Kultúra

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Ha olvasok akkor,

Csak nyomtatott könyvet
7
41%
E-book olvasón
0
0 szavazat
Számítógépen
2
12%
Vegyesen.
8
47%
 
Szavazatok száma: 17
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.12. 22:24:45

looka a Portrék topikban írta:Szabadidőmben és órára járás helyett rengeteget olvasok, sőt, tulajdonképpen könyvmoly vagyok.
Milyen könyveket szoktál olvasni? :)

(Ja, és természetesen üdv köreinkben, egy-egy aktív, normális tag mindig jól jön. :D )
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.12.24. 10:30:39

Gyilkos molekulák
Kémiát tanulóknak, kriminalisztika iránt érdeklődőknek ajánlom a könyvet :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.12.23. 12:48:59

Köszönöm az ajánlásokat. :)
Végül a Dolores mellett döntöttem, valamiért a cím megfogott. Aztán pedig jön az Az is. :)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.23. 11:19:11

Christian Jacq - Ramszesz-pentalógia
Az utóbbi két hétben harmadszorra is elolvastam mind az öt könyvet, és ugyanúgy élveztem, mint első és második alkalommal. Elképesztően jól ír az öreg Jacq, nagyon közel tudja hozni az emberhez az ókori Egyiptom világát a részletes (de nem TÚL részletes) leírásaival, árnyaltan kidolgozott karaktereivel. Miatta is lettem anno szerelmes Egyiptomba. :D

Ajánlom mindenkinek, aki kicsit is vonzódik ehhez a kultúrához, de persze annak is, aki nem igazán, hátha ezen pont ezek a könyvek fognak változtatni. :)
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.23. 10:21:45

El fanático írta:
kanty írta:VEB, és persze a többi Stephen King fan véleményére, segítségére lenne szükségem.
Így az ünnepekre gondoltam, kicsit lazításképp jöhet egy-két SK regény. Mit ajánlotok? Néhány feldolgozást láttam filmen - ezeket nem igazán akarom most újra elővenni - :Ragyogás, Tortúra, Halálsoron.
Köszi a segítséget.
Mindenképpen az AZ-című könyvét ajánlanám, mert az egyik legjobbja Kingnek, de 2 kötetes. Mondjuk - szerintem - te nem az az ember vagy, akit az ilyesmi el tud rettenteni :-D
/
Lazításnak 2x7-800 oldal, nem rossz. :D De persze tényleg ajánlós nagyon!

Én most az Atlantisz gyermekeit olvasom, könnyebb darab, nem horror, de természetesen ez is nagyon jó, ajánlom.
Ezen kívül amiket még előttem nem említett El fanático, tudom ajánlani a Búra alattot is (ha már AZ is volt, ugyanis ez is hasonló hosszúságú) vagy éppen az örökzöld Remény Rabjait. :)
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2013.12.23. 08:54:01

kanty írta:VEB, és persze a többi Stephen King fan véleményére, segítségére lenne szükségem.
Így az ünnepekre gondoltam, kicsit lazításképp jöhet egy-két SK regény. Mit ajánlotok? Néhány feldolgozást láttam filmen - ezeket nem igazán akarom most újra elővenni - :Ragyogás, Tortúra, Halálsoron.
Köszi a segítséget.
Mindenképpen az AZ-című könyvét ajánlanám, mert az egyik legjobbja Kingnek, de 2 kötetes. Mondjuk - szerintem - te nem az az ember vagy, akit az ilyesmi el tud rettenteni :-D
A Holtsáv is jó, Cujo, Dolores, Sorvadj el! - ezek mind-mind ajánlósak :-)
Az Álomcsapdát is mondanám, de azt is biztosan láttad filmként / ha nem, akkor mindenképpen olvasd el, mert itt is igaz, hogy könyvben milliószor jobb /
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.12.22. 14:17:02

VEB, és persze a többi Stephen King fan véleményére, segítségére lenne szükségem.
Így az ünnepekre gondoltam, kicsit lazításképp jöhet egy-két SK regény. Mit ajánlotok? Néhány feldolgozást láttam filmen - ezeket nem igazán akarom most újra elővenni - :Ragyogás, Tortúra, Halálsoron.
Köszi a segítséget.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.11.26. 13:30:37

messideco írta:Talán a Galaxis útikalauz, bár nem olvastam végig :oops:
Jó a könyv és nem fejezed be ez érdekes... :-k Én finom szendvicseket hányok. :D

Elolvastam D. Adams Dirk Gently "két részes trilógiáját" tehát:
Dirk Gently holisztikus nyomozó irodája
A lélek hosszú sötét teadélutánja

Más mint az útikalauz könyvek, de ezek is baromi érdekesek. Ajánlom annak aki szereti a könyveit.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.11.16. 15:44:25

Saiid a II. Országos Slam Bajnokságot is behúzta. És igen, ez kultúra. :)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.11.09. 16:44:38

Allastair Reynolds - Napok háza
Ez érdekes volt, még soha nem olvastam űr-fantasy-t, márpedig ez leginkább nekem arra hasonlított, annyira elvadult és mindenféle tudományos alapot nélkülöző technológiákat és történeteket vonultatott fel. Viszont tetszett volna, csak a legfőbb bajom az volt vele, hogy azért volt borzalmasan hosszú, mert hihetetlenül elveszett a részletekben. Folyamatos egyezkedések, viták, tárgyalások, a történet meg semmit nem haladt előre, a karakterek felszínesek maradtak. A benne lévő fantázia tetszett, de összességében inkább mondanám egy rosszul megírt könyvnek.

Jon Scalzi - Az utolsó gyarmat
A trilógia befejező része, amit kicsit gyengébbnek éreztem a Szellemhadtestnél, leginkább azért, mert alig történt benne valami lényeges. Ugyanakkor így is egy érdekes regény, leginkább itt tudja kibontani a szerző a gondolatait, szóval máshogyan ugyan, de tetszett ez is.

Scott Westerfeld - Leviatán
Érdekelt a steampunk része a dolognak, de nem számítottam rá, hogy ez egy young adult regény. Egy kicsit öregnek éreztem magam ezekhez a karakterekhez és fordulatokhoz, ráadásul ha világában nem is, történetében meglehetősen fantáziátlan volt a könyv.

Illetve elolvastam a második Dexter-t is, de úgy érzem, részemről ennyi volt, most már belátom, hogy ez inkább egy ponyva-krimi, komolyan vehetetlen szövegekkel és húzásokkal, meg sem tudja közelíteni a sorozat színvonalát.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2013.10.22. 20:38:56

A nemrég megjelent Pepről szóló könyvet elolvasta már valaki? Mik a tapasztalatok? Érdemes megvenni?
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.10.21. 20:59:27

Nem hónapokban, csak rövidebb/hosszabb távon.

De ember tervez... és nem olvas :roll:
"And my heart will leave you never."
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.21. 20:44:18

Gareth Tello írta: Szóval: melyik volt a legjobb könyv, amit idén olvastatok? :)
Talán Stephen Kingtől a 11/22/63. Bár most nem emlékszem minden könyvre, amit idén olvastam.
messideco írta:Az idén egy könyvet, az Esőembert olvastam végig #-o Ami viszont nem sok...
Nem te hoztál le egy hosszú listát melyik könyveket fogod elolvasni a következő hónapokban? :mrgreen:
Ha nem, akk sry, de úgy rémlik bizony te voltál. :D
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.10.21. 20:36:02

Talán a Galaxis útikalauz, bár nem olvastam végig :oops: Az idén egy könyvet, az Esőembert olvastam végig #-o Ami viszont nem sok...
"And my heart will leave you never."
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.21. 20:24:03

Körkérdés következik, hogy ne legyen ennyire kihalt ez a topik. :D

Szóval: melyik volt a legjobb könyv, amit idén olvastatok? :)
Nekem egyértelműen az Újjászületés című regény egy olasz írónőtől, Margaret Mazzantinitől.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.10.01. 18:10:09

Varatrix írta:Elolvastam Douglas Adams "Galaxis útikalauz stopposoknak" című, egész egyszerűen számomra fantasztikus írását. Ez a sima 200 oldalas, elég régi kiadás, szóval nem a kötet változat ami további négy kis kötetet magába foglal.

Mindezzel csak arra akartam kilyukadni, hogy valaki olvasta e a többi művét, és ha igen akkor melyikeket ajánlja?

Nálam abszolút namber van lett ez a könyv.

Elgondolkodtat és megnevetett. Nekem ez kell.

Jah és a film is jó szerintem, de senki ne abból induljon ki, más élmény könyvbe.
A folytatások egyre gyengébbek, de sztem 2-3.-kal még érdemes egy próbát tenni.

szerk.:
Jeff Lindsay - Dexter dühödt démonai
Nem tartott sokáig végigolvasni, és lényegében az első évad történéseit tartalmazza lecsupaszítva.
Mondjuk nekem kicsit modoros volt az írói stílusa, meg ahogyan néha próbált vicceskedni a szerző, de volt rossz könyv.
Ami érdekes volt, hogy

itt szerepelt egyfajta telepatikus kapcsolat a testvérével, ami jelentősen felgyorsította a történetet, illetve azt is eredményezte, hogy nem találkozott vele korábban Deb révén, és az anyja után sem kezdett nyomozni, hanem Brian szépen mindent elmondott neki a végén.Ami még furcsa volt, hogy az események alapján Debnek már itt rá kell jönnie arra, hogy a bátyja sorozatgyilkos. Sőt, ugye LaGuerta már itt rájön, és meg is hal.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.01. 17:36:45

Varatrix írta:Mindezzel csak arra akartam kilyukadni, hogy valaki olvasta e a többi művét, és ha igen akkor melyikeket ajánlja?
A Vendéglő a világ végén ennek a folytatása, nekem az is nagyon tetszett. :)
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.10.01. 16:50:13

Elolvastam Douglas Adams "Galaxis útikalauz stopposoknak" című, egész egyszerűen számomra fantasztikus írását. Ez a sima 200 oldalas, elég régi kiadás, szóval nem a kötet változat ami további négy kis kötetet magába foglal.

Mindezzel csak arra akartam kilyukadni, hogy valaki olvasta e a többi művét, és ha igen akkor melyikeket ajánlja?

Nálam abszolút namber van lett ez a könyv.

Elgondolkodtat és megnevetett. Nekem ez kell.

Jah és a film is jó szerintem, de senki ne abból induljon ki, más élmény könyvbe.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.09.30. 18:44:47

Ruiz Zafón - Angyali játszma
A szél árnyéka sort-of-prequelje (ha már Judd Apatow bevezette ezt a szép kifejezést, használjuk is :D ), de inkább valami halvány másolatnak tűnik. Kicsit a District 9 - Elysium párosra emlékeztet ilyen szempontból, az mondjuk valamennyire menti a dolgot, hogy a vége ennek is jó lett, de az első felében nincs túl sok szufla a sztoriban. Egy meta-hasonlattal élve a szerző ezt akár publikálhatta volna Ignatius B. Samson álnéven is. :D

Lekaptam az első 3 Dexter-könyvet, az elsőbe bele is kezdtem, kíváncsi leszek mit hoztak ki így a sztoriból. (Ugye az első kvázi ugyanaz, de a többi elvileg nem követi a sorozat sztoriját.)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.09.19. 19:52:00

A héten voltam könyvtárban, Vlagyimir Szorokin - A jég c. regényét kölcsönöztem ki.

Még mindig olvasom Capote - Hidegvérrel, és Steinbeck - Érik a gyümölcs c. regényeket.
"And my heart will leave you never."
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.19. 19:38:18

sjd írta:Carlos Ruiz Zafón - A szél árnyéka
Régen olvastam ilyen jó könyvet. Bár néha túlságosan is hatásvadásznak érződött, mintha egy dél-amerikai szappanoperát olvasnék, összességében nagyon rendben volt. Na meg ugye már csak a barcelonai környezet miatt sem lehetett nem szeretni. :D
Régebben már kinéztem magamnak egyszer, aztán nem sikerült hozzájutnom, és a feledés homályába merült, de most megint eszembe juttattad, hogy el kellene olvasnom. :D
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.09.19. 19:15:44

Carlos Ruiz Zafón - A szél árnyéka
Régen olvastam ilyen jó könyvet. Bár néha túlságosan is hatásvadásznak érződött, mintha egy dél-amerikai szappanoperát olvasnék, összességében nagyon rendben volt. Na meg ugye már csak a barcelonai környezet miatt sem lehetett nem szeretni. :D
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.13. 07:56:50

visca el barca írta: ...
Köszi szépen!
Atlantisz gyermekei felé hajlottam leginkább eddig, de majd még akkor váétozhat ez.
Ajánlj pár könyvet akkor, hátha nem olvastam! Csak az a baj szűk a választási lehetőség, mert a Lírában kell könyvet vennem, hisz oda van kuponom, ott meg ezeket választottam ki az olvasottak után.
Amugy én speciel pont olvastam a Bura alattot, meg a 11/22/63-at, de nekem mindkettő nagyon bejött. Ahogy említetted már nem igazán a horrort képviselik ezek se, hanem a misztikusabb részét a világnak.
Az életrajzi könyv meg ki is esett, az általad leírt infok tudatában.
Na, meg az általad említett új kötettel is szemeztem, de most egy 'egybe' történetre vágyok. :D De persze a novellás köteteit is nagyon szeretem.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.09.13. 00:27:52

bence-barca írta:Könyvvásárlás előtt állok, segítséget kérnék azoktól, akik olvasták már vmelyiket. VEB, rád különösen számítok!

Atlantisz gyermekei
Blaze
Duma Key
+
KÍSÉRTETSZÍV - STEPHEN KING ÉLETE
az életrajzi könyvet nem olvastam, de vhogy nem is érdekel. lehet h sok illuziorombolo dolgot olvasnék benne. :lol: (ráadásul köztudott, hogy king sem vette benne részt, a családja sem adott interjút, volt is gubanc a kiadás körül)

ami a 3 könyvet illeti, kiválasztottál 3 totál különbözőt :lol:

blaze: ez a legkönnyedebb, legaranyosabb. finom kis történet két ember különleges kapcsolatáról. igazi szerethető karakterek. mivel a könyv tisztelgés steinbeck előtt, így nem lövök le nagy poént, ha elárulom hogy lényegében egy egerek és emberek SK verzió :D. amugy már 70-ben megírta, csak nem tartotta jónak uhogy ment a fiokba :lol: egyébként meg olvastatja magát, sztem a coloradoi kölyök után a második legegyszerűbb műve. jó volt.

atlantisz: ez pont a másik véglet. ez az egyik legösszetettebb könyve barátságról, szerelemről, sok kort és történést foglal magába. sztem az összes művétől külön áll, nem igazán van más hasonló könyve. nekem kevésbe tetszett, bár egyike volt azoknak amit nagyon-nagyon régen olvastam, lehet elő kellene ujra venni és ma már máshogy látnám.

duma key: mint az összes, coloradoi kölyök (kb 2005) óta megírt könyvének ennek is furcsa egy kicsit a stílusa, vhogy modernebb vagy nem tudom :) egyébként pedig a klasszikus misztikus vonalat képviseli, semmi vérengzés. ha rangsorba állítanám a könyveit, ez vhol alulról súrolná a középső részleget, ennek ellenére bármikor elolvasnám újra :D érdekes egyébként hogy az ujabb könyvei közül (bura alatt, meg 11/22/63 nem volt elolvasva) nekem pont a két legegyszerűbb (colorado kid, blaze) ütött a legnagyobbat, mindkettőnek az egyszerűségben rejlik az ereje.

egy szó mint száz, sztem blaze :D

persze ha valaki megkérne h ajánljak neki king könyvet, tuti h egyik sem lenne benne :D

én egyébként már a full dark no stars kisregény kötetet várom, állitolag még szeptemberben kijön. nálam abszolut a rövid történetei a nyerők :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.09.12. 23:39:37

John Scalzi - Szellemhadtest
(A Vének háborúja folytatása)

Esküszöm ez az ember a legnagyobb science-fiction írók közé fog emelkedni előbb-utóbb. Az eleje kicsit döcögősen indult, gondolkodtam is, hogy ez elég kevés ahhoz, hogy megtöltsön egy folytatást, de aztán az egész sztori és a karakterek is nagyon jól teljesedtek ki, tele van a történet aktuális témákkal, szóval egyáltalán nem csak szórakoztató irodalomról van szó.

És a legjobb, hogy már fenn is van a 3. rész a "könyvtárban". :D
Válasz küldése