Utazás Barcelonába

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Cali
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1090
Csatlakozott: 2008.04.05. 18:15:31

2008.11.20. 14:21:33

Én is nagyon szívesen kimennék, egyik álmom válna valóra ha ott szurkolhatnék a Nou Camp-ban! :) Az érdekelne engem a legjobban, hogy mennyiből jönne ki kb. az egész utazás (jegy,szállás, útiköltség, költőpénz), ha ezt tudnám, akkor tudnék dönteni, hogy menjek-e vagy ne.
Theo
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 363
Csatlakozott: 2005.05.25. 14:53:07

2008.11.20. 14:05:11

Én is jönnék, de egyedül nem hiszem hogy elengednek szüleim, fiatal vagyok még, meg már kétszer is voltam Barcelonában és lehet hogy megint megyek Májusban oda focizni.
De az autópálya díjakat megkérdezhetem nektek, Nyáron mentünk Gijónba, visszafele bementünk Barcelonába is, úgy jöttünk vissza, azt hiszem anyukám írta a díjakat. Ne Szlovénia fele menjetek, arra drágább az autópálya, mi Ausztria fele mentünk, majdnem ugyanolyan hosszú, szebb, jobb.
u.i.: Odafele ha vhol megszálltok, semmiképpen se Genoában !
Szandi
Főnökasszony
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2007.07.12. 21:01:59

2008.11.20. 13:57:09

Én meg még egy hülye kérdéssel jelentkeznék: korhatáros cucc az gondolom van. Vagyhát valamiféle megkötés vagy szülői beleegyezés, hasonló. Az már úgy simán belefér, ha abban a hónapban 18 leszek, nem? :mrgreen: O:)

Természetesen élénken érdeklődöm.
"Jeff Buckley a világ legkirályabb jelensége a rántotta feltalálása óta"
Nobody fucks with the Jesus.
Art too bad to be ignored.
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2008.11.20. 13:45:22

Vito írta:a Regina rent a car szerint:

Ford Transit 4-7nap : 107 euro --> 450euro
üzemanyag ~ 4000km --> 600euro
+ pályadíjak (azt nem tudom)

1200euro/autó
130euro/fő
ez durván 35.000 HUF
És deposit(vagy minek hívják) az nincs?Mert az is lehet sztem úgy kb 50.000HUF.(közbe megnéztem és azt írják nincs...)

Én ezt találtam ehhez:Autópálya díjak

E szerint Ausztriába a 10 napos matrica 7,70 , Olaszországba meg Franciaországba 6-7euró/100km,Spanyolországba meg ugyan így 100km 7-11euró.Így gondolom ezeket az országokat érintenénk kb.De amint látható ez a költségek igen csekély hányada.

Egyébként én is úgy vagyok vele mint Saviola.Szóval ha lehet akkor én is a két esetleg három ott alvást preferálom.

Lenne egy nagyon hülye kérdésem amit már feltett előttem más is :) mégpedig,h a fizetés,h lenne megoldva?

Mert azt láthatjuk,h a szállást elég a helyszínen rendezni.Gondolom a kocsi bérleti díját se kell sokkal előbb letenni.A meccsjeggyel meg nem tudom mi a helyzet.De ha ebből indulok ki akkor elég kb egy hónappal a túra előtt előteremteni az anyagiakat?

Egyébként én is akkor stoppolnék egy helyet magamnak ha lehet ;)
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2008.11.20. 12:46:15

Na,így már összeszedettebb a dolog.Felvetem szüleimnek,s ha beleegyeznek,akkor mennék én is és gondolom asszony is.Remélem megvalósul. 8)

Szerintem 3 nap bőven elég,egy a meccs előtt,egy meg a meccs után és go home!A buszos megoldást preferálnám én is. 8)
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2008.11.20. 11:57:22

a Regina rent a car szerint:

Ford Transit 4-7nap : 107 euro --> 450euro
üzemanyag ~ 4000km --> 600euro
+ pályadíjak (azt nem tudom)

1200euro/autó
130euro/fő
ez durván 35.000 HUF
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2008.11.20. 11:38:26

Üdv! Először is, köszi Iván az infókat, így valóban leegyszerüsödött a szervezés. Anyagilag mindenképpen jobban járnánk a buszozással, ez tény. Pest - Barcelona között ajánlott útvonalon 1900 km van, ami barátok között is kozel 20 orányi utazást jelentene.. ez baromi fárasztó lesz, de ez van... Amit fontosnak tartok megbeszélni, hogy ki, milyen időtartamu kirándulásra gondolt...Én személy szerint olyan 4 naposra lőném ezt be, de nyitott vagyok más javaslatra is:)
Avatar
Z. Iván
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1365
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:04:18

2008.11.20. 10:57:36

Kedves Fórumozók!

Ugyan némileg elkéstem, de sajnos egyéb teendőim miatt mostanság nem sok időm volt azzal foglalkozni, hogy az Eurobarca 2009-es barcelonai útját szervezzem. Mindazonáltal a lényeget tekintve szerintem egyáltalán nem vagyunk elkésve. Úgyhogy most ismertetem, hogy miként is állunk, illetve, hogy mire van még szükség, hogy létrejöhessen az út.
Mint sokan tudják, én minden évben legalább egyszer elutazom Barcelonába egy időszakra, így volt idén is, és ezzel együtt szerveztem is már a közös utat, ami ugye a 2009-es Gampert célozza meg augusztus végén. A választás mindenképpen kiváló lenne, mert ezen a meccsen mindig jó az ellenfél, mindig egy látványosabb gálameccs, mindig van előtte show és játékosbemutatás és mindig sokan vannak kint rajta, ami szintén nagyon meghatározza a hangulatot.

A mi megvan – szállás 30 főig

Nekem van állandó szállásom Barcelonában egy kedves barátomnál, és ez szolgálna arra, hogy a csapatunkat fogadja majd. Videón az egyik lakást tudom prezentálni, a másikról sajnos nincs felvételem, de nyugodtan mondhatom, hogy az sem rosszabb, mint ez.
http://videos.sapo.pt/manage/video.html?id=277570

Mind a kettőben 15-15 ember elfér, még ha nem is olyan lazán már, de elfér. Végső esetben, ha kellene még hely, a teraszon is lehet aludni, mert BCN-ban nem hűl le az idő éjszaka egyáltalán, különösen nem augusztusban. A két lakás között a távolság egy metrómegálló. A videón látható lakás esetében pont a ház alatt van az ötös vonal, ami egyébként egyenesen a stadionig visz bő negyedóra, szűk 20 perc alatt, átszállás nélkül. A másik lakástól 100 méterre van a metrómegálló, és ugyanarról az ötös vonalról van szó, bár itt a városközpontba tartó 1-es vonalra is föl lehet szállni.

A szállások közelében van normál és éjszaka is nyitva tartó bár, kisbolt, piac, pékség, gyógyszertár, internetezőhely, kb. minden, amire szükség lehet 50-100 méteres körzetben. A két szállás között a távolság egy metrómegálló, de gyalog is max 10 perc. Ha valaki keresgélni akarna Google Mapsen, akkor a Camp del Arpa és a Sagrera metrómegállókat keresse, a Sagrada Familiától két illetve három megállónyira a kék vonalon.

A lakásokban minden esetben több szoba van, akad egy, két, három és négy ágyas szoba is, valamint ha kell, ott vannak a nappalik is. Egy éjszaka ára 20 euró, ebben nincs benne a kaja, de ha nagyon nagy igény lenne rá, akkor el tudom talán intézni, hogy félpanziónk legyen 25 euróért. Olyan konstrukció is van, hogy mondjuk csak egy este kapjunk egy nagy ünnepi vacsorát, természetesen egy paellát, gondolom kb 5 euróért. Aki tisztában van a barcelonai árakkal, s különösen a kajaárakkal, az tudja, hogy ez nagyon olcsó, s mellesleg nagyon jó is, én legalábbis kezeskedem érte. :)

A szállás időpontja teljesen szabad, ha akarjuk két napra, ha akarjuk két hétre maradunk, tehát nincs olyan nyomás sem, hogy pont egy hétig kell maradni. A szállásadó barátom egyébként egy kedves hölgy, aki 50 felett van, de szuperjófej, és úgy gondolkozik, mint egy fiatal. A szállásra mindenki kapna külön kulcsot, és akkor megyünk jövünk, amikor akarunk. Ez nálam kb a tökéletes szállás BCN-ban, egyetlen negatívuma van, mégpedig, hogy a tengerpart nincs annyira közel. Persze ez sem tragédia, gyalog 35 perc alatt le lehet érni, aki lusta gyalogolni, az mehet metróval is, de ezzel sem lesz sokkal kevesebb, mert nagyot kerül a nyomvonal. Ezt is el kell mondani, más negatívum nemigen van. Csak arra van szükség tehát, hogy tudjuk, mikor megyünk és mikor jövünk, én lefoglalom egy telefonnal vagy egy e-mailel, és kész, mert már beharangoztam, hogy adott esetben jövünk, s az árakat is fixáltam. Elég ott fizetni, és ha nagyon sokan lennének, akkor elméletileg tudunk majd intézni hasonló áron további szállást is.

Utazás:

Ezen a területen semmit nem csináltam bevallom, bár nagy gáz ezzel nincs sztem. Bár én személy szerint elég kényelmes alak vagyok, és egyedül csak repülővel mennék, ez esetben én elsőre azt javasolnám, hogy béreljünk ki egy-két minibuszt, és azzal menjünk. Ezt a választást több indokkal is alátámasztanám.
Egyrészt szükség van arra, hogy bármikor mehessünk, és ne egy repülőfoglalástól függjön minden, mert sajnos a Gamper pontos időpontját nem lehet majd tudni május előtt. Lehet csak később. Viszont ha akkor foglalunk repülőjegyet, bizony nem lenne olcsó mulatság az út. Ha viszont max két minibusszal megyünk, alaposan elosztódna a bérlési és a benzinköltség, garantált, hogy jobban kijönnénk. De ha valaki tud erről többet, esetleg utazott már így, jelezze, mert én még csak egyszer.
Ennek a további előnyei lennének, hogy ugyan sokkal kényelmetlenebb és tovább tart az út, de nagyon sok szép helyet láthatunk, amíg odaérünk, olyan helyeket, amiket sokan még biztosan nem láttak, és talán nem is fognak. Másik előny, hogy ha ott vagyunk már Barcelonában, akkor könnyen el tudunk menni bármelyik közeli városkába, ahová érdemes tenni egy kitérőt, nem kell vonatra költeni pluszban. Adott esetben még a tengerpartra is le lehet menni vele, bár ezt nem garantálom, mert a parkolási rendszert nem ismerem, és lehet, hogy majd máshol kell leparkolni a buszokkal.

És itt kérnék segítséget mindenkitől, hogy nézzen utána, kb mennyibe kerülne egy buszbérlés 20-30 ember részére, mert én ilyen létszámmal gondolkozom előzetesen. Mennyi a bérleti díj? A benzint aztán ki lehetne számolni, az nem lenne sok elosztva vszinű. Szóval ezt most légyszi nézzétek meg, mert nincs sok időm a keresgélésre, hogy milyen lehetőségek vannak.

A meccsjegy:

Igen fontos lenne, hogy amikor ott leszünk, biztosan legyen jegyünk. Amikor voltam idén ősszel, akkor már tettem lépéseket, hogy megalakulhasson a hivatalos magyarországi szurkolói klub, de mivel a klubnál éppen átalakítják ezt a rendszert az egyszerűsítés végett, egyelőre türelmet kértek. De várok választ most is egy levelemre, hogy mégis hol tart a megújítási fázisuk. Ennek az egész szurkolói klub dolognak csak azért lenne jelentősége az út miatt, mert a szurkolói klubok tömegesen igényelhetnek jegyeket, amiket félretesznek ott a helyszínen, nekünk csak át kellene vennünk, amikor megyünk. Természetesen ugyanúgy fizetni kell, de sokkal egyszerűbb és biztos, hogy egy csoportban le lehet ülni, illetve akkor is van jegy, ha egyébként nem lenne sok a nagyközönség számára. Tehát elméletileg ezzel sem lesz probléma. A jegyárra mivel a Gamperről van szó, helytől függően 25-60 eurót kell szánni. De ez még nem számít olyan drágának, mert nyári időszakról beszélünk.

Nos ennyit írok most elsőre, így is hosszú lett, de az alapokat tartalmazza. Így máris nem tűnik olyan nehéznek ez a szervezés, és minden saját magunk meg tudunk oldani. Először most akkor várom a véleményeket, további ötleteket, illetve a buszok bérleti árlistáit is  Olyan buszokét lehetőleg, amik végig is bírják a távot:D

Na írjatok, és majd reagálok a következő napokban a további kérdésekre, amint időm engedi.
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2008.11.15. 18:22:43

VIII.Henrik írta:Nem tudom, hogy működne-e a részletfizetés.
Hát az szerintem a létszámtól is függ.Mert esetleg úgy talán meglehet oldani,h a repjegyet megvesszük korábban míg a szállást egy más időpontban fizetjük.De ez nagy létszámnál azért elég rizikós szóval én is a spórolásos megoldást javasolnám.

Egyébként én támogatom Krojf buszos ötletét.Mert sokkal nagyobb kaland.De megértem,h inkább mindenki a kényelmesebb megoldás mellett tenné le a voksát.
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Los Banditos
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 7702
Csatlakozott: 2005.05.29. 18:40:20
Tartózkodási hely: Coruscant

2008.11.15. 17:19:30

Fapados repcsivel alig lenne drágább, mégis csak 2,5 óra lenne az út, és valamivel kényelmesebb, mint busszal.
in to exile
Avatar
aky01
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2004.10.08. 18:10:47
Tartózkodási hely: Pápa

2008.11.15. 17:05:30

Hello-hello!

Engem is mindenképpen érdekelne!Engem jobban vonz a repülő,csak azért mert sokkal rövidebb ideig tart!Ha van fejlemény és ha aktuális üzenjetek mindenképp!!ÉN 100 hogy menek!!!!
EuroBarça Tour 2009
Proxima estáció: Sagrera
Visça el Pinchos muronos!
Kép
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2008.11.15. 16:34:40

100 k + -om tuti nincs,meg nem is lesz,szóval én buktam,de nektek sok sikert! 8)
,,Azt hitted, hogy mi történt."
VIII.Henrik
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1607
Csatlakozott: 2005.01.20. 11:37:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2008.11.15. 16:11:22

Nem tudom, hogy működne-e a részletfizetés. A legegyszerűbb az volna, a már most elkezdene mindenki félretenni akinek szüksége van rá, és nem rázza meg annyira augusztusban egy jelentősebb összeg. Én is elkezdem, bár már van keresetem. Diák élet! Bizony nehéz! :) Azoka a régi szép idők! De mondom, ... írom, hogy kezdjetek el most félretenni.

A busz sem rossz ötlet, mivel így több főrumtalit lehetne lebonyolítani rajta. :D
Én nem a munkámmal akarom a halhatatlanságot elérni. Azzal akarok halhatatlan lenni, hogy nem halok meg.
http://www.flickr.com/photos/8109059@N03/
Carte D'or: Rákóczi túrós, a világ 3. legkirályabb jelensége a rántotta feltalálása óta. :)
Kép
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2008.11.15. 16:06:19

Az furcsa lenne, ha pont én nem mennék, ezért nagyduzzogva
én is beállok a glédába közétek!
Iván pedig már sündörög az ügyben, csak kéretik némi türelemmel
fellépni Feléje!
Én a legszívesebben busszal mennék, hogy az útközben felgyűlő
tájélményt is beszívjuk a konty alá, bár az talán beletartana
26 órába is!
A Monaco Marathonra való kétszeri leutazásom odaúton 20 óra
volt.
A fővárosból este 18 órakor indultunk a november közepi szerdán
és éjjel egészen Itáliáig galoppíroztunk az MAN kiváló vasán!
Négy óránként átmozgató negyedórákat tartottunk egy-egy
autóspihenőben, nomeg ott a toaletteket is megrohamoztuk.
Az út végén a megérkezés volt az első komoly jutalom, aztán
a többi már csak ráadás volt.
De lárifári, én Veletek megyek akkor is, ha a buszút romantikája
helyett e-mail-sebességben akartok közlekedni!
Igaz, hogy akkor talán picit drágábban...
K.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2008.11.15. 15:09:52

Szal mégegyszer engem mindenképp érdekel és ehhez kapcsolódóan lenne egy építőjellegű ötletem! Részletfizetési lehetőség legyen majd. Tod szegény egyetemista vok,meg sztem nem vok egyedül ezzel:)
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2008.11.15. 15:06:24

VIII.Henrik írta: Ez egy lista volna, hogy egyáltalán kit, kiket is érdekelne az utazás, aztán amikor közlik a fix időpontot, majd előtte újra tárgyalhatunk részletesen mindent, és alaposabban körbenézhetünk több európai fapados társaság ajánlatai, és barcelonai szállások között.
Persze,ez a lényeg,h ki az akit egyáltalán érdekelne.Nem kell fixen jelentkezni hiszen semmit nem lehet tudni még az egészről.De azért egy bizonyos kép már kialakult,h kb 100ezerből plusz költőpénz ki lehet hozni a túrát.

És ez alapján nyugodtan elindulhatna egy lista,h egyáltalán megtudjuk,h ilyen árért ki az akit érdekelne,h aztán valaki elkezdhessen komolyabban utána járni és szervezkedni aztán kiállni a végleges ajánlattal.Szvsz.

Mert ha csak 5-10 embert érdekel a dolog akkor sztem beszélni is felesleges róla.
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
VIII.Henrik
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1607
Csatlakozott: 2005.01.20. 11:37:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2008.11.15. 14:59:46

Tegnap néztem Wizz Air-éknél, ott találtam augusztusi járatokat. 38ezerre jönne ki a repülőjegy oda-vissza.

Ez egy lista volna, hogy egyáltalán kit, kiket is érdekelne az utazás, aztán amikor közlik a fix időpontot, majd előtte újra tárgyalhatunk részletesen mindent, és alaposabban körbenézhetünk több európai fapados társaság ajánlatai, és barcelonai szállások között.
Én nem a munkámmal akarom a halhatatlanságot elérni. Azzal akarok halhatatlan lenni, hogy nem halok meg.
http://www.flickr.com/photos/8109059@N03/
Carte D'or: Rákóczi túrós, a világ 3. legkirályabb jelensége a rántotta feltalálása óta. :)
Kép
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2008.11.15. 14:49:42

Kalap1988 írta:Mondjuk kész ajánlatok nélkül elég nehéz, de azzal nincs gond,ha már most el kezdjük szervezni, meg majd utánajárni a jegynek stb,mert am nem tartom kizártnak,h már most meg lehet venni a jegyet. A repülőre nem a meccsre biztosan. Egyébként meg engem is érdekelne.
Hát de egyáltalán mikor lesz 2009ben a Gamper.Sztem még a vezetők azt se tudják, h ki lesz az ellenfél.Akkor, h veszel rá jegyet?
Kép
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2008.11.15. 14:38:16

Mondjuk kész ajánlatok nélkül elég nehéz, de azzal nincs gond,ha már most el kezdjük szervezni, meg majd utánajárni a jegynek stb,mert am nem tartom kizártnak,h már most meg lehet venni a jegyet. A repülőre nem a meccsre biztosan. Egyébként meg engem is érdekelne.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2008.11.15. 14:28:52

Mihu írta:
Roniee21 írta:VIII. Henrik kolléga lentebb felvetette ezt a listát. Akkor én "elindítanám" ezt ha nem baj.

1.Roniee21
2.Roniee21(apum)
Csak azt tudnám hogy hova jelentkeztek :D :D
Kérlek a 2009es Gamperre.Hahhhhóóóó 2008 novembere van.Majd ha meglesz, h mennyi a belépő, meg egyáltalán busz vagy repülő, akkor lehet listázni.

Addig nem tudom mit akartok.Inkább írjatok ajánlatokat és ne azt, h én 30ért voltam kinn, az nem igaz mert én 250ért.

:lol: :lol:
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2008.11.15. 14:15:28

Roniee21 írta:VIII. Henrik kolléga lentebb felvetette ezt a listát. Akkor én "elindítanám" ezt ha nem baj.

1.Roniee21
2.Roniee21(apum)
Csak azt tudnám hogy hova jelentkeztek :D :D
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8567
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2008.11.15. 14:05:48

Azért valami konkrétumot én várnék előbb ...
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.11.14. 19:51:43

Roniee21 írta:VIII. Henrik kolléga lentebb felvetette ezt a listát. Akkor én "elindítanám" ezt ha nem baj.

1.Roniee21
2.Roniee21(apum)
3. Varga Tamás
Kép
Roniee21
Capitá del Barça
Hozzászólások: 626
Csatlakozott: 2006.10.03. 14:48:43

2008.11.14. 18:59:16

VIII. Henrik kolléga lentebb felvetette ezt a listát. Akkor én "elindítanám" ezt ha nem baj.

1.Roniee21
2.Roniee21(apum)
Avatar
pitta19
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2006.08.25. 09:59:59
Tartózkodási hely: Acélváros

2008.11.12. 19:18:03

Tavaly voltam szeptemberben a Barca-Zaragoza meccsen (hétközi forduló volt). Két héttel az indulás előtt vettem meg a repjegyem, ami a wizzair-nél 35 Eft volt cakkom pakk oda vissza. Kedd reggel indulás, csütörtök reggel haza. Gironában szállt le a gép, onnan barcelona busszal oda-vissza 20 euro volt.
Szállás a La Rambla egyik mellékutcájában, tehát gyakorlatilag a város központjában volt 40 eur/éjszaka. Tiszta, klímás, alvásra tökéletesen megfelelt. A belépő 60 eur volt, pont a felezővonalnál ültem, mondjuk jó magasan, dehát a Nou Camp-ban mindenhonnan látni mindent.
Az kaja kint nem olcsó, de ha az ember gyorsétteremben eszik, kb. magyar árakon van. Egy mekis menü 6 eur körül volt.
Ezek tavalyi árak, a repülő még lehet olcsóbb is, ha időben foglal az ember. Szerintem egy 3-4 napos kiruccanást költőpénzzel kb. 150 EFt-ból meg lehet úszni. Erre ott a Mastercard, és az élmény.......FELBECSÜLHETETLEN!

Üdv: Pitta
Válasz küldése