Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.03.11. 14:19:38

herlius írta:
Yaya(07-10) írta:Nem vagyunk verhetetlenek, de a miénk a világ legerősebb csapata, ez 100%. Ha jól játszunk és egy kis szerencsénk is van, bárkit megverünk több góllal.
Nekem erről az jut eszembe, amikor éveken keresztül nyomtuk a süketelést, hogy miénk a világ legjobb pólócsapata, pedig már hosszú ideje copóágon voltunk a szerbek ellen. Aztán szép lassan már ott tartunk, hogy senki ellen nem mehetünk biztosra. Nem kell fölöslegesen fényezni magunkat, minden csapat fölött elszáll az idő; ez a Barca már korántsem az a tökéletes gépezet, mint ami mondjuk 2009-ben vagy 2011-ben volt. Ettől függetlenül akár tovább is juthatunk holnap, de a jelek nem túl biztatóak. Az első meccsen ugyanis a vereségünk ellenére is mi voltunk a szerencsésebb csapat. Szerencse, hogy egyáltalán megúsztuk 2 góllal.
ez meg a másik véglet. én lusta vagyok visszakeresni, de megnézheted h utoljara melyik idényben álltunk 23-2-2-es mérleggel a bajnokságban.

ez egyelőre a szokásos kora tavaszi hullámvölgy, amibe pont azok a meccsek kerültek bele, amik igazán fontosak (2 clasico, meg a milan elleni).

és ez a véleményem akkor sem fog változni ha kiesünk a bl-ből.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.03.11. 13:57:46

herlius írta:Az első meccsen ugyanis a vereségünk ellenére is mi voltunk a szerencsésebb csapat. Szerencse, hogy egyáltalán megúsztuk 2 góllal.
Azért ezt te sem gondolhatod komolyan. Aláírom, hogy gyengék voltunk, és nem érdemeltünk győzelmet, de szerencsésebb... Az első gólt a szerencsénk miatt kaptuk? Vagy miben voltunk szerencsések?
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2013.03.11. 13:53:52

Yaya(07-10) írta:Nem vagyunk verhetetlenek, de a miénk a világ legerősebb csapata, ez 100%. Ha jól játszunk és egy kis szerencsénk is van, bárkit megverünk több góllal.
Nekem erről az jut eszembe, amikor éveken keresztül nyomtuk a süketelést, hogy miénk a világ legjobb pólócsapata, pedig már hosszú ideje copóágon voltunk a szerbek ellen. Aztán szép lassan már ott tartunk, hogy senki ellen nem mehetünk biztosra. Nem kell fölöslegesen fényezni magunkat, minden csapat fölött elszáll az idő; ez a Barca már korántsem az a tökéletes gépezet, mint ami mondjuk 2009-ben vagy 2011-ben volt. Ettől függetlenül akár tovább is juthatunk holnap, de a jelek nem túl biztatóak. Az első meccsen ugyanis a vereségünk ellenére is mi voltunk a szerencsésebb csapat. Szerencse, hogy egyáltalán megúsztuk 2 góllal.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.03.11. 13:52:56

tegnap kiterveltem a nyerő taktikát :lol:

hagyományos 4-3-3 ban kell kezdenünk alves, puyol, piqué, alba, xavi, busi, ini, sanchez, messi, villa.

villanak kellene kezdeni pedro kárára, mert ugy érzem a milan végig bekkelni fog, és a statikus birkózásban villa vmivel jobb mint pedro.

ha egy kicsit kezd égni a ház, akkor 3-4-3, annyi változtatással, hogy alves felmegy középpályára, ergo lényegében a szélsőjáték meghal, viszont miáltal uis középen fog mindenki tömörülni, ez a felállás jobb lesz, jobban tudunk nyomni.

azt ha neadjIsten nagyon ég a ház (70 perc tájékán még 0-0, 2-1), akkor nem lehet alibizni, le kell hozni alvest, helyette pedro és mehet 3-3-4 ugy, hogy villat be kell tenni messi mellé középre darálni, sanchez át a balosra, pedro a jobboson.

1. lőni, lőni, lőni. főleg ha 16-oson belül vagyunk, nem kellenek a vissza passzok. előbb utóbb csak bejön az egyik, aztán ha a védők feleszmélnek és ki kilépnek, akkor kell kihasználni a kis passzokat.

2. nem szabad nagyon nekik rontani, van 90 perc két gólra (legyen inkább 3 nem akarok hosszabbítást, 11-eseket meg pláne nem). első félidőben egy gól, másodikban még egy, aztán mikor a milan kicsit megzavarodik, be kell verni a harmadikat.

3. vhogy ki kell huzni kapott gol nélkül. főleg akkor nem szabad kapni mikor még 0-0 vagy 1-0 van. ha mondjuk 3-0-ra megyünk és 60. percben lőnek egyet az még belefér.

4. minden 100%-os ziccert be kell verni, nem lehet olyanokat csinálni, mint villa a depor ellen, hogy egy az egyben viszi a kapusra aztán eltököli az egészet. nem lesz 102 helyzetünk, uhogy észnél kell lenni.

5. pazzini nincs, mexes nagyon kérdéses, ugyhogy a védelem meg a csatársor is gyengül valamelyest, de főleg a védelmük sebezhető.

6. boatenget meg sharaawyt le kell venni vhogy, mert ők ketten képesek arra, hogy két passzból ott legyenek a kapu előtt. ha meg versenyfutás lesz puyollal, piquével, tudjuk mi lesz a vége.

nyugodtan kell játszani, főleg az első félidőben kell észnél lenni és akkor meglesz. bízom vityában, hogy azt az egy-két kósza milan akciót hatástalanítja majd :D

3-0 lesz. annyi moslék dolog történt velem az életben mostanában, valami kis öröm igazán érhetne

(és ilyenkor jön az, h piquét majd kiállítják a 2. percben, milan 11-es, gól, aztán a 89. percben bekontráznak és 0-2 a vége) :?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2013.03.11. 14:00:35-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
pitta19
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2006.08.25. 09:59:59
Tartózkodási hely: Acélváros

2013.03.11. 13:40:10

Nem is tudom, hogy az elmúlt tizenegy-két év alatt volt-e már olyan, hogy nem várok egy Barcelona meccset. Sajnos a holnapi ilyen. Lehet, hogy sokkal jobban félek a csalódástól, mint a Milantól, és az elmúlt években annyira elkényeztettek minket a srácok, hogy bizony nagyon kellemetlen és fájó lenne , ha márciusban véget érne a szezon számunkra (a bajnokságot biztos hozzuk, a többi kupából kiestünk).
Úgyhogy lélekben már erre készítem fel magam. Ha mégis átjutunk az olasz gárdán, az maga lenne az eufória számomra, mert most tényleg nem erre készülök (anno az Inter és tavaly a Chelsea szinte biztosra vettem a továbbjutást, tudjuk, mi lett a vége, nagyon csalódott voltam)
A hétvégi összecsapásból senki ne vegyen messze menő következtetéseket, a tök utolsó ellen játszottunk egy "csak legyünk már túl rajta" meccset.
Azt viszont tartom, hogyha holnap kiejtjük a Milant, akkor a döntőig meg sem állunk.
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.03.11. 12:39:03

Ha tetszik ha nem,rosszabb a csapat mint akár csak az elmúlt évben!
Messin kívül nincs csatárunk, Villa a sérülése óta nem a régi,Alexis sem bár neki most volt egy jó meccse, a hátvédeken rekord mennyiségű gólt kaptunk!
A csapat akkor volt a legerősebb amikor elöl a Henry -Messi - Eto hármas volt, azóta a támadó szekciónk csak ritkán közelítette meg azt a szintet.
Messi igaz most még több gólt lő,csakhogy ő 3 ember helyett rúgja azokat.
Tavaly a cselzi ellen 2 helyzetekkel teli peches meccsen estünk,de most?
Közünk nem nagyon volt az első találkozóhoz!Ez nem szerencsén múlott.
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Cooh
Jugador del Barça
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2008.11.18. 11:06:46

