Thiago Alcántara

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
nahjolvan
Barça B
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2010.01.22. 21:48:39

2011.08.05. 12:51:01

http://laseleccion.gportal.hu/gindex.ph ... id=6016002

bekerült az olaszok elleni keretbe!!! :)
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2011.08.05. 12:50:50

Már bekerült a keretbe a Spanyoloknál 8)

Casillas, Valdes, Reina

Iraola, Arbeola, Ramos, Piqué, Albiol

Busquets, X.Alonso, Mata, J.Martinez, Cazorla, Silva, Iniesta, Xavi, THIAGO

Villa, Pedro, Torres, L|orente, Negredo
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára salas9 2011.08.05. 12:52:30-kor.
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.08.05. 12:49:48

http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/sp ... le-2089303

A braziloknak nagyobb szüksége lenne rá az biztos, viszont szerintem a Spanyol válogatottat fogja választani!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Bogyó
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2011.04.20. 16:33:44

2011.08.03. 19:09:15

Mihu írta:tudtommal apának és fiának nem mindig egyezik a véleménye
Az lehet, de erősen befolyásolhatja, azért mégis csak egy szülőről van szó. Persze, ha kellően határozott a fiú, akkor minden ok, de jogosan merül fel (szerintem) többekben is, hogy az apa esetleg ráveheti Thiago-t a váltásra. Evidens, hogy amennyiben ez megtörténik, és az édesapja unszolására elhagyja a Barcát, akkor... na, hát akkor annak úgy kell történnie, és jobb is úgy.
Félre ne érts, én is abban reménykedem, hogy Thiago egészen másképp gondolkozik, csak bennem van egyfajta "félsz", mert egy ekkora tehetséget elpazarolni, ráadásul nekem szimpatikus is a srác... :roll:
Enjoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2008.07.15. 14:07:18
Tartózkodási hely: Győr

2011.08.03. 19:08:36

Mihu írta:Tök jó hogy az apja nyilatkozik egyet, és ezeket a szavakat kapásból Thiago szájába adják itt néhányan...tudtommal apának és fiának nem mindig egyezik a véleménye, illetve a stílusa. Attól még hogy ő Thiago faterja, még lehet hogy a srác nem így gondolkodik, és főleg nem ilyen stílusban.
+1
_

Teljesen érthető, hogy a faterja a legjobbat akarja Thiago-nak, ezzel próbál picit nyomást helyezni a klubra-Pepre, hogy minél többet legyen a pályán.
Az hogy beszéltek a Real-lal korábban érthető, mégiscsak tehetséges, fiatal középpályás, ami Madrid környékén "hiánycikk".
A lényeg, hogy a játékos mit nyilatkozik, ill. milyen hozzáállása lesz a pályán.
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.08.03. 19:07:45

ahhoz a témához szólnék, hogy a B-ben gólpassz felelős volt, és nem rúgott gólokat, itt meg pont az ellentéte.

ha választani kéne, maradjon csak így.
van a csapatunkban egy xavi,iniesta duó, akik nem gólvágók, e mellé van egy alvesünk, aki nagyüzemben gyártotta a gólpasszokat, és ugye egy messink, akiről tudjuk, mennyi asszisztot szórt 8)

nekünk nagyobb szükgésünk van a gólérzékenyebb énjére, mert tavaly is megvotlak a helyzetek, csak nem tudtuk gólra váltani őket.

(azért pár patent assziszt jöhet :P )
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.08.03. 19:07:20

Mazinho szerintem ezzel a nyilatkozattal arra próbált rávilágítani, hogy nem a Barça érdeme, hogy ilyen tehetséges fiatalt nevelt, hanem Thiagóé az érdem, aki nemcsak a Barcelonában lenne ilyen sikeres és jó, mint most, hanem például a nagy riválisnál is.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4095
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2011.08.03. 18:57:45

Tök jó hogy az apja nyilatkozik egyet, és ezeket a szavakat kapásból Thiago szájába adják itt néhányan...tudtommal apának és fiának nem mindig egyezik a véleménye, illetve a stílusa. Attól még hogy ő Thiago faterja, még lehet hogy a srác nem így gondolkodik, és főleg nem ilyen stílusban.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.08.03. 18:54:04

kennyke04 írta: Okos gyereknek tartanám, ha pl lelépne a Realba, ahol nem kicsit megfogták a nagy cimborája, Canales fejlődését is :lol: Nekem ez a stílus nem tetszik, legyen akármilyen giga tehetség :roll: Én azt látom rajta h arrogáns egy kicsit...
Nem feltétlenül arról van szó, hogy elmenne a Realba padozni, de ha 2-3 éven belül még mindig 5 perceket fog kapni, akkor mondjuk egy MU szimpatikussá válhat a számára (főleg, hogy SAF meglehetősen jó érzékkel dobja mélyvízbe a tehetségeket)
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2011.08.03. 18:50:07

sjd írta:
Gránátvöröskékek írta: Nézzétek meg mit mond Thiago, lehet hogy már volt. de szerintem ez jelent valamit.
Tagja akar lenni a kezdőcsapatnak
Ez pontosan ezt jelenti. És ellentétben azzal, amit írtál, azt is jelentheti, hogy ha ezt nem kapja meg, akkor elmegy egy olyan csapatba, ahol igen
Okos gyereknek tartanám, ha pl lelépne a Realba, ahol nem kicsit megfogták a nagy cimborája, Canales fejlődését is :lol: Nekem ez a stílus nem tetszik, legyen akármilyen giga tehetség :roll: Én azt látom rajta h arrogáns egy kicsit...
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.08.03. 18:47:12

Zibra16 írta:Mekkora egy beképzelt gyerek nemhogy annak örülne, hogy felkerült már az első csapathoz és a világ legjobb csapatának játékosa
Ambíció és beképzeltség között van azért különbség
Zibra16
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2010.07.02. 19:01:04
Tartózkodási hely: Mo.

2011.08.03. 18:46:06

Mekkora egy beképzelt gyerek nemhogy annak örülne, hogy felkerült már az első csapathoz és a világ legjobb csapatának játékosa
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.08.03. 18:31:52

Gránátvöröskékek írta: Nézzétek meg mit mond Thiago, lehet hogy már volt. de szerintem ez jelent valamit.
Tagja akar lenni a kezdőcsapatnak
Ez pontosan ezt jelenti. És ellentétben azzal, amit írtál, azt is jelentheti, hogy ha ezt nem kapja meg, akkor elmegy egy olyan csapatba, ahol igen
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.08.03. 18:30:47

kristop írta:
Barcaman1993 írta:A mondandóddal egyetértek, de ez a statisztika semmit nem mond. Én a passzjátékban arra gondolok, hogy gólpasszokat osztogat, vagy olyan kombinációkban van benne, amiből helyzet lesz. Nem pedig az oldalra és a hátra passzokról van most szó... Ebben pedig még messze van a srác.
mondjuk ez is érdekes dolog, hogy mennyit változott most a játéka így az előszezonra. eddig nem volt jellemző rá a gólérzékenység és kifejezetten korai iniestásan lőtt. ellenben kettesével osztogatta a gólpasszokat. a bé csapat szárnyalása is akkor indult be igazán, amikor ismét visszaküldte őt pep. néztem a meccseket és tényleg nem túlzás, hogy meccsenként volt neki egy gólpassza vagy valamikor kettő, viszont a kapura veszélytelen volt (talán gólt se lőtt). ha ezt a kettőt összetudná egyeztetni vagy legalább mindig tudná mi a jó megoldás.. atyaég.
Így van, a B csapatban alig lőtt gólt, több gólpasszt adott, itt viszont szerintem gólpassza még 1 sincs, gólja meg már közelít a 10hez. Ha 1xerre jönne mindkettő... :D
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2011.08.03. 18:10:06

Barcaman1993 írta:A mondandóddal egyetértek, de ez a statisztika semmit nem mond. Én a passzjátékban arra gondolok, hogy gólpasszokat osztogat, vagy olyan kombinációkban van benne, amiből helyzet lesz. Nem pedig az oldalra és a hátra passzokról van most szó... Ebben pedig még messze van a srác.
mondjuk ez is érdekes dolog, hogy mennyit változott most a játéka így az előszezonra. eddig nem volt jellemző rá a gólérzékenység és kifejezetten korai iniestásan lőtt. ellenben kettesével osztogatta a gólpasszokat. a bé csapat szárnyalása is akkor indult be igazán, amikor ismét visszaküldte őt pep. néztem a meccseket és tényleg nem túlzás, hogy meccsenként volt neki egy gólpassza vagy valamikor kettő, viszont a kapura veszélytelen volt (talán gólt se lőtt). ha ezt a kettőt összetudná egyeztetni vagy legalább mindig tudná mi a jó megoldás.. atyaég.
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.08.03. 17:52:08

Az a baj, hogy ha Mazinho mentalitásából egy kicsit is megcsillant edzéseken, meccseken, vagy a sajtószobában, akkor Guardiola úgy kirakja a csapatból az első átigazolási időszak alatt, hogy csak pislogunk. Egyébként is olyan benyomásom van a srácról, hogy az a fajta, akit Pep nem kedvel. De meglátjuk, ne legyen igazam.
Gránátvöröskékek
Barça C
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.07.07. 15:55:35
Tartózkodási hely: Katalónia

