Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.12.17. 20:16:06

Dex
Eszméletlen jó rész volt, zseniálisan hozták össze a szálakat.
Bár az egész évadban a legnagyobb "Surprise Motherfucker" az volt, hogy Hannah nem halt meg. Ugyanakkor kétségeim vannak, hogy átmentik-e a következő évadba, mert alapvetően nagyon sok mindent már nem akarhat Dextertől, és mintha az utolsó jelenete is ezt jelképezte volna. Viszont ami nagyon meglepett, hogy teljesen más irányba vitték el a sorozatot az évad során, mint amit elsőre gondoltam. Arra számítottam a 3-4-5-6. évad mintája alapján, hogy előbb-utóbb Dexter rájön, hogy ő is emberből van, és valami pozitív befejezése lesz az egésznek a 8. évad táján. Viszont most tulajdonképpen egyre inkább kezd elmenni a rossz irányba, és egy negatív végkifejlet felé. Az utolsó perceknek amúgy is elég sötét és kétségbeesett hangulata volt.
btw, sztem ezt sokat nem kéne húzni, következő szezonnal le kell zárni, és úgy tökéletes is.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.12.17. 17:23:43

soadroli írta:Dexter
Istenem, de imádom 8)
Rohadt jó volt. A végén tudtam, hogy nem Dextet fogja lelőni, fura lett volna. Megörültem, mint egy barca gólnak. Hannah-val meg kíváncsi vagyok, hogy mi lesz, csak nem fog lelépni, ott lesz a következő évadban is, valószínűleg mint egyik főellenség. Debra meg egy funkin' killer lett, az ő karaktere is érdekes lesz.
én ugy vélem kihozták a maximumot az évadzáróból, jó rész volt, ez most kifejezetten tetszett.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5227
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2012.12.17. 17:22:06

Dexter
Istenem, de imádom 8)
Rohadt jó volt. A végén tudtam, hogy nem Dextet fogja lelőni, fura lett volna. Megörültem, mint egy barca gólnak. Hannah-val meg kíváncsi vagyok, hogy mi lesz, csak nem fog lelépni, ott lesz a következő évadban is, valószínűleg mint egyik főellenség. Debra meg egy funkin' killer lett, az ő karaktere is érdekes lesz.
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.12.17. 15:51:58

There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2012.12.16. 14:23:02

Zaen írta:
Más:
Aki esetleg nézi ezeket a sorozatokat: Fringe, Odaát
Csak szerintem esett le mindkettőnek elég durván a színvonala?

Odaátot konkrétan ha nem nézném már vagy 5-6 éve, elkaszáltam volna. A rendezőváltás óta (5. évad vége talán, amikor leesett a ketrecbe Sam) nagyon gyenge, sablonos (bár mindig az volt egy kicsit), és egyre inkább úgy érzem, hogy nem tudnak mit kitalálni. Már a 8. évadnál tartunk, évadonként 22-23 résszel, és amit ki lehet találni, mint "supernatural", az már benne volt a sorozatban, a testvéreken kívül lényegében mindenki meg is halt. Ideje lenne már lezárni az egészet...
Én a helyükben az 5. évaddal lezártam volna. Szerintem annyira is készült eredetileg, egyre komolyabbak voltak az évadok, és minden passzolt, összefüggött.. Az évadzáró meg fergetegesen jóra sikeredett - a legutolsó utáni jelenetig, amikor is Sam megjelenik. Ott minden passzolt volna egy lezáráshoz véleményem szerint. Csak hát gondolom a jónép követelte tovább aztán a bevétel mindenek előtt. A 6-7. évad nekem se jött át nagyon, a 8. eddig egész jónak tűnik - az előző kettőhöz képest -, volt már 1-2 tényleg jó rész. De akármennyire is fáj kimondani, lassan be kéne fejezni, mert már tényleg kezd nagyon erőlködés szagú lenni sajnos.. :?
Avatar
Zaen
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2009.12.24. 13:38:27

2012.12.16. 14:22:51

Mondjuk itt a fórumon jellemző, hogy mindenki a Dextert isteníti, én is szeretem, de nálam jelenleg Boardwalk Empire, Sons of Anarchy kettős veri, és a TWD, GoT, de akár a Homeland is egy színvonal. :)

szerk: bocs a dupláért

szerk2: ^palesz77 Minden szavaddal egyetértek!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Zaen 2012.12.16. 14:25:24-kor.
Kép
Avatar
Zaen
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2009.12.24. 13:38:27

2012.12.16. 14:02:56

davi10 írta:Na végeztem a Breaking Bad 1. évadjával.
Nem rossz, de ahogy alattam írták én sem ájultam el egyenlőre. Folytatni fogom, legalább a 2.évadot még ledarálom, aztán meglátjuk.

Viszont: A főszereplő csávó nekem nagyon "kétarcúnak" tűnik. Az egyik pillanatban teljesen töketlennek néz ki, a másikban meg rárobbantja a drogdílerre a házat, leveri a fiával b*szakodó csávókat. Annyit hiányolok, hogy lehetne kicsit pörgősebb , pl. pont nem érdekel, hogy a sógornő lopta-e azt az ékszert

A Dexterrel valóban nem ér fel, de jó lesz ez egy időre :D
Viszont Dexterrel ellentétben ez a sorozat évadról évadra jobb! ;) Eleinte nekem se esett le tőle az állam, de pl. a legújabb évad eléggé üt...

Más:
Aki esetleg nézi ezeket a sorozatokat: Fringe, Odaát
Csak szerintem esett le mindkettőnek elég durván a színvonala?

Odaátot konkrétan ha nem nézném már vagy 5-6 éve, elkaszáltam volna. A rendezőváltás óta (5. évad vége talán, amikor leesett a ketrecbe Sam) nagyon gyenge, sablonos (bár mindig az volt egy kicsit), és egyre inkább úgy érzem, hogy nem tudnak mit kitalálni. Már a 8. évadnál tartunk, évadonként 22-23 résszel, és amit ki lehet találni, mint "supernatural", az már benne volt a sorozatban, a testvéreken kívül lényegében mindenki meg is halt. Ideje lenne már lezárni az egészet...

A Fringe-nél szerencsére észrevették, hogy ennyi volt a sztoriban, még 4 rész az utolsó epizódig. Szerethető és érdekes volt az első két évad, nagyon jó volt Walter karaktere, de sajnos hamar elmentek egy ilyen nyálas és túlságosan szürrealisztikus irányba. Ha maradtak volna az eredeti koncepciónál, még lehetett volna benne 1-2 évad, de így jogos a lezárás.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6757
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.15. 23:18:21

Na végeztem a Breaking Bad 1. évadjával.
Nem rossz, de ahogy alattam írták én sem ájultam el egyenlőre. Folytatni fogom, legalább a 2.évadot még ledarálom, aztán meglátjuk.

Viszont: A főszereplő csávó nekem nagyon "kétarcúnak" tűnik. Az egyik pillanatban teljesen töketlennek néz ki, a másikban meg rárobbantja a drogdílerre a házat, leveri a fiával b*szakodó csávókat. Annyit hiányolok, hogy lehetne kicsit pörgősebb , pl. pont nem érdekel, hogy a sógornő lopta-e azt az ékszert

A Dexterrel valóban nem ér fel, de jó lesz ez egy időre :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2012.12.14. 22:34:45

Deus írta: Thx, utánanéztem! Threshold az eredeti címe, és egyetlen egy évadot élt meg. Lehet hogy bevállalom. csak kell találnom hozzá feliratot.
Úgy emlékszem - és most direkt utána is néztem - hogy valóban mini-sorozat lehetett, mert a 13 rész alatt "készen van" a sorozat. Néztük a Tv2-ön és teljesen rendben vége volt, lezárták a story-t...
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.12.14. 20:14:58

kanty írta:Utolsó évad jön, nyolc részes lesz.
Helyes. Egyszer már elkezdtem, de aztán végül úgy döntöttem, hogy elég egynek a Dexter ami fut, viszont ha befejezik majd nekiesek valamikor lehet.
Csak még itt van a Six feet is.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.12.14. 20:11:49

lui1698 írta:És azt lehet tudni, hogy a BB-ből mennyi van még vissza?
Utolsó évad jön, nyolc részes lesz.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.12.14. 20:10:28

És azt lehet tudni, hogy a BB-ből mennyi van még vissza?
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.12.14. 20:01:47

kanty írta:
davi10 írta:Breaking Bad-et nézi valaki? / valakinek van róla BÁRMILYEN véleménye (jó, nem jó, unalmas lesz stb.)
Most kezdtem el, 2 részt néztem meg, nem rossz :D
Eközött meg a Kaliforgia között vacilláltam, de erre esett a választás.
Nem egy Dexter, csak ugye annak is hétfőn vége egy időre, úgyhogy kerestem vmi izgalmasat.
Breaking Bad a legkirályabb sorozat. Hatalmas kedvencem. Ha az elején rákattansz, akkor nem lesz megállás.

A Californication is jó, de az tényleg más. Ha lepörgeted a BB-t és egy kis lazulásra vágysz, akkor vedd elé nyugodtan, mert arra tökéletes. :)
+1 a BB mellet. igy visszaemlékezve kicsit komolytalanul indul a sorozat, de aztán ahogy haladunk az időben, egyre drámaibb lesz az egész.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2012.12.14. 19:51:51

Temérdek Dexter rajongótól kérdezem hogy a könyveket olvasta már valaki? Én megrendeltem az elsőt, de nem tudok róla semmit. A sorozatot persze nézem.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.12.14. 19:51:29

davi10 írta:Breaking Bad-et nézi valaki? / valakinek van róla BÁRMILYEN véleménye (jó, nem jó, unalmas lesz stb.)
Most kezdtem el, 2 részt néztem meg, nem rossz :D
Eközött meg a Kaliforgia között vacilláltam, de erre esett a választás.
Nem egy Dexter, csak ugye annak is hétfőn vége egy időre, úgyhogy kerestem vmi izgalmasat.
Breaking Bad a legkirályabb sorozat. Hatalmas kedvencem. Ha az elején rákattansz, akkor nem lesz megállás.

A Californication is jó, de az tényleg más. Ha lepörgeted a BB-t és egy kis lazulásra vágysz, akkor vedd elé nyugodtan, mert arra tökéletes. :)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2012.12.14. 19:40:05

davi10 írta:Breaking Bad-et nézi valaki? / valakinek van róla BÁRMILYEN véleménye (jó, nem jó, unalmas lesz stb.)
Most kezdtem el, 2 részt néztem meg, nem rossz :D
Eközött meg a Kaliforgia között vacilláltam, de erre esett a választás.
Nem egy Dexter, csak ugye annak is hétfőn vége egy időre, úgyhogy kerestem vmi izgalmasat.
Isten sorozat. Ajánlásra kezdtem bele, első évad után nem voltam elájulva, de tetszett. Folytattam és nem bántam meg, nagyon jó. Alig várom a folytatást.

Kaliforgia az más kategória, de nekem az is nagyon tetszett.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6757
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.14. 19:36:12

Breaking Bad-et nézi valaki? / valakinek van róla BÁRMILYEN véleménye (jó, nem jó, unalmas lesz stb.)
Most kezdtem el, 2 részt néztem meg, nem rossz :D
Eközött meg a Kaliforgia között vacilláltam, de erre esett a választás.
Nem egy Dexter, csak ugye annak is hétfőn vége egy időre, úgyhogy kerestem vmi izgalmasat.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.12.13. 23:02:09

El fanático írta:Ezt a sorozatot a TV2 adta úgy 5-6 éve, illetve talán 5-6 részt belőle, mert nem hozta a nézettséget, mondjuk ahhoz talán nem 23 órai kezdés kellett volna. Utána adták le a " Küszöb" című mini-sorozatot, az viszont lehet, tetszene Neked :)
Thx, utánanéztem! Threshold az eredeti címe, és egyetlen egy évadot élt meg. Lehet hogy bevállalom. csak kell találnom hozzá feliratot.
KépKép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.12.13. 22:40:47

Deeperintodark írta:
CsacsMate írta: Olyan érdekelne, amiből már csak maximum 1 vagy 2 évad van hátra,
Homeland.
Kicsit sem vagy pesszimista :D Mondjuk a legutóbbi rész után megértem. :D

De amúgy tényleg baromi nagy sorozat, úgyhogy véget ér, vagy sem, kezdd el.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.12.13. 22:32:12

messideco írta:A Horror Storyt v.e.b. már egy ideje reklámozza, de nem vonz igazából :D Amúgy van pár sorozat, amit idővel megnéznék majd: Shield, Wire, Sopranos, Unit, Boardwalk Empire, Breaking Bad, Rome stb.
nem kérlek alásan, ezt odaát reklámozzák. én a masters of horrot reklámoztam :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.13. 22:29:41

Dexter

Traileres előzetessel megkent spoiler!

Ezt a Doakest azért tartom hülyeségnek, ha élve hozzák vissza, mert most hogyan került elő? OKé, azt még megvalósíthatják, hogy túlélte és más holtteste volt ott, mert nem először látnánk ilyet. Na, de akk mit csinált eddig? Egy 5 nm es lakásban várt, h újra előkerüljön ez az ügy meg közben ő is összeesküvés elméleteket szőtt? Ráadásul akkor pont most jelenik meg LaGuerta életében is, mikor ő is forró nyomon van? Mert LaG. biztosan nem tudhatta, h túlélte, a reakcióiból, mert ahhoz túlságosan össze volt törve emiatt, h bebeszéljk nekünk azt, h csak színlelte. SZóval ahhoz, vmi nagyon jó okot kell találniuk, h Doakes valójában visszajött és miért is bujkált eddig.



Ez meg még az előző részhez tartozik, szóval mindenkinek célzott kérdés:

Vajon Hannah levett Dex mondandójából azt, h nem csak elment az apja, hanem meg is ölte Dex?
:-k
Avatar
Deeperintodark
Barça B
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2010.12.27. 00:04:09

2012.12.13. 22:18:29

CsacsMate írta:Valaki tudna nekem segíteni egy kicsit?

Én is keresnék egy új sorozatot, mert lassan vége az idei Dexter, és Odaát dömpingnek.

Olyan érdekelne, amiből már csak maximum 1 vagy 2 évad van hátra, esetleg mostanában fejezték be. Utóbbi lenne a legjobb.
Vígjáték semmiképp sem érdekel, a magyar szinkron pedig előny, de nem gond, ha még angol egy pár része/évada.

Sci-fi, krimi, akció, thriller, horror jöhet a leginkább, de bármit ajánlhattok, amit jónak gondoltok.


Előre is köszi az ajánlásokat!
Homeland. EMbertelen nagy sorozat , ha láttad a band of brotherst (Elit alakulat) akkor a főszereplő Winters hadnagy azaz (Demian Lewis) a másik főhős a terminátor 3. csajszi úgy hiszem.
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2012.12.13. 22:17:04

Deus írta:
találtam jó kis oldalt, ahol bal oldalt van a lista a sorozatokról, és külön-külön leírják h miről szól röviden:

http://nezzsorozatokat.info/?s=75

Kapásból találtam is egyet:

4400

A rejtélyesen eltűnt emberek egyszercsak ugyanolyan rejtélyes körülmények közt visszatérnek. Van közöttük, aki múlt században, néhány évtizede vagy csak nemrégiben veszett el. Egyik áldozat sem öregedett, és nem emlékeznek arra, mi történt velük, míg odavoltak. A kormány ügynökei nyomoznak ügyükben, miközben igyekeznek beilleszkedni a mostani világukba.
Ezt a sorozatot a TV2 adta úgy 5-6 éve, illetve talán 5-6 részt belőle, mert nem hozta a nézettséget, mondjuk ahhoz talán nem 23 órai kezdés kellett volna. Utána adták le a " Küszöb" című mini-sorozatot, az viszont lehet, tetszene Neked :)
Kép
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2012.12.13. 22:08:34

Valaki tudna nekem segíteni egy kicsit?

Én is keresnék egy új sorozatot, mert lassan vége az idei Dexter, és Odaát dömpingnek.

Olyan érdekelne, amiből már csak maximum 1 vagy 2 évad van hátra, esetleg mostanában fejezték be. Utóbbi lenne a legjobb.
Vígjáték semmiképp sem érdekel, a magyar szinkron pedig előny, de nem gond, ha még angol egy pár része/évada.

Sci-fi, krimi, akció, thriller, horror jöhet a leginkább, de bármit ajánlhattok, amit jónak gondoltok.


Előre is köszi az ajánlásokat!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.12.13. 21:53:16

A Horror Storyt v.e.b. már egy ideje reklámozza, de nem vonz igazából :D Amúgy van pár sorozat, amit idővel megnéznék majd: Shield, Wire, Sopranos, Unit, Boardwalk Empire, Breaking Bad, Rome stb.
"And my heart will leave you never."
Válasz küldése