Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2014.01.11. 02:29:29

sörvirsli írta:Én is nagyon várom a mai meccset és tartok is picit tőle,de remélem az lesz mint tavaly a és könnyedén megruházzuk őket.
Messi szerintem tutira nem fog kezdeni,pláne,hogy állítólag az orvosai is paráznak.
De mivel úgy tűnik,hogy Pedro végre 2 év után visszatért valamint Alexis és Fagbregas is nagyon pengék ezért szerintem Tata felküldi ezt a 3mast előre. A 2. félidőben meg valószínű,hogy jön majd Neymar Pedro,Messi meg Fabregas helyére,vagy Fabre visszalép középre és lejön egy kp.
Középen a szokásos Xavi-Ini-Busi 3mast várom.Hátul meg az Alba-Piqué-Mas(de jó lenne helyette Bartra)-Alves 4est, a kapuba meg Vikit.
Szerintem egy győzelemmel megvan a bajnokság,mivel legközelebb az utolsó fordulóban futunk velük össze megint. A realnak meg pl lesz még a Calderónban is egy meccsük ellenük! :twisted:
A Bilbao meg a Valencia is jön majd hozzánk, így kb 2 nehéz mérkőzés marad majd csak hátra szezonban: Villareal és real elleni idegenbeli derbi.
Vagy Messi, vagy Neymar biztos, hogy kezdeni fog.
Másrészt ha nyerünk, miért lenne meg a bajnokság? Azért, mert féltávnál elmennénk tőlük 3 ponttal?
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2014.01.11. 00:13:33

Én is nagyon várom a mai meccset és tartok is picit tőle,de remélem az lesz mint tavaly a és könnyedén megruházzuk őket.
Messi szerintem tutira nem fog kezdeni,pláne,hogy állítólag az orvosai is paráznak.
De mivel úgy tűnik,hogy Pedro végre 2 év után visszatért valamint Alexis és Fagbregas is nagyon pengék ezért szerintem Tata felküldi ezt a 3mast előre. A 2. félidőben meg valószínű,hogy jön majd Neymar Pedro,Messi meg Fabregas helyére,vagy Fabre visszalép középre és lejön egy kp.
Középen a szokásos Xavi-Ini-Busi 3mast várom.Hátul meg az Alba-Piqué-Mas(de jó lenne helyette Bartra)-Alves 4est, a kapuba meg Vikit.
Szerintem egy győzelemmel megvan a bajnokság,mivel legközelebb az utolsó fordulóban futunk velük össze megint. A realnak meg pl lesz még a Calderónban is egy meccsük ellenük! :twisted:
A Bilbao meg a Valencia is jön majd hozzánk, így kb 2 nehéz mérkőzés marad majd csak hátra szezonban: Villareal és real elleni idegenbeli derbi.
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.01.10. 21:25:03

Ez a mérkőzés az idényben eddig a legfontosabb lesz, ezt mindenki érzi. Úgy érzem, ezek a srácok holnap este nem vallanak kudarcot. Hogy győzünk-e, nem tudom, de nem hiszem, hogy legalább egy pontot ne hoznánk el a Calderónból. Kell.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.10. 20:49:30

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én nem kezdetném holnap Messit. Egyrészt még csak most tért vissza, szép lassan kellene "visszaszoktatni", másrészt olyan jó formában van Cesc, Sánchez, Pedro és Neymar is, hogy egyiküket sem szívesen hagynám ki a csapatból. :D Igazából talán egy Fabregas-Busquets-Iniesta középpálya lenne a legjobb, előtte meg az Alexis-Neymar-Pedro hármas, de elég valószínűnek gondolom, hogy Xavi kezdeni fog, ahogy Iniesta is, így meg Cesc csak hamis kilencesként játszhat csak...

Na mindegy, sokféle variáció lehetséges, én a fentebb felvázolt csapatnak örülnék a leginkább, aztán Messi jöhetne mondjuk a második félidőre, amikor már a fél Atlético sárga lappal játszik. :twisted:

Egyébként én is baromira várom már a meccset. :)
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.01.09. 18:01:03

Lego írta:Na nehogy már egy Juanfran befolyásolja a bajnokság kimenetelét :lol: .
Miért kellett volna Masc lapjait elvenni, ha járt a sárga, akkor jogos volt (eredeti Zombori). Amúgy nem tudom, hogy Juanfran miért kapott lapot, de Ramos esetében érthető, hiszen ha jól emlékszem egyik lap sem volt egyértelmű...na persze itt ez nézőpont és elfogultság kérdése...

Néha azért elég szánalmas, hogy ilyen pitiáner dolgok miatt koptatjuk a szánkat, mint a "mocskos szövetség nekünk bezzeg nem törölte el a lapot" és társai. Egy bajnokesélyes csapat ne panaszkodjon, van elég játékos a keretben, ha egy kidől, kell tartalék...ez emel ki minket, nagyokat. Csóri kis csapatoknál is vannak igazságtalannak tűnő ítéletek, furcsa...miattuk nem tüntet a közönség...csakhaarealellenjátszanak :^o .
Most ezt komolyan gondolod? Igazából nem is értem. Küldjenek ki a meccsekre x embert a szövetségből, akik azonnal a visszajátszás után eldöntik, hogy jogos-e a lap, vagy sem... Ennyi értelme ennek...

Ha vki sárgát kap, akkor hagyják helyben, max. akkor nem, ha teljesen extrém az eset. Hány meg hány olyan sárgát kaptunk, amikor fölrúgták az emberünket a 16-oson belül és végül a mi emberünk kapott sárgát...? Rengeteg, egyszer nem kérték bocsánatot az elmaradt 11-ért, sőt a lapot sem volt eszük ágában eltörölni. Erre most minden 2. sárga lapot eltörölnek ilyen-olyan okok miatt.

Juanfran befolyásolná a bajnoki címet? Azt hiszem akkor te lemaradtál arról a bajnokságról, amit Oleguer döntött el... Lő egy gólt, ad egy gólpasszt, vagy egyszerűen Neymart megakadályozza gólszerzésben stb., az a bajnoki címről dönthet.

És tudod lehet, hogy koptatjuk a szánkat ilyen szánalmas dolgokért, de vannak bizonyos dolgok, mint pl. az embernek az igazságérzete, amit ha megsértenek, akkor kifakad, teljesen joggal... És akkor a meccs kimenetelének pozitív és negatív hatását meg sem említem, hogy aznap este milyen szájízzel fekszik le az ember aludni. Neked lehet, hogy mindegy és szánalmas. Ha Messi vagy Neymar hagyná ki hasonló esetben a meccset, akkor nem tudom, hogy mi lenne a véleményed... Ebben a sportban, ahogy a többiben is az egyenlő esélyeket kell biztosítani a csapatok számára (ezzel a szurkolók számára is). Ha ezt megsértik, akkor az történik, amit már feljebb is írtam. Remélem érthető voltam. :wink:
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.09. 15:28:29

Olyan mértékben nem fogja befolyásolni a meccset, hogy ennyi szót kelljen rá vesztegetni. Ha Costát engednék vissza még megérteném, de Juanfran nem jelent akkora minőségi különbséget a "beugrójához" képest, hogy a legkisebb mértékben is ezen múljon a meccs kimenetele.
sörvirsli írta:Ez az utólagos lap eltörlés mekkora egy marhaság!
A bírói tévedés benne van a játékban. Ezek alapján miért nem törlik el az utólag a les miatt mégis megadott gólokat? Vagy a jogtalanul megadott tiziből szerzett gólokat? Miért nem osztanak ki utólag lapot a színészkedő vagy a durván szabálytalankodó játékosnak?
Ez nem így lenne korrekt?
Erről én is hasonlóan gondolkodom, de ezt már korábban kifejtettem, újra nem megyek bele. A foci a kezdetek óta így működik, vannak bírói hibák, de ez hozzátartozik a focihoz, nem lehet minden tökéletes.
Ezeket a "bírók tolják xy csapatot" beszólásokat is olyan értelmetlennek tartom. Nem hiszem, hogy egy játékvezető bevállalná, hogy szándékosan egy csapat javára/kárára téved, még ha szimpatizál is egyikkel. Ez maximum bundánál elképzelhető. Nem egy bírónak vissza kellett vonulnia a sok fenyegetés/ellenőrző bizottság miatt.
sörvirsli írta:De jobbat javasolok: mindig amikor megállítják a játékot akkor szépen a bíró videón visszanézi az esetet kikockázva és úgy dönt! =D>
Csak így a végén a foci is egy olyan szánalmas ácsorgós semmittevős béna sporttá válna mint az amerikai foci amiben minden 5 másodperc akciót 5 perc szünet követ...
Az amerikai foci a videobíró nélkül is ugyanolyan lenne. Teljesen más, nincs futóóra, sokkal inkább taktikai sport, mint a labdarúgás, nem is lehetne játékmegszakítás nélkül csinálni.
Én például ezzel együtt nagyon szeretem és minden meccset megnézek és végigszurkolok, ha tehetem.

De eltértem a témától. Messi szerintem nyugodtan kezdhetne és kezdenie is kellene. Az Atletico biztos nekünk ront, mint bolond tehén az anyjának, muszáj, hogy legyen Neymaron kívül egy másik potenciális veszélyforrás. Costa ide-oda a Madrid védekezni is nagyon tud, ezt a szuperkupán is tapasztalhattuk. Nem véletlenül kaptak ilyen kevés gólt. Ha mi kapjuk az első, nagyon nagy sz@rban leszünk, ráadásul szokásunk bent maradni az öltözőben. Ha korán gólt tudunk szerezni, nagyot léphetünk a győzelem felé, rákényszeríthetjük őket, hogy támadjanak,kicsit kinyíljanak, ezt pedig elől Messi az, aki ki tudja használni. Sajnos egyik csatárunk se a 100 százalékos helyzetkihasználásáról híres a Bolhán kívül

Én egy szenvedős meccset várok, az eredményt pedig szerintem lehetetlen megjósolni. Talán most van a legnagyobb esély az X-re.
Forca Barca!!!!
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2014.01.09. 14:56:40

Ez az utólagos lap eltörlés mekkora egy marhaság!
A bírói tévedés benne van a játékban. Ezek alapján miért nem törlik el az utólag a les miatt mégis megadott gólokat? Vagy a jogtalanul megadott tiziből szerzett gólokat? Miért nem osztanak ki utólag lapot a színészkedő vagy a durván szabálytalankodó játékosnak?
Ez nem így lenne korrekt?
De jobbat javasolok: mindig amikor megállítják a játékot akkor szépen a bíró videón visszanézi az esetet kikockázva és úgy dönt! =D>
Csak így a végén a foci is egy olyan szánalmas ácsorgós semmittevős béna sporttá válna mint az amerikai foci amiben minden 5 másodperc akciót 5 perc szünet követ...
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.01.09. 14:33:57

Várom már az El Clasico-t. :mrgreen:

Az Atlético ellen kétféle kezdőt tudok elképzelni :

1. VV-Alves,Piqué,Bartra,Alba-Busi,Xavi,Ini-Alexis,Cesc,Neymar
2. VV-Alves,Piqué,Bartra,Alba-Busi,Xavi,Cesc-Alexis,Messi,Neymar

Remélem a második lesz az.
Messi egy félidőt biztosan játszani fog, ha nem többet.
Lego
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.01.26. 21:59:44
Tartózkodási hely: Maglód

2014.01.08. 21:40:37

Mihu írta:Jah, csak tudod mikor mi azért fellebbeztünk, hogy töröljék el Iniesta sárga lapját, akkor mondták, hogy kuss...közbe meg egy olyan műesésért kapott sárgát, hogy úgy kihúzták a lábát a 16oson belül, hogy majdnem beleállt fejjel a földbe....

A tény az, hogy az utóbbi 6-8 évben nem emlékszem egyetlen egy olyan esetre sem, amikor a mi sárga lapunkat eltörölték volna (fellebbezésre viszont bőven...), ellentétben a Realnak szinte minden kérvényét elfogadják. Most az AtMa adott be fellebbezést, elfogadták...érdekes...
Továbbra sem hiszem azt, hogy direkt ellenünk zajlik ez a "hadjárat", másfelől ettől még Ramos lapjának eltörlése papíron szabályosnak mondható (Juanfran esetében továbbra sem tudok állást foglalni). Az hogy Ini esetében elutasítottak érdekes, de az, hogy ezzel ellenünk vannak elég abszurd...ja és csak annyit, hogy kisebb csapatok ellen szintén születnek ilyen döntések...értük miért nem kampányol már vki.....érdekes...

Állandóan megy a savazás egyik oldalról a másik felé, hogy Real-t segíti a szövetség, hogy a Barcát segítik a bírók...alaptalan, ostoba vádaskodás.
És mint már említettem, egy ilyen nagy csapat, ahol van mélysége a keretben, ne ezen múljon már a bajnokság, hogy Ini sárgáját nem törölték el.

És csak egy zárójeles megjegyzés (minket meg a bírók nyomnak ezerrel :^o ).
Sajnos minden klubnál csoportosul egy maroknyi idióta, aki arra törekszik, hogy bemocskolja más csapatok hírnevét" – Brendan Rodgers.
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2014.01.08. 21:22:10

shutterisland írta:juanfran jól nyomja idén, de neymarral szemben (persze ha a brazil jól pengeti) normális játékvezetés mellett könnyen ki fog szerintem sárgulni.
Olyan szinten ki fog sárgulni, hogy az előző körben kisárgult és nem játszhat ellenünk :D
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.08. 21:07:09

juanfran jól nyomja idén, de neymarral szemben (persze ha a brazil jól pengeti) normális játékvezetés mellett könnyen ki fog szerintem sárgulni.
onnantól pedig az atletico ellenünk mutatott stílusát tekintve már könnyen lehet, hogy fogatlan oroszlán lesz.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.01.08. 20:39:06

Nem az Atletico ellen kellene egyből a mély vízbe dobni. A Getafe elleni visszavágón majd szerintem kockázat nélkül lehetne játszatni :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
bennike123
Jugador del Barça
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2012.03.18. 19:02:58

2014.01.08. 20:11:50

Játszhatna Afellay, mit gondoltok? Elvileg jól teljesít az edzéseken és szerintem van benne potenciál.
Ac dc - Aerosmith - Def Leppard - Guns n Roses - Led Zeppelin - Nirvana - The Doors - Queen. ~the REAL music~
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.01.08. 19:50:41

Jajj fogjuk már fel pozitívan, a legerősebb keretet fogjuk megverni, így a Realosok nem mondhatják majd azt, hogy "persze, mert hiányoztak a legjobbak" ;)
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2014.01.08. 18:46:52

Jah, csak tudod mikor mi azért fellebbeztünk, hogy töröljék el Iniesta sárga lapját, akkor mondták, hogy kuss...közbe meg egy olyan műesésért kapott sárgát, hogy úgy kihúzták a lábát a 16oson belül, hogy majdnem beleállt fejjel a földbe....

A tény az, hogy az utóbbi 6-8 évben nem emlékszem egyetlen egy olyan esetre sem, amikor a mi sárga lapunkat eltörölték volna (fellebbezésre viszont bőven...), ellentétben a Realnak szinte minden kérvényét elfogadják. Most az AtMa adott be fellebbezést, elfogadták...érdekes...
Kép
Lego
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.01.26. 21:59:44
Tartózkodási hely: Maglód

2014.01.08. 18:40:02

Barcaman1993 írta:Már megint egy mocskos döntés ismét a Spanyol Szövetségtől. Természetesen eltörölték Juanfran sárgáját, tehát játszani fog ellenünk szombaton. Mi lenne, ha egyszer nem akarná a Szövetség befolyásolni a bajnokság végkimenetelét? =D> Persze, amikor Mascherano reklamálásért kapta a 2. sárgáját, akkor egyik lapját sem törölték el...
Na nehogy már egy Juanfran befolyásolja a bajnokság kimenetelét :lol: .
Miért kellett volna Masc lapjait elvenni, ha járt a sárga, akkor jogos volt (eredeti Zombori). Amúgy nem tudom, hogy Juanfran miért kapott lapot, de Ramos esetében érthető, hiszen ha jól emlékszem egyik lap sem volt egyértelmű...na persze itt ez nézőpont és elfogultság kérdése...

Néha azért elég szánalmas, hogy ilyen pitiáner dolgok miatt koptatjuk a szánkat, mint a "mocskos szövetség nekünk bezzeg nem törölte el a lapot" és társai. Egy bajnokesélyes csapat ne panaszkodjon, van elég játékos a keretben, ha egy kidől, kell tartalék...ez emel ki minket, nagyokat. Csóri kis csapatoknál is vannak igazságtalannak tűnő ítéletek, furcsa...miattuk nem tüntet a közönség...csakhaarealellenjátszanak :^o .
Sajnos minden klubnál csoportosul egy maroknyi idióta, aki arra törekszik, hogy bemocskolja más csapatok hírnevét" – Brendan Rodgers.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.01.08. 18:20:39

kadarzsolt85 írta:
Barcaman1993 írta:Már megint egy mocskos döntés ismét a Spanyol Szövetségtől. Természetesen eltörölték Juanfran sárgáját, tehát játszani fog ellenünk szombaton. Mi lenne, ha egyszer nem akarná a Szövetség befolyásolni a bajnokság végkimenetelét? =D> Persze, amikor Mascherano reklamálásért kapta a 2. sárgáját, akkor egyik lapját sem törölték el...
Hát ez tényleg szemétség de nem gond remélem jol elkenjük a szájukat még azért is!!!
Amúgy ez már nagyon fura...léteznek ekkora véletlenek, hogy a Madrid meg az Atleticónak eltörlik a lapokat sorozatosan, a Barcának meg soha ?! :roll:
kadarzsolt85
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2012.02.09. 09:44:29

2014.01.08. 18:12:32

Barcaman1993 írta:Már megint egy mocskos döntés ismét a Spanyol Szövetségtől. Természetesen eltörölték Juanfran sárgáját, tehát játszani fog ellenünk szombaton. Mi lenne, ha egyszer nem akarná a Szövetség befolyásolni a bajnokság végkimenetelét? =D> Persze, amikor Mascherano reklamálásért kapta a 2. sárgáját, akkor egyik lapját sem törölték el...
Hát ez tényleg szemétség de nem gond remélem jol elkenjük a szájukat még azért is!!!
Barca Barca Baaarca
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.01.08. 17:56:43

Már megint egy mocskos döntés ismét a Spanyol Szövetségtől. Természetesen eltörölték Juanfran sárgáját, tehát játszani fog ellenünk szombaton. Mi lenne, ha egyszer nem akarná a Szövetség befolyásolni a bajnokság végkimenetelét? =D> Persze, amikor Mascherano reklamálásért kapta a 2. sárgáját, akkor egyik lapját sem törölték el...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2014.01.07. 01:23:36

Elég durva az, amit az ATMA és a Barca csinál. Pontszámban nézve 19 forduló után az egyik csapat 52 pontnál fog állni (remélem mi), vagy mindkét csapat 50 pontos lesz.
Elképesztő. Számomra az az elképesztő, hogy az utóbbi 5 szezonban olyan magasra emelkedett a mérce, amilyen soha sem volt a szezon első felét tekintve (is). Csak viszonyítás érdekében. 2010/11-ig a szezon első felét tekintve a legsikeresebb csapat az Espanyol Barcelona volt, akik még az 1932/33-as szezonban :!: 9 meccsből :!: 7-et megnyertek 2 db döntetlen mellett. Ez az akkori 2 pontos rendszerben durván 88,9%-os eredményességet jelent. Ehhez képest a 2010/11-es szezonban Pep Guardiola csapata 19 meccsből :!: 17 meccset nyert 1 döntetlen és 1 vereség mellett. Ez a 3 pontos rendszerben durván 91,2%-os eredményességet és 52 pontot jelent. Ezt fejelte meg a tavalyi csapat 18 győztes meccsel és 1 döntetlennel, ami 96,5%-os eredményesség, 55 pont. Az elmúlt 5 évet tekintve az első 19 meccs után az élen álló csapat a megszerezhető 57 pontból: 50,49,52,49,55 pontot szerzett és végül meg is nyerte a bajnokságot. Remélem idén is mi leszünk féltávnál és legvégül is az élen, ahogy az utóbbi 5 szezonban 4szer. :wink:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.07. 00:32:24

shutterisland írta:
Az egyetlen félelmem, hogy Neymart és Messit nagyon fogják faragni, a matracosok minden eszközt bevetnek
ez nem félelem, ez tény.
ha emlékszel még...videó.

arra pedig nem emlékszem, hogy neymart mennyire faragták a két szuperkupa találkozón, de akkor még az első meccseit játszotta a barcelonában, azóta komolyabb tényező lett, szóval ha akkor nem is rúgták véresre, most az lesz.

a félelmem viszont nekem inkább az, hogy ezeket a szuperkupához hasonlóan nem fogja jutalmazni a bíró.
rengeteg kemény, sárga lapos belépő maradt büntetlenül, emlékeim szerint gabi volt az, akinek 4-5 faultja volt a meccsen, abból 2-3 sima sárgás.
Én inkább arra emlékszem, mikor akkorát rúgtak bele (asszem az is Miranda volt) hogy görögdinnye lett a bokájából.

Remélem a bíró nem lesz partner ebben és nem fog asszisztálni a henteléshez, ezt az Atmat Simeone nemcsak összerakta, hanem a saját képére formálta.
Forca Barca!!!!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.06. 23:59:06

Az egyetlen félelmem, hogy Neymart és Messit nagyon fogják faragni, a matracosok minden eszközt bevetnek
ez nem félelem, ez tény.
ha emlékszel még...videó.

arra pedig nem emlékszem, hogy neymart mennyire faragták a két szuperkupa találkozón, de akkor még az első meccseit játszotta a barcelonában, azóta komolyabb tényező lett, szóval ha akkor nem is rúgták véresre, most az lesz.

a félelmem viszont nekem inkább az, hogy ezeket a szuperkupához hasonlóan nem fogja jutalmazni a bíró.
rengeteg kemény, sárga lapos belépő maradt büntetlenül, emlékeim szerint gabi volt az, akinek 4-5 faultja volt a meccsen, abból 2-3 sima sárgás.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.01.06. 17:32:22

Egyébként nem lepődnék meg ha Messi nem kezdene még ezen a meccsen csak a 2. félidőre állítanák be.
Tata Neymar csapatba kerülését is elég jól elhúzta és a jelek szerint jól tette, talán Messi sem lesz kapásból kezdő ember a sorozatos sérülései után.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.01.06. 17:26:13

Chino írta:Az egyetlen félelmem, hogy Neymart és Messit nagyon fogják faragni, a matracosok minden eszközt bevetnek, az argentín pedig lehet, hogy még félteni fogja a lábát is.
A Xavi-Cesc kezdő lesz még kérdés, de Tata szerintem az előbbit fogja játszatni, mert labdabiztosabb, de talán jobb lenne, ha ő csereként szállna be az utolsó fél órára.
Juanfran nem lesz, aki elvileg Neymart fogná. Ez mindenképpen komoly érvágás lehet a jobboldalukon. Bevallom én Messitől (még) nem várok semmit. 2 hónap kihagyás után rögtön beteszik a szezon egyik legerősebb ellenfele ellen, nem tartom reálisnak, hogy azon a meccsen ő húzza majd a szekerünket. Aztán ki tudja, hogy Ő ezt, hogy gondolja? :D A középpályán Fabregasnak mindenképpen kezdenie kéne. Toronymagasan pályafutása egyik legszebb időszakát éli, könnyelműség lenne őt padoztatni, ráadásul egyértelműen jelenleg ő van a kp-k közül a legjobb formában. A 2 szélre még Alba és Alves kelleni fog, középen meg reméljük, hogy Piquék semmilyen hülyeséget nem csinálnak. Sztem a meccset az fogja eldönteni, hogy ki lövi az első gólt. Ha mi kapjuk, akkor aligha fogjuk behúzni a meccset, de azért bizakodom. :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.06. 16:59:03

Alexis és Pedro esetében nem tudom elképzelni, hogy ne egy egészséges rivalizálás legyen. Egyikük sem olyan stílusú emberke. Habár Tata inkább Alexist favorizálja, Tello nem valószínű, hogy beleszólna ebbe. Valahogy az érződik rajta, hogy nem is akarja annyira. Ez tegnap is látszott, de a kupában még feltűnőbb volt. Főleg, hogy Neymar játszik a helyén, de Alexis és pedro is elvan ott. Kíváncsi vagyok, hogy ha esetleg a nyáron "cseréljük" Deulofeura mi lesz.
Azért Sancho szép választ adott Pedronak a Getafe meccs után.

A védelem teljesítménye nagyon fontos lesz az ATMA ellen. Egy Diego Costat vagy Villat azért nem egyszerű megfogni. Könnyen lehet, hogy egy " többet rúgjunk mint kapjunk" típusú meccs lesz belőle. Amiből akár jól is kijöhetünk, de nem erre kéne játszani. Masch talán tényleg jobb megoldás lenne. Tény, hogy nem tudja úgy megjátszani a labdákat, mint Bartra, de ide az egyszerűség és a rutin jobban kell. Mondjuk a kis spanyol fejjátéka és blokkolásai hiányozhatnak, de valamit valamiért. A góllövéssel nem hiszem, hogy akkora gond lenne. Azért az sokatmondó, hogy Messi nélkül több gólt rúgtunk a bajnokságban, mint a bombaformában lévő Cr-rel vagy a gólkirályaspiránssal felálló madridi csapatok. Az egyetlen félelmem, hogy Neymart és Messit nagyon fogják faragni, a matracosok minden eszközt bevetnek, az argentín pedig lehet, hogy még félteni fogja a lábát is.
A Xavi-Cesc kezdő lesz még kérdés, de Tata szerintem az előbbit fogja játszatni, mert labdabiztosabb, de talán jobb lenne, ha ő csereként szállna be az utolsó fél órára.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése