Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6682
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.04.10. 20:06:02

Tökös felállás, talán egy fokkal tökösebb is, mint kéne.
Így Semedo-nak vigyázni kell, ha játszani szeretne a visszavágón.

Coutinho meg... Ki tudja, angol csapatok ellen úgy tudni, hogy jól játszik... :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.04.10. 20:04:51

Zozzy 5 írta:Jobban örültem volna Vidalnak és 442nek,de biztos tudja, mit csinál. Mindenesetre azt nem lehet mondani, hogy Cou nem kap bizalmat. Semedo miatt aggódok kicsit, a széleket sztem nyomni fogja a united, és a portugált azért enyhén szólva nem a lehetetlen kategória atjatszani, de hátha most magabiztosabb lesz.
Semedo azért jobban védekezik a kontrák ellen szerintem, mint SR, gondolom ezért cserélt most EV.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8568
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.04.10. 20:03:19

Jobban örültem volna Vidalnak és 442nek,de biztos tudja, mit csinál. Mindenesetre azt nem lehet mondani, hogy Cou nem kap bizalmat. Semedo miatt aggódok kicsit, a széleket sztem nyomni fogja a united, és a portugált azért enyhén szólva nem a lehetetlen kategória atjatszani, de hátha most magabiztosabb lesz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2019.04.10. 20:01:11

4-4-2-nek vidallal jobban örültem volna, coutinhoval csak -1 ember vagyunk, de hát ernő okosabb mint én. hajrá lányok!
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15451
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.04.10. 20:00:27

Kicsit ez meg lep azért, de reméljük jó lesz.

Kíváncsi vagyok Messire raknak e külön embert, vagy csapatszinten akarják korlátozni.

nyerünk, 1-2.

8)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3329
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.04.10. 19:56:14

Nem vállalta be Vidalt,hogy ez most bátrabb játékot vetít előre azt nem tudom,de hajrá,0-2 és megvagyunk.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5182
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.04.10. 19:55:06

Ter Stegen; Semedo, Piqué, Lenglet, Jordi Alba; Rakitic, Busquets, Arthur; Messi, Suárez, Coutinho
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.04.10. 19:45:01

Alcantara írta:Főoldali cikk szerint Cou kezd és 3 csatárral játszunk.
Jobban örültem volna Vidalnak, az a meló kellene középpályán, amit csak ő tud a keretből.
Ráadásul hétvégén pihent is egyet.
Mindegy, csak két meccsen csapjuk le őket, menjünk tovább.Kiegyeznék egy gól nélküli döntetlennel is (habár most tudtam meg, jobb az egy gólos vereség).
Hát az egy dolog. :D Szerintem Vidal fog kezdeni, illetve Semedo hátul.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.04.10. 17:52:16

Nyiri81 írta:Muszáj nyerni. Ez az MU verhető. Nem a PSG vagyunk. Tavalyi Roma elleni fiaskoból remélem tanultak a srácok. Hiába két meccs van. Az elmúlt években mindig csak 1 meccsre készülünk. Ezt el kellene felejteni. Mindkét meccsen maximálisan oda kell rakni magunkat. Liga már esélyes hogy megvan. Nincs kifogás.
Pontosan. Ez itt a BL, hiába vagy jobb, nem szabad csak 1 meccsre készülni.
Bármikor jöhet egy kiállítás, váratlan tizi, vagy egy rossz fél óra, és akkor oda az egész éves munka, így szigorúan ki kell használni ha épp sokkal jobb napunk van az ellenfélnél.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2019.04.10. 17:43:39

Muszáj nyerni. Ez az MU verhető. Nem a PSG vagyunk. Tavalyi Roma elleni fiaskoból remélem tanultak a srácok. Hiába két meccs van. Az elmúlt években mindig csak 1 meccsre készülünk. Ezt el kellene felejteni. Mindkét meccsen maximálisan oda kell rakni magunkat. Liga már esélyes hogy megvan. Nincs kifogás.
Csak is Puyol
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3960
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2019.04.10. 17:23:23

