Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.22. 13:07:40

Cestus írta:
recrea írta:Nem fogjuk megpróbálni, ha nem akarunk nyerni :) Mert EV meg a fórum egyezményes véleménye szerint inkább legyünk stabilak, jelentsen bármit is a szó...sztem meg focizni kéne, de mindegy. Sírtok a kreatívitás után, de jobb Paula kezdetése, mint Dembele, jobb a “stabil” 442, mint az attraktívabb 433.
Nevethetünk azon, hogy stabilnak gondoljuk magunkat, miközben Hazard brutális távoli lövést adott le ellenünk, Willian két bombájától pedig csak a sors keze óvott meg minket. De nem tudhatjuk, hogy ha nincs a Valverde-féle megközelítés, nem tudtak volna-e 3 bomba helyett 15-t tolni ellenünk.

Egy ideje ez az új mániám, úgyhogy leírom ismét, hogy szerintem a sebesség hiánya a legnagyobb gondunk. Nem hiszem, hogy a City, a Real vagy a Bayern átpasszolta volna a felállt Chelsea-védelmet, de abban biztos vagyok, hogy alkalomadtán szétfutották volna az angolokat. Tőlünk ez hiányzik nagyon, és nem feltétlenül azt mondom, hogy váljunk kontracsapattá, csak azt, hogy egy mozgékonyabb kp-val sokkal több babér teremne nekünk. De szerintem ezt felismerte már a klub, és az új igazolások ennek fényében (is) lettek/lesznek nyélbe ütve.

Dembélét mindenképpen meg kellene próbálni beépíteni a kövi bajnokikon, már csak azért is, mert jelenleg egy bombaformában lévő versenytársa sincs a poszton, akivel előrébb lennénk. Még ha gáz is lenne a gyerek valójában, csak a neve miatt borzasztóan figyelnének rá az ellen védői, és így több terület nyílna a Messinek, Iniestának meg Suáreznek.
Elment Neymar, aki egy 4-3-3-ba talán a világon a legjobban illik, ami azért azzal is egyet jelentett, hogy az egyik "legerősebb" játékossal gyengült a csapat. Jött erősítésnek Dembelé, jött volna Coutinho, de a francia sérülése miatt az eddigi szezon szinte egészét kihagyta, a brazilt meg csak most tudtuk megszerezni. Ergo ment Neymar és jött egy Denis, Paulinho, Deulofeu pakk. Utóbbi volt az egyetlen, aki alkalmas lett volna a 3 támadós játékba, próbálgatta is Valverde, de ő is, és szerintem mindenki látta, hogy halott ügy. Akkor ki lett volna a harmadik? A totál statikus Paco, Denis vagy Ini? Még Vidalt próbálgatta csereként szélsőnek berakni, de nem mondhatni, hogy sikertörténet.
Az eddigi agyon ajnározott taktika helyett most követelik a 4-3-3-at, de kérdem én kivel? Jobb lenne, ha Denis szerencsétlenkedne a jobboson.
Ki tudja, ha Dembouz nem sérül le, akkor is négy középpályással játszanánk. De vele tökéletesen működhet tovább a 4 kp-s stratégia, max. a mágnestáblán lesz máshogy átrendezve. Nem mellesleg ebben a rendszerben Rakitic folyamatosan klasszis meccseket hoz le, már tavaly is csak szenvedett a jobb oldalon.

Az a Hazard lövés nem volt azért olyan brutális. Kiszorított helyzetből durrantott jóval fölé, mellé. Ezt a szerencsés gólt meg hagyjuk már. Igen nagy védelmi hiba volt, ahogy az ő góljuk is, sőt. Az, hogy Willian 10 méteres körzetében nem volt senki és úgy lőhetett, nem nevezném ziccernek, ráadásul így sem találja el a labdát minden nap. Igazi kidolgozott helyzetre nem is emlékszem tőlük. Az, hogy nem lépnek ki a játékosok 25 méterre a lövő emberre, nem a taktika hibája.
Forca Barca!!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.22. 11:32:18

Azt nem értem, ha van előttünk üres terület, miért nem indulunk meg lendületből...ahogy Kante tette, de mondhatnám Modricot, Gündit, mi meg forgunk visszafelé. Kicsit haladni kéne más irányba is, mint ez a tötymörgés.
Ez jogos, de egyik középpályásunk sem gyors, sőt. 1v1-ben megverni az embert úgy, hogy előre haladjon a labdával csak Iniesta tud. Plusz ugye láthattuk, hogy a minimálisnál is kevesebb kockázattal akartunk játszani. De azért néha mentek a labdák Messi felé, ha fellazult a Chelsea védelme, ami annyit takar, hogy nem 10-en álltak 30 méteren belül, hanem csak 8-an.
Meg azért ahhoz, hogy meginduljunk lendületből, ahhoz kéne az is, hogy a többi csapattárs is ugyanúgy tegyen, ami nem sokszor fordult elő, Paulinho és Iniesta sem szakadt meg azért, hogy felérjen a támadással.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.02.22. 11:20:40

csababarca írta:
mess2009 írta: -TerStegen: hiába sértődik meg (valaki) a kirúgásai szinte kivétel nélkül ellenfélhez mentek ez tény. ami még feltűnt, hogy régen nem láttam már "lefagyni" örültem is ennek, de most újra volt kettő...tudom, a kapufa mellé kerülő lövések védhetetlen kategória, de 18-ról azért nem lehetetlen oda érni...
Akkor ezt még egyszer. Tudod egy passznál van aki adja, van aki fogadja. Ez két emberes buli, akár tetszik akár nem. Álló helyzetben várja valaki a labdát, nyilván nem lesz az övé.
5 éves gyerekeknek beleverik a fejébe jobb helyeken, hogy lépni kell a labda felé, támadni a labdát.
A másik, hogy nézd meg a két lövést meg a gólt. Full takarásban mindegyiknél, egy nagy erővel előtt labda volt. Esélye nem lett volna odaérni, persze szépen mutatott volna ha behomorít egyet full feleslegesen.
Akkor már inkább a helyezkedést vegyük elő, vagy a védelmet hogy így hagyták lőni, de hogy lefagyott, na bumm.
Kb a belga kapus is alibiből dőlt el Messi góljánál, tudta hogy vége van, de eldőlt. Végeredmény? Gól lett abból is.
igen tudom...mint ahogy azt is, hogy akkor mozdulok egy labdára, ha van esélyem...ha nem a vakvilágba rúgják.
nem hiányzik nekem a "műugrás", de nálam nem ugyanaz a kategória ha egy kapus rá áll a lövésre és megpróbálja kivédeni, mint az ha nem tudok jobb szót: lefagy. abban már persze nem vagyok biztos, hogy ez eredményesebb lesz e?! na de ha meg sem (tudod!) próbálni?
na meg: ettől még jó kapusunk van.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.02.22. 10:30:35

recrea írta: Azt nem értem, ha van előttünk üres terület, miért nem indulunk meg lendületből...ahogy Kante tette, de mondhatnám Modricot, Gündit, mi meg forgunk visszafelé. Kicsit haladni kéne más irányba is, mint ez a tötymörgés.
erről beszélek, ez dühített a chelsea ellen is főleg.
oké, néha nyugtatni kell a játékot, de baromi idegesítő, hogy nem megyünk rá egy kicsit jobban olyankor az ellenre amikor kicsit rendezetlenebb a védelmük.
És itt minden kp-nak megvan a felelőssége ebben, mert mindegyik eljátszotta ezt, hogy lehetett volna menni, de inkább vissza forgolódott. Tegnap is erre céloztam a Busi-kapusnak hátrapassz vonalon, egyből jött az őrzővédő és megmagyarázta.
De a legszembetűnöbb ilyen szituáció Paulinhoé volt az első félidő hajrájában. A hajam téptem ki idegességemben.

Muszáj Dembelét beépíteni, mert egyből jobb lenne a helyzet, ha ő is kontránál opció lenne.
És vesszőparipám, meg unalmas lehet sokaknak, de SR-t se védőnek játszatnám, kezdjük el Semedot terhelni, majd belejön. SR az akiben van lendület, és érti is a mozgásokat ezeknél a megindulásoknál, plusz a végén oda is tudja tenni ahova kell, lendület is van benne.
Paulinho meg legyen egy taktikai fegyver, csereként mindig hasznosabb volt mint kezdőként.
Szóval vagy legyen újra 4-3-3, vagy 4-4-2 de vagy Dembelével, és mögötte SR, vagy SR-el a jobb kp-n, és mögötte Semedo.
De ezt nem akarom még egyszer átélni, hogy ilyen kp-val állunk fel, mert gyötrelmes, és a stabilitás sincs meg, csak úgy látszik.

mess2009 írta: -TerStegen: hiába sértődik meg (valaki) a kirúgásai szinte kivétel nélkül ellenfélhez mentek ez tény. ami még feltűnt, hogy régen nem láttam már "lefagyni" örültem is ennek, de most újra volt kettő...tudom, a kapufa mellé kerülő lövések védhetetlen kategória, de 18-ról azért nem lehetetlen oda érni...
Akkor ezt még egyszer. Tudod egy passznál van aki adja, van aki fogadja. Ez két emberes buli, akár tetszik akár nem. Álló helyzetben várja valaki a labdát, nyilván nem lesz az övé.
5 éves gyerekeknek beleverik a fejébe jobb helyeken, hogy lépni kell a labda felé, támadni a labdát.
A másik, hogy nézd meg a két lövést meg a gólt. Full takarásban mindegyiknél, egy nagy erővel előtt labda volt. Esélye nem lett volna odaérni, persze szépen mutatott volna ha behomorít egyet full feleslegesen.
Akkor már inkább a helyezkedést vegyük elő, vagy a védelmet hogy így hagyták lőni, de hogy lefagyott, na bumm.
Kb a belga kapus is alibiből dőlt el Messi góljánál, tudta hogy vége van, de eldőlt. Végeredmény? Gól lett abból is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.02.22. 10:24:01

recrea írta:Nem fogjuk megpróbálni, ha nem akarunk nyerni :) Mert EV meg a fórum egyezményes véleménye szerint inkább legyünk stabilak, jelentsen bármit is a szó...sztem meg focizni kéne, de mindegy. Sírtok a kreatívitás után, de jobb Paula kezdetése, mint Dembele, jobb a “stabil” 442, mint az attraktívabb 433.
Nevethetünk azon, hogy stabilnak gondoljuk magunkat, miközben Hazard brutális távoli lövést adott le ellenünk, Willian két bombájától pedig csak a sors keze óvott meg minket. De nem tudhatjuk, hogy ha nincs a Valverde-féle megközelítés, nem tudtak volna-e 3 bomba helyett 15-t tolni ellenünk.

Egy ideje ez az új mániám, úgyhogy leírom ismét, hogy szerintem a sebesség hiánya a legnagyobb gondunk. Nem hiszem, hogy a City, a Real vagy a Bayern átpasszolta volna a felállt Chelsea-védelmet, de abban biztos vagyok, hogy alkalomadtán szétfutották volna az angolokat. Tőlünk ez hiányzik nagyon, és nem feltétlenül azt mondom, hogy váljunk kontracsapattá, csak azt, hogy egy mozgékonyabb kp-val sokkal több babér teremne nekünk. De szerintem ezt felismerte már a klub, és az új igazolások ennek fényében (is) lettek/lesznek nyélbe ütve.

Dembélét mindenképpen meg kellene próbálni beépíteni a kövi bajnokikon, már csak azért is, mert jelenleg egy bombaformában lévő versenytársa sincs a poszton, akivel előrébb lennénk. Még ha gáz is lenne a gyerek valójában, csak a neve miatt borzasztóan figyelnének rá az ellen védői, és így több terület nyílna a Messinek, Iniestának meg Suáreznek.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.22. 09:57:30

visca el barca írta:
recrea írta:Kölyök korom óta követem a Barcát, nagyjából 10 gólt rúgtunk azóta beadás-fejes kombóból felállt védelem ellen, biztosan rengeteget lőttünk volna belőle tegnap.
mondjuk annál, hogy 40 méterre a kaputól forgolódtunk és passzolgattunk (többnyire hátra), biztos több veszélyt jelentett volna. nem kell oda direkt fejes, elég egy lecsorgó, vagy rossz felszabadítás, ellenfélhez fejelt hazai labda és máris ott a LEHETŐSÉG. nem azt mondom h ezentúl legyen ez a taktikánk, de egy ilyen meccse, ahol látszólag mindenki gyenge és ötlettelen, nyugodtam meg lehet próbálni még egy barcának is, nem szégyen.
Nem fogjuk megpróbálni, ha nem akarunk nyerni :) Mert EV meg a fórum egyezményes véleménye szerint inkább legyünk stabilak, jelentsen bármit is a szó...sztem meg focizni kéne, de mindegy. Sírtok a kreatívitás után, de jobb Paula kezdetése, mint Dembele, jobb a “stabil” 442, mint az attraktívabb 433.

Szóval, ha nyomjuk a beadásokat (bár mondom, 5 védővel nyomták, semmi hely nem volt hozzá, plusz nálunk ember nem tartózkodik Suarezen kívül az ötös környékén), akkor esetleg egy Chelsea játékoshoz kerül a labda és lekontráznak minket, közben meg ha Busi hátrafelé passzol, abból nem lőnek gólt. Mondjuk a Chelsea 1 db épkézláb kontrát nem tudod végigvinni szerdán, de mi ettől félünk, ezért ne cselezzünk a kapujuk előtt, mert benne van, h kapunk egy gólt. Mivel gólra játszák és focinak hívják, ezért igen, valóban benne van :D bár ebben az esetben az is, h lövünk is :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.22. 09:46:50

recrea írta:Kölyök korom óta követem a Barcát, nagyjából 10 gólt rúgtunk azóta beadás-fejes kombóból felállt védelem ellen, biztosan rengeteget lőttünk volna belőle tegnap.
mondjuk annál, hogy 40 méterre a kaputól forgolódtunk és passzolgattunk (többnyire hátra), biztos több veszélyt jelentett volna. nem kell oda direkt fejes, elég egy lecsorgó, vagy rossz felszabadítás, ellenfélhez fejelt hazai labda és máris ott a LEHETŐSÉG. nem azt mondom h ezentúl legyen ez a taktikánk, de egy ilyen meccse, ahol látszólag mindenki gyenge és ötlettelen, nyugodtam meg lehet próbálni még egy barcának is, nem szégyen.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.22. 09:26:32

S.Agüero írta:
én azt érzem itt komolyabb vérfrissítés kellene a nyáron
Milyen vérfrissítés?
Ez engem is érdekelne.

Én is hányok ettől a 442-nek nevezett “stabil” akármitől...széleket is full lezárta a Chelsea, 5 védővel játszottak, Alonso meg Moses még véletlen se ért fel a támadásoknál (ha meg igen, akkor kb sírva lehetett tőlük fakadni a mi szélsőinkhez képest), 10 méter szabad területük nem volt Albaéknak. Conte meccs után le is nyilatkozta, h a bekapott gólon kívül tökéletes volt a taktika, nem akartak ezek itt gólt lőni, csak a focit ölni meg csalni, semmi keresnivalójuk a BL-ben, az olasz eljutott eddig a semmiig az attraktív focitól, amit tolt régen.

Kölyök korom óta követem a Barcát, nagyjából 10 gólt rúgtunk azóta beadás-fejes kombóból felállt védelem ellen, biztosan rengeteget lőttünk volna belőle tegnap.

Azt nem értem, ha van előttünk üres terület, miért nem indulunk meg lendületből...ahogy Kante tette, de mondhatnám Modricot, Gündit, mi meg forgunk visszafelé. Kicsit haladni kéne más irányba is, mint ez a tötymörgés.

Off: véletlen volt, töröld ki légyszi :)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.02.22. 09:20:57

S.Agüero írta:Remélem, hogy ezt a 442-t elfelejtjük jövőre, sosem voltam a híve, a keret meg nem alkalmas rá, többre hivatott. 433, 4231, 4312, mind jobb opció lenne.
Mondjuk az a 442 elég sokszor volt 4312 a pályán. Nem klasszikus 442-t játszunk azért, az meg már ízlés kérdése, hogy ki minek nevezi papíron a szerepeket. Én is jobban örülnék, ha Dembélé visszatérne, és újra Messi mellett egy villámléptű ember, aki a szélen megbontja a védelmet, szerintem ez is lesz jövőre inkább a taktika, de ezt a rendszert is lehet használni attól még, nem működik ez rosszul.
S.Agüero írta:Beadogatni meg lehetett volna kedden, de előkészítés nélkül annak sincs semmi értelme, egy helyből beadni terület nélkül nem lehet, belepüfölni az előtte álló védőbe meg megint nincs értelme.
Ezzel viszont egyetértek. Lucho első szezonjában talán még emlékeznek itt páran arra, hogy az első időszak fő taktikája az volt, hogy Alba és Alves a védelem mögé bekerül és jönnek a beadások. Mondanom se kell, nem véletlen váltott LE még abban az évben taktikát..

U.I.: Recrea, ez a hsz minek indult? :D
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.02.22. 09:12:01

na még egy kis utózönge:
-távoli lövések: azt gyakorolni kell olyanoknak akiknek a képessége megvan hozzá. nálunk szokás Rakiticet emlegetni, és most remény szinten Coutinhot oszt ennyi.... :mrgreen: csak példálózva egy kissé, Messi holtbiztosan NEM (a 16-5 -ös a kedvenc területe), Suarez?! ha van ember aki megmondja hogy ez az ember milyen rúgótechnikával bír..? annak gratulálok! a lehetetlent belövi, a tutit kihagyja....Iniesta? (már írtam)egy év/ egy gól...
na most legyen egy ellenpélda: Willian.. egyrészt, 0 a valószínűsége hogy még egyszer két kapufát lőjön...(különösen nekünk..) másrészt ha valakinek egy meccsen három ilyen lövése van ?! nos arra azért már lehet számítani.
-TerStegen: hiába sértődik meg (valaki) a kirúgásai szinte kivétel nélkül ellenfélhez mentek ez tény. ami még feltűnt, hogy régen nem láttam már "lefagyni" örültem is ennek, de most újra volt kettő...tudom, a kapufa mellé kerülő lövések védhetetlen kategória, de 18-ról azért nem lehetetlen oda érni...
-soha nem volt ennyire nyilvánvaló hogy taktikai utasítás a labdatartás !! ezért aztán éppen most ezt csak egy emberen ildomos számon kérni, Valverdén...
-otthoni visszavágó: ezen még aludhatunk de az alapvető erőviszonyok nem fognak változni!
-Alba és a szélső játék: két lehetőség van, vagy az 1-1 vagy hogy futtatnak. Alba nem tud és nem is igen akar 1-1.ni tehát eleve csak a kiugratásokra vár....Messi, vagy Ini ha mástól kap lasztit többnyire lepasszolja....
-akik itt a sebesség hiányáról beszélnek azokkal nagyon egyet értek, de ezerszer leírtam már legfeljebb azt érdemes még hangsúlyozni, hogy azért a Barca nincs teljesen híján a sebességnek, hiszen vannak szemet gyönyörködtető villámgyors mozgások KIS TERÜLETEN! csakhogy ez kevés manapság...
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.02.22. 08:34:43

Tavaly a két idegenbeli meccsünkön kaptunk 7-et. Már az elsőnél ki kellett volna esnünk,csak csináltunk egy csodát,amihez kellett a PSG is. Most játszottunk egyetlen meccset,ami 1-1 lett,és ilyenekkel jöttök hogy hagyjuk a bl-t,meg cseréljük ki a fél keretet,mikor még a 2 új ember sem kapott időt :D Jött egy edző,aki úgy ahogy rendbe rakta a védekezést(igen,willian majdnem lőtt hármat,de az előző évekhez képest ahol meccsenként kaptuk a gólokat,sokkal jobb). Veretlenül vezetjük a bajnokságot,ott a kupadöntő,a Bl meg most kezdődött,továbbjutásra állunk és még mindig csak február van. A szép játéktól tényleg messze vagyunk,de pont mi tudjuk,hogy a szép játékkal is simán ki tudunk esni. Szóval én megbocsátom hogy a Chelsea ellen idegenben rossz játékkal és egy adag szerencsével hazajöttünk egy döntetlennel. Ha itthon kiesünk(amire szerintem kicsi az esély) akkor sem kell temetni a csapatot,bár hasonló hangulat lesz mint nyáron a szuperkupa után :D
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.02.22. 08:22:04

Betesszük Piquét meg Minát csatárnak előre, és jöhetnek az ívelések fejre. :D

Off: érdekes lesz a szezon vége amúgy. A hazai dupla erősen érik, és ha behúzzuk, okénak fogom gondolni a szezont annak ellenére, hogy lesz némi hiányérzetem amiatt, hogy a BL-ben már egy ideje nem tudunk alkotni. Viszont BL-győzelem meg túlzó elvárás, főleg, hogy tripla is lenne megint.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.22. 08:19:43

én azt érzem itt komolyabb vérfrissítés kellene a nyáron
Milyen vérfrissítés? Most jött Dembélé és Coutinho.
Nyáron jó eséllyel jön Griezmann, utána télen Arthur, ennél nagyobb vérfrissítésre nincs szükség szerintem. Remélem, hogy ezt a 442-t elfelejtjük jövőre, sosem voltam a híve, a keret meg nem alkalmas rá, többre hivatott. 433, 4231, 4312, mind jobb opció lenne.

Beadogatni meg lehetett volna kedden, de előkészítés nélkül annak sincs semmi értelme, egy helyből beadni terület nélkül nem lehet, belepüfölni az előtte álló védőbe meg megint nincs értelme.
Avatar
MisterDJ
Barça B
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2016.11.28. 10:42:54
Tartózkodási hely: Győr

2018.02.21. 23:49:29

Közel 1 napnyi szusszanat után picit átgondoltam a Kedden látottakat. A meccs előtt mondtam haveromnak,hogy alá merem itt írni az 1-1-es eredményt. Mindenki más azt mondta,hogy sima meccs lesz a Barcának és amikor kijelentettem,hogy nem fogunk szerintem (sajnos) hengerelni és nyerni, akkor hülyének néztek engem. Sajnos igazam lett, mivel mindenki látta milyen kaotikus a játékunk és egy igazán nagy szerencsefaktor kellett az egyenlítéshez. Mindenki más kielemezte már a meccset így nem tenném ezt meg,mert sok pozitívat én sem láttam ez alatt a 90 perc alatt azon kívül, hogy Messi gólt lőtt :D . Azon gondolkodtam,hogy buszos csapat ellen ment egyáltalán nekünk valaha is? Mert én nem igazán emlékszem és talán pont a 2012-es Chelsea óta indult el ez a buszozos, bekkelős taktika, de elképzelhető,hogy volt már korábban is, amit Pep csiszolt gépezete fel tudott törni. :roll: Talán VEB írta le,hogy az lenne erre a megoldás,hogy orrba szájba toljuk a szélekről a beadást, amiből tegnap is nagyon kevés volt. Bár mi sosem voltunk ez a fajta csapat, de hiányoznak Alves előre ívelései,hogy Suarez kíméletlenül beverje valamilyen formában, vagy más. :D Tény: Gyenge ez a keret, öregedő inkább néhány kivétellel, de én azt érzem itt komolyabb vérfrissítés kellene a nyáron és a vezetőségnek nem kéne megint szerencsétlenkednie tavalyhoz képest. Valverde meg itt tudná a lehetőségeket igazán kihasználni és felerősíteni még inkább ezt a csapatot, eddig amit tőle kaptunk több, mint jó és szerintem elhallgattatta azokat, akik alul-értékelték őt és nem a mi szurkolóinkról beszélek most.

Ami a visszavágót illeti. Sokakhoz hasonlóan én is tartok tőle, mert hiába Nou Camp, hazai pálya, érhet minket komoly meglepetés és egy komoly pofon is. Én is amondó vagyok inkább,hogy lehet el kéne engedni ezt a BL szezont(DE NEM SZABAD!). Barcás vagyok, de jó lenne látni 4 év után egy olyan BL győztest, aki nem Real és nem Barca. Természetesen ha idén nyerünk egy BL-t egy csoda folytán, akkor ki fogok ugrani a bőrömből az örömtől. :D
"Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat."
- Leo Messi

“A történelem legnagyobb Barcájának volt a motorja, agya és stílusa egyben. Remélem hamarosan visszatér”.
-Carles Puyol mondata Xaviról
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.02.21. 21:04:36

csababarca írta:
Nero. írta:
1-1, innen a Chelseanek kellene jönnie, de lehet hogy Conte megint ezt a focit választja,
Nyilatkozatából úgy tűnik, hogy nem nagyon fog változtatni, max valami sérülés esetén.
Ha így esnek ki akkor az lesz a búcsúmeccse.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.02.21. 20:53:57

Nero. írta:
1-1, innen a Chelseanek kellene jönnie, de lehet hogy Conte megint ezt a focit választja,
Nyilatkozatából úgy tűnik, hogy nem nagyon fog változtatni, max valami sérülés esetén.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.02.21. 20:42:32

A másik, azért nem lehet kapura lőni, mert nincs se idő, se hely rá, nem lehet előkészíteni a lövést, ahol 10 ember védekezik, ha meg lövünk, akkor úgy járunk ahogy Ini meg Suarez. Szerintetek ez még egyik edzőnek se jutott eszébe?
Arról nem beszélve, hogy nem olyan egyszerű felépíteni egy támadást, sanszos hogy egy ilyen távoli lövésből kirúgás lenne, az ellenfél kapusa rendszeresen húzza az időt, máris buktunk egy támadást meg egy 5-6 percet a meccsből.

1-1, innen a Chelseanek kellene jönnie, de lehet hogy Conte megint ezt a focit választja, akkor meg lehet hogy ráfaragunk mert mi mindig összehozunk az ellenfélnek egy gólt nagy meccseken. A rekord az volt, amikor az Arsenal úgy egyenlített a Nou Campba hogy kapura se lőttek.

Alba amúgy hatalmasat mentett, ha az nincs akkor most megint nézhetnénk a Remuntadás videókat.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.21. 20:28:02

visca el barca írta:
danixx írta:továbbá Ter Stegent tanítsa már meg valaki kirúgni a labdát.
na ez a másik amin tegnap kiakadtam. ez a pali SOHA, egyetlen egyszer nem tudta úgy kirúgni a mezőnybe (értsd min 30 méterre) a labdát h hozzánk kerüljön :D
Ezt az irdatlan baromságot képesek voltatok kigondolni és leírni? :D sírok, komolyan mondom...érthetetlen, h egy kapus a kirúgást kikényszerítve nem rúgja emberhez a labdát...az amúgy száll ám 40-60 métert, valaki megtiltja, h menjünk is érte?! :D és még gólokat is szokott kapni...pedig csak elé kéne állni a labdának, semmi bonyolult.

A másik, azért nem lehet kapura lőni, mert nincs se idő, se hely rá, nem lehet előkészíteni a lövést, ahol 10 ember védekezik, ha meg lövünk, akkor úgy járunk ahogy Ini meg Suarez. Szerintetek ez még egyik edzőnek se jutott eszébe?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.21. 20:08:03

Amúgy gáz lenne kiesni, főleg hogy a Real továbbmegy.
Mi köze van hozzá?
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.02.21. 20:06:40

visca el barca írta:
lics írta:Engem egyetlen egy dolog zavar, valki mondja meg mert én hülye vagyok szerintem... De miért nem lehet lőne 16oson kívülről kapura? Miért csak Coutinho képes erre és nyílván mivel a blbe nem játszhat ezért csak a kupa meg bajnokság az ahol legalább látok lövést 20ról akár. Nem hinném, hogy Coutinhon kívül más ne lenne rá képes.
tegnap ini is elengedte a balost :D vhol a 24. és 30. sor között landolt.
Lecsúszott neki van ilyen, de nem volt rossz próbálkozás plusz jó helyzetben is volt. Amúgy gáz lenne kiesni, főleg hogy a Real továbbmegy.
Szerintem beszarian játszottunk, a mák az hogy Valverdével a visszavágon mehet a 0:0 tudunk taktikázni. Míg más edzővel valószínűleg saját magunkat vernénk meg. De tegnap nem játszottunk jól. Kell pár gála, hogy helyre jöjjön a csapat az e a február elég gyengus eddig.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.21. 17:38:27

csabimo írta:Ebben igazad van, de én ugy érzem hogy a Cselszki nem adja meg a tiszteletet, hogy mi vagyunk a Barca és nincs tele a gatyájuk, még1-0 után is, akkor ök is lerendezhették volna ezt a párharcot..
Az 1-1 kiváló eredmény de ez nem Valverde érdeme, az 1 kapott a szerencséjé, az 1 rugott meg a mázli számlájára irható
Idén vártam egy Dembele-Semedo jobb oldalt, és Robika középpályát, ebből semmi sem valósult meg, ez a tavalyi csapat-Neymar+stabilitas, igy elég nehez lesz Bl-t nyerni..ebben a csapatban ennyi van sajnos..
A nagy részével egyet értek, a végével nem egészen, legalábbis febuárban korai még ilyen következtetéseket levonni. Szerintem lehet még több a csapatban, előzőleg már voltak sokkal jobb meccseink is, most látványos a visszaesés, főleg játékban, de tavaszra még újra jók lehetünk, az sem kizát, hogy a szezon hajrájára már Dembelét is sikerül vmilyen szinten beépíteni, és képesz lesz pluszt adni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.21. 17:05:04

lics írta:Engem egyetlen egy dolog zavar, valki mondja meg mert én hülye vagyok szerintem... De miért nem lehet lőne 16oson kívülről kapura? Miért csak Coutinho képes erre és nyílván mivel a blbe nem játszhat ezért csak a kupa meg bajnokság az ahol legalább látok lövést 20ról akár. Nem hinném, hogy Coutinhon kívül más ne lenne rá képes.
tegnap ini is elengedte a balost :D vhol a 24. és 30. sor között landolt.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2018.02.21. 17:04:26

visca el barca írta:
Cestus írta:Kevés csapat gálázott volna tegnap a Chelsea ellen
ezt a cselzit egy city/real/bayern 3-as 10 perc alatt ledarálta volna. csak mi voltunk ilyen lúzerek, hogy nyomattuk a biztonsági tilitolifost.
Ebben igazad van, de én ugy érzem hogy a Cselszki nem adja meg a tiszteletet, hogy mi vagyunk a Barca és nincs tele a gatyájuk, még1-0 után is, akkor ök is lerendezhették volna ezt a párharcot..
Az 1-1 kiváló eredmény de ez nem Valverde érdeme, az 1 kapott a szerencséjé, az 1 rugott meg a mázli számlájára irható
Idén vártam egy Dembele-Semedo jobb oldalt, és Robika középpályát, ebből semmi sem valósult meg, ez a tavalyi csapat-Neymar+stabilitas, igy elég nehez lesz Bl-t nyerni..ebben a csapatban ennyi van sajnos..
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.02.21. 16:59:00

Engem egyetlen egy dolog zavar, valki mondja meg mert én hülye vagyok szerintem... De miért nem lehet lőne 16oson kívülről kapura? Miért csak Coutinho képes erre és nyílván mivel a blbe nem játszhat ezért csak a kupa meg bajnokság az ahol legalább látok lövést 20ról akár. Nem hinném, hogy Coutinhon kívül más ne lenne rá képes.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.02.21. 16:58:00

Ezt már élőben sem értettem, hogy Piqué hogy a fenébe nem tudta ezt befejelni:
https://www.youtube.com/watch?v=pA90UVfJtXQ

Elcsúszott a védője, egyedül maradt az 5-ös, labda is jól jött. Én már bent láttam, erre nem ugrott fel rendesen, vagy én se értem mi történt. Rüdiger nem rántott rajta akkorát, hogy az megzavarja.

Suárez esete sem ért tizit szerintem. Saját lábában esett el inkább, pedig jó helyzetbe is kerülhetett volna. A gól után aztán persze oda kellett szólnia a bíróknak egy sárgáért...
https://streamable.com/u12hg
Válasz küldése