Testépítés, edzésprogramok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2014.02.05. 22:49:10

Mihu írta:Van itt valaki, akinek van egy jól bevált tömegnövelő étrendje? Keresgéltem a google-n, és csak olyanokat találtam, amikben napi 1 vagy 2 alkalommal szerepel 10-15ezer ft-os étrend-kiegészítő...na most én nem 3-400ezer forintból (étrendkieg+kaja+kondibérlet) szeretném megoldani azt, hogy izmosabb legyek, úgyhogy ezeket a drága cuccokat szeretném kihagyni belőle.
fél kiló rizs/nap. hozzá fél kiló hús/nap. hozzá 1-2 alkalommal zabpehely,80-100g/adag.
vagyok ehhez cirka 80kiló. fűszer,zöldség ízlés és étvágy szerint. ha meg tudsz enni 1 kiló paradicsomot és meg is szeretnél,akkor edd.
ez mai árfolyamon 1000-1200/nap. +zöldség. ennél olcsóbban szerintem nem lehet kihozni a tiszta kaját
ha egy hónap alatt nem jön fel semmi és a tükör sem jelez,akkor több rizs+zab kell a rendszernek
csirke pesten a fővám téri csarnokban 1100/kg
zabpehely az aldiban 200/kg
rizs a tescoban 250-300/kg
ha nem ok,privátban elérsz
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2014.02.05. 22:35:10

Van itt valaki, akinek van egy jól bevált tömegnövelő étrendje? Keresgéltem a google-n, és csak olyanokat találtam, amikben napi 1 vagy 2 alkalommal szerepel 10-15ezer ft-os étrend-kiegészítő...na most én nem 3-400ezer forintból (étrendkieg+kaja+kondibérlet) szeretném megoldani azt, hogy izmosabb legyek, úgyhogy ezeket a drága cuccokat szeretném kihagyni belőle.
Kép
Sipi24
Jugador del Barça
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2012.08.20. 08:05:32
Tartózkodási hely: Kunmadaras

2014.01.06. 17:32:12

zola8787 írta:
Sipi24 írta:Helló
A Segítségeteket szeretném kérni. Leszedtem a Shaun T Insanity Deluxe Program 60-Day-at. Na most olyan problémám van vele, hogy tartalmaz 14 videót. Na most, az első hónap 2. hét szerdai napnál és a 3. hét keddi napnál van olyan, hogy cardio circuit, de a videók közt nincs olyan, hogy cardio circuit , csak olyan, hogy plyometric cardio circuit, ez esetleg elírás lenne? És az plyometric cardio circuit lenne a sima cardio circuit helyet?

Plusz ezek a videók mire jók ? Upper Body Weight Training, Max Interval SportsTraining, Insane Abs, mert ezek nincsenek benne az insanity edzéstervben.

A választ előre is köszönöm :)
Ugyanazt jelenti a 2, Plyometric Carido Circuit-ot csináld akkor.
Edzésterv: googlebe írd be, hogy "insanity workout" és a képek között kihoz majd edzésterveket, mindenhol Plyometric-nek lesz írva.

A plusz videók pedig tényleg csak úgy van, ha nem elég neked csinálhatod azt is, meg amúgy is :) Illetve a 2. hónapra írta Shaun T, hogy a Core Cardio Balance után mehet a Max Interval Sports Training.

Hajrá és ne add fel!!! Baromi nehéz, az eddigi legnehezebb ugrálós edzés amit eddig láttam. Hozzáteszem, hogy ST mögött aerobic edzők ugrálnak és ők se bírják végig :D
Rendben, nagyon szépen köszönöm a segítséget :)
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.01.06. 17:24:37

Sipi24 írta:Helló
A Segítségeteket szeretném kérni. Leszedtem a Shaun T Insanity Deluxe Program 60-Day-at. Na most olyan problémám van vele, hogy tartalmaz 14 videót. Na most, az első hónap 2. hét szerdai napnál és a 3. hét keddi napnál van olyan, hogy cardio circuit, de a videók közt nincs olyan, hogy cardio circuit , csak olyan, hogy plyometric cardio circuit, ez esetleg elírás lenne? És az plyometric cardio circuit lenne a sima cardio circuit helyet?

Plusz ezek a videók mire jók ? Upper Body Weight Training, Max Interval SportsTraining, Insane Abs, mert ezek nincsenek benne az insanity edzéstervben.

A választ előre is köszönöm :)
Ugyanazt jelenti a 2, Plyometric Carido Circuit-ot csináld akkor.
Edzésterv: googlebe írd be, hogy "insanity workout" és a képek között kihoz majd edzésterveket, mindenhol Plyometric-nek lesz írva.

A plusz videók pedig tényleg csak úgy van, ha nem elég neked csinálhatod azt is, meg amúgy is :) Illetve a 2. hónapra írta Shaun T, hogy a Core Cardio Balance után mehet a Max Interval Sports Training.

Hajrá és ne add fel!!! Baromi nehéz, az eddigi legnehezebb ugrálós edzés amit eddig láttam. Hozzáteszem, hogy ST mögött aerobic edzők ugrálnak és ők se bírják végig :D
Sipi24
Jugador del Barça
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2012.08.20. 08:05:32
Tartózkodási hely: Kunmadaras

2014.01.06. 17:11:51

Helló
A Segítségeteket szeretném kérni. Leszedtem a Shaun T Insanity Deluxe Program 60-Day-at. Na most olyan problémám van vele, hogy tartalmaz 14 videót. Na most, az első hónap 2. hét szerdai napnál és a 3. hét keddi napnál van olyan, hogy cardio circuit, de a videók közt nincs olyan, hogy cardio circuit , csak olyan, hogy plyometric cardio circuit, ez esetleg elírás lenne? És az plyometric cardio circuit lenne a sima cardio circuit helyet?

Plusz ezek a videók mire jók ? Upper Body Weight Training, Max Interval SportsTraining, Insane Abs, mert ezek nincsenek benne az insanity edzéstervben.

A választ előre is köszönöm :)
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.13. 09:33:15

Újat ne mtudok hozzászólni, sörvirlsi elmondott mindent. Az természetes, hogy kicsitnek látod magad. Nekem például az van, hogy edzés befejeztével tükörbe nézek, baró, durrant minden, kimegyek a turmixért, elkezdem inni, megint tükörbe nézek, aztán sehol semmi :twisted: Szóval ez a része nehogy kiakasszon. Az meg, hogy mások mondják, mekkorát fejlődtél, nyugodtan hidd cska el és nehogy azt kezdd el mondogatni, hogy de én kicsinek érzem magam vagy ilyesmi, mert az könnyen álszerénységnek tűnhet. Tehát még, ha néha így is érzed, ne nagyon hangoztatsd, mert külsős ezt nem nagyon érzi át és nem is az ő "problémája" :lol:
Kép
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.12.12. 20:39:52

Üdv!
A gyors fejlődés kb fél-1 évig tart,aztán már belassul a dolog.Persze sok függ a genetikától, de bármilyen jó is lehet az valakinek akkor sem fog annyit fejlődni a 2. évben minta az elsőben.
A szervezet adaptálódik előbb-utóbb,szóval bele kell törődni. :)
Persze a jó kaja (mikor és makro nutriensek) ,elég pihenő, megfelelő tépkiegek alap dolgok amik ehhez kellenek.
Aki komolyabban csinálja és nem csak hébe-hóba jár le meg el is ért már valami az mindig többet akar és úgy látja,hogy nem fejlődött eleget,noha a környezete látja,hogy ez nem így van.
Ez jó dolog bizonyos szintig mert így mindig éhesek vagyunk a sikerre és a motiváció is megvan.
A gond csak az ha átesünk a ló túloldalára és bármekkorák is vagyunk akkor is kicsinek/véznának látjuk magunkat, ennek a "betegségnek" már elnevezése is van: bigorexia . Ami az anroexisa nervosának kb az ellentettje.
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
Bobán
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2008.08.20. 17:50:16
Tartózkodási hely: Szeged

2013.12.12. 17:47:03

Sziasztok!
- Először is furcsállom, hogy ez a topik nem az "Egyéb Sportok"-hoz került... végülis a "testépítés több mint sport" :)
Off után, lenne pár kérdésem a veteránoktól!
7 hónapja edzem és az étrendem is maximálisan rendbe van! (ch 6 gramm tskg. fehérje 2g tskg.)
Tudom, hogy az elején gyors a fejlődés... a kérdésem az lenne hogy meddig tart ez az ütem, mikor "lassul" a dolog?
A másik: Ti is kicsinek érzitek magatokat? :D Belenézek a tükörbe és nem vagyok elégedett, olyan gondolataim vannak, hogy biztos valamit rosszul csinálok, még keményebben kell edzenem! a Körülöttem lévők nagy változásról beszélnek velem kapcsolatba, de én nem így látom!
- Egyébként tudok segíteni a kezdőknek, mert nagyon mélyen belemerültem a táplálkozásba az agy és az izom kapcsolatába és szeretek is róla beszélni :)
!!örök!! árnyék: R10,E9,H14,Y24
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.28. 11:04:51

Egyébként melyik sulival szalagavatóztál? Hogy sikerült?



ON: Van, aki közületek Crossfitezik rendesen instruktorok kezei alatt, vagy csak otthoni edzésébe beépítette az elemeket?
Én az utóbbit választottam, hiszen a pénzhiány miatt kényszerűltem az otthoni (és parkos) edzésre, a crossfit edzések pedig még a konditerminél is jóval drágábbak. Szóval én beépítettem az itthoni edzésembe és a WODokat variálva csinálom, hogy a legtöbbet meg tudjam csinálni otthon.
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.11. 14:56:56

MQuC írta:...
Mostmár kevésbé parázok, valahogy arra jutottam közben, amit te is írtál, h úgyis sikerülni fog. Meg úgy vtam ha próbán elsőre is ment, akkor csak nem lesz gond az, h még rajtuk van +x kiló smink és ruha. :D
Persze azért csinálgatni fogom a dolgokat, ki tudja, nem halok bele, ha rendszereülne kissé.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.11. 13:04:57

Én most lassan, érettségitől az ötödik év eltelte után, a harmadik szalagavatómra készülök. Ne parázz rá az emelésre. Egy kis marokerősítő szorongatás nem árthat. (Én mondjuk a folyamatos testedzés híve vagyok, de ahogy anyum szokott oltani: Ne várjam, hogy mindenki súlyzózzon. Szerintem mondjuk a kettő között van átmenet) Lényegre visszatérve. Otthon egy kis marokerősítő+fekvőtámasz szerintem jót tesz.
Egyébként a mostani tánctanár például elmondta, hogy mindenkinek sikerülni szokott. Még a lányok is felemelik a fiúkat.

Még, ha ez most a próbán nem is úgy tűnik, sikerülni fog. Nálunk is megy a szenvedés, általánosságban a mai srácok nem valami srapabíróak. Ne vedd magadra :wink: A mi példánkból kiindulva, szerintem egy kicsivel nagyobb koncentráció azért sokat dob(na) a dolgokon. CSak hát ebben a korban azt tapsolják meg az itteniek, hogy vége lett a próbának és senki nem halt bele :lol:
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.07. 17:14:27

MQuC írta:
Bár most, ahogy leírtam, lehet szalagavató lesz és tettek be emelést a keringőbe és bajban vagytok?? :P
Mágus :lol:
Amúgy igen. Megy is a kiemelés, csak kissé ráparáztam, mivan ha azokkal a nagy ruhákkal pont élesben nem menne. :D
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.07. 12:47:03

Nem tudom elképzelni azt a szituációt, amikor 2-3 hét alatt szeretnéd a karod megerősíteni. És nem érdekel sem az előtte idő sem az utána. :D

Bár most, ahogy leírtam, lehet szalagavató lesz és tettek be emelést a keringőbe és bajban vagytok?? :P
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.11.06. 20:54:24

bence-barca írta:Srácok tudtok valamit ajánlani itthoni edzés gyanánt, amivel gyorsan tudok fejlődni, ha nem is sokat? 2-3 hétig csinálnám csak és nem fontos az eredmény, inkább csak, h kicsivel megnöveljem az erőmet. Értem itt karra.
Insanity, de 2-3 hét kaka, inkább a rendszerességgel kellene megbarátkozni. Nem vitatkozásként mondom, tudom én, hogy tudod, hogy ez az idő semmi kb a fejlődésben (ejj, de szép mondat volt :D)
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.06. 19:55:07

palesz77 írta: 2-3 hét alatt nem lehet sokat fejlődni.. De ha még is akkor a Meztelen Harcos módszerét ajánlanám, azzal méretre kb 0 lesz a növekedés - hosszútávon is -, de erőbe megdob ha elsajátítod a technikát. Azt meg le lehet szedni - gondolom - netről..
Tisztában vagyok vele és nem is méretre gondoltam, szimplán tényleg csak erőre.
Köszi szépen, további ötleteket is várok. Ennek meg utánanézek. :)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2013.11.06. 19:50:33

bence-barca írta:Srácok tudtok valamit ajánlani itthoni edzés gyanánt, amivel gyorsan tudok fejlődni, ha nem is sokat? 2-3 hétig csinálnám csak és nem fontos az eredmény, inkább csak, h kicsivel megnöveljem az erőmet. Értem itt karra.

2-3 hét alatt nem lehet sokat fejlődni.. De ha mégis akkor a Meztelen Harcos módszerét ajánlanám, azzal méretre kb 0 lesz a növekedés - hosszútávon is -, de erőbe megdob ha elsajátítod a technikát. Azt meg le lehet szedni - gondolom - netről..
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.06. 19:19:51

Srácok tudtok valamit ajánlani itthoni edzés gyanánt, amivel gyorsan tudok fejlődni, ha nem is sokat? 2-3 hétig csinálnám csak és nem fontos az eredmény, inkább csak, h kicsivel megnöveljem az erőmet. Értem itt karra.
rivaldo94-barca
Jugador del Barça
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2011.08.19. 10:15:25

2013.11.02. 12:47:10

Valaki használt már közületek kreatin-monohidrátot? Ha igen, mi a véleményetek? Én most szedem a Sciteces monohidrátot 2 hete, egyenlőre azt veszem észre, hogy később fáradok el, nagyobb súlyokkal csinálok pár gyakorlatot (azért nem mindent), de kb. erre is számítottam, a kajám sajnos nincsen teljesen rendben, de lehet nálam később jön ki a hatása egy kicsivel. Kezem nem nőtt tőle egyenlőre semmit, de a kar nekem amúgy is nagyon nehezen fejlődik. Meg most elkezdtem egy hete aerob/kardió mozgást (nemtom hogy a gyorstempójú gyaloglás futógépen melyiknek minősül), ez jobb amúgy, vagy a futás?
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.29. 12:03:47

Amúgy baromi unalmas az, hogy nem olvas vissza senki, aki meg akar tudni valamit.
Gyakorlatilag új dolgokat nem tud senki mondani neked. (hozzáteszem nem tudom hány éves vagy) Elsősorban olvasd el a sárga kapszula című könyvet, amit a shopbuilder honlapjáról is letölthetsz vagy bármelyik letöltő oldalról, ha nem akarod megvenni.

Kettő kommenttel lejjebb írták le. Abban nem csak izomnövelés, hanem DIÉTA (azaz kockahas) alapvetései is le vannak rendesen írva.

Mivel maga az étrend is egyénfüggő, azokra a kérdésekre, hogy mi kell a kockahashoz, valóban csak azt lehet válaszolni, hogy szigorú diéta és edzés....Pontosabbat ne várj.

ui.: Azt sem értem, hogy valakinek az miért hihetőbb, ha itt mondja el valaki, mint, hogy utánaolvasson. Vagy mutatni akarják, hogy érdekli őket a téma? :roll:
Ez most nem személyesen ellened szólt Don Blaugrana 2005 :wink:
Kép
Avatar
barcaloki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2007.08.22. 23:19:17

2013.10.24. 22:26:06

Don Blaugrana 2005 írta:Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy a kockahashoz milyen étrend lenne a megfelelő? Mert a gyúrással azzal nincsen gond, csak hát az étrenden kéne változtatni. Előre is köszi!
Kockahas=szigorú diéta és sok kardio.
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.10.24. 22:01:03

davi10 írta:Sziasztok!
Itthon szoktam súlyzózgatni, edzegetni így:

Kedd: Kar + Váll

Csütörtök: Láb (ez mostanában sajnos kimaradt)

Szombat: Mell + Hát

Most kaptam egy húzódzkodórudat, és érdekelne, hogy melyik napra iktassam be a húzódzkodást?
Előre is kösz.
Alapvetően a hátazáshoz, nézz rá gyakorlatokat
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.24. 21:52:06

Sziasztok!
Itthon szoktam súlyzózgatni, edzegetni így:

Kedd: Kar + Váll

Csütörtök: Láb (ez mostanában sajnos kimaradt)

Szombat: Mell + Hát

Most kaptam egy húzódzkodórudat, és érdekelne, hogy melyik napra iktassam be a húzódzkodást?
Előre is kösz.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Don Blaugrana 2005
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2013.09.30. 18:00:44

2013.10.24. 20:44:01

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy a kockahashoz milyen étrend lenne a megfelelő? Mert a gyúrással azzal nincsen gond, csak hát az étrenden kéne változtatni. Előre is köszi!
Andrisr10
Barça B
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2009.09.23. 12:15:24

2013.09.20. 21:11:34

Heló!

Ajánlom figyelmedbe a sárga kapszula c. könyvet, mely letölthető ingyen bodybuilder.hu-n. Ezt átnyálazva már elég reális (bocsánat a szóért elvégre barca fórum xD) képet alkothatsz erről az egészről. Fontos megjegyeznem, hogy mielőtt bármiféle tápkiegre költenéd a pénzed (kivéve ha milliárdos vagy mer akk mind1 :D), legfontosabb, hogy tanulj meg edzeni. Sok gyökeret látni a terembe, akik minden cuccot összevesznek, de fogalmuk sincsen az alapokról.

Szóval összegzés:
1. lépés sárga kapszula elolvasása....aztán mégegyszer:D
2. lépés kaja összeállítása, ahogy azt már előttem leírták
3. megtanulni koncentráltan edzeni, testtípusodtól függően természetesen
4. ezután jöhet a tápkieg, ha mindenképpen szeretnél valamit venni, az egy jó multivitamin legyen.

Remélem tudtam segíteni és sok sikert!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.09.20. 20:52:54

VElBarca írta:Üdv.A segítségeteket szeretném kérni.!

17 éves vagyok,178 cm,60 kg...Gondolom ebből sokaknak lejött hogy mi is a problémám...Eléggé,sőt,nagyon vékony vagyok és most jutottam el oda hogy kezdeni akarok magammal valamit.Vagy is hazudok,hiszen ez már érett bennem,most jöttek össze úgy a dolgok hogy sikerült egy egész korrekt kis edzőtermet összehoznom magamnak,van itthon pár egykezes súlyzóm,1-2 rudam,egy fekve nyomó padom illetve egy multi gépem.Szerencsém volt,így most kb. 1-2 hónap alatt összejöttek ezek a cuccok,így szívesen belevágnék az edzésbe,csak konkrétan lövésem sincs hogy hogyan...
Mivel nagyon vékony vagyok,gondolom először fel kéne szednem pár kilót hogy tudjak mit gyúrni nem?Mármint szeretnék 'vastagabb',férfiasabb lenni,mert kezdem égőnek érezni a mostani állapotomat.De ehhez mit kéne tennem?Fehérje,táplálékkiegészítők?Mivel fejlődhetnék a leggyorsabban és leghatékonyabban?
Ajánlottak nekem mindenféle cuccokat,hogy 1-2 hónap alatt ilyen-meg olyan leszek,de nem vagyok a vizes-lufi kezek híve,ezért vagy normálisan csinálom,vagy sehogy,inkább lassabban,de normálisan.
Valami étrenddel kapcsolatos tanács?
Bármilyen segítségnek örülnék,és nagyon megköszönném.
Üdv.
Szia!

Én nagyjából így indultam neki régebben, 63kiló voltam és mellé 183cm.
Először is az étrendet kell rendbe rakni. Illetve, naponta minimum 5ször kajálni, normálisat.
Amit sokan fognak mondani, az a csirke+rizs kaja, ezt fogyasztják legtöbbet akik edzenek. Fehérje és Szénhidrát bevitelre az egyil legjobb. Ebből kéne minél többet enned, leginkább szénhidrátból bevinni lényegében amennyit csak bírsz. (rizs,pufirizs,zab) Azt hiszem 1 testtömeg kg-ra kellene 3-4g szénhidrátot bevinni naponta, hogy induljon a tömegelés(kilókat szedj fel)
Szóval ha vagy 60 kilo, akkor 230-250g szénhidrátot be kéne vinned naponta, mellé meg vagy 120-150g fehérjét.(testtömeg kg-ként 2g kb.)

Ahhoz hogy ezeket be tudd vinni, segíthetnek a táplálékkiegészítők, amikből 1 adag kb. megfele 1 étkezésnek, és ezzel tudsz +ban bevinni fehérjét+szénhidrátot.
Illetve edzés után, mivel a sejteknek gyorsan van szüksége fehérjére és szénhidrátra, akkor is szükség van ezekre a táplálékkiegészítőkre.
Szóval sokan csinálják, hogy reggel ébredés után 1 turmix, meg edzés után 1 turmix. Emellé ha normálisan kajálsz, ki kell hangsúlyozni hogy normálisan, akkor jönni fog az eredmény. Viszont annak semmi értelme, hogy öntöd magadba a turmixokat, és mellette mekiben zabálsz, vagy keveset eszel.
Mindennek az alapja a rendesen összerakott étrend, azt tervezd meg, hogy mikor miből mennyit kell enned, és amellé a turmix jó lesz.
Illetve, vitaminokat is kell(ene) szedni, sokan mondják, hogy az a legalapabb. Ebből is találsz különböző vitamin pakkokat, vagy külön külön is szedheted.

Hát így elsőre nagyjából ennyi, hajrá ;)

ui: van Drugs Bunny-nak a Srága Kapszula c. könyve. Töltsd le(vedd meg :) ), elég lightos olvasmány, és teljesen jól le van írva benne minden a kajálásról.
Válasz küldése