balszélső. :wink:
nem akarom ezzel megváltania.....de vannak azért érveim: Adriano játszott már középen és ér annyit mint Bartra. láttam, a 4-3-3-at az előszezon alatt és azt is, hogy hogyan etették a védőinket ha két gyors gyerek megugrott... mindnki azt mondja hogy Xavi ugye nem lesz fiatalabb...ez egyébként is előre vetíti a gyakoribb padozást. tudom hol játszik Neymar (álltalában) és még egy: az az ábránd, hogy majd a letámadással javítjuk a védekezési potenciált(?) ez szép is lenne de éppen ennek a csődjét láttuk a nagy zakók szinte mindegyikénél! amikor NEM KÉPESEK A HATÉKONY LETÁMADÁSRA mert az ellenfél jól képzett! jól látható volt most is Guardiolánál az ELŐRETOLT VÉDEKEZÉS de ennek is az a kockázata, hogy még a bombaerős német védősort is meg lehet fogni így gyors kontrákkal. ezért gondoltam én, hogy ha nincs erős védősor(játékos állomány) szűrjünk hatásosabban(arra van emberünk) a támadások pedig legyenek célirányosabbak és gyorsabbak erre is van emberünk. azért nem számítok arra, hogy a "találmányom" meghallgatásra talál ne ijedj meg.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.08.12. 18:40:48

shutterisland írta:
Mathieu
jönne csere balhátvédnek, és menne adriano tartalék középhátvédnek ? :lol:
Mathieu-t az utóbbi évben sokat játszatták centerben,és jól teljesített ott is...Nem őt érzem a legjobb megoldásnak,de gondolom ezért merült fel...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.08.12. 18:23:54

Mathieu
jönne csere balhátvédnek, és menne adriano tartalék középhátvédnek ? :lol:

én is kezdek lemondani arról, hogy jön valaki.
ha pedig csak az a cél, hogy mélységben meglegyünk, maradhatott volna abi, vagy hozhattak volna valakit ingyen ezek közül :
kolo toure, lugano, amorebieta, campagnaro, yepes, squillaci, gallas, stb.

....4. számú hátvédnek, egy szezonra.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2013.08.12. 17:29:44

Dr.Dre írta:A másik. ABIDALT MIÉRT KELLETT ELENGEDNI? Ha itt lenne, nem idegeskednénk most ezeken. Simán tudná hozni a szintet középen....
Néha nem értem a vezetőséget :roll:
Nem elengedték, kirakták. Azaz egy ember rakta ki: Vilanova. Senki nem akarta elengedni, Vilanova nem akart vele dolgozni. Erről ennyit.
Football, bloody hell. /SAF/
Válasz küldése