Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.01.03. 22:59:25

Iniestával mi van? sérült lehet? azért őt nem ártott volna legalább a padon hagyni...
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.03. 22:02:13

Inkább ezen a meccsen döntöttem volna el a párharcot az alibizés helyett. Hétvégén most lesz egy Levante, viszont jövőhéten akkor egyrészt le kell meccselni otthon a Celtát, és rá pár napra jön az Anoeta is. Ott egy iksz belefér mondjuk bőven.

Úgy látom, Deulofeu se került be a keretbe. Lehet, hogy a Murcia elleni bénázása után ő is kegyvesztetté vált, és el is lesz a hónapban passzolva.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.01.03. 21:58:12

Na ez meglepett, hogy mindkettejüket otthon hagyta. Azt hittem, hogy a padon biztosan ott lesz majd egyikük. Csatár nélkül azért kemény lesz a Balaidosban. Messiékkel is kikaptunk itt már 2x is. Na de azt mondom, hogy valamikor meg kell, szakadjon a veretlen széria, és holnap bele is férne egy szűk bukta. A visszavágón azt még vissza tudjuk hozni.

Okos húzásnak érzem ezt a pihentetést most. Tavaly is csak lézengtünk az év első meccsén Bilbaóban és ki is kaptunk 2-1re. Utána meg az a nagy januári rohanás ki is zsigerelte Messiéket. Most is januárban lesz 3 nehéz idegenbeli meccsünk a bajnokságban meg még a kupa is.

Jó kis lehetőség lesz ez Arnaizéknek, reméljük lesz tudnak élni vele, és a társak is majd segítik őket és nem pedig alibiző Gomesék lesznek mellettük.

Szerk:

Most nézem, hogy Iniesta sincs a keretben. Na így már semmi élet nem lesz a támadójátékunkban. Rámegyünk a 0-0ra szerintem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BarcafanTomee 2018.01.03. 22:03:34-kor.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3360
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.01.03. 21:02:28

18Barca99 írta:
Egy kérdésem van csak, ki lesz a középcsatár? :D
Egyértelműen Paulinho,alapból feltűnik ott párszor a meccsek alatt :D
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.03. 21:01:17

Hát amennyire boldog vagyok, hogy Dembele bent van az utazó keretben, annyira féltem is a kis ropi lábút. Celta (meg szinte minden kis csapat) saját pályáján olyanokat aláver néha a játékosainknak, hogy remélem nem lesz kezdő, mert akkor megint mehet mankózni.

Így, hogy nincs Messi és Sua: gondolom megint egy megerősített kp-val állunk fel, és a második félidőbe próbálunk egy gólt bekotorni, és egy megfáradtabb védelem ellen hozza be csereként Dembouzt.

Egy kérdésem van csak, ki lesz a középcsatár? :D
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.01.03. 20:50:54

azért merész, hogy elmegyünk Arnaizzal meg a felépülő Dembelével Vigoba.
gondolom akkor egy X, meg valahogy egy bekotort gól a cél, itthon meg majd elintézzük.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3360
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.01.03. 20:29:52

S.Agüero írta: Paco meddig sérült amúgy?
23-án írtak 3 hetet,még van belőle bő 1 hét :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.03. 20:20:33

Érdekes, hogy Masch utazik, Messi és Suárez viszont nem. Legalább pihennek.
Paco meddig sérült amúgy?

Remélem, hogy Alená és Dembélé is kezd majd.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3360
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.01.03. 20:14:27

Keret: Stegen,Semedo,Piqué,Rakitic,Busi,Denis,DEMBELÉ,Cilessen,Mascherano,Paulinho,Alba,Digne,
Roberto,Gomes,Vidal,Verma,Alena,Arnaiz

Messi és Suarez tehát tényleg kimaradt,Dembelé pedig még sem csak hétvégén fog játszani,szerintem kap 20 percet holnap.

Cilessen-Semedo,Piqué,Masch,Alba-Gomes,Rakitic,Paula,Roberto-Arnaiz,Denis

Előre nincs sok opció,Dembelé nem hiszem,hogy kezdeni fog rögtön :D
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.01.03. 13:58:33

rikko írta:
P.U.Y.O.L. írta:

Ez az újgazdagos dolog működhet egy eladható ligában. A PD is az, de csakis azért mert van Real és Barcelona. Itt senki más nem fog labdába rúgni. Igen fel lehet hozni a Valencia v Depor ,ATMA menetelését, de nagyon ritka dolgok ezek és azért ha azt nézem a semmiből felhúzni egy olyan csapatot, hogy versenyben legyen a 2 naggyal nem egyszerű.
Jó példa a PSG és a CIty hazájukban most egyeduralkodók, de nemzetközi porondra lépve ez közel sem igaz. Az meg nem nagy szám, hogy csilliárdokból a PSG bajnoki címet szerez. Nem adnék nekik 20%- nál nagyobb esélyt a PD v PL megnyerésére.
City most nagyon összeállt, de mennyi pénzt is vertek bele? Illetve ha megnézem a padot nem nagyon van cseréjük. Előre igen, de itt ki is fújtak. Illetve ezek az arabok sem fognak állandóan milliárdokat belepumpálni a gárdákba. Előbb - utóbb majd benyalnak egy - egy komolyabb szankciót és lesz majd jajjgatás.
nincs cseréjük ? :D csak Jesus,Bernardo Silva,Gündogan,Yaya Toure,Stones akik komolyabb minőséget képviselnek,lehet én vagyok hülye ,de gond nélkül elcserélném velük a padunkat.
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.01.03. 07:42:35

[quote="P.U.Y.O.L."][/quote]


Ez az újgazdagos dolog működhet egy eladható ligában. A PD is az, de csakis azért mert van Real és Barcelona. Itt senki más nem fog labdába rúgni. Igen fel lehet hozni a Valencia v Depor ,ATMA menetelését, de nagyon ritka dolgok ezek és azért ha azt nézem a semmiből felhúzni egy olyan csapatot, hogy versenyben legyen a 2 naggyal nem egyszerű.
Jó példa a PSG és a CIty hazájukban most egyeduralkodók, de nemzetközi porondra lépve ez közel sem igaz. Az meg nem nagy szám, hogy csilliárdokból a PSG bajnoki címet szerez. Nem adnék nekik 20%- nál nagyobb esélyt a PD v PL megnyerésére.
City most nagyon összeállt, de mennyi pénzt is vertek bele? Illetve ha megnézem a padot nem nagyon van cseréjük. Előre igen, de itt ki is fújtak. Illetve ezek az arabok sem fognak állandóan milliárdokat belepumpálni a gárdákba. Előbb - utóbb majd benyalnak egy - egy komolyabb szankciót és lesz majd jajjgatás.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2018.01.03. 06:54:53

crixus, kristop:

Én nem anyagi gondokra utaltam. Dúsgazdag csapatnál is előfordulhat, hogy akár 5-6 vagy több évig nem nyer semmit. (esetleg pont egy lesajnált CdR-t)

Nem kell messzire menni, PL---> ManU
El lehet vitatkozni, hogy esetleg az ottani bajnokság erősebb e a spanyolnál, az idei szezonra például emelkedett a színvonal és újra van 3-4 komoly csapatuk, de az elmúlt években bőven mélyrepülésben volt az angol bajnokság és egy olyan klub, amelyik dominálta a 21. századot ligán belül, ezt nem tudta kihasználni. (pénzügyi gondjaik nincsenek)
Attól már most sem vagyunk messze, hogy kifusson az arany generációnk utolsó tagja is (max. 5-6 év) és, ha nem sikerül megfelelően pótolni őket, de tesszük mindezt irdatlan pénzekből, az máris egy olyan problémát generálna, amit nem lehet 1-2 év alatt rendbe hozni.

Egy másik probléma lehet, ha ide is beveszik magukat külföldi pénzes emberek és egy-egy csapatból pár éven belül top csapatot formálnak. A Malagánál volt is próbálkozás, de ideje korán besült.

Én alapból nem vagyok egy pesszimista alkat és azt se állítom (nem is állítottam) hogy a fent említett dolgok törvényszerűen bekövetkeznek, de nagy arcal se írom le, hogy már megalapoztuk annyira a jövőnket, hogy semmi komolyabb probléma ne legyen.

Egyébként 4-5 nyeretlen szezonhoz az is elég, ha csak 1 csapat van előttünk a bajnokságban és mellé nem nyerünk BL-t sem. Ezt csak azért írom le, mert az előző hozzászólásomból sikerült kiragadni azt, hogy megtörténhet ennél rosszabb is. (4. hely)
A kupára ezek mellett is lenne esély és fel is értékelődne sokak szemében.

Amit írtam, nyílván nem a következő pár évre vonatkozik, az nagyon mellbe vágna engem is, de valószínűleg lesznek nehezebb időszakok is annál, mint hogy egy szezonban ''csak'' spanyol kupát nyertünk...
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2018.01.03. 01:49:48

Veidt_madridista írta:Itt nyilván a központilag szétosztott pénzről van szó, az egyéni bevételeket semmilyen formában nem fogják szabályozni, nem is lenne értelme.
jo, de pont ezaz, hogy amikor arrol beszelunk, hogy folyamatosan no az elso ketto es a tobbi csapat kozott a penzugyi kulonbseg, akkor semmi ertelme kiragadni egy reszletet a bevetelbol (teves penzek) es aztmondani, hogy marpedig csokken a kulonbseg. mert nem.
Veidt_madridista írta:Más szóval a különbség nagyon is csökken, hála a tavaly elfogadott modellnek.
hiaba kapnak tobbet a "kicsik" ebbol, annal sokkal tobbel no nekunk evrol evre amibol gazdalkodhatunk.

csak a pelda kedveert:
sevilla 2015/2016ban 127 millio, 2016/2017ben 168
nekunk meg 2015/2016ban 679 millio, 2016/2017ben meg 770

most akkor no a kulonbseg vagy csokken? :D

a teves penzek balanszba hozasat - nagyon helyesen - par eve elkezdtek, mivel ezzel kapcsolatban volt a legnagyobb mediavisszhang, amiota ennyire elhuzott a tobbiektol a real meg a barca. ettol fuggetlenul ez nem fogja megvaltoztatni a status quot, ehhez valami drasztikusabb dolognak kell tortennie.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2018.01.02. 23:42:40

Itt nyilván a központilag szétosztott pénzről van szó, az egyéni bevételeket semmilyen formában nem fogják szabályozni, nem is lenne értelme.

ha a barca, real es a tobbiek kozott alapbol hatalmas kulonbseg van, es a te szamaid alapjan legutobb is tobbet kaptak, akkor az azt jelenti, hogy az a hatalmas kulonbseg tovabb no.

Azért kaptak többet, mert egyrészt előrébb végeztek a bajnokságban, másrészt sokkal több bevételt hoztak a ligának, mint más csapatok (a pénz 25%-t ez alapján osztják el). Alig néhány évvel ezelőtt még nem 40-50 millió volt az eltérés az élboly csapatai között, hanem 80 millió, ráadásul az összes pénz is kevesebb volt, ami arányaiban még nagyobb különbséget jelent. Más szóval a különbség nagyon is csökken, hála a tavaly elfogadott modellnek. Ez azon kevés dolgok közé tartozik, amelyben jó munkát végeznek a spanyolországi döntéshozók. Azt egyébként aláírom, hogy a többiek pénzügyi ereje nem lesz egy lapon említhető a többiekével, de ez ellen csak annyit tud tenni a szövetség, hogy megpróbálják eladhatóbbá és népszerűbbé tenni a bajnokságot, amiért egyébként elég sokat is tettek az elmúlt években. Sajnos ide tartozik az ultrák és a lelátói élet boszorkányüldözése is, amelyet egy Jimmy Romero nevű Riazor Blues-tag halála indított el 2014 végén.
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2018.01.02. 23:19:08

Veidt_madridista írta:Ez nem igaz.
nem latom mitol nem lenne igaz.

ha a barca, real es a tobbiek kozott alapbol hatalmas kulonbseg van, es a te szamaid alapjan legutobb is tobbet kaptak, akkor az azt jelenti, hogy az a hatalmas kulonbseg tovabb no. es ezek csak a teves penzek, a tobbi bevetel is valoszinuleg jobban emelkedik a ket nagynal. az, hogy a teves penzek vegre kiegyensulyozotabbak nem jelenti azt, hogy ne none tovabb a kulonbseg.

because this is capitalism. the rich get richer and the poor get poorer.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2018.01.02. 20:38:31

crixus írta: Ehhez komoly szabályváltoztatás kellene, mert olyan nagy az anyagi különbség a Real-Barca duó és a többi spanyol csapat között, hogy nem hiszem azt, hogy lenne majd hirtelen 3-4 olyan spanyol csapat, aki le tudna minket vagy a Real-t szorítani a dobogóról. A financiális különbségek pedig egyre inkább nőnek, még mindig.
Ez nem igaz. A 2016/17-es idénytől bevezetett modellben már 50% jár alapjáraton a bajnokság összes csapatának a korábbi 30% helyett, 25% pedig az előző évi helyezések alapján kerül kiosztásra, ami vitathatalanul igazságos. Mivel a tévés jogok eladásából származó bevételek igencsak komoly ütemben nőnek, ez azt jelenti, hogy a Real Madrid és a Barça nagyjából annyit kap, mint korábban, a többiek viszont sokkal többet. Idén ősszel például így osztották el a pénzeket (a tavalyi bajnokság alapján, nyilvánvalóan):

1. Real Madrid €150m
2. Barcelona €148m
3. Atlético Madrid €116m
4. Sevilla €109m
5. Villarreal €102m
6. Athletic Bilbao €95m
7. Real Sociedad €98m
8. Eibar €94m
9. Alavés €94m
10. Espanyol €88m
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.02. 20:25:52

Kíváncsi leszek, hogy Dembélé fog-e játszani máris, remélem, hogy igen. :)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.02. 19:54:14

A körülményektől függ, 2009ben és 15ben jó kis energiát adott a BL donto elott, a 11es és a 14es vereség nekem fájt mert a Real ellen volt mindketto.
De alapvetően nagyon messze van a bajnokságtól meg a BLtöl, tavaly semmivel nem kárpótolt, bár Enrique megérdemelte búcsúnak ahogy 12ben Pep is.
Zsinórban háromszor megnyertük, már csak a nagyszámok törvénye miatt is benne van, hogy idén nem jön össze. Ha most kiesünk a Celta ellen nem zavar,de ha megint a Reallal döntőzünk akkor van presztízs értéke.

Egyébként ezt se kapják meg a Bs gyerekek. Biztos hogy szóhoz jut pár peremeber de nem teljesen felforgatott kezdovel megyunk ki.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3360
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.01.02. 19:32:41

Én inkább úgy mondanám,hogy akkor fontos a kupa,hogy ha a másik kettőt is megnyerjük,hogy meglegyen a tripla és elmondhassuk,mindent megnyertünk,amiben elindultunk. Ha nem jön össze a bajnokság vagy a BL ,esetleg egyik se,akkor tényleg nem nagyon érdekel senkit,mert mindenkiben az van a döntő alatt hogy kiestünk innen,csak 2. hely a bajnokságban,stb.

A kisebbeknek,középcsapatoknak meg biztosan fontos,mivel bajnokságra 1% esélye sincs egy Valenciának vagy Celtának pl. Csak ha el is jut valaki a döntőig(lásd Bilbao) akkor szinte száz hogy vmelyik Madrid,vagy mi jövünk szembe. Vagy el se jutnak a döntőig,mert összefutnak velük/velünk hamarabb.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.01.02. 19:03:42

visca el barca írta: te mikor 6 kupát nyertünk is nyafogtál egész évben, aztán ha ne adj isten idén kiesünk már mondjuk a celta ellen akkor is te leszel az első :D
Persze a kérdésre nem tudtál érdemben válaszolni, tipikus "shaming language" amit használsz. =D> Tipikus női viselkedés, már bocsánat, ennyire nem vagy te primitív a többi hozzászólásod alapján. Talán majd ha érdemben is hozzá tudsz szólni, akkor érdemi reakciót is kaphatsz.

P.U.Y.O.L. írta: Én fontosnak tartom, de megértem, azt is, ha valakinek csak annyit jelent, hogy azzal meglehet egy dupla vagy tripla a szezonban, hisz az utóbbi bő 1 évtizedben elkényeztettek minket bőven nyert kupák tekintetében. Viszont bőven megvan az esélye annak, hogy a jövőben majd át kell értékelni a jelenlegi elvárásokat.....
Ehhez komoly szabályváltoztatás kellene, mert olyan nagy az anyagi különbség a Real-Barca duó és a többi spanyol csapat között, hogy nem hiszem azt, hogy lenne majd hirtelen 3-4 olyan spanyol csapat, aki le tudna minket vagy a Real-t szorítani a dobogóról. A financiális különbségek pedig egyre inkább nőnek, még mindig. A kupa pedig így egyre inkább érdektelenebb a két nagy számára. Hazai versenysorozatok közül a bajnokság, a nemzetközi színtéren a BL ami számít, a többi csak presztízs vagy hakni.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2018.01.02. 18:26:10

Minden kupa fontos, persze nem egyenlő értékben, de igazán csak azok tudják értékelni, akik átéltek már igazán nehéz korszakokat is a csapattal.

Nem kizárt, hogy fogunk még mi örülni egy 4. BL indulást jelentő helynek is a jövőben. (persze ne legyen ilyen, de volt már ilyen...)

Én fontosnak tartom, de megértem, azt is, ha valakinek csak annyit jelent, hogy azzal meglehet egy dupla vagy tripla a szezonban, hisz az utóbbi bő 1 évtizedben elkényeztettek minket bőven nyert kupák tekintetében. Viszont bőven megvan az esélye annak, hogy a jövőben majd át kell értékelni a jelenlegi elvárásokat.....
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.02. 17:48:25

crixus írta:[
Kijavítanálak.
Van sportértéke, de nem a Barcelona vagy a Real Madrid számára. Azokat kérdezném akik ebbe belekötöttek: ugyan ki érezte sikeresnek azt a szezont, amelyikben a kupát tudtuk csak elhozni, a Madrid meg tarolt? Én semmiképp sem. Vagy kérdezzétek meg az Arsenal vagy a Liverpool szurkolóit, hogy mennyire elégedettek a kupáikkal, miközben a bajnoki cím közelében sem igen voltak az utóbbi 15 évben. :roll:
Persze, hogy a kisebb csapatok örülnének a kupának, elvégre EL-helyet biztosít a győztesnek. A sportértéke tehát pontosan ennyi: a bajnoki 5-6. helynek megfelelő.
Elfogadom a kijavítást.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.01.02. 17:35:38

crixus írta:
Samper írta:A kupa kizárólag Cillessen és a B csapat játékosai miatt érdekes. Sportértéke miatt hagyni lehetne a fenébe.
Kijavítanálak.
Van sportértéke, de nem a Barcelona vagy a Real Madrid számára. Azokat kérdezném akik ebbe belekötöttek: ugyan ki érezte sikeresnek azt a szezont, amelyikben a kupát tudtuk csak elhozni, a Madrid meg tarolt? Én semmiképp sem. Vagy kérdezzétek meg az Arsenal vagy a Liverpool szurkolóit, hogy mennyire elégedettek a kupáikkal, miközben a bajnoki cím közelében sem igen voltak az utóbbi 15 évben. :roll:
Persze, hogy a kisebb csapatok örülnének a kupának, elvégre EL-helyet biztosít a győztesnek. A sportértéke tehát pontosan ennyi: a bajnoki 5-6. helynek megfelelő.

te mikor 6 kupát nyertünk is nyafogtál egész évben, aztán ha ne adj isten idén kiesünk már mondjuk a celta ellen akkor is te leszel az első :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.01.02. 17:26:22

Samper írta:A kupa kizárólag Cillessen és a B csapat játékosai miatt érdekes. Sportértéke miatt hagyni lehetne a fenébe.
Kijavítanálak.
Van sportértéke, de nem a Barcelona vagy a Real Madrid számára. Azokat kérdezném akik ebbe belekötöttek: ugyan ki érezte sikeresnek azt a szezont, amelyikben a kupát tudtuk csak elhozni, a Madrid meg tarolt? Én semmiképp sem. Vagy kérdezzétek meg az Arsenal vagy a Liverpool szurkolóit, hogy mennyire elégedettek a kupáikkal, miközben a bajnoki cím közelében sem igen voltak az utóbbi 15 évben. :roll:
Persze, hogy a kisebb csapatok örülnének a kupának, elvégre EL-helyet biztosít a győztesnek. A sportértéke tehát pontosan ennyi: a bajnoki 5-6. helynek megfelelő.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.01.02. 10:48:17

Minden évben így szokott lenni, hogy Messiék kapnak pár plusz nap pihenőt, és mikor visszatérnek 1-2 nap múlva már jön a kupa meccs, és mindig játszanak is.

De mivel úgy tűnik Valverde be akarja osztani Messi erejét, szerintem az oda vagy a visszavágó közül az egyik meccset kihagyja majd.
Válasz küldése