Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.05.29. 16:31:44

Lehet hogy Grízzel újrajátsszák a tavalyi cirkuszt? Minek kellett olyan fölényesen magabiztosnak lenni, ha nem volt fix garancia? Nem nyilatkozni kell, hanem gyorsan lezárni a megkezdett ügyeket és nem kotlani rajtuk. Más kérdés, hogy pont Griz hiányzik-e a Barcaból.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7420
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.05.29. 13:08:57

[quote="davi10"
Őt most vissza tudjuk hozni, nem? Ahányszor én láttam, akkor tetszett a játéka, nem szívesen adnám el, bár 20 millió az már nem rossz.[/quote]

Kb. annyit játszott, mint Mina, de ha választani kéne a kettő között, simán Marlont tartanám meg.
Nem is értettem, hogy minek hoztuk Mina-t, nem hiszem el, hogy nem volt valaki európai vészmegoldás, aki nem foglalta volna a nem EU-s helyet. Gondolom kellett a barndépítés Kolumbiába.
visca el barca írta:
ő pl mit bizonyított? volt EGY, ARÁNYLAG jó éve (tehát nem kiemelkedő) egy rém gyenge holland bajnokságban. ez a gyerek is csak a neve miatt van felfújva, semmi extra nincs benne. csak a spanyol ligában szaladgálnak ilyenek tucatjával. holland liga amúgy sem hiszem h sokkal erősebb a brazilnál, szóval annyira az sem mérvadó.
19 évesen szerintem szépen módon helyt állt, abban a holland bajnokságban, amit én azért annyira nem néznék le.
Mennyivel rosszabb, mint 50 millióért Rodrygokat hozni?
Ha már fiatalokat vásárolunk, vegyünk olyanokat, akikben minnél kisebb kockázat van.

Cestus: Raiola valóban nem a klub szíve csücske, de szerintem ha a játékos is tényleg ide akar jönni, akkor megoldja. A faterját is szeretik itt, az öccse is nálunk játszik, szerintem ez ideális lenne neki is. Ő maga is mondta, hogy a Barca a cél.[/quote]

Marlon a B egyik legjobbja volt, amikor pedig teljesen "hiddegen" be kellett ugrani a kezdőbe nagyon jó teljesítményt nyújtott 21 évesen. Sajnos Mina-n látszik, hogy iszonyatosan idegen test, lehet védeni, hogy még új, fiatal és vannak hibái, de amiket sokszor csinál az már több, mint lámpaláz, rutintalanság stb.
Én sem hiszem, hogy igazán sportszakmai döntés volt. Ezekkel a brazil meg közép-dél amerikai csodagyerekekkel nem igazán húztunk nagyokat, többek között ezért is félek Arthurtól.
Kluivert tehetségét szerintem kár vitatni, elég megnézni miket és hogyan csinál. Az egyedüli gond vele, hogy olyan poszton játszik, ami nálunk már nem igazán van, ráadásul van is oda emberünk.

Lenglet számomra kicsit sötét ló, olyan kiemelkedő teljesítményt nem láttam tőle, de beválhat, viszont akkor el kell gondolkodni, hogyan alakuljon a belső védő kérdés. A Piqué-Umtiti tengelyt nem hiszem hogy megbontanák, Gerardban pedig 2 év kezdőkent még szerintem van. Az pedig nem olyan poszt, amit sűrűn rotálnának, úgyhogy még a harmadik számú kh-ért is nehéz a "harc". A legjobban annak örülnék, ha de Ligt-re tudnánk egy előszerződést kötni vagy megvenni és ott hagyni még az Ajaxban 1-2 évre. Megkockáztatom, hogy két-három év múlva legalább top 5-ös, ha nem jobb lesz a posztján.
Az utánpótlásban sem hemzsegnek a kh tehetségek, talán Tarínból lehetett volna vki, de a súlyos sérülések és Gerard döntései betették a kaput. Talán Cuencaban van vmi, de neki a köv. szezon lesz a vízválasztó. Piqué pótlására pedig tökéletes lenne akkorra a holland. De ez csak vágyálom.

Thiago amúgy nem elvetendő ötlet. Rakitic jelenlegi posztján simán el tudnám képzelni. Csak ennek szintén Dembelé ihatná meg a levét. De nagyon sok függ attól, hogy Griezmann érkezésével hogy tervezi Valverde a játékot.
Forca Barca!!!!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.29. 11:06:43

Cestus írta:A Cope szerint meg Lenglet öt éves szerződést ír alá.
Igen, azt írják bármelyik pillanatban hivatalos lehet, szóval még 2-3 hét és be is jelentik... :mrgreen:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.29. 10:54:20

Azt írja a Mundo, hogy ha nem jön Griezmann, Eriksen a B terv. Ez elsőre hülyén hangzik, de jóhiszeműen feltételezem, hogy arra gondolnak, hogy akkor Coutinho-t feltolják bal szélső támadónak, Eriksen meg jön a középpályára. :D

A Cope szerint meg Lenglet öt éves szerződést ír alá.

Ja és Alba csatlakozott a Busquets és Umtiti alkotta díszes társasághoz, most már ő is majrézik a szerződése miatt.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.05.29. 09:07:00

De Vrijt kellett volna ingyen elhozni és kész,minőségi fiatal védő ráadásul ingyen.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6669
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.29. 08:46:24

S.Agüero írta: Őt most vissza tudjuk hozni, nem? Ahányszor én láttam, akkor tetszett a játéka, nem szívesen adnám el, bár 20 millió az már nem rossz.
Kb. annyit játszott, mint Mina, de ha választani kéne a kettő között, simán Marlont tartanám meg.
Nem is értettem, hogy minek hoztuk Mina-t, nem hiszem el, hogy nem volt valaki európai vészmegoldás, aki nem foglalta volna a nem EU-s helyet. Gondolom kellett a barndépítés Kolumbiába.
visca el barca írta:
davi10 írta: Kluivert,
ő pl mit bizonyított? volt EGY, ARÁNYLAG jó éve (tehát nem kiemelkedő) egy rém gyenge holland bajnokságban. ez a gyerek is csak a neve miatt van felfújva, semmi extra nincs benne. csak a spanyol ligában szaladgálnak ilyenek tucatjával. holland liga amúgy sem hiszem h sokkal erősebb a brazilnál, szóval annyira az sem mérvadó.
19 évesen szerintem szépen módon helyt állt, abban a holland bajnokságban, amit én azért annyira nem néznék le.
Mennyivel rosszabb, mint 50 millióért Rodrygokat hozni?
Ha már fiatalokat vásárolunk, vegyünk olyanokat, akikben minnél kisebb kockázat van.

Cestus: Raiola valóban nem a klub szíve csücske, de szerintem ha a játékos is tényleg ide akar jönni, akkor megoldja. A faterját is szeretik itt, az öccse is nálunk játszik, szerintem ez ideális lenne neki is. Ő maga is mondta, hogy a Barca a cél.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.28. 22:26:17

Samper írta:Mindig ez a van sapkája az a baj, nincs sapkája az a baj. Azt kell eladni, akit vinnének és akkor, amikor fizetnének.
A nem EU-s helyek miatt el kellene adni valóban. Sőt, ha a Gomes, Vidal, Rafinha et al tagjaiért kapnánk játékosonként 20 milliót, annál több nem kellene, ami az eladólistát illeti.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.05.28. 22:20:17

Mindig ez a van sapkája az a baj, nincs sapkája az a baj. Azt kell eladni, akit vinnének és akkor, amikor fizetnének.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.28. 22:18:45

Cestus írta:Vissza is hozhatjuk felőlem, de akkor Lenglet ne jöjjön (vagy Verma+Mina is menjen, és akkor Marlon+Lenglet jöjjön). Csak a nem EU-s helyekkel így nem tudom, hogyan számolunk el.
Jogos, a Mina-Marlon-Arthur-Paulinho-Coutinho ötös már sok lenne. :D Bár Cou papírjait elintézik szerintem, de még az is négy ember.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.28. 22:16:11

Vissza is hozhatjuk felőlem, de akkor Lenglet ne jöjjön (vagy Verma+Mina is menjen, és akkor Marlon+Lenglet jöjjön). Csak a nem EU-s helyekkel így nem tudom, hogyan számolunk el.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.28. 22:15:08

Cestus írta:
crixus írta:Nem is értem minek szórjuk a pénzt az akadémiánkra.
Miért, szórjuk? :mrgreen:

Szerk.:

A Nice elnöke szerint Marlonért 20 milliós ajánlat érkezett. Sok helyen a Leicestert írják, de azért egy elnök szájából mégis csak hitelesebb.

Én eladnám, valakikből el kell kezdeni pénzt csinálni, ha akarunk valamit nyáron.
Őt most vissza tudjuk hozni, nem? Ahányszor én láttam, akkor tetszett a játéka, nem szívesen adnám el, bár 20 millió az már nem rossz.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.28. 21:02:45

crixus írta:Nem is értem minek szórjuk a pénzt az akadémiánkra.
Miért, szórjuk? :mrgreen:

Szerk.:

A Nice elnöke szerint Marlonért 20 milliós ajánlat érkezett. Sok helyen a Leicestert írják, de azért egy elnök szájából mégis csak hitelesebb.

Én eladnám, valakikből el kell kezdeni pénzt csinálni, ha akarunk valamit nyáron. 20 millió már majdnem egy Lenglet, aki viszont EU-s helyre jönne.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cestus 2018.05.28. 22:15:22-kor.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.05.28. 20:44:17

Kinek kell Samper, Rafinha vagy Munír amikor olyan szuper-tehetségeket hajthatunk, akiknek még az európai foci is idegen, nemhogy a miénk, ill. olyan sztárjelöltek vannak a keretben, mint Gomes vagy Denis.
Nem is értem minek szórjuk a pénzt az akadémiánkra. Bezárni! :lol: :lol:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.28. 19:00:05

visca el barca írta:
S.Agüero írta:vagy elküldték a csapatából azt az edzőt, aki odahívta.
ha olyan nagy spíler lenne, akkor a másik edzőnél is játszott volna. ja, tudom, nem fért bele az új taktikai elképzelésekbe :D 23 éves és semmit nem mutatott eddig sehol
Hát ő nem egy rakkolós edzőnél lesz kezdő, az fix. Az meg túlzás, hogy nem mutatott semmit. Amikor az az edző irányította, aki miatt odament, akkor sokat és jól játszott.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.28. 18:54:50

S.Agüero írta:vagy elküldték a csapatából azt az edzőt, aki odahívta.
ha olyan nagy spíler lenne, akkor a másik edzőnél is játszott volna. ja, tudom, nem fért bele az új taktikai elképzelésekbe :D 23 éves és semmit nem mutatott eddig sehol
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.28. 17:48:28

visca el barca írta:ezt hanyadik éve játsszuk el vele meg a többi fiatallal? minden évben van 2-3 gyerek akinek majd nyáron meglátják a sorsát, aztán mindig kölcsön a vége. most sem lesz másként. máshol se tudott soha standard kezdő lenni, nem kell ide
Nem, mert vagy megsérült, vagy elküldték a csapatából azt az edzőt, aki odahívta.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.28. 17:42:39

ezt hanyadik éve játsszuk el vele meg a többi fiatallal? minden évben van 2-3 gyerek akinek majd nyáron meglátják a sorsát, aztán mindig kölcsön a vége. most sem lesz másként. máshol se tudott soha standard kezdő lenni, nem kell ide
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.28. 17:17:19

S.Agüero írta:
Cestus írta:A Mundo szerint Samper megint előszezonozik a csapattal, aztán adott esetben maradhat Busquets-csereként.
Örülnék neki. Felépül addigra?
Csak nem gurítják ki a pályára kerekesszékestül. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.28. 17:16:19

Cestus írta:A Mundo szerint Samper megint előszezonozik a csapattal, aztán adott esetben maradhat Busquets-csereként.
Örülnék neki. Felépül addigra?
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.28. 17:13:24

A Mundo szerint Samper megint előszezonozik a csapattal, aztán adott esetben maradhat Busquets-csereként.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.05.28. 15:51:16

Cestus írta:Egyre több az olyan hang a neten, hogy Thiago visszajönne a Barcába, a felesége is forszírozná ezt állítólag. Komoly források nincsenek, de valami van a levegőben úgymond. Német oldalon viszont (más játékosokkal karöltve) eléggé az eladásával számolnak (Kicker), az új edző elvileg fizikálisabb játékot akar, és abba nem fér annyira bele.
Nagyon örülnék neki, akárki akármit mond, a jelenlegi középpályások közül ő a legjobb, aki érti a focinkat. Verratti mellett, de őt hagyjuk.
Iniestával komoly minőség távozott, Coutinhoval meg érkezett, de Thiagoval lenne teljes ez a középpálya.
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.28. 12:27:00

visca el barca írta:
davi10 írta:Velük szembe ott van......... Kluivert, akik azért már bizonyítottak valamit Európában
ő pl mit bizonyított? volt EGY, ARÁNYLAG jó éve (tehát nem kiemelkedő) egy rém gyenge holland bajnokságban. ez a gyerek is csak a neve miatt van felfújva, semmi extra nincs benne. csak a spanyol ligában szaladgálnak ilyenek tucatjával. holland liga amúgy sem hiszem h sokkal erősebb a brazilnál, szóval annyira az sem mérvadó.
Plusz én nem élném bele magamat a dologba Raiola miatt sem. Tudtommal nem barátja a klubnak. Verratti is ő rá váltotta le az ügynökét, amikor a PSG ráförmedt, miután flörtölt kicsit a Barcával múlt nyáron. Ez vagy emiatt történt így, vagy nem, mindenesetre érdekes.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.28. 12:07:06

Cestus írta:Valószínűleg elsősorban nem sportszakmai okokból hajkurásszuk a brazil csodakölyköket állandóan, sajnos. Arthur mondjuk stílusra illik a csapatba, szóval védhető a leigazolása mondjuk egy Gomessel, Ardával szemben. Aztán meglátjuk, Európában mit tud. Mina, Marlon, Douglas (vagy Keirrison) ide hozatala viszont nem volt túl indokolt ebből a szemszögből.
Szerintem mi akarjuk Neymart visszahozni, de előbb barátokra van szükség... :mrgreen:

Amúgy nem tudom, hogy egy Ajaxnál hogyan vannak beárazva a játékosok, de a 18-22 éves kategóriában, európán belül pokoli drágán lehet igazolni, és azért európa ide, európa oda, így is kicsit lutri, hogy beválnak e. (Mindezt úgy, hogy én is ezt a vonalat preferálom.) Mindenesetre, egy hangyányit olcsóbbnak tűnnek a Brazil csodagyerekek, mint az európaiak.

Amúgy én kezdem megszokni az új árakat. Amikor Lenglent szóba került, és olvastam, hogy 30-35, az volt az első reakcióm, hogy "Na ennyiért meg lehet próbálni, ez olcsó!" Régebben mondjuk egy David Villáért fizettünk ennyit, és ettük a kefét. Umtiti utólag szabályosan lehúzásnak tűnik... :mrgreen:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.28. 12:02:49

davi10 írta:Velük szembe ott van......... Kluivert, akik azért már bizonyítottak valamit Európában
ő pl mit bizonyított? volt EGY, ARÁNYLAG jó éve (tehát nem kiemelkedő) egy rém gyenge holland bajnokságban. ez a gyerek is csak a neve miatt van felfújva, semmi extra nincs benne. csak a spanyol ligában szaladgálnak ilyenek tucatjával. holland liga amúgy sem hiszem h sokkal erősebb a brazilnál, szóval annyira az sem mérvadó.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.28. 12:00:32

davi10 írta:Ebben nagyon egyetértek.
Mert ha még az lenne, hogy a brazil gyerekek olcsóbbak, de rohadtul nem :D
40-50 millió egy 17 éves Rodrygo-ért akinek van fél szezonja kb?
Valószínűleg elsősorban nem sportszakmai okokból hajkurásszuk a brazil csodakölyköket állandóan, sajnos. Arthur mondjuk stílusra illik a csapatba, szóval védhető a leigazolása mondjuk egy Gomessel, Ardával szemben. Aztán meglátjuk, Európában mit tud. Mina, Marlon, Douglas (vagy Keirrison) ide hozatala viszont nem volt túl indokolt ebből a szemszögből.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Válasz küldése
cron