Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.04.04. 14:35:47

Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.04.04. 14:21:59

visca el barca írta:nekem a tegnapi büntető kapcsán egy dolog ötlött fel (azt továbbra is tartom, h ezért sehol nem fujnak semmit).

nekem nagyon ugy tűnt a labda tekeredéséből, és a játékosok mozgázásából, hogyha nesta nem kapja lenne busi, akkor ő találkozott volna a lasztival először, ráadásul tök üresen. ami abszolut golhelyzet onnan.

ha a a hátsóbb régioban történik ilyen, mondjuk a 16-os tuslo végén, biztos h nem fujja be...
Esetleg ha Nesta nem tépte volna meg... Főleg nem akkor, mikor még nem is ért oda a labda. Lehet bírózni, de Nestának is annyi esze volt, mint egy kutyának...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.04.04. 14:20:18

nekem a tegnapi büntető kapcsán egy dolog ötlött fel (azt továbbra is tartom, h ezért sehol nem fujnak semmit).

nekem nagyon ugy tűnt a labda tekeredéséből, és a játékosok mozgázásából, hogyha nesta nem kapja lenne busi, akkor ő találkozott volna a lasztival először, ráadásul tök üresen. ami abszolut golhelyzet onnan.

ha a a hátsóbb régioban történik ilyen, mondjuk a 16-os tuslo végén, biztos h nem fujja be...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
fcbarca78
Jugador del Barça
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2008.02.04. 11:48:06

2012.04.04. 14:14:30

bíráskodás

igen is megadtam volna a büntetőt, mégha tudom ez nem trend mostanában
Három dolog.
A foci akkor lesz jó, ha a támadófocit segítik a játékvezetők. Nem az a célom, hogy szabadfogású birkózást nézzek, hanem focit. Ha az előbbit szeretném akkor a harcművészeti magazint kapcsolom be a tévében. Sokkal jobban segíteném a támadó focit az okosok/döntéshozók helyében. Ezen kellene inkább az okosoknak törni a fejét. Azaz a 16-oson belüli szabálytalanság 11-es, és nem érdekel, hogy az miért volt, meg gólhelyzet lett-e belőle stb. Ne mérlegeljen a bíró. Alkalmazza a szabálykönyvet. És ha alkalmazni fogja, akkor a védők 100-szor meg fogják gondolni, hogy mit engedhetnek meg maguknak. Persze ez azt is magában foglalhatná, hogy a meccseken az átlag gólszám növekedhetné. Milyen sz*r dolgunk lenne 
Másik. Labdakikísérés. Amikor kikísérik a labdát testtel védve a játékosok a játékszerhez való hozzáférést, szintén hihetetlenül védik a kikísérő játékost a bírók. Pedig ha belegondolunk a kikísérő játékosnak az a célja, hogy tördelje a játékot. Nem védeném ezt a szitut. Sőt a kikísérő testi beállása miatt ellene ítélnék szabadrúgást.
Harmadik. Vicc, hogy a visszahúzásokat, taktikai faultokat stb. nem büntetik következetesen, a szövegelést meg igen. Nincs gond a szövegelés miatti sárgákkal, félreértés ne essék, azzal van a baj, hogy a visszahúzásokat, taktikai faultokat, szabálytalanságokat nem büntetik ezzel arányban, azaz megfelelően.
Azt kellene megérteni, hogy a foci célja a szórakoztatás. Akkor fogja betölteni ezt a célját ha a játékvezetők a támadó focit védik.
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2012.04.04. 14:02:25

Bob_Marley írta:Ellen oldallal meg továbbra sem értem mit kell annyit foglalkozni, ilyenből láttunk 100at hogy befújtak, meg még 100at hogy nem!Befújták, berúgtuk, továbbmentünk, thats all! :D
Csak erre regálok most... Azért mert már dühítő hogy az ember akárhova kattint, mindenhol m1 az Unicef, Platini, Uefalona, bunda, Kö...g bíro, nyomják őket... No ezek a címszavak!!! ezzel már nem lehet nem törődni. JM agymosása sikeresnek mondható!
Amúgy tényleg gyengék voltunk önmagunkhoz képest! a 2. tizi meg kamu volt. viszont az első meccsen alexis esete.... mondjuk azt visszakaptunk valamit!:)
Szerk.: mostmár ott tartunk, hogy nincsenek "csapatok szurkolói" helyette vannak a Barca szimpatizánsok, és az őket gyűlölők! :(
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.04.04. 13:19:41

Leszögezem én nem fújtam volna be, de adható volt :lol:
Rögtön ki is fejtem a paradox helyzetet :D
Maga a visszahúzás szabálytalan, ha 16oson belül történik 11es!De ilyenből sajnos rengeteg van, s az amit Puyol csinált meg szintén nem szabályos!
Fociban nincsen elzárás, ráadásul kosaras nyelven Puyi mozgó elzárást adott :D Ami kosárban is szabálytalan :D És ez nagy trend lett mostanában szögelteknél, szabadrúgásoknál, pedig ez szintén nem szabályos, hogy elzárásokat adok jobbra-balra!
Itt lehetett volna egy salamoni döntés (lassításokból Nesta előbb kezdte el fogni, de mint írtam Puyol meg nyomott neki egy screent :D simán tovább kellett volna engedni, s szólni az érintetteknek, hogy ilyet többet ne, vagy sárga-sárga) s engedni tovább, befújta, mint írtam lehetett adni, Nesta végigfogta a mezt, s látványosan nyúlt is!
Nem hiszem, hogy ezen múlt, noha 1-1nél továbbjutásra állt a Mialn, de adható volt mint írtam!
Ellen oldallal meg továbbra sem értem mit kell annyit foglalkozni, ilyenből láttunk 100at hogy befújtak, meg még 100at hogy nem!Befújták, berúgtuk, továbbmentünk, thats all! :D
Kép
Kép
Kép
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.04. 13:08:28

salas9 írta:
Mikaos írta:A második 11-es teljesen jogos volt - inkább az a baj, hogy a bírók rendre elfelejtik ezeket megítélni. Pedig milyen az, amikor egy védő játékos több másodpercen keresztül szakítja le a támadó játékos mezét? Ezek egyáltalán nem focipályára való jelenetek.
Bánki Jóska a digin megmondta, hogy azért kaptuk ezt a kamu tizenegyest -a másodikat- mert Milánóban kettőt nem kaptunk meg, amiket a nyilatkozatokban említettünk sokat és ezek eljutottak az UEFA elöljáróihoz és így kompenzálták az ott elmaradt büntetőket!

Most nagyon szakadok :lol: :lol: :lol:
És kielemezte, hogy a Puyol volt a szabálytalan, mert feltartotta a védőt.
Aha... egy álló embert hogy lehet feltartani?
És hogy Busi feldobta magát, és meg volt ijedve, hogy sárgát kap. Azért ment a bíróhoz.

Emlékeztek, a real ellen két ilyen tizit nem fújtak be két hete. ott az egyik ugyanígy szöglet volt, és a csatár fektében rúgott a labdába a lerántás után, a másik meg még a beadás előtt történt, simán ugyanígy lerántották a csatárt. mindkettő mehetett tovább.
ott Puhl mondta, hogy mindkettő egyértelmű tizi volt.
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.04.04. 12:59:19

skadi írta:a második 11est teljesen feleslegesen fújta be a bíró.
oké, hogy nesta szabálytalan volt, de ha ez 11es, akkor gyakorlatilag minden szögletnél és szabadrugásnál ítélhetett volna egyet...
arról nem is beszélve, hogy enélkül is simán nyert volna a csapat, mi meg megint hallgathatjuk orrvérzésig, hogy csicskaszar csapat a miénk, és a bírók nélkül sehol se lennénk... mert személy szerint én ezt már nagyon unom...
Már úgy vagyok ezzel, hogy ki nem tojja le. Nevetséges az egész... Rá kell nézni a Milan kapura lövéseire 3 (1). Ennyi az egész. Sokkal jobbak voltunk még jobban is megüthettük volna őket, ha nem állunk le és berúgjuk a ziccereinket. Már alig várom ezt a hulla gyönge Chelsea-t, hogy oda-vissza alázzuk őket. Finom lesz. Egyébként a büntetőszituációról. Szándékosan fönt maradtam és meghallgattam Pro4-es és a Digis véleményeket, meg a Digis összefoglalót. Bozsik azt mondta, hogy megadható volt, a Digisek hatalmas tévedésnek tartják, akik közül Bánki Dodó mindig szakértője a Real Madrid TV-nek, Szántó Dávid pedig korábban antifutballnak nevezte a Barca játékát... Nézem az összefoglalót. A kommentátor unottan kommentálja a Barca gólokat, majd Nocerino góljánál úgy üvölt, mint a fába szorult féreg. Akkor most miről is beszélünk? De az is érdekes, hogy amikor az Inter kipottyantott minket, vagy amikor a Real megvert minket a kupadöntőben, akkor érdekes senki sem pofázott az ellenből... De hát ez a vesztesek sportja...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Barcaman1993 2012.04.04. 13:10:59-kor.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
skadi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 630
Csatlakozott: 2007.01.11. 12:12:40

2012.04.04. 12:36:07

a második 11est teljesen feleslegesen fújta be a bíró.
oké, hogy nesta szabálytalan volt, de ha ez 11es, akkor gyakorlatilag minden szögletnél és szabadrugásnál ítélhetett volna egyet...
arról nem is beszélve, hogy enélkül is simán nyert volna a csapat, mi meg megint hallgathatjuk orrvérzésig, hogy csicskaszar csapat a miénk, és a bírók nélkül sehol se lennénk... mert személy szerint én ezt már nagyon unom...
gyu75
Barça B
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2009.06.12. 21:19:36
Tartózkodási hely: Párkány

2012.04.04. 12:32:56

a Barca jelenleg annyira más levelen van ... nekem is fájna ha a kedvenc csapatom a saját tizenhatosa elott vergodne s nem lenne képes 3-4 passzra egymás után , foleg ha ahhoz lennék szokva hogy a hazai bajnokságban mindenkit lezúz . Nagyon frusztráló érzés , s erre csak rásegít egy vitatható megadott tizi . Mondjuk arrol nem beszél senki hogy Milánóban is voltak vitatható esetek ( Alexis meg Puyol ) amikre inkább kaphattunk volna 11 -est , de arról nem cikkezett senki mert még nem volt akkora súlya. Sajnos így alakult ,én sem orultem mikor befújta a bíró, mert már akkor láttam hogy megint csak az lesz a téma hogy a Barcát segítik ... bár úgy érzem hogy a lelke mélyén tudja mindenki melyik csapat volt a jobb s érdemelt továbbjutást .
Nem érzem úgy, hogy Cesc rosszul teljesített volna, sőt összességében nagyon is jó meccsen van túl. Volt két olyan helyzete, amit 10-ből 9-szer értékesít, most nem jött össze neki.
Tito Fabregasrol
komutnemukod
Jugador del Barça
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2005.11.02. 19:20:59

2012.04.04. 12:13:41

Ahogy arra számítani lehetett nagyon nehéz meccsen van túl a csapat.
Ami számomra egyértelmű, hogy Xavi és Fabre sérülten játszott. Ez a teljesítményükön is meglátszik, őket most már a Bl-re kellene pihentetni szerintem.
Személy szerint abban bízom, hogy ennyire kellemetlenül védekezni sem a Benfica sem a Chelsea nem képes 180 percen keresztül. Sőt a Benfica még talán 30-on keresztül sem. Innentől most már elvárás a döntő és ott a Madrid-al fogunk találkozni a papír forma szerint.
4 meccs maradt a szezonból amit nyerni kell.(meg egy classico a bajnokságban)
argyelan
Barça B
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2011.09.08. 14:24:05

2012.04.04. 11:46:07

Mourinho te bohóc!!!!
nem azt mondta, hogy nem nézi a Barca-Milant?? erre már félidőben twitter elé ülteti a csicskását?? TE MAJOM! :D :D
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.04.04. 10:53:10

A Barca és a Milan között a két meccs alapján (alsó hangon) 5-6 gól különbség van. Innentől kezdve teljesen felesleges elemezni, hogy amit az első meccsen nem fújtak be nekünk, azt a másodikon igen :) (Bár hozzátenném, hogy teljesen jogos volt a második 11-esünk is, szóval nem lettünk kárpótolva)

Minden egyes esetben próbálják rákényszeríteni a győzteseket, hogy magyarázkodjanak. Nehéz kikerülni, de: kit érdekel, hogy mit szólnak a vesztesek (vagy azok, akik vesztesnek érzik magukat)?
Persze, idegesítő tud lenni, akinek nap, mint nap szembesülnie kell a vesztesekkel (akár a mindennapi életben, akár más fórumokon): de ezt meg kell tanulni kezelni. Ez nemcsak a sportban, hanem minden másban így működik, ahol ki lehet hirdetni győztest és vesztest.
Hazugsággal pedig pláne nem szabad foglalkozni, főleg, ha az párosul a vesztes szellemmel. Két kezem nem lenne elég, hogy megszámoljam azokat a hazug vádakat, amiket kapunk, amióta szétverjük a világot.
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2012.04.04. 10:49:59

Barcaman14 írta:Nekem inkább a játék miatt van hiányérzetem. :roll: Eleve sokkal többet vártam a párharctól. A Milan megérdemelte hogy kiesett, ezzel a teljesítménnyel nem lehetett továbbjutni. Viszont a részünkről is kevés volt ez. Nem hiszem hogy tartalékoltunk. Talán nem sikerült kellően felpörögni sem az odavágón, sem a visszavágón, de ez is eléggé sandít. Egyszerűen nem játszottunk jól, nem tudtuk be rúgni a helyzeteinket, és szinte végig a tanácstalanságot éreztem elől. Nyilván ebben a Milan érdemei is benne vannak, igazságtalanság lenne elvitatni ezeket. De nagyobb részben inkább azt mondanám hogy mi játszottunk rosszul.

A Chelsea pedig keményebb dió lesz. Ha ott sem lövünk idegenben gólt, sokkal nehezebb helyzetben leszünk. A Chelsea játéka egyszerűen nem fekszik nekünk. Tördelni fogják a játékot, erőfoci stb... Nem fogják könnyen adni magukat Drogbáék, főleg a 2009-es elődöntő után...Attól félek hogy ez a teljesítmény kevés lesz, remélem koncentráltabbak leszünk és komolyabban vesszük az elődöntőt, és az is jó lenne ha nem a bíróról szólna mert már nagyon unalmas. :roll: Azokkal a véleményekkel fölösleges foglalkozni akik vitatják hogy megérdemelt-e a továbbjutásunk. Az viszont már tényleg idegesítő, hogy a bírói teljesítmény jobban előtérbe kerül mint maga a meccs vagy a sikerünk.

A Chelsea továbbjutását finoman azért megelőlegeztem, otthon nem fognak kiesni a Benfica ellen 1 gólos előnyről.
Ez a játék nekem sem tetszett, Fabregast pl. nagyon ritkán találták meg a társak, Iniestától sem láttunk sok 1-1-ezést. Az odavágón csak Messi mert cselezni, nehogy leindítsanak egy kontrából. Szerintem ezt a 3-4-3-at a BL-re el kell felejteni. Alves helyét nem látom ebben a felállásban pl.

A Chelsea miatt egyébként nem aggódom, ez már rég nem az az acélos védelmű Chelsea. Simán megyünk a döntőbe.
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2012.04.04. 10:44:34

Pavel írta:
socio66 írta: itt nem csak a mások véleményéről van szó,nekem sem tetszik,hogy sorozatban negyedik éve kapunk valamiféle bírói segédletet a béelben.
a chelsea elleni elődöntővel kezdődött,utána jött az inter,majd az arsenal és a madrid. persze,minket is értek sérelmek,de a párharcok döntő szakaszában mindig mi kaptuk meg az esélyt,amivel az előzményektől függetlenül megnyerhettük a meccset.
emellett amikor mások véleményéről beszéltek,azok már közel sem csak a madridisták,hisz minden évben sikerül kipipálni egy újabb nagy csapatot, akinek a szurkolóiban tüske marad miattunk.
bár itt jegyzem meg,hogy a milan fórumán nagyon korrekt a döntő többség.
kétféle szurkoló van,az egyik felveszi az elfogult szemüvegét,és mindegy neki,hogyan nyer a csapat,sőt még meg is magyarázza a dolgokat,és van aki próbálja objektíven nézni az eseményeket,elolvas más fórumokat is,és ad az ottani értelmes emberek véleményére. ilyen lennék én,vagyis próbálok ilyen lenni.
persze megértem azt is,aki most felhőtlenül boldog,hisz ismét ott vagyunk az elődöntőben,ami hatalmas dolog,de nekem ott,annál a befújt büntetőnél véget ért ez a párharc,mert egyszerűen nem tudok örülni a jogosulatlan előnynek,pláne hogy sokadjára kapjuk meg döntő helyzetben.[/color]
Nem akarlak megbántani, de rajtad is van valamilyen szemüveg.
Az említett négy meccs mindkét párharcát ha figyelembe vesszük, akkor érdekes dolgokra figyelhetünk fel. Többet vettek el, mint amit adtak. Az, hogy mi éltünk a lehetőségekkel és a másik csapat nem, az ne legyen már a mi hibánk.
Régi szabály, a győzelmet sohasem kell megmagyarázni. Mindig a vesztesek magyaráznak. Ahogy mi is magyaráztunk 10 évvel ezelőtt amikor nem sikerült semmi.
Visszatérve a Milánra. A nyolcvanas-kilencvenes évek Milan-ját ugyanígy segítették. Ma már csak a nagy Milan-ról beszélünk a többi elfelejtődött. A mi csapatunkról is így fognak beszélni 10 év múlva.
Más szurkolók véleményére én már régen nem adok. Egyszerűen irigyek.
Chelsea: 2 tizenegyest nem adtak meg a visszavágón a Chelsea-nek, de a Nou Campban meg nem állítottak ki tőlük két embert. A Stamford Bridge-en ráadásul a semmiért szórták ki Abidalt. Jó, vegyük úgy, hogy ez volt a legneccesebb.

Inter: "másfél" szabálytalan gólt lőttek az odavágón, nekünk nem adtak meg legalább egy tiszta büntetőt. A visszavágón Bojan gólja szabályos volt, ezt elvették.

Arsenal: Ha Busquets nem fejeli be a saját kapujába, nincs miről beszélni. Sima meccs volt, magunknak rontottuk volna el maximum. Londonban is kaptunk egy potyagólt, azért volt előnyben az Arsenal. A Nou Campban nullát lőttek kapura.

Real: Pepe megmozdulása tiszta piros volt, ezt felesleges vitatni. Higuáín gólja: bírói hiba, de ott szabaddal kellett volna befelé jöjjön a Real, mert utána Masc-ra ráesett Ronaldo, és fújt nekünk a játékvezető. Én szabadot adtam volna a Realnak, de Ronaldo miatt nem érte be Higuáínt Mascherano, így gólt nem kellett ítélni. Mellesleg nem perdöntő szituban született a gól.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.04.04. 10:42:22

Nekünk nem kell semmit megmagyarázni.
Győztünk, továbbjutottunk,mert jobb a csapatunk. A milan egyet lőtt kapura,az gól lett, ha legalább mindent megtettek volna,akkor azt mondanám jogosan nyafognak de így? kicsit pofátlanok,főleg tekintve az első meccsen észre nem vett Alexis büntetőt.

Jön a Chelsea,javulni kell, és már Londonban normális koncentrációval kell játszani,gólra törően, remélem tanultak ebből a párharcból.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.04. 10:29:06

socio66 írta: itt nem csak a mások véleményéről van szó,nekem sem tetszik,hogy sorozatban negyedik éve kapunk valamiféle bírói segédletet a béelben.
a chelsea elleni elődöntővel kezdődött,utána jött az inter,majd az arsenal és a madrid. persze,minket is értek sérelmek,de a párharcok döntő szakaszában mindig mi kaptuk meg az esélyt,amivel az előzményektől függetlenül megnyerhettük a meccset.
emellett amikor mások véleményéről beszéltek,azok már közel sem csak a madridisták,hisz minden évben sikerül kipipálni egy újabb nagy csapatot, akinek a szurkolóiban tüske marad miattunk.
bár itt jegyzem meg,hogy a milan fórumán nagyon korrekt a döntő többség.
kétféle szurkoló van,az egyik felveszi az elfogult szemüvegét,és mindegy neki,hogyan nyer a csapat,sőt még meg is magyarázza a dolgokat,és van aki próbálja objektíven nézni az eseményeket,elolvas más fórumokat is,és ad az ottani értelmes emberek véleményére. ilyen lennék én,vagyis próbálok ilyen lenni.
persze megértem azt is,aki most felhőtlenül boldog,hisz ismét ott vagyunk az elődöntőben,ami hatalmas dolog,de nekem ott,annál a befújt büntetőnél véget ért ez a párharc,mert egyszerűen nem tudok örülni a jogosulatlan előnynek,pláne hogy sokadjára kapjuk meg döntő helyzetben.[/color]
Nem akarlak megbántani, de rajtad is van valamilyen szemüveg.
Az említett négy meccs mindkét párharcát ha figyelembe vesszük, akkor érdekes dolgokra figyelhetünk fel. Többet vettek el, mint amit adtak. Az, hogy mi éltünk a lehetőségekkel és a másik csapat nem, az ne legyen már a mi hibánk.
Régi szabály, a győzelmet sohasem kell megmagyarázni. Mindig a vesztesek magyaráznak. Ahogy mi is magyaráztunk 10 évvel ezelőtt amikor nem sikerült semmi.
Visszatérve a Milánra. A nyolcvanas-kilencvenes évek Milan-ját ugyanígy segítették. Ma már csak a nagy Milan-ról beszélünk a többi elfelejtődött. A mi csapatunkról is így fognak beszélni 10 év múlva.
Más szurkolók véleményére én már régen nem adok. Egyszerűen irigyek.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.04.04. 10:08:04

Nekem inkább a játék miatt van hiányérzetem. :roll: Eleve sokkal többet vártam a párharctól. A Milan megérdemelte hogy kiesett, ezzel a teljesítménnyel nem lehetett továbbjutni. Viszont a részünkről is kevés volt ez. Nem hiszem hogy tartalékoltunk. Talán nem sikerült kellően felpörögni sem az odavágón, sem a visszavágón, de ez is eléggé sandít. Egyszerűen nem játszottunk jól, nem tudtuk be rúgni a helyzeteinket, és szinte végig a tanácstalanságot éreztem elől. Nyilván ebben a Milan érdemei is benne vannak, igazságtalanság lenne elvitatni ezeket. De nagyobb részben inkább azt mondanám hogy mi játszottunk rosszul.

A Chelsea pedig keményebb dió lesz. Ha ott sem lövünk idegenben gólt, sokkal nehezebb helyzetben leszünk. A Chelsea játéka egyszerűen nem fekszik nekünk. Tördelni fogják a játékot, erőfoci stb... Nem fogják könnyen adni magukat Drogbáék, főleg a 2009-es elődöntő után...Attól félek hogy ez a teljesítmény kevés lesz, remélem koncentráltabbak leszünk és komolyabban vesszük az elődöntőt, és az is jó lenne ha nem a bíróról szólna mert már nagyon unalmas. :roll: Azokkal a véleményekkel fölösleges foglalkozni akik vitatják hogy megérdemelt-e a továbbjutásunk. Az viszont már tényleg idegesítő, hogy a bírói teljesítmény jobban előtérbe kerül mint maga a meccs vagy a sikerünk.

A Chelsea továbbjutását finoman azért megelőlegeztem, otthon nem fognak kiesni a Benfica ellen 1 gólos előnyről.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2012.04.04. 09:45:10

socio66 írta:annál a befújt büntetőnél véget ért ez a párharc,mert egyszerűen nem tudok örülni a jogosulatlan előnynek,pláne hogy sokadjára kapjuk meg döntő helyzetben.
Egyetértek. Amint befújta a bíró tudni lehetett, hogy megvan a téma a másnapi újságoknak: Uefalona. Örülök a továbbjutásnak, mert a két mérkőzés alapján többet tettünk a sikerért, de ezzel a büntetővel nem azt értük el, hogy "lemostuk a Milant, továbbjutottunk" hanem "már megint a Barcát segítik a bírók...". Véleményem szerint ha azt nem fújja be is begyötörtünk volna még egy gólt.
socio66 írta:kétféle szurkoló van,az egyik felveszi az elfogult szemüvegét,és mindegy neki,hogyan nyer a csapat,sőt még meg is magyarázza a dolgokat,és van aki próbálja objektíven nézni az eseményeket,elolvas más fórumokat is,és ad az ottani értelmes emberek véleményére. ilyen lennék én,vagyis próbálok ilyen lenni.
+1 :wink:
Kép
socio66

2012.04.04. 09:21:43

FCB.Gabesz írta: és téged meg mit érdekel mások véleménye? öreg ez úgey hangzott mintha nyilvánvalóan zavarna,frusztrálna ez a saját csapatoddal szemben.
mindeki javára tévednek,mi csak csupán azokon kívül is meg tudjuk nyerni a meccseket,ezért jön a sok agyhalott ezzel.
am a meccsen azthittem h be fogok aludni,egyenlítő gól után sem izgultam,roppant gyenge ez a milan,borzalom.
no tegnap a félidőben kikapcsoltam a netet,hogy még véletlenül se nézzek bele egyéb fórumokba a meccs közben.
most akkor válaszolnék.
itt nem csak a mások véleményéről van szó,nekem sem tetszik,hogy sorozatban negyedik éve kapunk valamiféle bírói segédletet a béelben.
a chelsea elleni elődöntővel kezdődött,utána jött az inter,majd az arsenal és a madrid. persze,minket is értek sérelmek,de a párharcok döntő szakaszában mindig mi kaptuk meg az esélyt,amivel az előzményektől függetlenül megnyerhettük a meccset.
emellett amikor mások véleményéről beszéltek,azok már közel sem csak a madridisták,hisz minden évben sikerül kipipálni egy újabb nagy csapatot, akinek a szurkolóiban tüske marad miattunk.
bár itt jegyzem meg,hogy a milan fórumán nagyon korrekt a döntő többség.
kétféle szurkoló van,az egyik felveszi az elfogult szemüvegét,és mindegy neki,hogyan nyer a csapat,sőt még meg is magyarázza a dolgokat,és van aki próbálja objektíven nézni az eseményeket,elolvas más fórumokat is,és ad az ottani értelmes emberek véleményére. ilyen lennék én,vagyis próbálok ilyen lenni.
persze megértem azt is,aki most felhőtlenül boldog,hisz ismét ott vagyunk az elődöntőben,ami hatalmas dolog,de nekem ott,annál a befújt büntetőnél véget ért ez a párharc,mert egyszerűen nem tudok örülni a jogosulatlan előnynek,pláne hogy sokadjára kapjuk meg döntő helyzetben.


én meg csak addig olvastam a hszed,hogy próbálsz objektív lenni,és adni más véleményére...:D:D:D Illetve ha ez így van, gondolom leragadsz a focinál, mert F1ben homlokegyenest mást képviselsz bizonyos versenyzővel(kel) kapcsolatban. Ozsi
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.04. 08:21:21

nekem is hiányérzetem van. jobb volt a Barca, ez egyértelmű, de megint kimaradt sok helyzet, a 2. 11-es nem volt igazán az, bár be lehetet fújni és az elsőnél is láttuk már, hogy tovább engedték. Mind a 2 akció gól viszont szép volt!!! Ha Thiago, vagy Adriano belövi és úgy 3-1, nem 2x11-ből, akkor talán nem lenne ez az érzése sok mindenkinek. Ez a játék nem biztos, hogy elég lesz a 4 között... az utólsó fél órában konkrétan majdnem elaludtam... A lényeg, hogy ott vagyunk a 4-ben, de picit több figyelem kell a köv. meccsen, ha döntőzni akarunk!!!
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.04.04. 07:25:29

mrMimo írta: Annak ellenére, hogy megérdemelt a továbbjutás, hiányérzetem van:S
Persze, mert mindig gálázni kellene. :roll:
Mindenkinek az javaslom, h hagyja csak nyugodtan fröcsögni az ellentábort, nem kell velük foglalkozni. Aki pedig netán az ellen oldalt olvassa, vagy ott most védi a Barcát, az meg is érdemli, h tiszta ideg legyen, értelmetlen...
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
galamb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2010.04.26. 06:38:30

2012.04.04. 07:03:27

Kedves barátaim!
Megvallom időnként engem is felháborít a sok krákogás, de próbálom magamban lerendezni a dolgokat:minél nagyobb magaslatokon szárnyal a Barca, annál többen fognak rá irigykedni, annál több lesz a kötekedő megjegyzés, bírózás, stb. Ehhez hozzá kell szoknunk. Istennek hála a győzelmekhez hozzászoktatott ez a nagyszerű csapat, de a vele járó negatívumokat is el kell tudnunk hordozni.
Amúgy a tegnapi meccset nem kell magyarázni, óriási a különbség a két csapat között, mondom ezt annak tükrében, hogy a Milan is kedvenc csapataim közé tartozik, de ez a Barca minden idők legjobbja. [/b]
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2012.04.04. 06:37:39

Mindenki a két 11-esről beszél a Milánnál...jó elterelés arról,hogy gyakorlatilag a győzelemért semmit nem tettek meg.Szerintem inkább szégyenkezniük kéne,főleg az otthoni játékuk miatt,nem ilyeneket nyilatkozni.Semmit nem tettek azért hogy továbbjussanak.Ez a brusztolós foci meg magába hordozza annak a veszélyét,hogy 11-est ítélnek meg a csapat ellen.Szerintem jogos volt,ahogy a továbbjutásunk is.Szomorú lett volna,ha ez a Milan megy tovább,mondjuk egy 1-1-el.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2012.04.04. 06:18:30

Az összes Milan és Real szurkoló, aki a bíróról kezd hadoválni nemes egyszerűséggel elmehet a jó büdös francba!
Mind2 tizenegyes jogos volt. Igen, szöglet előtti lerántásért nem szokás tizit ítélni, de a lerántások a tumultus közepette szoktak történni, nem pedig a bíró orra előtt, mindenkitől távolt és nem ennyire látványosak. Nesta a 20 éves karrierje egyik legnagyobb hülyeségét csinálta!
A Fifa egy szégyen
Válasz küldése