Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.10.29. 12:52:08

Nem mellesleg Suárez mögé van egy Paco és az uru bármilyen rossz formában van, még mindig nagyobb az esély, hogy gólt lő, mint a spanyolnál.
Ezt honnan sikerült leszűrni? :D
Ennél jobb lenne Paco, ebben biztos vagyok. Még ha tegnap nem is volt olyan bűnrossz Luis.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.10.29. 11:43:42

Srácok egy 2-0-ra megnyert meccs után, ez a sok volna, pont semmi jelentőséggel nem bír. Valóban vannak problémák, például a meccs elején a lassú felpörgés, Suárez orbitálisan rossz formája, André Gomes játszatása (akit egyébként úgy nehéz lenne eladni vállalható áron, ha végig a padon űlne), de azért ehhez hozzá tartozik, hogy Dembélé bármekkora reménység, jelenleg sérült. Nem mellesleg Suárez mögé van egy Paco és az uru bármilyen rossz formában van, még mindig nagyobb az esély, hogy gólt lő, mint a spanyolnál.

Meg azért emeljük ki a pozitívumokat:
-Paulinho az elsőtől az utolsó percig odateszi magát és fontos gólokat lő.
-Valverde habár nem űrfocit játszat, de a taktikai tudása az nagyon is megvan, cseréket sem a vakvilágba nyomja.
-ter Stegen végre elkezdi beváltani azokat a reményeket, amiért ő lett marasztalva Bravo helyett.
-Nagyon is jó a csapatvédekezésünk, mi sem mutatja jobban mint a 10 meccs alatt, 3 kapott gól.
-Szögleteknél veszélyesek vagyunk.
-Újra van jobbhátvédünk!
-Valverdének nem azt jelenti a rotálás, hogy a csapat 90%-át lecseréli meccsenként.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2017.10.29. 10:44:00

Nem tudom, ha bekaptunk volna egy gólt, meglett volna-e a győzelem. De így nem kell Valverdének magyarázkodnia.
Suarezt cseréltem volna, mert vele nem volt csatár játék. Gomest be se tettem volna a kezdőbe, de a helyére biztos nem védőt cserélek be. Szerintem hosszú távon támadó foci nélkül nem fog menni.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.10.29. 10:23:32

Cestus írta:
Zozzy 5 írta:szóval nekem amúgy összességében tetszik amerre tartunk, jó, hogy variál Valverde. az, hogy kevés a gála meg az űrfoci, hát ez van. ez a keret most nem alkalmas a 70-30-as labdabirtoklásra meg a tiki takára, meg arra a taktikára, amit játszottunk évekig, mert nincs bal oldalunk. és ezt az edző is tudja.
Én is így vagyok ezzel, díjazom, hogy Valverde használja az eszét, amikor összerakja a játékunkat. A focink lehetne szebb, nyilván szerintem egy itteni fórumozó sem azért lett Barca-szurkoló, mert az ilyen brusztolós, Atléticora hajazó fociba volt szerelmes. A szép játékot a szezon későbbi felében alapvetően az alábbiaktól várom:

- 1-2 igazolástól télen (Coutinho, Griezmann, Lemar és hasonló kaliberekből)
Tudom, télen nem fog senki komolyabb focista jönni.
- Suárez, Rakitic, (Messi) formajavulásától
- Semedo, Paulinho fokozatos beépítésétől
- Dembélé visszatérésétől, beépülésétől

Mindenesetre szerintem a sokszor csúnyább játék nem Valverde sara, ő nem tehet ilyenekről, hogy Piqué dekoncentrált, Suáreznek sokszor alapvető labdakezelési problémái vannak, Rakitic meg gyökkettes sebességgel alibipasszokat ad egész meccseken, Iniesta, Messi pedig sokszor fásult.
Szerintem nincs okunk panaszra, bár néha szerencsénk is van, de jönnek a meccsek alig kapunk gólokat ez annyira nem rossz. Dembelé még javíthat a csapaton.

Igazán szép játékot a Pep-féle csapat játszott, illetve korábban Ronaldinho volt az aki szint vitt a meccseinkbe, szóval kár, hogy nincs, de megvagyunk nélküle. Ez még mindig sokkal jobb így, mintha a Real mögött lennénk 4-5 ponttal és nem előtte.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2017.10.29. 10:05:27

Cestus írta:
Zozzy 5 írta:szóval nekem amúgy összességében tetszik amerre tartunk, jó, hogy variál Valverde. az, hogy kevés a gála meg az űrfoci, hát ez van. ez a keret most nem alkalmas a 70-30-as labdabirtoklásra meg a tiki takára, meg arra a taktikára, amit játszottunk évekig, mert nincs bal oldalunk. és ezt az edző is tudja.
Én is így vagyok ezzel, díjazom, hogy Valverde használja az eszét, amikor összerakja a játékunkat. A focink lehetne szebb, nyilván szerintem egy itteni fórumozó sem azért lett Barca-szurkoló, mert az ilyen brusztolós, Atléticora hajazó fociba volt szerelmes. A szép játékot a szezon későbbi felében alapvetően az alábbiaktól várom:

- 1-2 igazolástól télen (Coutinho, Griezmann, Lemar és hasonló kaliberekből)
Tudom, télen nem fog senki komolyabb focista jönni.
- Suárez, Rakitic, (Messi) formajavulásától
- Semedo, Paulinho fokozatos beépítésétől
- Dembélé visszatérésétől, beépülésétől

Mindenesetre szerintem a sokszor csúnyább játék nem Valverde sara, ő nem tehet ilyenekről, hogy Piqué dekoncentrált, Suáreznek sokszor alapvető labdakezelési problémái vannak, Rakitic meg gyökkettes sebességgel alibipasszokat ad egész meccseken, Iniesta, Messi pedig sokszor fásult.
Abszolút egyetértek minden szavaddal ,ne felejtsük el ,hogy Valverde kemény 2 hónapja vette át a teljes keret irányítását és olyan körülmények hátráltatták ,hogy nem hiszem ,hogy barca edzőnek volt nehezebb dolga és mégis jönnek az eredmények.Persze a játékképe gyenge ,de majd lesz jobb,még zajlik csapatépítés és kulcsjátékosok sérültek ,illetve formán kívül vannak.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.10.29. 10:01:44

nem volt egy egyszerű meccs, az első félidőben szinte mindenki jó volt, a második meg senki. a 2. fi. első 20-25 percében állítom minden 2. passzunk rossz volt.... elég X-es meccsnek nézett ki, de örülök h behúztuk. a MoM nálam is TS lett.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.10.29. 08:25:12

Zozzy 5 írta:szóval nekem amúgy összességében tetszik amerre tartunk, jó, hogy variál Valverde. az, hogy kevés a gála meg az űrfoci, hát ez van. ez a keret most nem alkalmas a 70-30-as labdabirtoklásra meg a tiki takára, meg arra a taktikára, amit játszottunk évekig, mert nincs bal oldalunk. és ezt az edző is tudja.
Én is így vagyok ezzel, díjazom, hogy Valverde használja az eszét, amikor összerakja a játékunkat. A focink lehetne szebb, nyilván szerintem egy itteni fórumozó sem azért lett Barca-szurkoló, mert az ilyen brusztolós, Atléticora hajazó fociba volt szerelmes. A szép játékot a szezon későbbi felében alapvetően az alábbiaktól várom:

- 1-2 igazolástól télen (Coutinho, Griezmann, Lemar és hasonló kaliberekből)
Tudom, télen nem fog senki komolyabb focista jönni.
- Suárez, Rakitic, (Messi) formajavulásától
- Semedo, Paulinho fokozatos beépítésétől
- Dembélé visszatérésétől, beépülésétől

Mindenesetre szerintem a sokszor csúnyább játék nem Valverde sara, ő nem tehet ilyenekről, hogy Piqué dekoncentrált, Suáreznek sokszor alapvető labdakezelési problémái vannak, Rakitic meg gyökkettes sebességgel alibipasszokat ad egész meccseken, Iniesta, Messi pedig sokszor fásult.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8567
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.10.29. 07:44:44

szerintem sem aludtunk bele a meccsbe. vagy nem tudom, nekem ez nem belealvás h a Bilbaonak saját pályáján van egy ziccere ellenünk. utána nekünk három volt, ebből kettő Messinek, aki életében először kihagyta a félig üres kaput 2 méterről, meg Paulinhonak is volt egy lehetősége, aki 5 méterről felsőlécet lőtt. így lett csak 1-0 a félidő. a második játékrész már más kérdés, ott tényleg végig védekeztünk gyakorlatilag. nekem az tűnt fel, hogy ez a 4-4-2 egyszerűen nem működőképes 90 percig. az elején jó volt, amíg volt kraft, de a második félidőben már szanaszét voltunk vele amikor kipukkant a középpálya, rendszeresen vezethették rá a védelemre lendületből.

szóval nekem amúgy összességében tetszik amerre tartunk, jó, hogy variál Valverde. az, hogy kevés a gála meg az űrfoci, hát ez van. ez a keret most nem alkalmas a 70-30-as labdabirtoklásra meg a tiki takára, meg arra a taktikára, amit játszottunk évekig, mert nincs bal oldalunk. és ezt az edző is tudja. ráadásul akiért elköltöttünk majdnem 150 milliót, az kidőlt 3 meccs után. benne van, hogy ez kevés lesz hosszútávon, de egyelőre még így is úgy állunk h 9-1-0 és 28-3-as gólkülönbség.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.28. 23:32:48

El Pistolero írta:Nagyon gürizős meccs volt, de nem lehetünk telhetetlenek. 3 pontot elhozni a San Mamesből abszolút férfimunka!

Szerk: Paulinho játékát elnézve, már a Corinthiansból el kellett volna hoznunk. Legkésőbb a Spursből. Három évig a hasznunkra lehet így is.
Paula tényleg meglepően jól tolja, de nem biztos, hogy a Spurs-os időszakában el kellett volna hozni. Egyrészről akkor sokkal erősebb volt a kp-nk, nem játszott volna, másrészről az utóbbi pár évben talált magára, kellett ehhez gondolom Scolari, meg a Selecao, amivel igen jól szerepelt. 2-3 évig még hasznos lehet!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.28. 23:01:44

Az nem lepett meg, hogy egy melós meccset kellett ma játszanunk, az viszont igen, hogy nem tudtunk mit kezdeni a bilbao agresszívabb játékával. Az itt megszerzett 3 pont nagyon fontos, és abszolút értékes, sokat ér. Ter Stegen fantasztikus, mellette Messi, Umtiti, és Paulinho emelhető ki. Rakitic látványosan elfogyott a végére, őt mindenképp le kellett volna előbb hozni. Öszességében elégedett vagyok a mai estével, mondjuk ehhez az elfogyasztott diópálinka is hozzátette a magáét.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.10.28. 23:00:39

csababarca írta:első félidő kb a 15. perctől tetszett, ott azt játszottuk amit kellene.

ez a második egy nézhetetlen rettenet volt, hamarabb kellett volna cserélni.
mondjuk pont ezt cseréltem volna, mármint szisztémában, csak Gomes helyett Rakiticet.

mást amúgy nem szívesen cseréltem volna én sem, nézzetek már a padra. ezért nem hiábztatom Valverdét.
Idő húzó céllal kellett volna cserélni az utolso 5 percben, minőség tenyleg nem volt a padon.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1621
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2017.10.28. 22:51:50

A kelleténél és a szokásosnál sokkal több Ter Stegen bravúr kellett ma. Ha azok nincsenek elnézve a 2. félidőt még ki is kaphattunk volna, nem voltunk nagyon jók. Úgy látszik, hogy idén ha nem megy akkor is jön a győzelem 8)
94:39 6 - 1
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.10.28. 22:50:03

hát???? a második bizony pocsékra sikerült. nem tudom, pl. Messit megsértette e valaki a szünetben? de gyakorlatilag a rendes játékidőben nem volt igazán jó megoldása sőt semmije nem volt csak néhány na vigyétek....passz..
én ennyi eladott labdát még nem láttam tőlünk és olyasmit, hogy nem bírtuk megtartani a labdát...?! veszélyes volt.
szóval: biztató első, kijózanító második de három pont - idegenben, legyünk csendben.
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2017.10.28. 22:48:10

Nagyon gürizős meccs volt, de nem lehetünk telhetetlenek. 3 pontot elhozni a San Mamesből abszolút férfimunka!

Szerk: Paulinho játékát elnézve, már a Corinthiansból el kellett volna hoznunk. Legkésőbb a Spursből. Három évig a hasznunkra lehet így is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára El Pistolero 2017.10.28. 22:52:11-kor.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.10.28. 22:41:36

Nero. írta:Az eredmény a legfontosabb, de ennyire “melós” nem lehet egy Barca. Borzasztó volt az egesz második félidő, reméljük a jövőben nem ez lesz a taktika.
Teljesen egyetértek. Az eredmény az edzőt igazolja, ez is igaz. Én viszont nem vártam ma a győzelmet, ami a játék képét és a helyzeteket nézve azt hiszem jogos is volt, mert ez inkább egy döntetlen-szagú meccs volt, egy olyan 3-3 lett volna a reális, ha nem abszolút balfék a kapu előtt a Bilbao. Szerencsére azok voltak.
Gomes pedig újfent bebizonyította, hogy egy nulla. Jó, persze nem csak sétálgat a pályán, de az idei csapatból senki sem lóg ki hajtás szempontjából. Az meg, hogy kétszer jó labdát kapott és elkúrt két nagy helyzetet az nálam nem pozitívum. Sokkal inkább emelném ki Messi, Paulinho, Roberto és Umtiti teljesítményt. Ha valaki ma többet adott a csapatnak az átlagnál azok ők vltak. =D>
Valverde-vel ezt a Roberto-Semedo-Gomes háromszöget leszámítva elégedett vagyok.

Szerk.: Ter Stegen-t is csak dícsérni lehet.
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2017.10.28. 22:41:24

Nagyon csúnyán magunkra húztuk őket, kvázi egy teljes félidőn keresztül védekeztünk, amivel semmi bajom nem lenne, ha nem 1-0 az állás. Többször is lógott a levegőben az egyenlítés. Ettől függetlenül amikor kellett jól játszottunk, Stegennek nagy pacsi, hatalmasakat fogott ma (is), egyértelműen ő a MotM, Gomes is egyre jobban kezd futballistára hasonlítani, ami jó hír.
Az Olympiakosz ellen mehet egy lightosabb kezdő, hétvégén pedig ami a csövön kifér.
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.10.28. 22:41:09

Nero. írta:Az eredmény a legfontosabb, de ennyire “melós” nem lehet egy Barca.m.
Te se akkor te se akkor szocializálódtál amikor én. :D Amúg ez classic Valverde.Célfoci pont...Sajna ez ilyen lesz.
Kép
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.10.28. 22:40:03

Az eléggé sokat mond, hogy Mats volt a Mom.....

Ez kevés lesz egy Vale ellen... ott most nagyon megy a csatároknak.... ők ebből 6 helyzetből 3-4-et eltesznek és vége is a dalnak.....
Ernőbá is nem értem miért nem cserélt még 2-t....
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2017.10.28. 22:39:35

Hát, nem mondtam még ilyet, de ezt bizony kibekkeltük.
Nem értettem, hogy mi a taktika. Az egészen azt éreztem, hogy baromi fáradt a csapat.
Nagyon érződött, hogy erőlködnek, a gólörömökön is látszódott.
MoM: számomra Stegen.
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2017.10.28. 22:39:26

fájdalmas nezni mennyire nincs benne a csapat játékában a gól.
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.10.28. 22:37:52

első félidő kb a 15. perctől tetszett, ott azt játszottuk amit kellene.

ez a második egy nézhetetlen rettenet volt, hamarabb kellett volna cserélni.
mondjuk pont ezt cseréltem volna, mármint szisztémában, csak Gomes helyett Rakiticet.

mást amúgy nem szívesen cseréltem volna én sem, nézzetek már a padra. ezért nem hiábztatom Valverdét.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.10.28. 22:35:25

Az eredmény a legfontosabb, de ennyire “melós” nem lehet egy Barca. Borzasztó volt az egesz második félidő, reméljük a jövőben nem ez lesz a taktika.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.10.28. 22:33:59

Fontos győzelem, elfáradtunk a végére, fura volt, de működött a taktika, eldönthettük volna hamarabb is. Szép volt!
Kép
Kép
Kép
Atalanta
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2012.04.03. 23:00:27

2017.10.28. 22:27:07

Suarez megint kilóg a csapatból! Esik-kel, ügyetlen megoldások, lassú, egy ember hátrány minden meccsen. Megteheti, mert nincs más csatár, ami önmagában is nevetséges egy ekkora klubnál.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.10.28. 21:56:25

lehet, de ha ez lesz, akkor lesz majd olyan jópárszor hogy beszedjük a hátrányt az elején, és akkor mehetünk az eredmény után.
ami már nehezebb.

előfordul az ilyen,csak már tendenciát látok ebben a szezonban ebből, ami aggaszt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése