Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.03.11. 22:36:22

Barcaforever írta:Holnap ha Xavi megkapja az engedélyt, akkor a Xavi-Ini-Fabregas középpálya lesz!? :roll:
Nem, szerintem Busi-Xavi-Fabregas, Iniesta meg kitolva szélre, másik oldalt meg Pedro. :roll: :)
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3974
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2013.03.11. 22:31:34

Holnap ha Xavi megkapja az engedélyt, akkor a Xavi-Ini-Fabregas középpálya lesz!? :roll:
Kép
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3816
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2013.03.11. 21:27:47

20tek írta:Olyan jó, hogy itt mindenki annyira k..va okos, annyira tudja, hogy hogyan kellene felállni, és persze hozzá képest a Barca edzői meg ostobák, mert ők nem tudják a tutit. Kit hol kell játszatni, Messinek mit kellene csinálnia, stb...
Hát ne haragudj, de az elmúlt 5-6 meccsünkön a vak is látta, hogy olyan emberek játszanak/játszottak, akiknek nem kéne. Nem azért, mert rossz focisták, szimplán mert rossz formában vannak.
Egyébként igen, mégis mit vársz ebben a topicban? Hogy leírjuk a paprikáskrumpli receptjét? :)
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.11. 20:41:29

#David Villa# írta: Csapat még nem fordított a BL-ben, ha idegenben 2:0-ra kikaptak.

Visca el Barca!
Emlékszem én egy Milan-Depor meccsre, amikor 4-1 volt az első meccs, mindenki leírta a Deport, aztán a visszavágón a Depor simán győzött 4-0-val...
http://www.guardian.co.uk/football/2004 ... onsleague1
Tudom, a csapat nincs formában, de mivel lehet ösztönözni olyan játékosokat a ligában, akik 13 ponttal vezetnek??? semmivel. kérdezem, lehet ösztönözni a játékosokat a BL továbbjutással és egy esetleges BL trófeával??? határozottan: IGEN!!!
a ligában ezt a semmitmondó játékot fogjuk látni, mert ez már féltávnál eldőlt... de a BL! nagyon meleg a pite, itt oda kell tenni magukat! nagyon remélem, oda is fogják és akkor meglehet a továbbjutás!
ha a bajnoki forma köszön vissza, akkor 1-0 lesz kb. a 88. percben lőtt góllal és vége az idei BL álmoknak...
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.03.11. 20:30:22

Barcaman1993 írta:
#David Villa# írta:Olvasgatom a különböző oldalakat és megint azt tapasztalom, hogy megy a nagy duma. "Tudjuk, mit kell csinálni", "Biztos vagyok a továbbjutásban" stb.
Csapat még nem fordított a BL-ben, ha idegenben 2:0-ra kikaptak.
Egyébként tényleg marhára idegesítő. Ha 5 játékostól még nem olvastam volna, hogy itt biztos továbbjutunk, akkor egytől sem. És akkor túl vagyunk 4 ilyen nézhetetlen semmin és még mindig megy a duma. Jobb lenne csöndben lenni és felmosni az olaszokkal a padlót, mint szájalni.
Most őszintén, mit kellene nyilatkozniuk?
Kapnak egy kérdést a holnapi meccsel kapcsolatban, és mondják azt, hogy "no comment"? Vagy mire gondoltok?

Teljesen rendben vannak ezek a nyilatkozatok. Nem tükröznek nagyképűséget, nem írják le az ellenfélt, egyszerűen csak biztatják magukat, a csapattársakat, a szurkolókat.
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2013.03.11. 19:48:40

Albát nem szabadna kezdetni. Sokkal inkább Adriano-t próbálnám meg hadra fogni. az ő lába könnyen elsülhet, sokkal erősebb, és összjátékban is kiváló. muszáj egy kicsit fizikailag erősíteni, hogy ne tudjanak annyira elnyomni. ha minden úgy alakul ahogyan várjuk kb egy tucat szögletet rúg majd a csapat, oda sem ártana egy magasabb ember. így Cesc esetleges kihagyása sem rontaná a csapat átlagmagasságát...
Villa-Messi-AS támadó3-as szerintem alap lenne. Cesc nagyon halovány, és hiába rendelkezik kivételes lövőtechnikával ezt nagyon ritkán mutatja meg. általában fölé durrantja jó pozícióból, pedig a távoli kísérleteknél elvileg hasznos lehetne.
Villa a 16-os bármely pontjáról életveszélyesen lő, jól érkezik a beadásokra, jól tarja meg a labdát, és hajt mint egy állat.
AS piszok gyors, nagyon jó lenne, ha sikerülne lefordulnia a védőiről, ezáltal területet nyitva a többiek előtt.
A középpálya a sztenderd Xavi-Ini-Busquets, a védelem felállása lehet még érdekes. Szerintem egy Alves-Piqué-Masch-Alba 4-es a legvalószínűbb, de én sokkal inkább egy Alves-Piqué-Puyol-Adriano 4-nek szavaznék bizalmat. fontos lesz a jó védekezés, mert nem szabad gólt kapni. Szerintem meg fogjuk lőni azt a 2-3 gólt, a kérdés, hogy az másik oldalon 1 vagy 0 áll-e majd.

Kassairól talán még annyit, hogy szerintem nem jártunk jól vele. A véleményes szituációkban nem fogja befújni a 11-t, a sárgákkal sem lesz adós, ha folytatjuk a szövegelést, viszont ahhoz, hogy piros kártyát mutasson fel, elég sokat kell tennie egy játékosnak. Nem lehet átverni a fetrengéssel, és a kicsi faultokat sem fogja megfújni. Igazából k*va jó bíró, nagyon jó felfogásban vezet. ha hozzá hasonló képességű játékvezetők fújnának a meccseinken nagyon örülnék. Viszont nála nem fognak működni a praktikáink, ami ilyen kiélezett szituban akár a továbbjutásba is kerülhet...nem fogunk 11-t kapni, hacsak makulátlanul egyértelmű szituációról nincs szó, szóval a határeset helyzeteket nem hinném, hogy a javunkra fújná meg. a lényeg, hogy ne számítsunk alamizsnára tőle...



Szerintem továbbjutunk! Mindenkinek jó szurkolást holnapra, és bízzatok a srácokban!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.03.11. 19:43:47

#David Villa# írta:Olvasgatom a különböző oldalakat és megint azt tapasztalom, hogy megy a nagy duma. "Tudjuk, mit kell csinálni", "Biztos vagyok a továbbjutásban" stb.

Csapat még nem fordított a BL-ben, ha idegenben 2:0-ra kikaptak.

Formánk nulla, ellenben a Milán szárnyal. Betonbiztos védekezése van, és támadás is megy. Barcánál se védelem, se támadás.

Továbbra is tartom, hogy talán egy gólos győzelemre jó lehet a csapat, de a továbbjutásra már nem. Az már Milánóban eldőlt.

Ennek ellenére én az utolsó percig szurkolni fogok!

Visca el Barca!
Egyébként tényleg marhára idegesítő. Ha 5 játékostól még nem olvastam volna, hogy itt biztos továbbjutunk, akkor egytől sem. És akkor túl vagyunk 4 ilyen nézhetetlen semmin és még mindig megy a duma. Jobb lenne csöndben lenni és felmosni az olaszokkal a padlót, mint szájalni.

Egyébként, ha Messi holnap jól játszik, akkor tovább fogunk menni. Ha nem, akkor kiestünk, ilyen egyszerű a recept. Beszélhetünk itt bármiféle taktikáról, ha neki nem megy esélyünk sincs, ha meg megy neki, akkor meg az ellenfélnek. Bevallom én nem várom a meccset, furcsa ilyet mondani. Egész pályás letámadás a 0. perctől a 90. percig. Folyamatosan presszionálni, ha kell faultolni a kp-n, amit nem igazán szoktunk csinálni.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
#David Villa#
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2011.03.17. 18:29:46

2013.03.11. 19:34:36

Olvasgatom a különböző oldalakat és megint azt tapasztalom, hogy megy a nagy duma. "Tudjuk, mit kell csinálni", "Biztos vagyok a továbbjutásban" stb.

Csapat még nem fordított a BL-ben, ha idegenben 2:0-ra kikaptak.

Formánk nulla, ellenben a Milán szárnyal. Betonbiztos védekezése van, és támadás is megy. Barcánál se védelem, se támadás.

Továbbra is tartom, hogy talán egy gólos győzelemre jó lehet a csapat, de a továbbjutásra már nem. Az már Milánóban eldőlt.

Ennek ellenére én az utolsó percig szurkolni fogok!

Visca el Barca!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4006
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.03.11. 18:15:57

S.Agüero írta:Meccs előtt ezt nézzétek meg, kiráz a hideg :

We Are FC Barcelona, We Have to Fight Back :
http://youtu.be/qiGd6Izind8

Köszönöm, hogy belinkelted! Óriási!!! :lol:

Akár ma este kezdődhetne a meccs, annyira felspanolt.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2013.03.11. 17:58:38

S.Agüero írta:Meccs előtt ezt nézzétek meg, kiráz a hideg :

We Are FC Barcelona, We Have to Fight Back :
http://youtu.be/qiGd6Izind8
Engem is!!!Ezektől a videóktól...Inkább a pályán majd...
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.03.11. 17:45:36

mess2009, ez mondjuk csak szimplán matek. alapból a négy védő hátul van, meg busquets és xavi is a két soros védővonallal szemben. marad négy mezőnyjátékos a gyakran nyolc - kilenc - tíz emberrel védekező ellenféllel szemben. ha még a két szélsővédő (alba, alves) folyamatosan is van fent, akkor is a hat támadófelfogású játékosunkra jut mondjuk tíz, ha nagyon védekeznek és nyolc, ha kevésbé. szóval ha csak minden játékosunkat egy az egyben veszik fel, akkor is minimum három ember juthat messire. de általában tolódásokkal elintézi az ellenfél, hogy mindig két ember legyen a labdáson, ne nagyon kerüljünk egyazegyes szituációkba.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.03.11. 17:41:04

S.Agüero írta:Meccs előtt ezt nézzétek meg, kiráz a hideg :

We Are FC Barcelona, We Have to Fight Back :
http://youtu.be/qiGd6Izind8
Azt hiszem ez le fog pörögni párszor a meccs előtt! :)
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.03.11. 17:12:45

engem az is elgondolkodtat, hogy miként lehet az, hogy Messire többnyire 3 ember is jut?! a válasz sajnos egyszerű : nincs másik veszélyt jelentő Barca támadó! szerintem ez lehetne egy mentő öv, a meccs bizonyos hányadában tematikusan más(okat) gólhelyzetbe hozni. ehhez viszont találni kellene két ilyen embert - nem könnyű! Iniesta ugyan adott de neki (is) sajna dupla méretű kapu kellene....., ami pedig a távoli lövéseket illeti, nos azt nem most kellene elkezdeni tanulni.
marad amihez értünk: kombinációk a végtelenségig csak gyorsabban, gyorsabban,......... pontosabban.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.03.11. 16:58:53

Meccs előtt ezt nézzétek meg, kiráz a hideg :

We Are FC Barcelona, We Have to Fight Back :
http://youtu.be/qiGd6Izind8
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.03.11. 16:52:11

FarkasAttila írta:
Emellett azért tartom ezt a 3 meccset peches kimenetelűnek, mert pontosan ugyanennyi erővel mind3 meccset megnyerhettük volna.
A Milan ellen és a Real Madrid elleni első meccsen jóformán kapura rugása sem volt a Barcelonanak. Nem tudom hogy milyen "szerencse" valtoztathatta volna meg azt a 2 meccset.
Olyan szerencse, amely az említett csapatokat érte. Tudniillik, hogy nekik sem volt sok helyzetük, de azokat ki tudták használni. Ez fordítva is lehetett volna ugyanennyi erővel.
FarkasAttila írta:Csak azert, hogy ne beszeljek a levegobe megneztem pontosan hogy hany kapura rugasa volt a csapatnak.
A Milan ellen 2 kaput eltalalt loves. A Real Madrid elleni elso meccsen, hazai kornyezetben 3 loves talalta el a kaput.
Nem tudom, hogy Madrid vagy Barca drukker vagy, de ha utóbbi, akkor tudnod kéne, hogy a Barca-nál nem a kapura lövések száma a mérvadó. (Mert ennyi erővel a Madrid a világ legjobb csapata, ahol csak CR meccsenként kb. 10-szer lő kapura.)
Tehát még egyszer: én amikor azt mondtam, hogy pechünk volt és lehetett volna fordítva is, azt úgy értem, hogy nekünk is voltak tiszta gólhelyzeteink mind3 meccsen, csak ami nekünk kipattant, az nekik bepattant, és emellett ezen csapatoknak annyiból állt a meccs, hogy leültek a saját 16-osukhoz és vártak.
Cooh írta:Szerintem nagyon téves a megítélésed erről a hullámvölgyről...
Nem voltunk jobbak a három meccsen, ezzel szinte mindeki tisztában van.
Nem jött össze a tiki-taka ami évekig ment és leblokkolt a csapat, nem volt semmi fantázia és elképzelés a játékban...vagy bármi taktikai változtatás.
Nem mondtam, hogy jobbak voltunk, írtam is, hogy hullámvölgyben vagyunk. Arról beszéltem, hogy az ellenfelek sem voltak jobbak nálunk*, de mégis megnyerték a meccseket, és ilyen erővel nekünk is kijöhetett volna a lépés valamelyik (vagy az összes) meccsen.
* (legalábbis nem tartom nagy teljesítménynek, hogy egy csapat 3 kontrát tud vezetni egy egész meccs alatt, amúgy meg keresik a labdát)
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2013.03.11. 16:41:56

ha itt lenne Cuenca, gond nélkül bedobnám. amúgy számítok valami váratlan húzásra (hasonlóra, mint mikor a klasszikusok előtt kevert Pep). esetleg Dani mehetne feljebb Pedro vagy Szancsó kárára, hátra meg Adriano.

a két szélre mindenképp kellene Alba és a fent említett ember visszazárása, mert legyorsulnak 1-1 kontrával; Alvest most nem erőltetném hátul.

középen lesz még kérdéses Xavi játéka, remélem 100%on lesz, Thiago itt tényleg elég nagy veszélyforrás lehet.

ha ég a ház, ha nem, Tellot csak csereként játszatnám. láthatja most már mindenki, hogy nem egy májsztró, fáradtabb védőkkel simán 0ba hozza az oldalát, amúgy ő is eltűnik.

felőlem ki is eshetünk, mert bennem nem sok mindent fog változtatni, csak lássam rajtuk, hogy nem füvetszámlálni mentek fel a pályára.
20tek
Jugador del Barça
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2008.08.13. 14:52:03

2013.03.11. 16:30:50

visca el barca írta:
20tek írta:Olyan jó, hogy itt mindenki annyira k..va okos, annyira tudja, hogy hogyan kellene felállni, és persze hozzá képest a Barca edzői meg ostobák, mert ők nem tudják a tutit. Kit hol kell játszatni, Messinek mit kellene csinálnia, stb...
a szurkolo már csak ilyen. ez meg egy szurkoli forum. de a Te kedvedért legközelebb csak annyit írok be hogy hajrá! :lol:
Hát ezaz. Hajrából szívesen olvanék többet!!! :-)

Objektíven látni kell, hogy kicsi az esélyünk, de optimistának még szabad lenni, szurkolni pedig kötelező :-)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.03.11. 16:20:09

20tek írta:Olyan jó, hogy itt mindenki annyira k..va okos, annyira tudja, hogy hogyan kellene felállni, és persze hozzá képest a Barca edzői meg ostobák, mert ők nem tudják a tutit. Kit hol kell játszatni, Messinek mit kellene csinálnia, stb...
a szurkolo már csak ilyen. ez meg egy szurkoli forum. de a Te kedvedért legközelebb csak annyit írok be hogy hajrá! :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Cooh
Jugador del Barça
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2008.11.18. 11:06:46

2013.03.11. 16:15:13

Mindenkiben ott van a hit, hogy tovább tud jutni a csapat, de ettől függetlenül lehet találgatni, gondolatokat megosztani...illetve a saját elképzeléseiket csak megoszthatják...

Holnap B-day szóval a csapattól jó ajándék lesz a továbbjutás.. : D
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4006
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.03.11. 15:48:32

Már írtam vagy kétszer, de nem győzöm ismételni: Kicsit több hittel a csapat továbbjutása iránt. Amennyiben kiesünk, lehet utána irkálni "az ugye én megmondtam és tudtam a frankót" jellegű hsz-t. Nem tudom az itt kommentelők között volt-e valaki "B" közepes szurkoló? Az biztos, hogy épp bőrrel nem úszta volna meg, ha saját csapatának ilyen kicsiny hittel szurkol.
Holnap 23 óra után ide lehet írni a negatívumokat, addig viszont kicsit több biztatás kellene erre az oldalra.

Ki is eshetünk, attól ugyanaz a szerethető csapat lesz, akik sikert sikerre halmoztak! De hol vagyunk mi a kieséstől?? :lol:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7512
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.03.11. 15:26:59

Ha Roura nyilatkozatának utolsó mondata bejönne, egy percig sem kételkednék a továbbjutásban. A 3-4-3 szerintem el kellene felejteni, de nagyon sürgősen. Legalábbis kezdésnek. Elég egyszer lekontrázni minket, akkor pedig tényleg lőttek a BL-nek. Egyik középső védőnk sem egy Bolt, nekik meg gyors csatáraik vannak.
Businak is kulcsszerepe lesz, labdaszerzésben és a védők+támadók segítésében. A támadósor nálam rejtély. Alexist biztosra veszem, és ha Pedro játszik akkor átmehet a balosra, ami jobban fekszik neki (bár a DEpor ellen Danival félelmetesek voltak). Emellett jobban szét lehet húzni a mezőnyt és a gyorsasága jól jöhet.
Villaban viszont jobban benne van a gól és nagyobb a taktikai variáció (amit persze sosem alkalmazunk).
Én mindenesetre bizakodó vagyok. Ha tényleg úgy mennek ki a srácok, hogy igazán akarják a győzelmet, ezért pedig mindent megtesznek nem lesz gond. Csak hát itt van a kérdőjel.
Forca Barca!!!!
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.03.11. 15:10:12

Tök jó kis variációkat írunk itt kezdőket illetően,de sajnos figyeljétek meg,hogy a szokásos "gála 11" lesz!
Egyáltalán nem mernek változtatni, a csúcs majd az lesz ha Init megint felteszik csatárnak! :(
Jön majd a szokásos minden támadást középen erőltető (talán Alves vagy Alba el tud lépni egyszer - kétszer a széleken) játék, távolról lövések=0 kombinációval.
Most tényleg ennyire vak a vezetőség/játékosok,hogy nem tanulnak a jól bekkelő csapatok ellen vagy én/mi látom/látjuk totálisan rosszul a dolgokat? :?:
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2013.03.11. 14:43:54

visca el barca írta:
herlius írta:Nekem erről az jut eszembe, amikor éveken keresztül nyomtuk a süketelést, hogy miénk a világ legjobb pólócsapata, pedig már hosszú ideje copóágon voltunk a szerbek ellen. Aztán szép lassan már ott tartunk, hogy senki ellen nem mehetünk biztosra. Nem kell fölöslegesen fényezni magunkat, minden csapat fölött elszáll az idő; ez a Barca már korántsem az a tökéletes gépezet, mint ami mondjuk 2009-ben vagy 2011-ben volt. Ettől függetlenül akár tovább is juthatunk holnap, de a jelek nem túl biztatóak. Az első meccsen ugyanis a vereségünk ellenére is mi voltunk a szerencsésebb csapat. Szerencse, hogy egyáltalán megúsztuk 2 góllal.
ez meg a másik véglet. én lusta vagyok visszakeresni, de megnézheted h utoljara melyik idényben álltunk 23-2-2-es mérleggel a bajnokságban.

ez egyelőre a szokásos kora tavaszi hullámvölgy, amibe pont azok a meccsek kerültek bele, amik igazán fontosak (2 clasico, meg a milan elleni).

és ez a véleményem akkor sem fog változni ha kiesünk a bl-ből.
Engem nem érdekel a statisztika, az rengeteg mindentől függ. Ha megfordítom a gondolatmenetedet, akkor akár azt is mondhatjuk, hogy a bajnokságban meg pont jókor játszottunk a megfelelő ellenfelekkel és pont kijött a lépés. A lényeg viszont a mutatott játék, ami még a tetszetős bajnoki mutató ellenére sem meggyőző. A rengeteg kapott gól valamilyen szinten árulkodó, általában nem szokott jó jel lenni ha egy csapat több gólt kap, mint ahány meccset lejátszott. Folyamatosan követjük el ugyanazokat a hibákat és ezt már a közepesebb csapatok is felismerték és ki is használják ellenünk. Nem mellesleg pedig komolyan vehető ellenfelek ellen szinte semmit nem mutattunk, a Real ellen csak a nyári 3-2-es szuperkupa győzelem, illetve az Atletico elleni bajnoki nevezhető elfogadhatónak, ezeken kívül viszont nincs semmi érdemleges. A spanyol bajnokság idei erejét figyelembe véve (lásd európai kupaszereplések) az lenne a csoda, ha nem ilyen mutatóval állnánk a tabellán.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.03.11. 14:33:41

herlius írta:Az egyedüli esélyünk ha minél jobban és gyorsabban szét tudjuk húzni kicsit őket, hogy legyen minimális területünk az akciókhoz.
Na ez az, amit már nem tudom mióta hajtogatok. Nincs egy emberünk, aki meghúzná az alapvonal felé, majd begurítaná lövőre. Ilyen egyszerű lenne a megoldás, de mindig az alibi visszapasszokat választják a csatárok.

Bár azt megnézném, hogy Piqué kezd centerként és Messi-Alexis duó a 2 szélen. Kemény lenne. :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2013.03.11. 14:25:40

visca el barca írta:tegnap kiterveltem a nyerő taktikát :lol:

hagyományos 4-3-3 ban kell kezdenünk alves, puyol, piqué, alba, xavi, busi, ini, sanchez, messi, villa.

villanak kellene kezdeni pedro kárára, mert ugy érzem a milan végig bekkelni fog, és a statikus birkózásban villa vmivel jobb mint pedro.

ha egy kicsit kezd égni a ház, akkor 3-4-3, annyi változtatással, hogy alves felmegy középpályára, ergo lényegében a szélsőjáték meghal, viszont miáltal uis középen fog mindenki tömörülni, ez a felállás jobb lesz, jobban tudunk nyomni.

azt ha neadjIsten nagyon ég a ház (70 perc tájékán még 0-0, 2-1), akkor nem lehet alibizni, le kell hozni alvest, helyette pedro és mehet 3-3-4 ugy, hogy villat be kell tenni messi mellé középre darálni, sanchez át a balosra, pedro a jobboson.

1. lőni, lőni, lőni. főleg ha 16-oson belül vagyunk, nem kellenek a vissza passzok. előbb utóbb csak bejön az egyik, aztán ha a védők feleszmélnek és ki kilépnek, akkor kell kihasználni a kis passzokat.

2. nem szabad nagyon nekik rontani, van 90 perc két gólra (legyen inkább 3 nem akarok hosszabbítást, 11-eseket meg pláne nem). első félidőben egy gól, másodikban még egy, aztán mikor a milan kicsit megzavarodik, be kell verni a harmadikat.

3. vhogy ki kell huzni kapott gol nélkül. főleg akkor nem szabad kapni mikor még 0-0 vagy 1-1 van. ha mondjuk 3-0-ra megyünk és 60. percben lőnek egyet az még belefér.

4. minden 100%-os ziccert be kell verni, nem lehet olyanokat csinálni, mint villa a depor ellen, hogy egy az egyben viszi a kapusra aztán eltököli az egészet. nem lesz 102 helyzetünk, uhogy észnél kell lenni.

5. pazzini nincs, mexes nagyon kérdéses, ugyhogy a védelem meg a csatársor is gyengül valamelyest, de főleg a védelmük sebezhető.

6. boatenget meg sharaawyt le kell venni vhogy, mert ők ketten képesek arra, hogy két passzból ott legyenek a kapu előtt. ha meg versenyfutás lesz puyollal, piquével, tudjuk mi lesz a vége.

nyugodtan kell játszani, főleg az első félidőben kell észnél lenni és akkor meglesz. bízom vityában, hogy azt az egy-két kósza milan akciót hatástalanítja majd :D

3-0 lesz. annyi moslék dolog történt velem az életben mostanában, valami kis öröm igazán érhetne

(és ilyenkor jön az, h piquét majd kiállítják a 2. percben, milan 11-es, gól, aztán a 89. percben bekontráznak és 0-2 a vége) :?

Nem biztos, hogy szükségünk lenne a statikus birkózásra. Erőfociban tutira esélytelenek leszünk, erre nem is érdemes építeni. Fel kell gyorsítanunk a játékot a kapu előtt, mert egyedül ezzel lehet esélyünk. Ebben pedig Pedro még mindig jobb, ráadásul többnyire ők Messi-vel jobban érzik egymást.

Ha középre tömörül mindenki, akkor gyakorlatilag az első meccs fogatókönyve valósul meg újra, passzív adogatás lesz 90 percen keresztül. Betörni képtelenség egy középre tömörülő 10 emberes védősoron, átlőni szintén nagyon nehéz. Az egyedüli esélyünk ha minél jobban és gyorsabban szét tudjuk húzni kicsit őket, hogy legyen minimális területünk az akciókhoz. És még így sem garancia hogy komoly helyzeteink lesznek és ezeket be is lőjjük. 100% közeli játék és nagy adag mázli is kell még a hosszabításhoz is. Én úgy érzem az egyedüli esélyünk a korai gólszerzés lehet, mint annak idején a Depor-nak. Egy gól az első 5-10 percben hihetetlen morális lökést adhat a csapatnak, megtöri az ellenfelet, ráadásul rengeteg idő marad az újabb találatra. Ha viszont 10-15 percig nincs gól, akkor sajnos van esély egy újabb görcsölős 90 percre.
Válasz küldése