Póker

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2009.10.06. 11:58:11

mezenga írta:Pokerstarson tudok ugy pénzt feltölteni h én vagyo regisztrálva és öcsém bankkártyájáról raknék fel pénzt?engedni fogja? Ha valaki már csinálta írjon légyszi
nem hiszem. egyeznie kell a bankártya tulajának,a starsos számla tulajával.

ha felrakni engedné is (nem hiszem),akkor kifizetni arra tuti nem.

csinálj egy moneybookers számlát, google ad hozzá segítséget is magyarul ha kellene, azt töltse fel öcséd, (bár azt is sajátról töltöttem,de ott nem hiszem,h akadály lenne) és onnan egy pill alatt feltöltheted a starsos számlád. pl ez is egy megoldás.

VAGY

regel egyik haverod starsnal, feltölti sajátját,és a lobbyban van lehetőség egymás közt pénz küldeni,és simán átküldi neked amennyi kell, természetesen azt te már kifizetted neki előre :D

VAGY

nyitsz magadnak bankszámlát (ha még nincs, ha van,akkor feltöltöd sajátod,pl öcsédtől kérsz rá pénzt :D) és elintézed magadnak.

:D
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
mezenga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2006.10.07. 12:37:24

2009.10.06. 11:42:37

Pokerstarson tudok ugy pénzt feltölteni h én vagyo regisztrálva és öcsém bankkártyájáról raknék fel pénzt?engedni fogja? Ha valaki már csinálta írjon légyszi
Badi
Isten császár
Hozzászólások: 4611
Csatlakozott: 2004.10.08. 21:17:02
Kapcsolat:

2009.10.02. 14:08:28

itt a teljes leosztás
http://handhistory.hu/hand_history.php?hhh_id=37715

na a hand az én szemszögömből

preflop: standard
flop: kicsit hívtam, 2bb potnál bőven belefért volna a 40es hívás, jelen esetben tök mind1, de ha a 22t adja, a 40et is (főleg hogy flushhúzó is lent volt)
turn: na itt kezd érdekes lenni. csekkel, amire hívok egy 3/4ed potot, erre miniraisel. ez kb semmit nem jelent, lehet blöff, mivel a 8as valszeg nem segített rajtam akár 2pár, húzó, 8as, moster. 4:1es oddsnál fold szóba se jöhet és pont amiatt, mert kb minden lehet nála, az all in is rossz játék sztem, mert azt csak a jobb lap adja meg. a 400as 3betet viszont megadhatja a húzó (hibásan) vagy a 8as. a call sztem túl feszes játék lenne, ráadásul ha riveren 4,5,8 vagy pikk jön, nem tudunk callolni (+6nál 7nél valszeg splitre kell megadni ha hív).
szóval én úgy látom a raise jó volt. erre jön egy újabb miniraise, ami mindent megváltoztat. ilyet csak akkor csinál az ember, ha hatalmas fish vagy/és ha mostere van. itt már majdnem 9:1 az oddsom, ami mellett nevetséges lenne eldobnom a soromat, ugyanakkor szinte biztos voltam benne, hogy verve vagyok (call még mindig nem játszik, de ezt már leírtam miért). ezt még tetézte, hogy a nevéből kiderül, hogy nő és ugye a nők feszesek:D (tudom, szeteotípia, de 90%ban igaz) igazából erre céloztam, hogy itt el lehet-e dobni :)
végül a megérzésen felülkerekedett a matek és rátoltam, reménykedve a pikk A8, 85, 86 valamelyikében

nem is annyira a hand kimenetele volt a lényeg, hanem a szituáció:)


ps: az iylen handeket már jobban csípem:)
http://handhistory.hu/hand_history.php?hhh_id=37716
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2270
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2009.10.01. 23:12:34

ozsimiki írta:
ElBartimaeus írta: 8-s full esélye. Sztem olyanja van..tehát elég biztosra utazott.
nálam is lehetőségként van ez, csak a re raiset követően ha fullom van,és rámemelnek, tuti csak megadom. főleg,h még jön egy lap,amelyen még jobban kifizetetem a fullom.

persze lehet látni olyat,h annyira megörül vki ilyen esetekben,h nem akarja kihozni a maxot, viszi a lendület.
Ahhoz szerintem, hogy így el tudja hitetni a jó lapot nagyon jó játékosnak kell lenni, az meg nem hinném, hogy 5$-son játszik. Én inkább a bénább feszes kategóriába raknám egy ilyen után. Aztán persze bőven lehet, hogy tévedek. :) Én se emelnék ilyen sokat vissza, a full tudatában vagy all int mondok, attól függ mennyire tud dobni az ellenfél, vagy csak szintén megadom.

Még annyit hadd tegyek hozzá, hogy elsőre kicsit emeltél, aztán sokkal nagyobbat a kasszához viszonyítva, holott akkor lett veszélyesebb az asztal. Bőven lehet, hogy 8-asra tett téged, ha neki nem volt olyanja. Vagy azt hitte, hogy blöffölsz, ami lehetséges egy ilyen leosztásnál, a raise akkor helyes, de a te reraised után már elég veszélyessé válik a helyzet. Ezért nem hinném, hogy blöfföl. Meg onnan még bőven fel lehet állni, ez is a dobás mellett szólna.

Most már nagyon érdekel, mi lett a vége! :D Írd már ki sárgával, vagy fehérrel pls! :D :twisted:
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2009.10.01. 22:39:05

ElBartimaeus írta: 8-s full esélye. Sztem olyanja van..tehát elég biztosra utazott.
nálam is lehetőségként van ez, csak a re raiset követően ha fullom van,és rámemelnek, tuti csak megadom. főleg,h még jön egy lap,amelyen még jobban kifizetetem a fullom.

persze lehet látni olyat,h annyira megörül vki ilyen esetekben,h nem akarja kihozni a maxot, viszi a lendület.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Badi
Isten császár
Hozzászólások: 4611
Csatlakozott: 2004.10.08. 21:17:02
Kapcsolat:

2009.10.01. 22:30:20

ez is starson volt:)
még kivi vagyok 1-2 ember mit mondd, aztán beteszem a teljes leosztást+leírom, én hogy látom
mezenga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2006.10.07. 12:37:24

2009.10.01. 22:18:18

ozsimiki írta:
mezenga írta:Sztem is 8as lehet a kezében, de a fullban nem vok biztos. De én azt csináltam volna.A flop után mikor ráemeltél , ő visszaemelt én egyből all int mondtam volna.
Írd le mi lett. És mennyi volt a beugró, 9es sit and go asztal volt?
ugyanezt írtam kb. am párbaj volt (heads up) de ha megnézted a handhistoryt akkor ez eléggé látható.
Ja így utolag, de már fáradt vok, meg én Pokerstarson játszom, aztán ott szemben ülünk egymással
Most látom még a tét is ott van, tényleg mennem kellene lefeküdni.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2270
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2009.10.01. 22:12:39

Badi írta:na, pezsdüljön a topic

5$os hu sng starson. nincs kb semmi infom az ellenről (3 hand)
http://handhistory.hu/hand_history.php?hhh_id=37713

ti ebbe a helyzetbe mit tennétek? annyira egyértelmű, mint amilyennek látszik?
Hát én valami 8-asra tenném. A flop előtt nem volt emelés, ezért bármije lehetett. Aztán check, ami betudható akár a pozíciónak is. Te emeltél amit ő csak megadott. Néhány lehetőség: sor, sorhúzó, flushhúzó, 8 pár, vagy 4,5,8 drill, esetleg fölé pár. Az utolsót kizárnám a feszesebb játék miatt, meg a folytatás miatt. A sort kizárnám a kicsi lehetősége miatt, meg az nem is veszélyes akkor rád. A következő 8-as után csak check-elt, de elég nagyot hívtál, amire visszaemelt. Akkor nekem húzók kiestek, akkor maradt pár lehetőség: 8 drill kis segítővel (én kb minden segítővel 9-A-ig emelnék flop előtt heads up-ban az info szerzés reményében, főleg ha figyelembe vesszük, hogy sok létek volt :) ) Kis segítő: ott volt alatta 2 lap is, ezért megnőtt a 8-s full esélye. Sztem olyanja van, mert itt nagyon agresszív lett hirtelen. Főleg, hogyha megnézzük, hogy téged is hasonló lapokra lehetett tenni sztem, tehát elég biztosra utazott.

