Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.11.23. 11:56:25

Kép

Csak én láttam szellemet az eurobarcán...? :shock:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.11.22. 23:34:13

Messias2 írta:
PCsabi írta:Van igény Év szavazására? :)
Nekem van.
+1! :D
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.11.22. 23:26:45

PCsabi írta:Van igény Év szavazására? :)
Nekem van.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2017.11.22. 23:21:07

Van igény Év szavazására? :)
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.11.18. 15:29:34

Több mint egy éves sztori, de nem bírom megállni h ne írjam be. :D
Most vettem észre (teljesen véletlenül), hogy valamelyik nyomorék user madridomról beregisztrált anno a nevemmel, profilképpemel és az akkori aláírásommal, és elkezdte osztani az észt. http://www.eurobarca.hu/forum/search.ph ... 3&sr=posts" target="_blank

Most visszakerestem, S. Agüero még be is írta nekem az első posztom után, h "nem én rendeztem-e ámokfutást múltkor"... azt hittem hogy, rosszul emlékszik, és amúgy már fel is emlegette ezt nekem vki odaát, akkor persze nem értettem, de így már összeáll a kép. Hogy rohadna meg :D
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2017.11.14. 16:08:10

hank1ee írta:
Cseri írta:Milyen online sport felületeket-elsősorban foci központú- olvastok? (nem baj,ha magyar) Az nso annyira trágya (párt)lap lett...
https://www.theplayerstribune.com/" target="_blank

Ez nem elsősorban fociközpontú, de nyilván a Soccer rovatot olvasom.

Én megszokásból olvasom az NSO-t, tájékozódásnak jó.
Némi odaszólásnak érzem, hogy a soccer-nél egy nő látható :lol:
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2017.11.14. 15:37:12

Cseri írta:Milyen online sport felületeket-elsősorban foci központú- olvastok? (nem baj,ha magyar) Az nso annyira trágya (párt)lap lett...
https://www.theplayerstribune.com/" target="_blank

Ez nem elsősorban fociközpontú, de nyilván a Soccer rovatot olvasom.

Én megszokásból olvasom az NSO-t, tájékozódásnak jó.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2017.11.14. 14:43:29

Milyen online sport felületeket-elsősorban foci központú- olvastok? (nem baj,ha magyar) Az nso annyira trágya (párt)lap lett...
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3313
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2017.11.13. 16:23:25

visca el barca írta:elnézést a láma kérdésért, de nem vagyok otthon a facebookban. lehet vhol látni, hogy az illető mikor látogatta legutoljára az oldalt? (egy boltra írtam rá, de kb 3 hónappal ezelőtti az uccsó bejegyzésük és tudni akarom h használják-e az oldalt)
Ilyen nem hiszem hogy van.De az oldalon jobb oldalt szokta írni hogy "Átlagos válaszadási idő" vagy "Tipikus válaszidő".Ha ez néhány óra,akkor valószínű napi szinten,vagy tényleg 1-2 óránként visszaírnak.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.11.13. 14:13:46

elnézést a láma kérdésért, de nem vagyok otthon a facebookban. lehet vhol látni, hogy az illető mikor látogatta legutoljára az oldalt? (egy boltra írtam rá, de kb 3 hónappal ezelőtti az uccsó bejegyzésük és tudni akarom h használják-e az oldalt)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.11.12. 06:23:35

Hajléktalanok terén a Blaha aluljáró viszi a prímet az tuti, én egy évet laktam az Akacfa utcában a Burger felett, jó volt, mert mindenhova gyorsan odaértem, de ami ott volt. Csövesek, ordibáló cigányok, prostik (mondjuk ők jó arcok voltak, a végére már előre integettek nekem), arabok, térítők, pártpropagandák, 2 métert nem tudtál nyugodtan sétálni :D

Persze, akinek van pénze, az ebből a világból kb semmit nem érzékel, annak egy egész más Budapest nyílik meg :)

Borsodból én spec azonnal menekülnék, lehet, h ott tart a lakás, család, barátnő, ezt még talán meg is értem, de pl a pénz nekem nem lenne kifogás, igaz, nekem annyi barátom került anno Pestre, h egy évig is el tudnék náluk héderezni, ha semmim nem lenne itt fent.
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.11.12. 00:33:47

Nero, en a belvarosban lakom es rendszeresen latom a kulfoldi turistak hozzaallasat a hajlektalan kerdeshez. Es nem undort vagy rossz erzeseket latok az arcukon 90%ban, hanem empatiat es ertetlenseget. Persze nem azt mondom, hogy nem zavarja oket, de inkabb meglepettek a helyzet miatt.

Mondjuk amit en sem ertek, hogy a Rakparton pl. miert engedik az ettermek mellett a technokolban uszo homelesseket, az tenyleg az undorito kategoria.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.11.11. 23:55:59

S.Agüero írta:
Vannak olyan helyek ahol az ember tényleg csak csettint, és őszintén bólogathat hogy ez már nyugati színvonal, de sok helyen van még mire gyúrni.
Miért, ez a többi világvárosban nem így van? Gondolom, hogy NY-ban sem ugyanolyan szép és tiszta a külváros, mint a belváros.
De, Barcelonában is sok helyen kosz van, London jópár része is igencsak visszataszító, de ezeket a dolgokat helyre hozni pl. nem milliárdos beruházások. Nekem is a csövesek jutottak eszembe, csak nem nagyon erőltettem a témát mert általában "szívtelen kocsog" aki szólni mer értük. Sajnálom őket, de semmi pénzbe nem kerülne "eltakarítani" őket valahova.
Az Andrássyn is mindig kéreget 1-2, UNESCO világörökség a hely és ennek ellenére hagyják hogy ott kéregessek... Biztos jó benyomást kelt egy turistának.
Sorsod Borsod
Mindenféle rasszizmus nélkül, de komolyan sajnálom azokat a vidéki magyarokat, akik olyan helyen élnek ahol sok a cigány, és kvázi az egész életük egy káosz a cigányok viselkedése miatt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2017.11.11. 23:28:38

Amíg Pesten az a probléma, hogy graffitik vannak a falra festve, addig nálunk szomszéd faluban a cigányok poénból szétverték a máv épületet esténként, de annyira, hogy átköltöztették a helyet a helyi coop-ba egy pici részre, aztán úgy mész oda vásárolni, hogy 2 kiló kenyeret meg egy tértet Miskolcig :lol: Sorsod Borsod

Amúgy Pesten tényleg baromira zavaró a sok csöves, nővéremék a határútnál laknak, rendesen rossz fel meg lemenni az aluljáróba.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.11.11. 23:09:01

NY-ban a belváros se tiszta:D
Ott egy egy szűk körzet ami tiszta, pl Bryant park és környéke, vagy a Fifth Avenue,stb.

Engem bp-n az zavar, hogy pl ott a deák-erzsébet tér, a legtöbb turista ott van kb, és hemzsegnek a hajléktalanok, konkrétan ott laknak. Borzalmas. Francnak nem rakják el őket onnan, nagyon sokat ront az összképen. És a legrosszabb hogy pofátlanul odamennyek az emberekhez kéregetni, majd anyáznak, meg neked mennek ha nem adsz.
Vagy többször volt hogy ülök a kiülős részen az SB-nél és odatolalodik egy koszos emberke és konkrétan előtte fürdött a nyilvános kútnál majd odajön ráhajol az asztalra ahol a kávé van, lecsöpög róla minden, majd mikor normálisan elküldöm átkozódik meg anyázik. Szerencsére a szembe lévő üzlet biztiőre ilyenkor kijön és elzavarja ezeket.
Rettenet.

BP tényleg király, én laknék ott, majd egyszer ha nyerek a lottón.
Persze nem tragédia az albérlet, csak sose lesz a tiéd, úgymond megy a levesbe a pénz. Laktam albérletben 5 évig, elég volt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.11.11. 22:50:28

Vannak olyan helyek ahol az ember tényleg csak csettint, és őszintén bólogathat hogy ez már nyugati színvonal, de sok helyen van még mire gyúrni.
Miért, ez a többi világvárosban nem így van? Gondolom, hogy NY-ban sem ugyanolyan szép és tiszta a külváros, mint a belváros.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.11.11. 22:34:37

Nemsokára nyugdíjba mennek a Ratkó-korszak gyermekei, lesz meglepődés, mikor szüleink szembesülnek azzal, h adott hónapban vagy a gázszámlát fizetik be vagy vacsoráznak, a kettő együtt sajnos nem fog működni, így a “mi” nyakunkon zúdul majd az eltartásuk, ami egyébként rengeteg társadalomban alap. És nem nyúlnak hozzá, lesz majd szidva az a kormány, amelyiknél összeomlik a rendszer :D
Ha egyáltalán még lesz nyugdíj akkor, de ha lesz is akkor is valóban kb. kenyérre se lesz elég.
nehéz. legalábbis én most ezt látom magamon, hogy oké, dolgozom, de hogy mikor tudok önálló lakást venni vagy házat építen

Ezen mostanában én is sokat agyaltam, hogy mégis hogy. Ha azt veszem hogy otthon keresnék 250 nettót, ami azért valljuk be elég jónak számít, és azt mondom hogy csak havonta 150 a kiadásom (ami azért nem sok), akkor is legalább 20 év mire összeszedsz egy kislakásra valót, ha csak közben nem örökölsz vagy nem nyered meg a lottót.
Az tény, hogy ez szinte lehetetlen küldetés, de szerintem az albérlet se tragédia. Örökké senki nem maradhat a szüleivel.
Budapest és az itteni környezet és emberek segítettek azon túl, hogy magamtól is felismertem néhány dolgot, ami korábban nem esett le.
Kedvenc városom nekem is, legszebb emlékek nyilván odakötnek meg szeretem is, csak megmutatkoznak a pitiáner dolgok. Pl. múltkor a VII. kerületben jártam és egy hentes meg virágbolt közötti fal, teljesen levolt graffitizve de elég csúnyán nézett ki. Már régóta úgy volt, kérdeztem a hentest hogy miért nem szedik le onnan, nagyon sokat ront az összképen. Azt mondta ő a virágboltostól várja el, hogy elintézze, a virágboltos meg tőle. Ahelyett hogy ketten összefognának és két óra alatt megoldanák ezt a filléres dolgot, vagy valamelyik félre tenné a büszkeségét és megcsinálná magától, inkább úgy hagyják Budapest egyik legszebb kerületében ahol amúgy hemzsegnek a túristák. Ez pl. egy klasszikus magyar eset, de pestiként tudnék még mesélni ezer hasonlót.
Egyébként ha már Pest, Új-Buda (XI. kerület)nagyon komoly lett az utóbbi években, most szerintem Újpestet kéne felhozni egy kicsit.
Vannak olyan helyek ahol az ember tényleg csak csettint, és őszintén bólogathat hogy ez már nyugati színvonal, de sok helyen van még mire gyúrni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2017.11.11. 10:51:23

Én egy kisvárosban nőttem fel Budapest mellett, és mindig egy kaland volt bejárni a városba. Most, hogy itt is lakom és rengeteg emberrel találkoztam és sok mindent csináltam, egyre inkább megszeretem ezt a helyet, pedig eleinte nehezen szoktam meg a relatíve nagy tömeg és nyüzsgés miatt, a kisvárosban minden nagyon nyugis volt, csak 25 kilométerrel vagyok arrébb, de sokkal gyorsabb az élet. Az emberek példájából kiindulva nekem az jön le, hogy ha dolgozol és mersz akár vállalkozni is áldozatokat hozva és tudod, mit akarsz csinálni, netán hova akarsz eljutni, akkor szeretni fog a város és fordítva, megtalálod a helyedet előbb-utóbb. Ehhez nem feltétlen kell itt maradni sem, sok hely van a világon, ahol el lehet boldogulni. Rengeteg lehetőség van itt, csak nyitva kell tartani a szemét az embernek és figyelni. Nekem az okoz dilemmát, hogy menjek az áramlattal ide-oda vagy pedig hallgassak az elhivatottságomra. Egyelőre utóbbit választottam, mert tényleg az vagyok, aztán meglátom, hogy alakul. Úgy állok hozzá, hogy ha nehézség van, megoldom, nem féltem magam semmitől, szerintem itt nem lehet veszíteni, csak nyerni, ha melózol rajta.

A másik az, hogy a régi közegem inkább lehúzott, de én is problémás voltam, úgyhogy magamnak is köszönhetem. Nagyon sokat tudtam változni pozitív irányba, és ebben Budapest és az itteni környezet és emberek segítettek azon túl, hogy magamtól is felismertem néhány dolgot, ami korábban nem esett le.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.11.11. 09:52:27

recrea írta: Nemsokára nyugdíjba mennek a Ratkó-korszak gyermekei, lesz meglepődés, mikor szüleink szembesülnek azzal, h adott hónapban vagy a gázszámlát fizetik be vagy vacsoráznak, a kettő együtt sajnos nem fog működni
no para, 4 évente választások, olyankor kapnak minden jót a nyugdíjasok.
micsoda véletlen és jófejség a kormánytól. :lol:

Amúgy jah, Budapest nagyon szép város, nyilván lehetne szebb is, de nagyon sokat fejlődött az utóbbi években. más kérdés, hogy a magyar mentalitás olyan, hogy nagyon sokára lesz az, hogy a külföldiek lehúzása nem lesz ilyen mértékű.


el lehet lenni itthon, csak szerintem fiatalként, családalapítás előtt nehéz. legalábbis én most ezt látom magamon, hogy oké, dolgozom, de hogy mikor tudok önálló lakást venni vagy házat építeni...nagyon kérdéses.
engem most ez a kérdéskör foglalkoztat leginkább, és nem látom a persektívát, hogy mikor tudok a szüleimtől elköltözni.
ismerősök könnyebb helyzetben vannak, pénzes szülők, felhúzták a 25-30 milliós házakat, lakások itt ott...
(hitelt nem említem, az a végső elkeseredés lenne, ha ahhoz folyamodnék).
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.11.11. 01:52:25

Sztem az irreális elvárás, h megszólalsz Texasban vagy Shanghaiban, h magyar vagy, aztán majd rávágnak egy honi hírességet. Ha a jelent vesszük, nekem is igencsak el kell gondolkodnom, h tudok-e mondani románt, szlovént, peruit vagy skótot, és akkor még nem Dzsibutiról beszélek. Hirtelen egy híresség se jut eszembe ezen országokból, szóval vagy velem van a baj, vagy ezekkel az államokkal.

Jártam néhány helyen, és a Hungary szóra - szégyen, nem szégyen - azonnal Puskást vágják rá, még Brazíliában is. Ahogy ne hasonlitsuk össze az országot Katarral, úgy Ibizával vagy Thaifölddel se. Budapest gyönyörű város, az adottságokon túl is sokkal szebb, de főleg hangulatosabb, mint a legtöbb európai kollégája. Abban egyetértek Neroval, h messze nincs kiaknázva, pl Prága nem rendelkezik olyan adottságokkal, mégis virágzik a turizmus. Itthon sajnos a külföldi úgy kezdi, h felül a hármas metróra, aztán lehúzza a taxis, lehúzza az éttermes, lehúzza a kisboltos, lehúzza a prosti. Én elmegyek külföldre és azt lesem, h hogyan vágnak meg...nem, nem vágnak meg, pedig szinte már várom.

A mentalitással is egyetértek. A magyar lop, csal, hazudik, kiskaput keres, számla nélkül ad el, bliccel a buszon, belóg az all inclusive étterembe, 20 deka helyett 23-at ad, ellopja a törülközőt a szállodából, és a többi. Egyébként miért is változna ez, mikor “fentről” is ezt látja?

Tudós témában érdemes néhány cikket elolvasni “agyelszívás” témában, meglepő számot mutatna, h a 20. századi kivándorlások miatt mennyi magyar származású tudós él pl amcsiban. De ez mai jelenség is, mivel itthon egyszerűen nincs perspektíva, az IT szektorban, aki tud két mondatot angolul, az megy külföldre, mert milliónál kezdi a fizut. Attól meg egyenesen sírni tudnék, h pont az az 500.000-1.000.000 magyar dolgozik külföldön, aki dolgozni tud és szeretne is.

Nemsokára nyugdíjba mennek a Ratkó-korszak gyermekei, lesz meglepődés, mikor szüleink szembesülnek azzal, h adott hónapban vagy a gázszámlát fizetik be vagy vacsoráznak, a kettő együtt sajnos nem fog működni, így a “mi” nyakunkon zúdul majd az eltartásuk, ami egyébként rengeteg társadalomban alap. És nem nyúlnak hozzá, lesz majd szidva az a kormány, amelyiknél összeomlik a rendszer :D

Itthon sincsenek csodák, se új dolgok, ha van egészség meg pénz, igencsak élhető az ország, ha nincs, akkor lakhatsz te bárhol.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.11.10. 21:38:27

@Nero

A hozzászólásom elején leszögezném, hogy egy kicsit talán személyeskedő lesz az írásom, de sajnos ezt máshogy nem tudom megkérdezni. A szándékom nem egy értelmelten vita kirobbantása hanem, hogy jobban megértsem a véleményedet, hozzáállásodat, amit természetesen maximálisan tisztelek, még ha nagyon durván nem értek egyet vele.
Nem, egyáltalán nem lett személyeskedő, sőt kifejezetten értékelem hogy egyenes "elém álltál" és nem hátulról, félvállról dobtál valamit utánam sértődötten.
Nem tudom megérteni, hogy amikor valahogy feljön egy témában a magyarság te olyan szinten lenézően és lekicsinylően tudsz róluk vagyis inkább rólunk beszélni, hogy az már számomra sértő
Ezzel nem értek egyet. Akkor pöccentem be amikor a Palvin Barbis-sztori volt, meg amikor irreális sportsikereket várnak az országtól. Én társasági ember vagyok, sok emberrel szívesen beszélgetek és sokszor felmerül Magyarország is mint téma, és ugye a magyarok nagy része csak átkozódik hogy otthon mennyire rossz minden, nekem ezzel kapcsolatban az őszinte véleményem, hogy mindent összevetve (megélhetés, gazdaság, közbiztonság, természeti katasztrófák, járványok stb. stb.) hazánk igencsak előkelő, minimum az első negyedébe van a világnak, de szerintem megvan a "felső 20 százalék" is. És ezt sokszor el is mondom és igencsak megvagyok győzödve arról hogy igazam van, és nem feltétlenül Monacohoz vagy Katarhoz kell mérnünk magunkat hanem vannak más helyek is a világban szóval aki Magyarországra született az szerencsés.
és úgy általában az emberek mentalitásával is,
Még relatíve fiatal vagyok de hála Istennek már sok helyen jártam a világban (sokkal szegényebb országokban is), és őszintén mondhatom hogy nem nagyon találkoztam még egy olyan néppel ahol ekkora százalékban lenne jelen a depresszió, a rosszindulat, a mogorvaság, stb. Mindannyian tudjuk hogy itt most miről beszélek, és szerintem ezt nem lehet annyival lerendezni hogy "mi magyarok már csak ilyenek vagyunk"
Például ez az utolsó írásod is: "Nem kötekedésből, de mi mindenben vagyunk nemzetközileg sikeresek és világszinten elismertek? Nem csak sportot mondhatsz, bármit."
Erre ugye az volt a válasz félig helyesen (amit korábban már énis leírtam hogy mit nézek ha magyar sportsikerre vágyok) hogy vizilabda, kézilabda, kardvívás, úszás. Az hogy ezekben sikeresek vagyunk, az igaz, az viszont nem hogy nemzetközileg elismertek is. Ezek közül egyik sem A-kategóriás sportág, világszinten a nézettségük bőven elmarad. Egy MKB Veszprém kézilabda győzelméről nem fog beszámolni a BBC, az ESPN, vagy a Globo mondjuk.
Engem kifejezetten bánt, hogy szinte minden ország a világban (még a legszegényebb ázsiai vagy afrikai is) feltud mutatni legalább egy ténylegesen ismert atlétát addig mi nem.
rengeteg nemzetközileg elismert tudósunk van,
Ezt nem vitatom, nekünk is vannak okos embereink, de ezzel kapcsolatban eszembe jut az a két nagyon sokat hallott mondat hogy "A magyarok adták a világnak a legokosabb tudósokat" + "A magyar lányok a legszebbek" Nem érződik ebben az irónia, hogy mi vagyunk egyszerre a legokosabbak és a legszebbek is?
egy gyönyörű fővárosunk amely egyre népszerűbb turisztikai célpont és az se véletlen, hogy az ide látogató külföldi sztárok el vannak ragadtatva az országtól. És a sort még lehetne folytatni.
Népszerű turisztikai célpont az Punta Cana, Phuket, Ibiza stb. de az tény hogy sokan járnak ide is "City Break"re. Az is tény hogy szép, de azért sok helyen rengeteg a kosz, graffiti, hajléktalanok stb. Inkább úgy fogalmaznék, hogy egy nagyon szép helyen fekvő város, néhány helyen valóban nagyon szép, de ennél sokkal több van Budapestben.

Sanszos, hogy ez egy kicsit hosszú lett, lehet kicsit összefüggéstelen is, de remélem megtudtad érteni hogy hogyan állok az országhoz, és mik a problémáim. Nem azért zrikálom az országot mert nem szeretem, hanem pont azért mert igen, és nekem igazán fáj hogy alig találni valamit amire igazán büszke lehetnék, és tudom azt hogyha elmegyek a nagyvilágba bárhová, és azt mondom hogy "Hungary" akkor a velem szemben álló idegen gondolkodás nélkül azonnal tud mondani valakit vagy valamit amiről pozitívan híres ez az ország.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.11.10. 11:19:12

Én teljes mértékben azt gondoltam, hogy megértem a függetlenséget. Ez a beszélgetés árnyalta a képemet a kialakult helyzetről. Politikai hovatartozás, és a sajtóorgánumokkal szembeni előítéletektől mentesen mindenkinek ajánlom hogy, olvassa el akit érdekel ez a téma. És természetesen mint minden politikai kérdésben csak akkor maradhatsz objektív ha minkét véleményre őszintén oda tudsz figyelni. Tehát egy elszakadást NEM pártoló Katalánnal egy interjú:
https://444.hu/2017/10/01/katalanok-all ... talanokkal" target="_blank
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2017.11.10. 09:41:41

@Nero

A hozzászólásom elején leszögezném, hogy egy kicsit talán személyeskedő lesz az írásom, de sajnos ezt máshogy nem tudom megkérdezni. A szándékom nem egy értelmelten vita kirobbantása hanem, hogy jobban megértsem a véleményedet, hozzáállásodat, amit természetesen maximálisan tisztelek, még ha nagyon durván nem értek egyet vele.

Nem tudom megérteni, hogy amikor valahogy feljön egy témában a magyarság te olyan szinten lenézően és lekicsinylően tudsz róluk vagyis inkább rólunk beszélni, hogy az már számomra sértő. Természtesen én is tudom, hogy nagyon sok probléma van az országgal és úgy általában az emberek mentalitásával is, de még így se hiszem, hogy ez a ledegradáló hangnem bármilyen szinten is jogos lenne. Például ez az utolsó írásod is: "Nem kötekedésből, de mi mindenben vagyunk nemzetközileg sikeresek és világszinten elismertek? Nem csak sportot mondhatsz, bármit."
Pont a magyarokat "megvádolni" ilyennel nem lehet. Mindig is erőn felül teljesített ilyen szempontból az ország. Nagyon ritka, hogy egy ilyen kicsi ország ilyen sok kiemelkedő tehetségű embert ad/ott a világnak. Rengeteg nemzetközileg elismert tudósunk van, a sportban is kiemelkedően teljesítünk, ha megnézzük a népsesség számát és az elért sikereket, van egy gyönyörű fővárosunk amely egyre népszerűbb turisztikai célpont és az se véletlen, hogy az ide látogató külföldi sztárok el vannak ragadtatva az országtól. És a sort még lehetne folytatni.

Nem azt mondom, hogy minden milyen jó és hibátlan és hogy , nem kell kicsiny hazánkon változtatni, mert ez nem igaz. A problémákat észre kell venni és azokat racionálisan ki kell elemezni és megoldást találni rá, DE a jó, pozitív dolgokat is ugyanúgy észre kell venni mert hálistennek akad belőle, nem is kevés.

Megköszönném, hogy ha ezt az állaspontodat jobban kifejtenéd, konkrét, igaz érvekre alapozva.

Remélem nem volt túlságosan személyeskedő, de ezt már muszáj volt leírnom.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.10.29. 10:04:08

csababarca írta: az egyik, Magyarország, a nevében is benne van, és volt is akkor mikor 56 volt, egy önálló állam/ország volt. Nem volt más ország része.
Katalónia pedig egy autonóm tartomány, egy országon belül, ami Spanyolország.

Akkor lehetne összehasonlítani a kettőt, ha Magyarország akkor konkrétan a SZU vagy Oroszország egyik tagállama, ttartománya lett volna.

akkor már az 1848-as eseményekkel előbb vethető össze a katalán helyzet, de az is sántít.
[/quote][/quote]
A katalnok nemzetként definiálják magukat ezért lehetne jogos a külön országként való elszakadásuk. Nekik nincsen anyaországuk, ezért mondjuk erdéllyel, a székelyekkel sem lehet párhuzamot vonni. Ha már párhuzam, akkor a kurdokkal lehetne hasonlítgatni, aki egy olyan nép, akiknek nincsen országa, pedig nagyjából egy tömbben élnek, a nagyhatalmak geopolitikai érdeke mindig felülírja ezen törekvéseiket.
Mondjuk az alkotmányra való hivatkozás meg nevetséges, hiszen azt is a spanyol többség írta.
Itt a kérdés az lenne, hogy definiálhatja e magát külön nemzetként, meg van e ehhez minden alapja, ha igen, akkor nincs miről beszélni, mert alapvető jogának kellene lenni a saját sorsáról dönteni.
Az meg érdekes lehet, hogy lentebb írta valaki, hogy saját szemével látta, hogy átszavaznak, meg több szavazóhelyen adták le szavazataikat a katalán szavazók.:-D Érdekelne, hogy még is hogyan látta saját szemmel, mikor a tudható szavazóhelyeket simán bezáratta a spanyol rendörség, vagy egyszerűen be sem engedték a szavazókat? Ha azt vesszük alapul, hogy valóban igaz amit a spanyol bm mondott, akkor a 43% nem is rossz arány, hoszen sokan nem is tudták leadni a szavazataikat.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.10.28. 22:00:28

dentomi írta: Én azt látom.. van egy nép, népcsoport akik ma a szabad világban "szabad európában" döntöttek, külön és más jövőt szeretnének maguknak, gyermekeiknek és mindenki másnak akik a szabad világot szeretnék és nem csak a hírekben.
dentomi írta:Én azt látom, megint vég a a szabadságnak, minden lehető dologgal kényszerítenek valakiket hogy nem vagy te oda hanem ide....
A szabadság nem azt jelenti, hogy azt teheted, amit csak akarsz... Azt értsd meg, hogy ez a népszavazás (amellett hogy alkotmányellenes volt, és hogy a katalán kormánynak még a saját parlamentjében sem volt meg a kiíráshoz szükséges többsége) egyszerűen nem validálható. A spanyol helyett a katalán kormány számolta meg a szavazatokat, sokan pedig több urnánál is leadták a szavazatukat, tucatjaival keringenek erről a fotók az interneten. Saját szememmel láttam, nem városi legendáról van szó. És a részvételi arány még így is csak 42%-os volt, szóval ezt "döntésnek" nevezni véleményem szerint igencsak túlzó. Arról nem is beszélve, hogy a szeparatizmust nem támogató katalánok mellett mi történne egy (valódi) függetlenedés esetén azokkal a "plusz" emberekkel (több mint egymillió spanyol, több mint félmillió "külföldi"/bevándorló), akik Katalóniában élnek? Egy ilyen horderejű döntés, ami évtizedes távlatokban is meghatározhatja a szóban forgó terület és népcsoport jövőjét, csak akkor hozható meg, ha a teljes lakosság elsöprő többsége támogatja a dolgot, de erről itt egyáltalán nincsen szó.

És most ezeket egyáltalán nem azért írom, mert madridista vagyok, de aki egy kicsit is tájékozott a témában, az pontosan látja, hogy ez az egész cirkusz kizárólag a katalán kormány politikai machinációjáról szól(t), nem arról, hogy elnyomás alatt élő nép szeretné kivívni a függetlenségét (többek között ezért sem vonható párhuzam 1956-tal). Az egész ügynek egyetlen valódi következménye lesz, mégpedig az, hogy a katalán gazdaság és a terület által előállított GDP-hányad embertelen (!!!!) mértékben vissza fog esni, sokszorosára nő majd a munkanélküliség, és ezek után valószínűleg a spanyol kormánynak sem áll majd érdekében, hogy brutális pénzeket toljon bele többek között Katalónia infrastruktúrájának fejlesztésébe. Ezért érdemes volt...
Kép
Válasz küldése