Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2015.05.12. 17:35:19

Az egyik barátnőmmel az előbb néztük meg a GoT futó évadának első 3 részét, immár szinkronosan. Bár ne tettük volna...

Érdekesen alakul:

-lecserélték Stannis hangját, borzasztóan hangzik így nekem,
-lecserélték Mance hangját... arra az 5 mondatra,
-lecserélték Jaime hangját is, sztem sokkal gázabbra,
-a Főveréb szinkronja ugyanaz, aki Yorené volt,
- Doran Martell hercegnek pedig Viserys megfelelője adja a hangját.

Furcsa változtatások illetve választások, annyi szent...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.12. 14:56:21

Shield ügynökeit nézi még valaki? (a spoilerben a Flash is érintve van.)

Nem hiszem el: Második évad 17. részénél tartok, de egyszerűen képtelen vagyok egyhuzamban megnézni egy részt. Olyan unalmas, hogy el nem tudom mondani. Remélem a Villám nem laposodik el ennyire a második évadban, kár lenne érte. Kiváncsian várom, hogy "Dr. Wells" után kit fognak hajszolni.
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2015.05.11. 23:10:07

Azért a GoT esetében figyelembe kell venni, h alapvetően a könyvekre támaszkodik és jelen periódusa a sorozatnak két, egyenként 950 és 1200 oldalas kötetekben van kifejtve, ráadásul külön-külön helyszínekre bontva. Ez is jelzi, hogy eléggé lelassultak az események és a megváltozott erőviszonyok után ismét alakulóban vannak a csapásirányok. Ráadásul igencsak terjedelmesen vannak tálalva írott formában, ami egyrészt tényleg rágósabb, másrészt pedig legalább érthetőek azok a dolgok, amik a szemünk láttára történnek és milyen jelentőséget is hordoznak valójában.

A sorozatban így is igen nagy léptekkel haladnak, mert nem merülnek bele túlságosan a miértekbe.

Pl Dany házasodási témája itt megvolt oldva cirka egy percben, a könyvekben ennél egy kicsit azért másabb a leányzó fekvése.


Tehát lényegében igen, lassult a sztori, de vezet azért valahova, de ez igazából írott formában jön át igazán, h mi miért és miért úgy történik, ahogy.

Szó, mi szó, én is többet vártam, tényleg kicsit lapos ez a periódus. Ahogy ilyentájban a könyvekkel is néha szenvedést éreztem már, ahogy nyúlt a rétestészta, de mindennek oka van és hamarosan azért lefő a kávé és meglátjuk mi(k) felé haladtunk.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.05.11. 19:52:19

GoT s05e05-ig

Még várok egy-két részt, ha akkorra sem indul be, kasza. Híve vagyok az alapos felvezetéseknek, de eddig az égvilágon semmi nem történt. A Dorne-szálat is teljesen hanyagolják... Az előző szezonban ott volt Tyrion és Oberyn, két 10/10-es atom karakter, most meg egyik sincs. Illetve előbbi csak elméletben.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.05.11. 17:27:36

Én válaszoltam a túloldalt:D

de röviden:

Bran egész évadból kimarad.
Dorne, köv részben.
Királyvár 4 évadig központ volt, meg az első négy részben itt is,szerintem ennyi bele fér pihentetésnek. Ott is sok az ismétlés, most nem kell megmutatni 10 percenként,hogy Cersei bort vedel. De köv részben jön ott is a kutyulás rendesen, ne aggódj.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.05.11. 17:14:43

GoT s5e5
Még senki? :)

Spojlerbe, hogy ne legyen baj belőle :)

Gyakorlatilag a szezon fele eltelt, és nem történt semmi...
Aryáról nem tudtunk meg újabb infót, Bran benne sem volt az évadban, Dorne, sem a Királyvár nem jelentkezett... Azt értem, hogy a könyv szereplők által mutatja be a történetet, de a sorozat fókuszálhatna több szálra is. Ismét két részbe belesűrítik az események javát így lesz egy jó kis cliffhanger jövő áprilisig...

Btw, hajrá Stannis! Daeneris meg legyen Mareen anyakirálynője, magasról teszek rá...
"And my heart will leave you never."
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.05.08. 23:36:16

MQuCsabi írta:Mentalista 4. évad 5. részénél tartok, s most az az érzésem, hogy Patrik = Red John, de persze ő nem lehet..... Elvileg. :twisted:
Nem igen találkoztam itt ezzel a sorozattal, pedig én szerettem.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.05.08. 22:26:53

TBBT évadzáró?

Nem hiszem el, így nem lehet vége egy évadnak... :evil:
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.08. 12:31:10

Mentalista 4. évad 5. részénél tartok, s most az az érzésem, hogy Patrik = Red John, de persze ő nem lehet..... Elvileg. :twisted:
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.07. 16:17:23

Supernatural S10E18

Na végre, Castiel visszakapta az erejét, kiváncsian várom, miket visz véghez. Azt viszont gondoltam, hogy MEtatron nem adja meg magát ilyen könnyen. Sam és Rowena szála nagyon meleg.... Erre nem számítottam. Már csak az a kérdés, hogy ennyi mindennel mit fognak kezdeni a hátralévő 5 részben, mert valahogy a nagyját le kellene zárni, hogy meglegyen az évad.
Kép
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2015.05.04. 17:07:21

A júniusom de jó hónap lesz sorozat szempontból... Jön a Hannibal S3, a Strike Back S5, az OITNB S3 és a True Detective S2. Jelenleg csak a GoT fut, úgyhogy lehetnénk már 1 hónappal előrébb. :mrgreen:

Ezen meg (ha már picit szóba került a Friends) sírok:
http://comment.blog.hu/2015/05/04/matt_ ... _jol_tette" target="_blank
Mindkét jelenet tökéletesen meg van előttem. Óriási. :D
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2015.05.04. 16:51:47

HIMYM zárás
Varatrix írta:

Ami ugye fura lehetett hogy egy alapvetően vígjáték sorozat nagyon életszagú véget ért, de ez nem feltétlenül rossz. Főleg mert ez az amit szerettem ebbe a sorozatba hogy minden képtelensége ellenére mégis nagyon életszerű problémákat "boncolgatott", persze szigorúan a szórakoztatás hátterében maradva.

Boncolgatta persze, és időnként nagyobb szerephez is jutottak ezek a témák, de az egész sorozat a valóságtól olyan szinten volt elrugaszkodva, hogy számomra éppen ettől lett szerethető. Ha mondjuk a már említett Jóbarátok kap egy ilyen befejezést - mint ahogy kapott is, hiszen annak nagyon is valóságos lezárása lett - egy szót nem szólok, mert annál sokkal inkább elfogadható lett volna, jobban beleillett volna az egész széria koncepciójába. Hiszen az még egy klasszikus szitkom volt, a HIMYM viszont teli volt már-már meseszerű elemekkel, amik számomra totálisan szemben állnak ezzel a lezárással. És mondjuk jellemző, hogy még ebben is voltak jól megoldott részek, mondjuk Ted monológja anyuról, és az aközben levetített montázs pl. nagyon jó volt.

De nekem valahogy nagyon keserű marad mindig a szám, és állítólag vagy egy alter befejezés az ilyen madárlekűek számár, mint én. Lehet meg is keresem, hátha az jobb lesz.

A másik fura dolog, meg az ahogy épp Robin-t kicibálták a társaságból, és egy karrierista hideg semmit csináltak belőle a végére. Ez teljesen ellent mond annak amit felépítettek róla, hiszen pont ő volt az aki, mint írtam Barney mellett egy elmebeteg volt, és ez tényleg egy rossz megoldás volt rá szerintem. Az, hogy Barney megmaradt olyannak amilyen, az oké. És a kisbabás monológ meg újfent csak zseniális lett.
danianevem írta:

Közben meg Ted végig Robin után futott, meg megdöntötte fél New Yorkot. Utóbbi egyébként érdekes jellemre vall, nem hiszem, hogy a gyerekeire tartozik... :lol:

Ezt már mi is sokszor megjegyeztük tesómmal, hogy nem biztos, hogy egy jóapuka elmesélné a gyerekeinek, hogy volt mondjuk az anyjuk előtt kb. 200 csaja.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.05.04. 16:29:27

HIMYM zárás

Én 4 évad után kaszáltam, pont azért, mert szerintem nem vezették fel Ted feleségét/ a gyerekek anyját. Be-bedobtak egy infomorzsát, aztán ennyivel letudták. Közben meg Ted végig Robin után futott, meg megdöntötte fél New Yorkot. Utóbbi egyébként érdekes jellemre vall, nem hiszem, hogy a gyerekeire tartozik... :lol:

A sorozatzárót már megnéztem, annyit tudtam, hogy a felesége az utolsó évadban tűnt fel, hát várható volt, hogy happy end lesz a vége. Bizarr, hogy ehhez meg kellett ölniük a "címszereplőt", és csináltak egy szép, de furcsa keretet a sorozatnak. Szerintem jó lett a zárás, maga a sorozat kimenetele volt semmilyen a kismillió kitekintéssel. Pont nem arról szólt, mint amit a címben jelöltek. Lassan a GoT is ilyen lesz, de ez már off...
lui1698 írta:Amúgy sokszor hasonlítják a Friends-hez. Nem egy kategória a kettő. Szerintem annyi elég, hogy Chandler szarkazmusa keresztbe leveri az egész HIMYM-et, ahogy van. 8)
Inkább magát a koncepciót hasonlítják a Friendshez. Egyébként igen, Chandler és Joey rules.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2015.05.04. 16:14:15

lui1698 írta:Régi, százszor lerágott csont a téma, de muszáj írnom róla (újra).
HIMYM sorozatzárás:

Nem! Ilyet nem lehet! Ez a legnagyobb fstalicska amit valaha elkövettek!!!
Komolyan, felépítenek egy személy megismerése köré egy egész sorozatot, majd a záróévadban meg is ismertetik velünk. Sőt, meg is szerettetik a nézővel, mert egy olyan karakter, akinek ülnek a beszólásai, aranyos és ráadásul, mint megtudjuk minden karakter életére meghatározó szerepe volt. Hogy mást ne mondjuk, ugye Barney miatta dönti el, hogy megcsinálja "A Robint".... Emellett meg ez nem egy skandináv dráma, hogy szöges söprűnyéllel verjék pofán a nézőt a végén, ilyet nem lehet, hogy csak úgy kicsinálják 5 perc alatt azt akire várt a néző 9 éven át.
A másik meg a Barney-Robin szál. Ezt is felhúzzák úgy, hogy a záróévadra tényleg olyan mindkét karakter, hogy azt mondja az ember, hogy két ilyen eszelős hülye valóban egymás mellé való, és atomkirályak együtt. Erre...? Elválnak! Komolyan, mi lelte a készítőket? von Trier belenyúlt a forgatókönyvbe vagy mi? Azt hittem, hogy elsőre volt csak csalódás a lezárás, de többszöri nézés után is katasztrófa, minden szempontból.
Én belemegyek szívesen.

Először engem is megrázott, de miután leülepedett és megnéztem sokadjára, (nekem a szitkomok bármikor mehetnek) addigra megértettem, és egy nagyon tudatos jó lezárásnak tartom. Szóval ügye azokat a jeleneteket amiben Ted gyerekei szerepelnek az első évaddal együtt vették fel, tehát pontosan tudták hova fog kilyukadni a sorozat, és asszem a srác egy mondatával elmagyarázta ezt az egészet: "Apa nem meséled be nekünk hogy ez az egész nem Robinról szólt, Menny!!...(hős szerelem). Szóval ide vezetett minden szál, a címet meg nem kell túl misztifikálni nem az anyjukról szól ez a sorozat, és nem is erre vezették fel a 8 évadot.

Ami ugye fura lehetett hogy egy alapvetően vígjáték sorozat nagyon életszagú véget ért, de ez nem feltétlenül rossz. Főleg mert ez az amit szerettem ebbe a sorozatba hogy minden képtelensége ellenére mégis nagyon életszerű problémákat "boncolgatott", persze szigorúan a szórakoztatás hátterében maradva.

Én igazából elégedettebb vagyok így mint egy "boldoganéltekmiígmegnem..."
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2015.05.04. 15:50:28

Régi, százszor lerágott csont a téma, de muszáj írnom róla (újra).
HIMYM sorozatzárás:

Nem! Ilyet nem lehet! Ez a legnagyobb fstalicska amit valaha elkövettek!!!
Komolyan, felépítenek egy személy megismerése köré egy egész sorozatot, majd a záróévadban meg is ismertetik velünk. Sőt, meg is szerettetik a nézővel, mert egy olyan karakter, akinek ülnek a beszólásai, aranyos és ráadásul, mint megtudjuk minden karakter életére meghatározó szerepe volt. Hogy mást ne mondjuk, ugye Barney miatta dönti el, hogy megcsinálja "A Robint".... Emellett meg ez nem egy skandináv dráma, hogy szöges söprűnyéllel verjék pofán a nézőt a végén, ilyet nem lehet, hogy csak úgy kicsinálják 5 perc alatt azt akire várt a néző 9 éven át.
A másik meg a Barney-Robin szál. Ezt is felhúzzák úgy, hogy a záróévadra tényleg olyan mindkét karakter, hogy azt mondja az ember, hogy két ilyen eszelős hülye valóban egymás mellé való, és atomkirályak együtt. Erre...? Elválnak! Komolyan, mi lelte a készítőket? von Trier belenyúlt a forgatókönyvbe vagy mi? Azt hittem, hogy elsőre volt csak csalódás a lezárás, de többszöri nézés után is katasztrófa, minden szempontból.
Tuti nem nagyon mozgat már meg senkit a téma, gondolom 100-szor ki lett már tárgyalva, csak most végeztem vele nem is tudom hanyadszor, és nem tudom felfogni a végét. Nekem olyan, mint sokaknak a Lost vége. :D
Amúgy sokszor hasonlítják a Friends-hez. Nem egy kategória a kettő. Szerintem annyi elég, hogy Chandler szarkazmusa keresztbe leveri az egész HIMYM-et, ahogy van. 8)
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
BFC
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2014.07.15. 17:55:16

2015.04.29. 15:47:29

soadroli írta:
csababarca írta: évadonként be kell klikkelni,amiket láttál. Hajrá.
Bár lehet van egyszerűbb mondja is,de én így oldottam meg. :mrgreen:
Te jó isten, sose végzek :lol: a http://www.tiii.me" target="_blank -n 44 nap 22 perc jött ki.
Nekem 23 óra 21 perc. :D Bár valószínűleg nem azonos sorozatokat nézünk/néztünk.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5179
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2015.04.29. 15:19:54

csababarca írta: évadonként be kell klikkelni,amiket láttál. Hajrá.
Bár lehet van egyszerűbb mondja is,de én így oldottam meg. :mrgreen:
Te jó isten, sose végzek :lol: a http://www.tiii.me" target="_blank -n 44 nap 22 perc jött ki.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.04.29. 15:11:20

soadroli írta:"20 felvett sorozat (11 aktív), összesen 129 évad ami 1974 epizód "
Az "Utoljára megtekintett epizódok"-nál meg semmi nincs. De béna vagyok :mrgreen:
Jelentkezz be, felül van olyan,hogy Követő.
Nah oda kattints, aztán ott vannak a sorozatok, évadonként be kell klikkelni,amiket láttál. Hajrá.

Bár lehet van egyszerűbb mondja is,de én így oldottam meg. :mrgreen:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5179
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2015.04.29. 15:02:31

"20 felvett sorozat (11 aktív), összesen 129 évad ami 1974 epizód "
Az "Utoljára megtekintett epizódok"-nál meg semmi nincs. De béna vagyok :mrgreen:
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.04.29. 14:46:26

Jobb felül menj rá statisztikák fülre, ott kiadja: Leadott epizódok, megtekintet epizódok , arány, idő
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5179
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2015.04.29. 14:45:14

Kipipáltam a sorozataim, de infóképnél semmit nem mutat. De a fórumot olvasva nem nagyon foglalkoznak az oldallal :D még egy kép.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára soadroli 2015.04.29. 14:49:20-kor.
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.04.29. 14:30:03

whatnext.eu
Regisztrálsz. Megkeresed a sorozataidat, a narancssárga sávra kattintasz, akkor bejelöli az epizódot látottként (de lehet évad szerinti bejelölést is.)
Az infókép menüben leírja, hogy mennyi a sorozatnézéssel töltött idő.
"And my heart will leave you never."
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.04.29. 14:17:33

1 hónap 2 hét 5 nap kereken :D De nincs benne gyermekkorom sok rajzfilmsorozata, a szappanoperák, Bűvölet, Harisnyás Pippi, stb. Az kb. egy év, plusz fele alvás. :mrgreen:
"And my heart will leave you never."
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.04.29. 14:10:16

A durva az, hogy én sem vettem bele ezeket :twisted:
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.04.29. 13:20:24

MQuCsabi írta:Még mindig nem jött össze, hogy belekezdjek a Daredevilbe, viszont a whatnext.eu szerint kicsivel több, mint 2 hónapot asztam el sorozatokkal az életemből. Ki, hogy vna ezzel?

Én csak egy hónapnál járok.
Bár nem vettem bele olyanokat,hogy Helyszínelők (sima,miami,ncis...), Colombo összes, Dallas régi-új összes,meg van még néhány, CSillagkapu pl....de majd bejelölgetem ezeket is.

Ezekkel együtt nekem is nagyjából eléri a két hónapot.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése