Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21175
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.10. 16:14:41

Igen, ez itt a lényeg és ha netán valaki egy vereséget követően mérges vagy csalódott, nem kellene tiszteletlenül szidni azokat, akik annyi szép percet szereztek nekünk.
Ezzel én is egyet értek! Persze kritizálni lehet a játékosokat vagy az edzőt a rossz teljesítmény után, csak ne vessük el a sulykot. Nem akarok álszent lenni, mert velem is előfordult ilyen, volt időszak, mikor pl. Pique-re és Alvesre nagyon ki voltam akadva, és belátom, hogy olyan jelzőket is használtam rájuk, amilyeneket nem szabadott volna!

A legtöbb harag szerintem az aktuális edzőre zúdult. Nem véletlen, hogy az olyan csapatoknál, mint a Barca, Real, vagy a Bayern nem bírja egyik tréner sem hosszú ideig. Ahhoz pl., hogy Sir Alex a MU-nál olyan hosszú ideig tudott dolgozni, és sikeres lenni, kellett a szurkolók folyamatosan támogatása a gyengébb eredmények után. Voltak olyan eredményei, amilyenekért itt kb. keresztre feszitették volna.
Avatar
hedora
Jugador del Barça
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2016.02.23. 14:45:01

2016.04.10. 14:32:52

Messias2 írta:
Mindenki látja szerintem a problémákat, csak többekkel egyetértve szerintem sem dőlne össze a világ, ha egy triplázást követő szezonban "csak" 1 kupát nyernénk.
Olyan magaslatokban van a csapat lassan 10 éve, hogy többen irreális elvárásokat támasztanak a csapat elé. Nem lehet minden évben triplázni, farokra húzni az egész világot. A játékosok is emberek, csak sajnos ezt többen elfelejtik.
Igen, ez itt a lényeg és ha netán valaki egy vereséget követően mérges vagy csalódott, nem kellene tiszteletlenül szidni azokat, akik annyi szép percet szereztek nekünk.

Részemről, ha nem lesz triplázás vagy ne adj isten, semmit nem nyerünk, sem fogok a kardomba dőlni és biztos hogy nem fogok senkit ócsárolni!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.04.10. 14:08:47

Messias2 írta:Mindenki látja szerintem a problémákat, csak többekkel egyetértve szerintem sem dőlne össze a világ, ha egy triplázást követő szezonban "csak" 1 kupát nyernénk.
Olyan magaslatokban van a csapat lassan 10 éve, hogy többen irreális elvárásokat támasztanak a csapat elé. Nem lehet minden évben triplázni, farokra húzni az egész világot. A játékosok is emberek, csak sajnos ezt többen elfelejtik.
Egyetértek ezzel, és pl ha a BL elmenne bosszankodnék, de nem lennék teljesen csalódott.
A bajnokság viszont más, hatalmas előnyünk volt, ne rontsuk már el...azért az ciki lenne, és ez nem az irreális elvárásokról szól, 10-11 pontos előnyről,úgy hogy van hátra 7-8 meccs, le kell hozni egy Barcának a bajnokságot. Ha mégsem sikerül,az blama.

Nem elvárás nálam a triplázás, de a bajnokságot húzni kell, nincs mese.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.04.10. 13:54:03

Mindenki látja szerintem a problémákat, csak többekkel egyetértve szerintem sem dőlne össze a világ, ha egy triplázást követő szezonban "csak" 1 kupát nyernénk.
Olyan magaslatokban van a csapat lassan 10 éve, hogy többen irreális elvárásokat támasztanak a csapat elé. Nem lehet minden évben triplázni, farokra húzni az egész világot. A játékosok is emberek, csak sajnos ezt többen elfelejtik.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.10. 13:44:25

Nem rossz egyébként az összehasonlítás, de azért azt se felejtsük, hogy az idei évre talán még erősebb a bajnokság mint két éve volt.

Problémák tényleg vannak, s nem is szabad elbagatellizálni, de úgy érzem felfelé ívelünk, mert tegnap összességében nem volt ez rossz. Egész egyszerűen ha nem nyerünk egymás után kétszer már krízisről beszélnek az emberek, pedig ez koránt sincs így. Nagyon nehéz volt ez az időszak, de én hiszek benne hogy van tartalék. Rafinha is most tért vissza, Suarez pihent egyet, Messi csak összekapja magát, rajta érezhető leginkább hogy a válogatott meccs óta iszonyat gyenge. Iniesta-t nagyon okosan kell konzerválni, s amikor csak lehet lehozni, ahogyan Rakiticet is. Ezeket szerintem meglehet oldani. Mascherano-Pique alternatíva sajnos lesérült, hiányzik Mathieu. De még ezt is meglehet oldani, engem Neymar sokkal jobban aggaszt. Voltak jobb meccsei mostanában, de elég régóta van gödörben, ráadásul ő nem is volt válogatottban annyit és mégis bűn gyenge a formája. Atletico ellen ő is kimaxolt egy félidőt, de amúgy nagyon nem megy neki, s alternatíva nincs.
Kép
Kép
Kép
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2016.04.10. 13:32:04

Ha tovább tart ez a forma, és ez a gólképtelenség, akkor az Atletico ellen is ez lesz a forgatókönyv. Kapunk gyorsan egy gólt, végigszenvedjük a meccset, és kiesünk.
A csodás msn mára egy főre olvadt, csak Suárez képes kapuba találni. Pár meccs óta Piqué a legveszélyesebb csatárunk, és nagyon nagy baj, hogy a mi középpályásaink ennyire gólképtelenek.
Komoly csatár csere és góllövő középpályás márpedig idény végéig nem lesz.
Neymar vagy Messi góljai nélkül nem lesz itt se kupa, se bajnokság. De ha jönnek a gólok!
Avatar
hedora
Jugador del Barça
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2016.02.23. 14:45:01

2016.04.10. 13:31:01

hedora, nem tudom kinél olvastad az el kell adni az egész csapatot dolgot, de szerintem senki nem írt ilyet. A ballasztra írták páran,hogy ha úgy sem számít rájuk LE semennyire, felesleges itt tartani őket. De jah, 3-4 ilyen ember az egész csapat.
Nem-nem olvastam sehol, némi iróniával írtam, v.színűleg ezek lesznek a következő lépések néhány fórumozónál.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.04.10. 13:28:13

A kis gyíkfing Arbeola nem bepofazott...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.04.10. 13:26:06

El lehet röhögcsélni a dolgot, de problémák vannak, így teljesen egyértelmű a negatívabb hozzáállás.
3 bajnoki meccsen égtünk be, rég volt ilyen, leapasztottuk a kényelmes előnyt pillanatok alatt.

Észen kell lenni, nálam a bajnokság a prioritás, és ha itt botlunk,azért mindig dühösebb leszek,mint ha a BL-ben, az full lutri.
Nem vagyunk olyan mélyen mint Tata-nál, a játék jobb az biztos,de igenis, jövőhét vízválasztó lesz, mert éppen kipottyanhatunk a bl-ből,és ha nem nyerünk a Vale ellen otthon (ezt kétlem), akkor már jogos lehet az összehasonlítás.
Ne legyen így, de rendet kell tenni a fejekben, mert a fáradtság mellett koncentráció bajok is vannak (nyilván összefüggésben lehet ez a kettő), Messi pl nem szokott ennyi helyzetet elpuskázni, mint tegnap is.

Szóval össze kell kapni magunkat, és rendben leszünk.


hedora, nem tudom kinél olvastad az el kell adni az egész csapatot dolgot, de szerintem senki nem írt ilyet. A ballasztra írták páran,hogy ha úgy sem számít rájuk LE semennyire, felesleges itt tartani őket. De jah, 3-4 ilyen ember az egész csapat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
hedora
Jugador del Barça
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2016.02.23. 14:45:01

2016.04.10. 13:22:58

ők sosem mossák a kezeiket, csak nyafognak állandóan. majd figyeld meg, ha szerdán továbbjutunk, egyik sem lesz fórum közelben. ha meg igen, akkor majd beírják, hogy a bayern úgyis kiver minket az elődöntőben, ha meg az sem, akkor majd a bajnokságot bukjuk el. ha meg azt is behúzzuk, akkor jönnek a triplázás úgysem lesz meg szöveggel. ha meg triplázunk, akkor majd azért fognak nyafogni, hogy minek tripláztunk, lehet majd megint klub vb-n bohóckodni ami plusz két meccs. aztán ha azt is megnyerjük akkor az lesz a bajuk valami statisztikára hivatkozva, hogy de hát 1953-ban több gólt lőttünk. van a fórum 3 ember akinek egyszerűen az a küldetése, hogy akár mi van nyafogjon non-stop. a triplázások után sem csináltak semmi mást, csak ez nem jó, az nem jó, egy gyenge, az gyenge, fhos az edző, nincs kontránk, mér' ez játszik, amaz mér' nem játszik, mér' nem vesszük meg kispistát vagy nagyjóskát.
Igen, erről beszélek :) el köllll adni az egész csapatot, oszt kész :mrgreen:

Nem igazán értem ezeket az embereket és hogy honnan ez a nagy bátorság hogy lebohócoznak egy edzőt!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hedora 2016.04.10. 13:26:26-kor.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.04.10. 13:15:07

Messias2 írta:Most komolyan a Tata féle csapatot hasonlítjátok az ideihez!? :shock:
Jézusom... #-o
Ez így megy, 2 meccse még történelmi tettet hajthatunk vége és történelmi magasságba érhet a csapat, most meg már a Tata-féle csapatnál is rosszabbak vagyunk... :lol:

Kis érdekesség:
The previous time Barcelona won 1 point from 3 consecutive Liga games was in 2008/2009 season.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.04.10. 13:13:38

Most komolyan a Tata féle csapatot hasonlítjátok az ideihez!? :shock:
Jézusom... #-o
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2016.04.10. 13:07:35

hedora írta: Na igen, a stat arra jó: ha be jön akkor " na ugye, én megmondtam", ha nem, akkor " a stat is tévedhet, mosom kezeim" :)
Mondjuk más objektív mérce nem igazán létezik. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.04.10. 13:05:45

hedora írta:Na igen, a stat arra jó: ha be jön akkor " na ugye, én megmondtam", ha nem, akkor " a stat is tévedhet, mosom kezeim" :)

Ezek alapján tényleg kár bohócozni...
ők sosem mossák a kezeiket, csak nyafognak állandóan. majd figyeld meg, ha szerdán továbbjutunk, egyik sem lesz fórum közelben. ha meg igen, akkor majd beírják, hogy a bayern úgyis kiver minket az elődöntőben, ha meg az sem, akkor majd a bajnokságot bukjuk el. ha meg azt is behúzzuk, akkor jönnek a triplázás úgysem lesz meg szöveggel. ha meg triplázunk, akkor majd azért fognak nyafogni, hogy minek tripláztunk, lehet majd megint klub vb-n bohóckodni ami plusz két meccs. aztán ha azt is megnyerjük akkor az lesz a bajuk valami statisztikára hivatkozva, hogy de hát 1953-ban több gólt lőttünk. van a fórum 3 ember akinek egyszerűen az a küldetése, hogy akár mi van nyafogjon non-stop. a triplázások után sem csináltak semmi mást, csak ez nem jó, az nem jó, egy gyenge, az gyenge, fhos az edző, nincs kontránk, mér' ez játszik, amaz mér' nem játszik, mér' nem vesszük meg kispistát vagy nagyjóskát.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2016.04.10. 13:08:26-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.04.10. 13:01:55

Bob_Marley írta: Annyiból azért totál más a helyzet, hogy tavaly Januárban volt a lábakban mondjuk 20 meccs (ráadásul akkoriban komoly rotálás volt) most meg van a lábakban 50 meccs.

Mióta elindult a BL kiesés
Február 20. Las Palmas:
Február 23. Arsenal
Február 28. Sevilla
Március 3. Rayo
Március 6. Eibar
Március 12. Getafe
Március 16 Arsenal
Március 20. Villarreal
Április 2. RM
Április 5. Atletico
Április 9. Sociedad

Előzetesen is tudtuk, hogy ez egy borzasztó kemény időszak lesz, s sajnos ezeknek a meccseknek a nagy részét a full kezdővel kellett megvívni.

Most van egy hullámvölgy, de kilehet ebből jönni, s ha azt vesszük akkor teljes meccset tekintve tegnap voltunk a legjobbak az utóbbi időszakból még ha nyilván a Sociedad nem egy Villarreal, vagy Atletico Madrid, így ez azért fals, de én bizakodok. Olyat meg hogy leveszett volna minden ugyanolyan elhamarkodott kijelentésnek tartok mint amikor valaki ecseteli, hogy ha ez megnyerjük akkor bajnokok vagyunk miközben még van hátra 6-7-8-10 forduló.

Most is meccs előtt sokan féltek ettől a mérkőzéstől, s benne volt hogy kikapunk, de mégis meglepődöttek vagyunk. :D Én is sokkal jobban örültem volna egy iksznek, de tényleg mindent megpróbáltunk, még a végén a ZS terv Pique is felment. Becseréltünk mindenkit, mentünk előre, de nem esett be.
Én ezzel nem is vitázom, csak azt mondom, hogy ebben a szezonban elkerült minket a januári formahanyatlás, ezzel szemben most van egy kissebb gebasz, amin túl kell valahogy lépni. Most januárban sem volt több, mint máskor, csak valamiért (lendület?) nem jött a visszaesés. Itt akkor ennek örültünk, de várható volt, hogy nem fog mindíg így menni.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
hedora
Jugador del Barça
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2016.02.23. 14:45:01

2016.04.10. 12:51:08

Nekem erről az jut eszembe, amit Martino-ról és az akkori csapatról írtak itt páran. :lol:
Az akkori helyzet az volt, hogy a bajnokságban az Atletico-val szemben egy pontos hátrányunk volt, de még volt egymás elleni meccsünk és hát az a 78 pont, amivel akkor 32 meccs után másodikak voltunk még így is több, mint amennyink most van. Egyébként a mostani 76 pontunk 2009 tavasza óta egyetlen szezonban sem lett volna elég az első helyhez. :lol: (Ez mondjuk a vetélytársak erejét is jelzi... :roll: ) A jelenlegi helyzethez képest ugyanúgy őszi bajnokok voltunk, topfavoritok a ligában, címvédőként.
Na igen, a stat arra jó: ha be jön akkor " na ugye, én megmondtam", ha nem, akkor " a stat is tévedhet, mosom kezeim" :)

Ezek alapján tényleg kár bohócozni...
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2016.04.10. 12:49:04

LG írta:...
Ha azt veszem, hogy tavaly egy az ideivel majdnem teljesen megegyező gárda triplázott, Luchoval, akkor mondhatom, hogy több erőt érzek az idei csapatban a tavalyi emlékekre hagyatkozva. Én viszont a statisztikákat, a körülményeket és a mutatott játékunkat néztem.

A riválisokról meg:
2013/14 (32 meccs után):
1.Atletico - 79 p, +48 gk
2. Barca - 78 p, +66 gk
3. Real M. - 76 p, + 58 gk

2015/16 (32 meccs után):
1. Barca - 76 p, +60 gk
2. Atletico - 73 p, +38 gk
3. Real M. - 72 p, +64 gk

Továbbá a spanyol kupából mindkét rivális kiesett, így vagy úgy, ráadásul nem egymás ellen és nem is ellenünk, míg 2013-ban a real az Atletico-t ütötte, majd a döntőben minket.
A BL-ben abban a szezonban a Real és az Atletico döntőztek :!: (idén is előfordulhat még, nyilván)
A spanyol riválisaink gyengébben teljesítenek eddig, mint abban a szezonban. A kupában és a bajnokságban mindenképp.

Nekem sajnos az az érzésem, hogy egyedül a spanyol kupát húzzuk majd be, a BL-ből pedig kiesünk szerdán. :roll:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.04.10. 12:47:34

visca el barca írta:
a real meg lehet felszálló ágban van, de nagycsapatot (rajtunk) kívül még nem vertek meg idén. abból h a romát kiütötték, a kicsik ellen meg pörögnek egyelőre túl sokat nem lehet levonni. továbbra is tartom, hogy ha továbbmennek és nem a citiy sorsolják neki, akkor akár mi, akár a bayern kicsapja őket.
Ez épp elég ha minket kapnak.
Zidane visszanyúlt a Mou féle sündisznó taktika majd kontra taktikához, össze is jött a siker. Ezt kell ellenünk játszani, a realnak meg meg is van a kerete ehhez. Más kérdés,hogy egy európai bíró nem engedi azt az ámokfutást,amit Ramos produkált pl.

Illetve, addig még megint változhatnak a formák, de a leglényegesebb,hogy mi kijöjjünk a gödörből, és elkezdjenek Messiék elől gólokat rúgni, ne csak Lajos.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.04.10. 12:40:00

visca el barca írta:ha továbbmennek és nem a citiy sorsolják neki, akkor akár mi, akár a bayern kicsapja őket.
Szerintem erről kár is beszélni, ha tovább mennek úgyis bemakkolják a City/PSg győztesét :lol: #-o

De mindegy, gondoskodjunk arról, hogy mi nekünk is beleszólásunk legyen, és menyjünk tovább, ez a legfontosabb =D>
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.04.10. 12:35:45

én azért a bayernt sem érzem annyira hú de erősnek idén. mostanában elég sok meccsüket ilyen szűkös 1-0-al húzzák be, míg ősszel, télen szórtál mindenkinek a gólokat ezerrel.

a real meg lehet felszálló ágban van, de nagycsapatot (rajtunk) kívül még nem vertek meg idén. abból h a romát kiütötték, a kicsik ellen meg pörögnek egyelőre túl sokat nem lehet levonni. továbbra is tartom, hogy ha továbbmennek és nem a citiy sorsolják neki, akkor akár mi, akár a bayern kicsapja őket.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21175
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.10. 12:21:16

Nekem erről az jut eszembe, amit Martino-ról és az akkori csapatról írtak itt páran.
Én abban a csapatban közel sem érzetem akkora erőt, mint a mostaniban. És, ha azt mondod, hogy most gyengébben teljesítenek a riválisok, nos, szerintem az arra a szezonra hatványozottan is igaz volt. A bajnokságról hajszállal maradtunk le, a BL-ben is szoros meccsen búcsúztunk, holott gyengén teljesítettünk, Messinek pl. akkor volt a sétálgatós időszaka.

Most többet érzek a végjátékra a csapatban, mint akkor, de a riválisokat erősebbnek érzem. Az Atleticot talán nem is annyira, ők kb. hasonló szinten lehetnek, mint akkor. De a RM szerintem felszálló ágban van, mondom ezt a szerdai vereségük ellenére is. A BL-ben meg ott van a Bayern, akik szerintem most nagyon komoly ellenfelek lehetnek. Aztán lehetnek, vmelyik spanyol csapat megint simán kicsapja őket, mint az előző szezonokban, de ezt nem tartom valószínűnek.

A mostani benyomásaim alapján úgy érzem, a bajnokságot behúzzuk, a kupát behúzzuk, a BL-ben még szerdán továbbmegyünk, de a végén az RM-BM párosból kerül ki a győztes.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2016.04.10. 12:06:23

hedora írta: kicsit erősnek tartom a saját csapatunk edzőjét bohócozni, amikor vezetünk a bajnokságban és minden fronton versenyben vagyunk, talán egy szemernyi köze azért neki is van ehhez.
Nekem erről az jut eszembe, amit Martino-ról és az akkori csapatról írtak itt páran. :lol:
Az akkori helyzet az volt, hogy a bajnokságban az Atletico-val szemben egy pontos hátrányunk volt, de még volt egymás elleni meccsünk és hát az a 78 pont, amivel akkor 32 meccs után másodikak voltunk még így is több, mint amennyink most van. Egyébként a mostani 76 pontunk 2009 tavasza óta egyetlen szezonban sem lett volna elég az első helyhez. :lol: (Ez mondjuk a vetélytársak erejét is jelzi... :roll: ) A jelenlegi helyzethez képest ugyanúgy őszi bajnokok voltunk, topfavoritok a ligában, címvédőként.
A BL-ben az első meccs 1-1 lett egy kísértetiesen hasonló meccsen ugyanúgy az Atletico ellen, azzal a különbséggel, hogy senkit sem szórtak ki az első félidőben :roll: Az Ateltico előtt ugyanígy angol csapatot búcsúztattunk, kettős győzelemmel.
A kupában döntőztünk.

Összességében elmondható, hogy az idei csapat eredményei gyengébbek a Tata-féle csapaténál ÁPRILIS 9-ig. A csapat teljesítménye pedig ugyanúgy leszálló ágban van, mint akkor volt.
A különbség: a bajnoki riválisaink gyengébbek idén, mint akkor voltak, a kupadöntőt nem egy közvetlen riválissal, hanem egy erősebb középcsapattal vívjuk, a BL-ben pedig a nekünk kedvező bíráskodásnak IS köszönhetően 1 gólos előnyt szereztünk az Atletico-val szemben.

Ennek tükrében a jövő hetet akár úgy is felfoghatjuk, mint vízválasztót. A tavalyi, vagy a tavaly előtti "útra" tér-e rá a csapat...
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2016.04.10. 11:54:35

Igen, akarással én sem láttam problémát. Kijön a keret szűkössége mostanra, főleg a hakni válogatott meccsek után. A két plusz ember se igazán tudott vérfrissítés lenni. Vidal nem sok lehetőséget kapott idáig (nem tudom jelenleg sérülés miatt nem játszik e ), Arda meg totál csőd eddig, amit sajnálok, mert az Atletiben tényleg tolta olyan szinten, hogy azzal a játékkal nálunk is bőven hasznára lehetne a csapatnak.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.04.10. 11:38:45

visca el barca írta:egyébként a tegnapi nap kapcsán azért valamennyire vigasztal, hogy annyira borzalmasan rosszul nem játszottunk mint mondjuk a real elleni uccsó 30 percben, vagy a ketrecharcosok elleni első félidőben. jó, nem volt űrfoci, de azért volt 3-4-5 tiszta helyzetünk. tipikusan olyan meccs volt, amiből van évente 2, hogy ha regelig játszunk se lövünk gólt.
Ezzel totál egyetértek. Nem volt ez olyan vészes szerintem tegnap, ötlettelenek voltunk javarészt sajnos, meg szerencsétlenek - Ini lövései pl -, de akarás legalább volt. Ilyen hozzáállással - és normális kezdővel - szerintem simán meglehet a többi meccs majd, nem volt egyáltalán olyan érzésem, hogy már tesznek az egészre a srácok.. Ticot meg kell verni valahogy, az adhat egy lökést, és azzal a lendülettel a bajnokságot már csak behúzzuk.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.10. 11:38:10

visca el barca írta:hát azért azokat a 16osnál blokkolt lövéseket kapuralövésnek nevezni elég meredek :D
Statisztika szerint az mind kapura lövés. :D De vonatkoztassunk el ettől akkor is a lejjebb linkelt stat miszerint mennyire sikertelenek a cselek is mutatja, hogy a hatékonysággal nagy a gond.....És ez a lövési mutatja, hogy Messi próbálkozik (elvileg most volt a legtöbb) de nagyon gyatra és hát gólt se mostanában lőtt.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése