Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3289
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.12.01. 17:31:41

gránit írta:
2020.11.30. 14:19:58
Köszönöm a 2.részt is..... :D
A lényeget tekintve hasonlóan gondolom, bár tény, ezek benyomásokra épülnek.
Ahogy korábban is írtam, kicsit nyersebb, fafágósabb a véleményem, ami az idő múlásával és az események történéseinek folyamata közben csak megerősítést nyert.
Piqué a nagy ürülék keverő Bartó cinkostárs, Leo a jóindulatú balfék a pályán kívüli történetekben.
A pályán látjuk, hogy mi van, az nem kíván többet, elég nézni és látni a meccseket.
Barto - Piqué cinkostársi viszony a 2015 ősze óta tartó lejtmenet legfőbb oka. Szinház volt minden, Piqué előretolta Messit a csk is csak rá van erőltetve....Piqué egy élősködő rosszindulatú önző féreg, kisebb meló lett volna szinten tartani ezt a csapatot, mint az ügyeskedéssel és manipulációkkal csúnyán kimúlni hagyni.....döntően azért kapaszkodik a mielőbbi visszatérésbe is, hogy ne nagyon essen ki a befolyása alól az öltöző.....ez már régen nem a fociről szól, az csak az eszköz a kezében....Bartoval még utolsó pillanatban hosszabbított, nem véletlenül....Barto éra legnagyobb haszonélvezője, miközben 4 éve már a kezdőben sem lenne helye....sérülését kihasználva a mártír szerep eljátszása következik....amúgy nem volt ő akkora játékos akinek a mezét visszavonultatnám :mrgreen:
Nem látok olyan elnökjelöltet, akiben égne tűz, dúlna a vágy.....Font langyosnak tünik, Laporta olyan csináltam egyszer egy jó Barcát, hátha ez sikerni fog megint.....lehet, hogy nem az elnök személye lesz fontos, hanem az, hogy milyen emberekkel veszi körbe magát....azért bizakodó vagyok
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2470
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.01. 12:41:33

Peter írta:
2020.11.30. 22:22:29

Leo nyilvánosan és folyamatosan kritizálta a klub szakmai koncepcióját....olyan nincs, hogy Leo ne tudná, honnan hová, mikortól és miért süllyed a hajó.....milyen és miért olyan a mögötte lévő csapat....miközben tuti nagy cimborák ők így együtt (Leo, Piqué, Busi, SR, Alba).....nyilván más a barátság, más az "üzlet"....de ez akkor is kicsit ellentmondásos nekem.....
Ez a sava-borsa a dolognak, csak akkor már nagyon hosszú lett volna a levelem egyhuzamban. Az első rész a katalán befolyás általad említett Piqué-Bartomeu-féle összefonódására vonatkozott, a második rész Messi és a játékostársak viszonyára, a játékospolitika fényében. Messi nagyon akarta az átalakulást, ez egyértelmű, ennek hangot is adott, és ez értelemszerűen sok csapattárs távozását jelentette volna. Ez látszólag valóban ellentmondásos, de csak akkor, ha feltételezzük, hogy Messi a változásokkal egyidejűleg akarta a többiek maradását is, ami természetesen ellentmondásos. Suárez, Alba és Messi nagyon jó barátok. A többiekkel viszont szerintem Messi már közel sincs ilyen közeli kapcsolatban, és nem ragaszkodik senki kezdőtagságához, így válik a külső szemlélő számára összeegyeztethetővé az, hogy változásokat akart, és ez sokak fejébe került volna. Ő ezeket a fejeket szerintem egyáltalán nem sajnálta volna. Sok játékost a katalán befolyás tartott és tart a csapatban, enélkül a befolyás nélkül Piqué 2024-ig szóló hosszabbítása sem lett volna lehetséges. Ez a befolyás jóval erősebb Messinél a keret és a kezdőtagság alakítását illetően. Így ez az ellentmondás, hogy Messi átalakulást akart, mégis sokan maradtak, akik mehettek volna, úgy oldható fel, hogy ezeknek a játékosoknak a maradását nem Messi akarta és lobbizta ki. Szerintem Messi inkább a távozásukat akarta.

Nincs rálátásunk, következtetni viszont tudunk. Messi változásokat akart, így nehezen tudom elképzelni, hogy bárkinek a biztos helyéért lobbizna, ez legfeljebb Suárezre és Albára lehetett igaz, és Suárez esetén keresztül is láthatjuk, mennyire nincs befolyása a klub döntéseire - lásd a korábbi üzenetemet. Hogy ki marad és ki megy, arra szerintem neki nincs befolyása, ahogy arra sem, hogy konkrétan hogy nézzen ki a kezdőcsapat. A saját érdekeit sem tudta nyáron keresztülvinni, még a saját helyzetét sem tudta alakítani, nem hogy a keretét. Emellett szerintem nincs szoros baráti kapcsolatban a játékosok nagy többségével, nem ragaszkodik és lobbizik senki kezdőtagságáért, ha megtehetné se tenné szerintem, sőt, a változások akarásának a tudatában sokakat inkább a csapaton kívül látna.

A pályán tudja alakítani a folyamatokat, lásd a támadósor elrendezését (lásd Suárez szélről középre). Emellett a saját lecserélhetetlenségét kiharcolta magának, a pályán ő a főnök. Hogy konkrétan ki játsszon és ki legyen a kezdő, arra szerintem parancsot nem tud kiadni. Ami már stratégiai döntés, abban szerintem nem tud dönteni. Azt tudom elképzelni, hogy az edzéseket, a felkészülést meg tudja határozni, az öltözőben bárki(k)nek adhat fejmosást, ezekben az informális dolgokban van szerintem szerepe és befolyása. De ezek csak következtetések. Hogy a változásokért kiket áldozott volna be, kiket küldene el, ha tehetné, nem tudjuk, mert ilyesmiről nem beszél, és a játékospolitikával kapcsolatban is csak a koncepció hiányát és a lyuktömködős szemléletet kritizálta, konkrét személyeket sosem említ. De az egyértelmű, hogy a változások személyek távozásával is jártak volna, ez azért sok mindenre enged következtetni.

Én köszönöm a kérdést, és visszakérdeznék, hogy te hogy látod ezeket, mert a szezon előtti értékelésedről én például lemaradtam, és lehet hogy sokan mások is.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3289
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.12.01. 12:00:19

gránit írta:
2020.11.30. 14:19:58
Köszönöm, hogy megtiszteltél a válaszoddal....!
Kicsit finomabban, diplomatikusabban fogalmaztál, mint ahogy én gondolom.....rövidebben, de velősen írtam a topicjába még szezon előtt.....de több szem többet lát.... :roll:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.12.01. 11:17:39

vargazoli írta:
2020.12.01. 00:36:15
Szerintem Messi kamatos kamattal visszaadta azt a klubnak amit a klub érte tett.
Valószinűleg lett volna más klub is aki hajlandó lett volna fizetni a gyógykezelését, vagy egy részét, csak akkor talán nem ilyen rakétaszerű a pályafutása.
De egy ilyen őstehetség előbb utóbb megmutatta volna magát.
Ha tévednék, és ez már sosem fog kiderülni, Messi akkor is törlesztette már réges-rég az adósságát.
Ezzel szemben a klub magára hagyta, úgy emberileg, mint társak tekintetében.
Ezredik bőrt akarták lehúzni róla, és ha nem ment a szekér rögtön megvolt a bűnbak is.
Ebből az áldatlan állapotból lett elege, ezért olyan kedvetlen, megkeseredett.
Kicsit szurkolok annak, hogy menjen el, mondjuk a MC-be és lássunk még pár évig Messi varázslást.
Persze még jobb lenne , ha ezt a Barcában tudná véghez vinni, de erre kevés esélyt látok.
Se pénz, se használható játékosok, vagy akik vannak azok hosszú időre kiestek.
Az egész labdarúgó társadalomnak szerezhetne még örömöt.
Ezt én vica-versa dolognak érzem. Bőven kapott annyit a klubtól, mint amit ő adott. Nem csak a gyógykezeléséről van szó. Mind az anyagi szempont, mind megbecsülés, a tisztelet és a szurkolóktól kapott szeretet visszaadta azt amit ő tett.
És azokkal a társak nélkül, akikkel együtt játszott ilyen sikereket ő sem érhetett volna el.
A helyzet a közelmúltban változott. De ezt nem csak ő, hanem az egész klub megsínylette és azért ő ezalatt is kiemelt helyet foglalt el.

gránit írta:
2020.11.30. 23:22:56
Peter írta:
2020.11.30. 22:22:29

Érdekelne a véleményed.....sosem titkoltam, hogy szerintem Piqué a legnagyobb zsugás, ő és a katalán mag Bartóval egyetemben volt a megújulás akadálya - évek óta - (többször több helyen kifejtettem, de most nem ez a lényag).....ugyanakkor Leo nyilvánosan és folyamatosan kritizálta a klub szakmai koncepcióját....olyan nincs, hogy Leo ne tudná, honnan hová, mikortól és miért süllyed a hajó.....milyen és miért olyan a mögötte lévő csapat....miközben tuti nagy cimborák ők így együtt (Leo, Piqué, Busi, SR, Alba).....nyilván más a barátság, más az "üzlet"....de ez akkor is kicsit ellentmondásos nekem.....
Ez egy nagyon érdekes téma, és itt a közvélemény szerintem vakvágányon járt az elmúlt években. Sokszor előjött az, hogy Messi irányítja a háttérből az egész klubot, mint valami marionett-bábut, ő irányít mindent, az öltözőt, a döntéseket, mindent; miközben a nyilatkozataiból és a nyári távozási szándékából nekem pont nem az tűnt ki, hogy itt ő irányítaná a szálakat, éppen ellenkezőleg. Szerintem Messi szerepe a csapatban inkább szakrális, informális. Ahogy írtad is, a zsugákat szerintem sem ő osztja. Nekem a nyilatkozataiból egyáltalán nem úgy tűnik, hogy ő osztaná itt a lapokat, éppen ellenkezőleg, pont hogy fasírtban volt a vezetőséggel, és aki egy klubot marionett-bábuként mozgat, az nem akar így távozni.

Emögött különböző okok lehetnek, például az, hogy Messi nem politikus alkat, nem intrikus fajta. Ő szerintem egy magánakvaló zseni, többen mondták róla bennfentes körökből (pl. Romario), hogy Asperger-szindrómás, ami lehetővé teszi, hogy egy konkrét dologban elképesztően jó legyen, az egész életét arra hegyezze ki, ami azzal is jár, hogy más készségei viszont egyáltalán nem fejlődtek ki, mert egy konkrét dolog köti le, és arra koncentrál. Szerintem ő ezekből a politikai csatározásokból pont hogy nem tudott sikeresen kijönni, mert az ehhez szükséges készségekkel kevésbé rendelkezik. A nála intrikusabb emberek fel tudták őrölni az évek során, és ebből (is) lett szerintem elege. Ő a pályán tudta meghatározni a dolgokat - pl. engedte, hogy Suárez középen játsszon, emlékezhetünk, hogy eleinte ő is inkább a szélen volt, mint Villa -, a pályán kívüli csatározásokban viszont szerintem nem tudta úgy megállni a helyét, ahogy azt szerette volna. Elege volt abból, hogy nem tudnak köré BL-győztes csapatot építeni, elege lett abból, hogy nem elég vaskos a keret, és a lyukakat mindig csak más csapatrészekből való átcsoportosításokkal akarták toldozni-foldozni, lásd Roberto a jobbszélen, Coutinhónak sem találták a helyét, majd Griezmann a szélen stb. Ebből a koncepciótlanságból lett elege, és szerintem leginkább abból, hogy ez ellen semmit nem tehetett.
A kolléga szerintem nem feltétlenül a klubra, hanem az öltözőre való ráhatására célzott edzőstől, játékosostól egyaránt (javítson ki ha tévedek). Amiben azért bőven lehet igazság. Egy Valverde, Setien, Koeman nem fog szembemenni vele. Ezalatt nem azt értem, hogy ő állítja össze a taktikát, kezdőt stb., de olyan szabad keze valószínűleg nincs. Jó példa erre Lucho kezdeti intézkédései, amikor csúnyán össze is rúgták a port és ha Xavi nincs nem biztos, hogy ilyen sikeres időszak lett volna.
A klubon belül már nem valószínű, hogy döntő szava lenne vagy egyáltalán bele akarna szólni a működésbe, annyit viszont el tudok képzelni, hogy sportszakmai téren meghallgatják a véleményét. Tata kinevezése egy elég érdekes téma volt, illetve, hogy Valverde -akivel köztudottan nagyon jó kapcsolata volt- a római, de még a liverpooli szégyen után is a padon maradhatott.
Azt pedig nem igazán bizonyítja semmi, hogy magával a klubbal bármilyen konfrontációja lett volna, ha jól emlékszem ő említette, hogy nem a klubbal, hanem Bartoval áll szemben.
Ugyanakkor ezek mind találgatások, ebbe soha nem fogunk belelátni, legfeljebb ilyen-olyan pletykákból meríthetünk információt.
Forca Barca!!!!
vargazoli
Jugador del Barça
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2010.09.28. 13:57:02

2020.12.01. 00:36:15

Szerintem Messi kamatos kamattal visszaadta azt a klubnak amit a klub érte tett.
Valószinűleg lett volna más klub is aki hajlandó lett volna fizetni a gyógykezelését, vagy egy részét, csak akkor talán nem ilyen rakétaszerű a pályafutása.
De egy ilyen őstehetség előbb utóbb megmutatta volna magát.
Ha tévednék, és ez már sosem fog kiderülni, Messi akkor is törlesztette már réges-rég az adósságát.
Ezzel szemben a klub magára hagyta, úgy emberileg, mint társak tekintetében.
Ezredik bőrt akarták lehúzni róla, és ha nem ment a szekér rögtön megvolt a bűnbak is.
Ebből az áldatlan állapotból lett elege, ezért olyan kedvetlen, megkeseredett.
Kicsit szurkolok annak, hogy menjen el, mondjuk a MC-be és lássunk még pár évig Messi varázslást.
Persze még jobb lenne , ha ezt a Barcában tudná véghez vinni, de erre kevés esélyt látok.
Se pénz, se használható játékosok, vagy akik vannak azok hosszú időre kiestek.
Az egész labdarúgó társadalomnak szerezhetne még örömöt.
Mert azért valljuk be: Pelét, Kocsist, Maradonát, hangyás képsorokról ismerjük, a csodás Cruyff-ról is pár megmozdulás ami ránk maradt.
Ezzel szemben Messi egész eddigi pályafutását színesben HD minőségben felvéve visszajátszva ,kimerevítve 8-10 kameraállásból követhettük végig.
Ezt nem lehet eléggé értékelni megbecsülni.
Azokért a cselekért, szabadrúgásokért kulcspasszokért nézzük ezt a sportágat, amiből töményen kaphattuk tőle.
Lehet évtizedek telnek el , amíg egy ilyen zseni születik.Addig be kell érnünk Neymár trükközésével, Mbappe gyorsaságával, De Bruyne átadásaival, CR emberfeletti izomzatával, és hozzáállásával, de így minden egyben nem található játékos ,és sajnos nem minden évszázadban teremnek ilyenek.
Ezért szurkoljunk Messinek, találja meg a boldogságát, mert az garancia nekünk is hogy tovább áélvezzük a varázslatát.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2470
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.30. 23:22:56

Peter írta:
2020.11.30. 22:22:29
gránit írta:
2020.11.30. 00:28:30
Érdekelne a véleményed.....sosem titkoltam, hogy szerintem Piqué a legnagyobb zsugás, ő és a katalán mag Bartóval egyetemben volt a megújulás akadálya - évek óta - (többször több helyen kifejtettem, de most nem ez a lényag).....ugyanakkor Leo nyilvánosan és folyamatosan kritizálta a klub szakmai koncepcióját....olyan nincs, hogy Leo ne tudná, honnan hová, mikortól és miért süllyed a hajó.....milyen és miért olyan a mögötte lévő csapat....miközben tuti nagy cimborák ők így együtt (Leo, Piqué, Busi, SR, Alba).....nyilván más a barátság, más az "üzlet"....de ez akkor is kicsit ellentmondásos nekem.....
Ez egy nagyon érdekes téma, és itt a közvélemény szerintem vakvágányon járt az elmúlt években. Sokszor előjött az, hogy Messi irányítja a háttérből az egész klubot, mint valami marionett-bábut, ő irányít mindent, az öltözőt, a döntéseket, mindent; miközben a nyilatkozataiból és a nyári távozási szándékából nekem pont nem az tűnt ki, hogy itt ő irányítaná a szálakat, éppen ellenkezőleg. Szerintem Messi szerepe a csapatban inkább szakrális, informális. Ahogy írtad is, a zsugákat szerintem sem ő osztja. Nekem a nyilatkozataiból egyáltalán nem úgy tűnik, hogy ő osztaná itt a lapokat, éppen ellenkezőleg, pont hogy fasírtban volt a vezetőséggel, és aki egy klubot marionett-bábuként mozgat, az nem akar így távozni.

Emögött különböző okok lehetnek, például az, hogy Messi nem politikus alkat, nem intrikus fajta. Ő szerintem egy magánakvaló zseni, többen mondták róla bennfentes körökből (pl. Romario), hogy Asperger-szindrómás, ami lehetővé teszi, hogy egy konkrét dologban elképesztően jó legyen, az egész életét arra hegyezze ki, ami azzal is jár, hogy más készségei viszont egyáltalán nem fejlődtek ki, mert egy konkrét dolog köti le, és arra koncentrál. Szerintem ő ezekből a politikai csatározásokból pont hogy nem tudott sikeresen kijönni, mert az ehhez szükséges készségekkel kevésbé rendelkezik. A nála intrikusabb emberek fel tudták őrölni az évek során, és ebből (is) lett szerintem elege. Ő a pályán tudta meghatározni a dolgokat - pl. engedte, hogy Suárez középen játsszon, emlékezhetünk, hogy eleinte ő is inkább a szélen volt, mint Villa -, a pályán kívüli csatározásokban viszont szerintem nem tudta úgy megállni a helyét, ahogy azt szerette volna. Elege volt abból, hogy nem tudnak köré BL-győztes csapatot építeni, elege lett abból, hogy nem elég vaskos a keret, és a lyukakat mindig csak más csapatrészekből való átcsoportosításokkal akarták toldozni-foldozni, lásd Roberto a jobbszélen, Coutinhónak sem találták a helyét, majd Griezmann a szélen stb. Ebből a koncepciótlanságból lett elege, és szerintem leginkább abból, hogy ez ellen semmit nem tehetett.

Nem tudom, hogy Piqué-vel mekkora cimborák ők, nem tenném rá a nyakamat arra, hogy puszi pajtások lennének. Suárezzel és Albával nagyon jó barátok, Piqué-vel nem tudom... A katalán befolyás, amit írtál, szerintem jóval erősebb, mint Messi, és itt nem is konkrét emberekről van szó. Nehezen tudom elképzelni, hogy Roberto osztja a lapokat, szerintem ezek kimondatlan dolgok. Mindenki tudja, hogy mi van, aki katalán, az élvez némi kiváltságot. Nehezen tudom elképzelni, hogy Busquets vagy Alba sakkban tartja a vezetőséget és rettegett személyek lennének a klub háza táján, szerintem ezek maguktól értetődő dolgok, íratlan szokásjogok, amiket nem is kell napi szinten hangsúlyozni. Ha katalán vagy, kicsit más megvilágításba kerülsz, és egy jó meccsből évekig meg tudsz élni. Ez nem konkrét személyek hatalmáról/befolyásáról szól, hanem egy általános dolog, amit élvez Roberto is, Busquets is. Ezt pedig Messi nem tudja megváltoztatni, akkor sem, ha telesírná ezzel a médiát. Ha pedig van olyan katalán a csapatban, aki még intrikus alkat is, annak sokkal erősebb a befolyása a döntésekben. Roberto vagy Busquets nem hiszem, hogy meg mernének mukkanni Messi jelenlétében, és nem hiszem azt sem, hogy a háttérben kavarnának. Őket szerintem egy általános kiváltság védi, személyesen szerintem nem sok vizet zavarnak. De ha van katalán, akinek van ehhez affinitása, annak erősebb lesz a befolyása.

Piqué abszolút politikus alkat. Hogy ennek napi szinten milyen hatása van a klubra, abba sajnos nem látunk bele. Róla már inkább el tudom képzelni, hogy mindenki háta mögött, zárt ajtók mögött elkezd kavarni a vezetőkkel, hogy kinek mi legyen a sorsa, kinek kell mennie, ki maradjon stb. Szerintem ha a játékosok egyöntetűen, egybehangzóan azt akarták volna, hogy Bartomeu menjen, akkor meg tudták volna dönteni. Messi egyértelműen ellentétben állt vele. Bartomeu mégsem bukott meg a sociók aláírásgyűjtéséig. A következtetés: szerintem a katalán klikk nem volt Bartomeu ellen. Egyetértek veled, szerintem is volt itt egy összefonódás. Nem is hullottak a fejek 2-8 után, pedig a katalán klikkből jónéhány embernek a fejét követelték a szurkolók világszerte. És ki vitte el a balhét? Suárez. Ez sem éppen azt támasztja alá, hogy Messi irányítja a szálakat a klubnál.

Piqué szerintem nem volt Bartomeu-ék ellen, egy politikus alkat joviális, mindig mindenkivel jóban akar lenni, hogy az uram-bátyám kapcsolatokat a kellő pillanatban aktiválhassa. Ő nem fogja a katalán "elittel" összerúgni a port, oda akar bekerülni, klubelnök akar lenni, egy ilyen figura pedig sosem tudhatja, melyik haveri kapcsolatnak mikor veszi majd hasznát, így sosem konfrontálódik az éppen aktuális status quo-val. Ő az éppen aktuális vezetéssel mindig jóban akar lenni, ez a szemlélet pedig, ahogy a katalán elfogultság is, abszolút összeegyeztethetetlen egy alapvetően progresszív szemlélettel rendelkező klub értékeivel. Ha van intrika, ami felszínen tartotta Bartomeu-t, akkor az ez. Piqué persze kritizálta is Bartomeu-t, de hát már mikor... Lenyilatkozta, hogy ő másként bánt volna Messivel, mondta ezt októberben, amikor Bartomeu-nak gyakorlatilag már vége volt. Piqué azzal már csak a saját népszerűségét akarta növelni, kockázat nélkül. Bartomeu-nak akkor már mindegy volt. 2020. októberében lenyilatkozta, hogy 2015 óta tart a folyamatos lecsúszás. Addig persze nem beszélt ilyesmiről, de ahogy bukott a főnök, már mindjárt megeredt a nyelve. Amíg Bartomeu pozícióban volt, esze ágában nem volt nekimenni, de amint bukott, Piqué is hirtelen "kritikus" lett, hogy a jó oldalra, az ellenállók oldalára pozicionálja magát. Az intrikus személyiségek tipikus helyezkedő, önmagukat pozicionáló stratégiája.

Én annak örültem volna, ha Messi kicsit bővebben beszél ezekről a dolgokról abban a mélyinterjújában. Nyilván nem akart páros lábbal emberekbe beleszállni, hiszen maradt a klubnál, ezekkel az emberekkel kell napi szinten együtt dolgoznia, együtt utaznak az idegenbeli meccsekre, együtt töltik a napjaik jelentős részét. Nyilván nem akarta még inkább feszíteni a húrt közte és a klub között. De én örültem volna, ha egy kicsit több utalást tesz ezekre a dolgokra. Szerintem neki szakrális hatalma van, és a pályán ő a főnök. Amint lelépnek a pályáról, az intrikákat szerintem nem ő határozza meg, sőt, az elmúlt években egyértelműen nem az ő elképzelései szerint haladt a klub, és ebből elege is lett.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2020.12.01. 02:30:07-kor.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3289
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.30. 22:48:40

Chino írta:
2020.11.30. 16:27:08
Olyannyira nem tűnik súlyosnak, hogy a Cadíz ellen már akár vissza is térhet, Araujo pedig már a társakkal edz és Umtiti is lassan játékengedélyt kap (bár ez már egy ideje így van). Legalábbis a Mundo szerint.
Umtiti.....Umtiti.....egy jó Umtiti, mint egy falat kenyér az éhező pocaknak, úgy kellene....neki is ugyanúgy mint Gríznek el kell kezdenie törleszteni a klub felé.....nagy adós mindkettő
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3289
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.30. 22:22:29

gránit írta:
2020.11.30. 00:28:30
Érdekelne a véleményed.....sosem titkoltam, hogy szerintem Piqué a legnagyobb zsugás, ő és a katalán mag Bartóval egyetemben volt a megújulás akadálya - évek óta - (többször több helyen kifejtettem, de most nem ez a lényag).....ugyanakkor Leo nyilvánosan és folyamatosan kritizálta a klub szakmai koncepcióját....olyan nincs, hogy Leo ne tudná, honnan hová, mikortól és miért süllyed a hajó.....milyen és miért olyan a mögötte lévő csapat....miközben tuti nagy cimborák ők így együtt (Leo, Piqué, Busi, SR, Alba).....nyilván más a barátság, más az "üzlet"....de ez akkor is kicsit ellentmondásos nekem.....
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2470
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.30. 22:10:19

Peter írta:
2020.11.30. 21:33:43
Egyébként a sors igazságtalansága a védőkre nézve - elismerem annak ellenére, hogy a védelem teljes megújítása mellett vagyok -, hogy egy hiba is végzetes lehet.....míg a gólvágók kimaradt ziccerei felett hajamosak vagyunk túllépni.....
Persze teljesen más egy tartósan instabil védelem, amikor a gyomrod is összeugrik, ha az ellenfél csak átlép a térfelünkre.....
Ez teljesen így van. Ahogy elől is sokkal több kockázatot lehet vállalni, ha a játékosok tudják, hogy egy-egy labdavesztés nem fogja nagy valószínűséggel a vesztünket okozni a gyors ellentámadások miatt.

Amit zsoltfree még korábban írt, hogy nem kell minden B-ből feljövő embert az új Puyolnak kikiáltani, azzal is egyetértek, nagy általánosságban. Itt most szerintem konkrétan olyan emberekről van szó, akiket bátran be lehet vetni, ahogy Fati esetében is jó döntés volt egy hosszasan elnyúló beépítési program helyett felgyorsítani ezt a folyamatot. És hogy a témák összeérnek, Fati kidőlt, ennek ellenére a pályára tudtunk küldeni egy támadósort a hétvégén, amelynek minden kezdő tagja be tudott találni. Ezért van szükség egy bő keretre, ami persze törvényszerűen azzal jár, hogy valaki le fog lépni, és akit pótolni kell majd.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3289
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.30. 21:33:43

Egyébként a sors igazságtalansága a védőkre nézve - elismerem annak ellenére, hogy a védelem teljes megújítása mellett vagyok -, hogy egy hiba is végzetes lehet.....míg a gólvágók kimaradt ziccerei felett hajamosak vagyunk túllépni.....
Persze teljesen más egy tartósan instabil védelem, amikor a gyomrod is összeugrik, ha az ellenfél csak átlép a térfelünkre.....
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1981
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.11.30. 20:19:41

zsoltfree írta:
2020.11.30. 19:57:30
Ezt értem, és egyébként én nagyon támogatom, hogy fiatalokat építsünk be, főleg ha az saját nevelés. Viszont ez úgy buli, ha van egy poszt, amire van egy jó kezdőjátékosunk, és ennek akár egy gyengébb cseréje, akivel versenyezhet ez a fiatal, vagy ez a fiatal lenne maga a csere. (pl fel nem fogom, hogy Cuccurellat miért adtuk el, miközben vettünk egy fogalmatlan Firpot, akiről látszik, hogy sem múltja, sem jövője). Csatárposzt ugyanez. Azért egy Alcacert inkább elnéznék most itt, ha már egyszer megvettük.... vagy még lehetne sorolni. Viszont ez úgy jó, ha előtte van jobb, mert ha nem válik be a fiatal, akkor nincs semmi baj. Most viszont, ha nem válik be, akkor elég nagy baj van. Szóval a helyzet egyáltalán nem ideális sajnos. De az eredeti kiakadásom a sérülések miatti örülés volt...
Ez papíron jól nézhetne ki, de azért nem így működik a valóságban.

Azoknak, akik a sérülésekben lehetőségeket látnak, totál igazuk van abban, hogy másképp pl. egy Piqué az életben nem szorulna ki a kezdőből. Ha az új edző egyik meccsről a másikra száműz egy ilyen hangadót, az csak rosszul sülhet el a számára. Ettől jóval jobban veszi ki magát, ha nem száműzni kell, csak már nem tud visszajönni a kezdőbe, mert a sérülése miatt közben kiszorult.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2470
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.30. 20:19:13

zsoltfree írta:
2020.11.30. 19:57:30
gránit írta:
2020.11.30. 14:19:58
Minden saját nevelés az alsóbb osztályokból lett beemelve a nagycsapatba. Xavi nyilatkozta, hogy...
Ezt értem, és egyébként én nagyon támogatom, hogy fiatalokat építsünk be, főleg ha az saját nevelés. Viszont ez úgy buli, ha van egy poszt, amire van egy jó kezdőjátékosunk, és ennek akár egy gyengébb cseréje, akivel versenyezhet ez a fiatal, vagy ez a fiatal lenne maga a csere. (pl fel nem fogom, hogy Cuccurellat miért adtuk el, miközben vettünk egy fogalmatlan Firpot, akiről látszik, hogy sem múltja, sem jövője). Csatárposzt ugyanez. Azért egy Alcacert inkább elnéznék most itt, ha már egyszer megvettük....
Szerintem adódik úgy, hogy ez az átmenet, ez a versenyeztetés kimaradhat, és valakit be lehet dobni a mélyvízbe, azaz a kezdőbe. Ez van, amikor nyilvánvaló, van, amikor kevésbé. Dest esetében kb. első ránézésre lehetett szerintem látni, hogy jobb lesz, mint Roberto. Mivel Lenglet hamar visszatér, a kérdés az, hogy Koeman visszarakja-e a kezdőbe. Alcacerrel kapcsolatban teljesen egyetértek, sajnáltam, hogy távozott.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2020.11.30. 20:19:58-kor.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.30. 19:57:30

gránit írta:
2020.11.30. 14:19:58
Minden saját nevelés az alsóbb osztályokból lett beemelve a nagycsapatba. Xavi nyilatkozta, hogy...
Ezt értem, és egyébként én nagyon támogatom, hogy fiatalokat építsünk be, főleg ha az saját nevelés. Viszont ez úgy buli, ha van egy poszt, amire van egy jó kezdőjátékosunk, és ennek akár egy gyengébb cseréje, akivel versenyezhet ez a fiatal, vagy ez a fiatal lenne maga a csere. (pl fel nem fogom, hogy Cuccurellat miért adtuk el, miközben vettünk egy fogalmatlan Firpot, akiről látszik, hogy sem múltja, sem jövője). Csatárposzt ugyanez. Azért egy Alcacert inkább elnéznék most itt, ha már egyszer megvettük.... vagy még lehetne sorolni. Viszont ez úgy jó, ha előtte van jobb, mert ha nem válik be a fiatal, akkor nincs semmi baj. Most viszont, ha nem válik be, akkor elég nagy baj van. Szóval a helyzet egyáltalán nem ideális sajnos. De az eredeti kiakadásom a sérülések miatti örülés volt...
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2020.11.30. 19:44:23

gránit írta:
2020.11.30. 14:19:58
Lenglet sérülése egyébként nem tűnik súlyosnak. Koeman viszont megszidta két súlyos labdavesztéséért. Mivel, ahogy ki is fejtetted, nincs sok emberünk hátul, térjen vissza minél hamarabb, de szigorúan a padra.

https://fcbarcelonalatestnews.com/koema ... ry-156406/
Az itteni fooldali cikk alapjan Mingueza-t szidta le, persze a ketto nem zarja ki egymast, bar nekem gyanus, hogy az angol cikkbol kifelejtettek, hogy az mar esetleg Minguezara vonatkozik. Mingueza hibaja, amibol a kapufat lottek eleg latvanyos volt, szoval az nem lenne meglepo, ha amellett nem ment el szo nelkul Koeman.(amugy nincs jelentosege az egesznek)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.11.30. 16:27:08

gránit írta:
2020.11.30. 14:19:58


Lenglet sérülése egyébként nem tűnik súlyosnak. Koeman viszont megszidta két súlyos labdavesztéséért. Mivel, ahogy ki is fejtetted, nincs sok emberünk hátul, térjen vissza minél hamarabb, de szigorúan a padra.

https://fcbarcelonalatestnews.com/koema ... ry-156406/
Olyannyira nem tűnik súlyosnak, hogy a Cadíz ellen már akár vissza is térhet, Araujo pedig már a társakkal edz és Umtiti is lassan játékengedélyt kap (bár ez már egy ideje így van). Legalábbis a Mundo szerint.
Forca Barca!!!!
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2020.11.30. 15:12:14

Nem passzol ide, de érdekes hír, hogy miközben a játékosok fizetésére sincs már elegendő pénz, Setién beperelte a Barcát 4.000.000 €-ra:

https://www.origo.hu/sport/futball/2020 ... lubot.html
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2470
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.30. 14:19:58

Minden saját nevelés az alsóbb osztályokból lett beemelve a nagycsapatba. Xavi nyilatkozta, hogy a B-csapat lehet akár a negyedosztályban is, a lényeg a játékfilozófia átadása és a kiugró tehetségek kiemelése, akik nem a másod-/harmad-/negyedosztály szintjén mozognak. Nem kell ettől ennyire tartani. Akkor lenne most ebben kockázat, ha azok, akiket felváltanak, jól játszottak volna. Így nincs is kockázat.

https://www.eurobarca.hu/hirek/interju/ ... alyban-is/

Lenglet sérülése egyébként nem tűnik súlyosnak. Koeman viszont megszidta két súlyos labdavesztéséért. Mivel, ahogy ki is fejtetted, nincs sok emberünk hátul, térjen vissza minél hamarabb, de szigorúan a padra.

https://fcbarcelonalatestnews.com/koema ... ry-156406/
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.30. 13:54:43

gránit írta:
2020.11.30. 12:00:58
"Ki mondta, hogy jó "módszer", ha a tapasztalt játékosaink kiesnek? Az lett volna jó, ha ezek a tapasztalt játékosok a padra kerültek volna, és átadják a stafétabotot a fiataloknak." - igen, ezt írtam én is, hogy ez ideális esetben jó lenne, de nincsenek fiatalok. Persze végül is van, de azért, mert van egy utánpótlás csapat és ott játszik több is. Csak nem véletlenül játszik ott, és még ilyen védők nélküli időszakban sem volt szó róla év elején, hogy felkerül az első csapatba akár csak edzésre. Araujo ő itt van ugyan, de őt sem olyan embernek szántuk, aki minden meccsen kezdő lesz 90 percig. Most pedig x ideig kb ez vár rá. Annyiban mondjuk nem stresszelek, hogy a kapusunk egy állat és néha azt hiszem, hogy előtte még én is játszhatnék, de azért ez 1-1 meccsre oké, és ha beválik, akkor többre, de itt pár lépcső kimaradt a védők utánpótlásánál.

"Egyébként, ha már károgónak nevezel másokat, én ezt most megfordítanám, vannak ígéretes játékosaink, miért is ez a bizalmatlanság feléjük? Mindenkinek meg kell kapnia az első esélyt egyszer. Miért is ez a "károgás" akkor velük szemben? Szerintem bízzunk bennük, amilyen katasztrofális teljesítményt nyújtó embereket váltanak fel, egyébként sincs bennük semmi kockázat." Itt nem első esélyről van szó, hanem arról, hogy most bizonyos emberek stabil kezdők lesznek akiket a spanyol 3-ból rángattak fel. És ha ő lesérül, vagy nem úgy válik be mint ahogy azt sokan itt remélik, akkor tök mindegy, nem tudják lecserélni, csak egy Firpora, vagy Sergire...
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2470
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.30. 12:00:58

zsoltfree írta:
2020.11.30. 11:05:52

"A "károgók" pont arra mutatnak rá már több mint egy éve, hogy vannak posztok, ahol szűken vagyunk, és egy sérüléshullám komolyan bekavarhat" - Oké, és erre az a jó módszer, ha a tapasztalt játékosaink majd kiesnek?
Ki mondta, hogy jó "módszer", ha a tapasztalt játékosaink kiesnek? Az lett volna jó, ha ezek a tapasztalt játékosok a padra kerültek volna, és átadják a stafétabotot a fiataloknak.

Egyébként, ha már károgónak nevezel másokat, én ezt most megfordítanám, vannak ígéretes játékosaink, miért is ez a bizalmatlanság feléjük? Mindenkinek meg kell kapnia az első esélyt egyszer. Miért is ez a "károgás" akkor velük szemben? Szerintem bízzunk bennük, amilyen katasztrofális teljesítményt nyújtó embereket váltanak fel, egyébként sincs bennük semmi kockázat.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3289
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.30. 11:24:34

Egy csapatnak szurkol itt mindenki.....jóban s rosszban....:)))
A helyzet adott....ezt kell(ene) Koemannak megoldani minimum a választásig....onnantól elnök úré lesz a főszerep
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.30. 11:05:52

"A "károgók" pont arra mutatnak rá már több mint egy éve, hogy vannak posztok, ahol szűken vagyunk, és egy sérüléshullám komolyan bekavarhat" - Oké, és erre az a jó módszer, ha a tapasztalt játékosaink majd kiesnek? Ezek nem kutyaütők, nem egy két meccsen felkapott emberektől van szó. Tehát biztosan van tudás, inkább azt kéne kihasználni. Persze, én is jobban örülnék (és biztos vagyok benne, hogy Piqué maga is), ha lett volna pár jó védő igazolás, és Piqué mondjuk szépen lassan padra szorulhat. De mivel nem érkezett elé senki, így az nem megoldás, hogy majd egy B-csapatos gyerek a 3. ligából majd megoldja... Főleg egy ilyen kényes posztot, mint a középső védő, ahol azért nagyon ritka az, ha 23 év alatt valaki világklasszis szintet tud hozni, mert ehhez nagyon kell a tapasztalat is.

"Xavi" - na ezt én sem értem. Oké, Pep például bejött. De ez nem azt jelenti, hogy azért mert itt játszott, akkor majd edzőként tutira megint világverő banda leszünk vele, ha ő lesz az edző. Egyelőre arab ligában edzősködik, ami némileg le van maradva a Barcelonától.

"Szerintem a kivételek vannak többségben..." - bocs valószínű, hogy igazad van, de több ilyen sérülésnek örülő komment után nagyon felment a pupma.

"Peter" - remélem semmi olyat nem láttál az írásomban, amiben azt gondolnád, hogy én Barto-t bármilyen tekintetben visszasírnám, mert már vagy 3 éve várom, hogy tűnjön már el végre. A Messi, Iniesta és társai azért némileg más, mert ők nem azért kaptak lehetőséget, mert épp minden létező járóképes ember lesérült előttük. Messi amikor beállt, akkor szélső játékos volt egy csúcs Ronaldinho és egy Giuly, aki bár nem volt előbbi szintjén, de előtte egy Monaco-t mégis csak elvitt a bl-döntőbe, és nem mondanám egy ügyetlen játékosnak. Tehát Messi ilyen arcok mellett mutatott valamit.

"Viszont mindenki szerette volna, ha a magát már többszörösen lejáratott Pique, Lenglet, Busquets, SR sortól megszabadulunk." - persze, nem voltak jók azt elmúlt években, de volt idén augusztus. Tfh, ezt ezeket az embereket eladjuk, ami a sikertelen év, az életkor miatt, a nagy fizuk miatt, és a formán kívüliség miatt kb az alábbi összegeket kaptuk volna értük: Piqué, Sergi (max 5), SR (max 15), Langlet (max 10). Szóval jó esetben 35 milla. Tehát nem volt pénzünk egy Garciára sem, aki ráadásul nem nevezhető még Piqué szintnek sem jelenleg. Ő érte hiányzott még pár millió, szóval mondjuk 5 millát még ebből az összegből elveszünk akkor marad 30. 30 millából hogy pótolnád a többi 3 embert? És azt is nézd, hogy 1 évvel korábban azért még nem volt ennyire indokolt egy Busi/Piqué csere. Egyébként véleményem szerint Piqué nem a leggyengébb láncszem a középső védők közt. Busi cserének elmegy, és hihetetlen tapasztalata miatt kellenek az ilyenek. SR kb mindenhol bevethető, ő olyan Pedrora emlékeztető. Ilyenből is kell a csapatba 1 sztem. Langlet pedig alapból egy stabil cserének érkezett Piqué és Umtiti mögé. Arról nem ő tehet, hogy gyakorlatilag 2 éve az első vonalban harcol ennek ellenére. Szóval röviden SR és Langlet stabil cserének jó lenne, meg ők kb annak is vannak tartva, csak eléjük kéne ember. Piqué és Sergi pedig igen pótolandó, de idén ez a helyzet miatt nem nagyon lehetséges, de gondolom tudnak a problémáról ott is:)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.30. 09:46:25

zsoltfree írta:
2020.11.29. 22:17:55
Azért eléggé a legalja ez a fórum, eltekintve pár kivételtől. Annak örülni, hogy kiestek játékosok sérülés miatt, ráadásul úgy, hogy amúgy sem vagyunk túl sokan hátul.... Gratulálok ehhez a mentalitáshoz. A rendszeres károgókat már megszoktam, akiknek kb mindig minden **r, de ez a sérülésnek örülünk dolog egy szint lépés. Főleg, hogy kb ilyen Piquének nem kevés dolgot köszönhetünk, és e lehet a pályafutása végét jelenti, de van olyan gyökér aki ennek örül. Jár a taps. Most örülhettek, mert nincs egy egészséges tapasztalt középső védőnk sem. És persze, ti minden évben az aktuális B-ből feljövő cserét mindig kikiáltjátok az új Puyolnak, aztán sírtok, miért nem játszik, és idióta ezért az edző. Majd elmegy máshova, és kb akkor hallottunk a paliról utoljára, mert az utóbbi 10-15 évben volt jópár ilyen, és most mind jobb esetben egy középcsapatban jobb esetben kezdő, de inkább süllyesztő. Kíváncsi leszek, ha "esetleg" nem jön be ez a két B csapatos gyerek középső védőnek, akkor utána mi lesz a sirás tárgya.
Kicsit máshonnan nézem. Senki nem kívánta, hogy Pique dőljön ki hónapokra és veszélyben legyen a maradék karrierje.
Viszont mindenki szerette volna, ha a magát már többszörösen lejáratott Pique, Lenglet, Busquets, SR sortól megszabadulunk. Mivel edzői változtatás nem igazán történt, így maradtak a sérülések.

De kihangsúlyozom, senki nem a sérüléseknek örül, hanem a sérülések által bekövetkező (már bőven időszerű) változásoknak.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3289
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.30. 08:53:50

zsoltfree írta:
2020.11.29. 22:17:55
Azért eléggé a legalja ez a fórum, eltekintve pár kivételtől. Annak örülni, hogy kiestek játékosok sérülés miatt, ráadásul úgy, hogy amúgy sem vagyunk túl sokan hátul.... Gratulálok ehhez a mentalitáshoz. A rendszeres károgókat már megszoktam, akiknek kb mindig minden **r, de ez a sérülésnek örülünk dolog egy szint lépés. Főleg, hogy kb ilyen Piquének nem kevés dolgot köszönhetünk, és e lehet a pályafutása végét jelenti, de van olyan gyökér aki ennek örül. Jár a taps. Most örülhettek, mert nincs egy egészséges tapasztalt középső védőnk sem. És persze, ti minden évben az aktuális B-ből feljövő cserét mindig kikiáltjátok az új Puyolnak, aztán sírtok, miért nem játszik, és idióta ezért az edző. Majd elmegy máshova, és kb akkor hallottunk a paliról utoljára, mert az utóbbi 10-15 évben volt jópár ilyen, és most mind jobb esetben egy középcsapatban jobb esetben kezdő, de inkább süllyesztő. Kíváncsi leszek, ha "esetleg" nem jön be ez a két B csapatos gyerek középső védőnek, akkor utána mi lesz a sirás tárgya.
Barto melletti kampány fordítása?.....elsőre így a hétfő reggeli kávé mellett.....de Barto nem indul....nem, ez biztosan valami tévedés....! Tudom, akinek nem inge.....de ez egy fórum...persze tovább lehet görgetni, de az alábbiak miatt tollat ragadtam....:

Ebből az aktuális B-ből olyasmi gyerek jött feljövő csereként, mint Messi, Puyol, Xavi, Iniesta, Busi....Messi a C-ben is aktív volt....talán a többi is....Piqué kihagyta a B csapatot, mert angliában biztosabbnak érezte a jövőt....apropó jövő...Eric Garcia....esetleg, ha....
Végülis minden nagyon szép, minden nagyon jó....vesz majd a klub tapasztalt játékosokat, mint Umtit, Gríz, Cou, Dembi.....félreértés ne essék, drukkolunk nekik, hogyne drukkolnánk és szeretjük is őket....!
Vannak néhányan, akik talán picit konzervatívan csak annyit szeretnének, ha már valakit felhoztak a B-ből - nem az utcáról kukázták - és adott az alkalom, akkor engedjék oda, mint az elődjeiket....vajon mi lett volna, ha az elődöket is a süllyesztőbe engedik? (csak költői kérdés volt, nem válaszra várás!)
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2470
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.30. 00:28:30

Ahogy számtalan példa van az ellenkezőjére is, Cruyff GOAT-szintű játékos és GOAT-szintű edző volt. Rijkaard kiváló játékos volt és kiváló edző, Guardiola szintén. Luis Enrique jó játékos volt és nagyon jó edző stb. Lutri lenne Xavi? Igen, ahogy minden igazolás az. Messi is lutri volt gyerekkorában, egy mélynövésű srác volt, sokan kifejezetten ellenezték a továbbképzését a klubnál. Minden lutri. És? Akkor a klub ne csináljon semmit, mert lutri? Ennek mi értelme van? Nem hiszem, hogy Xavira lenne most szükségünk, ez most nem egy tiki-taka-keret. Ezzel a lutri-dologgal viszont egyáltalán nem értek egyet. Guardiola mit ért el edzőként 2008 előtt? Lutri volt az is.

Jelentkezzen, aki látta Destet korábban játszani. Játékosmegfigyelők se láthatták sokat, játszott kemény 38 meccset az Ajax felnőttcsapatában. Nagy lutri volt ő is. De beletrafáltunk. Minden lutri, ennyi erővel a klub soha ne hozzon egy döntést se, mert "lutri".

Ráadásul abból a szempontból még csak nem is lutri ezeknek a fiatalembereknek a bevetése, hogy rosszabbak biztos nem lesznek, mint akiket felváltanak. Én már nyáron többet láttam Araújóban, mint Piqué-ben és Lenglet-ban, azt pedig nem tudom, ki gondolja komolyan, hogy újra Roberto legyen majd a kezdő Dest helyett, ha felépül. Semmilyen kockázat nincs ezekben az új arcokban, azt pedig a klub egyszerűen nem engedheti meg magának, hogy egy 2-8 után, egy ilyen szégyenteljes és világraszóló bukás után ne vessen be új embereket. Ezt még akkor is meg kéne lépni, ha az új arcok kockázatot jelentenének, de még csak nem is azok.
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2020.11.29. 23:43:49

grgly50 írta:
2020.11.29. 23:30:44
zsoltfree írta:
2020.11.29. 22:17:55
Azért eléggé a legalja ez a fórum, eltekintve pár kivételtől. Annak örülni, hogy kiestek játékosok sérülés miatt, ráadásul úgy, hogy amúgy sem vagyunk túl sokan hátul.... Gratulálok ehhez a mentalitáshoz. A rendszeres károgókat már megszoktam, akiknek kb mindig minden **r, de ez a sérülésnek örülünk dolog egy szint lépés. Főleg, hogy kb ilyen Piquének nem kevés dolgot köszönhetünk, és e lehet a pályafutása végét jelenti, de van olyan gyökér aki ennek örül. Jár a taps. Most örülhettek, mert nincs egy egészséges tapasztalt középső védőnk sem. És persze, ti minden évben az aktuális B-ből feljövő cserét mindig kikiáltjátok az új Puyolnak, aztán sírtok, miért nem játszik, és idióta ezért az edző. Majd elmegy máshova, és kb akkor hallottunk a paliról utoljára, mert az utóbbi 10-15 évben volt jópár ilyen, és most mind jobb esetben egy középcsapatban jobb esetben kezdő, de inkább süllyesztő. Kíváncsi leszek, ha "esetleg" nem jön be ez a két B csapatos gyerek középső védőnek, akkor utána mi lesz a sirás tárgya.
=D> =D>
Maximálisan egyetértek!!! Talán még hozzátenném, hogy az"...ezt kéne megvenni, azt kéne idehozni" okoskodás is ugyanolyan lutri.
Sőt! Akik Xaviban látják a megváltót, csak hangemberek, okostojások. Számtalan eset bizonyítja, hogy nagynevű edzők új helyen kudarcot vallottak. Megjegyzem Xavinak edzői tapasztalata csak az arab világban van. Hogy európában, a Barcánál mit tudna elérni? Na, ez is talány.
Egyetértek azzal, amit írtál, hiszen a jóérzésű ember nem kíván sérülést még az ellenfélnek sem, nemhogy a saját játékosainak. Viszont az " eltekintve pár kivételtől" sorral nem értek egyet! Szerintem a kivételek vannak többségben, csak az olyan jellegű hozzászólásokra nem érzik szükségét, hogy reagáljanak.
Válasz küldése