Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Mascherano
Jugador del Barça
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015.01.02. 12:09:02
Tartózkodási hely: Kecskemét

2017.10.01. 09:40:09

rikko írta: Az biztos, hogy Madrid nem akarja elengedni őket, de ha ennyi ember tulajdonképpen az ország egyhatoda menni akar ,azt bármilyen eszközzel megállítani nehéz lesz.

Spanyolok "eszközeit" egész egyszerűen nem tudom megérteni itt a 21.szazadban, azt viszont undorítónak tartom, hogy a demokrácia védőszentjei (Német, Angol, Francia) semmit se szolnak a helyzet ellen. Indexen irtak, hogy Magyarország támogatja önrendelkezés alapján a népszavazást.
Més que un club !
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.10.01. 08:58:47

Veidt_madridista írta: már ne haragudj, de elég vicces a demokráciával jönni, amikor az érvényben lévő (1978-as) alkotmányban világosan le van írva, hogy az ország oszthatatlan és minden szeparatista törekvés törvény- és alkotmányellenesnek minősül. az pedig a másik, hogy a katalán kormány az állami pénzek elsikkasztásából fedezi a választások költségeit (ezért is jelentették be szeptember 14-én, hogy ezentúl nem hetente, hanem havonta fognak beszámolni a kiadásaikról, hogy az október 1. napjára kiírt szavazásig már ne kelljen megmondani h mire költötték a pénzt). a spanyol kormány 50x megmondta az álláspontját, ők pedig 50x döntöttek úgy h szembeszegülnek a központi hatalommal, rendőröket és gárdistákat támadnak meg az utcán, akkor miről beszélünk? közben meg manipulációval és hazugságokkal kampányolnak.
https://elpais.com/elpais/2017/09/20/in ... 88824.html" target="_blank
https://elpais.com/elpais/2017/09/25/in ... 80655.html" target="_blank

ezeket érdemes elolvasni. az speciel nincs is benne, hogy Turullnak például volt egy olyan kijelentése is, hogy "a katalán parlament 100%-osan a referendum mellett szavazott, tehát egész Katalónia ezt akarja" - csak azt felejtette el megemlíteni, hogy az összes maradás párti politikus bojkottálta a szavazást.

az egész mozgalomnak legitimitást adhatna, ha tényleg elnyomás alatt élnének, de az egész mögött egyetlen kézzel fogható ok van, mégpedig az h Katalónia kevesebb állami pénzben részesül, mint amilyen arányban hozzájárulnak az ország GPD-jéhez, ami igaz is, de könyörgöm, ez a világon mindenhol így van: a szegényebb régiókra többet kell költeni. érdekes, a franciákat vagy a németeket még egyszer sem hallottam panaszkodni, hogy egy fillér sem jön vissza hozzájuk az uniós pályázatok révén, pedig ők ketten adják bele fejenként a legtöbbet. hozzáteszem, ettől még a spanyolok sem Európába/demokráciába való eszközökkel kezelik a helyzetet egyáltalán.

szerk: Krímmel amúgy meg össze sem hasonlítható ez a helyzet, az egy nemzetközi konfliktus volt, ahol egy ország nyíltan megtámadott egy másikat.

Arról azért szépen hallgatsz ,hogy miért is akarnak elszakadni.... Szép-szép ez a 78-as alkotmány, de akkor azt nem lehetett volna beleiktatni, hogy mondjuk az ország egész területén egyenlő adók legyenek? Nem pedig Katalóniát fejőstehénnek tartani és jól megfejni ?
Ez olyan, mintha otthon magyarban Viktor okosítana egyet, hogy a gazdagabb megyékben legyen kétszer akkora adó, mint a fejlettlenebben... Szerinted tetszene a népnek ? Nagyon nem.... milyen elnyomást akarsz még ,hogy végre kimondhassák a katalánok, hogy el vannak nyomva ? Ez nem elég ? Ez hol demokratikus ? Ilyen sehol a világon nincs, csak ezeknék a suttyóknál ott madridban.
Hazugság és manipuláció.... szerinted melyik politikus nem ezekkel az eszközökkel lép fel ?
Illetve ha jól emlékszem ,akkor nem a spanyol állam emberkéi hekkelték meg a számítógépes rendszert ?
Ugyanmár egyik kutya másik eb.... De nagyon remélem, hogy el tudnak szakadni és egy jobb államot tudnak létrehozni, mint amilyenben vannak most. Ezt magam miatt is remélem, de ez egy másik történet.

Illetve szerinted miért ragaszkodik már ilyen eszközökkel Madrid a katalánokhoz ?
Egyértemű a dolog. A leggazdagabb és legfejlettebb régiót elveszítve a spanyol gazdaság még mélyebbre zuhan, mint ahol most van.
Nekem nem egy ismerősöm él katalóniában, haverok,stb. Ők nagy Barca , Espanyol drukkerek, de a beszélgetéseink alapján egyik sem hozta fel a focit ebben a témában. Mindegyiknek fontosabb a megélhetése és a magánélete. Az embereket kevésbé sem érdekli, hogy ezentúl hogy lesz tovább a csapatokkal. Ez szerintem normális is.
Ellenben azzal, hogy egy új állam kialakulását akadályozzák meg ilyen "demokratikus" módon.
Az biztos, mindkét eredménynek nagy lesz a visszhangja. Ha elszakadnak ,akkor az jópár éves folyamatsort indít be, ha nem tudnak, az pedig komoly belső viszályokat fog szítani.
Az biztos, hogy Madrid nem akarja elengedni őket, de ha ennyi ember tulajdonképpen az ország egyhatoda menni akar ,azt bármilyen eszközzel megállítani nehéz lesz.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.09.30. 23:08:45

hajnesz írta:
Nero. írta:Én csak azt nem ertem miért nincs ennyire hírértéke. Ez minimum az év botránya világszinten, függetlenül attól hogy Barcelonáról van szó.
2017ben Nyugat-Európában ilyen dolgok? :shock: Ne vicceljünk már :mad:
Lezárják a repteret? Jézusom...
Pont azért, mert Nyugat-Európában történik :D
Az angolok se örültek amikor a skótok szavaztak, mégse jutott eszükbe ilyen diktatórikus módon eljárni. De biztos hogy ilyet a németek, osztrákok stb. se mernének megengedni maguknak.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2017.09.30. 22:52:12

Nero. írta:Én csak azt nem ertem miért nincs ennyire hírértéke. Ez minimum az év botránya világszinten, függetlenül attól hogy Barcelonáról van szó.
2017ben Nyugat-Európában ilyen dolgok? :shock: Ne vicceljünk már :mad:
Lezárják a repteret? Jézusom...
Pont azért, mert Nyugat-Európában történik :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.09.30. 22:43:10

Én csak azt nem ertem miért nincs ennyire hírértéke. Ez minimum az év botránya világszinten, függetlenül attól hogy Barcelonáról van szó.
2017ben Nyugat-Európában ilyen dolgok? :shock: Ne vicceljünk már :mad:
Lezárják a repteret? Jézusom...

Holnap pont hazai bajnoki, a csapatnak is kötelező lenne szerintem valamilyen módon részt venni a dologban. Nem azt mondom hogy ne álljunk ki, de valahogy üzenni kell a világnak mert még mindig a foci csapatról a leghíresebb Katalónia.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.30. 22:16:34

Nero. írta:http://index.hu/kulfold/2017/09/30/a_re ... ozpontjat/

Ez kemény, Brüsszel ilyenkor miért nem avatkozik bele?
Ebből így minimum összecsapások lesznek, reméljük lövöldözni senki nem fog. :?
Épp most akartam belinkelni.

Kérem, hol itt a demokrácia?

Közben Spanyolország néhány helyén rendes náci felvonulás megy, nem azokat kéne szétkapni?
Nem sok minden változott a fejekben a Franco-uralom óta, max most álszentebb az elnyomás.


https://scontent.fiev1-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5A3DF334

Komoly, hogy többszáz farmer traktorokkal kell hogy bevédje a szavazó helyiségeket...


"UPDATES from Catalunya:
-Spain has closed the airspace of Barcelona to the media for the duration of its crackdown against Sunday's vote. No private small aircrafts (including drones) are allowed.
-Google has been ordered by the Spanish government to delete links to app on voting information for Catalunya referendum on Sunday. Google staff in Barcelona were detained in their office for a few hours.
-United Nations has officially criticised Spanish efforts to block Catalan vote.
-Guardia Civil (Spanish military police) are rampantly arresting people and searching for ballot boxes. They are even searching the ovens of bakeries for the same.
-The Catalan population has occupied more than 2000 voting centers to protect them from now until Sunday night.
-Various server owners across the world are offering support after Spain cracked down and blocked hundreds of Catalan websites. WikiLeaks is hosting the official referendum website now after its Catalan servers were confiscated."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.09.30. 20:14:53

http://index.hu/kulfold/2017/09/30/a_re ... ozpontjat/" target="_blank

Ez kemény, Brüsszel ilyenkor miért nem avatkozik bele?
Ebből így minimum összecsapások lesznek, reméljük lövöldözni senki nem fog. :?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.09.30. 13:15:38

A spanyolok nyilván foggal körömmel ragaszkodnak az ország egyik leggazdagabb régiójához.
Ahogy kb ugyanez a helyzet a focinál is. Az a liga, amelyik ekkora presztízsveszteségnek fogta fel egy Neymar távozását, az nem fogja kitenni a világ egyik legsikeresebb klubját és egyben legnagyobb brandjét a ligából.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.09.30. 12:25:29

ettől még a spanyolok sem Európába/demokráciába való eszközökkel kezelik a helyzetet egyáltalán.
Nekem ezzel van a bajom. Egy ekkora számú kisebbségnek igenis joga lenne dönteni a sorsáról, attól függetlenül, hogy elnyomás alatt élnek-e vagy sem, illetve, hogy mi van a spanyol alkotmányban (mondjuk nem értem, hogy csatlakozhattak így az EU-hoz).

Neroval maximálisan egyet értek, számomra is gyomorforgató a nyugat képmutató politikája, mélyebben nem is akarom belemenni, mert csak felhúznám magam.
Aztán buknád is a versenyt a PL-el ami épp kezdett szorosabb és szorosabb lenni, rengeteg szponzort, közvetítési pénzt, nézettséget.. Ez nem önérzetről szól, hanem a pénzről, a La Liga meg a Barca vs Madrid párharc nélkül közel sem olyan eladható.
Csakhogy vannak a focinál fontosabb dolgok is. Lehet abban is lenne pénz, illetve jót tenne a régió futballjának, ha a Trianon előtti Magyarország csapatait egy Ligába tömörítenék, de ettől még gondolom senki nem akarja ezt.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.09.30. 12:00:50

LG írta:Pedig szerintem ha spanyoloknak van egy kis önérzetük, akkor egy elszakadás esetén simán ki kéne tennie a klubot a Ligából. Legalábbis én a helyükbe ezt tenném, plusz minden kapcsolatot megszakítanék Katalóniával.
Aztán buknád is a versenyt a PL-el ami épp kezdett szorosabb és szorosabb lenni, rengeteg szponzort, közvetítési pénzt, nézettséget.. Ez nem önérzetről szól, hanem a pénzről, a La Liga meg a Barca vs Madrid párharc nélkül közel sem olyan eladható.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.09.30. 11:26:00

hajnesz írta:Persze Krimnél a nyugat tiltakozott a legjobban :lol:
Ezért nevetek mindig a demokrácián, mert jelenlegi formájában annyiban különbözik az autokráciától, hogy nem az irányit, akinek alanyi jogon jár, hanem akinek több pénze van.
már ne haragudj, de elég vicces a demokráciával jönni, amikor az érvényben lévő (1978-as) alkotmányban világosan le van írva, hogy az ország oszthatatlan és minden szeparatista törekvés törvény- és alkotmányellenesnek minősül. az pedig a másik, hogy a katalán kormány az állami pénzek elsikkasztásából fedezi a választások költségeit (ezért is jelentették be szeptember 14-én, hogy ezentúl nem hetente, hanem havonta fognak beszámolni a kiadásaikról, hogy az október 1. napjára kiírt szavazásig már ne kelljen megmondani h mire költötték a pénzt). a spanyol kormány 50x megmondta az álláspontját, ők pedig 50x döntöttek úgy h szembeszegülnek a központi hatalommal, rendőröket és gárdistákat támadnak meg az utcán, akkor miről beszélünk? közben meg manipulációval és hazugságokkal kampányolnak.
https://elpais.com/elpais/2017/09/20/in ... 88824.html" target="_blank
https://elpais.com/elpais/2017/09/25/in ... 80655.html" target="_blank

ezeket érdemes elolvasni. az speciel nincs is benne, hogy Turullnak például volt egy olyan kijelentése is, hogy "a katalán parlament 100%-osan a referendum mellett szavazott, tehát egész Katalónia ezt akarja" - csak azt felejtette el megemlíteni, hogy az összes maradás párti politikus bojkottálta a szavazást.

az egész mozgalomnak legitimitást adhatna, ha tényleg elnyomás alatt élnének, de az egész mögött egyetlen kézzel fogható ok van, mégpedig az h Katalónia kevesebb állami pénzben részesül, mint amilyen arányban hozzájárulnak az ország GPD-jéhez, ami igaz is, de könyörgöm, ez a világon mindenhol így van: a szegényebb régiókra többet kell költeni. érdekes, a franciákat vagy a németeket még egyszer sem hallottam panaszkodni, hogy egy fillér sem jön vissza hozzájuk az uniós pályázatok révén, pedig ők ketten adják bele fejenként a legtöbbet. hozzáteszem, ettől még a spanyolok sem Európába/demokráciába való eszközökkel kezelik a helyzetet egyáltalán.

szerk: Krímmel amúgy meg össze sem hasonlítható ez a helyzet, az egy nemzetközi konfliktus volt, ahol egy ország nyíltan megtámadott egy másikat.
Kép
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2017.09.30. 11:00:37

Persze Krimnél a nyugat tiltakozott a legjobban :lol:
Ezért nevetek mindig a demokrácián, mert jelenlegi formájában annyiban különbözik az autokráciától, hogy nem az irányit, akinek alanyi jogon jár, hanem akinek több pénze van.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.09.30. 10:34:28

Azért az komoly amit a madridi rendőrség megengednek magának (most teljesen függetlenül a Barca-Real rivalizálástól), ilyen dolgok Irakban meg Észak-Koreában vannak...
Nagyon megvagyok lepodve, durva sztori.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1134
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2017.09.30. 09:46:07

Nero. írta:Abban mondjuk én is biztos vagyok hogy nem raknak ki minket a Ligából, inkább az érdekelne hogy pl. Barcelonával mi lesz. Külön ország vagy hogy gondolják?
http://index.hu/kulfold/2017/09/23/kata ... t_razziak/" target="_blank

Itt egy cikk, ha komolyabban erdekel a téma.
Elég összetett a dolog, nem lepődnék meg, ha valahogy sikerülne megállapodni a Madriddal.
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.09.30. 09:44:17

ha a katalán klubok a ligában akarnak maradni, akkor mindannyiuknak külön kell kérvényezni a kivételezett felvételi eljárást, normál esetben ugyanis csak az országon belüli székhellyel rendelkező települések indíthatnak csapatot a spanyol bajnokságokban. kizártnak tartom, hogy átmenjenek a franciákhoz (esetleg saját bajnokságot indítsanak), egyik félnek sem lenne előnyös.

a szavazásról: Puigdemont, Turull, Junqueras meg a többi katalán kormánypolitikus nagy mellénnyel beszél, de nagyon kíváncsi leszek, hogy végül tényleg meg lesz-e tartva a dolog. a spanyol kormány lényegében az összes szavazólapot elkobozta egy héttel ezelőtt, fenyegetnek az áram lekapcsolásával, és 10 ezer gárdistát/rendőrt fognak kivezényelni az utcákra és a szavazóhelyiségek közvetlen környezetébe. sok múlik azon, hogy a Mossos (katalán rendőrség) hajlandó-e nyílt harcokat kezdeményezni velük... egyszer már megtették, akkor jóval kisebb létszámokban. igaz, a spanyol kormány azóta eléggé radikálisan lép fel, elkobozták az eredeti szavazóurnákat is (a katalánok éppen tegnap jelentették be, hogy egy kínai cég gyártja nekik az újakat), sok embert letartóztattak, még többnek befagyasztották a bankszámláját, állandó házkutatások. megtehetik, mert a katalán legfelsőbb bíróságon az ő emberük ül (vagy csak elszakadás ellenes).

ha viszont tényleg megtörténik a szavazás és az elszakadás pártiak győznek (az előzetes közvélemény-kutatások szerint 41-42% támogatja ezt, de az elmúlt napok eseményeinek hatására ez bármelyik irányba elmozdulhatott), akkor Katalónia egyértelműen független ország lesz köztársaság formájában. ezután Rajoy, a spanyol miniszterelnök érvénybe léptethet egy alkotmánycikkelyt, felfüggesztheti a teljes autonómiát és ha kell, akkor bevonulhat a hadsereggel is. mondjuk ez már nyílt polgárháború lenne, nem hiszem h megtörténik. az teljesen tiszta sor, hogy Katalóniát kizárják az EU-ból (így az Európai Gazdasági Térségből, és a Schengeni egyezményből is), a Spanyol Külkereskedelmi Intézményből, gondolom a NATO-ból is. persze, a legtöbb helyre kérhetik a felvételüket, de ezek többéves folyamatok. abba meg nem is megyek bele, hogy mi lesz ha itt egy Koszovó-szerű állapot alakul ki (x országok elismerik, y országok nem). és mindezt nevetséges indokok miatt...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Veidt_madridista 2017.09.30. 09:46:58-kor.
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.09.30. 09:27:36

csababarca írta:
Nero. írta:Abban mondjuk én is biztos vagyok hogy nem raknak ki minket a Ligából, inkább az érdekelne hogy pl. Barcelonával mi lesz. Külön ország vagy hogy gondolják?
Miért lenne Barelona külön ország? Hogy érted?
Katalónia nem csak Barcelonából áll.

de lehet csak rosszul fogalmaztad a kérdést.
Marmint ja, azzal a hellyel (Katalonia), ahol Barcelona is van. Lesz egy kulon Katalan Koztarsasag mint uj orszag?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.09.30. 09:26:09

Nero. írta:Abban mondjuk én is biztos vagyok hogy nem raknak ki minket a Ligából, inkább az érdekelne hogy pl. Barcelonával mi lesz. Külön ország vagy hogy gondolják?
Miért lenne Barelona külön ország? Hogy érted?
Katalónia nem csak Barcelonából áll.

de lehet csak rosszul fogalmaztad a kérdést.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.09.30. 09:14:57

LG írta:Pedig szerintem ha spanyoloknak van egy kis önérzetük, akkor egy elszakadás esetén simán ki kéne tennie a klubot a Ligából. Legalábbis én a helyükbe ezt tenném, plusz minden kapcsolatot megszakítanék Katalóniával.
A francia liga szívesen látná a Barcát. Ezt a liga elnöke nyilatkozta még a korábbi szavazás után.:-D PSG-Barca klasszikó.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.09.30. 08:32:36

Pedig szerintem ha spanyoloknak van egy kis önérzetük, akkor egy elszakadás esetén simán ki kéne tennie a klubot a Ligából. Legalábbis én a helyükbe ezt tenném, plusz minden kapcsolatot megszakítanék Katalóniával.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.09.30. 01:12:03

Abban mondjuk én is biztos vagyok hogy nem raknak ki minket a Ligából, inkább az érdekelne hogy pl. Barcelonával mi lesz. Külön ország vagy hogy gondolják?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.09.30. 01:03:42

Sportfogadásba már nagyon nem passzolt.
Nero. írta:
visca el barca írta:lerágott csont a téma, kb 5 éve napirenden van és soha nem lett belőle semmi
https://www.facebook.com/blaugranahu/po ... 5348164891" target="_blank

Mondjuk most ugy tunik eleg komolyan veszik. :shock: Erdekes tema amugy, aki esetleg jobban benne van az irhatna arrol hogy mik az eselyek plusz milyen kovetkezmenyekkel jarna egy esetleges kilepes.
Most ha szavazhatnak, szerintem ki is lépnek, a spanyolok elég keményen felléptek a szavazás ellen, ez meg elégge visszaütött. Alapból nem hiszem, hogy összejött volna, de most szerintem emiatt igen. Pár nap és kiderül..

Az meg, hogy mi lesz, azt senki nem tudja pontosan. De mivel a pénz beszél, én őszintén meglepődnék, ha nem maradna a klub a Ligában végül. Mindenki nagyot bukna az egésszel, senkinek nem érné meg a dolog.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2017.09.25. 14:46:30

Bojan Krkic írta:http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... ni-2593933


Ti mit kérnétek hogy lemondjatok a tiziről?
Én felajánlanék egy fizu cserét. :)
Amúgy az edző jelöli ki, hogy ki rúgja. Cavani nem tehetne semmit, ha csak nincs benne a szerződésében, hogy ő rúgja az összeset. :)
Bojan Krkic
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2007.05.26. 21:27:37
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

2017.09.25. 12:43:15

http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... ni-2593933" target="_blank

Meg két tinót és egy szamarat.....semmi problémamegoldás csak egy politikai "manőver" :D
Ti mit kérnétek hogy lemondjatok a tiziről? Nekem kb. Nagy-Magyarország lenne elég nettó. (remélem kamu de minimum szánalmas)
FC Barcelona!
ABIDAL!
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.09.23. 18:53:19

Alfa nevű tag hova tűnt? Rég láttam már hozzászólását? :D
Meg Kanty-t se látom mostanában. Tudtok róluk valamit?
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.22. 19:38:06

kérdés h a már fertőzötteknek segít-e. ha igen, gondolom kb 10.000 dollár lesz egy szuri
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése