Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.11.27. 01:27:19

Piqué és Martino a meccsről:

„Borzalmas volt az első félidőnk. Nem volt megfelelő a hozzáállásunk, és meggyőződésem, hogy ezzel mindenki tisztában van. A találkozó bizonyos részeit aztán uralni tudtuk, de nem tudom megmondani, mi történt az első félidőben – mondta Gerard Piqué a mérkőzésről. – Ez volt a legrosszabb meccsünk a szezonban. Rettenetesen játszottunk, amire nincs mentség. A második játékrészben egy emberként küzdöttünk, és talán jobbak voltunk, de az összkép, amit mutattunk, nem volt méltó az FC Barcelonához.”

„Az első félidőben nem volt megfelelő az attitűd – értett egyet a középhátvéddel Gerardo Martino. – Nem úgy játszottunk, ahogy a Levante ellen. (Martino első bajnokiján már a szünetben 6–0-ra vezetett a Barcelona ) Nem mutattuk meg, amit tudunk, és az első negyvenöt percben elveszítettük a meccset. Ma egyénileg a Barcelona nem teljesített úgy, mint az Ajax. Az első félidőben csak kerestük a labdát, veszítettünk a pontosságunkból és a mozgékonyságunkból, a második játékrészben már jobban akartunk támadni. Nagy különbség volt az első és a második félidő között, de az Ajax tíz emberrel is tudta, miként maradhat előnyben.”
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2013.11.27. 00:43:02

Feary írta:Hát ez egy szégyen volt. Csalódtam megint a játékosokban. Egy BARCELONA játékosnak illene megszakadnia a mezért és a szurkolóiért, de minimum 40 perces emberelőnyben nem kikapni. És tét igenis volt. Tata-nak meg illett volna egy olyan taktikát kitalálni, melyben gyors kontrákat kellett volna vezetni. Várható volt, hogy az Ajax letámad és rengeteg befutható terület volt. De hát én is csak egy vagyok a magyar foteledzők közül.
Egyszóval egy nagy tasli jár a csapatnak :!:
A gyors kontrának van egy nagyon fontos jellemzője: nagyon gyorsan kell szaladni viszonylag nagy távolságot. Namost a probléma ott kezdődik, hogy ma a csapat se gyorsan, se kis távolságra nem akart szaladni, sőt szinte egyáltalán semmit nem akart. Márpedig akármilyen taktikának az alapja az, hogy a csapat akarja a sikert. Sajnos ez ma nagyon hiányzott a csapatból, láthatóan nem sikerült megfelelően motiválni őket.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.27. 00:20:09

ennél a lötyögésnél is volt sajnos nagyobb tragédia.
gólöröm közben leesett a lelátóról egy ajax drukker, 10 métert zuhant, sajnos nem sikerült megmenteni az életét. :-?
Avatar
Feary
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2004.11.14. 19:01:05
Tartózkodási hely: Gyor

2013.11.26. 23:22:52

Hát ez egy szégyen volt. Csalódtam megint a játékosokban. Egy BARCELONA játékosnak illene megszakadnia a mezért és a szurkolóiért, de minimum 40 perces emberelőnyben nem kikapni. És tét igenis volt. Tata-nak meg illett volna egy olyan taktikát kitalálni, melyben gyors kontrákat kellett volna vezetni. Várható volt, hogy az Ajax letámad és rengeteg befutható terület volt. De hát én is csak egy vagyok a magyar foteledzők közül.
Egyszóval egy nagy tasli jár a csapatnak :!:
Forca Barca!!!!
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2013.11.26. 23:02:00

kadarzsolt85 írta:Na me tiki taka 10 ember ellen egy normalis golhelyzet sem volt a Barcelona ideje lejart azzal hogy Pep el ment
Nem tudom feltűnt-e de az Ajax most ezzel vert el minket. Nem ívelgetős és kontra focival!! És nem tudom, hogy észre vetted-e, hogy az első 20 percben labda nem volt nálunk. Szval a tiki-taka-val semmi baj, csak a hozzáállással!!
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.11.26. 22:57:21

Jólvan csak kikaptunk... :D
Úgy 50%ban fogadtam volna erre a meccs előtt,az xre 45ben...Az Ajax jól játszott már a Camp Nouban is,csak ott volt tét,odaraktuk kicsit magunkat és ennyi volt...itt tét nem volt gyakorlatilag...Nekik meg élet halál.Pláne miután láttam felállunk 2 támadóval borítékolható volt hogy nem nyerünk...Ettől függetlenül buta,ordító hibák miatt kaptunk ki,nem a taktika vagy a felállás miatt...Egy Xet hoztunk volna azért így is...
Tanulságok:
-Cesc középen továbbra is csak vicc meccseken jó...
-mindíg szidjuk Alvest,no most érezni mivan ha nincs.
-mindíg szidtuk Busit,érezni mivan ha nincs.
-Song nem megoldás rendes meccsen.
-Mascherano és Pique együtt halálos kombó(ránk nézve)...
-Mascheranot ha nem játszatjuk hosszabb távon utánna nem ér semmit...
-Barthra kell középre...
-3 szervező kioltja egymást,nem működik a Cesc-Xavi-ini 3mas,megjegyzem rendes meccsen sosem működött...
-Pedro értékelhetetlen,Sanchez leglább verekszik,védekezik,és újabban néha el is találja a labdát...
-Neymar a szélről nem tud Messi lenni...Ne is várjuk. Sosem értettem azt aki ezt elvárja.
-Messi pótolhatatlan.
-szidtuk Valdest,jó idén nem,de amúgy sokat...Ha ma ő van akkor nem kapunk ki...

Jah a legfontosabb...Ha nincs igazi tét,akkor lekakiljuk az egészet...Vhol érthető,bajnokságban minden meccs kell,később Blben is meg mindenhol...itt belefért a vereség...Más kérdés hogy a szurkolókat pofánköpték ezzel már megint...Kiváncsi leszek,lennék inkább,mert ezt sosem tudjuk meg,hogy az első iylen meccs után Tata mit mondd az öltözőben...Alatta ilyen még nem volt...Kérdés hogy kezeli,sorsdöntő lehet ez a későbbiekre nézve...Az meg hogy mit fog mondani mind1,azt csak kifelé fogja tolni, a lényeg mit mondd az öltözőben...Amúgy vhol Tata is benne volt a vereségben,elkezdte becserélni a fiatalokat,igen kell lehetőséget adni nekik,de lehet várni kellett volna míg x az eredmény...Nem azt mondom Puyol lemenetele mind1 volt...De Xavi-Cesc kombóé már nem...Én fennhagytam volna Cesct előre meg egy csatár,és úgy támadni,sztem meg lett volna az X...De sztem ő se hitte hogy ennyire le fogjuk tojni a végét...No mind1,kiváncsi leszek...

És végre megvan az első vereség Tataval,előbb utóbb időszerű volt ez...Itt belefért...Jobb itt mint máshol...Arra jó votl ez a meccs hogy sok hibánkat megmutatta...Az alapcsapattal idén nincs akkora gondd,de az alternatívák legalábbis ebben a formában nem működnek...Edzői szempontból sokkal tanulságosabb volt ez a meccs,mint egy 5-0,az biztos...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.11.26. 22:56:16

Pavel írta:Nem csak a hozzáállással volt probléma, hanem mindennel. Rossz volt nézni a második félidőben 10 ember ellen ennyire volt képes a támadósor.
Pedro eladásán el kellene gondolkodni. Egyszerűen nem képes sorsdöntően játszani.

Szerintem Villa helyett neki kellett volna elmennie.
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2013.11.26. 22:54:34

Ez a mérkőzés tökéletes volt arra, hogy rájöjjünk, hogy semmi baj a "tiki-takával", hisz láthattuk, hogy egy AJAX, milyen könnyedén ment át rajtunk.. Itt abszolút olyan probléma van, amit a fejekben kéne helyre rakni. Rossz volt nézni, mikor a 75. percben emberelőnybe támadhattunk volna, DE a középpálya megvárta, hogy az Ajax támadói és közzáppályásai visszazárjanak.

A másik, hogy Tata annyira azt hangsúlyozta, hogy vissza akarja hozzni a totális letámadást stb, akkor könyörgöm, miért nem támadunk úgy le, ahogy az Ajax tette? Ez az ajax játékilag nagyon hasonlított a Pep-teames csapathoz.

A meccs után remélem levetítik a srácoknak, hogy is kéne letámadni, és gyors passzokkal feljtuni a 16-osig. Mert ha ez az Ajaxnak ment a Barca ellen, akkor senki ne mesélje be, hogy a tiki-taka halott !

A másik dolog, hogy nekem nagyon úgy tűnt, hogy Xavi eszméletlenül lassítja a támadásokat (lehet tudatosan), de mikor S.Roberto beállt, sokkal hatékonyabban toltunk át a lasztit a középpályán.

Na de a lényeg, hogy az ilyen meccsekből lehet tanulni, és javulni!! Szóval, amit várok ezek után, hogy ilyen letámadást toljunk, mint az Ajax, ha már Tata ennyire azt akarja!
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.26. 22:44:19

Nem csak a hozzáállással volt probléma, hanem mindennel. Rossz volt nézni a második félidőben 10 ember ellen ennyire volt képes a támadósor.
Pedro eladásán el kellene gondolkodni. Egyszerűen nem képes sorsdöntően játszani.
kadarzsolt85
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2012.02.09. 09:44:29

2013.11.26. 22:43:22

Na me tiki taka 10 ember ellen egy normalis golhelyzet sem volt a Barcelona ideje lejart azzal hogy Pep el ment
Barca Barca Baaarca
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.11.26. 22:38:47

Szégyen a játékosok hozzáállása a meccshez.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.26. 21:36:37

én át is kapcsoltam a dortmund meccsre, ha a csapat nem képes komolyan venni, akkor én se veszem őket ma komolyan.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.11.26. 21:10:25

Hát eddig olyan érzésem van, mintha a tavalyi Bayern elleni meccset nézném.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.26. 20:18:58

jó az, az ajax elvileg az életéért megy, így egy csikócsapattal nem biztos, hogy rövidre tudtuk volna zárni a továbbjutás kérdését.
jobb lenne az úgy, ha ma legalább egy x-et lehoznánk, aztán mehetne az utolsó fordulóban nyugisan egy olyan kezdő, mint anno a bate ellen.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7512
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.26. 20:15:53

Gareth Tello írta:XI DEL BARCELONA: Pinto; Puyol, Mascherano, Piqué, Montoya; Song, Xavi, Iniesta; Pedro, Cesc y Neymar.

Banquillo del Barcelona: Oier, Bartra, Busquets, Patric, Sergi Roberto, Adama y Dongou.

Végül mégsem vállalta be egyik fiatal kezdetését sem, de nem baj az, a 60-65. perc környékén jöhetnek majd ők is. :)

Visca el Barça!
Muszáj fiatalokat becserélnie mivel nincs más a padon Busi kivételével.
Azért jó lenne ha Neymar is leballagna a 60. perc környékén.
Forca Barca!!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.26. 19:52:50

XI DEL BARCELONA: Pinto; Puyol, Mascherano, Piqué, Montoya; Song, Xavi, Iniesta; Pedro, Cesc y Neymar.

Banquillo del Barcelona: Oier, Bartra, Busquets, Patric, Sergi Roberto, Adama y Dongou.

Végül mégsem vállalta be egyik fiatal kezdetését sem, de nem baj az, a 60-65. perc környékén jöhetnek majd ők is. :)

Visca el Barça!
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2013.11.26. 18:48:44

tothmark írta:Az én kezdőm ez lenne:
Pinto; Puyol, Piqué, Bartra, Montoya; Song, Fabregas, Sergi Roberto; Pedro, Neymar, Traoré

Dongou kaphatna 30 percet este.

Ennyire nem lesz tartalekos a csapat.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7512
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.26. 18:22:56

tothmark írta:Az én kezdőm ez lenne:
Pinto; Puyol, Piqué, Bartra, Montoya; Song, Fabregas, Sergi Roberto; Pedro, Neymar, Traoré

Dongou kaphatna 30 percet este.
Szerintem Ini mindenképpen, de valószínűleg xavi is kezdeni fog. Az 50-60. percben kezdhetnének jönni a fiatalok ereménytől függetlenül. Xavi helyett akár Dongou/Adama akár SR. Utóbbit jó lenne látni Inivel együtt de ha a másik kettőből jön valaki Cesc mehetne vissza a helyére. Neymart nem ártana lekapni minél hamarabb, nagyon ki van már facsarva szerencsétlen.
Bartra jó lenne, ha kezdene, szokná a nemzetközi porondot is, de így, hogy a hétvégén játszott valszeg Piqué-Mascherano duó lesz.

Az biztos, hogy sokkal keményebb lesz mint az első meccs. A keretünk nem a legacélosabb, idegenben leszünk, a hollandoknak pedig az "életük függ" ettől a mérkőzéstől, ezért iszonyatosan hajtani fognak, számunkra viszont nincs túl nagy tétje. Jó lenne sérülés nélkül megúszni, egy soványka győzelemmel elégedett lennék.
Mondjuk én szívesebben látnám a 16 között az Ajaxot, mint akár a Milant, akár a Celticet, de ez szubjektív.
Forca Barca!!!!
Avatar
tothmark
Barça B
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2009.03.24. 16:23:22
Tartózkodási hely: Itthon

2013.11.26. 14:55:25

Az én kezdőm ez lenne:
Pinto; Puyol, Piqué, Bartra, Montoya; Song, Fabregas, Sergi Roberto; Pedro, Neymar, Traoré

Dongou kaphatna 30 percet este.
Ne használd a kepfeltoltes.hu-t
Anglia ellen játszottunk a Wembley-ben, a pénztár pultján pedig otthagytam egy kis jegyzetet, amire az van írva, hogy visszatérek ide játszani a Bajnokok Ligája döntőjében [2011. május 28.].
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.11.26. 13:58:37

én neymart sem játszatnám, a vasárnapi bilbaoi meccs joval fontosabb mint ez a mai bohócmeccs.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2013.11.26. 13:49:37

Minden tiszteletem a Kapitányé,de remélem nem Őt vezényli a védelem szélére a Mester. A gyorsasága már megkopott, az Ajaxban pedig sok a fiatal,gyors,dinamikus játékos a szélen, és bármennyire is rutinos és jól helyezkedő játékos Puyol, egy futóversenyben simán alul marad.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.11.26. 13:48:28

Szeretném ha a Dongou kezdene. Tehát ilyesmi támadósort képzeltem el: Alexis-Dongou-Neymar
Mögötte pedig Cesc adogatná nekik a gólpasszokat. :) Busi helyett Song kezdjen.
KépKép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.26. 13:21:07

visca el barca írta:sztem lesz olyan tökös a mester h vmelyik suhancot behajintja kezdőnek.
Szerintem is, Adama vagy Dongou kezdeni fog, Neymar vagy Cesc meg pihenhet egyet.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.11.26. 13:18:50

sztem lesz olyan tökös a mester h vmelyik suhancot behajintja kezdőnek.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.11.26. 12:39:09

Kép
KépKép
Válasz küldése