Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2014.09.02. 12:52:44

Úgy képzelem, hogy egy beadásnak célja van.
A cél a passzjáték folytatása, a beadott labdával a társ helyzetbe hozása, vagy a helyzetben levő társ kiszolgálása.
Amit Alves művel, az a játékszertől való szabadulás, esetleges lesz ami lesz módon való
beadásnak hívott -legtöbbször labdaeladás.Bárhogy szépítjük próbáljuk statisztikákkal magyarázgatni tevékenységét be kell látnunk, hogy jelenléte inkább káros a csapatnak.Ha nem lett volna egy jó Rakitic az oldalán a legutóbb is minimum 3x nagy baj lett volna hátul!!!
Ezt mindenki láthatta .Az csakugyan feltűnő, hogy bátran megindul aztán belerúgja az előtte álló védőbe vagy a semmibe középre...vagy taccsra, vagy a kapu mögé...
A másik oldalon(Alba,Munir,) passzjáték folyik általában , ám ha az ő oldalára kerül a labda, (hisz Messi is ott van,Rakitic is túlnyomórészt,) mindig ő az utolsó még barcás labdaérintő... mielőtt kirúgás, vagy ellenfél általi labdakihozás történik...
Jó lenne már Montoyát is játszatni!!
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.09.01. 23:54:42

Alves-sel kapcsolatban sokan túlzásba esnek azért. Tény, hogy nem jól ad be és sokszor marad fent, de ez ha jól emlékszem így volt még a triplázáskor is. Én szívesebben látnék egy védekezésre is alkalmasabb jobbhátvédet a csapatban, de ha a csapat képes jó helyezkedéssel és tolódással kiküszöbölni, hogy Alves helyén meginduljon az ellenfél, akkor támadásban sokat segíthet a brazil. Messi-vel elég jól megértik egymást és ha Suarez miatt az argentin többet fog játszani a jobb oldalon akkor ez kifizetődő lehet. Ha ezt nézzük, akkor jelenleg ő a legjobb megoldás a három rendelkezésre álló játékos közül. Én megnézném mondjuk Montoya-t is úgy, hogy a másik oldalon Alba szabadabban mehetne fel a támadókkal.

Más kérdés, hogy nem igazán játszottunk eddig jól a bajnokságban, úgy egészében, de remélhetőleg, ha a három első számú támadónk játékba tud majd lendülni beindul a gólgyár is... csak hátul ne szerencsétlenkedjünk Matyival... :roll:
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.09.01. 23:34:46

Leon írta: Megnézném egyébként,hogy Albának ha csak 10 beadása lenne egy meccsen abból mennyi lenne sikeres. Talán valami ilyen stat lenne: Alba 10ből 5beadás sikeres,Alves: 20ból 1,remélem érzékelni lehet a különbséget.
a tavalyi stat (alba sérült volt sokat)
alba 43/7 ||| 16,2% sikeresség
alves 189/37 ||| 19,5%

idei stat eddig
alba 8/1 ||| 12,5%
alves 20/4 ||| 20%

itt persze meg kell jegyezni, hogy az is sikeres beadásnak számít, ha túllövi valaki a labdát, és a másik oldalon meg begyűjtik. de ezzel szemben az nem számít sikeres beadásnak, ha például éppen kivágják a támadó elől, vagy kiüti a kapus, hiába veszélyes és jó a beadás. de ez mindkét játékosnál ugyanígy van.

szóval még ha az ilyen irányú statisztikai tévedéseket belevesszük, és hagyunk pár százalék esély hibahatárt, akkor se közelíti meg a te tippedet, amit te gondolsz. azaz alves 5% sikeres beadás, alba 50% sikeres beadás.

akit érdekelnek a többiek
montoya tavaly 32/5 ||| 15,6%
adriano tavaly 61/13 ||| 21,3%
tehát adriano a legpontosabb a négy szélsővédőnk közül

ami látszik belőle az pontosan az, amit mondtam. hogy alves sokkal többet próbálkozik, sokkal aktívabb, ezért sokat hibázik is. de ettől arányaiban nem rosszabb, sőt, általában jobb is.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.09.01. 23:22:08

Nem csak az a gond,hogy Alves számolatlanul lövöldözi a másfél méteres támadóink feje felé a labdákat ami már alapból nonszensz kategória és nem is csak az,hogy megvan a 40ből 2-3as átlaga.
Hanem az is,hogy szinte csak ő ad be és "elveszi" olyan játékosoktól a lehetőséget akik lehet,hogy nem az agyaggalamb lövészetet gyakorolnák.
Valamiért szinte minden támadás az ő oldalán indul ami nem tudom kinek a hibája de rohadt idegesítő! :evil:
Megnézném egyébként,hogy Albának ha csak 10 beadása lenne egy meccsen abból mennyi lenne sikeres. Talán valami ilyen stat lenne: Alba 10ből 5beadás sikeres,Alves: 20ból 1,remélem érzékelni lehet a különbséget.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.09.01. 23:15:50

Barcaman1993 írta: Érdekelne, hogy mi a fórumozók 90%-ának a véleménye Rafinha beadásairól? Mert hozzá képest Alves sebészi pontossággal adogatta be a labdát. Aztán Albát ugyanúgy nevezzük meg. Én pontos beadására nem emlékszem. Kettős mérce... Kicsit már unalmas ez az Alves téma...
Hát most nem a beadásairól beszélnék, hanem az egész játékáról. Nagyon látványos, látszik, hogy barátja a labda de szerintem elég haszontalan volt az első két tétmeccsen. Nem Thiago...
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.09.01. 23:07:21

Leon írta:Persze,hogy Alvesnek meccsenként akad 1-2 jó beadása de ő ezt 20-30ból hozza össze! #-o
Míg Alba meg Rafhina - ha nagy néha van rá lehetőségük- akkor beadnak 2-3 alkalommal aztán csókolom... Így aztán róluk is el lehet mondani,hogy milyen ...rul adnak be! :mrgreen:
Alvesből + Pedróbol már mindenkinek tele van mindene
aki nem "I Love All Barca Players" szemüveget hord!
Nem érdekel engem hogy sokat dolgoznak a pályán ha ezzel többet ártanak a csapatnak mint használnak. Ha ennyire szeretnek melózni akkor menjenek el Katarba focistadiont betonozni...
tehát, ha valakinek van tíz beadása, de abból csak kettőhárom jó, az rosszabb, mintha valakinek lenne két beadása, és abból egy se lenne jó. hát nem nagyon értem, az egyiknél kettőhárom veszélyes helyzet alakulhat ki, a másiknál meg nulla, azaz 0, tehát egyetlen egy se. akármikor az elsőt választanám, mert akkor legalább az esély megvan a helyzetre, gólra, a másiknál meg nincs.

de az a baj, hogy ti a világ legegyszerűbb módján nézitek alves teljesítményt. rosszul ad be egy labdát = ALVES ROSSZ. direkt néztem az élő topicot, az elején volt négy beadása, amiből kettőből helyzet lett, egy másikat szögletre tudott tisztázni a védő, az utolsót pedig beküldte a kapu mögé. az utolsó után egyből írtak vagy ketten, hogy na alves ismét rossz :lol: nem kell ide "i love all barca players" szemüveg, egyszerűen csak nem kell "a kedvenceimet szeretem, akit meg nem az csinálhat bármit, akkor is rossz" szemüveg. tényleg olyan nehéz objektíven értékelni és nem csak megszokásból menni a divat után? :(

például alba tegnap hátul megoldotta a dolgokat sebességből, ahogy szokta, de elől duplanulla volt. semmit se adott hozzá a támadásokhoz. alves meg szinte minden támadásban benne volt, aktív volt, tőle indultak helyzetek, összjátékok és ezért sokat rontott is. ennek mi lett itt a hozománya? albáról semmi, alvesről meg egy csomó fika és páran védik. nem csodálom, ha azt érzi nem becsülik meg a szurkolók, egy biztos visszapasszolgatós teljesítményt jobban értékelnének, mintha valaki próbálkozik.

(azt meg csak zárójelben jegyzem meg, mekkora ellentmondás az, hogy alvesnél az a baj, hogy sokat próbálkozik, ezért hibázik is, pedronál meg az, hogy keveset próbálkozik ezért nem hibázik, de nem is ad semmi pluszt)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kristop 2014.09.01. 23:17:38-kor.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
CsocseX
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2014.04.17. 00:04:53
Tartózkodási hely: Braunschweig (Németország)

2014.09.01. 22:35:39

Eleve ezekkel az "erőltetett beadásokkal" vannak gondjaink szerintem. Nagyon nem a mi játékunk. Én szerb sportcsatornán nézem a meccseket (mivel itt élek, és másra nincs lehetőségem jelenleg), és ott is kegyetlen téma Dani Alves úgy a kommentátoroknál, mint az elemzőknél. (főleg a Villarreal elleni meccs után volt) Szóval eléggé fura ez sok embernek. Aféle tanácstalanságot árasztó megmozdulásként hathatnak ezek a másfél méteres csatárokra ívelő beadások. Na, ez van... Egyet is értek vele.

Egyébként meg teljesen nem érdekel, amíg azt látom, hogy nem erre alapozunk, van mozgás másfelé is, és gólokat szerzünk. Az sem érdekel, ha hatvan beadása lesz Alvesnek, és egyikből sem születik gól, ha közben három kiugratásból kihasználjuk a ziccereinket. A mai futballban kegyetlenül be kell varrni lehetőleg minden komolyabb helyzetet. (a Real Sociedad mondjuk erre most egy nagyon jó aktuális példa)

Hajráhajráhajrá!
Força Barça!
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.09.01. 21:47:11

Persze,hogy Alvesnek meccsenként akad 1-2 jó beadása de ő ezt 20-30ból hozza össze! #-o
Míg Alba meg Rafhina - ha nagy néha van rá lehetőségük- akkor beadnak 2-3 alkalommal aztán csókolom... Így aztán róluk is el lehet mondani,hogy milyen ...rul adnak be! :mrgreen:
Alvesből + Pedróbol már mindenkinek tele van mindene
aki nem "I Love All Barca Players" szemüveget hord!
Nem érdekel engem hogy sokat dolgoznak a pályán ha ezzel többet ártanak a csapatnak mint használnak. Ha ennyire szeretnek melózni akkor menjenek el Katarba focistadiont betonozni...
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.09.01. 21:31:00

Barcaman1993 írta:
visca el barca írta:
Tisztában vagyok vele, hogy gyengék a beadásai. De Rafinha és Alba, sőt a többiek beadásai is ugyanilyen rosszak. Sőt múltkor vki linkelt egy olyat, hogy az ő beadásai még egész pontosak a többiekhez képest. Csak idegesítő már, hogy minden hozzászólás erről a szól, a többiekről meg meg sem "emlékezünk".

Illetve a lapos bepasszairól is beszéljünk, amikből ziccereink vannak. Ebben ugyanis verhetetlen. Most is volt egy tökéletes labdája Neymarnak, aki kihagyta a helyzetet. De ezek minden meccsen meg vannak. Csak mégis gyanús a nagy hallgatás ebben a témában.
Talán azért, mert ezekből meccsenként 1-2 van, mig a stadioncsúcsaiból rengeteg.
És a többiek meg nem rugdosnak ennyire vaktába lasztikat.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.09.01. 20:48:54

ntibi67 írta:Nem mert az azért érdekes lenne ha neki kellene felérnie a támadásokhoz...de vannak pontrugások és szögletek is
De azt hála Istennek nem Alves végzi el. :mrgreen:
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.09.01. 20:40:10

visca el barca írta:dehogy unalmas! sőt, aktuálisabb mint gondolnád. egy fél helyzetünk nincs a beadásaiból! lehet h rafinha meg alba sem sztár ebből a szempontból, de alvesnek meccsenként biztos van 15 beívelése a semmibe. csak azt nem értem h az edzők ennyire vakok? vagy direkt kérik, hogy engem idegesítsenek? :D
Tisztában vagyok vele, hogy gyengék a beadásai. De Rafinha és Alba, sőt a többiek beadásai is ugyanilyen rosszak. Sőt múltkor vki linkelt egy olyat, hogy az ő beadásai még egész pontosak a többiekhez képest. Csak idegesítő már, hogy minden hozzászólás erről a szól, a többiekről meg meg sem "emlékezünk".

Illetve a lapos bepasszairól is beszéljünk, amikből ziccereink vannak. Ebben ugyanis verhetetlen. Most is volt egy tökéletes labdája Neymarnak, aki kihagyta a helyzetet. De ezek minden meccsen meg vannak. Csak mégis gyanús a nagy hallgatás ebben a témában.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2014.09.01. 20:35:01

Nem mert az azért érdekes lenne ha neki kellene felérnie a támadásokhoz...de vannak pontrugások és szögletek is
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2014.09.01. 20:31:36

ntibi67 írta:Bartrat kellene többet játszatni Ő az aki tud is fejelni....
miért, szerinted bartra fejelgetné be alves beadásait? :lol:
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2014.09.01. 20:29:15

Bartrat kellene többet játszatni Ő az aki tud is fejelni....
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.01. 20:28:06

Barcaman1993 írta:Érdekelne, hogy mi a fórumozók 90%-ának a véleménye Rafinha beadásairól? Mert hozzá képest Alves sebészi pontossággal adogatta be a labdát. Aztán Albát ugyanúgy nevezzük meg. Én pontos beadására nem emlékszem. Kettős mérce... Kicsit már unalmas ez az Alves téma...
dehogy unalmas! sőt, aktuálisabb mint gondolnád. egy fél helyzetünk nincs a beadásaiból! lehet h rafinha meg alba sem sztár ebből a szempontból, de alvesnek meccsenként biztos van 15 beívelése a semmibe. csak azt nem értem h az edzők ennyire vakok? vagy direkt kérik, hogy engem idegesítsenek? :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.09.01. 20:09:57

CsocseX írta:Alves beadásaival a legnagyobb probléma nem az, hogy veszélytelenek, mert ez teljesen nyilvánvaló a Barcelona felállítását, játékstílusát tekintve, hanem hogy az esetek kilencven százalékában labdavesztés a következmény, illetve az ellenfél veszélyes kontrái indulhatnak egy jól kifejelt labda után. (akár balról is, mivel ott már nincs védőnk)

Elképesztően sok területe volt Alvesnek a Villarreal ellen. Valahogy máshogy kéne ezeket megjátszani.
Érdekelne, hogy mi a fórumozók 90%-ának a véleménye Rafinha beadásairól? Mert hozzá képest Alves sebészi pontossággal adogatta be a labdát. Aztán Albát ugyanúgy nevezzük meg. Én pontos beadására nem emlékszem. Kettős mérce... Kicsit már unalmas ez az Alves téma...

A meccsről nehéz bármit is írni. A védelemtől nem dobtam egyáltalán hátast. Az egyéni képességekkel nincsen probléma, de az együttmozgás nagyon nem megy. Ezt gyakorolni kell. A középpálya Rafinhával nagyon súlytalan volt. Xavi még mindig egyértelműen beférne ebbe a csapatba, ha az Ini-Rakitic duóból vki hiányzik. Rakiticnek jár a pacsi. A támadósor egy katasztrófa volt. Messi jól mozgott, de nagyon egyedül volt. Munir mintha a pályán sem lett volna, Pedro meg hozta a szokásos szintet. Neymar beállásával szemmel láthatóan sokat erősödött a csapat.

Kicsit olyan érzésem van, ha mindenki egészséges és bevethető, akkor nagyon erős csapatunk van. Ellenben, ha vkinek a padról kell beállnia, akkor hatalmas a különbség. Ez igaz mind a támadókra, a középpályásokra, a védelem meg még alakulóban van, erről nehéz véleményt formálni (de egyelőre gyenge).
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.09.01. 19:12:55

Chino írta:Nem akarom mindig őt savazni, mert minden egyes meccsen kihajtja a belét és ezt tisztelem benne, de sajnos nem tud már a támadásokhoz se annyit hozzátenni, hogy megérje a védelmet szabadabban hagyni.
pont ezért kellett volna cuadrado (ezért lehet jó douglas, ebben mondjuk nem hiszek, csak elméletben), ezért lobbiztam mellette már az elejétől fogva. ha a szélső támadóink befelé húznak, akkor tök szabadak a szélek albának és alvesnek. nyilvánvalóan ezt hasznosítani nem olyan könnyű, mert ez egyben azt is jelenti, hogy középen viszont tömörül az ellenfél, de az biztos, hogy egy jó támadó szélsőhátvéd kell. alves meg a legjobb volt ebből a fajtából, csak már elhalványult.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.09.01. 18:59:54

Látom, a fórumozók nagy részének nem tetszett a tegnapi játékunk.
Szerintem viszonylag jól játszottunk, látszott azért, hogy hiányzik még egy-két ember, de ahhoz képest nem voltunk rosszak. A helyzetkihasználáson kell javítani, tegnap ha lövünk ötöt, nem szólhattak volna egy szót se, mondjuk mi se, ha kapunk hármat.
Körülbelül a 3-5 lett volna az igazságos eredmény. :D
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.09.01. 18:56:48

Taibi írta:"Barcelona made 40 crosses (including corners) against Villarreal, record for a team in a Liga game this season [via opta]"

40 beadás..., uramatyám.
Vazze, nekünk nem Suarezt kellett volna megvenni, hanem Crouch-ot és Zigic-et. Velük tegnap nyertük volna 5-0-ra ilyen játékkal.
Értem én hogy vannak olyan játékszituációk, amikor egy beadás a legjobb alternatíva, de hogy 40szer íveljük középre a labdát a 160 centis támadóinknak... érthetetlen.
Ráadásul, amikor véletlenül sikerül fejbe találni a labdával valamelyik Barca csatárt, még akkor
se tudja normálisan kapura bólintani se Messi, se Neymar.

Komolyan kíváncsi vagyok, hogy vajon LE taktikai utasítására történik ez vagy az ő utasítása ellenére? Nem tudom hogy melyik a rosszabb...

A másik dolog ami érdekelne a tegnapi meccsről az egy hőtérkép a támadásainkról. Nem tud valaki ilyet?
Szerintem a támadások 90%-a a jobb oldalon folyt, rendesen furcsa volt, amikor néha-néha Albához került a labda. Hihetetlenül egyoldalasan játszott a csapat az egész meccsen.

Egyébként elég alacsony volt a színvonal, de (ahogy más is írta lentebb) ez egy tipikusan olyan meccs volt, amit az előző idényben tuti elbuktunk volna. Ez a győzelem a motiváltságnak köszönhető.
Hiába lenne itt Crouch, ha Alves "beadásaiból" 10-12-ből 1 megy úgy-ahogy jó helyre. Ezt amúgy tényleg nem értem, hogy edzői utasítás vagy mi? Kicsit gyanús, hogy már a sokadik edző alatt is ugyanezt csinálja.

A támadásaink jó része tényleg a jobb oldalon folyt, de meg lehetett nézni, hogy a bal oldalt mennyire lezárták, a jobboson mindig volt szabad terület. Alba például csak egyszer-kétszer jutott addig, hogy beadhassa, amikor Neymar beszállt pedig ott folyamatosan ketten-hárman léptek ki rá. Ezen én is csodálkoztam. Lehet, hogy Alvest direkt hagyták ott szabadon, hadd ívelgessen és csak a tizenhatos vonala körül ütközött ellenállásba. :) (bár lehet ez nem is olyan vicces) Nem akarom mindig őt savazni, mert minden egyes meccsen kihajtja a belét és ezt tisztelem benne, de sajnos nem tud már a támadásokhoz se annyit hozzátenni, hogy megérje a védelmet szabadabban hagyni.

A letámadás viszont jól működött. nagyon sokszor kényszerült a Villarreal vaktában fellőni a labdát és rengeteg labdát egyből vissza tudtunk szerezni. Ezt kell állandósítani.
Forca Barca!!!!
Avatar
CsocseX
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2014.04.17. 00:04:53
Tartózkodási hely: Braunschweig (Németország)

2014.09.01. 18:50:47

Alves beadásaival a legnagyobb probléma nem az, hogy veszélytelenek, mert ez teljesen nyilvánvaló a Barcelona felállítását, játékstílusát tekintve, hanem hogy az esetek kilencven százalékában labdavesztés a következmény, illetve az ellenfél veszélyes kontrái indulhatnak egy jól kifejelt labda után. (akár balról is, mivel ott már nincs védőnk)

Elképesztően sok területe volt Alvesnek a Villarreal ellen. Valahogy máshogy kéne ezeket megjátszani.
Força Barça!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.01. 18:48:09

Taibi írta:Kösz! :wink:
Mondjuk ez alapján nem annyira látványos a különbség. De nekem nagyon szúrta a szemem, hogy alig-alig van a baloldalon a labda. De lehet hogy tévedek.
nem csak neked, nekem is. alba az első meccsen sem mozgott annyit előre.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2014.09.01. 18:45:10

Kösz! :wink:
Mondjuk ez alapján nem annyira látványos a különbség. De nekem nagyon szúrta a szemem, hogy alig-alig van a baloldalon a labda. De lehet hogy tévedek.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.01. 18:41:01

Taibi írta:A másik dolog ami érdekelne a tegnapi meccsről az egy hőtérkép a támadásainkról. Nem tud valaki ilyet?
Szerintem a támadások 90%-a a jobb oldalon folyt, rendesen furcsa volt, amikor néha-néha Albához került a labda. Hihetetlenül egyoldalasan játszott a csapat az egész meccsen.
Kép
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2014.09.01. 18:34:15

"Barcelona made 40 crosses (including corners) against Villarreal, record for a team in a Liga game this season [via opta]"

40 beadás..., uramatyám.
Vazze, nekünk nem Suarezt kellett volna megvenni, hanem Crouch-ot és Zigic-et. Velük tegnap nyertük volna 5-0-ra ilyen játékkal.
Értem én hogy vannak olyan játékszituációk, amikor egy beadás a legjobb alternatíva, de hogy 40szer íveljük középre a labdát a 160 centis támadóinknak... érthetetlen.
Ráadásul, amikor véletlenül sikerül fejbe találni a labdával valamelyik Barca csatárt, még akkor se tudja normálisan kapura bólintani se Messi, se Neymar.

Komolyan kíváncsi vagyok, hogy vajon LE taktikai utasítására történik ez vagy az ő utasítása ellenére? Nem tudom hogy melyik a rosszabb...

A másik dolog ami érdekelne a tegnapi meccsről az egy hőtérkép a támadásainkról. Nem tud valaki ilyet?
Szerintem a támadások 90%-a a jobb oldalon folyt, rendesen furcsa volt, amikor néha-néha Albához került a labda. Hihetetlenül egyoldalasan játszott a csapat az egész meccsen.

Egyébként elég alacsony volt a színvonal, de (ahogy más is írta lentebb) ez egy tipikusan olyan meccs volt, amit az előző idényben tuti elbuktunk volna. Ez a győzelem a motiváltságnak köszönhető.
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.09.01. 18:31:14

néhány észrevétel még :
annak örülök, hogy már nem vagyok egyedül aki Busquets valós teljesítményét( ill.:annak hiányát) látja.
Matyi: nem akarom mindenáron fényezni, jó meglátásnak azt tartom vele kapcsolatban, hogy bizonytalan vot, ez még az összeszokottság hiánya és a nagy akarás okán lehetséges, de pl. aki a kapufára mentésért fikázza?! azt nem igen értem. az a laszti ha nem teszi ki 99% os gól veszély... a kapufa az nem gól, és nem is öngól :mrgreen:
én sajna nem láttam eddig semmi taktikai fejlődést, semmi újat, a betömörült védelemmel szemben u.ezt műveltük tavaly is hol sikerült, hol nem.....különösen bántó, hogy a több mint tiz szögletből egyetlen veszélyes helyzetet sem hoztak össze...nincs egy ember akit meg lehetne tanítani fejelni ???!!
Alves... na ő aztán ahogy mondják: tök u. az mint volt. ezzel együtt nem minden az ő sara, ezt is régen mondom, a beadásokra helyezkedni is kell..., meg is lehet beszélni hogy kinek kell..., be is lehet(ne ) gyakorolni....mondjuk pl. azt a százszor hatásosabbat, hogy nem az ötösre (ahová várják általában) hanem a hátrébb a szabadabban berobbanó második vonalnak...
van viszont ami javult: a letámadásos középső védekezés és talán a kontrákra is szervezettebben mozdultunk.. v.színű ezért volt pl. Alba passzívabb az első félidőben...
na és a végére a csattanó: Messi!! az ő játéka az maga a remény.....
Válasz küldése