Főoldali cikk szerint Cou kezd és 3 csatárral játszunk.
Jobban örültem volna Vidalnak, az a meló kellene középpályán, amit csak ő tud a keretből.
Ráadásul hétvégén pihent is egyet.
Mindegy, csak két meccsen csapjuk le őket, menjünk tovább.Kiegyeznék egy gól nélküli döntetlennel is (habár most tudtam meg, jobb az egy gólos vereség).
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2019.04.10. 09:35:44

Szerintem is a 4-4-2 a legvalószínűbb.
A két szélső védő is okot adhat az izgalomra. SR oldalán sosem lehetünk nyugodtak, bármennyire is bírom a fazont. Alba egész évben zseniális volt, de most úgy látom kezd kifulladni...
Szóval a 4-3-3 azért nagy kockázat lenne.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15451
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.04.10. 09:25:24

Res írta:Nehéz meccsre számítok. Egy döntetlennel már elégedett lennék. A lényeg, hogy rúgjunk gólt, ha lehet kettőt... :mrgreen:
rúgunk kettőt akkor kikapni nem fogunk.

Lajos-Messi duónak kellene alkotni, elég arcpirító a bl stat az utóbbi időben.
(egyenes kiesésben)
KP kulcs lehet, így nem lepne meg, ha 4 kp-val állnánk fel, hogy azt uraljuk, Busi miatt 3 kp kevés lehet.
Mondjuk a MU kp se jobb sebességben, viszont fizikálisak, úgyhogy nem annyira szabad hagyni, hogy Messi ott darálódjon közöttük.

meglátjuk, gól kell, akkor már olyan rossz eredményt nem érhetünk el.
szerintem amúgy behúzzuk 2-1re.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2019.04.10. 09:06:49

Nehéz meccsre számítok. Egy döntetlennel már elégedett lennék. A lényeg, hogy rúgjunk gólt, ha lehet kettőt... :mrgreen:
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.04.10. 09:01:37

Fájdalmas számok:

Messi utolsó negyeddöntős gólja:
2013 április 2.
https://youtu.be/UkhZ5lHN02o?t=227" target="_blank


Suarez utolsó BL idegenbeli gólja egyenes kieséses szakaszban:
2015 április 15.
https://youtu.be/XocFuqwDP4E?t=31" target="_blank

Reméljük ma legalább az egyikük szériája megtörik, jó formában várhatjuk a meccset, míg a MU kisebb hullámvölgyben van, jó lenne legalább egy szűk 1 gólos győzelem, vagy idegenbeli gólos döntetlent elérni.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.04.09. 18:59:14

Nálunk egyedül Semedo van eltiltás veszélyben. Az elődöntők előtt szokott nullázódni, ugye? :D
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.04.09. 17:55:15

Azért is nyernünk kell, mert nem akarom egy éven át azt hallgatni, hogy jobb a PL :D

Jövőre úgyis behúzza a bl-t a Getafe :D
Avatar
perga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2018.03.04. 20:02:24

2019.04.09. 16:59:15

Nero. írta:Pl. szerintem ma nyer a Tottenham
És nyer az Ajax is!
"Mondanám hogy igyunk rá, de nem. Döglött lóba nem rúgunk Bale!"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.04.09. 16:29:54

divadka írta:Többen emlegitik itt, hogy mi lesz a Liverpool ellen.
Egyelőre még a Porto-United elődöntő is elképzelhető.
"Akkor menjünk át a hídon, ha odaértünk."
Jogos., sőt mindig van meglepetés.

Pl. szerintem ma nyer a Tottenham
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
divadka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2006.02.24. 10:45:39

2019.04.09. 15:51:16

Többen emlegitik itt, hogy mi lesz a Liverpool ellen.
Egyelőre még a Porto-United elődöntő is elképzelhető.
"Akkor menjünk át a hídon, ha odaértünk."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.04.09. 14:52:04

drobika írta:Szerintem jó nagy erőpróba lesz mind a MU. elleni, és remélhetőleg a Pool elleni is.
A MU nagyon motivált lesz, mást nem is tehet. Klasszikus angol, gyors foci letámadással. Nem nagyon fekszik nekünk, de ha hozzuk a stabilitást, nem fognak tudni gyorsan játszani, akkor szerintem mindkét ellenfél ellen esélyesebbek vagyunk. Vidal-t játszatnám, kellene a keménysége, vagánysága nagyon. Hátul pedig hát nincs mese, nagyon ott kell lenni fejben,a csatárainkon szerintem nem fog múlni, jók, formában vannak,még talán COU is feljebb léphet :)
Igen, talán ez lesz a kulcsfontosságú dolog, ha a fő fegyverüket kioltjuk, és mellé kijön hogy nálunk játszik Messi és Suarez, akkor elég jó kilátásaink lehetnek ellenük.

Nagyon az látszik a srácokon, hogy már nagyon akarják ezt a BL-t, és nem lazsálják el, nem akarnak meccseket csakúgy lepörgetni, ha így mennek ki holnap, akkor jónak kell hogy legyen a csapat.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.04.09. 12:45:58

Szerintem jó nagy erőpróba lesz mind a MU. elleni, és remélhetőleg a Pool elleni is.
A MU nagyon motivált lesz, mást nem is tehet. Klasszikus angol, gyors foci letámadással. Nem nagyon fekszik nekünk, de ha hozzuk a stabilitást, nem fognak tudni gyorsan játszani, akkor szerintem mindkét ellenfél ellen esélyesebbek vagyunk. Vidal-t játszatnám, kellene a keménysége, vagánysága nagyon. Hátul pedig hát nincs mese, nagyon ott kell lenni fejben,a csatárainkon szerintem nem fog múlni, jók, formában vannak,még talán COU is feljebb léphet :)
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.04.09. 11:41:33

Arthur8 írta:Igazából, nekem van egy kissebb félelmem ezzel az ággal kapcsolatban. Szerintem most pont olyan stílusú csapatokat fogtunk ki, akik ellen mindig szenvedni szoktunk.A MU is és (ha továbbjutunk) a Liverpool is a sebességére fog játszani, hogy minél kevesebb érintőből felérjenek a kapunk elé. A MU elleni párharcban a védelmük gyengesége miatt még bőven több esélyt adok magunknak, viszont a Liverpool és úgy Klopp csapatai általában villámgyorsak és szeritnem a legjobban játszák Európában azt a fajta játékot amit fentebb említettemellem, ezért az nagyon necces lesz, ha lesz. ( tavaly, ahogy átrohantak a Pep féle City-n az félelmetes volt). Most talán jól jöhet Valverde óvatoskodása és az, hogy a régi Barcával ellentétben alkalmazkodik az ellenfél játékához. Én most Coutinho rosszabb formája és Dembele sérülése miatt Vidalt dobnám be a kezdőbe és megpróbálnám uralni a középpályát és megakadályozni, hogy felgyorsulhasson a MU. Nem 4-4-2re gondolok , mert azt én sem szeretem, hanem egy stabil 3asra belül és Vidalra, aki felér a kapu elé, de ott van hátul is. Pár hete a Betis ellen volt fent egyszerre Busquets, Arthur, Vidal és Rakitic és szerintem az akkor nagyon jól működött.
A Pep-féle Cityn az idei Lyon is úgy átrohant, hogy az Etiadban jól el lett verve a City, a második meccsen is 2 gólt rámoltak be Guardioláéknak, ehhez képest ellenünk 2 meccsen 1 gólt sikerült szerezniük, azt is totál szabálytalanság után, és úgy komolyabb kontralehetőségük, helyzetük maximum 1 volt.
(Persze ehhez nem elég csak visszaállni, profin kell a helyzet magaslatán lenni akkor is, mert ha csak nyomozzuk a labdát, és sodródunk az árral, akkor abból sok jó nem sül ki.)

Tény hogy a Liverpool az nagyon nem a Lyon szintjén van, de ahogy te is írtad, most nagyon jól jöhet Valverde óvatossága, és alkalmazkodása az ellenfél játékához.
Mert ebben Guardiola nagyon nem erős.
Van egy alap játéka(ami amúgy zseniális, talán a legjobb a műfajban), amit vagy tud játszatni és akkor hengerelnek, vagy elrontja az ellenfél, és akkor nincs B terv, és szívás van.
Ez ellenünk is látszott 2015-ben, legtöbben elfogadták volna az 1-0-s odavágót a Camp Nou-ban, de Guardiola nem, minden áron feltolta a csapatot, félpályáig a védősort, meg akarta szerezni úgy is az idegenbeli gólt, hogy az Allianzba köztudottan nem nyerni járunk, és ezért jól lekontrázva lett egy sima 3-0-s zakó.

Valverdén (VÉÉGRE!) egy ideje látszik is, hogy köze van a meccsekhez, és tudatosan csinálja azt, amiket dönt, és be is jön.
Atleticot rég láttam ennyire lemeccselve( 2015-ben Luchoval), pont azt csinálta Valverde amit kell, olykor feladtuk a labdabirtoklást, visszább álltunk, és direkten, gyorsan próbáltuk előre játszani a labdát.
Tény hogy csak a végén sikerült megszerezni a gólt, de meccs képe alapján nagyon ott voltunk, főleg a kiállítás előtt amikor még nem állt full vissza az Atleti.
Lyont szintén szépen semlegesítette, pedig pokoli kontrákat vártam tőlük ellenünk.

Liverpool(és a MU ellen) is hasonló kell, nem szabad hagyni hogy felgyorsuljanak, és akkor jó esélyünk lehet.
Liverpool ellen előzetesen annyi előnyünk van, hogy ők továbbra is élet-halál harcot vívnak a PL-ért, ami rengeteget kivesz belőlük, rövid a pad, és nagyon akarják azt a PL-t, talán még a BL-nél is jobban.Ezzel szemben nekünk már eldőlt a liga lényegi kérdése, és pihentethetünk.
Illetve még az, hogy idegenben jelentősen rosszabbul teljesítenek, idén sima zakó a PSG, Napoli, Red Star ellen.Nagyon hektikusak tudnak lenni, mint anno mi 2017-ben, bárkitől ki tudnak kapni, és bárkit el tudnak verni.
Ha eljutunk oda, akkor az odavágót okosan nagyon meg kell nyomni, kihasználni hogy idegenben jóval sebezhetőbbek, mert a visszavágón az Anfieldben biztos hogy pokoli hangulat vár minket.

De először még az United.Tovább kell mennünk, de nem szabad lebecsülni őket.
Az edzőjük nem ismer lehetetlent, főleg a Camp Nou-ban, és ezt már bizonyították a PSG ellen is.PSG sokkal jobb volt játékban, de nem vették komolyan őket, ezért keményen büntettek, ezt nekünk nem szabad elkövetnünk, és akkor szép esélyünk lesz, nagyon várom már, ideje törlesztenünk 2008-ért!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3329
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.04.09. 11:31:45

Én simán kinézem EV-ből,hogy berakja Vidalt,mint a Betis ellen,és 2 támadóval játszunk.Semedo úgy is kezdeni fog,szóval lesz segítség elől. Dembelé még úgy sincs formában,és nem is bírja gondolom,Coutinho pedig bár sokat védekezett a Tico ellen,Vidallal többet érünk. Nem fogunk nekiugrani az angoloknak,hiba is lenne,ha a kp a miénk akkor a meccs is :D
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6682
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.04.09. 11:13:33

Alapesetben bennem is megvan a félelem az angol csapatokkal szemben. Aztán ránézek a BL eredményekre, és azt látom, hogy 7 éve nem tudtak nyerni, és 6 éve kb. közük nem is volt hozzá, egyedül tavaly a Liverpoolnak, igaz, ők viszont elég közel kerültek a végső győzelemhez.

Ők és a City azok az angol csapatok, akiktől tartani kéne, szerintem ezt a Unitedet simán ki kéne ejteni. A City és a Liverpool ellen pedig ott lehet, hogy nekünk már nagyjából le van zárva a liga, a Premier League pedig úgy néz ki az utolsó fordulókban fog eldőlni, pont eközött a két csapat között.
Kettejük közül is inkább a City-től tartanék, a Liverpool szerintem ki fog fáradni a végére. A City ellen meg bízom abban, hogy Valverde kitalál valamit, és ha úgy van, akkor feladjuk a labdabirtoklást.

De még az is lehet, hogy egy Juventus-t kapunk, tőlük azért van ok félni, Ronaldo menni fog, mint az állat.

Aztán az is lehet, hogy semmi értelme a találgatásoknak, mert 1 hét múlva már nem is leszünk a BL-ben... Mindenesetre rohadtul várom a meccset, remélem legalább annyira odateszik magukat idegenben a fiúk, mint a Lyon ellen, csak most azért akadjon is be valami.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése