Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.07.02. 13:45:30

Már miért ne működhetne ez a felállás?

Volt már erre példa korábban:

Akkor Rakitic helyett Xavi volt. Suarez helyett Eto, később Ibra. Neymar helyett pedig Ronaldinho, később Henry...
Ha visszaolvasol, leírtam miért nem, nem ismétlem magam. Attól, hogy vmi egyszer működött, nem biztos, hogy évek után is működik, sőt, általában inkább nem, mint igen.
Messi helyzete pedig "egyszerű": vagy hajlandó lesz újra többet dolgozni, vagy ülhet le a kispadra
Érdekes felvetés. Szerintem Messi nélkül lenne igazán értelme hozni Suarezt, jobb szélre pedig meghagyni Alexist, akkor valóban jó lenne az emlitett felállás. De ennek nincs realitása. Vagy ha Messi újra elkezdene futni, és nem durcázna be, hogy nem ő van középen, és nem rá épül az összes támadás, de erre sem látok nagy esélyt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2014.07.02. 13:51:36-kor.
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2014.07.02. 13:44:35

Miért érzem azt, hogy a végén elhozzuk Suarezt egy ilyen transzferrel: Alexis + 40millió? :(

Nagyon tartok attol, hogy ez olyan lesz mint Ibránál :/

Meg ahogy Zubi kijelentette, hogy Pedro érinthetetlen azt hiszem ez előrevetiti Sanchez távozását aminek nem örülnék.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.07.02. 13:42:32

S.Agüero írta:Akkor hogy oldanátok meg, ha jön Suárez? Őt tennétek ki a jobb szélre? :roll:
Szerintem jóra gondoltál. Én annyiban módosítanék rajta, hogy Busquets mellé - írtam lentebb is - egy ütközőt tennék, akár Song (ha ártatlan a bundázási ügyben), akár más személyében, aki hasonlóan erős fizikumú.
Messi helyzete pedig "egyszerű": vagy hajlandó lesz újra többet dolgozni, vagy ülhet le a kispadra. Neymar sem éppen egy védekező típusú játékos, de ő igyekszik ebben is részt venni.
Ezzel a felállással kicsit visszatérnénk az alapokhoz, amiket Pep fektetett le 2008 nyarán. A csatárhármasunk óriási nyomást tudna gyakorolni Iniesta-val kiegészülve az ellenfél védelmére. Abban kell csapat szinten fejlődnünk, hogy gyorsabban járassuk a labdát és az elöl lévő hármas többet mozogjon (újra visszatér Messi problémája) ne csak a szélek felé, hanem a kapu irányába is. Nagy feladat előtt áll Lucho.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.07.02. 13:38:14

Már miért ne működhetne ez a felállás?

Volt már erre példa korábban:

Akkor Rakitic helyett Xavi volt. Suarez helyett Eto, később Ibra. Neymar helyett pedig Ronaldinho, később Henry....

Én idehoznám Suarezt, de csak a legvégén. Számban és minőségben is elől JELENLEG meg vagyunk. Kp-n is, ha Xavi marad.

A hátvédsorban van sok kérdőjel, nem értem miért nem azokkal foglalkoznak.

Majd elhozunk egy Suarezt Alexis+50+5+4+3+2+1 milláért. Ennek kb ilyen hatásai lesznek:
- minden védőt majd még drágábban akarnak eladni nekünk
- mivel Sanchezt így elpazaroltuk ezért majd nem vesz tőlünk senki reális áron, például Song-ot

Sanchezt ha belevonnánk a Suarez ügyletbe, akkor nagyon nem kellene 20 millióval többet ráfizetni:
- mind a két játékostól hajlandó megválni a klub
- mindkét játékos hajlandó a klubváltásra
- egyik játékosnak sincs annyira horror fizuja, és az igény sem lenne olyan (mint pld. Dani Alvesnél)
- korban hasonlóak, a legjobb korban lévő játékosok
- egyiknek sem jár le a szerződése jövőre, tehát ilyen szempont alapján sem kell olcsóbban adni
- Sancheznek egész jó éve volt, és a VB-n is jó (Suarez robbantott a Poolban, a VB-n viszont semmi extra, és ezzel a harapással az árából is harapott). Sanchez sem rágott kevés gólt, és ő ezt végül is kiegészítő emberként tette....

Ezeket figyelembe véve, egyáltalán nem indokolt a nagyon nagy pénzkülönbözet, ha bevonják Alexist is. Ez nem keverendő egy Ibra-Eto cserével, mert ott sokat nyomott a latban az, hogy Eto-nak elég horror fizuja volt, és Ibra akkor a legjobb csatár volt a világon, és nem az utolsó éve alapján....
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.07.02. 13:34:07

S.Agüero írta:Akkor hogy oldanátok meg, ha jön Suárez? Őt tennétek ki a jobb szélre? :roll:
Jelen vezetőséggel, játékoskerettel és kiszemeltekkel? Sehogy. Olyan lesz mint Ibra. :( Egy felesleges kerék akit el fogunk adni iszonyat pénzveszteséggel. Szerintem is kéne 9-es, de akkor itt nagyon hozzá kéne nyúlni a szerkezethez. Ezt nem fogják meglépni.
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.07.02. 13:30:17

LG írta: És mindkét felállásra igaz, se Messi, se Neymar, se Suarez nem fog védekezni, ami megengedhetetlen, szerintem már Neymar és sok Messivel, szépen ki is oltják egymást. Fifában jó lenne ez, de a valóságban nagy bukás lesz, én szóltam :!:
Szerintem is itt bukik meg az egész! Hármojuk közül senki nem fog visszajárni védekezni, ergo egy olyan beton védelem és két beton vkp kell, hogy ezt ellensúlyozzák, hogy az az életbe nem lesz meg nekünk. Busquetssel és Piquevel semmiképp sem. Bussi lassú Pique meg olyan mint a... Hagyjuk. (Szubjektív vélemény lehet vitatkozni, de sajna ezt szinte merem boritékolni) Ide egy Martinez kéne akkor középpályára aki mellet Rakitic egy picit előtte mozoghatna és egy Benaita, Marquinhos/Mangala középre és jobb szélre is egy legalább Jordi Alba kaliberü szélső védő aki nem rohangál előre hanem zár vissza. Ez kb 300 milla szóval ezt úgy le is ejthetjük. Innentől kezdve ott vagyunk ahol a part szakad, mert ha valaki le tudj őket védekezni ( és van) és van támadójátéka nézhetünk nagyokat.

Jó ötlet Suarez érkezése, szerintem is kell 9-es és ha jön a tiki-taka a 16-oson belül szerintem meg is fog szünni, de akkor nagyon át kéne gondolni a védkezést, mert szerintem így olyanok helye is megkérdőjelezhetővé vállik akiket fixnek vettek. Sőt tovább megyek szerintem egyedül Iniesta, és Alba helye lenne biztos, ha ezt valaki végiggondolná.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.07.02. 13:20:13

Én sem örülnék Suáreznek, de valószínűleg jönni fog, és ez a felállás lenne talán a legjobb.

"Zubinak már megvannak a középső védői, a világbajnokság után megoldódik az ügy" - így Bartomeu az elmúlt évet összegző és a jövő évi célokat meghatározó sajtótájékoztatón.

Van egy olyan érzésem, hogy Mangala fog jönni. 8)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.07.02. 13:18:11

S.Agüero írta:Akkor hogy oldanátok meg, ha jön Suárez? Őt tennétek ki a jobb szélre? :roll:
Nem, ezért szajkózzuk jó néhányan, hogy abszolút indokolatlan a leigazolása, szinte semmi esélyt nem látok rá, hogy Messivel megférjenek egymás mellett. Persze, fel lehet hozni 2009-et, de azóta eltelt 5 év, Messi már nem nagyon fut, ez pedig leginkább a mostani posztján engedhet meg. Alves is azóta a reciprokára fordult. Azok az idők nem hozhatók vissza.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.07.02. 13:15:15

LG írta:
baas11 írta:
S.Agüero írta:Egy ilyen felállást kipróbálhatnánk.

------Busi------Rakitic------
Messi------Ini------Neymar
-----------Suárez-----------

:?:

Szerintem ez egy ötös felállás....annyi feltétele van h a két szélső támadónak legalább annyit kell "melóznia" is mint pl. Ribery-Robben párosnak... főleg ha Alves és Alba biztosít mögöttük !
Ebbe a szerkezetbe Kroos-Masherano és Sanchez/Pedro,Delou is ütőképesen beilleszthető !
Igen, és két szélső támadónk tipikus melós emberek, főleg Messi. :mrgreen: Komoly lesz olyan jobbszélsővel, aki annyit fut, mint egy kapus.
Már pedig igen sanszosan ezt akarja, de szerintem ez nem fog működni. Alexissel menne igazából. Ő az igen komoly igavonó izomember aki elnyűhetetlen. Neymar ha elkezdik rugdosni megáll, Messi meg... Ő bejezeni szeret, nem futni.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.07.02. 13:07:25

Akkor hogy oldanátok meg, ha jön Suárez? Őt tennétek ki a jobb szélre? :roll:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.07.02. 13:04:00

baas11 írta:
S.Agüero írta:Egy ilyen felállást kipróbálhatnánk.

------Busi------Rakitic------
Messi------Ini------Neymar
-----------Suárez-----------

:?:

Szerintem ez egy ötös felállás....annyi feltétele van h a két szélső támadónak legalább annyit kell "melóznia" is mint pl. Ribery-Robben párosnak... főleg ha Alves és Alba biztosít mögöttük !
Ebbe a szerkezetbe Kroos-Masherano és Sanchez/Pedro,Delou is ütőképesen beilleszthető !
Igen, és két szélső támadónk tipikus melós emberek, főleg Messi. :mrgreen: Komoly lesz olyan jobbszélsővel, aki annyit fut, mint egy kapus.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2014.07.02. 13:00:23

S.Agüero írta:Egy ilyen felállást kipróbálhatnánk.

------Busi------Rakitic------
Messi------Ini------Neymar
-----------Suárez-----------

:?:

Szerintem ez egy ötös felállás....annyi feltétele van h a két szélső támadónak legalább annyit kell "melóznia" is mint pl. Ribery-Robben párosnak... főleg ha Alves és Alba biztosít mögöttük !
Ebbe a szerkezetbe Kroos-Masherano és Sanchez/Pedro,Delou is ütőképesen beilleszthető !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
barca0000
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:32:46

2014.07.02. 12:45:07

Én már kb 1hete írtam hogy Rojo jó lenne ide de akkor megkaptam hogy még Bartranál is rosszabb.Viszont Cuadrado csak a fiorentina gyengesége miatt játszik följebb tud ö hátvéd is lenni sőt ö eredetileg hátvéd is.Régebben Alba és Adriano is játszott ott ahol Cuadrado most a válogatottban és a fiorentinába tolja!Viszont amit még mindig nem értek az az hogy miért van mindenki oda Mangala játékáért nem rossz nem azt mondom én is láttam már de amellett hogy fiatal meg gyors nem sok minden szól mellette azért az csak jelez valamit hogy 4.számú kh a franciáknál.Nem sokan fognak velem egyetérteni de nincs a top 10 középhátvéd közt Mangala :!: :wink:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.07.02. 12:25:29

S.Agüero írta:Egy ilyen felállást kipróbálhatnánk.

------Busi------Rakitic------
Messi------Ini------Neymar
-----------Suárez-----------

:?:
[/quote]
A gyakorlatban ez ugyanúgy 4-3-3 lenne, hiszen Iniesta középpályás, Messi meg Neymar támadók. A középpályát én is így képzelem el, de Suarez érkezését továbbra sem szeretném. Ha Messi lenne a jobbszélsőnk, védekezésben még gyengébb lenne az az oldal, hiszen Alexis azért védekezett. Ráadásul szerintem nem örülne a bolha, ha kitennék oda.
igen ez lenne a 4-2-3-1 amit én is mondtam, én annyit módosítottam benne hogy Messi nem jobb oldalt van hanem középen Suarez mögött, mivel az a "posztja" nálunk. Iniesta mondjuk nem tudom hogy boldogulna a jobboson viszont...
Ebben nincs összekötő a 2 :!: darab középpályásunk, és a támadók között (mert Messi nem az), tehát hülyeségnek tartom, ahogy Iniesta jobb szélen játszatást is.

És mindkét felállásra igaz, se Messi, se Neymar, se Suarez nem fog védekezni, ami megengedhetetlen, szerintem már Neymar és sok Messivel, szépen ki is oltják egymást. Fifában jó lenne ez, de a valóságban nagy bukás lesz, én szóltam :!:
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.07.02. 11:57:28

Messithebest írta:
S.Agüero írta:Egy ilyen felállást kipróbálhatnánk.

------Busi------Rakitic------
Messi------Ini------Neymar
-----------Suárez-----------

:?:
igen ez lenne a 4-2-3-1 amit én is mondtam, én annyit módosítottam benne hogy Messi nem jobb oldalt van hanem középen Suarez mögött, mivel az a "posztja" nálunk. Iniesta mondjuk nem tudom hogy boldogulna a jobboson viszont...

Szerintem is ezt akarja. Rakitic egyfajta mélységi irányító lenne Ini pedig összeköttetés a támadósor közt.
Kép
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.07.02. 11:53:49

Alexis eladása értelmetlen,a tavalyi idény,és a vb teljesítmény alapján Messi nem érdemel kezdő tagságot.
Pedro-song páros plusz 40milla környéke lenne az amivel ki tudnék egyezni,viszont az is igaz hogy négy ilyen csatár hatalmas,luxus.

de azt nem értem hogy miért nem egy I.Martinez,Fazio,Mangala hármasból választunk egyet kettőt...

a középpályát sem érzem hogy bomba lenne... egy iniesta sérülésével halottak vagyunk,az tuti.

olyan játékosért nem sajnáljuk a pénzt amiből a kezdőbe van 3...
de fele annyiért már nem veszünk egy védőt amiből nincs?

legalább akkor nyilatkozzák le,hogy Montoya,és Bartra-val kezdőként számít LE. és akkor nem aggódnék ennyire...

Alexis csak jó ajánlat ellenében megy el?? 25milló nekik már jó?:D
nem értem én ezt,szerintem a Pápa szakmai stáb is előre lépés lenne a klub szempontjából...
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2014.07.02. 11:28:40

S.Agüero írta:Egy ilyen felállást kipróbálhatnánk.

------Busi------Rakitic------
Messi------Ini------Neymar
-----------Suárez-----------

:?:
igen ez lenne a 4-2-3-1 amit én is mondtam, én annyit módosítottam benne hogy Messi nem jobb oldalt van hanem középen Suarez mögött, mivel az a "posztja" nálunk. Iniesta mondjuk nem tudom hogy boldogulna a jobboson viszont...
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
SuperMessi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2008.07.17. 20:08:27

2014.07.02. 11:10:10

Sok éves tapasztalatom azt mondja, hogy átigazolás ügyben nincs megbízhatóbb a skysportsnál, különösen azokat a transzfereket tekintve, amelyekben az Egyesült Királyság valamely klubja érintett. Most azt írják hogy a következő 24 órában megkezdődnek a hivatalos tárgyalások a Liverpool és a Barcelona között Suarez átigazolása ügyében. A Liverpool ragaszkodik ahhoz hogy Alexis része legyen az üzletnek.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.07.02. 10:38:09

Ma kezdődnek meg a tárgyalások Londonban Suárezről - miért pont Londonban? A tavalyi Neymar ügyet vezető Raúl Sanllehí vezeti majd a tárgyalásokat részünkről, úgyhogy januárban számíthatunk megint a perelésekre.. :mrgreen: A Pool 70 milliót akar, mi annyit nem szeretnénk, és lehetőleg Alexist is bevonnánk - meg most eszerint a Pool is akarná, tegnap még csak pénz kellett nekik.. :roll:

Mathieu hiába kérlelte a vezetőséget, nem engednek az árából. Vagy kifizetjük a 20 milliót - amit nem akarunk -, vagy nem jön..

Cuadradoról sem feledkeztünk meg, a Suárez ügy - na meg Kolumbia kiesése/tornagyőzelme :mrgreen: - után újra terítékre kerül. Ő 34 millióba kerülne. De ez függ Alvestől is.
Adjuk el Pedrot is, és vegyük meg a helyére Cuadradot! :mrgreen:
The10 írta:Tegnap este vészmegoldásnak azt találtam ki, ha mégse sikerülne két megbízható középső védőt igazolnunk, esetleg megpróbálhatnánk Busit és Masceranot "megcserélni".
Busquets magassága és hosszú lábai jól jönnének középhátvédben, Mascerano pedig visszahozhatná a középpályára a régóta hiányzó határozottságot és agresszivitást. :lol:
Busquets annak ellenére, hogy magas alig nyer meg fejpárbajokat, ütközni sem nagyon tud, és elég lassú mi.. Rosszabbul járnánk vele ott szerintem mint Mascheranoval.
Gali írta:...
Lehetséges, hogy Alexis csak akkor akar maradni, ha kezdő lesz, Suárez érkezésével meg ez nem túl valószínű.. Úgyhogy azért nem csak Zubitól függ a dolog.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2014.07.02. 11:13:12-kor.
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.07.02. 10:29:57

Elolvasva Zubi aktualitásokat érintő nyilatkozatát, nehezen állja meg az ember, hogy higgadt maradjon.
Ugyan több mondatát is kiveséztük már, de bemásolok még egyet:

"Kaptunk néhány ajánlatot Alexisért. Nem tudom, hogyan fog végződni az ő esete, de ha maradna velünk, az kiváló lenne."

Úgy megkérdezném:
B...meg, nem Te vagy az átigazolásokért felelős sportigazgató? De, Te vagy.
Nem tőled függ, hogy marad a játékos a keretben, vagy sem? De, tőled függ.
Alexis továbbra is a Barcában akar játszani? Igen.
Akkor meg mit hablatyolsz itt össze-vissza.
Jó, nyilván nem ilyen stílusban, hanem cizelláltabban, de katalán újságíróként csak megkérdezném.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
blaugrana99
Jugador del Barça
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2013.03.27. 18:51:20

2014.07.02. 10:27:35

http://www.sport.es/es/noticias/barca/a ... er-3345807" target="_blank Szerintem még ebben a hónapban meglesz a vámpír. :D :D :D :D
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.07.02. 09:56:06

The10 írta:Tegnap este vészmegoldásnak azt találtam ki, ha mégse sikerülne két megbízható középső védőt igazolnunk, esetleg megpróbálhatnánk Busit és Masceranot "megcserélni".
Busquets magassága és hosszú lábai jól jönnének középhátvédben, Mascerano pedig visszahozhatná a középpályára a régóta hiányzó határozottságot és agresszivitást. :lol:
Nézd, a vészmegoldások ideje lejárt, nincs idő tovább halogatni ezt a problémát. Zubiéknak volt négy évük, hogy megnyugtatóan rendezzék ezt a helyzetet. Most ott tartunk, hogy sem mennyiségben, sem minőségeben nem vagyunk meg hátul.
Két minőségi khv-t kellene igazolni, de ahogy elnézem örüljünk, ha lesz ebből egy.
Amúgy Busi a csapat leglassúbb játékosa Xavi mellett, gyakorlatilag csak az nem futja le, aki nem akarja. Márpedig most olyan védőkre van szükség, akik nem csak agresszivitásban, de gyorsaságban is felveszik a versenyt az ellenfél csatáraival.
Csak ki kellene nyitni a szemüket.

"Nagyon sok jó középhátvéd van, de a Barçában ennél több kell."
Akkor várjunk még négy évet!
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.07.02. 09:16:33

mess2009 írta: ...sok jó középhátvéd van, de a Barcában ennél több kell...."
És ti még aggódtatok, hát hány középhátvéd jön hozzánk, ha több kell? :mrgreen:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.07.02. 08:40:27

két jellemző momentum Zubi nyilatkozatából: ..."Pedro mozdíthatatlan...", ...sok jó középhátvéd van, de a Barcában ennél több kell...."
egyiket sem értem, de nem is értek vele egyet...
egy ilyen kaliberű átalakításnál, Pedro igenis bőven cserélhető lenne, a Barcában pedig jó ideje kifejezetten jó középhátvéd(ek) kellenének sejtelmes több nélkül!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.07.02. 08:23:17

Én benne lennék, kipróbálnám
Kép
Válasz küldése