Testépítés, edzésprogramok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.01.06. 23:14:28

Slither írta:
Elég kemény volt, de végigcsináltam plusz pihenő nélkül. Mondjuk minden új gyakorlatnál kicsit néznem kellett hogy hogyan is kell csinálni, emiatt minden széria kicsit lassan indult be, és egyiket sem max intenzitással csináltam. :oops: De majd legközelebb nem lesz ilyennel probléma és meglátjuk hány perc után dőlök ki először. (A harmadik 2&10-nél már nem sok hiányzott hogy feladjam annyira fájt az oldalsó lábszáram. Ahhoz képest hogy milyen egyszerűnek nézett ki, nagyon megszenvedtem vele.)
Tabata? :D

Nagyon gyenge a tricepszem, annál a 4-5 percnél mintha tűvel szurkálnák a karomat.

Viszont ne csak Slither csinálja, többi Barcás gyerünk!!!!! :D
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2015.01.05. 19:24:49

zola8787 írta: Remélem már megvolt az első edzésed ma :D

Én ma vagyok a harmadik napon és a könnyítettet csinálom. Sajnos a térdemnek nem tetszik most a nagyon ugrálás, meg amúgy sem bírnám :D
Szóval hajrá, majd irkálj ide, hogy mizu.
Most végeztem ki a cardio challenget. 8)

Elég kemény volt, de végigcsináltam plusz pihenő nélkül. Mondjuk minden új gyakorlatnál kicsit néznem kellett hogy hogyan is kell csinálni, emiatt minden széria kicsit lassan indult be, és egyiket sem max intenzitással csináltam. :oops: De majd legközelebb nem lesz ilyennel probléma és meglátjuk hány perc után dőlök ki először. (A harmadik 2&10-nél már nem sok hiányzott hogy feladjam annyira fájt az oldalsó lábszáram. Ahhoz képest hogy milyen egyszerűnek nézett ki, nagyon megszenvedtem vele.)
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.01.05. 12:08:47

Slither írta:Holnap nekiesek ennek az Insanity MAX 30-nak. Az első videót végignézve ez nagyon durva lesz, sokkal durvábbak a mozdulatok, és be van sűrítve az egész egy fél órába. Erősen gondolkozom hogy inkább a modified (könnyített/nincs benne annyi ugrálás) verziót kéne inkább előbb megcsinálni. :oops:

Vkinek nincs kedve elkezdeni velem együtt? :D
Remélem már megvolt az első edzésed ma :D

Én ma vagyok a harmadik napon és a könnyítettet csinálom. Sajnos a térdemnek nem tetszik most a nagyon ugrálás, meg amúgy sem bírnám :D
Szóval hajrá, majd irkálj ide, hogy mizu.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.05. 10:56:10

Anno elkeztem a sima Insanityt, nem is a kondival van gond, végignyomtam mindig, csak tartok tőle, hogy egyszer csak leállok :oops: Nem vagyok 100%os :D
Kép
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2015.01.05. 10:47:02

MQuCsabi írta:
Slither írta:Vkinek nincs kedve elkezdeni velem együtt?
Nagyon csábító, de a ketyegőm tuti nem bírná. Sajnos így sem úgy sikerült a 2014-es év, ahogy terveztem, idén már talán össze tudom magam kapni, de ez a végig maxon pörgés nem tenne jót nekem, az tuti.
Modified verzio sztem birhato atlag kondival is. Meg ennek a programnak eleve az a lenyege hogy addig told amig birod aztan kicsit szuszansz egyet aztan megint nyomod tovabb ahogy birod. Sztem nem nagyon van olyan ember aki vegig maxon kibirna. A videoban levo szuper fit csokak is tok hamar kidoltek, elso par tag mar olyan 7-8 perc kornyeken kimaxoltak. :wink:
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.05. 10:41:09

Slither írta:Vkinek nincs kedve elkezdeni velem együtt?
Nagyon csábító, de a ketyegőm tuti nem bírná. Sajnos így sem úgy sikerült a 2014-es év, ahogy terveztem, idén már talán össze tudom magam kapni, de ez a végig maxon pörgés nem tenne jót nekem, az tuti.
Kép
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2015.01.04. 19:16:21

Holnap nekiesek ennek az Insanity MAX 30-nak. Az első videót végignézve ez nagyon durva lesz, sokkal durvábbak a mozdulatok, és be van sűrítve az egész egy fél órába. Erősen gondolkozom hogy inkább a modified (könnyített/nincs benne annyi ugrálás) verziót kéne inkább előbb megcsinálni. :oops:

Vkinek nincs kedve elkezdeni velem együtt? :D
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.12.17. 23:23:20

palesz77 írta:
zola8787 írta:Már elérhető a magon is az Insanity Max 30. Ajánlom annak aki szeret meghalni ugrálással és tervez HIIT edzés :)
Hú, jó hogy szólsz, ezzel már régóta szemezek, de sose vitt rá a lélek. Te csináltad már? Vagy bárki aki csinálta írna róla véleményt? Most úgyis fel kéne hoznom az állóképességem, ebben a félévben sokat punnyadtam sajna.. :?
Sima Insanityt csináltam, kaka-pisi volt tőle, ettől is ugyanez lesz :D

Sokan szokták kérdezni, hogy mit edzek, mondom, hogy ilyen ugrálós fitness szerűt, atya ég azok az arcok :D Annyira lenézőek néha, hogy hihetetlen, aztán megmutatom nekik, hogy mi is ez pontosan, utána már kuss van :D

Fitness program, viszont közel sem Norbi vagy Rubint Réka feeling. Víz meg törölköző legyen a közelben :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.17. 22:53:32

Slither írta:Én a sima Insanity-t ajánlanám kezdésnek, az jobban fel van építve (bemelegítés-nyújtás) és szépen lehet követni a fejlődést a fit teszttel. Első hónap után azt gondolod majd hogy ennél már nem lesz rosszabb, aztán 2. hónapban rádupláznak, és kb. az 1. hónap gyakorlatai lesznek a 2. bemelegítése. :D
Na akkor leszedem azt előbb, aztán ha nagyon piskóta lesz, akkor váltok - attól tartok nem lesz az.. :D
csababarca írta:Ez amiről beszéltek zsírégetésre jó?
Lefogytam 10 kilót február óta, erősebb,izmosabb lettem, viszont a hasamon még van kis zsír,amit pucolgatnék lefelé...már így se néz ki botrányosan.

https://lh3.googleusercontent.com/pT4fN ... w1637-h733" target="_blank

Szóval nekem nincs nagy igényem,már így is jól érzem magam,de még dolgoznék rajta ha van valami jó módszer erre.
Ez meg jó kajálással szerintem tökéletes zsírégetésre, kardió edzésekből áll ha jól tudom, szóval pont megfelelő.

A kép meg nem nyitható meg, nincs engedély hozzá.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.12.17. 22:31:49

Ez amiről beszéltek zsírégetésre jó?
Lefogytam 10 kilót február óta, erősebb,izmosabb lettem, viszont a hasamon még van kis zsír,amit pucolgatnék lefelé...már így se néz ki botrányosan.

https://lh3.googleusercontent.com/pT4fN ... w1637-h733" target="_blank

Szóval nekem nincs nagy igényem,már így is jól érzem magam,de még dolgoznék rajta ha van valami jó módszer erre.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2014.12.17. 22:31:23

palesz77 írta:
Slither írta:Az Insanity a legdurvább edzésprogram amit eddig csináltam, állóképesség növeléshez ideális.
De nem nagyon ajánlanám azoknak akiknek nincs vmi alap kondijuk mert ez nagyon durva max interval kardió.

Sőt ez az új program még csak nem is interval, hanem max out megállás nélküli pokoli fél óra. Rá kell erre készülnöm most. :D
Alap hál istennek megvan, azért nem panaszkodok - ez most elég nagyképűen hangzott :lol: -, viszont azt még bőven fejleszteni akarom. De akkor ez pont jó is lesz, úgyis ezeket az edzéseket szeretem jobban, amik nagyjából "keretbe vannak foglalva", ilyenkor valahogy motiváltabb vagyok, hogy csináljam.
Én a sima Insanity-t ajánlanám kezdésnek, az jobban fel van építve (bemelegítés-nyújtás) és szépen lehet követni a fejlődést a fit teszttel. Első hónap után azt gondolod majd hogy ennél már nem lesz rosszabb, aztán 2. hónapban rádupláznak, és kb. az 1. hónap gyakorlatai lesznek a 2. bemelegítése. :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.17. 22:21:56

Slither írta:Az Insanity a legdurvább edzésprogram amit eddig csináltam, állóképesség növeléshez ideális.
De nem nagyon ajánlanám azoknak akiknek nincs vmi alap kondijuk mert ez nagyon durva max interval kardió.

Sőt ez az új program még csak nem is interval, hanem max out megállás nélküli pokoli fél óra. Rá kell erre készülnöm most. :D
Alap hál istennek megvan, azért nem panaszkodok - ez most elég nagyképűen hangzott :lol: -, viszont azt még bőven fejleszteni akarom. De akkor ez pont jó is lesz, úgyis ezeket az edzéseket szeretem jobban, amik nagyjából "keretbe vannak foglalva", ilyenkor valahogy motiváltabb vagyok, hogy csináljam.
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2014.12.17. 22:13:21

zola8787 írta:Már elérhető a magon is az Insanity Max 30. Ajánlom annak aki szeret meghalni ugrálással és tervez HIIT edzés :)
Asszem megvan a jövő évi edzésprogram az első 2 hónapra. Már úgy is untam a sima Insanity-t, ez meg fél órába is befér. :)
palesz77 írta: Hú, jó hogy szólsz, ezzel már régóta szemezek, de sose vitt rá a lélek. Te csináltad már? Vagy bárki aki csinálta írna róla véleményt? Most úgyis fel kéne hoznom az állóképességem, ebben a félévben sokat punnyadtam sajna.. :?
Az Insanity a legdurvább edzésprogram amit eddig csináltam, állóképesség növeléshez ideális.
De nem nagyon ajánlanám azoknak akiknek nincs vmi alap kondijuk mert ez nagyon durva max interval kardió.

Sőt ez az új program még csak nem is interval, hanem max out megállás nélküli pokoli fél óra. Rá kell erre készülnöm most. :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.17. 22:05:27

zola8787 írta:Már elérhető a magon is az Insanity Max 30. Ajánlom annak aki szeret meghalni ugrálással és tervez HIIT edzés :)
Hú, jó hogy szólsz, ezzel már régóta szemezek, de sose vitt rá a lélek. Te csináltad már? Vagy bárki aki csinálta írna róla véleményt? Most úgyis fel kéne hoznom az állóképességem, ebben a félévben sokat punnyadtam sajna.. :?
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.12.17. 21:42:04

Már elérhető a magon is az Insanity Max 30. Ajánlom annak aki szeret meghalni ugrálással és tervez HIIT edzés :)
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.27. 13:28:26

Persze, aki azt mondja, hogy nem azért kezd el kondizni, hogy jobban nézzen ki, hogy nagy legyen, a hazudik. Emellett viszont, ha nem szezonálisan csinálja az ember, hanem beleássa magát, akkor megtanul fegyelmezetten élni, ami a hétköznapokban is rengeteget segít.
Sportolni jó, a hozadéka, hogy lesz tartásod, közvetve ettől önbizalmad is nő jó dolog, csak ettől még bárki lehet [auto_cenzúra] ember, s ez a nem mindegy. Ezen kell dolgozni minden nap, hogy ne cska kivül legyünk valakik, mert ez csak egy bizonyos rétegnek jön be.
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.11.27. 12:49:16

