Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.03.07. 19:31:53

És kit akarsz Xavi helyett játszatni?
ömm, elsősorban iniestát a középpályán, és ezáltal 3! támadót a csapatban.
ne felejtsük el, hogy xavi kiesésével legalább nem lesz az a verzió (amitől mindenki elbőgi magát) hogy iniesta bal szélső támadó, és a középpályán cesc-xavi egymástkiöljükígyfeleslegesenvagyunkfennketten duó.

de amúgy thiagot.

thiago valóban nem olyan labdabiztos, ezért is írtam, hogy nem biztos, hogy feltétlen jó nekünk xavi kiesése, de ÉN örülök annak, ha ezáltal direktebb lesz a csapat.

az, hogy örülnék, ha fejjel megyünk a falnak, az nem feltétlen igaz, csak mivel kb 10 emberből 8-hoz hasonlóan már csak a szívem mondatja velem azt, hogy van esélyünk továbbmenni, de a látottak és az eszem alapján kiesést várok, így szeretném, ha hősi halált halva esnénk ki, ha kiesünk, ne úgy, hogy megint lehozunk biztonsági passzolgatós cuccal egy helyzet nélküli, 0 rúgott gólos, de 94%-os passzpontosságú és 82%-os labdabirtoklású meccset.
Vagy te már rögtön Deulofeu-t akarod játszatni?
gondolom biztos nem provokáció, de ha egy félidőn keresztül semmit nem érünk az idén szokásos pedro/alexis féle erőtlen, veszélytelen cumóval, simán hoznám a gerard - tello duót.
lehet, hogy ugyanúgy kiesnénk, de legalább megpróbáltunk belenyúlni a meccsbe egy más stílussal, két olyan szélsővel, aki a kaput támadja.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.03.07. 18:47:36

Sanama: "Viszont aláírom azt is, hogy Xavi nem a régi. Pep éra óta ez a leggyengébb szezonja, de még így is sokkal megbízhatóbb, és fontosabb tagja a csapatnak mint Thiago vagy Cesc."
Mondjatok valakit aki úgymond régi?! lehet hogy Xavi sem olyan hatékony mint régen, de ez azért van, mert nem lehet játékbahozni (olyan hatékonysággal!) senkit! mert nem mozognak, mert lassan mozognak, mert rosszul helyezkednek, mert a lasztikat amivel KAPURA!! kellene törni redre vissza, vagy lepasszolják! nem Xavi és még csak nem is Iniesta miatt vagyunk gyengék, hanem mert vagy nem tudunk , vagy nem akarunk kellő sebességen focizni! szánalmasan lassú a támadásvezetésünk, és ugyanígy lassú néhány kulcsember a védelemben, továbbá rosz felfogásban védekezünk. (indokolatlanul "kolbászolnak" az ellenfél térfelén az alibi passzolgatások miatt, majd labdavesztésnél rossz pozícióból indulnak vissza.
pl. : a MU. védekezése szinte tökéletes volt! ott nem azon múlott! csak rúgni is kellet volna nekik, mert amíg világklasszis támadók vannak a pályán addig egy-egy gól gyakorlatilag védhetetlen. nálunk sajna most nem ez a helyzet a védelemmel, ez a beszedett gólmennyiségből egyértelmű.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.03.07. 18:05:53

shutterisland írta:
ktm írta:Biztos jó az nekünk, ha nem játszik Xavi?
nem biztos, sőt.

viszont én úgy tartom, hogy mivel ezt a meccset 0-2-ről indítjuk, magasabb iramban kell játszani, itt minden egyes másodperc vagy hátrapassz duplán fog számítani.
muszáj lesz direktebben, gólra törőbben, több kockázatot felvállalva játszani, mert ha csak adogatunk a térfelük közepén, akkor már most be lehet húzni, hogy nem fogunk gólt rúgni a bekkelő olaszoknak, ha szerencsénk van, talán egyet.

xavi pedig ugye lassítja a játékot, ami nagyon jó, mikor vezetünk, meg kivárásra játszunk, vagy amikor van idő a dominanciával felőrölni az ellenfelet...csak ez most nem az a meccs.

persze lehet, hogy nem jutunk tovább így sem.
És kit akarsz Xavi helyett játszatni?
Thiagot aki annyi labdát szór el, mint Xavi egy szezon alatt? Nyilván hasznos lenne.
Vagy Fabregast, aki akkora nudli már megint, mint 1 tégla?

Nem értem ezt az új hozzáállást, hogy fejjel kell menni a falnak, és sürgetni mindent. 90 percünk van 2-t lőtni, ráérünk 45percig építeni 1 gólt, egyszerűen be kell lőni a helyzeteket.
Nyilván emlékszel te is a Chelsea elleni visszavágóra, és Iniesta góljára. Ott is rögtön fel lett bszva a labda....
Ha ilyet akarsz, ne is nézd a meccset szerintem.

Viszont aláírom azt is, hogy Xavi nem a régi. Pep éra óta ez a leggyengébb szezonja, de még így is sokkal megbízhatóbb, és fontosabb tagja a csapatnak mint Thiago vagy Cesc.

Vagy te már rögtön Deulofeu-t akarod játszatni? ;)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.03.07. 18:03:30

shutterisland írta:xavi pedig ugye lassítja a játékot, ami nagyon jó, mikor vezetünk, meg kivárásra játszunk, vagy amikor van idő a dominanciával felőrölni az ellenfelet...csak ez most nem az a meccs.
ezért kell kezdenie thiagonak, aki majd a 10. percben két flikkflakk között eladja a labdát, pazzini meg beteszi a pipába :?

sztem ilyen szempontbol tökmind1 h ki kezd, lényegében egyikkel sem járunk jól.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.03.07. 17:48:42

ktm írta:Biztos jó az nekünk, ha nem játszik Xavi?
nem biztos, sőt.

viszont én úgy tartom, hogy mivel ezt a meccset 0-2-ről indítjuk, magasabb iramban kell játszani, itt minden egyes másodperc vagy hátrapassz duplán fog számítani.
muszáj lesz direktebben, gólra törőbben, több kockázatot felvállalva játszani, mert ha csak adogatunk a térfelük közepén, akkor már most be lehet húzni, hogy nem fogunk gólt rúgni a bekkelő olaszoknak, ha szerencsénk van, talán egyet.

xavi pedig ugye lassítja a játékot, ami nagyon jó, mikor vezetünk, meg kivárásra játszunk, vagy amikor van idő a dominanciával felőrölni az ellenfelet...csak ez most nem az a meccs.

persze lehet, hogy nem jutunk tovább így sem.
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2013.03.07. 17:46:18

ktm írta:Biztos jó az nekünk, ha nem játszik Xavi?
biztos lehetsz benne, hogy nem jó nekünk...az egyik, ha nem a legrutinosabb játékosunk, óriási szükség lenne rá!
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2013.03.07. 17:17:20

Biztos jó az nekünk, ha nem játszik Xavi?
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.03.07. 16:45:30

na, elvileg nem lesz tényleg xavi, tekintve, hogy most rohanni kell, és magasabb tempóban játszani, picit javulnak az esélyek így.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.03.06. 21:34:01

shutterisland írta:most, hogy tovább ment a real, csak akkor jussunk tovább mi is, ha majd egy esetleges ellenük való oda-visszavágóban nem törlik fel velünk a padlót.
azt nem tudnám már megemészteni.

vagy essünk ki most, vagy kapjon annyira erőre a csapat, és változzon annyit a forma, hogy ne vágjanak haza minket.
Ahhoz, h ebből e helyzetből továbbjussunk, nagyot kell hajtanunk. Ha ezt meg tudjuk tenni, akkor már nagyot lépett előre a csapat és kaphat egy lökést a sikerrel. Onnét kezdve meg, ha újra beindul a verkli, nem tűnik sansztalannak visszavágni a reálnak, sőt!

De erre térjünk vissza majd kedd éjjel ;)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.03.06. 21:09:47

Egy jó kis cikk:
http://www.nemzetisport.hu/bajnokok_lig ... ca-2223649

Különösen a legvége a legjobb:

A legutóbbi emlékezetes és minden idők talán legváratlanabb fordításáig a meglepetések BL-szezonjáig kell visszamenni. Arra már a legfiatalabbak is emlékezhetnek, hogy a 2003-as győztes Milan 2004 márciusának végén 4–1-re rendezte le hazai pályán a Deportivót. S ekkor mindenki úgy gondolhatta, hogy a párharcot is. Valószínűleg a milánóiak is így voltak vele, mert a második meccsre szinte csak a mezüket vitték ki, a Depor egészen elképesztő játékot produkálva Walter Pandiani, Juan Carlos Valerón és Albert Luque góljaival a szünetre már megfordította a párharcot, a második játékrészben pedig Fran bevitte a kegyelemdöfést. A Milan romokban hevert, A Corunában pedig újraéledt a SuperDepor legendája.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.03.06. 20:30:22

most, hogy tovább ment a real, csak akkor jussunk tovább mi is, ha majd egy esetleges ellenük való oda-visszavágóban nem törlik fel velünk a padlót.
azt nem tudnám már megemészteni.

vagy essünk ki most, vagy kapjon annyira erőre a csapat, és változzon annyit a forma, hogy ne vágjanak haza minket.
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.03.06. 19:54:45

Yaya(07-10) írta:a real 5 perc alatt kicsinálta az mu-t...2 gól nem annyira sok, hogy ne lehessen visszahozni ezt a párharcot. remélem nekik megyünk, mint tavaly a chelseanek, és sikerül az első félidő közepére letudni a kétgólos hátrányt. az első pillanattól rá kell taposni a gázra, és nyomatékosítani, hogy ma k*vára semmi esélyetek.

szerintem képesek a srácok a nagy dobásra. Ehhez viszont jó lenne visszanyúlni Pep világverő alapkoncepciójához.

VV-Alves-Puyol-Piqué-Adriano, Sergio, Xavi, Iniesta-Messi,Villa,Sanchez/Tello.
természetesen villa középcsatárként való szerepeltetésével. AZ első meccsen is csak akkor jutottunk helyzetig, ha Messi szélről befelé cselez, ráadásul Villa remekül érkezik a beadásokra, belőtt labdákra. Van egy Lionel Messink, és amíg ő egészséges, addig nincs lefutott párharc.
Igen..a veleményem nekem is az hogy messi szélen villa középen.és szerintem is 4-3-3ba kellene jatszani
3-4-3 más rendszer nem biztos hogy jobb mint a 4-3-3
Mivel ha 4 védővel játszunk alves és jordi alba/ adriano felfutása többet érhet...
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.03.06. 19:52:00

Yaya(07-10) írta:a real 5 perc alatt kicsinálta az mu-t...2 gól nem annyira sok, hogy ne lehessen visszahozni ezt a párharcot. remélem nekik megyünk, mint tavaly a chelseanek, és sikerül az első félidő közepére letudni a kétgólos hátrányt. az első pillanattól rá kell taposni a gázra, és nyomatékosítani, hogy ma k*vára semmi esélyetek.

szerintem képesek a srácok a nagy dobásra. Ehhez viszont jó lenne visszanyúlni Pep világverő alapkoncepciójához.

VV-Alves-Puyol-Piqué-Adriano, Sergio, Xavi, Iniesta-Messi,Villa,Sanchez/Tello.
természetesen villa középcsatárként való szerepeltetésével. AZ első meccsen is csak akkor jutottunk helyzetig, ha Messi szélről befelé cselez, ráadásul Villa remekül érkezik a beadásokra, belőtt labdákra. Van egy Lionel Messink, és amíg ő egészséges, addig nincs lefutott párharc.
Igen..a veleményem nekem is az hogy messi szélen villa középen.és szerintem is 4-3-3ba kellene jatszani
3-4-3 más rendszer nem biztos hogy jobb mint a 4-3-3
Mivel ha 4 védővel játszunk alves és jordi alba/ adriano felfutása többet érhet...
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2013.03.06. 19:20:39

a real 5 perc alatt kicsinálta az mu-t...2 gól nem annyira sok, hogy ne lehessen visszahozni ezt a párharcot. remélem nekik megyünk, mint tavaly a chelseanek, és sikerül az első félidő közepére letudni a kétgólos hátrányt. az első pillanattól rá kell taposni a gázra, és nyomatékosítani, hogy ma k*vára semmi esélyetek.

szerintem képesek a srácok a nagy dobásra. Ehhez viszont jó lenne visszanyúlni Pep világverő alapkoncepciójához.

VV-Alves-Puyol-Piqué-Adriano, Sergio, Xavi, Iniesta-Messi,Villa,Sanchez/Tello.
természetesen villa középcsatárként való szerepeltetésével. AZ első meccsen is csak akkor jutottunk helyzetig, ha Messi szélről befelé cselez, ráadásul Villa remekül érkezik a beadásokra, belőtt labdákra. Van egy Lionel Messink, és amíg ő egészséges, addig nincs lefutott párharc.
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2013.03.06. 19:20:34

Barcelona UnityIsStrenght írta:Ezt pont egy nagyon rossz példa, ugyanis az Inter ellen egy olyan gólunkat érvénytelenítettek, amit a Milannak (sokkal üvöltőbb kezezéssel) megadtak. Mindenki tudja szerintem miről beszélek... Dani Alvest (nem színészkedett) felrúgta Snider (beakasztott neki) és mi kaptunk sárgát... Ennyit az Interről.
Chelsea vs Iniestáról: mázlink volt, mert a Chelseanek 2012-ben nem volt mázlija?
Ha otthagyjuk a bőrünket mentalitással megyünk ki, akkor nem egy a 88. percben össze-vissza pattogó labdából talált gólon múlik a meccs. Na jó lehet, de akkor nem arra használjuk a 75%-os labdabirtoklásunkat, hogy a középpálya és védelem rekordot dönt az egyhuzamban oda-vissza passzolt labdákból. Jó lehet, nem kell ajtóstul rontani a házba, de na...

Chelsea-éknek meg lehet, hogy mázlijuk is volt, de mi meg olyan ordas balfáconok voltunk, hogy gólt lőtt nekünk Torres (!!!) illetve emberelőnyben sem tudtunk továbbjutni. Ott nem az, hogy továbbjutást nem érdemeltünk volna, azért a teljesítményért Wc-t kellett volna takaríttatni a fiúkkal...

Előfordul persze, nem azt mondom, de nem az Osasuna meg a Bate Boriszov ellen kell bizonyítani, meg egy gyengélkedő Milan ellen, hanem ezek a helyzetek lettek volna alkalmasak arra, hogy megkérdőjelezhetetlenül bizonyítsuk, hogy ki van Európa élén. Nem tettük.
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.03.06. 19:15:07

visca el barca írta:
Laza írta:Főleg hogy a milán nem tud minőségi "rotációs" jatékot folytatni hetvégén
a milan pénteken játszik, uhogy nem hinném h nagyon tartalékolna. 3 (4) nap alatt kitudja mindenki pihenni magát.
igaz...nem tudtam mikor játszanak..de..egy kissebv sérülést összeszedhetnek :P
Bár ez csúnya gondolat..
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.03.06. 18:53:47

Laza írta:Főleg hogy a milán nem tud minőségi "rotációs" jatékot folytatni hetvégén
a milan pénteken játszik, uhogy nem hinném h nagyon tartalékolna. 3 (4) nap alatt kitudja mindenki pihenni magát.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.03.06. 18:24:32

Csak annyit szeretnék hozzá fűzni hogy..
Még van mind a két oldalon egy bajnoki meccs..
Ha mi tudunk nyerni 4-5 góllal,beindulna a motor...
Főleg hogy a milán nem tud minőségi "rotációs" jatékot folytatni hetvégén..varhatón mi frissebbek lehetünk,ha ez számít...
Ehez persze most kell jatszatni montoyat,thiagot,tellot stb...
És örülnék ha messi is pihenne egy teljes meccset,hogy Villa is jatékba lendüljön!

És még egy...
Alexis milánóban mintha felvállalta volna végre az egy az egyet...
Ez szerintem az olasz légkör miatt...
Ezért talán őt is kezdetném..a milán ellen.

És még ha taktikai huzasokrol belszülnk...meg lepném a milánt azzal hogy...
Messi szélen játszana..
Iniesta középpályán...
Villát vagy alexist középen vagy esetleg fabregast...
.
Mondjuk egy ilyen huzás az első 20percet elbirna,ha nem jön be csere nélkül is vissza lehet rendezni..
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.03.06. 17:37:29

Nyilvánvaló, hogy a Milan bekkelni fog, ugyanakkor az is ha megérzik a lehetőséget, akkor megfognak iramodni a kapunk felé. Nagyon sok fog múlni a középpályás védekezésünkön, mert ha 1-2 húzással át tudnak jutni, akkor garantált a kapott gól. És mostanában sajnos nem egy életbiztosítás, ami a védelemben illetve középen zajlik. :roll:

Thiago bármennyire is lendületesebb mint Xavi, nem kezdetném. Életveszélyes labdavesztései vannak és ez nem fér bele. Ha a végén sem állunk túl fényesen akkor bedobnám. Remélem, hogy felépül, ha nem akkor egy Busquets-Cesc-Iniesta középpályával kezdenék.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.03.06. 17:20:29

Biztos a Milan bekkelés!
Ha az Mu egy idegenbeli 1-1es eredménnyel odahaza jórészt ezt csinálta akkor mit várhatunk el a Milantól?
Remélem végre elfelejti a csapat a "vigyük be a védők sűrűjébe vagy a gólvonalig a labdát" taktikát (ez az egy amit az utóbbi időben nagyon megutáltam a Barca focijában) és elkezdenek tüzelni a 16oson kívülről is!
Ott van Messi, Adriano,Alves,Xavi,Tello, Villa akik elég jó lőnek távolról is!
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.03.06. 14:46:58

CsacsMate írta:Én annak örülnék a legjobban, ha 2-2 lenne összesítésben, és hosszabbításban eldönteni. Esetleg 11-esekkel.
Mert, ha félidőben begyűrnénk már kettőt, akkor a Milan taktikát vált.

Bár az más kérdés, hogy én alapból úgy jönnék, hogy támadó szellemmel, mert egy gólt szerezne a Milan, akkor 4-et kell nekünk. Ha beállnak az elejétől bekkelni akkor az edzőjük kicsit gyenge képességeket villogtat majd azon a meccsen... Persze lehet kontrázni, de kockázatosabb, ha kimarad az a kevés helyzet, mint kitámadni szerintem egy 10-10 perces periódusokban.

Szerintem ez szöges ellentéte annak, ami történni fog. 90 percig bekkelni fognak, akármi lesz az eredmény, kivéva ha beverünk 3-at, 4-et, amire túl sok esélyt nem látok.

Nem akarnak majd támadni, ill. nem is fognak tudni majd.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.03.06. 14:42:35

Mihu írta:Totál nem értem azokat az embereket, akik azt mondják, hogy ha félidőben 0-0 akkor vége mindennek. Az Inter ellen 9 perc alatt rúgtunk 2-t, és most itt tekintsetek el attól, hogy a másodikat nem adták meg. Totál jogtalanul vették el azt a gólt, tehát megvolt a 2 gól. Miért ne sikerülhetne most is? Lehet hogy 5 perc alatt verünk 2-t. Ki tudja.
Ellenben nem elhanyagolható az a tény, h az a Barca egy jó formában lévő csapat volt, a mostani pedig pocsék. Mert abban az évben kb. az Inter elleni volt az egyetlen kisiklás, mégha partiban is voltak velünk az odavágón. Akkor is hibás döntésnek éreztem Ibra lecserélését. És a legszörnyűbb, h az első meccsen megvoltak a helyzeteink, nem felejtem Busi irdatlan nagy helyzetét 1-2-nél, ami ha bemegy, már rég elfelejtettük volna ezt a párharcot. Ellenben múltkor Milanóban esélyünk sem volt.
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.03.06. 13:50:38

Én annak örülnék a legjobban, ha 2-2 lenne összesítésben, és hosszabbításban eldönteni. Esetleg 11-esekkel.
Mert, ha félidőben begyűrnénk már kettőt, akkor a Milan taktikát vált.

Bár az más kérdés, hogy én alapból úgy jönnék, hogy támadó szellemmel, mert egy gólt szerezne a Milan, akkor 4-et kell nekünk. Ha beállnak az elejétől bekkelni akkor az edzőjük kicsit gyenge képességeket villogtat majd azon a meccsen... Persze lehet kontrázni, de kockázatosabb, ha kimarad az a kevés helyzet, mint kitámadni szerintem egy 10-10 perces periódusokban.

Nekünk a legjobb taktikai húzás a letámadás lenne. Minden emberre kíméletlenül menni, hogy ne tudjanak gondolkozni se a labdával. Régen láttam már ilyet a csapattól. Itt lenne az ideje.
Emellett meg persze minden kontra lehetőséget meg kell ölni, mert az jelent nagy veszélyt ránk nézve.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4095
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.03.06. 13:40:20

Totál nem értem azokat az embereket, akik azt mondják, hogy ha félidőben 0-0 akkor vége mindennek. Az Inter ellen 9 perc alatt rúgtunk 2-t, és most itt tekintsetek el attól, hogy a másodikat nem adták meg. Totál jogtalanul vették el azt a gólt, tehát megvolt a 2 gól. Miért ne sikerülhetne most is? Lehet hogy 5 perc alatt verünk 2-t. Ki tudja.

Én azt a mentalitást szeretném látni, amivel felmentek a srácok a pályára a Bilbao elleni kupadöntőben. Komolyan mondom, hogy a Pep-korszak top 3 teljesítményében benne van. Más kérdés, hogy csak szeretném látni, mert ott Pep utolsó kupa esélye akkora töltést adott a fiúknak, amilyet talán a 4 év alatt nem kaptak. De Tito helyében én bejelentkeznék videón a meccs előtt, és azt mondanám nekik hogy: Srácok...csináljátok meg, küzdjetek értem...mindezt persze totál letargikus arccal. Hátha ez lelkileg akkora lökést adna a fiúknak, fűszerezve egy kis Puyol esszenciával, hogy meg tudnák csinálni.

Egyébként szerintem ilyen esetekben kellene a Capitának kiállni az öltöző közepére, és mondani egy motíváló beszédet. Véleményem szerint Ő is fel tudná tüzelni a többieket.


Az az igazság, hogy bármi lehet, és annak az ellenkezője is. Senki sem tudhatja előre, hogy mi fog történni a meccsen. Lehet egy szabadrúgás az első pár percben, amit Messi bevarr, utána pedig lehet egy kezezés a Milan 16osán belül, vagy egy kiállítás az olaszoknál, vagy lesérül valamelyik védőjük...sosem lehet tudni. Bármikor történhet olyan, ami felborítja az olaszok taktikáját. És nyílván ugyan ekkora esélye van annak, hogy ezek velünk történnek meg, és akkor értelemszerűen vége mindennek. Lehet, hogy az első 10-15 percben eldől a továbbjutás, mert rúgnak egyet.


Nem lehet előre megtervezni, hogy ez meg ez lesz. Nyílván most jelen pillanatban sokan kevés esélyt adnak a csapatnak. Én is ezek közé tartozom. Főleg a szombati meccsen nyújtott hozzáállásuk miatt. De az élet nagy forgatókönyvíró...hányan adtak volna egy lyukas garast is a Nápolyban elszenvedett vereség után a Chelsea továbbjutására? Mégis otthon legyőzték a Napolit, és onnantól sajnos tudjuk...


Mégegyszer: bármi megtörténhet, és ennek az ellenkezője is.
Kép
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2013.03.06. 13:19:01

persze, az egyértelmű, h nincs lefutva, mert nem 0-5ről folytatjuk. csakhát pont most van ugye a "törvényszerű" február-március környéki mélyrepülés, és a két legutóbbi madrid-elleni meccs sem javított a dolgon.
mindezektől függetlenül bőven van annyi a brigádban, h megcsináljuk a meccset, de sztem mindenképpen könnyebbé tenné a dolgot, ha már az elején egyenlítenénk. egy csúszós-mászós történetből nem biztos, h jól jönnénk ki...
de tényleg mindegy, vagy így, vagy úgy, csak jussunk tovább!
PUYOL-XAVI-INIESTA
Válasz küldése