Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2012.05.19. 12:30:52

daffy írta:
Szárnyasból minden jöhet
..légy
Levesben úszkálva a legjobb. :)

Nekem is nagyon kevés dolog van amit nem szeretek, így hirtelen csak a tökfőzelék jut eszembe.
Amúgy is a húsételeket preferálom, nálam jöhet a belsőség, kocsonya, hal, legnagyobb kedvenc talán a vadhús, egy szarvaspörkölt dödöllével verhetetlen, klasszikus fasírt és rántott hús, pizza mindig, de végtelenségig lehetne sorolni.
Süteményeket is igencsak kedvelem, különösen az ilyen túrós-gyümölcsös kombókat.
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.05.19. 12:29:37

Tim írta:a vért sem bírom megenni.
itthon évek óta, minden pénteken azt reggelizek, májjal, meg jó sült hagymával :D abszolút no. 1.

amit én nem eszek meg: a májat leszámítva a belsőségek, sóska, spenót, káposzta, kelkáposzta, karalábé, a tengeri herkentyűktől is rosszul vagyok, max a garnéla, de azt meg nem sokat eszek...

ezen kivul szinte jöhet minden zöldség, hús.

a legjobb kaják: vadas, halászlé, a jéghideg gyümölcslevesek (főleg nyáron), hurka (kolbász nem igazán), sülthúsok. a vadhúst pl imádom: szarvas, vaddisznó, nyúl... bár nem vagyok édesszájú, édességből bármi jöhet, de a szárazabbakat (pl zserbó) annyira nem díjazom.

a legrosszabb étel amit valaha kóstoltam, a pacal és a kakashere pörkölt. pfej.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.19. 12:21:31

Jah hal. A másik gyengém, én sem eszem.

Asszem tavaly nagypénteken hal és szalmakrumpli volt vacsorára. Na nekem nem kellett...
"And my heart will leave you never."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.05.19. 12:14:44

csababarca írta: Nem tudom,de van az embernek egy ilyen rossz szokása,hogy azt hiszi,mindent meg lehet enni.
mert nem? vannak emberek,akiket saját gondolkodásuk gátol ebben,pedig az erősebb megeszi a gyengébbet
Szárnyasból minden jöhet
..légy

a süteményeket kihagytam,jelenleg 3 nagy kedvencem van: fantaszelet,túrótorta,gyümölcstorta
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.05.19. 12:14:08

Én LG ellentettje vagyok :D
Nem mondom, hogy válogatós vagyok, s édesanyám főztje mindenek felett áll, de a halat nem eszek, pedig horgászni szeretek, de büdös szálkás macerás :D
Szárnyasból minden jöhet csirke,pulyka,kacsa, liba.De alapvetően húsból elmondható hogy minden (ne legyen zsíros azért), kivéve a vízben úszkáló barátaink .Nálunk iszonyat horror áron van sajnos a marha, de jól kisütve burgonyapürével mennyei.
De pl a gyümölcs-hús kombóért sem rajongok, Hawaii pizzával kilehet kergetni a világból....

Rántott tök/padlizsánt én is szeretem , s a padlizsánkrémet meg kifejezetten imádom :D

De a legnagyobb kedvenc a töltött paprika, főleg mikor a végén lehet kenyérsarokkal tutymákolni a levét.

Szeretem a csípős dolgokat, szeretem a kínai kaját, chili con carne-t gyros is csak csípőssel, olyan joghurtos öntet pfejj :D

Nem vagyok kifejezetten édesszájú, de a sütemények között is nagyjából bármi jöhet, Mignont és a Habcsókot csak sortűz előtt vagyok hajlandó elfogyasztani, de azonkívül bármi.

Leveseket nagyon szeretem, húsleves, frankfurti, karfiol, zöldborsó, szeretem a fokhagymát egy jó fokhagymás krémleves nyamm :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.05.19. 12:08:03

Tim írta:
Az utálatos kaják közül kifelejtettem a herét,és a haltejet..Most őszintén,van olyan aki ezt az íze miatt eszi?
Én se eszek meg semmilyen belsőséget.
Nem tudom,de van az embernek egy ilyen rossz szokása,hogy azt hiszi,mindent meg lehet enni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2012.05.19. 11:54:44

Nálatok fizetni kell az internetért? Shocked

Miért nem tértek át egy magyar szolgáltatóra? Több olyan is van hogy alá kell írni egy 7 éves hűségnyilatkozatot, és csak a 8. évben kell fizetni.

Más: A kocsonyát hogy nem lehet szeretni? Ennél csak egy durvább létezik: Van olyan aki nem szereti a töltött káposztát? Very Happy
Nálunk nincsen Magyar szolgáltató, és hidd el, igy jó.
Mivel nálunk is van több lehetőség, ám az vagy drága, vagy nagyon sokáig kell rá várni.
Pl az ADSL-re 3 hónapot irtak, de 8 lett belőle, igaz, a végén lemondtuk, mivel nem érkezett meg akkor sem.

Daffy:
Elnézést kérek ha hülyeség volt, ballábbal keltem fel :(
Kép
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2012.05.19. 11:42:27

daffy írta:
csababarca írta: Kocsonya meg a magyar gasztronómia legnagyobb tévedése.
tudomásom szerint francia
Először azt akartam írni hogy kevered az aszpikkal,de tulajdonképpen igazad lehet..Azt nem tudom hogy "echte" francia-e,de az tény hogy egy 14.századi francia szakácskönyvben szerepel egyfajta zselé,ami halból készült.
Kalap megnyugtatására azért közlöm hogy nekünk sem kell szégyenkezni.
A 17.századi csáktornyai Zrínyi-udvar kéziratos szakácskönyve,már olyan recepteket közöl ami szinte teljesen megegyezik a mai recepttel.
Ennek dacára mégsem szeretem.. :lol:

Az utálatos kaják közül kifelejtettem a herét,és a haltejet..Most őszintén,van olyan aki ezt az íze miatt eszi?
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.05.19. 11:41:46

lluisllach89 írta:A kocsonyát hogy nem lehet szeretni? Ennél csak egy durvább létezik: Van olyan aki nem szereti a töltött káposztát? :D
Furcsa, de a töltött káposztát csak a bundájának lehámozása után eszem meg, tehát káposzta nélkül! :D

A levesek sosem tartoztak a kedvenceim közé, legszívesebben a levest mindig kihagynám, de 1-2 azért van amit megeszek. Pl gulyásleves, csorbaleves(erdélyiek biztosan ismerik) vagy húsleves.

Igazán kedvenc ételem nincs, sok mindent szívesen megeszek, ami viszont nálam is a nem kategória, az a pacal, kocsonya, gombás ételek, és a sertéshús.

Édességből minden jöhet, az abszolút kedvenceim a gesztenyés édességek.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.05.19. 11:39:21

lluisllach89 írta: Más: A kocsonyát hogy nem lehet szeretni? Ennél csak egy durvább létezik: Van olyan aki nem szereti a töltött káposztát? :D
Megfordítom a kérdést? azt hogy lehet szeretni? fagyott húsleves :D
töltötkáposzta jöhet,de jobban preferálom a székelykáposztát.
daffy írta:
csababarca írta: Kocsonya meg a magyar gasztronómia legnagyobb tévedése.
tudomásom szerint francia
de attól még a magyarok is előszeretettel készítenek :D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2012.05.19. 11:22:40

Kash írta:
Tudod, minden hónap 16-dikáján be kell fizetni 1000 dinárt, az ft-ban olyan 3000-4000 lehet, vagy még több, nem tudom.
Nos ez a pénz nem volt meg, de szerencsére a dolgok úgy alakultak, hogy ez a pénz 18-dikáig meglett. :D
Nálatok fizetni kell az internetért? :shock:

Miért nem tértek át egy magyar szolgáltatóra? Több olyan is van hogy alá kell írni egy 7 éves hűségnyilatkozatot, és csak a 8. évben kell fizetni.

Más: A kocsonyát hogy nem lehet szeretni? Ennél csak egy durvább létezik: Van olyan aki nem szereti a töltött káposztát? :D
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2012.05.19. 11:22:02

miihii írta: Nem fogyasztok:
Pacal
Kocsonya
Dettó. Kiegészíteném pár belsőséggel,úgymint:tüdő,szív,(agy)velő..
Na meg az összes szárnyas mindenféle porcikája.Ja,és a vért sem bírom megenni.

Viszont furcsa,hogy kevesen írtátok a halakat a kedvencekhez.
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.05.19. 11:18:37

csababarca írta: Kocsonya meg a magyar gasztronómia legnagyobb tévedése.
tudomásom szerint francia
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.05.19. 11:14:45

Kaja téma hmhm.
Minden amit anyukám csinál.
Amúgy a mustáros sertésszelet sültkrumplival a best,rántott hús/sajt szorosan követi. Pörkölteket is szeretem,meg az összes magyar kaját,lecsó,tojásos lecsó. Persze szeretem a pizzákat is,gyros is jöhet minden mennyiségben.

Amit nem eszek meg semmilyen formában az a gomba. sose ettem,nem is fogok.
Kocsonya meg a magyar gasztronómia legnagyobb tévedése.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21327
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.05.19. 11:07:39

Nekem az abszolút kedvencem: roston sült fogas, Molnárné módra elkészítve, paradicsomsalátával. :wink: De minden féla halételt szeretek, így a harcsapaprikást/pörköltet, vagy a különböző sült/rántott/párolt halakat. Elsősorban a szálkamenteseket, megeszem a szálkásokat is, csak azzal dolgozni kell. :cry: Természetesen a halászlé is jöhet, szeretem, ha kicsit pikáns, de túl erős se legyen.

Egyéb húsokból: csirke, pulyka, liba marha, nyúl, bárány jöhetnek, a disznó csak nagy kis mennyiségben, és csal a sovány rések.

A jóféle pizzát is szeretem, a kedvencem az ananászos. Eleve imádom az ananászt, önmagában, vagy ételek mellé egyaránt.

Húsmentes ételek közül a kedvencek: darakása, tükör/lágy tojás, tojásos csusza/nokedli, rántott sajt, rántott tök/padlizsán.

Sütemények közül: almás pite, puncsos/gyümölcsös sütemények, zserbó. Sósak közül krumplis/sajtos pogácsa(fokhagymakrémmel megtöltve még inkább), és a jó sajtos-fokhagymás lángos.

Zöldség: paradicsom, paprika, retek, lila-hagyma, répa, karalábé, DE CSAKIS NYERSEN. Főve, párolva: FUJJ.

Gyümölcs: elsősorban a már említett ananász, sárgabarack, zöld alma, eper.


AMIT SOHA, SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT NEM: pacal, spenót, zöldségleves, főtt/párolt zöldségek, kocsonya, csülök és egyéb zsíros fosok, kagyló, csiga, ikra, és hasonlók.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.05.19. 11:02:54

Kash írta:Már megint sikerült a legunalmasabb témát kifogni, melyik a kedvenc étel...Nem tudom ki hogy van ezzel, de nekem elmegy a kedvem mindenntől, ha csak egy ételes hsz-t is elolvasok.
akkor ahelyett,hogy hülyeségeket beírsz,inkább ne gyere ide és akkor nem zavar
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2012.05.19. 10:57:52

elém amit leraknak általában megeszem :D régen nem szerettem pl. a spenótot meg a sóskát, ma már igen. volt, hogy a suliba is spenótot vittem, aztán ott lafatyoltam míg a srácok szendvicseket ettek. édességek közül amit bárhol bármikor: máglyarakás, madártej, rétesek. óriási nagy kedvenc a kolbász mustárral, épp tegnap ettem azt is, meg nem tudnám unni. vasárnapi anyu-húsleves mennyei, kb. 1 éve szoktam rá, hogy mindig teszek bele erős paprikát (nem a ledaráltat meg a teszkósat), egy egésznek a magját meg a húsát szépen belenyomkodom aztán jóság van :D nem sokszor ugyan, de ettem rákot is, amiket mi fogtunk még ki anno, annál sem kell finomabb, kedvenc lett rövid idő alatt. igazi pörköltet megemlítenem se kell; rakott krumpli; plutyka; halászlé; kocsonya. szóval van egypár kedvenc, de most csak a nagyja jutott eszembe :)
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2012.05.19. 10:54:24

sztrapacskaaaa 8)
Svábgaluska, Rakott krumpli, Gyros, Cigánypecsenyee :D

Amit nem eszek:
Gomba, Kocsonya :D
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2012.05.19. 10:50:44

Már megint sikerült a legunalmasabb témát kifogni, melyik a kedvenc étel...Nem tudom ki hogy van ezzel, de nekem elmegy a kedvem mindenntől, ha csak egy ételes hsz-t is elolvasok.
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.05.19. 10:37:38

Gerard3Piqué írta: Kinek mi a kedvenc étele (akár többet is) és mi az amit életében soha meg nem enne ( ez is lehet több)?
paradicsomszósz krumpligombóccal,sajtszószos rizs csirkével,arriba pizza
bármit megennék,de szó szerint. nem undorodom semmitől,ha a szükség úgy hozza,bármilyen pókot,kígyót élve is. ennek ellenére sok dolgot nem szeretek,de bármit megeszek ha kell
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.19. 10:36:06

A csirke is jó persze, sőt a hamburgert is nagyon kedvelem, minden héten megeszek egyet.

Fogyóznom nem kell egy ideig 183/65 nem éppen ideális :lol: , de nem tudok elhízni egyáltalán.
"And my heart will leave you never."
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2012.05.19. 10:29:34

messideco írta:Nem ér, szerintem Anti tudta... :D

Kaja. Szinte minden jöhet megeszem már a kínait is, a kagylóig nem lesz megállás.

Amúgy a kedvenc a töltött káposzta, sült házi kolbász, pörkölt makarónival, gulyás, bableves, máj, szalonna erős pistával.

Madártej, puding, stb tejes cuccok nagyon bejönnek.

Jah és asszem én vagyok az univerzumban az egyetlen, aki nem szereti a szalmakrumplit 8) (hipszter :lol: )
Na végre egy rendes férfi, aki ételt ír, nem pedig csirkét :) Vártam, hogy erdélyiben nem csalódok :) Nekem így nincs kedvencem, de én is a férfias ételeket és abszolút a vidéki ízeket szeretem inkább, nem pedig a mindenféle egzotikus, trendi, Norbi-update vagy egyéb baromságokat. Persze módjával kell és mozogni mellette. Valahogy én sem szeretem a szalmakrumplit amúgy, mint ahogy az ilyen gyorséttermeket sem, legutóbb a meccsünk után tértünk be hazafelé a legnagyobb ilyenbe (nem ér meg annyit,hogy leírjam a nevét), aztán 6-an ettek én meg ott ücsörögtem, mert én ételt szoktam enni :D
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.05.19. 10:27:59

Nem volt olyan nehéz kikövetkeztetni. :)

Kaja:
Én mindent megeszek, tehát ilyen, h nem szeretem nem igen van.
Kedvencek:
töltött káposzta, spagetti és minden ami édes, süti, csoki, bármi. :)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.19. 10:24:19

Nem ér, szerintem Anti tudta... :D

Kaja. Szinte minden jöhet megeszem már a kínait is, a kagylóig nem lesz megállás.

Amúgy a kedvenc a töltött káposzta, sült házi kolbász, pörkölt makarónival, gulyás, bableves, máj, szalonna erős pistával.

Madártej, puding, stb tejes cuccok nagyon bejönnek.

Jah és asszem én vagyok az univerzumban az egyetlen, aki nem szereti a szalmakrumplit 8) (hipszter :lol: )
"And my heart will leave you never."
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.05.19. 10:21:18

Gerard3Piqué írta: Kinek mi a kedvenc étele (akár többet is) és mi az amit életében soha meg nem enne ( ez is lehet több)?

Kedvencek:
Frankfurti leves
Brassói hasábbal
Madártej

Nem fogyasztok:
Pacal
Kocsonya
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Válasz küldése