Pedri

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1064
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2024.10.06. 12:59:07

Pedrit a Carvajalnak kuldott tegnapi uzenete beemelte azon barca jatekosok koze, akit oszinten tisztelek es kedvelek. Eddig se volt vele semmi bajom. :) (Nalam Puyol, Iniesta, Ronaldinho melle kerultel)
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1289
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.10.06. 10:15:59

ablak írta:
2024.10.06. 09:51:46
Iniesta volt az a játékos, aki engem a legjobban lenyűgözött valaha. Meg kell jegyezni, hogy sokkal később lett állandó kezdő
Teljesen egyetértek, és szerintem néhányan abba a hibába esnek, hogy a mostani Pedrit nem a 21 éves, hanem az érett Iniestával mérik össze, azzal, akit már rendszeresen, hetente láthattunk.
ablak írta:
2024.10.06. 09:51:46
Én is látom Pedriben azt a fajta szerepkört, viszont akkor sokkal kevesebb gól és gólpasszra kell tőle számítani, mint szeretné a legtöbb szurkoló. Ezzel nincs semmi baj, sőt, az ellenfél kapujától messzebb okoz káoszt az ellenfélben, ezzel a támadók is könnyebben húznak váratlant.
Pedrinek volt egy időszaka, amikor gólerősebb volt, a 16-oson kívülről és az 5-ösön belülről is lőtt gólokat (például a 3-1-es Szuperkupa döntőn), de a kivételes képességeit szerintem is hátrébb vonva tudjuk a legjobban kihasználni.
ablak írta:
2024.10.06. 09:51:46
Pedri rendkívül koraérett, 21 évesen már nagyon sok mindent rutinból csinál, nem látok rajta semmiféle kétséget/izgulást.
Erre az egyik legjobb példa, amikor néhány meccsel korábban a kapunk előtt egy higgadt testcsellel rázta le a támadót. Ezeket a 2-3 ember gyűrűjében való labdamegtartásait korábban csak Xavitól és Iniestától láttam, és egyszer-kétszer Arthur Melótól is.
ablak
Barça C
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2019.02.14. 10:29:37

2024.10.06. 09:51:46

brazilfan írta:
2024.10.04. 10:25:44
FcBarcelona1 írta:
2024.10.04. 08:31:18
Mindenki ezt az Iniesta szerepet látja benne, de én nem látom annyira jónak előrefelé.
Irigyellek, hogy te láthattad a 20-21 éves Iniestát játszani, én például nem nagyon láttam, 20-21 évesen lett állandó kezdő, előtte el akarták küldeni. De ha láttam volna, akkor sem emlékeznék rá, hogy milyen volt. Arra emlékszem, hogy érett játékosként milyen volt, de még akkor sem láttam az összes meccsét.
Iniesta 24 évesen lett Európa-bajnok, Pedri 21 évesen. Pedri 3 centivel magasabb. Egyikük sem gólvágó, de Pedri tartja a lépést Iniestával.

Iniesta volt az a játékos, aki engem a legjobban lenyűgözött valaha. Meg kell jegyezni, hogy sokkal később lett állandó kezdő, az utolsó Rijkaardos évben, ahol Ronaldinho es Deco egyszerre pukkadt ki. 23-24 éves volt ekkor Andrés.
Én is látom Pedriben azt a fajta szerepkört, viszont akkor sokkal kevesebb gól és gólpasszra kell tőle számítani, mint szeretné a legtöbb szurkoló. Ezzel nincs semmi baj, sőt, az ellenfél kapujától messzebb okoz káoszt az ellenfélben, ezzel a támadók is könnyebben húznak váratlant.
Ha megnézitek a statokat, Iniestának lényegesen kevesebb gól/gólpassza van, mint Xavinak, aki lényegesen direktebb módon kereste a lövőhelyzeteket a passzaival. Nyilván ő a másik etalon középpályás.
Pedri rendkívül koraérett, 21 évesen már nagyon sok mindent rutinból csinál, nem látok rajta semmiféle kétséget/izgulást. Ez persze a többi fiatalunkra is igaz (kivéve a Sergi Dominguez gyereket, illetve kicsit kevésbé Gerard Martint)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8967
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.10.04. 17:52:07

brazilfan írta:
2024.10.04. 14:54:02
De la Fuente már megtalálta neki a tökéletes helyet Rodri és Ruiz mellett, pedig egyikük sem vadállat. Spanyolország nyáron nemcsak nyerni tudott, hanem szépen játszani is, és nincs kétségem afelől, hogy ha nincs Kroos, akkor Pedri ott lett volna a döntőben.
Hogyne lennének azok. Rodri egy igazi fizikális, nagy, magas, gyors, erős, kigyúrt szűrő, aki passzsávokat is jól olvas, és egy az egyben is erős védekezésben, amúgy szerintem a világ legjobb játékosa, azért, mert előre is jól forgat emellé. Kb mintha Casemirot meg Busit összevarrták volna. Na ha egy ilyenünk lenne, akkor nem lenne baj Pedri "gyengeségeivel". Fabian Ruiz nem ennyire fizikális, de azért relatíve az, azt mondanám, hogy legalább egy Gavi szinten, neki több a védekező feladata. Két elég fizikális játékos volt körülötte/mellette/mögötte, és ebből az egyik extrém módon az. Pont ezért lehetett ilyen jó (és Olmo is). Vagy úgy fogalmazok, hogy pont ezért nem volt ott semmi gond azzal, hogy "nem tud védekezni", mert volt, aki ezt megtette, nem is egy játékos.

Meg azért egy spanyol válogatottnak nem kellett BM szintű csapatok fele tűzerejével sem szembesülnie. De Rodrival lett volna esélyük ilyenek ellen is. Szerintem a mostani Barca is jó eséllyel végigverné az EB csapatokat, más szint, itt sem azzal van a baj, ha top szint alatti csapatokkal kell focizni.

De ebben az egészben nem Pedri a ludas, hanem az ffp, Laportáék, hogy nem hoztak mellé egy saját Rodrit.
ter Stegen; Baldé - Cubarsí - Araujo - Koundé; - Christensen - Pedri; Raphinha - Olmo - Yamal; Lewy
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1289
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.10.04. 14:54:02

bence0330 írta:
2024.10.04. 12:51:16
Pedriről láttam több elemzést, és egyetértek vele, hogy Flick megtalálta neki a tökéletes helyet (ha Casadó helyett egy állat lenne mellette, és normális védelem mögötte).
De la Fuente már megtalálta neki a tökéletes helyet Rodri és Ruiz mellett, pedig egyikük sem vadállat. Spanyolország nyáron nemcsak nyerni tudott, hanem szépen játszani is, és nincs kétségem afelől, hogy ha nincs Kroos, akkor Pedri ott lett volna a döntőben.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7948
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.10.04. 14:03:21

bence0330 írta:
2024.10.04. 12:51:16

De Gavi szerintem Casado helyét veszi majd át.

Pedriről láttam több elemzést, és egyetértek vele, hogy Flick megtalálta neki a tökéletes helyet (ha Casadó helyett egy állat lenne mellette, és normális védelem mögötte). 10-esként gyengébb lenne, kevesebb hatása lenne a meccsre, a látásából kevesebbet tudna megvalósítani, és így ez a kicsit visszavontabb, amolyan Xavi-szerű poszt jobban fekszik neki. Ezzel én egyet is értek. Szerintem jó helyen van, csak nincs megfelelő játékossal kiegészítve.

Nagyon fura lesz, ha Gavi és DJ visszatér, akkor ki hol és mennyit játszik, mert a Gavi-Pedri-DJ hármasból egy szinte mindig padon kezd majd, és akkor nem is említettük, hogy Casadó egy bizonyos szintig gyakorlatilag hibátlant nyújt, így a kisebb meccseken őt is elég igazságtalan lenne jegelni. És még az sem egyértelmű, ki melyik szerepkörben játszik majd. Persze ez legyen a legnagyobb gondunk, akkor legalább lehet egy rendes rotáció a középpályán.
A rotációnak én nem feltétlenül pihentetés részét látom így hatékonyabbank, hanem a variációs lehetőségeket, ellenfélhez/eredményhez igazodva. 10-es pozícióban is mást nyújt Pedri, mint mondjuk Olmo vagy akár Fermin. Utóbbiak inkább offenzívek, Fermin is tavaly többször már-már ss-t játszott, Pedri inkább hajaz az irányító stílusra. Ha többet kell labdát tartani és úgy ritmust váltani arra alkalmasabb, nagyon kevés játékosnál van nagyobb biztonságban a labda, erősebb csapatok ellen/előnyben hatékonyabb. Ha gyors, direktebb, támadóbb játékra van szükség, akkor Olmo hasznosabb. Bár idén Pedri is elég jól érkezik második hullámban, főleg annak fényében, hogy hátrébb játszik.
Amellett Gavit/De Jongot is kell pihentetni, egy szál Casádó (EG) ehhez elég kevés, ráadásul nem hiszem, hogy meg fogjuk úszni további sérülésekkel.
Attól ugyanakkor kicsit félek, hogy Flick konok lesz és a rotációt el fogja felejteni a kp-n, még ha lenne is lehetősége rá. De az sincs annyira a közeljövőben, hogy Gavi már teljes biztonsággal 90 perceket játsszon. (szerintem Belgrádban fog majd csak lényegi időt kapni).
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8967
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.10.04. 12:51:16

Chino írta:
2024.10.04. 12:12:57
Summa summarum, ha nem is látványosan, de a védekezésbeli szerepét rendesen ellátja, kötetlen pozícióban a támadók mögött pedig idén még nem is nagyon láthattuk, úgyhogy a támadó kvalitásait sem kellene még értékelni. Ha De Jong és Gavi rendesen visszatér már más lehet minden. Az utóbbi sokszor játszott ezen a poszton Xavi alatt és kifejezetten jó volt, szerintem át fogja venni a helyét. Amellett 21 éves, minden aspektusban bőven fejlődhet.
Nehéz amúgy a posztját belőni, mert szerintem Flicknél ez egy 4-2-3-1 és 4-3-3 keverék. Általában is jellemző egy duplapivotos felállásra, hogy az egyik feljebb járkál, és követi az akciókat, de Pedrinél ez szerintem fokozottabban alakul így, belép ilyen nyolcas körüli posztra elég tisztán.

Ha Gavi átveszi a helyét, akkor viszont nem tudom, hol fog focizni. 1-2 hét múlva fennáll az a gond megint, hogy igazából van 5 tizesünk, és nem értjük, miért kellett Olmó, és lesznek ennek vesztesei, elsősorban Fermín, de ha Gaviék jól térnek vissza, akkor akár ő, vagy Pedri is.

De Gavi szerintem Casado helyét veszi majd át.

Pedriről láttam több elemzést, és egyetértek vele, hogy Flick megtalálta neki a tökéletes helyet (ha Casadó helyett egy állat lenne mellette, és normális védelem mögötte). 10-esként gyengébb lenne, kevesebb hatása lenne a meccsre, a látásából kevesebbet tudna megvalósítani, és így ez a kicsit visszavontabb, amolyan Xavi-szerű poszt jobban fekszik neki. Ezzel én egyet is értek. Szerintem jó helyen van, csak nincs megfelelő játékossal kiegészítve.

Nagyon fura lesz, ha Gavi és DJ visszatér, akkor ki hol és mennyit játszik, mert a Gavi-Pedri-DJ hármasból egy szinte mindig padon kezd majd, és akkor nem is említettük, hogy Casadó egy bizonyos szintig gyakorlatilag hibátlant nyújt, így a kisebb meccseken őt is elég igazságtalan lenne jegelni. És még az sem egyértelmű, ki melyik szerepkörben játszik majd. Persze ez legyen a legnagyobb gondunk, akkor legalább lehet egy rendes rotáció a középpályán.
ter Stegen; Baldé - Cubarsí - Araujo - Koundé; - Christensen - Pedri; Raphinha - Olmo - Yamal; Lewy
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7948
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.10.04. 12:12:57

brazilfan írta:
2024.10.04. 10:25:44
FcBarcelona1 írta:
2024.10.04. 08:31:18
Mindenki ezt az Iniesta szerepet látja benne, de én nem látom annyira jónak előrefelé.
Irigyellek, hogy te láthattad a 20-21 éves Iniestát játszani, én például nem nagyon láttam, 20-21 évesen lett állandó kezdő, előtte el akarták küldeni. De ha láttam volna, akkor sem emlékeznék rá, hogy milyen volt. Arra emlékszem, hogy érett játékosként milyen volt, de még akkor sem láttam az összes meccsét.
Iniesta 24 évesen lett Európa-bajnok, Pedri 21 évesen. Pedri 3 centivel magasabb. Egyikük sem gólvágó, de Pedri tartja a lépést Iniestával.
Ennek ellenére, nem lehet és nincs is értelme másokhoz hasonlítani. Nem lehet objektív, mert nem ugyanazok a társak, és főleg nem ugyanaz a futball.

andras953 írta:
2024.10.03. 18:59:11
Pedri a védekezésben annyit ér, mintha a pályán sem lenne. (Jól írta valaki: nettó emberhátrány)
Akkor viszont Cubarsí és ter Stegen a támadásban emberhátrány, mert nem érnek oda a befejezésekhez. Yamal szögleteknél nem megy be fejelni. Az is emberhátrány?
Én még nem láttam olyan középpályát, amelyikben mindenkinek ugyanaz lett volna a szerepköre, nem is lehet, hiszen nem egyforma képességűek, nem ugyanazokban a részfeladatokban a legjobbak. Busquets, Rodri, Pirlo tud olyat, amit Pedri nem, de Pedri is tud olyat, amit meg ők nem. Emellett védekezik is, és nem igaz, hogy az annyit ér, mintha a pályán sem lenne.
Az emberhátrányhoz csak annyit, hogy Pedri gyakran 2-3 embert is leköt, a váratlan húzásaival olykor még többet is, amivel behozhatatlan emberelőnyt jelent a játéka.
Init emlékeim szerint nem nagyon akarták elküldeni, csak a 2000-es évek elején ő 19 évesen kezdett el még csereként játszani, addig inkább peremember volt és nem is a későbbi pozíciójában szerepelt, sokkal támadóbb volt a szerepköre.
Inkább Xavi volt az, akiben nem láttak olyan nagy potenciált és rá is akarták sózni a Milanra.

De a témára rátérve Pedrit nem lehet egy vkp-val összehasonlítani, homlokegyenest más a stílusa és a képességei. Mellé kell egy fizikálisabb/védekezőbb játékos. Nem az a feladata, hogy leütközze az ellenfelet, ő rengeteg labdát szerez, és nagyon sokat szerel, csak nem látványosan. Az Osasuna ellen, ahol átmentek a kp-n volt 9 (!) labdaszerzése és 4 megelőző/"sima" szerelése (átlag 3,7), 1 tisztázása, emellett rendre megtartja 2-3 ember között is a labdát. Utoljára Xavit láttam, aki ezt ilyen szinten csinálná.
Vagy éppen letámadásnál kivesz legalább 1 embert (támadót) a játékból sehol sem jegyzik és nem marad meg a fejekben, pedig ezek is szerves részét képezik a csapatvédekezésnek.
És az se igaz, hogy nem vett részt támadásban. Nagyon sok labdát osztott, viszont ha nem tudják átvenni vagy Torres nem érti hová kell helyezkedni, lemaradnak róla nem kerül be a statba.
Busquets sem használta a fizakai kvalitásait, hiába volt 190 centi és súlyban is megfelelő (mellette még olyan lassú volt, mint egy terhes anyatetű és 175 centis játékosok is megynerték ellene a légipárbajt) mégis az egyik ha, nem a legjobb vkp volt az idejében. Nagyon érezte a passzsávokat, mikor kell előrébb vagy hátrébb lépni stb. Rodri például azért zseniális, mert mindkét aspektusban klasszis. Bernal játékstílusa hasonló ehhez. Ő elvégzi a "piszkos munkát", gyors és technikailag is magas szinten van. (nem véletlenül játszott többször Casádó előtt kkp-ként) Nyilván minden valószínűség szerint nem lesz egy Rodri csak a játékstílusát állítottam párhuzamba.

De kicsit eltértem a témától. A lényeg, hogy ha azt várjuk el tőle, hogy egyedül megállítsa az ellenfél támadóit természetesen gyenge lesz, neki nem is az a posztja az igazi skilljei nem is ott domborodnak ki, csak jobb híján idén eddig ezt kell játszania (amolyan 4-2-1-3-ban Caasádó/EG mellett). Kell mellé egy stabilabb, védekező felfogású játékos, ráadásul még a támadójátékban is ki kell vennie a részét.
A monacói meccs megint más tészta, mert ott Casádó és EG felelt a középpályás védekezésért, ami tartott, amíg tartott utána már teljesen más lett az egész játék képe. Raphinha is jó védekezésben, de nem olyan aki mondjuk szűr és és részt vesz támadásban egyszerre. De ott kevés kivétellel mindenki maga alatt teljesített.
Summa summarum, ha nem is látványosan, de a védekezésbeli szerepét rendesen ellátja, kötetlen pozícióban a támadók mögött pedig idén még nem is nagyon láthattuk, úgyhogy a támadó kvalitásait sem kellene még értékelni. Ha De Jong és Gavi rendesen visszatér már más lehet minden. Az utóbbi sokszor játszott ezen a poszton Xavi alatt és kifejezetten jó volt, szerintem át fogja venni a helyét. Amellett 21 éves, minden aspektusban bőven fejlődhet.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8967
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.10.04. 10:43:25

Örökre nem temettem feltétlen, bár szkeptikus voltam, igen, mert sok esetben egy évekig tartó sérülékenység már az egész karrierjét végigkísérheti. Inkább az zavar, hogy ha egészséges is marad, 2-3 évet elszúrtunk tök feleslegesen a karrierjéből. De remélhetőleg a jobb erőnléti felkészítés, tudatosabb életmód megteszi a hatását, neki tán ezerke volt szüksége. Meg rá most amúgy különösen figyelünk, folyamatosan cserélve van.

De létkérdés, hogy szerezzünk mellé egy vadállatot. anélkül tényleg "csak" a kisebb meccseken tud fickándozni. Persze mivel a 80%-a a meccseinknek ilyen, ez sem kis szó.
ter Stegen; Baldé - Cubarsí - Araujo - Koundé; - Christensen - Pedri; Raphinha - Olmo - Yamal; Lewy
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1289
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.10.04. 10:25:44

FcBarcelona1 írta:
2024.10.04. 08:31:18
Mindenki ezt az Iniesta szerepet látja benne, de én nem látom annyira jónak előrefelé.
Irigyellek, hogy te láthattad a 20-21 éves Iniestát játszani, én például nem nagyon láttam, 20-21 évesen lett állandó kezdő, előtte el akarták küldeni. De ha láttam volna, akkor sem emlékeznék rá, hogy milyen volt. Arra emlékszem, hogy érett játékosként milyen volt, de még akkor sem láttam az összes meccsét.
Iniesta 24 évesen lett Európa-bajnok, Pedri 21 évesen. Pedri 3 centivel magasabb. Egyikük sem gólvágó, de Pedri tartja a lépést Iniestával.
Ennek ellenére, nem lehet és nincs is értelme másokhoz hasonlítani. Nem lehet objektív, mert nem ugyanazok a társak, és főleg nem ugyanaz a futball.

andras953 írta:
2024.10.03. 18:59:11
Pedri a védekezésben annyit ér, mintha a pályán sem lenne. (Jól írta valaki: nettó emberhátrány)
Akkor viszont Cubarsí és ter Stegen a támadásban emberhátrány, mert nem érnek oda a befejezésekhez. Yamal szögleteknél nem megy be fejelni. Az is emberhátrány?
Én még nem láttam olyan középpályát, amelyikben mindenkinek ugyanaz lett volna a szerepköre, nem is lehet, hiszen nem egyforma képességűek, nem ugyanazokban a részfeladatokban a legjobbak. Busquets, Rodri, Pirlo tud olyat, amit Pedri nem, de Pedri is tud olyat, amit meg ők nem. Emellett védekezik is, és nem igaz, hogy az annyit ér, mintha a pályán sem lenne.
Az emberhátrányhoz csak annyit, hogy Pedri gyakran 2-3 embert is leköt, a váratlan húzásaival olykor még többet is, amivel behozhatatlan emberelőnyt jelent a játéka.

bence0330 írta:
2024.10.04. 01:25:44
Előre zseni. Nézz meg Pedri vs xy meccs összefoglalókat (a Monacó ellenit ne :D ).
Egyetértek. Egyetlen dolgot jegyeznék meg, tavaly a visszatérő sérüléseikor te is eltemetted. Ne kiabáljuk el, de most úgy néz ki, hogy korai volt.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3131
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.10.02. 16:33:09

A róla szóló véleményeket mindig az határozza meg, hogy éppen milyen ellenfél ellen játszottunk. Gyenge ellenfelek ellen dicséretek, komolyabb meccsek után kritikák.

Szerintem nem lehet átlagot vonni, mert az ellenfeleinket sem átlagosan kapjuk. A dominánsabb csapatok ellen nem fogja feljavítani a játékát a gyengébb csapatok ellen mutatott teljesítménye.

Én azt gondolom, hogy nem elég egy-egy védekezni is tudó középpályás leigazolása, mert igazoltunk már ilyet, például Vidal személyében, de nem sokra mentünk vele, mert csapatvédekezésünk nem volt, így megkaptuk fennállásunk legnagyobb veréseit. A klub nevetségszámba ment, rajtunk röhögött a világ, a bevételeink beszakadtak, messze nem érjük el a 2010-es évek végi számokat.

Nagyon sok munka áll Flick előtt, és a Monaco elleni kijózanító vereség még időben érkezett. Télen erősíteni kell, a töltlékmeccsek pedig nem szabad, hogy elhomályosítsák a stáb realitásérzékét.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8967
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.10.02. 15:11:07

Ja, szerintem is lehet nyugodtan lelkesedni, másképp nem nagyon van értele meccset nézni. :) És tegnap (is) volt miért lelkesedni. Sokadszor idén, a csapat, és Pedri miatt is. De Pedri olyan, mint Raphinha. Kell neki csapat. Még Messi sem tud 10 emberes meccsen sündisznóból csodát tenni, max ő találna mellé egy gólt. És ő minden idők legjobb focistája, ráadásul támadó, középpályáról nem tudok hirtelen ilyet mondani. Pedri mellett (kritikák szempontjából: mögött) ha van csapat, klasszis közeli teljesítményt tud a pályára tenni, és amúgy viszonylag stabilan. Ha nincs, vagy ha az ellenfél egyszerűen elnyom minket csapatként, akkor nem tud semmit tenni, védekezésben értelemszerűen nem tud extrát mutatni, csak annyira tud, amennyire egy ilyen jellegű játékos általában tud.

Amikor Flick 5 éve felépítette az elmúlt évtized legbrutálisabb csapatát, megnéztem volna, ha a középpályán Kimmich mellett nem Goretzka focizott volna, hanem Eric vagy Casado... Szét lett volna kritizálva, hogy nem védekezik elég jól. A BL-hez, pláne 6 kupás szezonhoz közük nem lett volna. De mellette és mögötte volt pár állat. Így a rá háruló védekezés mennyiséget ellátta, ami nem volt rettenetesen durva, és közben tudott előre adni mellette. Flicknek gondolom ezért is lehetett szomorú látni és beletörődni, majd a korábbi csapatát elnézve, és a korábbi nyilatkozatai alapján teljesen megváltoztatnia az interjúit is ilyen téren. Hogyne kellett volna neki egy ilyen izom. És akkor Pedri erényei egyre nagyobb ellenfelek ellen domborodhatnának ki. Ez edzőkérdés, Xavinak pl. nem volt szüksége ilyenre, ő egy technikás mélységi irányítót képzelt el oda egészen addig, míg Christensent fel nem tolta. De Flicknél ez szerintem alapelképzelés része. Neki Pedri lenne az itteni Kimmiche. Nem a Goretzkája. :D
ter Stegen; Baldé - Cubarsí - Araujo - Koundé; - Christensen - Pedri; Raphinha - Olmo - Yamal; Lewy
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7948
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.10.02. 15:03:15

bence0330 írta:
2024.10.02. 13:38:22
Troym írta:
2024.10.02. 12:19:54
2 hete mindenki elüldözte volna, mert pehelysúlyú nemzetközileg, most meg szuper ügyes kölyök?? Nem lehetne megállni félúton? Tegnap egy Laliga alsóházi szintet sem megütő ellenfél ellen jobb volt, más meccseken meg gyengébb.
Ezek különböző emberek véleményei voltak. :)
A pehelysúly nyilván igaz, de azért bármilyen ügyes játékos mellett top csapatokban vannak verőemberek, ahol nem az ő felelőssége, hogy átmennek-e a középpályán. Pedri szerintem egy támadó szellemű középpályáshoz képest egészen okosan védekezik, de ez nyilván nem elég 3 kétméteres emberrel szemben, ha rádrohannak. Egy ilyen Rodri-Goretzka-Fofana stb kaliber mellett (jobb védőkkel kiegészülve) máshogy nézne ki a dolog.

Itt most inkább az a kritika vele szemben, hogy oké, zseni előre, de hátra nem elég. Ez azért kicsit irreális elvárás ebben a környezetben. Létezik 1-2 ilyen focista, aki mindkettőben felsőpolc, de nagyon ritka, Pedri nem ilyen.

De idén szerintem akkor is eddig csak a Monaco ellen volt gyenge, azon kívül az erős közepestől a kiválóig tartó skálán volt.
Szerintem az alapból nagy erény, hogy két posztot is így el tud látni. Az Osasuna ellen is az a kritika éri, hogy nem dolgozott ki helyzetet, ami alapjában véve nem is teljesen igaz. Adott hatalmas labdákat (pl. még meccs elején egy zseniális indítás a védelem mögé, amiről Torre(?) lemaradt), de nem is ez volt a feladata. 1 Volt megelőző szerelése, 9 labdaszerzése (toronymagasan legtöbb a csapatan), illetve 3/3 sikeres sima szerelése. Aki pedig látta a meccset rengetegszer tartotta meg/cselezte ki magát 3-4 ember közül.
Neki alapból irányító, tkp a szerepköre, kb mint Olmonak, a válogatottban is nagyon jó teljesítményt nyújtott abban a szerepkörben az EB-n, míg Kroos el nem intézte.

Ráadásul tegnap is voltak olyan elegáns, látványos megmozdulásai, amiket élmény volt nézni. Ahogy megcsinálta a helyzetet Raphinha gólja előtt, vagy sarokkal a passz, amivel Lewy (?) helyzetbe került. És ezek mind a 16-oson belül.
És a posztján 645 perc alatt 2 gól és 2 assist sem inkább imponáló stat. (ebből 90 perc a Monaco ellen, ahol tényleg gyenge volt)

Ja, és azt se felejtsük el, hogy mindössze 21 éves (abból is egy szezonja kb. kimaradt) nagyon távol áll még a karrierje csúcsától, rengeteget fejlődhet még.
Forca Barca!!!!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1289
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.10.02. 14:36:16

bence0330 írta:
2024.10.02. 13:38:22
Itt most inkább az a kritika vele szemben, hogy oké, zseni előre, de hátra nem elég. Ez azért kicsit irreális elvárás ebben a környezetben. Létezik 1-2 ilyen focista, aki mindkettőben felsőpolc, de nagyon ritka, Pedri nem ilyen.
Én is olvastam ezeket, és nem tudom hová tenni. Miért kellene Pedrinek univerzálisnak lennie? A válogatottban sem Rodri konkurenciájaként, hanem társaként játszik, kiegészítik egymást, együtt alkotnak csapatot.
Egyébként Pedri is tud védekezni, nagyon jó ütemérzéke van a szerelésekhez, de ha valaki hiányolja a nagyobb testi erejét, vegye ki a csapatból, néhány meccs alatt kiderülhet, hogy jobbak vagyunk-e nélküle.
Troym írta:
2024.10.02. 12:19:54
2 hete mindenki elüldözte volna, mert pehelysúlyú nemzetközileg, most meg szuper ügyes kölyök?? Nem lehetne megállni félúton?
De miért ne lehetne dicsérni egy játékost egy győztes meccs után? Van olyan szabály, hogy tilos rajongani valakiért, aki rendszeresen csinál olyasmiket a pályán, amiket mások alig vagy egyáltalán nem?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8967
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.10.02. 13:38:22

Troym írta:
2024.10.02. 12:19:54
2 hete mindenki elüldözte volna, mert pehelysúlyú nemzetközileg, most meg szuper ügyes kölyök?? Nem lehetne megállni félúton? Tegnap egy Laliga alsóházi szintet sem megütő ellenfél ellen jobb volt, más meccseken meg gyengébb.
Ezek különböző emberek véleményei voltak. :)
A pehelysúly nyilván igaz, de azért bármilyen ügyes játékos mellett top csapatokban vannak verőemberek, ahol nem az ő felelőssége, hogy átmennek-e a középpályán. Pedri szerintem egy támadó szellemű középpályáshoz képest egészen okosan védekezik, de ez nyilván nem elég 3 kétméteres emberrel szemben, ha rádrohannak. Egy ilyen Rodri-Goretzka-Fofana stb kaliber mellett (jobb védőkkel kiegészülve) máshogy nézne ki a dolog.

Itt most inkább az a kritika vele szemben, hogy oké, zseni előre, de hátra nem elég. Ez azért kicsit irreális elvárás ebben a környezetben. Létezik 1-2 ilyen focista, aki mindkettőben felsőpolc, de nagyon ritka, Pedri nem ilyen.

De idén szerintem akkor is eddig csak a Monaco ellen volt gyenge, azon kívül az erős közepestől a kiválóig tartó skálán volt.
ter Stegen; Baldé - Cubarsí - Araujo - Koundé; - Christensen - Pedri; Raphinha - Olmo - Yamal; Lewy
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3452
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.10.02. 12:19:54

2 hete mindenki elüldözte volna, mert pehelysúlyú nemzetközileg, most meg szuper ügyes kölyök?? Nem lehetne megállni félúton? Tegnap egy Laliga alsóházi szintet sem megütő ellenfél ellen jobb volt, más meccseken meg gyengébb.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1289
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.10.02. 11:29:22

A gólpassza és a második gólban való részvétele mellett volt két olyan indítása, az egyik Lewandowskinak, a másik Koundénak, amelyeknél nem rajta múlt, hogy nem lettek belőlük gólpasszok. Játékmester volt, szerelt, ezen kívül a cselei és a Xavira emlékeztető labdamegtartásai megint megmutatták, hogy mennyire szeret focizni. Ez óriási erény ebben a szürkülő futballvilágban.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8967
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.10.02. 11:16:03

Elvileg Pedri kapta az uefa man of the match címét (szerintem nem érdemtelenül, még ha nálam csak 2. is), de a közönség elkezdte a brazil nevét skandálni, ő meg mosolyogva átadta neki a díjat. :shock:

https://x.com/FCBarcelona_es/status/1841241906400944599

Le a kalappal, főleg, hogy nála is jó helyen volt az a díj, mert élmény volt nézni a srácot, és remélem egyszersmind azt is mutatja ez, milyen a hangulat az öltözőben. :)

Róla még annyit, hogy ő is elképesztően stabilan jó, 1 rossz meccse volt idén, de persze az mindenkinek nagyon rossz volt. Az nyilván nem áll jól neki, ha egy erős csapat ellen neki kell vkp szerepet is ellátnia. Ha mellette lenne legalább 1 verőember, meg mögötte is kicsit nagyobb stabilitás, akkor tudna ő szerintem az igazán nagy meccseken is remekelni, ez a mostani helyzet ilyen szitukban sok lesz neki, érthető okokból. De a meccsek 90%-án penge, és nagyon jó nézni. Fizikailag is elég jól van, remélem idén nem lesz (sokat) sérült.
ter Stegen; Baldé - Cubarsí - Araujo - Koundé; - Christensen - Pedri; Raphinha - Olmo - Yamal; Lewy
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3745
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.09.29. 19:30:32

ab1daL írta:
2024.09.29. 18:43:45
Én sem érzem jogosnak, hogy bármi miatt is elő kéne venni őt.
Nem is kell elővenni, de legjobbnak kinevezni sem.
Csupán annyiról van szó, hogy - sajnos - ennyit tud a srác hozzáadni, ha nem ideálisak a társai vagy a körülmények.

Gála közben, ideális körülmények között a megfelelő társakkal mindíg könnyebb, mint saját háton vinni egy csapatot. Ez utóbbi az igazán jó játékos ismérve.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3481
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2024.09.29. 18:43:45

Gyakorlatilag egyedül kellett volna a teljes kreativitást eszközölnie tegnap az első perctől, nyilván ezt tudta az Osasuna is, és kimondottan rákoncentráltak. Én sem érzem jogosnak, hogy bármi miatt is elő kéne venni őt.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - Bernal, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Lewandowski, Raphinha
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8967
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.09.29. 18:24:56

Ebbe a b csapatban, ilyen társak mellé berakhattad volna a prime Iniestát is, ugyanolyan semmi lett volna. Ini is azért rendszerben volt bitang erős. Semmi relevanciája nincs kb, mit focizott, szerintem nem volt rossz a lehetőségekhez képest.
ter Stegen; Baldé - Cubarsí - Araujo - Koundé; - Christensen - Pedri; Raphinha - Olmo - Yamal; Lewy
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7948
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.09.29. 18:19:59

Peter írta:
2024.09.29. 13:01:24
Elolvasva a főoldali értékelőt ma ráébredtem, hogy tegnap este háttal ültem a meccsnek.

Ha Olmo tolta volna úgy, ahogy az Osasuna ellen Pedri, kíváncsi lettem volna az értékelésére, de biztosan lesz még ilyenre példa, hosszú a szezon.

Amikor valóban szükség lenne arra a zongorára, akkor valahogy sosincs kéznél.....
Teljesen felesleges Olmoval összehasonlítani és ilyen szempontból nem is igazságos. Teljesen más poszton játszanak, teljesen más a feladatuk. Ha csak megnézzük a statot, hogy 9 labdaszerzés 4/4 szerelés (nincs az a pivot, akitől ezek nem lennének tökéletes számok) már abból látszik, hogy mi volt az elsődleges feladata, ráadásul többször remekül lépett fel támadásba, nem egyszer 2-3 embert hagyott látványosan ott (szemre ellene követték el a a legtöbb szabálytalanságot, ami szintén sokatmondó), de senki nem volt akit érdemben megjátszhatott volna. Lewy is rendre hátrébb lépett, mert nem volt sem Raphinha sem Yamal, akitől várhatta volna bent a labdákat.

Egy olyan kötetlen pozícióban, mint ahol Olmo vagy tegnap Torre játszott egész máshogy nézett volna ki.
A cserékig, de megkockáztatom az egész meccset figyelembe véve őt lehet kiemelni.
Forca Barca!!!!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4096
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2024.09.29. 17:37:00

Peter írta:
2024.09.29. 13:01:24
Elolvasva a főoldali értékelőt ma ráébredtem, hogy tegnap este háttal ültem a meccsnek.

Ha Olmo tolta volna úgy, ahogy az Osasuna ellen Pedri, kíváncsi lettem volna az értékelésére, de biztosan lesz még ilyenre példa, hosszú a szezon.

Amikor valóban szükség lenne arra a zongorára, akkor valahogy sosincs kéznél.....
Szerintem nem ültél háttal. Az én véleményem is hasonló. Pedri -Torre együtt egy nagy nulla, főleg ha egy EG szűrővel játszunk. Külön egész jók, de a középpálya átjáróház, ha ez a hármas fent van egyszerre. Az meg hab a tortán az értékelésnél, hogy Koundé mennyire le van húzva.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3745
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.09.29. 15:52:55

Örömmel tölt el, ha más jónak látta, bár az értékelő is megjegyzi:
"az extra hiányzott tőle, ugyanis egyetlen helyetet sem alakított ki és ő maga sem próbálkozott lövéssel."
E megjegyzés után végképp érdekes, hogy a ő kapja a legjobb minősítést.
Ilyen egy kreatív középpályás?

Azért ez annyiban mégis elgondolkodtató, mivel éppen az ilyen meccseken mutathatná meg a kvalitásait, amikor a csapatnak nagy szüksége lenne arra, hogy a zongorista, ha nem zongorázik is, de hozzátegye a magáét úgy határozottan, kicsit markánsan észrevehetően a zongora cipeléséhez....

Ugyanis az nyilvánvaló, hogy mondjuk Olmo és Casado mellett kicsit könnyebb a zongorázás, mert a cipelésre és irányításra is kevésbé van szükség szemben Garcia és Torre társaságával, amikor esetleg a cipelésre és az irányításra nagyobb hangsúlyt kellene helyezni.
A jó zongorista, éppen attól jó művész, hogy akkor is jól zongorázik, ha nem ideálisak a körülmények.

Biztosan velem lehet a baj, de szerintem semmivel sem adott többet a meccshez, mint bármelyik középpályás társa, akár Torre, vagy a nagy kedvenc Eric, aki még igyekezetben is felülmúlta, de a cipelésben mindenképp. (azt is aláírom, hogy engem sokmindennel lehet vádolni, de Eric elfogultsággal biztosan nem)

Ebben a szezonban eddig csupán két meccsen lett volna szükség tőle éppen azokból az extrákból, amik - állítólag - benne vannak.
Monaco, Osasuna.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1289
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.09.29. 14:47:21

Egyetértek az értékelővel, tegnap este is Pedri miatt volt értelme meccset nézni, kizárólag az ő labdaátvételei, cselei, passzai emlékeztettek focira.
Válasz küldése