Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4095
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2014.01.05. 21:19:48

Kövezzetek meg érte, de szerintem Messi visszatérése negatív hatással lesz a jelenleg gyorsvonatként közlekedő csapatra. Megint minden támadás Rá fog végződni, mindenki őt fogja keresni labdával újra kiszámíthatóbb lesz a támadójátékunk. Jelenleg egy védő se tudja, hogy Xaviék kinek fognak passzolni, hogy fog tovább folyni a támadás. Pep és Tito idejében egy Messi nélküli időszak totál szívás volt, remegtünk, hogy jajj mi lesz, mert semmi változás nem volt, csak annyi, hogy Messi szerepét egy az egyben Fabregas vette át. De hát ugye tudjuk, hogy Fabregas arra a posztra mennyire alkalmas...semennyire. Most viszont, hogy Tata az edző és több az új elem, továbbá kevésbé függ a játékunk Messitől, így nélküle még több opciós a játékunk, ami a védelmek számára kész katasztrófa.

Kíváncsi leszek, hogy mi lesz, ha visszatér Messiás. Bekapcsoljuk a nitrót, vagy pedig rásimítunk a fékre. Egy dologban biztos vagyok: Pedro és Alexis királysága véget ér.
Kép
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2014.01.05. 21:15:00

Szerintem Juanfran hatalmas érvágás. Se Manquillo, se Alderweireld nem az a szint támadásban (talán védekezésben sem), mint ő. Juanfran rengetegszer fut fel, nem is ad be olyan rosszul, és veszélyesen játszik általában, szóval a jobb szélüket biztosan visszaveti a hiánya, és mivel a baloson egy Arda-Luís duó valószínűsíthető, ezért lehet, hogy eltolódnak a támadásaik arra az oldalra, ami azért lehet jó akár, mert Alvesnek, Alexisnek több helye lehet a kinyílt védelem mögött, Neymar pedig csak könnyeben forgatja a két cserebekk valamelyikét, mint a spanyol válogatott egyik alappillérét...

A kp is vékonynak tűnik nekem, ha az alább felsoroltak tényleg nem játszhatnak végül... A mi embereink pihentek, visszajöttek a sérültek, köztük Messi... Nagyon jó lenne megnyerni a meccset.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.05. 20:56:15

gabi a szuperkupán is szétrúgott mindenkit, szóval nem fog hiányozni.
sosa pedig nem volt egy utolsó focista, többre tartottam annál, hogy a metallist-ban kössön ki, habár a bayernbe kevés volt.

de tényleg fura, mert a körülményeket figyelembe véve az x jó eredmény lenne, de mégsem igazán az, mert feljön a real.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.01.05. 20:20:55

Varatrix írta:
kadarzsolt85 írta:Valaki nem tudja veletlenul hogy kik fognak hianyozni az atletico madrid csapatabol a jovo heten?
Úgy tudom egyedül Juanfran lesz eltiltva.

Számít számít, de nem ezen fog múlni.
Raul Garcia, Gabi és Mario Suarez pedig sérült elvileg, ha őket is a hiányzókhoz számoljuk.

Viszont most kölcsönvették a Metalisttól José Sosát, talán még a Bayernből lehet ismerős a neve sokaknak. (Támadó kp. / szélső .) Nagy csodagyerekként került a bajorokhoz, aztán gyorsan vissza is ment Argentínába, kíváncsi leszek mire lesz képes újra ezen a szinten.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.01.05. 20:18:07

kadarzsolt85 írta:Valaki nem tudja veletlenul hogy kik fognak hianyozni az atletico madrid csapatabol a jovo heten?
Úgy tudom egyedül Juanfran lesz eltiltva.

Számít számít, de nem ezen fog múlni.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
kadarzsolt85
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2012.02.09. 09:44:29

2014.01.05. 19:38:44

Valaki nem tudja veletlenul hogy kik fognak hianyozni az atletico madrid csapatabol a jovo heten?
Barca Barca Baaarca
Avatar
szarvasember
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2013.05.22. 22:15:10

2014.01.05. 19:37:18

Barcaman14 írta:Arrajó volt ez a meccs, hogy a kisebb szünet után újra felvegye a ritmust a csapat. Egyébként elég langyos iramot diktáltunk, de a harmat gyenge Elchének még ez is sok volt.

Arra pedig végképp nem gondoltam volna, hogy az idénynek ebben a szakaszában Alexis és Pedro fej fej mellett fogják vezetni a házi góllövőlistát. Tata valamit nagyon tudhat, mert amilyen önbizalommal állt oda a chilei is a szabadrúgáshoz és ahogy utána beverte, mintha a világ legegyszerűbb dolga lenne...

