Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6773
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2015.12.19. 17:28:46

csababarca írta: SW7

Az elmetrükk igen, az sántított,de a hóból kiemelés az nem nagy extra, azt Luke is megcsinálta, minden nélkül...

Szerintem Luke lánya lesz...ha Solo-Leia gyereke lenne pl, arról már tudnánk...csak nem halasztották meg úgy Hant,hogy nem volt erről szó. :)


Szerintem Kyloba több erőt láttunk bele, mint amilyen erős valójában. Plusz azért elég felzaklatott és sebzett volt annál a résznél már, teljesen elbizonytalanodott mindenben...plusz ugye a csajjal elején csak játszott, át akarta állítani magam mellé (mondja is), aztán ébredt meg a csaj.

Meglátjuk, szerintem ez jó alap a továbbiakhoz.
És szerintem a következő rész már kevésbé fog a fan serviceről szólni, ide benyomták amit bekellett (megjegyzem ezért sírták tele 10 éve folyamatosan a netet meg az újságokat a fanok), szerintem a kövi már egy teljesen az új iránynak megfelelő film lesz. Most úgymond muszáj volt foglalkozni a nosztalgiával.

De Rey úgy csinálta a kiemelést, hogy közben Kylo is azt csinálta/próbálta.
És Luke-nak azért több fogalma volt akkor már (Obi-Wan elkezdte tanítgatni a sólymon, pl. amikor a kis gömböc lövöldözött rá ő meg csukott szemmel hárítgatott.

Szerintem is a Luke lánya a legvalószínűbb megoldás.

Hát Kylo azért megállított egy lézersugarat a film elején, meg Poe-ból is ki tudott szedni infót. Igaz, hogy nem tudhatjuk mennyire erős, de azért nem kismiska, hogy egy ilyen csajszi fél nap alatt saját magát megtanítva elszedje előle a kardot. Mindegy, igazából az ő későbbi szerepe tűnik eddig a legérdekesebbnek, csak a végkifejlet ne legyen a 6. végének a koppintása :D

Lehet, hogy jó alap, mondom komolyabb következtetéseket még nem vonok le a sztoriból, de a tálalás nagyon nem jött be.

Ilyen ostobaságok, hogy pl. amikor Rey odafordul BB8-hez, hogy:
-Ne aggódj, Finn lázadó
majd odafordul Finnhez, hogy:
- Még nem is tudom a neved.

Meg amikor Han állást ajánl neki és " Régóta nem voltam otthon, kb. 20 perc telt el a filmből, amióta elhagyták azt a retek bolygót (Ami véletlenül sem a Tatooine, hanem Jakku) :D

És a gagyi, túlzásba vitt viccek miatt tényleg nehezebb volt komolyan venni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.12.19. 15:10:30

davi10 írta: SW7

A Nagyúrról se tudtunk semmit a régiekben, csak hogy van...aztán a 6.ban jelent meg először.
Persze majd ki kell bontani kicsit, ezt adom.

Az elmetrükk igen, az sántított,de a hóból kiemelés az nem nagy extra, azt Luke is megcsinálta, minden nélkül...utána ment el Yodahoz aki elkezdte neki tanitgatni a tárgyak mozgatását.
Lehet hogy jövendölések amúgy, sőt olyan is volt benne szerintem is, de kislányként is mutatták, stb, szóval lehet mindkettő.
Szerintem Luke lánya lesz...ha Solo-Leia gyereke lenne pl, arról már tudnánk...csak nem halasztották meg úgy Hant,hogy nem volt erről szó. :)


Szerintem Kyloba több erőt láttunk bele, mint amilyen erős valójában. Plusz azért elég felzaklatott és sebzett volt annál a résznél már, teljesen elbizonytalanodott mindenben...plusz ugye a csajjal elején csak játszott, át akarta állítani magam mellé (mondja is), aztán ébredt meg a csaj.

Meglátjuk, szerintem ez jó alap a továbbiakhoz.
És szerintem a következő rész már kevésbé fog a fan serviceről szólni, ide benyomták amit bekellett (megjegyzem ezért sírták tele 10 éve folyamatosan a netet meg az újságokat a fanok), szerintem a kövi már egy teljesen az új iránynak megfelelő film lesz. Most úgymond muszáj volt foglalkozni a nosztalgiával.

Nem hibátlan a film,vannak lyukak benne, meg logikátlannak tűnő dolgok, de hát az eredetiben is voltak, az adta a báját a filmeknek szerintem, meg az,hogy igazából semmit nem tudtunk se a Jedikről,se a Sithekről..
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6773
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2015.12.19. 14:53:42

csababarca írta:

Finn karaktere, oké ez szubjektív, nekem meglepetés volt. Pálfordulás miért volt fura? El is mondta,hogy először kellett volna ölnie, de ezt már nem vette be a gyomra.
Poe-t adom, én is remélem hogy belőle többet kihoznak.
Kylo is érdekes, de ő is még nagyon nyers, ébredezik az erő benne is szerintem, A dühkitörései nekem is kicsit erőltetettek voltam, de értettem, meg adott a karakterhez.
A maszk, semmi funkció, csak félelemkeltés, plusz ő Vader nyomdokaiba akar lépni,egy hatalmas Vader fan, ezért hordja kb.
Az az óriás bohóc, azt mitől gondolod óriásnak? :D CSak mert a hologramon nagynak volt ábrázolva? Sidius is volt így ábrázolva, aztán mégsem volt óriás... :wink:

Reyhez meg, hogy hogy tanulta meg így használni az erőt? (amúgy semmi extrát nem nyomott)

Szóval Rey erőhasználatához:
Több helyen olvasom,hogy Rey kaphatott már kiképzést gyerekkorában (Luketól,aki az apja valószínűleg), csak kitörölték az emlékeit...óvva valamitől,valakitől, Ren?...és hogy ez az kitörölt erő ébredt fel benne párbaj közben.
Erre jelek: a látomása,mikor megfogja a fénykardot...mintha emlékképek lettek volna, és benne volt Luke is, R2 is, Ren is a többi lovaggal...
Vagy amikor Ren próbálja a gondolatait kiolvasni,és azt mondja,hogy látja az álmait, tengereket, egy kis szigettel...vagy hasonló...nah és mi a záró jelenet? Rey megtalálja Luket egy szigeten tengerrel körülvéve...
Plusz amikor Rennek megmondták,hogy egy lány...meglepődött, de olyan meglepődés volt, mintha ismerné a csajt, legalábbis ismer egy lányt aki képes lehet erre.

Ebben lehet valami, bár kicsit talán erőltetett magyarázat, de lehet ez lesz.
SW7

Hát jó, akkor lehet nem óriás, mindenesetre zavaró, hogy SEMMIT nem tudtunk meg róla.
Finnről: nekem nagyon illúzióromboló, bennem a rohamosztagosok mindíg is érzéketlen katonaként jöttek le, a klónhadsereg ilyen szempontból jobban bejött az előzményekben. Ha gyerekkora óta erre nevelték, akkor nem hiszem, hogy ilyen lehet (tuti kiszórják, mert "puhány"), de a saját volt "bajtársait" simán legyilkolássza.

Rey nyomott egyből egy elmetrükköt, meg ellopta Luke fénykardját a hóból Kylo elől, ez azért nem "semmit nem nyomott".

Nekem azok a látomások inkább jövőre utalók voltak, de ezt majd meglátjuk.
De Rey tuti Skywalker, R2 is csak akkor ébredt fel, amikor Rey megjelent, lehet Luke-ot érezte benne.
Azért várom a folytatást, csak ne nyomják tele azt is "poénokkal"
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.12.19. 12:58:19

Pár megjegyzés Davi 10 hozzászólására:

Finn karaktere, oké ez szubjektív, nekem meglepetés volt. Pálfordulás miért volt fura? El is mondta,hogy először kellett volna ölnie, de ezt már nem vette be a gyomra.
Poe-t adom, én is remélem hogy belőle többet kihoznak.
Kylo is érdekes, de ő is még nagyon nyers, ébredezik az erő benne is szerintem, A dühkitörései nekem is kicsit erőltetettek voltam, de értettem, meg adott a karakterhez.
A maszk, semmi funkció, csak félelemkeltés, plusz ő Vader nyomdokaiba akar lépni,egy hatalmas Vader fan, ezért hordja kb.
Az az óriás bohóc, azt mitől gondolod óriásnak? :D CSak mert a hologramon nagynak volt ábrázolva? Sidius is volt így ábrázolva, aztán mégsem volt óriás... :wink:

Reyhez meg, hogy hogy tanulta meg így használni az erőt? (amúgy semmi extrát nem nyomott)

Szóval Rey erőhasználatához:
Több helyen olvasom,hogy Rey kaphatott már kiképzést gyerekkorában (Luketól,aki az apja valószínűleg), csak kitörölték az emlékeit...óvva valamitől,valakitől, Ren?...és hogy ez az kitörölt erő ébredt fel benne párbaj közben.
Erre jelek: a látomása,mikor megfogja a fénykardot...mintha emlékképek lettek volna, és benne volt Luke is, R2 is, Ren is a többi lovaggal...
Vagy amikor Ren próbálja a gondolatait kiolvasni,és azt mondja,hogy látja az álmait, tengereket, egy kis szigettel...vagy hasonló...nah és mi a záró jelenet? Rey megtalálja Luket egy szigeten tengerrel körülvéve...
Plusz amikor Rennek megmondták,hogy egy lány...meglepődött, de olyan meglepődés volt, mintha ismerné a csajt, legalábbis ismer egy lányt aki képes lehet erre.

Ebben lehet valami, bár kicsit talán erőltetett magyarázat, de lehet ez lesz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6773
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2015.12.19. 12:38:09

Star Wars: Az ébredő erő

Nagyon vártam ezt a filmet. Amikor elkezdődött és jött a szokásos "Réges régen, egy messzi, messzi galaxisban" meg a felvezető komolyan libabőrös lettem, megszámlálhatatlanul sokszor láttam mind a 6 részt.

De ez számomra csalódás volt. A film első 30 percéből 20-ban hangosan szuszog valaki (általában Finn), a dialógusok botrányosak és az egész filmet teletűzdelték valami olyan bugyuta erőltetett humorral, hogy az már fájt...

A történetéből sokkal többet ki lehetett volna hozni.

A karakterekből Finnel nem tudok megbarátkozni. A nagyobb baj az, hogy nekem sántít ez a pálfordulás, amit ő véghez visz. A másik gondom, hogy raktak a Star Wars filmekbe is egy tipikus 1000-szer ellőtt fekete karaktert, akinek a butaságán lehet röhögni.
Rey nevetséges, hogy egy nap alatt megtanulja az erőt ilyen módon használni.
Poe -ban több lehetett volna szerintem, ő remélem a többi filmben nagyobb szerepet kap.
Kylo ren viszont a legérdekesebb. a belső vívódása miatt maradt érdekes a film, viszont szerintem azok a dühkitörései nevetségesek voltak

Han halála várható volt, annyi fő karakter volt ott egy helyen egyszerre, hogy le lehetett vágni, mi lesz.

90%-ig biztos vagyok benne, hogy Rey is egy Skywalker, még azt sem tartom kizártnak, hogy ő is Leia-ék gyereke, Kylo mondta neki, hogy "sokat hallottam rólad". Valamelyik későbbi részben pedig Kylo fogja kinyírni azt az óriás bohócot (akiről legalább minimális információkat kaphattunk volna.)
Viszont azt valaki mondja már el, hogy miért kell Kylonak maszk? Vadernél volt funkciója, sőt szükséges volt.

Amúgy az egész kb. egy Star Wars 4 koppintás :D
Ja és zenei fronton is csalódás, a régi témákon kívül semmi komolyat nem kapunk, még az előzményekbe is voltak hihetetlen új zenék.



Pontot nem adok rá, csak ha teljes a trilógia, felvezetőnek jó lett volna, ha nem lenne ennyire bugyuta és gyerekes (egy korhatáros filmbe vihettek volna sokkal több komolyságot).
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.12.19. 10:54:41

Pár gondolat az SW7-hez.

Nekem nagyon tetszett, bár kicsit volt egy remake érzésem a sztori miatt, de ezt elnézem, főleg hogy kimondottan is az új generációt akarták behúzni ezzel a készítők.
A régi karakterek is működnek, Han szerintem ellopta a showt meg Chewie, Leia nem annyira működik, de nem baj.
Az újak viszont nagyon jók, Finn is pozitív csalódás, Poe nagyon zsivány, szerintem ő a további részekben nagyobb szerepet kaphat.
Kylo Ren meg jó főgonosz, kicsit képzetlen, szertelen erőhasználó (nem jedi, és nem is sith, csak egy lelkes középhaladó), tetszettek a tombolásai, és hogy ő rossz, de a fény motoszkál benne...eddig a jókban motoszkált a sötét, ez érdekes változtatás.
És hát Rey. Az a csaj, a legtökéletesebben illeszkedik az SW univerzumban, nincs hibája a karakternek.
Fel lehet róni,hogy nagyon gyorsan, autodidakta módon vált erőhasználóvá, nekem erre vna elméletem, ha valakit érdekel megosztom.(de köze van a flashback jelenethez, meg Rey álmához,ait kiolvasott Kylo belőle)

AMúgy látszott a filmen, hogy ez még tényleg csak az ÉBREDŐ erő, valami felvezetése...de én nagyon pozitívan csalódtam, abszolút teljesítette az elvárásaimat a film.
A hangulata, a jelmezek, díszletek, mind remek volt, nem volt olyan steril hatása,mint az előzményeknek, volt kosz, volt mindn ami visszaadta a hangulatot.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5235
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2015.12.19. 10:41:04

emberek, fent van a Sicario a boltokban :D
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.12.18. 14:28:33

zola8787 írta:Én meg azt nem értem, hogy aki meglát egy kis spoiler-t, a csávót máglyán elégetné. SW őrületet megértem (jedi, fénykard, maga az erő).
Aki annyira nagy rajongó megfogja Úgyis nézni vagy 10szer.

(Mondjuk én a Trónok harcát is úgy nézem, hogy haver vagy 3 éve elmesélte mi lesz benne :D Ígyis simán lehet élvezni.)

Holnap nézem moziban, de az összes spoiler-t elolvastam már.
Valaki a lehetőségekhez képest steril filmet akar kapni, nem olyat amit már elmondtak előtte.

Amúgy nekem nem az olyan spoilerekkel van bajom, amit kommentekbe leírnak, vagy kritikákba (mondjuk szerencsére a legtöbb spoilermentes most...talán megtanultunk kritikát írni?!), hanem pl amit Kárász genyputtony Róbert csinált állítólag a mokkában, már nem először.
Szóval aki magának keresi a bajt, spoilert, elolvassa,majd dühöng az nem hiteles.

De véletlen kapcsolgatva a tévét futsz bele, az szerintem elég rosszul tud esni.

Nekem ilyen volt pl a himym, ott az anyával kapcsolatban a hivatalos oldal spoilerezett be valami hatalmasat, 1 nappal a rész leadása előtt...persze egy óra után levették a postot de már mindegy volt...

Mondjuk én sportoknál se tudok megnézni meccset, aminek tudom az eredményét..nagyon ritka,max háttérzajnak rakom be. Filmek ugyanez, amit várok, arról nem akarok tudni semmit, első benyomást akarok.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.12.18. 14:16:58

Én meg azt nem értem, hogy aki meglát egy kis spoiler-t, a csávót máglyán elégetné. SW őrületet megértem (jedi, fénykard, maga az erő).
Aki annyira nagy rajongó megfogja Úgyis nézni vagy 10szer.

(Mondjuk én a Trónok harcát is úgy nézem, hogy haver vagy 3 éve elmesélte mi lesz benne :D Ígyis simán lehet élvezni.)

Holnap nézem moziban, de az összes spoiler-t elolvastam már.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.12.18. 13:26:08

visca el barca írta:nem értem mi ez a nagy SW őrület. az egész egy gagyi fikció, semmi valóságalapja nincs, tanulni semmit nem lehet belőle.















ah... próbáltam ellenálni de nem ment, nem hagyhattam ki :oops:
SW őrület az nem érdekel, mert aki nézi az nézze meg, szíve joga a többit adom. :lol: Mese habbal. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.12.18. 11:48:56

Hát ez remek

Nyugi, semmi spojler benne, csak képek az előző részekből :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.12.18. 11:45:34

nem értem mi ez a nagy SW őrület. az egész egy gagyi fikció, semmi valóságalapja nincs, tanulni semmit nem lehet belőle.















ah... próbáltam ellenálni de nem ment, nem hagyhattam ki :oops:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.12.18. 11:43:07

Nagy Erő kell, hogy ne olvassam el a spojlereket. De a jedivá váláshoz türelem kell.
"And my heart will leave you never."
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.12.18. 07:33:18

SW: Az ébredő erő
Nero. írta:

Rendben, ezt aláírom, hogy kell egy kis idő ameddig felvezetik a karaktereket, de az új sith már most nagyon gyenge. Belőlem Han halála semmilyen drasztikus érzést nem váltott ki, pedig a 3 vagy az 5 kifejezett drámaira sikerült. Namindegy, amúgy is sok minden még nem tiszta. Azt se értem, hogy minek kellett teljesen új helyszínekre elvinni az eseményeket, hiszen ugye nem is a Tatooinon járunk, pedig nagyon hasonlít rá. A halál csillagos jelenet szintén nagyon komolytalan, de ha jól láttam 5 másodperc(!!!) alatt sikerült lerendezni a film egyik legfontosabb bolygóját, Coruscantot. Az meg hogy nem volt benne komoly fénykardos jelenet az meg csak hab a tortán.

Ez a film amúgy sokaknak tetszeni fog, főleg a kisgyerekeknek meg a nagyon komoly Star Wars fanoknak, "végre valami ami Star Wars" alapon, de itt nagyon ellett vezetve a történet egy totál másik irányba/világba.

A kardos jelenetek okkal voltak olyanok, amilyenek. Egy jedi van az egész galaxisban, meg egy félig kiképzett Ren. Nyilván nem úgy küzdenek, mint azok, akiket 6-7 éves koruktól erre képeztek. A többi megítélése szubjektív, nekem tetszett a film a sok áthallás ellenére is. Rebootnak szerintem jó volt ez, ha a nyolcadikban sem tudnak majd igazán újat mondani, akkor tényleg csak koppintanak.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.12.17. 23:35:59

Ez nagyon off, de nem értem miért érdekel bárkit is, hogy xy miért nézi meg?
Nem teljesen mindegy?
Én fan vagyok, és megnézem, innentől kezdve full nem érdekel,hogy más mit csinál.

És ez nem besértődés, csak az ilyenek mellett nem tudok napirendre térni, hogy valakiket ennyire zavar hogy más mit csinál.

Mondjuk én sehol nem találkoztam hisztériázó tinipicsákkal az SW kapcsán, nem úgy mint a Twilight,vagy hasonló agymenéseknél...vagy az aggszüzek körében a szürke ötvennél.

Mindegy, foglalkozzunk mindig másokkal, az nagyon megy kis hazánkban.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.12.17. 23:29:13

Nem szóltam be, csak nevetséges, hogy azt látom, hogy a 12 éves kislányok keménykednek a SW mozijegyükkel. :)

Nem az a baj, hogy beül megnézni, hanem az, hogy miért ül be.
Nem zavar, hogy ilyen sokan várják, meg megnézik, stb, hanem az, hogy elég sok embert ismerek, aki csak azért nézi, mert most mindenhol ezt nyomatják, aztán menő.

De mondom, tisztelet a kivételnek, és nem kell ettől besértődni.

És hadd legyen már megengedve, mikor ki ír ide. :)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.12.17. 23:04:29

S.Agüero írta:Vicces ez a SW-őrület. Megy mindenki a moziba, mert most divat, de a 80%-a az embereknek nem is látta az összes részt... :roll: =D>
Tisztelet a kivételeknek, akik tényleg fanok.
Most ebben mi a vicces?
Már az is baj ha az ember beül egy mozira...lehet majd ennek hatására rajongóvá válik, és megnézi a többit is.Erről a 80%ról van statisztika?
Mondjuk akik elkapkodták a hétvégére szóló jegyeket, azok nem hiszem hogy divatból mennek, vagy divatból vették meg október végén a jegyüket. Nem lefoglalták, megvették.

Akit nem érdekel, plusz nem is látta, az ne negatívkodjon már ide,full felesleges.
Meg ez a "divat"...ezt is [auto_cenzúra] egyszerű ráhúzni mindenre,ami picit is népszerű.
Szerintem meg itthon ez a "divat", hogy divatozunk mindenre, ami érdekli a többséget, de saját magad nem...az divat...de én bezzeg rohadt úttörő vagyok mert beszólok...meg nyomom a szemforgatós tapsikolós smilekat.


Tényleg kérek mindenkit, akit nem érdekel,nem nézi meg ne trollkodjon már ide, legalább ezen a hétvégén ne...majd akit érdekel megnézi, beszél róla pro kontra, de ez ne legyen már,hogy bejön ide egy kívülálló, és bemondja a "frankót" hogy divat...
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.12.17. 22:53:00

Vicces ez a SW-őrület. Megy mindenki a moziba, mert most divat, de a 80%-a az embereknek nem is látta az összes részt... :roll: =D>
Tisztelet a kivételeknek, akik tényleg fanok.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.12.17. 21:57:26

csababarca írta:Ti már hogy hogy láttátok?
Nem csak sajtóvetítés volt délelőtt, és majd most éjféltől vetítik rendesen?
Angliában vagyok itt már tegnap éjjel ment először. Amúgy most olvasom, hogy a 8nak már megint más valaki lesz a rendezője. Most komolyan, ennek mi értelme?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.12.17. 21:38:50

csababarca írta:Ti már hogy hogy láttátok?
Nem csak sajtóvetítés volt délelőtt, és majd most éjféltől vetítik rendesen?
Nem, voltak premier előtti vetítések.

Én jobb híján két ünnep között nézem, addig ki is lövöm a közösségi médiát... :D
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.12.17. 21:29:11

Ti már hogy hogy láttátok?
Nem csak sajtóvetítés volt délelőtt, és majd most éjféltől vetítik rendesen?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.12.17. 20:48:03


Rendben, ezt aláírom, hogy kell egy kis idő ameddig felvezetik a karaktereket, de az új sith már most nagyon gyenge. Belőlem Han halála semmilyen drasztikus érzést nem váltott ki, pedig a 3 vagy az 5 kifejezett drámaira sikerült. Namindegy, amúgy is sok minden még nem tiszta. Azt se értem, hogy minek kellett teljesen új helyszínekre elvinni az eseményeket, hiszen ugye nem is a Tatooinon járunk, pedig nagyon hasonlít rá. A halál csillagos jelenet szintén nagyon komolytalan, de ha jól láttam 5 másodperc(!!!) alatt sikerült lerendezni a film egyik legfontosabb bolygóját, Coruscantot. Az meg hogy nem volt benne komoly fénykardos jelenet az meg csak hab a tortán.

Ez a film amúgy sokaknak tetszeni fog, főleg a kisgyerekeknek meg a nagyon komoly Star Wars fanoknak, "végre valami ami Star Wars" alapon, de itt nagyon ellett vezetve a történet egy totál másik irányba/világba.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.12.17. 19:24:02

SW: A ébredő erő
Nero. írta:Mivel sok helyen olvasom, hogy mennyire jó ezért elkezdem leírni mi nem tetszett.

Alapból az egész egy Új Remény remake. Annyi különbséggel hogy ez jóval gyengébb. Bárkiben megmaradt a csatajelenet amibe a Halálcsillag 3at (?) pusztítják el? A parancsnokok teljesen gagyik, akárcsak az új sith a maszk nélkül. Minek kellett levennie? És ki a fene az, aki az ő mestere, és hologramon kommunikálnak. Chewie feltűnése üde színfolt, de alig jöttek át az érzelmei amikor Han meghalt. A kiscsaj a néger meg a robot voltak azok akik valamennyire mentették a sztorit. Az eleje nagyon elvan húzva felesleges jelenetekkel, a vége meg úgy összevan csapva, mint aki iskolába esszét ír, de a felénél se tart és 5 perc múlva kicsengetnek. Remélem a következő jobb lesz, de úgy tűnik hogy J.J. nek ez nagyon nagy falat volt így elsőre.

Mivel a Star Wars a sci-fi James Bondja (a 6. rész a 4.-é, míg a 1. a 6. átirata), így kicsit bizarrnak tartom azt felhozni, hogy Abramsék átvettek elemeket a régi trilógiából. Ráadásul ez a film nem konkrét folytatás, hanem egyfajta hommage és tűzoltás, hogy jó kezekbe került a széria. Snoke, Rey, Luke felépítése a későbbi részekben biztos meglesz. Igazán Rian Johnsontól kezdődik majd a Disney SW-univerzuma.
Az elején fel kellett vezetni a karaktereket, ha ez nem történik meg (ami sokkal nagyobb hiba), akkor gondolom most az lett volna a baj. Driver azért kapta le a maszkot, hogy jobban kihangsúlyozzák az "oidipuszi-drámát". Ambivalens Ren egésze, csakúgy, mint Anakiné volt, amihez kellett a törékeny, durcás fiú képe is.
Ez a film pontosan az volt, amire a rajongóknak szüksége volt. Egy új remény, a régiek szellemiségében.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.12.17. 19:07:52

Mivel sok helyen olvasom, hogy mennyire jó ezért elkezdem leírni mi nem tetszett.

Alapból az egész egy Új Remény remake. Annyi különbséggel hogy ez jóval gyengébb. Bárkiben megmaradt a csatajelenet amibe a Halálcsillag 3at (?) pusztítják el? A parancsnokok teljesen gagyik, akárcsak az új sith a maszk nélkül. Minek kellett levennie? És ki a fene az, aki az ő mestere, és hologramon kommunikálnak. Chewie feltűnése üde színfolt, de alig jöttek át az érzelmei amikor Han meghalt. A kiscsaj a néger meg a robot voltak azok akik valamennyire mentették a sztorit. Az eleje nagyon elvan húzva felesleges jelenetekkel, a vége meg úgy összevan csapva, mint aki iskolába esszét ír, de a felénél se tart és 5 perc múlva kicsengetnek. Remélem a következő jobb lesz, de úgy tűnik hogy J.J. nek ez nagyon nagy falat volt így elsőre.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.12.17. 16:52:14

Atya úristen mekkora film, uram atyám 8)

Amúgy csak szombaton nézem meg, de mivel spoilerezek: lesz benne lézerkard meg jedi :twisted:
Válasz küldése