Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.02.05. 10:47:56

zola8787 írta:...
A Ponyvaregény igazából Tarantino és Avary forgatókönyve miatt van ott, ahol. Szerintem mestermű. A Keresztapa nekem sem tetszett annyira, a második része már tényleg felnő a hypehoz. Abban De Niro megalapozta a karrierjét pár évtizedre, hatalmasat játszik benne.

Kicsit kötözködök. :mrgreen: Ezek nem művészfilmek, klasszikusok. Egy igazi művészfilm megnézése után nem a tetszett/nem tetszett kérdés a releváns, hanem, hogy akarsz-e még több filmet nézni az életed során, vagy ennyi elég volt. :lol:
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.02.05. 10:33:22

Na jó, befejeztem a nagy művészfilmeket, gondoltam elkezdem sorban az imdb-n legjobb filmeknek titulált alkotásokkal. Elkezdtem a "A Keresztapa" című mámorral. A végén bealudtam így visszatekertem hátha értelmet ad a filmnek, de őőő :D Kiszámítható, egyértelmű volt mi lesz a végkifejlet. Ugyanazt érzem ennél a filmnél, mint a Pongyvaregénynél, hogy azért van ekkora hájpja, mert egyszer egy nagy ember azt mondja, hogy ez a film király és gáz ha valaki nem ezt mondja (mondjuk ez legalább szólt valamiről, nem úgy, mint a Ponyvaregény :mrgreen: ) Nekem egy Forrest Gump vagy egy Remény rabjai ezerszer jobban tetszett.
A színészek tényleg nagyon jók voltak, de nem hiszem, hogy például Marlon Brando olyan nehéz szerepet kapott volna, hogy Oscar-t érdemeljen, szerintem Jack Nicholson is lazán hozná ezt a karaktert, vagy DiCaprio (a Djangoból kiindulva). Na mindegy, nálam nagyon közepes, csalódtam. (mondjuk biztos az is közrejátszik nálam, hogy nagyon nem szimpatikus ez a maffiás, olaszos vonal)
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.04. 15:23:11

Nekem egyedül a 8 mérföld van videókazettán. Nem egy filmtörténeti remekmű, de nem rossz :D
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.04. 15:15:08

MQuCsabi írta:
veb írta:...meg egy pár amit anno még vhs-en néztem...
:shock: A Tanár Úrat akkor nagy arcátlanság letegeznünk. :oops: :mrgreen: Töredelmesen elnézést kérek a fórum nevében.
vmelyik nap selejteztem, kezembe akadt vhogy egy csomó VHS...hetedik, ideglelés, rajongó vezlisnájpsszal stb stb csomó jó movie :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.04. 15:05:31

veb írta:...meg egy pár amit anno még vhs-en néztem...
:shock: A Tanár Úrat akkor nagy arcátlanság letegeznünk. :oops: :mrgreen: Töredelmesen elnézést kérek a fórum nevében.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.04. 14:54:07

kösz mindkettőtöknek, van kb 2-3 amit nem láttam ezekből , meg egy pár amit anno még vhs-en néztem, úgyhogy újrázom is őket.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.02.04. 14:02:33

Pár film:

http://www.imdb.com/title/tt0117500/" target="_blank
http://www.imdb.com/title/tt0117913/" target="_blank
http://www.imdb.com/title/tt0118971/" target="_blank
http://www.imdb.com/title/tt0120768/" target="_blank
http://www.imdb.com/title/tt0117665/" target="_blank
http://www.imdb.com/title/tt0145681/" target="_blank
http://www.imdb.com/title/tt0119051/" target="_blank
http://www.imdb.com/title/tt0111149/" target="_blank
http://www.imdb.com/title/tt0099582/" target="_blank
http://www.imdb.com/title/tt0118636/" target="_blank
http://www.imdb.com/title/tt0119094/" target="_blank
http://www.imdb.com/title/tt0228786/" target="_blank
http://www.imdb.com/title/tt0144117/" target="_blank


A legjobb: http://www.imdb.com/title/tt0110917/" target="_blank

Majd írj, ha megnézted valamelyiket :) Szerintem lesz olyan, amelyiket még nem láttad.
"And my heart will leave you never."
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2015.02.04. 13:59:01

visca el barca írta:aki tud vmi jó 90-es évekbeli thrillert akármit írogasson
Cape Fear (De Niro egyik legjobbja szerintem, hatalmas karakter ebben a filmben), Jákob lajtorjája

És még ami eszembe jut igaz, hogy nem 90-es évek, de állati jó film az a Szalmakutyák.(az eredeti Dustin Hoffman-nal, nem a rimék).

Elég valószínű, hogy láttad mindhármat, de ezek nekem olyanok, hogy többször nézős filmek, szóval hátha te is kedvet kapsz valamelyikre.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.04. 13:48:16

zodiákus soha nem izgatott, ő nem elég beteg nekem :lol: a filmet is csak egyszer láttam de alig vártam hogy vége legyen. közöeljövőben tervezem h újrázom, hátha jobban bejön.

mostanában rákattantam a 90-es évek filmjeire, vasárnap a szökevényt néztem, hétfőn a legbelső félelmet, tegnap a pokol konyháját. előbbi kettő jó volt, főleg a legbelső félelem, de a pokol konyhája sónpennel meg ed harrissel vmi végtelenül gyenge, 3-as alá gengszter film...

aki tud vmi jó 90-es évekbeli thrillert akármit írogasson
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.02.04. 12:41:24

Bob_Marley írta:Szerintem is izgalmas film volt. Úgy emlékszem nem stimmelt az ujjlenyomat vizsgálat plusz az írás, ezért nem ítélték el Allent.

Van pár ilyen legendás gyilkosság, Fekete Dália, Kingsbury Run, BTK (őt elkapták ha jól emlékszem). Veb linkelt még a múltkor oldalt, ott sok hasonlóan érdekes bűneset van.
Az írás csak részben stimmelt, a döntő egy későbbi DNS-vizsgálat volt, ami nem egyezett, így nem sikerült rábizonyítani Allenre. Utánaolvastam a neten, már csomóan "megoldották" azóta, valaki azt mondja, az apja volt az, mi több a Fekete Dália gyilkosságot is ő követte el, más pedig egyenesen a zodiákus egyik kódolt levelét fejtette meg (szakértő szerint hiteltelenül), ahol azt írta a zodiákus, hogy a megfejtés az ő személyazonossága. Ennek a levélnek a vége "pls help, my name is Leigh Allen" a megfejtő szerint. De akkor a DNS mért nem egyezett? :O
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.02.04. 05:06:14

Szerintem is izgalmas film volt. Úgy emlékszem nem stimmelt az ujjlenyomat vizsgálat plusz az írás, ezért nem ítélték el Allent.

Van pár ilyen legendás gyilkosság, Fekete Dália, Kingsbury Run, BTK (őt elkapták ha jól emlékszem). Veb linkelt még a múltkor oldalt, ott sok hasonlóan érdekes bűneset van.
Kép
Kép
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.02.04. 02:33:55

Zodiákus

Nagyon lekötött, végig izgalmas, feszült volt, ilyenért megéri leülni filmezni.

Viszont mivel sosem tudták bizonyítani senkire teljes mértékig a gyilkosságokat és így nyilván a filmből sem derült ki, teljesen egyedi lett, megmaradt a legnagyobb rejtély, mert ugye általában a végén elkapják, illetve megölik a beazonosított sorozatgyilkosokat... Ha tippelnem kéne, Leigh Allent mondanám, ha valóban ennyi egybeesés volt, az nem lehet véletlen... Mondjuk már úgyis megmurdált az összes gyanúsított, szóval tökmindegy.
:lol:

Btw visca, te úgyis imádod őket, nem tudod, melyik volt az? :mrgreen:

Amúgy 8/10 a film nálam, tetszett.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.03. 22:07:37

Rinku írta:Btw az imdb-t hagyjátok a francba, csak a kevésbé ismert vagy régebbi filmekre jó pontozásilag
régebbi filmekre jó pontozásilag?

az 1921-es kölyök, az 1925-ös aranlyláz, meg a sok 30-as évekbeli hót' moslék, dögunalom film szerinted jogosan van 8 pont felett? :D ugye ezt te sem gondolod komolyan. :D leültetnélek megnézni 2 db, 8.6-os chaplin filmet, sírva könyörögnél egy kis wall-e-ért :lol:

egyszer sjd mondta jól, a régi filmek pontozását. a 90%-ukból vonjál le 1.5-t és kb annyi lesz a reális.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.02.03. 21:45:15

Országúti bosszú: aztamocskosrohadtéletbetejóvót!!!

A főszereplő az utolsó 1 percet leszámítva egy undorító majom volt számomra, a csattanónál pedig akkorát nőtt a szememben, hogy huhh.

Pattinson pedig fantasztikus színész, komolyan mondom. Szívesen megnézném ezt a szerepét és DiCaprio Gilbert Grape-s szerepét beszélgetni :D
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2015.02.03. 14:37:48

Rinku írta:Btw az imdb-t hagyjátok a francba, csak a kevésbé ismert vagy régebbi filmekre jó pontozásilag, bármi aminek van egy csöppnyi hype-ja, az 90%-ban el van pontozva, mivel minden jött-ment suttyó nyomhat értékelést. :) Ilyen van benne az all-time top 250 filmben, hogy a Batman 3, Toy Story 3, Becstelen brigantik és még sorolhatnám, csak 100-ig néztem meg. Ott verném agyon egy zsák tengerivel azt is, amelyik úgy gondolja, hogy a 2008-as Wall-E-nek is létjogosultsága van a listán...
Ezzel nem tudok egyetérteni. Az imdb a mai napig megállja a helyét, ha arról van szó, hogy egy film milyen értékkel bír. Persze vannak a túlhype-olt filmek, amik ott vannak a top 250-es listán, de összeségében nézve egy egész jó mértékadó a film megítélése szempontjából. Sok esetben a filmeket a korukhoz kell viszonyítani azokat az újjításokat is értékelni kell, amit a film adott és ezért pl.: a Wall-E nem hiába van azon a helyen ahol.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.02.02. 21:17:09

Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2015.02.02. 20:49:08

jelwaz írta:Sziasztok!

A segítségetek kérném abban, hogy keresem ezt a filmet: http://www.port.hu/gyerekkatonak_child_ ... m_id=71184, de ami videotékában én fent vagyok ott nincs meg ez. De ha tudtok más dokumentumfilmeket (vagy jó filmet) afrikai fegyveres konfliktusokról, az is érdekelne. Elsősorban a libériai és a sierra leonei, de minden más is (a rwandai jól feldolgozott, azokból azt hiszem már láttam a relevánsakat, de ki tudja). Plusz az afrikaiakon kívül a délszláv háborút és az észak-koreai rezsimet bemutatók érdekelnének. Ajánlásokat is szívesen veszek és köszönök előre is!
Ruanai témával foglalkozók:

A kutyákat lelövik, ugye?
Április Ruandában
Szövetség az ördöggel (ezt nem láttam, de jókat hallottam róla)
(Hotel Ruanda, ezt csak zárójelbe, mert nagyon alap film a témában, szerintem tuti láttad már)

Délszláv:

Eső előtt
Senkiföldje

És igaz, hogy nem tartozik az általad említett témákhoz, de mivel nem tudok a koreai témában írni egyet sem, így még ajánlom a Gyilkos mezőket, ami a kambodzsai népirtással foglalkozik.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2015.02.02. 20:31:32

hank1ee írta:Isten városát látta valaki? Elég jóra van értékelve, na mondom most akkor megnézek egy jó kis filmet, de olyan kaotikus volt, hogy borzasztó, 1 órát bírtam ki épphogy...
Az, szó szerint. Anno elkezdtem én is, de annyira nyomasztó volt nekem, hogy 20 perc elég volt. Viszont vagy fél éve nekiálltam újra és azóta már többször is újranéztem. :) Szerintem ritka életszerű film, sajnos. Nyilván ennyire messzemenően nem megy az ipar brazilban, de ki tudja, valahol lehet hogy igen, lehet hogy hasonlóan.

Az Isten városa egy nem mindennapi gengszterfilm, szerintem óriási robajjal szakítja be az ajtót és hagy nyomot maga után. Aki hiteles korrajzra vágyik, az megtalál ebben egy darabot a világból, mindenféle tabu nélkül. henki (:D), majd egyszer állj neki újra. Mindenképpen megéri megnézni. :)

Btw az imdb-t hagyjátok a francba, csak a kevésbé ismert vagy régebbi filmekre jó pontozásilag, bármi aminek van egy csöppnyi hype-ja, az 90%-ban el van pontozva, mivel minden jött-ment suttyó nyomhat értékelést. :) Ilyen van benne az all-time top 250 filmben, hogy a Batman 3, Toy Story 3, Becstelen brigantik és még sorolhatnám, csak 100-ig néztem meg. Ott verném agyon egy zsák tengerivel azt is, amelyik úgy gondolja, hogy a 2008-as Wall-E-nek is létjogosultsága van a listán...
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.02.01. 23:41:58

messideco írta:a Gettómilliomos szerintem a legjobb példa az ovarratedre, a múltkor kifelejtettem :mrgreen: :mrgreen:
Imdb-n 8.0-án áll, az Isten városa pedig 8.7-en, ha nem rosszabb az utóbbinál, akkor már nem lehet túlértékelt. :mrgreen: A díjakat tekintve már valószínűleg jogos, de a témájánál fogva eleve előnyből indult, meg talán nem is volt igazi ellenfele abban az évben.

Egyébként Boyle filmjeit nagyon csípem, itt pedig sikerült egy alapvetően nehezen fogható témakört majdhogynem vidám köntösben és szórakoztatóan tálalnia, sőt közben még nem felejtettek el tisztelegni Bollywood előtt sem. De ízlések és pofonok, szubjektív a dolog.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.02.01. 23:31:52

hank1ee írta:Isten városát látta valaki? Elég jóra van értékelve, na mondom most akkor megnézek egy jó kis filmet, de olyan kaotikus volt, hogy borzasztó, 1 órát bírtam ki épphogy...
Aránylag jó film, de ha a favellák világa érdekel, akkor az Elit halálosztók jobb választás szerintem :)

szerk: a Gettómilliomos szerintem a legjobb példa az ovarratedre, a múltkor kifelejtettem :mrgreen: :mrgreen:
"And my heart will leave you never."
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.02.01. 23:30:28

hank1ee írta:Isten városát látta valaki? Elég jóra van értékelve, na mondom most akkor megnézek egy jó kis filmet, de olyan kaotikus volt, hogy borzasztó, 1 órát bírtam ki épphogy...
Egy kicsit overrated szerintem, de egyébként egész jó. A végére azért összeáll egy szép egésszé, de a témáját tekintve vannak sokkal jobbak is. A szegénynegyedben játszók közül Gettó milliomos pl. köröket vár rá.

A Schmidt történetét már megnéztem, de majd a többivel együtt írók róla.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.02.01. 23:29:25

hank1ee írta:Isten városát látta valaki? Elég jóra van értékelve, na mondom most akkor megnézek egy jó kis filmet, de olyan kaotikus volt, hogy borzasztó, 1 órát bírtam ki épphogy...
Nekem nagyon bejött.

Aki viszont nem szereti az ilyen filmeket, annak ez sem fog tetszeni. :D
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2015.02.01. 23:26:35

hank1ee írta:Isten városát látta valaki? Elég jóra van értékelve, na mondom most akkor megnézek egy jó kis filmet, de olyan kaotikus volt, hogy borzasztó, 1 órát bírtam ki épphogy...
Szerintem nagyon jó film, de ha 1 óra után se tetszett, akkor már nem is fog. Mondjuk eléggé hangulatfüggő a móka, de én ezt is csak ajánlani tudnám.
messideco írta:Schmidt története

Nem volt rossz, de az általatok említett katarzis nem következett be sajnos. Tényleg jó szórakozás volt, de egyszerűen nem fogott meg annyira, mint amennyire promoztátok :)
Mondjuk ez általában így van. Ha csak annyit írunk, hogy megéri megnézni, akkor lehet, hogy jobban tetszett volna. Mindenesetre szerintem idővel nézd meg újra, mert elég mély dolgok vannak a filmben és eléggé a hatása alá lehet kerülni...
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.02.01. 23:18:58

Isten városát látta valaki? Elég jóra van értékelve, na mondom most akkor megnézek egy jó kis filmet, de olyan kaotikus volt, hogy borzasztó, 1 órát bírtam ki épphogy...
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.02.01. 23:05:34

Schmidt története

Nem volt rossz, de az általatok említett katarzis nem következett be sajnos. Tényleg jó szórakozás volt, de egyszerűen nem fogott meg annyira, mint amennyire promoztátok :)
"And my heart will leave you never."
Válasz küldése
cron