Dobtam volna. Am mi lett a vége?
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2009.10.01. 22:11:18

mezenga írta:Sztem is 8as lehet a kezében, de a fullban nem vok biztos. De én azt csináltam volna.A flop után mikor ráemeltél , ő visszaemelt én egyből all int mondtam volna.
Írd le mi lett. És mennyi volt a beugró, 9es sit and go asztal volt?
ugyanezt írtam kb. am párbaj volt (heads up) de ha megnézted a handhistoryt akkor ez eléggé látható.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
mezenga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2006.10.07. 12:37:24

2009.10.01. 22:05:40

Sztem is 8as lehet a kezében, de a fullban nem vok biztos. De én azt csináltam volna.A flop után mikor ráemeltél , ő visszaemelt én egyből all int mondtam volna.
Írd le mi lett. És mennyi volt a beugró, 9es sit and go asztal volt?
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2009.10.01. 21:56:58

Badi írta:na, pezsdüljön a topic

5$os hu sng starson. nincs kb semmi infom az ellenről (3 hand)
http://handhistory.hu/hand_history.php?hhh_id=37713

ti ebbe a helyzetbe mit tennétek? annyira egyértelmű, mint amilyennek látszik?
:lol: nem feltétlen az én véleményem kell megfogadnod,de én turnon az első re-raise-e után all in mentem volna :lol: , aztán ha fullja van,akkor ennyi.

viszont az ide oda emelgetés végén tegyük fel lejön a river, ami ha nem pikk, szerintem ugyanúgy megadsz már ennyit, ha meg eldobod, benned marad jópár körig,h mi lehetett nála. (term magamból kiindulva)

viszont a fullt nagyon szépen elhitette, talán ezért se gondolnék arra, mert ezesetben az ő szemszögéből a te rerere :lol: raisedet már nem emelném tovább,csak megadnám,h kezdeményezhess riveren. nem lenne mitől félnie egy fullnál (ha nem teljesen amatőr).

szóval szerintem drillje lett,esetleg over pár. majd meséld el mi voltd:D

még egyszer: én all int mondok ra raise után. lehet bukó, de így éreztem volna.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Badi
Isten császár
Hozzászólások: 4611
Csatlakozott: 2004.10.08. 21:17:02
Kapcsolat:

2009.10.01. 20:14:23

na, pezsdüljön a topic

5$os hu sng starson. nincs kb semmi infom az ellenről (3 hand)
http://handhistory.hu/hand_history.php?hhh_id=37713

ti ebbe a helyzetbe mit tennétek? annyira egyértelmű, mint amilyennek látszik?
mypeter
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2007.07.19. 15:57:20

2009.09.13. 12:04:10

De te akkor toltad be az összes zsetonodat, amikor te voltál a favorit, a lehető legerősebb lappal. Ez nagy különbség

LG írta:Én már estem is ki sorral full ellen. Nagyvak voltam, mindenki dobta, csak a kisvak emelt egy kisebbett , én J8 al megadtam. A flopp 7, 9, 10 volt, tehát máris sorom volt. Emeltem egy kisebbet, az ellenfelem visszaemelt egy jó nagyot, és mivel már sok zsetonom nem volt all-in mentem, ő azonnal megadta. Hetesből volt szettje. A turn 5s, és a river is.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.09.12. 11:01:05

Én már estem is ki sorral full ellen. Nagyvak voltam, mindenki dobta, csak a kisvak emelt egy kisebbett , én J8 al megadtam. A flopp 7, 9, 10 volt, tehát máris sorom volt. Emeltem egy kisebbet, az ellenfelem visszaemelt egy jó nagyot, és mivel már sok zsetonom nem volt all-in mentem, ő azonnal megadta. Hetesből volt szettje. A turn 5s, és a river is.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2009.09.12. 00:28:18

Azt kihagytam a hszemből, hogy úgy nem megy all in,h ő jön, ebben a szituban én 90%ra teszem,h a másik úgyis hívott volna, (legalábbis az eddigi licitköröket figyelembe véve) és utána egy re raise all in,az még okés, ha nem akarja csak callolni,és riveren meghívni.

de természetesen neked is igazad van, ha azt nézzük,h a hölgy képességei nem olyan jók, akkor még inkább.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
mypeter
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2007.07.19. 15:57:20

2009.09.12. 00:11:35

Hú rengetem mindent mondhatnék. Előszőr is: tény, hogy egy sort elengedni, ami a pókeristen ajéndéka volt egy rablási kisérlet után, tudva, hogy csak fullok vagy póker vehetnek nagyon nehéz. Ám van rengeteg ellenérv. 1: tudjuk, hogy gyenge játékosról, vagyis valszeg egy feszes passzíról van szó, másnéven calling station. Egy gyenge játékos kisvakból raise reraisenél (de megengedem egy erős sem, szóval Negreanun kívűl szinte senki) nem fog callolni AAval vagy KKval, hanem visszaemel. Így nálam marad az AK,QQ és JJ. 2. A stackek mérete: Badi 17 000et áldozott egy blöffbe (ami később semiblöff, majd kész hand lett). A kisvak folyamatosan közölte vele, hogy őreg én még erősebb vagyok. Ilyen vakállás mellett nem nézek utána több, mint 50 000ért, hogy vajon kiblöffölt-e. Ha igen, egészségére, tart még a verseny. 3. Én nem tartom magam sem gyenge, sem zseni játékosnak, leginkább közepesnek. Ha viszont turönn fullosodok és az ellenfelem reraisel flop előtt és a flopon is, akkor nagyon szívesen all in megyek a turnön, hiszen 1: azt gondolom, hogy elég erős (AA, KK, JJ), hogy megadja,2. esetleg a river egy olyan lap lesz, amitől megijed és könnyebben dob. Tehát az all in turnön sztem minden szinten tökéletes value bet volt, amit a gyenge+zseni ezért, a közepese vagy erős játékos pedig azért játszik meg. 4. BAdi stílusa laza agresszív, ezt láttuk több eurobarcás online és én egy élő parti során is. A laaz agresszív még nehezebben dobja el a sort,. Nem tartom nagy hibának a dobást önmagában, de figyelembe véve a komplwett szitut, vakok és stackek nagysága, valamint az adott hand menete én dobtrm volna. Ennyi. Sőt, én már a flopon dobtam volna, versenyen, deep stacknél olyan drawra, ami távolról sem nuts, nem szívesen játszom.

ozsimiki írta:
mypeter írta: Turnön az all in sztem már csak a QQ-t jelentheti, vagy egy oltári nagy blöfföt, mondjuk az esetek 5-8%-ban.
Isten ments,h vitatkozzak veled, de az all in QQval turnon csak nagyon nagy lúzer, vagy nagyon nagy zseni esetén okés. az átlagos v átlagosan jó játékos sose fog all in menni ha befullosodik, úgy,h előtte ráhívtak.
vagy igen?

amit én írtam, két esetben vág össze amit te, AA,KK szerintem mindkét lappal tökéletes játék lett volna amit a hölgy csinált a turnig Q,Qval. emelnek, ráemelnek csak megadom, floppon én hívok, rámemelnek, csak megadom,h aztán egyből all in menjek veszélyes lap esetén (Q az lenne,mert sorveszély benne van már bőven) a turnon...

de máshogy kérdem, tegyük fel,hogy te játszod meg az AA,KK-t így ahogy turnig a csaj a QQ-t, turnon az all in sokkal jogosabb ,és ésszerűbb ezzel a két lappal, ezért Badi,vagy épp én, simán feltételezhette hogy még mindig magasabb pár van neki,és így akarja most behúzni a kasszát,és nem adni egy szabad lapot a sornak,v bármi másnak.

természetesen ha azt veszi, vesszük figyelembe,h a csaj se nem teljesen,de teljesen lúzer,és nem is zseni, hanem átlagos.
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2009.09.11. 17:04:09

BlauGranaGroc írta:PartyPoker-hez tud valaki olyan bonusz kódot ami nem csak az első befizetésnél jár? Már ha van iylen egyáltalán. :)
Persze ha regisztrálsz itt: http://hu.pokerstrategy.com/ akk kapsz egy kódot amivel kapsz 25-50$it már nem tom pontosan h mennyit.

De van még másik oldal is ez: http://www.yourpokercash.com/ Ha itt regelsz és rámész a party poker ikonjára h kifizetés akk kapsz 50$ ingyen

Igaz azért h kivehesd ezt a pénzt egy bizonyos pontot el kell érned és utána már nyugodtan kiveheted.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
BlauGranaGroc
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2009.06.02. 18:37:07

2009.09.11. 16:55:30

PartyPoker-hez tud valaki olyan bonusz kódot ami nem csak az első befizetésnél jár? Már ha van iylen egyáltalán. :)
vv-puyi-rafa-pique-abidal-yaya-deco-messi-neymar-henry-samu
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2009.09.11. 15:10:36

mypeter írta: Turnön az all in sztem már csak a QQ-t jelentheti, vagy egy oltári nagy blöfföt, mondjuk az esetek 5-8%-ban.
Isten ments,h vitatkozzak veled, de az all in QQval turnon csak nagyon nagy lúzer, vagy nagyon nagy zseni esetén okés. az átlagos v átlagosan jó játékos sose fog all in menni ha befullosodik, úgy,h előtte ráhívtak.
vagy igen?

amit én írtam, két esetben vág össze amit te, AA,KK szerintem mindkét lappal tökéletes játék lett volna amit a hölgy csinált a turnig Q,Qval. emelnek, ráemelnek csak megadom, floppon én hívok, rámemelnek, csak megadom,h aztán egyből all in menjek veszélyes lap esetén (Q az lenne,mert sorveszély benne van már bőven) a turnon...

de máshogy kérdem, tegyük fel,hogy te játszod meg az AA,KK-t így ahogy turnig a csaj a QQ-t, turnon az all in sokkal jogosabb ,és ésszerűbb ezzel a két lappal, ezért Badi,vagy épp én, simán feltételezhette hogy még mindig magasabb pár van neki,és így akarja most behúzni a kasszát,és nem adni egy szabad lapot a sornak,v bármi másnak.

természetesen ha azt veszi, vesszük figyelembe,h a csaj se nem teljesen,de teljesen lúzer,és nem is zseni, hanem átlagos.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
BlauGranaGroc
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2009.06.02. 18:37:07

2009.09.11. 14:58:16

ElBartimaeus írta:Valaki nem tud olyan helyet, adót, vagy akármit, ahol vágatlanul lehet pókert nézni, vagy élőben, vagy valahogy?
Itt a keresőbe beírod, hogy poker és találsz jó sok verseny videót.
vv-puyi-rafa-pique-abidal-yaya-deco-messi-neymar-henry-samu
mypeter
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2007.07.19. 15:57:20

2009.09.11. 04:28:54

Bár msnene elmondtam korábban, mivel 2 eltérő véleményt kaptál itt is elmondom: SB egy raise-reraiset csak 3 lappal ad meg sztem, pláne, ha nem túl nagy a képzelőereje: JJ,QQ vagy AK. AA és KK sima reraise vagy all in, a többi dobás. JJ-nek a legkisebb a valószínűsége, AK-nak a legnagyobb. Flop 5000-es hívás: nő a valószínűsége az overpairnek, de még lehet AK, tehát nem hiba a reraise. Turnön az all in sztem már csak a QQ-t jelentheti, vagy egy oltári nagy blöfföt, mondjuk az esetek 5-8%-ban. (én inkább a riveren próbáltalak volna kiblöffölni... a turnön check call). SZóval éb 57ezerért nem néztem volna utána, hogy blöfföl-e, hagyom veszni a 17ezret, hosszú még a verseny. De az tény, hogyha a blöffölni akarsz, és eltalál a board, akkor baromi nehéz a dobás.
Badi
Isten császár
Hozzászólások: 4611
Csatlakozott: 2004.10.08. 21:17:02
Kapcsolat:

2009.09.09. 12:16:51

Preflop callnál még elég tág range-dzsel számoltam, 66+, AT+, mert hiába 7+1, azért mégiscsak Alfába vagyunk, ami nem a nagy játékosokról híres:)

Flopon őszíntén szólva egyáltalán nem gondoltam a dobásra, mert nem lappal akartam megnyerni a partit, a sorhúzó csak egy adalék volt hozzá. Itt azért már szűkült a range, fpleg a board párosodása miatt gondoltam, hogy pp van nála és ezért hív, de hogy mekkora, nem tudtam eldönteni (jó 88 és TT nem, azzal csak checkolna egyet, bár lehet push lett volna a vége így utólag:D) Visszahívtam hát, amivel 2,5ös volt az odds (mondjuk nem hiszem hogy számolta), jó a call mindenképp, és itt már elég valószínűleg tartottam, hogy overpair van nála, de nem zártam ki az ATet sem.
Ez a turn allin viszont teljesen öszekavart. Kb mindenre gondoltam, csak a QQ-ra nem. Picit is ha gondolkodna: mi adja ezt meg? TT, T8, Q10, Q8, 88, J9 necc. Eddig próbáltam egy overpairt reprezentálni, erre rám tolja.. Szóval tényleg nem tudtam mi lehet nála..

Na mind1, azon gondolkoztam még sokat, hogyha két kis kártya jön, el tudom-e dobatni vele a QQ-t.Valszeg nem, turnön is adja a hívásom, riverre pedig feladom. Na mind1, legközelebb óvatosabb elszek a wp-kkel:)


Dani, grat:D
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2009.09.09. 01:12:47

ez nem ide vág, de tudom mindenkinek ajánlani a heads up-okat...

ráálltam kb 1.5 hónapja, online a nagyobb tornákon kívül csak ezek maradtak,na meg a 6fős sit and gok, elképesztő,h milyen könnyen növelhető a tőke :D egyenlőre 11-54 dollárosokon vagyok.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2009.09.09. 00:11:47

Véleményes parti nagyon. Igazából egy-egy ilyen bárkit bármikor utolér ez benne van a játékban szerintem senki nem tud tökéleteset játszani.

Az alapján, hogy az egyik leggyengébbnek tituláltad a csajt, és mégis adta preflop szerintem AA KK QQ lehetett nála (JJ-ra azért a nálad lévő J miatt nem tettem volna sok pénzt) illetve még talán más pár, de ezt a teóriát a flop utáni 5000es hívással ütötte is. A leggyengébb jelző meg a kreatív játék gondolatát csírájában fojtotta el. Másrészt SB-ből valami trash lappal csak callolni, bármi csak nem valami hero move előkészítése...

A flopon hívásával a pot oddsod ~3:1 volt, viszont nem volt sok outod Q-val lehet h fullosodik ami meg is történt mint kiderült szóval a biztos a 7es (a flop meg az off-suitból következően flush draw-d sem volt [nem lehetett]) meg egy-egy back door poker :) Ha tehát QQ-ra tetted, akkor nem is érdemes foglalkozni 3:1es pot oddshoz nem volt esélye a lapodnak, FR asztalon - alfában azért nem jellemző az SH, meg verseny elején még biztos sokan voltak - preflop emeléssel van rá esély, hogy néhány hetes kiszóródott. Ha AA KK van, vagyis egy Q is jó lenne, akkor egyből 8 outod van, viszont, de az egyéb Q2 72 és barátai "monsterek" ugyanúgy kieshettek, szóval szerintem 3-5 outod lehetett kb, ami ugyanúgy esélytelen ilyen pot oddsnál, szóval sztem matek alapján ha nem is autofold (nehogy 6an adják meg állandóan az emeléseid), de dobás mindenképp, ha hozzávesszük, hogy milyen a struktúra, plusz a verseny elején vagyunk akkor még akár autofold is lehet.

Ha csak a raise utánit nézzük, vagyis a Q turnt, akkor adható volt persze, de sztem dobni kellett volna már hamarabb.

De azért nem mondom, hogy hibáztál, mert mindenkinek más a stílusa, ilyen mega deep stacken főleg az elején lehet bátran játszani, főleg néhány infóért cserébe. Én magamat ismerve eldobtam volna, de lehet, hogy többen vannak akik nem, aztán azzal a Q-val beteljesedett a az elkerülhetetlen - de mint írtam ilyenek vannak.


Ezt ellensúlyozza, ahogy vasárnap behúztam egy 50 fős sng-t partyn. 4en mentünk szünetre átlag 25K-nál nekem volt 7 valamennyi (vak 1/2K) :D szünet után egyedül a CL tért vissza neki volt olyan 40-45K-ja, de nem volt egy túl nagy játékos 2 asztaltól kezdődően már követtem a szereplését. Rajta pozícióm volt, bár ez ekkor még aztán azt sem ért. Ha lett volna esze a pókerhez úgy nyerte volna, mint ahogy tanítják. De nem vette észre, hogy ketten valamiért sit outoltak igaz rajtam is átmentek a vakok mire észrevettem. De utána nem volt kegyelem. CL állandóan dobálta be a lapjait buttonról CO-ról ilyenkor persze a két utánam lévő játékos pénze könnyedén látogatott át hozzám. Lényeg, hogy egyik sit outos kiesett másik visszatért, egyből felduplázott a CL-en, aki [auto_cenzúra] ellenére is szépen szakított, mivel nem akartam mindent megtámadni, mivel ekkor még egy 2. 3. hely lebegett a szemem előtt. De aztán mint említettem visszatért a másik sit outos, aki sokáig CL volt, mert valami hihetetlen rushba kezdett a másik asztalon kb neki köszönhetem leginkább a győzelmem, egyrészt jó pár embert kiütött másrészt miután visszatért és totális 33K-s egálba kerültünk mindhárman lemákoltam az AK-ját QT-vel. (Nem volt ám akkora hülyeség a részemről mint látszik, ő ugyanis 3betelt rendszeresen FT-n is meg még előtte is, szóval biztos volt, hogy emel, így én emeltem, hiszen lehetett volna nála valami tróger lap is, hát nem így történt, szóval maradt a preflop all in, meg a flopol T, amit fater nagy "örömére" "ki holdoltam" :D). Persze amikor FT-re közvetlen utánam ültették be ennyire nem örültem neki. Miután ő kiesett a már nem is volt számomra kérdéses, hogy nyerni fogok, ilyen könnyű hu-t 36$ért kívánni sem lehetne, ráadásul ott már jól is játszottam, ő meg folytatta a fogalmatlan játékát amiről mindent elmond, hogy először és utoljára 5K-n került all in...Szóval még jól se kellett volna játszanom :)
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2009.09.08. 22:48:47

Badi írta:....
Hali!

Tuti én se dobom el, szerintem jól játszottad, egyrészről csúcs párra gondoltam volna a csajnál, szóval simán adom én is (AA,KK ra tettem volna, mivel turn után félhetett már a sor esélytől részedről, ezért nyomja be az all int, ez esetben jó játék AA,KK al, így,h fullja lett,csak az oltári mákja miatt jött ki ilyen jól ki belőle, hiszen neked meg sorod, am az esetek nagyobb %ban nem dupláz fel, én tuti csak chekkoltam volna ,és max emelésed után all in,de természetesen akkor is csak call,és majd a river...:D

de mint írtad, ő volt a leggyengébb , ez az allinjából látszott is.

másrészről gondolom azt is figyelembe vetted,h marad 28.000 ha bukod,ami 400as vakoknál még bőven játszható, így ez is egy oka,h megadtad, szóval így olvasva szerintem én is ezt csinálom. persze ha ott ülök az adott légkörben akkor változhatnak dolgok,de nem hiszem,h ebben a partyban máshogy játszok.

kiesés ellen meg utcsó leosztásnál sok mindent nem igen tehettél, belefutottál.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Lezárt