Ha nem versenyszerűen csinálja valaki, a fitness akkor is sport. Sportolsz akkor is, ha a haverokkal rúgod a bőrt amatőr vagy hobbi szinten, és egyébként magát a kondit sokszor párosítják olyan emberekhez, akik semmilyen más sportágat nem szeretnek művelni, csak "GYÚRNAK"... Tipikus sztereotípia. Viszont az már véleményem szerint nem az, hogy sokaknak tükör és tetszeni vágyás, ahol kifelé, majd befelé is meg akarsz felelni szigorúan ebben a sorrendben. Viszont emellett benne lehet valaki bármilyen sportban, ekkor a strandmegjelenésen kívül már a jobb teljesítmény érdekében is edz. Magamból indultam ki, és egyébként a konditermet nem szabad függőségig vinni, mert ugyanolyan kényszert okozhat, mint bármi más. Jelenleg abban a helyzetben vagyok, hogy januárig nem tudok időt és energiát fordítani arra, hogy lejárjak, és rohadtul idegesít a dolog, stresszelek, mert úgy érzem, kárba vész az a néhány hónap, amit egyébként igen rendszertelenül töltöttem el a teremben. Ez már szerintem bizonyos fokú függőség nálam. Ha egyébként megnéznek a lányok a strandon és tudom, hogy jól nézek ki és teljesen fitt, erős vagyok, marha jó érzés tud lenni. Csakhogy ezek szigorúan a külsőségek, amikre adok ugyan, de már kezd belőlük elegem lenni a mai világban. Kár, hogy olyan ritkán kutakodik ma az ember a felszín mögött...
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.27. 12:14:00

Támadás 2-t ki látta a moziban és kinek van meg a DVD?
Kép
Andrisr10
Barça B
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2009.09.23. 12:15:24

2014.09.22. 07:39:33

zola8787 írta:
MQuC írta:Minden bántás nélkül, de ez a lehető legostobább reakció a testépítésre. Fel nem foghatom, hogy lehet ez még mindig ennyire a köztudatban. Hívjon ki egy sportlövő egy sprintert, vagy egy sakkozó egy szinkronúszót... kb ez a színvonal... :lol: =D>
Na akkor, hogy tisztában legyek ezzel: szóval ez a sportág csak arról szól, hogy pár percig megmutassák a bebarnított testüket a nyilvánosság előtt és semmi másról?

Bocs, hogy kis késéssel ugyan, de reagálni szeretnék. Ez a sportág az, ami a legszemléletesebben mutatja be azt, hogy a kemény kitartó következetes őszinte munkának igenis megvan az eredménye. Az, ami a színpadon ott van nem természetes, de nem is ez a lényeg. Én személy szerint úgy kezelem a súlyzós edzést (direkt nem testépítést írok), mint egy metafora és próbálom azt az eltökéltséget átemelni a saját életembe más szituációkba. A mai világban nagyon nem divat valamiért megdolgozni. Mindig gyorsan, lehető legkevesebb belefektetett energiával szeretnénk (direkt vettem bele magamat is:D ) elérni a legtöbbet.
Ennek a sportnak szerintem az a feladata, hogy egy markáns középsőujjat mutasson ennek a mai attitűdnek. Persze ez sok sportra igaz, de ez nagy népszerűségnek örvend, mivel rengeteg ember megtalálja benne a számítását.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.09.21. 18:43:51

LG írta:Sziasztok!

Izomgörcsökre mit ajánlanátok? Korábban is voltak vele problémáim, aztán olvastam, hogy a magnézium segíthet rajta, és segített is. Most azonban újra előjött, szinte minden edzés után, ezen a héten egyszer begörcsölt a vádlim, többször a hátsó combom, és a bordáim tájékán is valamim meghúzódott elég rendesen. Küzdő sportozok, idő hiányában mostanában egyedül edzek csak itthon, illetve itt-ott a haverokkal edzek, erősítésnek saját súlyos gyakorlatokat csinálok, a görcsök általában nyújtás, vagy guggolások után jelentkeznek. Szeretnék most már újra lejárni rendes edzésekre legalább hetente egyszer, de előtte ezt a problémát meg akarom oldani.

Ami előidézhette a helyzetet: az új munkahelyem. Ősztől pedagógus lettem, törit tanítok, délután meg kollégiumban vagyok, lényegében másfél állásban, a gyerekkel is edzek hetente kétszer. Ez azért komoly szellemi megterheléssel jár, e mellett sokat kell gyalogolnom: 2 km a lakóhelyemtől az állomás, miután megérkeztem a városba, ahol tanítok, onnan 5 km a suli, és ugye haza szintén, szóval ez ugye napi 14 km. Emellett, ha van időm reggel még a kutyámat is megsétáltatom, az szintén +3-5km, amikor nem edzek ott a gyerekekkel, akkor még itthon szoktam 30 percet zsákolni v. 45 percet árnyékolni, + utána egy kicsit erősíteni. Hétvégén meg napi két kutyasétáltatás, + kicsit hosszabb edzések. Most ráadások fogyasztok/szálkásítok, szóval elég keményen diétázok is, elég sokat fogytam is az utóbbi időkben.
Szóval eléggé meg vagyok terhelve, ezért kérdezném, hogy milyen táplálékkiegészítők, v. vitaminok lehetnének a segítségemre.
Miket szedsz most?
Írok pár cuccot amit én is szedek jelenleg és javaslok,versenydiétán vagyok szóval tuti neked is hasznosak lesznek: :)
Now Foods C-1000 ebből mehet napi 2-3
Reggel meg este kaja előtt Now Foods chormium 1-1 szem
Twinlab dualtabs napi 2-3 szem elosztva a nap folyamán (ez egy jó erős multivitamin)
Aerob/séta,zsákolás előtt mehet 1gramm l-karnitin
Reggel és este kaja előtt 1-1szem Nutrex CLA.
Szerencsére nekem ritkán van izomgörcsöm de magnézium nekem mindig segít.Ami még segíthet az,hogy edzés előtt a görcsre hajlamos izmokat bekened Nicoflex krémmel, durván be fog melegíteni ide vigyázz mert rohadtul csíp és szembe még csak véletlenül se kerüljön!
Folyadékból pedig sokat igyál edzés előtt,alatt,után és úgy általában egész nap.Én pl reggeli kardio előtt 1liter vittel kezdek ahogy a súlyzós edzések előtt is,napi 8-10 liter nálam az átlag.
Fontos lehet még az edzés közbeni elektrolit pótlás is,erre jó lehet a Scitec Isotec nevű sportital.
Sok sikert! :wink:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.09.21. 18:10:19

palesz77 írta:
zola8787 írta:Na akkor, hogy tisztában legyek ezzel: szóval ez a sportág csak arról szól, hogy pár percig megmutassák a bebarnított testüket a nyilvánosság előtt és semmi másról?
Nem vagyok benne otthon teljesen, de igazából szerintem igen.. De ez eléggé le van sarkítva, ennyi erővel pl a talajtorna is arról szól, hogy felmennek, ugrálnak kicsit, aztán lejönnek.

Meg abba a bebarnított testbe amúgy annyi befektetett energia és odafigyelés van, hogy már amiatt megérdemlik a kalapemelést. Még akkor is ha cuccolnak - az pont arra jó, hogy még többet tudjanak edzeni, így még több és nagyobb meló az egész ha belegondolunk.. :D
Én sem kötekedésképpen írtam, csak tisztában akartam lenni a tényekkel, csak nálam ez nem igazán sport :/
Persze a háttér munka az durva, én egy hónapig sem tudnám azt csinálni amit ők, tisztelet az összesnek, de nálam ez a testtel való játszás fura, de tényleg példamutató, hogy mit lehet kihozni egy testből.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.09.21. 18:02:21

Sziasztok!

Izomgörcsökre mit ajánlanátok? Korábban is voltak vele problémáim, aztán olvastam, hogy a magnézium segíthet rajta, és segített is. Most azonban újra előjött, szinte minden edzés után, ezen a héten egyszer begörcsölt a vádlim, többször a hátsó combom, és a bordáim tájékán is valamim meghúzódott elég rendesen. Küzdő sportozok, idő hiányában mostanában egyedül edzek csak itthon, illetve itt-ott a haverokkal edzek, erősítésnek saját súlyos gyakorlatokat csinálok, a görcsök általában nyújtás, vagy guggolások után jelentkeznek. Szeretnék most már újra lejárni rendes edzésekre legalább hetente egyszer, de előtte ezt a problémát meg akarom oldani.

Ami előidézhette a helyzetet: az új munkahelyem. Ősztől pedagógus lettem, törit tanítok, délután meg kollégiumban vagyok, lényegében másfél állásban, a gyerekkel is edzek hetente kétszer. Ez azért komoly szellemi megterheléssel jár, e mellett sokat kell gyalogolnom: 2 km a lakóhelyemtől az állomás, miután megérkeztem a városba, ahol tanítok, onnan 5 km a suli, és ugye haza szintén, szóval ez ugye napi 14 km. Emellett, ha van időm reggel még a kutyámat is megsétáltatom, az szintén +3-5km, amikor nem edzek ott a gyerekekkel, akkor még itthon szoktam 30 percet zsákolni v. 45 percet árnyékolni, + utána egy kicsit erősíteni. Hétvégén meg napi két kutyasétáltatás, + kicsit hosszabb edzések. Most ráadások fogyasztok/szálkásítok, szóval elég keményen diétázok is, elég sokat fogytam is az utóbbi időkben.
Szóval eléggé meg vagyok terhelve, ezért kérdezném, hogy milyen táplálékkiegészítők, v. vitaminok lehetnének a segítségemre.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.09.21. 16:42:24

Leon írta:Hidd el cucc nélkül is van annyi munka,sőt még több is mert a fejlődés egy idő után nagyon lelassul és vért kell izzadni minden gramm izomért! :)
Persze, tudom, ezt a példát csak azért mondtam, hogy nehogy az legyen, hogy "cuccossal könnyű ilyenné gyúrnia magát az embernek", mert ez egyáltalán nem igaz..
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.09.21. 16:39:41

palesz77 írta:
zola8787 írta:Na akkor, hogy tisztában legyek ezzel: szóval ez a sportág csak arról szól, hogy pár percig megmutassák a bebarnított testüket a nyilvánosság előtt és semmi másról?
Nem vagyok benne otthon teljesen, de igazából szerintem igen.. De ez eléggé le van sarkítva, ennyi erővel pl a talajtorna is arról szól, hogy felmennek, ugrálnak kicsit, aztán lejönnek.

Meg abba a bebarnított testbe amúgy annyi befektetett energia és odafigyelés van, hogy már amiatt megérdemlik a kalapemelést. Még akkor is ha cuccolnak - az pont arra jó, hogy még többet tudjanak edzeni, így még több és nagyobb meló az egész ha belegondolunk.. :D

Hidd el cucc nélkül is van annyi munka,sőt még több is mert a fejlődés egy idő után nagyon lelassul és vért kell izzadni minden gramm izomért! :)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.09.21. 16:33:40

zola8787 írta:Na akkor, hogy tisztában legyek ezzel: szóval ez a sportág csak arról szól, hogy pár percig megmutassák a bebarnított testüket a nyilvánosság előtt és semmi másról?
Nem vagyok benne otthon teljesen, de igazából szerintem igen.. De ez eléggé le van sarkítva, ennyi erővel pl a talajtorna is arról szól, hogy felmennek, ugrálnak kicsit, aztán lejönnek.

Meg abba a bebarnított testbe amúgy annyi befektetett energia és odafigyelés van, hogy már amiatt megérdemlik a kalapemelést. Még akkor is ha cuccolnak - az pont arra jó, hogy még többet tudjanak edzeni, így még több és nagyobb meló az egész ha belegondolunk.. :D
Válasz küldése