2013.03.11. 12:29:23

FarkasAttila írta:
Az utóbbi évekkel szintén hasonlóság mutatkozik abban, hogy a február a legrosszabb hónapunk. Emellett azért tartom ezt a 3 meccset peches kimenetelűnek, mert pontosan ugyanennyi erővel mind3 meccset megnyerhettük volna. Ezek a csapatok nem voltak jobbak nálunk, annak ellenére, hogy mi hullámvölgyben vagyunk. Kevesebb helyzetük volt, alig volt náluk a labda, és bár mi nem alakítottunk ki 20 gólhelyzetet (mint ahogy normál esetben szoktunk), de ha azt a keveset értékesítjük, akkor jelenleg arról vitatkoznánk, hogy ez a Barca vajon minden idők legjobbja-e.
Mindössze ennyin múlik a megítélés: 3 ilyen meccs rövid idő alatt, és elfelejtődik az eddigi teljesítmény. Ráadásul ez nem akármilyen 3 meccs volt, hanem fontos dolgokról döntenek/döntöttek (vagy nagy értékeket képviselnek), így ezek nagyító alá kerülnek.


Szerintem nagyon téves a megítélésed erről a hullámvölgyről...
Nem voltunk jobbak a három meccsen, ezzel szinte mindeki tisztában van.
Nem jött össze a tiki-taka ami évekig ment és leblokkolt a csapat, nem volt semmi fantázia és elképzelés a játékban...vagy bármi taktikai változtatás.
Holnap kiderül, hogy Roura nyilatkozata mennyire lesz helytálló a holnapi meccsen...
FarkasAttila
Barça C
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.11.02. 09:35:00

2013.03.11. 12:15:13

Az utóbbi évekkel szintén hasonlóság mutatkozik abban, hogy a február a legrosszabb hónapunk. Emellett azért tartom ezt a 3 meccset peches kimenetelűnek, mert pontosan ugyanennyi erővel mind3 meccset megnyerhettük volna. Ezek a csapatok nem voltak jobbak nálunk, annak ellenére, hogy mi hullámvölgyben vagyunk. Kevesebb helyzetük volt, alig volt náluk a labda, és bár mi nem alakítottunk ki 20 gólhelyzetet (mint ahogy normál esetben szoktunk), de ha azt a keveset értékesítjük, akkor jelenleg arról vitatkoznánk, hogy ez a Barca vajon minden idők legjobbja-e.
Mindössze ennyin múlik a megítélés: 3 ilyen meccs rövid idő alatt, és elfelejtődik az eddigi teljesítmény. Ráadásul ez nem akármilyen 3 meccs volt, hanem fontos dolgokról döntenek/döntöttek (vagy nagy értékeket képviselnek), így ezek nagyító alá kerülnek.


Nem akarok feszultseget kelteni, de ne legyel ennyire vak.
A Milan ellen és a Real Madrid elleni első meccsen jóformán kapura rugása sem volt a Barcelonanak. Nem tudom hogy milyen "szerencse" valtoztathatta volna meg azt a 2 meccset.
A Real Madrid elleni bajnoki meccs az mas. Ott sem volt sok helyzet, csak elso felidoben egy kis meddo mezonyfoleny. (a meg nem adott 11-es nem helyzet)
Szval azert ennyie elvakultak ne legyunk :)



Szerk: Csak azert, hogy ne beszeljek a levegobe megneztem pontosan hogy hany kapura rugasa volt a csapatnak.
A Milan ellen 2 kaput eltalalt loves. A Real Madrid elleni elso meccsen, hazai kornyezetben 3 loves talalta el a kaput.
Avatar
Facsy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.11.30. 21:53:16
Tartózkodási hely: Tószeg

2013.03.11. 11:38:28

nem akarok vészmadárkodni, de sztem hlnp ki esünk. és ennek egy oka van, hogy nincs már hetek óta kapitány a hajón. Nincs semmi bajom Roura-val de neki nem az a dolga, hogy irányítsa a csapatot, felspanolja őket, lelket "verjen" beléjük. Ne is várjuk el tőle,mint ahogy Puyoltól se várnánk el, hogy jól játszon Messi helyén. és ebből is látszik, mennyire nem igaz amit az elmúlt 1-2-3 évben mondtak, hogy mindegy milyen edző ül ide, bárki sikerre vezetné ezt a brigádot. Ez nem igaz. Nagyon-nagyon jó lenne holnap este tovább jutni mert 2 hét kb és vissza jön a Mester ha jól tudom, és akkor hátha vissza állunk a rendes kerék vágásba. Szét van esve a csapat, lelkileg,agyilag,(sztem taktikailag is jelenleg). Bízom bennük, de nehéz lesz :)
Visca el Barca!
Szerintem ez a mostani csapat semmivel nem rosszabb az elődeinél, sőt!

Csak se Pep se Tito :) és ez sokat számít...szerintem.
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2013.03.11. 10:54:35

Szerintem ez a mostani csapat semmivel nem rosszabb az elődeinél, sőt! A keretünk a valaha volt legerősebb, de most nem jól mennek a dolgok. A korábbi években is apró dolgok döntöttek a Bl-ben, Chelsea, Madrid, Arsenal ellen is meg volt a lehetősége az ellenfélnek, hogy továbbjusson helyettünk, és két ízben meg is fricskáztak minket(inter, chelsea).

Nem vagyunk verhetetlenek, de a miénk a világ legerősebb csapata, ez 100%. Ha jól játszunk és egy kis szerencsénk is van, bárkit megverünk több góllal. ha rosszul játszunk és nincs szerencsénk akkor viszont kieshetünk. Talán annyi a különbség az elmúlt évekhez képest, hogy korábban 1-2 csapat volt veszélyes ránk, ha gyengén játszottunk, most viszont itt van 5-6 akik ellen már nem tudjuk közepes, vagy gyenge teljesítménnyel kiharcolni a továbbjutást. El kell fogadni, hogy most több az erős csapat, és nem feltétlenül mi lettünk annyival gyengébbek. 4éve 3 gólt gurítottunk a münchennek egy félidő alatt...POrrá zúztuk az arsenalt(akik sokkal erősebbek voltak mint most), a madridot, az unitedet. felnőttek hozzánk, de továbbra is a miénk a legerősebb. sokkal nehezebb most már BLt nyerni, de korábban sem volt egyszerű, mert bizony szükségünk volt a szerencsére is.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.03.11. 06:25:03

Mikaos írta:...és ha a bíró nem ellenséges teljes mértékben,...
Ellenséges lesz?! ez olyan előre kifogás, legalábbis nekem.
:D
Mikaos írta:Ki bírálta? Azt írtam, hogy Kassai az egyik legjobb választás.
fentire gondoltam :)
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2013.03.11. 00:53:41

Nem tervez valaki kedd estére a pesti oldalon is meccset nézni valahol? A Paulaner nagyon messze van tőlem, ráadásul nem szeretnék diákhitelt felvenni azért, hogy megihassak két sört a meccs közben :D
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.03.10. 22:20:52

Hivatalos: Pazzini nem fog játszani kedden a sérülése miatt!
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.03.10. 20:29:35

Visszatérve mind a Milan meccsre:
emlékeim szerint a labdás játékost egyszerre két-három ember támadta, vette körbe (pont, ahogy anno mi is tettük) A labdás játékost nem segítette senki, mindenki csak állt. Támadásoknál nem volt kinek a szélről betenni a labdát.
Hétvégén megfigyeltem, hogy párszor a szélről nem beadás ment, hanem visszapassz lövőre, ami bizony sajnos nem nagyon jött be, mert nem várta senki.

Nem tudom, hogy mi lesz itt kedden, de engem sem az eredmény érdekel, hanem a hozzáállás. Ha hajtani fognak, ahogy régen, és sikerül lelkileg helyre billenni, akkor tök mindegy számomra a vége.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.03.10. 18:48:48

Gauchomester írta:Persze, hogy nem vezetőedző az öreg, de ennyire ne legyen rálátása a dolgokra, hogy a tökutolsó ellen, hazai pályán magától meg merjen lépni egy cserét...!
roura nem hiszem h magától variálgathat, sztem meg van kötve a keze.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.03.10. 16:20:47

connor írta: Azért érezhető a különbség,nem? Nem azért vezetünk 13 ponttal, mert olyan hű de jó a csapat.
De ha csak a statisztikákból indulunk ki, amiket előbb leírtál, akkor kijelenthetnénk, hogy a csapat pontosan ugyanúgy dolgozik minden évben. Ilyen téren az utóbbi 3 évben nincs is különbség. Ugyanakkor, mint te írtad: "ez a csapat a 2011-es szinte minden erősségét elveszítette."
És ezzel én egyet is értek, de nem tartom mindezt feltétlenül negatív folyamatnak. Én inkább úgy fogalmaznék, hogy a két csapat között van különbség, de a szezon jelenlegi szakaszában még nehéz megítélni, hogy melyik a jobb, melyik a rosszabb.
A játékunk nyíltabb lett, amiben több kockázat rejlik. Sok gólt lövünk - sok gólt kapunk. És igen, vannak gyengébb egyéni teljesítmények (bár szerintem akkor is volt), amik megnehezítik még ennek az amúgy is kockázatos taktikának az alkalmazását.
connor írta:És nem 3 peches meccsről van szó.
Az utóbbi évekkel szintén hasonlóság mutatkozik abban, hogy a február a legrosszabb hónapunk. Emellett azért tartom ezt a 3 meccset peches kimenetelűnek, mert pontosan ugyanennyi erővel mind3 meccset megnyerhettük volna. Ezek a csapatok nem voltak jobbak nálunk, annak ellenére, hogy mi hullámvölgyben vagyunk. Kevesebb helyzetük volt, alig volt náluk a labda, és bár mi nem alakítottunk ki 20 gólhelyzetet (mint ahogy normál esetben szoktunk), de ha azt a keveset értékesítjük, akkor jelenleg arról vitatkoznánk, hogy ez a Barca vajon minden idők legjobbja-e.
Mindössze ennyin múlik a megítélés: 3 ilyen meccs rövid idő alatt, és elfelejtődik az eddigi teljesítmény. Ráadásul ez nem akármilyen 3 meccs volt, hanem fontos dolgokról döntenek/döntöttek (vagy nagy értékeket képviselnek), így ezek nagyító alá kerülnek.

És hogy még egy hasonlóságot említsek a 2011-es (vagy akármelyik szezon) Barca-jával: a betömörülő, sokat futó, agresszíven játszó csapatok ellen mindig meggyűlt a bajunk. És igen: nüanszok számítottak akkor is, és most is (azok fognak).
Avatar
Tarsi88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2013.02.01. 17:14:06

2013.03.10. 16:00:49

mrMimoka írta:Én is 3-4-3-at játszatnék. Kockáztatni kell, mert kiesnek. a Milan úgy is bebetonozza magát a kapu elé, sztem még a kontákat is feladják. Vhogy olyan Inter szagot érzek, mint 3 éve mikor szinte a félpályát át sem lépték...moslék catenaccio felsőfokon...
Azért én nem lennék annyira biztos abban, hogy a Milan csak védekezni fog. Én a helyükben a meccs elején meglepném a Barcát és nagyon keményen letámadnék, egy gólt kell szerezniük és gyakorlatilag nyert helyzetük van.
Kép
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.03.10. 15:45:35

Mikaos írta:Nekem pont fordítottak a gondolataim ezzel kapcsolatban. A bajnokságban ekkora előnyre sosem tettünk szert. Volt 3 peches meccsünk egy rövid időszakon belül, és máris arról beszél mindenki, hogy ez a Barca nem is jó - ami vicces, szerintem.
Azért az előnyünkhöz az hozzátartozik, hogy a Madrid elég sokat bukott idén.

Tavaly a Real ilyenkor 73 ponttal (és nem 71 ponttal,mint most mi) állt. Mi voltunk a 2. helyen 63 ponttal, ami minimum 3 ponttal több az Atletico pontszámánál és minimum 5 ponttal a 3. Real Madridéval szemben 27 forduló után.
De ha 2010/11-re megyek vissza, akkor 27. forduló után a Barcelona állt az első helyen, de 74 ponttal - idén ismétlem, hogy 71 van. A második Real Madridnak akkor 67 pontja volt. Ma maximum 60-ra tornázhatja fel a 2. Atletico a pontjait és 58-ra a Real Madrid.
Azért érezhető a különbség,nem? Nem azért vezetünk 13 ponttal, mert olyan hű de jó a csapat.
És nem 3 peches meccsről van szó. Az egyik topicban nem is olyan régen kifejtettem elég hosszan, hogy ez a csapat a 2011-es szinte minden erősségét elveszítette.
Röviden: Magabiztos védelem, gólerős csatársor, labdabiztos középpálya. Pontosság, szervezettség, (gól)veszélyesség. Ezeknek a tulajdonságoknak már csak halvány emléke van meg.
Cesc egyelőre a közelében sincs a 2 évvel ezelőtti Xavi-Iniesta páros teljesítményének, ahogy Alexis is utcahosszal le van maradva az elődökhöz képest - nem csak képességekben, de eredményességben is. Fabregás-t ráadásul erőltetjük is, ami miatt meg kell bontani a korábban "halálos" Xavi-Iniesta kettőst, akik miatt tulajdonképpen korábban uralni tudtuk a középpályát. Alba leigazolása pedig abszolút hiba volt, mert az amúgy is gyeneg védelmünk gyengült még tovább. Egyrészt fizikálisan, másrészt így mindkét szélen folyamatosan lyukas a védekezés. Nem is beszélve a Messi-függőségről. Ha Messi nem talál a kapuba egy BL párharc során a Barca kiesik. 5 éve volt, hogy utoljára Messi gól nélkül tovább tudtunk jutni.

A csapat abszolút gyengült minden téren. És nem az utóbbi 3-4 meccsen. Csak ősszel, amikor több a gyengébb ellenfél a kupákban, nem feltűnő a változás.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.03.10. 15:45:02

Nekem pont fordítottak a gondolataim ezzel kapcsolatban. A bajnokságban ekkora előnyre sosem tettünk szert. Volt 3 peches meccsünk egy rövid időszakon belül, és máris arról beszél mindenki, hogy ez a Barca nem is jó - ami vicces, szerintem.
dehát most tényleg nem jó a barca. és ezek nem peches meccsek voltak. peches meccsek az inter elleni, a tavalyi chelsea elleni, esetleg mostani celtic elleni meccsek voltak. ott basszus mindent kihagytunk, kapufák, kihagyott tizenegyes, nyomás, tényleg minden volt. azok után a meccsek után tényleg nem volt gáz. (a bajnokságban az előnyt meg akkor szereztük, amíg volt vezetőedzőnk)

ezen a három meccsen meg helyzetig nem jutottunk, és nem világverő csapatok ellen, hanem egy tavalyinál gyengébb madrid ellen, hát teljesen bénáznak ebben a szezonban (mégis a bé csapatuktól is kikaptunk) és egy tényleg középszerű milantól. azt se lehet most mondani, hogy nem érdemelték meg, hiszen minden ellenfélnek több helyzete volt, mint nekünk.

mióta pep átvette a csapatot nem voltunk ilyen gyengék SOHA, ezt csupán pechnek titulálni szerintem túlzott optimizmus. eddig ha jól emlékszem három meccs volt, amikor tényleges jobbak voltak nálunk (inter odavágó, övrebös chelsea visszavágó, meg az egyik emerys valencia, esetleg tavalyi szuperkupák) most meg pár hét alatt ugyanennyi. az a szerencsénk, hogy nem a mu, juve, dortmund, bayern négyes valamelyikével találkoztunk ebben az időszakban, mert ők tényleg kicsontoztak volna minket.
mrlevy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2006.05.14. 13:12:39

2013.03.10. 15:34:13

Egész stadionos élőkép lesz kedden!!!Szemben som un eq up felirat,két kapu mögött katalán színek,a fedett részen a gránátvörös-kék!!!Mi megyünk!!!!!
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.03.10. 15:20:22

Castiel írta:
Mikaos írta:Ha akarunk, ha tiszta szívvel játszunk, és ha a bíró nem ellenséges teljes mértékben, akkor bárkit (ismétlem: BÁRKIT) több góllal elverünk.
Tippelni nem akarok, de abban reménykedem, hogy a hozzáállásunkkal minden rendben lesz - Kassai bíró pedig az egyik legjobb választás, szerintem.
Ez nekem kicsit "Madridos" előre a játékvezetőt bírálni elítélni...
Ki bírálta? Azt írtam, hogy Kassai az egyik legjobb választás.
connor írta:Nem akarok itt sokakat megsérteni, de sokan itt abszolút nincsenek képben azzal kapcsolatban, hogy jelenleg hol áll a csapat.
Nekem pont fordítottak a gondolataim ezzel kapcsolatban. A bajnokságban ekkora előnyre sosem tettünk szert. Volt 3 peches meccsünk egy rövid időszakon belül, és máris arról beszél mindenki, hogy ez a Barca nem is jó - ami vicces, szerintem.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.03.10. 15:14:15

tegnap emlitette faragó ricsi h roura állitolag 3-4-e-at fog játszatni. olvasott erről vki vhol vmit? a sport.es-en volt, de ott nem roura hivatkoztak.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.10. 15:07:58

Mikaos írta:Ha akarunk, ha tiszta szívvel játszunk, és ha a bíró nem ellenséges teljes mértékben, akkor bárkit (ismétlem: BÁRKIT) több góllal elverünk.

Tippelni nem akarok, de abban reménykedem, hogy a hozzáállásunkkal minden rendben lesz - Kassai bíró pedig az egyik legjobb választás, szerintem.
Én ezt az idei Barcáról nem merném teljesen kijelenteni.
Nem a mostani forma miatt, már év közben is úgy voltam, h vhogy nem vt annyira meggyőző és pont ezért nem is tartottam magunkat annyira esélyesnek a BL győzelemre, mint mondjuk az előző években.
De ettől függetlenül ez a Barca is, ha jól játszik megtudja verni a Milatn és képes a továbbjutásra!
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.03.10. 15:05:57

Mikaos írta:Ha akarunk, ha tiszta szívvel játszunk, és ha a bíró nem ellenséges teljes mértékben, akkor bárkit (ismétlem: BÁRKIT) több góllal elverünk.
"Már régóta itt vagyok, sok mindent átéltem, így mondhatom, hogy amikor bajnokok vagyunk, az eufória óriási, amikor viszont nem, akkor mindenki a föld alá ássa magát. " Roura

Főleg az ilyen kijelentések miatt mondhatta ezt a másodedző.
Gondolom erre utalt a kommentátor is a Depor elleni meccsen. Igaza is van.
Sokan itt túlmisztifikálják ezt a csapatot, miközben semmivel sem vagyunk jobbak vagy többek a többi európai nagy csapatnál (pl.: Bayern,MU,Real Madrid, Juventus, Dortmund, stb.). Sőt...
Én is szurkolok a csapatnak, de ez már akkor sem a 2008/09-es vagy 10/11-es gárda.
Nem akarok itt sokakat megsérteni, de sokan itt abszolút nincsenek képben azzal kapcsolatban, hogy jelenleg hol áll a csapat.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.03.10. 15:02:58

Mikaos írta:Ha akarunk, ha tiszta szívvel játszunk, és ha a bíró nem ellenséges teljes mértékben, akkor bárkit (ismétlem: BÁRKIT) több góllal elverünk.

Tippelni nem akarok, de abban reménykedem, hogy a hozzáállásunkkal minden rendben lesz - Kassai bíró pedig az egyik legjobb választás, szerintem.
Ez nekem kicsit "Madridos" előre a játékvezetőt bírálni elítélni...
Inkább foglalkozzunk a játékunkkal, mert az a mi feladatunk, a játékvezetéssel ráérünk foglalkozni a meccs után(bár akkor meg már nem érdemes) is.
Ha mindenki hozza a 90 :!: %-át a tudásának, akkor megcsináljuk... ebben biztos vagyok... kicsit tempósabb játék kellene, na meg Puyiékat nem belekényszeríteni az 1in1 védekezésekbe... idővel úgyis be kell vállalni a nyílt sisakos küzdelmet... ja, és a helyzetkihasználás is lehetne jobb %-os. Milán ellen nem biztos h sok ajtó-ablak ziccer lesz... Ami akad be kell verni...
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Válasz küldése