Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2016.02.29. 07:04:40

Szép csörte volt, minden elismerést megérdemel a Sevilla! Messi szabigólja gyönyörű volt, nagyon adta magát, hogy a kapushoz kell azt visszalőni (bár én Neymartól vártam oda a lövést) :)
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.02.28. 23:05:48

mess2009 írta:nálam ma Matyi a legjobb, egy igen erős mindent bevállaló támadó foci ellen sokat tett, a három pontért. a gólért Vidal és Pique mellett inkább Albát hibáztatom, a helyén állt üresen a csávó, miközben ő kapust játszott.
néha olyan érzésem van, hogy könnyen zavarba hozhatóak vagyunk hátul, de ez nem igaz. volt talán három!! tiszta ziccerük a többit megfogtuk, ezuttal még a szögleteket is jól semlegesítették.
középen inkább át-át rohantak rajtunk, és persze a széleken is.
az MSN. ma nem volt elég hatékony, egy közepesen erős védelemmel szemben, és szinte milire azonos teljesítményt hoztak, sok jó és rossz döntéssel.
mindegy , van ilyen is. nem nagyon osztom a fáradtság elméleteket, ezek a srácok a pályán érzik jól magukat és van idejük beosztani az erejüket.
Albanak két embere volt, fogta a belsőt az ment volna rövidre belépett elé és mikor átszállt felette akkor érzékelte hogy nincs mit tenni és megpróbál a vonalra belépni és menteni. Mögénk kerültek 4-2 elleni szitu volt. Nem mondom hogy makulátlan Alba, de őt venném elő legutoljára.

A fáradtság meg nem fizikai hanem szellemi. Rossz döntések születnek, Neymar is kifelé cselez, Suarez pont egy agyi ütemmel később passzol, egy ütemmel később indul el. Amikor meg ütemben érkezik akkor blokkolja SR fejesét. :D

Plusz mindig mindenki játszani akar, szóval az elég ritka, hogy valaki szól, hogy főnök ma nem fog menni, mert fáradtnak érzem magam.

15 - @FCBarcelona have won the most points after conceding the first goal of the game in this La Liga season.
Kép
Kép
Kép
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.02.28. 23:05:10

MessiNeymarSuarez írta:2004 óta (!!) először nyerjük meg az összes februári meccsünket, bravo :D

34 meccses veretlenség, ezzel beállitottuk a Spanyol rekordot
Remélem idejében jön, egy tét nélküli meccsen a pofon, nehogy egy fontos meccsen... mert ugye egyszer minden sorozat megszakad.

De most örülni kell az előnyünknek és csak saját magunkra koncentrálni. Amúgy eredményességben igén jók vagyunk, de az nyugtat, hogy játékban még bőven nincsenek csúcson a fiúk.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.02.28. 22:51:52

2004 óta (!!) először nyerjük meg az összes februári meccsünket, bravo :D

34 meccses veretlenség, ezzel beállitottuk a Spanyol rekordot
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.02.28. 22:50:52

palesz77 írta: Az MSN-t meg pihentetni kéne, Messi "szerencséje", hogy lesérült szezon közben hosszabb időre, sokkal frissebb fejben - bár ő se volt ma top. Munir januárban bebizonyította szerintem, hogy lehet rá is számítani, ehhez képest Suárezt nem lehet lehozni soha úgy tűnik.. Na mindegy, remélem a végén nem fázunk rá arra, hogy az MSN érinthetetlen lett.
Teljesen egyetértek azzal, hogy az MSN-t pihentetni kéne. Legfőképpen Neymarra férne rá nagyon a pihi, mert az utóbbi meccseken elég komolyan visszaesett, főleg az őszi formájához képest, mondjuk ez valamilyen szinten várható volt Leo visszatérésével.
Ha jól rémlik tavaly is ebben az időszakban volt a leggyengébb a brazil, és akkor le is ültette 1 meccsre a padra Lucho, és nagyon jótt tett neki, utána újra remekül tolta.
Mondjuk az ő helyettesítését megoldani a legnehezebb, mivel nem nagyon van normális alternatívája.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.02.28. 22:50:18

nálam ma Matyi a legjobb, egy igen erős mindent bevállaló támadó foci ellen sokat tett, a három pontért. a gólért Vidal és Pique mellett inkább Albát hibáztatom, a helyén állt üresen a csávó, miközben ő kapust játszott.
néha olyan érzésem van, hogy könnyen zavarba hozhatóak vagyunk hátul, de ez nem igaz. volt talán három!! tiszta ziccerük a többit megfogtuk, ezuttal még a szögleteket is jól semlegesítették.
középen inkább át-át rohantak rajtunk, és persze a széleken is.
az MSN. ma nem volt elég hatékony, egy közepesen erős védelemmel szemben, és szinte milire azonos teljesítményt hoztak, sok jó és rossz döntéssel.
mindegy , van ilyen is. nem nagyon osztom a fáradtság elméleteket, ezek a srácok a pályán érzik jól magukat és van idejük beosztani az erejüket.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2016.02.28. 22:43:56

Csak sikerült! :D A keddi meccs után valamennyire várható volt, hogy ma nem fognak annyira pörögni a fiúk. Egyébként jó mérkőzés volt, szerencsére sikerült győznünk és még nagyobb előnyre szert tennünk.
Elől pedig tényleg jobban is kihasználhatnánk a helyzeteket, bár remélem, hogy Neymar és Suarez a legfontosabb időszakra, tavaszra tartogatják a fontos gólokat. ;)

Újabb 3 pontot sikerült bezsebelnünk, szép volt!

Visca El BARCA!!!
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2016.02.28. 22:35:12

Meg van a fontos 3 pont, még ha kis szerencse is kellett. Érződik a fejekben a fáradság, jól mondod Bob.

Azért lesz most még egy mini sorozat, csütörtök este 9-kor a Vallecas-ban, vasárnap délután 4-kor pedig Eibar-ban lépünk pályára. Utána lesz majd 6 nap pihenő, amire azt hiszem december óta nem volna példa.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.02.28. 22:28:03

Előző szavazást SR nyerte, nálam most Busi volt a legjobb. Az első félidőben egymaga volt a középpályánk, jó meccset hozott le - bár voltak neki is hibái -, soha rosszabbat. Az a labdája meg Neymarnak.. =D>

Az MSN-t meg pihentetni kéne, Messi "szerencséje", hogy lesérült szezon közben hosszabb időre, sokkal frissebb fejben - bár ő se volt ma top. Munir januárban bebizonyította szerintem, hogy lehet rá is számítani, ehhez képest Suárezt nem lehet lehozni soha úgy tűnik.. Na mindegy, remélem a végén nem fázunk rá arra, hogy az MSN érinthetetlen lett.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.02.28. 22:23:28

Nyertünk és ezzel lezárult egy nagyon sűrű kis sorozat és lehet némiképp pihenni így megbocsátható, hogy amúgy nagyon össze-vissza volt ma a játék. Kapkodás, fejetlenség le-fel rohangálás.

Elől lesz a legnagyobb szükség a pihenésre, mert a fáradtság agyban kezdődik először és rossz döntéseket hoz Suarez és Neymar is mostanában. Kicsit megörültem, hogy lehozza a brazilt, hogy pihenjen, de nem így tett LE végül.

Matyi meg tényleg remek volt, kár hogy a gólban benne volt. :D De benne voltak még páran. Én Busit ítéltem a legjobbnak, de a francia viszont nagyon blokkolgatott, besegített, szerelt.

Sevilla meg bebizonyította, hogy amúgy nagyon rendben vannak még ha idegenben nem is megy. Emery meg jó edző ha netán Siemone elmenne Londonba akkor a matracosok helyében azonnal megpróbálnék lecsapni rá. Kicsit Prandellis a külseje ezzel a lenyalt séróval, de nagy koponya és él-hal a pálya szélén mint Cholo. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.02.28. 22:21:11

Vérbeli rangadó volt. A Sevilla jobb csapat, mint az Arsenal, de ezzel nem modnok újat.
A Fifa egy szégyen
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2016.02.28. 20:23:37

Jó a kezdő, örülök, hogy LE rotál. Ha pedig gondban lennénk, akkor jöhet Ini és Rakitic. Mathieura kíváncsi leszek Pique párjaként, szerintem nem lesz semmi gond velük, Vidal pedig újra játszhat.
A mai is egy fontos meccs, győzni kell, ehhez pedig minden adott.

Visca El BARCA!!!
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.02.28. 20:19:46

visca el barca írta:
Bob_Marley írta: A Sevilla ettől függetlenül egy remek csapat
hát nem tudom, az én értelmezésemben egy olyan csapat, aki eddig idegenben 12 meccsen lőtt 8 gólt és van 0 győzelme az marha messze van a remek csapattól

(mikor ha nem most fognak nyerni :mrgreen: )
Statisztikák alapján nagyon nehéz megítélni, mert borzasztóan kezdték a szezonjukat, de az utóbbi 10+ meccsük viszont brutál. A képet az árnyalja, hogy idegenben nagyon gyengusok, ezt remélem ki tudjuk használni.

Hiába Banega hiánya Vitolo és Konoplyanka egy-egy megindulással életveszélyes tud lenni.
Forca Barca!!!!
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2016.02.28. 20:18:55

egy stream-et esetleg kaphatok ?:)
Barca333
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2007.07.27. 19:57:46
Tartózkodási hely: Eurobarca

2016.02.28. 20:16:18

A "fekete lovas" cikkben ennyire jól tippelték meg a kezdőt vagy módosították a cikket? :D
Telitalálat.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.02.28. 20:04:08

visca el barca írta:
Bob_Marley írta: A Sevilla ettől függetlenül egy remek csapat
hát nem tudom, az én értelmezésemben egy olyan csapat, aki eddig idegenben 12 meccsen lőtt 8 gólt és van 0 győzelme az marha messze van a remek csapattól

(mikor ha nem most fognak nyerni :mrgreen: )
Idegenben gyengék, totál jogos! De ezt az egymás elleni nagyobb győzelmeink kapcsán is lelehet szűrni, hogy otthon általában mi vagyunk jobbak Sevillában meg nagy a harc.

Mindent egybevetve azért csak nem rosszak, ha folyamat EL-t nyernek meg mindig ott vannak a top csapatok mögött. :D Nálam ez a remek csapat jelző. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.02.28. 19:59:54

Bob_Marley írta: A Sevilla ettől függetlenül egy remek csapat
hát nem tudom, az én értelmezésemben egy olyan csapat, aki eddig idegenben 12 meccsen lőtt 8 gólt és van 0 győzelme az marha messze van a remek csapattól

(mikor ha nem most fognak nyerni :mrgreen: )
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.02.28. 19:42:18

Elég merész ez a felforgatott KP egy Sevilla ellen, kíváncsi leszek
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.02.28. 19:26:58

Utóbbi időben nagyon nyertünk ellenük otthon, volt itt 4-5 gólos siker is. Én úgy érzem a srácok felszabadulhattak, nehéz és sűrű kis sorozat vége lehet ez, s győzelemmel fogják abszolválni. A Sevilla ettől függetlenül egy remek csapat, de most úgy érzem olyan hullámhegy tetején vagyunk, hogy ha nagy gond is lenne, egy félpályás Matyi ollóval akkor is behúznánk :D

TV jogdíjak számszerűségét nem tudtam, nagyon jó így táblázatba látni. Köszi Xanthor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.02.28. 19:23:17

visca el barca írta:Barcelona line-up (official): Bravo - Vidal Pique Mathieu Alba - SergiRoberto Busquets Arda - Messi Suarez Neymar
Remélem Arda ma végre mutat valamit. Gondolom ő lesz Iniesta helyén, Robi meg majd besegít a jobboson védekezni.

Az MSN megint nem pihen, de mindegy... :roll:
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.02.28. 19:17:32

Barcelona line-up (official): Bravo - Vidal Pique Mathieu Alba - SergiRoberto Busquets Arda - Messi Suarez Neymar
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2016.02.28. 18:14:19

Érzem az esti győzelmet mint kutya a telet. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.02.28. 17:23:12

Kis csapatoknál a költségvetés igen alacsony, aminek túlnyomó részét a TV jogdíjak teszik ki. Az a +15 millió egy jó 30%-os bevételnövekedést jelent.

Különösen hasznos lehet a bevétel olyan jó, de kis költségvetésből operáló csapatoknak, mint a Villarreal. Mellesleg megjegyzem, hogy az ő esetükben több pénz lesz, mint ami a táblázatban van, hiszen minden valószínűség szerint 4. helyen végeznek(utálom a Real, az egyik kedvencem a Villarreal, de legyünk realisták), tehát nekik a befolyó pénz elérheti a 80 milliót, ami egy laza 50%-al növeli a büdzéjüket. Ez különösen fontos most, hiszen fiatal csapatuk van és szeretnének megtartani minél több embert.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2016.02.28. 17:09:20

Bob_Marley írta:A Ligában a közép és legfőképpen a kis csapatok nevetségesen kevés pénzt kapnak a TV bevételekből. Másrészt viszont félő, hogy a nagy bevételt megint a nagyok teszik zsebre.....
A 16/17-es szezontól a spanyoloknál is jobb lesz azért kicsit az eloszlás. A Barca és a Real természetesen továbbra is jóval több pénzt tesz zsebre, mint a többiek, de a kis csapatoknak az a +15 millió sokat segíthet.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.02.28. 16:35:45

Kíváncsi leszek mennyire fog rotálni LE. Nem csodálkoznék, ha a gálakezdőt küldené fel, érthető is lenne. Ezt a fordulót be kell húzni. A Real kiszállt a versenyből, nem kéne csökkenteni az előnyünket az Atleticoval szemben. Ha ma behúzzuk a meccset a bajnokság már félig-meddig a zsebünkben van. Ugyanakkor vigyázni kell a Sevillaval. Bármikor képesek meglepetést okozni és fejlődő szériát mutatnak a bajnokságban. Hiába játszottak csütörtökön, nem nagyon erőltették meg magukat, így azt sem hiszem, hogy olyan fáradtak lennének. Amellett kell nekik a pont, hogy menjenek a Celtaval.
Itthon verni kellene őket, de nem vagyok a legnyugodtabb, oda kell tenni magukat a srácoknak, ha győzni akarnak. A hazai pálya sokat számíthat.

Arda szerintem biztos kezdő lesz, kérdés, hogy Ini vagy Rakitic helyett. Inkább előbbit favorizálnám, ott jobb teljesítményre képes, de azon sem lennék meglepve, ha SR-rel lennének párban.
Egy Bravo-Alves/Vidal-Piqué-Masch-Alba-Busquets-Arda-Rakitic-MSN kezdőre tippelek. A horvátot meg lehet majd lehozni a 60. perc körül.

Neymar pedig a végén kisárgázhatná magát.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése