Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2014.08.30. 12:23:49

Szerintem korrekt csoportba kerültünk, nem lehet okunk panaszra.

Az APOEL-t (mindenféle lenézés nélkül) odavissza verni kell, akár tartalékosan is, nincs mese.

Az AJAX nekem személy szerint a Barca utána a "második kedvenc" csapatom, így az egyik szemem sír a másik nevet, hogy összekerült ez a két csapat. De sajnos az elmúlt évtized során (amióta eszméletlen összegek repkednek a fociban) a holland bajnokság képtelen tartani a lépést a top ligákkal, így hiába bajnokcsapat az Ajax, sokkal gyengébb, mint a Barca, úgyhogy két győzelmet várok itt is.

A PSG jelenleg a legjobb 5-10 csapat egyike, úgyhogy komoly párharcokra számítok. Szerintem 4 ponttal elégedettek lehetünk ellenük teljes mértékben, és ezzel a csoport elsőség is biztosítva lenne.

Várható sorrend: Barca, Psg, Ajax, Apoel
Kép
Avatar
MOF
Barça B
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2014.06.21. 22:08:55

2014.08.30. 10:41:09

noname írta: Okozhat a PSG meglepetést, ez tény, de nálam az ő jelenlétük hasonló, mint a Celticé: ha nagyon számít, simán nyerünk.
Kép

Azért a Celtic és PSG egy kalap alá vétele eléggé megmosolyogtató.

Nem is nagyon értem ezt a "kiakadást". Nem nagyon volt olyan, aki azt írta volna, hogy egyértelműen második lesz a csapat. Szerintem is meg lesz az első hely, és csalódott is lennék amennyiben nem, de ettől függetlenül reális esélye van annak is, hogy valahogy megelőz a PSG.
blupatrik
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2009.10.30. 18:08:01

2014.08.30. 10:02:33

Nyerni kell, és nyeri fogunk.
Nyugodjatok meg, így áll hozzá minden barca szurkoló...
De az miért fáj nektek hogy van aki szerint a PSG marha erős csapat? Senki nem mondta hogy oda vissza vernek, de ez egy fórum ahol mindenki leírja a véleményét, ha valakinek eltér a véleménye egyesekétől akkor az már nem igazi szurkoló, teljesen logikus...
Én Kecskemét szurkolóként mindig remélem, és elvárom a győzelmet, mert ez egy sport és nem a részvétel a lényeg hanem igenis a győzelem. Persze a KTE ha kikap egy lokitól vagy viditől nem dőlök a kardomba vagy küldöm el a fenébe őket, mindig bíztatom, de azért tudom mi a realitás, úgy gondolom ettől még igazi szurkoló maradtam. Persze most nem az 1 pont a realitás ebben a gyenge nb1-ben.
A PSG ellen persze a 6 pont várható, be is fogják húzni , nagyon éhesek a srácok és Lucho munkája eddig ( amennyit le lehet szűrni belőle ) tetszik, de nem kéne lebecsülni egy PSG-t. Emlékeztek a svédország-németországra? Na például a legnyomósabb ok Ibra, aki ellenünk ugyan nem szokott annyira villogni, de mindig benne van a gól, elvégre top 3 befejező csatár simán .
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2014.08.30. 08:45:15

noname írta:
diagonal írta: Balszerencsédre én is beszéltem már culékkal, voltam a Nou Campban több meccsen is, utoljára az Atletico elleni "döntőn" az utolsó fordulóban, de ott senki nem mondott ilyeneket meccs előtt hogy ez az Atletico nem ellenfél vagy hogy sima lesz a bajnoki cím. Nem is lett az mint tudjuk.
A PSG ellen nem tudom mi lesz, szerintem is jobbak vagyunk, de hogy nem ellenfél az vicces kijelentés ismerve annak a csapatnak az összetételét és anyagi lehetőségeit. Ha a Loki mondjuk továbbjut csoda folytán a csoportkörbe idén és besorsolják a Barca mellé rájuk lehetne mondani joggal ( sajnos ), hogy nem ellenfél.
Te azt hiszed h mi azzal keménykedünk h lennézük a PSG-t??? :lol: :lol: :lol:

Az Atletico meccs előtt konkrétan a fórum nagy része szerint az Atletico érdemelte meg jobban a győzelmet.
Ha mind2 csapat jól teljesít, akkor bizony a PSG nem ellenfél. Amint írtam az ő esélyeik nem a keretben rejlenek, hanem abban a tényben h annyit készülnek a meccsre, amennyit akarnak. Ezzel szemben nagyon nem mindegy h egy Real, Atletico, illetve Bilbao, Vale és Sevilla ellen teszteled a csapatot vagy egy :lol: Monaco ellen. Ha teljesen komolyan veszi a csapat a meccset. A másik dolog h Blank pocsék edző.

Amikor annak idején megszorított minket a PSG, ha emlékeim nem csalnak mi éppen rémes formában voltunk(Villanova miatt sajnos), ők csúcsformában.
Okozhat a PSG meglepetést, ez tény, de nálam az ő jelenlétük hasonló, mint a Celticé: ha nagyon számít, simán nyerünk.
Pontosan erről van szó! Reálisan hozzáállni a meccshez, nem kb előre temetni, meg belekötni a részletekbe! Jó formában leszünk és nyerünk, ennyi! :)
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.08.30. 07:17:37

diagonal írta: Balszerencsédre én is beszéltem már culékkal, voltam a Nou Campban több meccsen is, utoljára az Atletico elleni "döntőn" az utolsó fordulóban, de ott senki nem mondott ilyeneket meccs előtt hogy ez az Atletico nem ellenfél vagy hogy sima lesz a bajnoki cím. Nem is lett az mint tudjuk.
A PSG ellen nem tudom mi lesz, szerintem is jobbak vagyunk, de hogy nem ellenfél az vicces kijelentés ismerve annak a csapatnak az összetételét és anyagi lehetőségeit. Ha a Loki mondjuk továbbjut csoda folytán a csoportkörbe idén és besorsolják a Barca mellé rájuk lehetne mondani joggal ( sajnos ), hogy nem ellenfél.
Te azt hiszed h mi azzal keménykedünk h lennézük a PSG-t??? :lol: :lol: :lol:

Az Atletico meccs előtt konkrétan a fórum nagy része szerint az Atletico érdemelte meg jobban a győzelmet.
Ha mind2 csapat jól teljesít, akkor bizony a PSG nem ellenfél. Amint írtam az ő esélyeik nem a keretben rejlenek, hanem abban a tényben h annyit készülnek a meccsre, amennyit akarnak. Ezzel szemben nagyon nem mindegy h egy Real, Atletico, illetve Bilbao, Vale és Sevilla ellen teszteled a csapatot vagy egy :lol: Monaco ellen. Ha teljesen komolyan veszi a csapat a meccset. A másik dolog h Blank pocsék edző.

Amikor annak idején megszorított minket a PSG, ha emlékeim nem csalnak mi éppen rémes formában voltunk(Villanova miatt sajnos), ők csúcsformában.
Okozhat a PSG meglepetést, ez tény, de nálam az ő jelenlétük hasonló, mint a Celticé: ha nagyon számít, simán nyerünk.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7422
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.30. 02:32:56

Barcaforever írta:
Sztem a PSG ellenfél! Miért ne lenne az, de itt kb mindenki csoport 2. helyet boritékol, hogy az is jó velük egy csoportban.

Pep ebbe őszült bele, Tata ezt nem bírta, hát úristen mi volt itt pl, h egy meccsen az ellenfél bírtokolta többet a labdát. Én csak full, de full jó szándékkal leírtam, h egy katalán szurkoló ilyet sose mondana, h lehet 2.ok leszünk. Akkor elnézést kérek mindenkitől egy barcelonai katalán szurkoló sose mondana ilyet. Nem arcoskodom nincs mire, csak megosztom az itteni felfogást a csapatról. :wink:
Nem nagyon olvastam ilyet, hogy a 2. hely a borítékolható. A vélemények 80%-a csupán annyi volt, hogy nagyon kemény ellenfél lesz és nem egyértelmű a csoportelsőség. Főleg, hogy a hollandok is ott vannak. Ezzel együtt valamennyivel erősebbek vagyunk.
Én felvállalom, hogy nem vagyok katalán szurkoló, én mondok olyat, hogy nem biztos, hogy a csoport első helyén végzünk, de nem hiszem, hogy neked bármilyen jogod lenne itt akárkit "műszurkolózni" meg hasonlók. Ha te pedig jó szándékúan olyan véleményt formálsz mint lentebb, akkor szerintem rossz szándékúan ne írj semmit.

Pep távozásának pontos okát kevesen vannak akik ismerik, nem hiszem, hogy egy mezei szurkoló ezt tudná. Hallani olyat, hogy Rossell és a vezetőség miatt, megcsömörlött már az itteni munkától, és sok mást.
Tata azért nem egészen magától állt fel a padról, ezen a szurkolók se tudtak volna változtatni, ha egyáltalán akarnak, ráadásul nem is júniusban dőlt el a távozása.
Forca Barca!!!!
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.08.30. 01:27:27

Barcaforever írta:Beszélgettem egy katalán sráccal 2 hónapja és pontosan elmagyarázta, akit érdekel elolvassa:

Ez a kérdés roppant összetett. :wink: Az alapvető probléma ott kezdődik, h átlagban 1000-1200 eurot keres egy katalán ebből 800 euro havonta egy lakás (ami kb olyan, mint pesten egy 60.000es + rezsi) Talán ebben sok minden benne van, tehát, nincs pénzük nagyon embereknek. Kérdéztem is, h vki h lesz itt Espanyol drukker!? :mrgreen: :lol: (hát de nem???) Erre az volt a válasz, h a Barca a "gazdagok" klubja és a katalán nemzetet képviseli, az Espanyol bérletei sokkal olcsóbbak és a Spanyolországhoz való gondolkodást képviselő emberek járnak oda,(ahogy a neve is utal rá) tehát 2-2 oldala van a szurkolói mi voltnak.

A másik meg:105.000 férőhely, ebből mind a 105.000 férőhely vkié! Ez nagyon durva számomra, relative megvették anno a klubtól, és pl nekem sose lehet bérletem, saját névre szóló, mert ha esetleg meghal egy socio a bérlete csakis egyenes ágú leszármazottra szállhat át, különben a klub visszakapja azt a bérletet vagy úgy mond széket. Több ezer katalán vár most is arra, h a klub kapjon vissza bérletet.(De pl ha Luis Gurupegui Gomes ideadja a bérletét, a kutya nem nézi meg, h az nem az enyém)

Itt jön a következő fordulat: Rengeteg 60-70-80 éves bérletes van, aki már nem bír, nem tud kimenni és sztem brutál horror áron kilehet venni tőlük, alquilar tarjeta socio barca, így rá kereshettek. Sztem elég drágák, 700 eurotól a határ a csillagos ég akár, 7-8000 euro is. És akkor ezek jók a bajnokságra, kupára, Bl-re.És nem adják el, mert nem adhatják el, vagy a fia nem itt él, a lányát nem érdekli stb. Ez az öröklési forma is mutatja sztem az ő zárt világukat, h ők katalánok másnak ne legyen ott állandó helye.

Meg igen nekik ez természetes, o egy rossz Elche, áh majd vmi nagyobb meccsre, ez számunkra felfoghatatlan. Rosellék meg odapörköltek rendesen, mert a normál jegyárakat felemeltek helytől függetlenül 2-3-4x és ez így már sok a katalán fiataloknak pl.Annyi, ha egy bérletes vesz jegyet vkinek 16,5 % kedvezményt kap.A bérlet éves díja pedig úgy emlékszem 130 euro. Meg ugye a Boixos Nois ki van tiltva.(sajnos)
Köszönöm szépen a válaszodat .
Szerintem felháborító , hogy úgy próbálják kiszorítani a "vandalizmust" a stadionból , hogy felemelik a jegyárakat . Lehet , hogy hülye példa de nézzük meg a fradit . Építettek egy szép arénát minden szipi-szupi meg van benne minden csak ember nem lesz benne mert senki sem akar majd kimenni ilyen magas árak mellet. Persze ilyen a Barcával nem fog előfordulni de szerintem sokkal jobban járna a klub ha megoldaná , hogy minden meccsünk teltházas lenne és a szurkolók szurkolnának is mert ha teltház van akkor is nem lehet azt mondani , hogy hú de nagy hangulat szokott lenni . Lehetne példát venni Németországról , igaz , hogy ott más a gazdasági helyzet de ott minden meccsen teltház van.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2014.08.30. 01:23:05

diagonal írta:
Barcaforever írta:
noname írta:
Kicsit xxl-es az arcod, hogy finom legyek :D De legalábbis "érdekesek" ezek a kijelentések. Valaki nem attól lesz ízig-vérig Barca drukker mert a sajátjait hozsannázza folyton és mondjuk ilyen kijelentéseket tesz, hogy a PSG nem ellenfél.
.
Sztem a PSG ellenfél! Miért ne lenne az, de itt kb mindenki csoport 2. helyet boritékol, hogy az is jó velük egy csoportban.

Pep ebbe őszült bele, Tata ezt nem bírta, hát úristen mi volt itt pl, h egy meccsen az ellenfél bírtokolta többet a labdát. Én csak full, de full jó szándékkal leírtam, h egy katalán szurkoló ilyet sose mondana, h lehet 2.ok leszünk. Akkor elnézést kérek mindenkitől egy barcelonai katalán szurkoló sose mondana ilyet. Nem arcoskodom nincs mire, csak megosztom az itteni felfogást a csapatról. :wink:
Kép
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2014.08.30. 01:15:00

Beszélgettem egy katalán sráccal 2 hónapja és pontosan elmagyarázta, akit érdekel elolvassa:

Ez a kérdés roppant összetett. :wink: Az alapvető probléma ott kezdődik, h átlagban 1000-1200 eurot keres egy katalán ebből 800 euro havonta egy lakás (ami kb olyan, mint pesten egy 60.000es + rezsi) Talán ebben sok minden benne van, tehát, nincs pénzük nagyon embereknek. Kérdéztem is, h vki h lesz itt Espanyol drukker!? :mrgreen: :lol: (hát de nem???) Erre az volt a válasz, h a Barca a "gazdagok" klubja és a katalán nemzetet képviseli, az Espanyol bérletei sokkal olcsóbbak és a Spanyolországhoz való gondolkodást képviselő emberek járnak oda,(ahogy a neve is utal rá) tehát 2-2 oldala van a szurkolói mi voltnak.

A másik meg:105.000 férőhely, ebből mind a 105.000 férőhely vkié! Ez nagyon durva számomra, relative megvették anno a klubtól, és pl nekem sose lehet bérletem, saját névre szóló, mert ha esetleg meghal egy socio a bérlete csakis egyenes ágú leszármazottra szállhat át, különben a klub visszakapja azt a bérletet vagy úgy mond széket. Több ezer katalán vár most is arra, h a klub kapjon vissza bérletet.(De pl ha Luis Gurupegui Gomes ideadja a bérletét, a kutya nem nézi meg, h az nem az enyém)

Itt jön a következő fordulat: Rengeteg 60-70-80 éves bérletes van, aki már nem bír, nem tud kimenni és sztem brutál horror áron kilehet venni tőlük, alquilar tarjeta socio barca, így rá kereshettek. Sztem elég drágák, 700 eurotól a határ a csillagos ég akár, 7-8000 euro is. És akkor ezek jók a bajnokságra, kupára, Bl-re.És nem adják el, mert nem adhatják el, vagy a fia nem itt él, a lányát nem érdekli stb. Ez az öröklési forma is mutatja sztem az ő zárt világukat, h ők katalánok másnak ne legyen ott állandó helye.

Meg igen nekik ez természetes, o egy rossz Elche, áh majd vmi nagyobb meccsre, ez számunkra felfoghatatlan. Rosellék meg odapörköltek rendesen, mert a normál jegyárakat felemeltek helytől függetlenül 2-3-4x és ez így már sok a katalán fiataloknak pl.Annyi, ha egy bérletes vesz jegyet vkinek 16,5 % kedvezményt kap.A bérlet éves díja pedig úgy emlékszem 130 euro. Meg ugye a Boixos Nois ki van tiltva.(sajnos)
Kép
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.30. 01:00:24

Barcaforever írta:
noname írta:A PSG szerintem sem ellenfél. Az esélyeik abban rejlenek h a csoport meccseken gyengébben szoktunk teljesíteni, továbbá, mivel az egész hazai bajnokságuk egy vicc, így kb 1 hónapot is készülhetnek ellenünk probléma nélkül.
Végre!! A fórum "öregjeinek" a véleménye mindig megegyezik.... :wink:

SZÁNALMAS ez a sok műszurkoló....Ezért nem is írtam, kb 1 évig. Ugyanolyan szánalmas a szitu, mint tavaly a City előtti meccs előtt. Ott is a fórum 65% szerint, simán kiesünk kikapunk stb.

Megkérek mindenkit, h ehhez mérten, várjon eredményeket és szurkoljon a csapatnak, ha erre képtelen, akkor keressen más csapatot!
Kicsit xxl-es az arcod, hogy finom legyek :D De legalábbis "érdekesek" ezek a kijelentések. Valaki nem attól lesz ízig-vérig Barca drukker mert a sajátjait hozsannázza folyton és mondjuk ilyen kijelentéseket tesz, hogy a PSG nem ellenfél.
Balszerencsédre én is beszéltem már culékkal, voltam a Nou Campban több meccsen is, utoljára az Atletico elleni "döntőn" az utolsó fordulóban, de ott senki nem mondott ilyeneket meccs előtt hogy ez az Atletico nem ellenfél vagy hogy sima lesz a bajnoki cím. Nem is lett az mint tudjuk.
A PSG ellen nem tudom mi lesz, szerintem is jobbak vagyunk, de hogy nem ellenfél az vicces kijelentés ismerve annak a csapatnak az összetételét és anyagi lehetőségeit. Ha a Loki mondjuk továbbjut csoda folytán a csoportkörbe idén és besorsolják a Barca mellé rájuk lehetne mondani joggal ( sajnos ), hogy nem ellenfél.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.08.30. 00:19:54

zola8787 írta:
Alfa írta:Barcafoerver egy kérdés. Én elhiszem neked , hogy ott kb mindenki a Barcának szurkol fanatikus módon , és ez teljesen természetes . De akkor viszont felvetődik bennem a kérdés , hogy miért van az , hogy a szezon első meccsén csupán háromnegyed ház volt a Nou Campba , és tavaly is csak a rangadókon és a nagyobb csapatok elleni BL párharcok során volt teltház vagy majdnem teltház . Mivel te kint élsz erre talán tudsz válaszolni , mert ez már nagyon régóta érdekel .
Én is drukkolok a Diósgyőrnek, de nem vagyok ott minden meccsükön, nincs elég pénzem. Szerintem ez lehet az oka :D Ráadásul nekik kint az a természetes, hogy a Barca játszik kéthetente. Mi ezért a gatyánkba is csurrantanánk, nekik viszont olyan természetes, mint, hogy itt késik a vonat. :D
Értem én csak írta Barcaforever , hogy körübelül a stadionban a jegyek 80 %-a a bérleteseké akik már ha jó tudom előre kifizetik az "éves díjat" vagyis fizettek de mégsem mennek ki ? Ezért nem értem , hogy miért nincs teltház minden meccsen ha ennyire szeretik a Barcát . Természetesen tudom , hogy elég nagy válság van ott , de pont ezért lennék kíváncsi rá , hogy Barcaforever ezt , hogy látja mert innen ezt nagyon nehéz megítélni.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.08.29. 23:27:50

Alfa írta:Barcafoerver egy kérdés. Én elhiszem neked , hogy ott kb mindenki a Barcának szurkol fanatikus módon , és ez teljesen természetes . De akkor viszont felvetődik bennem a kérdés , hogy miért van az , hogy a szezon első meccsén csupán háromnegyed ház volt a Nou Campba , és tavaly is csak a rangadókon és a nagyobb csapatok elleni BL párharcok során volt teltház vagy majdnem teltház . Mivel te kint élsz erre talán tudsz válaszolni , mert ez már nagyon régóta érdekel .
Én is drukkolok a Diósgyőrnek, de nem vagyok ott minden meccsükön, nincs elég pénzem. Szerintem ez lehet az oka :D Ráadásul nekik kint az a természetes, hogy a Barca játszik kéthetente. Mi ezért a gatyánkba is csurrantanánk, nekik viszont olyan természetes, mint, hogy itt késik a vonat. :D
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.08.29. 23:20:26

Barcafoerver egy kérdés. Én elhiszem neked , hogy ott kb mindenki a Barcának szurkol fanatikus módon , és ez teljesen természetes . De akkor viszont felvetődik bennem a kérdés , hogy miért van az , hogy a szezon első meccsén csupán háromnegyed ház volt a Nou Campba , és tavaly is csak a rangadókon és a nagyobb csapatok elleni BL párharcok során volt teltház vagy majdnem teltház . Mivel te kint élsz erre talán tudsz válaszolni , mert ez már nagyon régóta érdekel .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.08.29. 23:00:00

A divatdrukkerezés is magyar népbetegség ha már kint vagy mert megadatott akkor ezt is hagyd magad mögött, mert nem korrekt.

Nem divatdrukker jogalapon senki ne legyen Barca drukker aki nem ott született?
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7422
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.29. 22:43:19

Barcaforever írta: Végre!! A fórum "öregjeinek" a véleménye mindig megegyezik.... :wink:

SZÁNALMAS ez a sok műszurkoló....Ezért nem is írtam, kb 1 évig. Ugyanolyan szánalmas a szitu, mint tavaly a City előtti meccs előtt. Ott is a fórum 65% szerint, simán kiesünk kikapunk stb.
Nem akarok megmondóembert játszani semmi hasonló, de szerintem visszább vehetnél. Igen fa..a gyerek vagy, hogy kint élsz és mekkora katalán vagy meg mennyire ismersz mindent, de ne te döntsd már el, hogy ki-kinek szurkolhat, ki a műszorkoló stb.

Én is voltam kint nem egyszer, voltam meccsen, '97 óta a csapatnak szurkolok, de akkor is, engedd már meg nagy kegyesen, hogy ne csak azt hajtogathassam, hogy mi vagyunk a királyok és senkinek semmi esélye ellenünk.
Ezt hallom itthon is néhány idióta Loki szurkolótól.

Elnézést az emelkedettebb hangnemért, de ez kikívánkozott.
Forca Barca!!!!
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2014.08.29. 20:49:08

hank1ee írta:Ehhez még annyit hozzáfűznék, hogy ha csak a fanatikusok szurkolhatnának a csapatnak, nem lenne pénze szeretett klubunknak... :) Barcelonában is sokan járnak ám mérkőzésre, akiknek nulla közük a futballhoz, csak azért, mert ott skandálja mondjuk Messi nevét a fél város. Nem bűn kötődni egy klubhoz bármilyen módon, ha csak szimplán szeretjük a várost, kedveljük Neymart, vagy a haverunk, családunk is neki szurkol, és bármi egyéb... Azt én sem tartom szurkolónak, aki az említett két úriemberen kívül semmit nem tud a csapatról, de hogy azért ne legyen valaki igazi drukker, mert nem tizenéve az, vagy nem tartja egyértelmű favoritnak a csapatát minden meccs előtt, erre csak ennyit tudok mondani: Elég internet mára.
Nem értitek amit mondani akarok, az a baj és én se értettem, amíg nem költöztem ide. :wink:

Ők ezt teljesen másképp kezelik, mint mi. És ez már így átragadt rám is. :D Kb minden 5. ablakban kinn van a katalán zászló, a Barca am is a "katalánosságot" szimbolizálja, az edzőterembe, ahova járok, mikor megkérdezem, h culé vagy!? hülyén néznek rám, h természetesen, mindenki barca cuccban, rengeteg barca címeres tetkókban, a kis katalán bárokban is.

És igen, ők nem fogják, azt mondani, h 2. leszünk. A stadionban A és B kategóriás meccseken a szurkolók 80% bérletes, akik igenis fanatikusok és mindent tudnak a csapatról.

Egy jó példa: véletlenül, egy kávézóban kaptam el a Bl sorsolást és megállt megnézni egy 64 éves hölgy is, kérdeztem, h szereti-e a focit, mondta, h nem de katalán, ezért természetes, h megnézi a sorsolást. Azt se tudta, h melyik városból való az Ajax, de 5 percet mesélt, h miért nem szeretik Zubit és miért volt jobb sport diplomáciában Txiki....Ez számunkra felfoghatatlan.

Még egyszer mondom, egy igazi akkor úgy fogalmazok HELYI szurkoló a büdös életben nem fogja azt mondani, h nyer a PSG vagy a Madrid vagy éppen a Bayern ellenünk. Ezért furcsa számomra ez a sok negatív hangvételű komment.

Véleményem szerint, ez a PSG semmivel se erősebb a tavalyi gyenge formánkkal kiütött M.City-nél.

Remélem értitek miről beszélek, full jó szándékkal írok mindig. :wink:
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.08.29. 19:17:05

Szerintem jobbak vagyunk, mint a PSG, de én azt gondolom teljesen mindegy, mert a csoportból úgyis továbbmegyünk, kár rugózni az olajosokon.
Az egyenes kiesésben kell odatenni magunkat igazán és elkaszálni mindenkit, aki szembejön.
A PSG,Ajax kettős azért jó, mert nem kizárólag hurkákkal játszunk, lesz idő formába lendülni.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.08.29. 19:01:58

Nem gyenge csapat a PSG de mivel Ibra és Silva is sérült ezért annyira nem tartok tőlük. Persze felépülhetnek szeptember 30ig de aligha lesznek 100 százalékosak. A visszavágón meg ott lesz már a szuperhármasunk elöl,Neymar+Suarez +1 motivált Messi szinte megállíthatatlannak tűnik legyenek akárkik is a hátvédsorban,ráadásul itthon lesz. :)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.08.29. 18:51:21

Ehhez még annyit hozzáfűznék, hogy ha csak a fanatikusok szurkolhatnának a csapatnak, nem lenne pénze szeretett klubunknak... :) Barcelonában is sokan járnak ám mérkőzésre, akiknek nulla közük a futballhoz, csak azért, mert ott skandálja mondjuk Messi nevét a fél város. Nem bűn kötődni egy klubhoz bármilyen módon, ha csak szimplán szeretjük a várost, kedveljük Neymart, vagy a haverunk, családunk is neki szurkol, és bármi egyéb... Azt én sem tartom szurkolónak, aki az említett két úriemberen kívül semmit nem tud a csapatról, de hogy azért ne legyen valaki igazi drukker, mert nem tizenéve az, vagy nem tartja egyértelmű favoritnak a csapatát minden meccs előtt, erre csak ennyit tudok mondani: Elég internet mára.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.29. 18:26:24

Barcaforever írta:SZÁNALMAS ez a sok műszurkoló....
...
Megkérek mindenkit, h ehhez mérten, várjon eredményeket és szurkoljon a csapatnak, ha erre képtelen, akkor keressen más csapatot!
Már megérte ma felkelnem, végre megtudtam, hogy szánalmas műszurkoló vagyok, mert nem tartom legyőzhetetlennek a Barcát, és ennek néha hangot is adok.. :roll: (Mondjuk siránkozni annyira nem szoktam, de azért ezt kicsit erősnek éreztem.)

Amúgy nagyon kíváncsi vagyok a PSG elleni meccsekre, ilyen szempontból örülök ennek a csoportnak, a továbbjutáshoz nem kell nagy bravúr előreláthatólag, de mégis van olyan csapat is, amelyik ellen kapunk valami képet arról így ősszel is, hogy éppen hol is tartunk, és nem kell tavaszig várni arra, hogy a Bl-ben is összemérjük magunkat egy erős ellenféllel.

A párizsiakat meg nem nézném le, évről évre egyre jobbak, nem mondom, hogy oda-vissza vernek minket - sőt, magunkat esélyesebbnek tartom -, de az Atletico ellen is emlékszem tavaly ilyen '95%-5%'-os jóslásokra, aztán mi lett a vége..
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2014.08.29. 17:56:01

noname írta:A PSG szerintem sem ellenfél. Az esélyeik abban rejlenek h a csoport meccseken gyengébben szoktunk teljesíteni, továbbá, mivel az egész hazai bajnokságuk egy vicc, így kb 1 hónapot is készülhetnek ellenünk probléma nélkül.
Végre!! A fórum "öregjeinek" a véleménye mindig megegyezik.... :wink:

SZÁNALMAS ez a sok műszurkoló....Ezért nem is írtam, kb 1 évig. Ugyanolyan szánalmas a szitu, mint tavaly a City előtti meccs előtt. Ott is a fórum 65% szerint, simán kiesünk kikapunk stb.

Nem így kell hozzáállni, aki így áll hozzá, nem tudja, h mit jelent Barca szurkolónak lenni.(Ezt pont ma mondta Victor az egyik culé)Meséltem neki, h a szurkolók nagy része, h látja a helyzetet és mondta, h oké, csak akkor azok nem igazi barcelona drukkerek. Egy katalán szurkoló büszke és akár még emberhátrányban is a győzelmet reméli, várja el a csapattól. Az itt focizok, tudják, mit jelent a Bl a culéknak. Leáll a város, dugó mindenhol, mindenki a meccsre siet, vagy haza, a metro tömve a radióban egész nap erről beszélnek, megtelnek a kis cafeteríak az öregekkel a város katalán és blaugrana színekbe öltözik. Ezért több, mint egy klub ez, nem a La Masia miatt.

Megkérek mindenkit, h ehhez mérten, várjon eredményeket és szurkoljon a csapatnak, ha erre képtelen, akkor keressen más csapatot!
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7422
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.29. 15:15:09

kanty írta:Azért ezt a nagy mellényt néhány embernél nem értem. Nem azt mondom, hogy a PSG megfog előzni minket, de pl. ha a tavalyi teljesítményeket nézzük, akkor kb. egy szinten van a két csapat. Nyilván mi azt reméljük, hogy a Barca idén jobb lesz, mint tavaly.
Tehát oda kell majd figyelni, nem lesz egyáltalán sétagalopp megszerezni a csoportban az első helyet.
A tavalyi csapat szerintem ilyen szempontból irreleváns, de nem lehet félvállról venni a PSG-t. Silva és Luiz, ha együtt voltak a pályán a válogatottban félelmetesen hatékonyan működtek. Ők nem az a páros, akik csak úgy nézik, hogy Messi elszlalomozik négy védő mellett, mint pl. az Elche ellen, oda pont Suarez kellene. Nagyon komolyan kell venni azt a párharcot.
A középpályájuk pedig pont olyan amit nem szeretünk. Ráadásul nekik annyira nem kell figyelni a bajnokságra, jobban rákészülhetnek a BL-re.
Nyilván a mi csapatunk erősségét sem lehet pontosan megítélni, hogy pontosan milyen játékerőt képvisel, de, ha reálisan nézzük akkor nincs nagy difi a két alakulat között. Talán egy kicsit mi vagyunk az erősebbek, de ezt még most nehéz is megítélni, mert sokat változtunk.

És akkor még ott van az Ajax aki szintén borsot törhet az orrunk alá. Ott mondjuk annyiból előnyünk van, hogy játszós csapat és nem bunkereznek, a játékosaik sem alkalmasak erre, de ha félvállról vesszük őket okozhatnak kellemetlen meglepetést. Azért sajnálom őket, mert most is egy olyan csoportba kerültek, ahonnan csoda lenne, ha továbbmennének, pedig megérdemelnék már.

Nem vagyok vészmadár, de hosszú idő után szerintem most vagyunk olyan csoportban, amikor nem lehet szinte borítékolhatni az első helyet. Pedig nagyon fontos lenne, mert a többi csoportban egy-két kivétellel szinte biztosan meg lehet jósolni a csoportgyőztest és a másodikok pedig elég gyengusnak tűnnek.
Forca Barca!!!!
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2014.08.29. 12:14:44

Azért ezt a nagy mellényt néhány embernél nem értem. Nem azt mondom, hogy a PSG megfog előzni minket, de pl. ha a tavalyi teljesítményeket nézzük, akkor kb. egy szinten van a két csapat. Nyilván mi azt reméljük, hogy a Barca idén jobb lesz, mint tavaly.
Tehát oda kell majd figyelni, nem lesz egyáltalán sétagalopp megszerezni a csoportban az első helyet.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2014.08.29. 11:56:11

StickyFingaz írta:Azért nem kéne ennyire elcsöppenni a franciáktól.Van ott egy Ibra,egy egyszezonos Cavani meg egy nulla Lavezzi.A védelemben ott van TS,de ha Messi meg Neymar jó napot fog ki,akkor lehet ott 4 TS is nem lesz esélyük.

De azért félvállról sem kell venni a dolgot , mert ha nem figyel a Barca nagyon könnyen el lehet hullatni 6 pontot Párizsban és Amszterdamban. Nem akarok itt vészmadárkodni , de azért komolyan kell venni.
TS sérült , addigra szerintem felépül , de a mostani bajnokikon Luiz és Marquinhos állt a védelemben.
Lavezzitól meg annyira kell tartani , mint azon a meccsen Cr-től , mert elvileg az Inter játékosa lesz Lavezzi. Cavanit én semmire tartom (bocs) , de én nem tudom mit látnak benne .
Itt a középpályától (Verratti , Matuidi , Cabaye) kell a legjobban tartani , ez a legnagyobb fegyvere a PSG-nek na meg persze Ibra.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.08.29. 09:48:09

A PSG szerintem sem ellenfél. Az esélyeik abban rejlenek h a csoport meccseken gyengébben szoktunk teljesíteni, továbbá, mivel az egész hazai bajnokságuk egy vicc, így kb 1 hónapot is készülhetnek ellenünk probléma nélkül.
A Fifa egy szégyen
Válasz küldése