Jó irányba haladunk, így tovább!
Nagyon egyetértek!! Azért Pedro is rúghatott volna 2-3 gólt ha amikor lőni kell nem passzol és fordítva... Tellot és Robertot behozhatta vna Tata hamarabb is mondjuk a 2. félidőbe :)
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2014.01.05. 19:18:21

Nocsak, lassan rájövünk, hogy ennyi jó szabadrúgáslövővel a csapatban nem kéne minden pontrúgást Xavinak adni?
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.05. 18:53:19

Arrajó volt ez a meccs, hogy a kisebb szünet után újra felvegye a ritmust a csapat. Egyébként elég langyos iramot diktáltunk, de a harmat gyenge Elchének még ez is sok volt.

Arra pedig végképp nem gondoltam volna, hogy az idénynek ebben a szakaszában Alexis és Pedro fej fej mellett fogják vezetni a házi góllövőlistát. Tata valamit nagyon tudhat, mert amilyen önbizalommal állt oda a chilei is a szabadrúgáshoz és ahogy utána beverte, mintha a világ legegyszerűbb dolga lenne...

Jó irányba haladunk, így tovább!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.05. 18:28:30

Van egy olyan érzésem, hogy a Calderónban ismételten a Piqué-Mascherano párost láthatjuk majd... :lol:

A mai meccsről sokat nem lehet elmondani, szépen bedaráltunk egy gyenge Elchét (bár ki tudja, mi lett volna, ha az a lövésük az elején befelé pattan a kapufáról), de azért nem erőltették meg magukat túlságosan a fiúk, ami érthető is, hiszen rengeteg meccsünk lesz ebben a hónapban.

A saját nevelésű védelem tetszett többnyire, főleg Alba, Xavi jól irányított, bár a kihagyott büntetőért kár, Iniesta so-so, Songot most kicsit gyengébbnek éreztem, Fabregas nagyon szép labdát adott Pedrónak, és egyébként is jól játszott, Sánchez előtt le a kalappal, az a szabadrúgásgól fenomenális volt, és Pedro sem volt olyan rossz.

Neymar meg szépen megkavarta a védelmet ott a végén, az a sarkas passz rögtön azután, hogy beszállt, gyönyörű volt. Rob és Tello sokat nem tudott most hozzátenni a játékhoz.

A bíró ténykedése megér még egy misét, egyrészt legalább egy gólunkat leshelyzet előzte meg, másrészt meg kicsit összevissza fújta be a szabálytalanságokat is.

Summa summarum, hoztuk a kötelezőt, nothing else matters, lehet készülni a Getafe-meccsre, aztán pedig előre a győzelemért a Calderónban!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.01.05. 18:06:16

Szép győzelem, nem hajtották túl magukat a fiúk. Most nagyon fontos meccs jön az Atletico ellen, muszáj győzni. Kupákat még nem adnak januárban sajnos.
"And my heart will leave you never."
Tom51
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007.01.23. 17:34:49

2014.01.05. 18:04:27

A meccs végén, ha jól láttam, Barta már nem volt a pályán, így 10-en nyomták a srácok. Remélem nem sérült meg, mert ő jelenleg a legjobb formában lévő belsővédőnk. 8)
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.05. 18:02:52

jók voltunk, sok lehetőség és még egy tizenegyes is kimaradt, habár 1 (2?) gólunk is lesről született.
jó látni, hogy 3 csatárunk is formában van, messi pedig még csak most jön.
madridban nagyon kellene a győzelem, habár érdekes, mert az x sem lenne rossz eredmény elnézve azt, hogy milyen jók, és mi mennyivel döcögősebben toljuk idegenben.

apropó, hogy is van ez a piros lapos szabály ?
csak mert cesc 6-7 méterre a kaputól, tiszta gólhelyzetben volt, már csak a kapussal állt vele szemben, és ott rúgták fel, lap sem járt érte.
ezt csak kíváncsiságból kérdezem.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2014.01.05. 17:58:50

Egészen félelmetes a csapatunk idén !!

Eszméletlen, hogy a legnagyobb sztárunk nélkül is zsákszámra lőjjük a gólokat, ellenféltől függetlenül!! Néha olyan kombinatívan és dinamikusan játszunk mint Pep első évében, a védelemben ha nem Mascherano bohóckodik akkor a liga egyik legstabilabb hátsó alakzata vagyunk! Újra megy a labdavisszaszerzés már a középpályán is, Ini kezd belelendülni, könnybe lábad a gyönyörtől az ember szeme amikor elkezdik kicsiben színezni Neymarral !! Azért a brazil beilleszkedése is megér egy misét, én aki az egyik legnagyobb rajongója vagyok már évek óta, sem számítottam ilyen debütálásra tőle... És akkor még ugye tulajdonképp Messi jövőhéten kezdi el a 2013/2014-es szezont ! Pedro és Alexis életük formájában, Cesc ha ott játszhat ahol tud, akkor a csapat egyik legjobbja minden meccsen!!! Anélkül, hogy nagy szavakat akarnék használni csak annyit mondok, hogy nyugodtan barna lehet a gatya minden riválisnál :wink: :wink: (nem ebből a meccsből kiindulva ) Szép munka Tata !!! Így tovább !
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2014.01.05. 17:55:35

Visszakerült a csapat ahova való! A bajnoki tabella elejére... :mrgreen:
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.01.05. 15:25:39

Érdekes kezdő. Gondoltam rá, hogy Alexisnek és Pedronak is egyszerre kéne kezdenie, de nem Neymar kárára gondoltam. Várjuk meg mi sül ki belőle, lehet ezzel a kezdővel is hozunk egy látványos meccset sok góllal (legutóbb sikerült). Persze Neymarra szükség lesz majd a show miatt. :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.01.05. 15:24:01

Amúgy Sergio el van tiltva?[/quote]

Igen, Getafe ellen szándékosan begyűjtötte 5. kártyáját, hogy Atleti ellen ott legyen tuti.
Avatar
SuperMessi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2008.07.17. 20:08:27

2014.01.05. 15:22:38

Neymar hiányát nem értem, piphent eleget. Formán kivül tért volna vissza? Bartra játszik végre. Amúgy Sergio el van tiltva?
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.01.05. 15:19:51

Mindig az hiányzik aki nem játszik, de már nagyon vártam a mecccset és vele együtt Neymar játékát, esetleg Messiét, de igyis öröm lesz nézni a csapatot! :)
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.05. 15:13:30

neymar csak a padon, helyette xavi és iniesta a középpályán, cesc pedig feltolva.
nehezen fogom fel, de majd a meccs remélem igazolja tatát.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.01.05. 15:12:18

Valdés; Montoya,Piqué,Bartra, Alba ; Xavi, Iniesta, Song; Cesc, Pedro y Alexis
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.01.05. 12:31:04

jobb meccset kérve sem kaphattunk volna, ünnepek után. bemelegítés, ráhangolódás a kupameccsre és az Atleticora.
gondolom a Getafe ellen már Messi is kap egy kis játékidőt, a három meccset pedig be kell húzni ha talpon akarunk maradni.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.01.05. 12:26:19

Barcaman1993 írta:1 meccsel kevesebbet játszottunk, tehát ha nyerünk, akkor csak 2. helyen vannak. Másrészt az őszi szezonból még lesz egy Atleti-Barca, remélhetőleg utána sem fogják vezetni a tabellát. :D
Én őszintén nem lennék csalódott ha az Atletico nyerne és mi érnénk be másodiknak. A bajnokságra ráférne egy harmadik csapat sikere.

Én örülnék ha az Atleti tartaná a szintet, és mondjuk egy Valencia vagy egy Sevilla is felzárkózna, de az utóbbi nem valószínű. Az Atleticoból csak a pénz hiányzik, negyed akkora költségvetésből bizonyítanak 2-3 éve.

Ma az Elche kötelező, jó kis előzetes kezdő, én Robertot hiányolom egyedül. Jövőhéten meg Messire is szükség lehet a Calderónban. Végre igazi rangadó lesz az Atletico - Barca, ugyanazt a bizonytalanságot érzem mint a Clássicók előtt, hogy ötletem sincs az eredményre, bármi megtörténhet.

Féltávnál, ez évek óta az egyik legérdekesebb bajnoki szezon...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.01.05. 12:11:30

S.Agüero írta:Mikor volt utoljára, amikor az Atlético vezette a bajnokságot féltávnál? Volt ilyen valaha is? :)
1 meccsel kevesebbet játszottunk, tehát ha nyerünk, akkor csak 2. helyen vannak. Másrészt az őszi szezonból még lesz egy Atleti-Barca, remélhetőleg utána sem fogják vezetni a tabellát. :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
szarvasember
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2013.05.22. 22:15:10

2014.01.04. 22:01:33

S.Agüero írta:Mikor volt utoljára, amikor az Atlético vezette a bajnokságot féltávnál? Volt ilyen valaha is? :)
Szerintem soha :'D
Egyébként valaki megtudja mondani, hogy Martino miért erőlteti Fabregast centerben,amikor ő kp-n érzi jól magát? Szívem szerint így állítanám fel a csapatot:
VV.-Montoya,Bartra,Puyol,Alba-Song,Fabregas,Iniesta-Neymar Jr,Pedro,Alexis
Válasz küldése