2011.08.03. 15:33:31

http://www.youtube.com/watch?v=3DCvWIF7 ... re=related

Nézzétek meg mit mond Thiago, lehet hogy már volt. de szerintem ez jelent valamit.
Tagja akar lenni a kezdőcsapatnak, nem hiszem hogy nem lenne hű a Barcelonához és csupán apja hatására elmenne tőlünk
Ritka nagy tehetség:)
VISCA EL BARCA
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21328
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.08.03. 08:35:04

Barcaman1993 írta:
A mondandóddal egyetértek, de ez a statisztika semmit nem mond. Én a passzjátékban arra gondolok, hogy gólpasszokat osztogat, vagy olyan kombinációkban van benne, amiből helyzet lesz. Nem pedig az oldalra és a hátra passzokról van most szó... Ebben pedig még messze van a srác.
Xavinak a passzai nagy részét ugyanúgy a biztonsági passzok teszik ki. Más különben neki sem lennének olyan statisztikái. Persze e mellett ad nagy labdákat is, de Thiago is képes ilyenekre. Persze, még nem lehet Xavihoz hasonlitani, de Xavi is csak jó későn lett az a karmester, akit annyira szeretünk. Gondoljunk bele, 2008 volt az ő éve, addig nem nagyon tűnt ki a csapatból, csak egy volt a sok közül. Deco távozása után lett ő a karmester.
Szóval Thiago most 20 évesen nem hiszem, h nagyon el lenne késve, és ha már most ilyen statisztikái vannak, az nagyon dicséretes. 95 százalékos passz pontosság...egy fiatal játékos ritkán ennyire labdabiztos. Szóval van potenciál a gyerekben. Lehet Dos Santoshoz hasonlítani, de azt sztem mindenki elismeri, h a mexikóiban is nagyon komoly potenciál volt, sőt még mindig van. Guardioláéknak most az a feladata, h elkerüljék, h Thiago is Giovanni sorsára jusson.
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2011.08.03. 00:51:43

Barcaman1993 írta: A mondandóddal egyetértek, de ez a statisztika semmit nem mond. Én a passzjátékban arra gondolok, hogy gólpasszokat osztogat, vagy olyan kombinációkban van benne, amiből helyzet lesz. Nem pedig az oldalra és a hátra passzokról van most szó... Ebben pedig még messze van a srác.
Öregem nem is arról beszéltünk, hogy a csúcsformában játszó Xavinál jobb. :) Te hoztad fel, hogy a rossz formában levő Xavit is játszatni kell. A rossz forma meg pont azért rossz mert akkor nem látunk tőle gólpasszokat, hisz 90% kal bármikor tud passzolni, neki az a skillje hogy lát is. Szóval mikor Xavi befásult, vagy kicsit sérült akkor jöhet Thiago aki más aspektusokban tud hozzátenni a játékohoz (gólok, távoli lövések, cselek)
Avatar
wessel
Jugador del Barça
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2009.05.28. 20:48:50

2011.08.02. 22:46:52

http://barcanoticias.blog.hu/2011/08/02 ... sapat_nyer

Ebből a nyilatkozatból látszik, hogy szerencsére nem az apja hülye stílusára ütött, hanem van egy kis culé vér is ereiben.
Avatar
gordi.
Barça B
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2011.07.28. 13:38:52
Tartózkodási hely: Csongrád,Szeged

2011.08.02. 22:40:40

Lehet nem mond sokat a statisztika, mert ilyen jó százalékot Busquets is tud passzolni, de akár párhuzamot is vonhatunk a két játékos között..
Kezdetben ő se volt ahogy olvasgattam sok ember kedvence mert elvette Tourétól a helyet, illetve voltak régen gyenge meccsei is. De megtanulta a játékot, tud helyezkedni, és 60kilósan a világ egyik legjobb vkp-je..
Pep bízott benne!
Ha most Thiago megkapná ezt a bizalmat, és nem egy félig B csapattal játszunk, hanem komoly tétmeccseket, akkor tavaly is láthattuk, hogy igen is lehet rá számítani, és ez csak jobb lesz!

Tudom, hogy kicsit sarkalatos az összehasonlítás, de remélem átjön mit akarok mondani.

Thiago nagy kincs, kár lenne érte, ha nem kapná meg a bizalmat és lelépne..
Azt amit a papa mondott érthető is..
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.08.02. 22:21:44

menczel írta:
Barcaman1993 írta:
Xavi végig nyomta a szezont, volt amikor sérülten is játszott. Természetes, hogy nem tud mindig A KARMESTER 100%-on játszani. Thiago nagyon jó, de passzjátékban még nagyon sokat kell fejlődnie. Egyébként mikor pl. Xavi nincs olyan nagy formában, akkor (is) kéne őt játszatni.
Mu ellen THiago: 131 passz, 95%-os pontosság. Amikor Xavi [auto_cenzúra] formában van igenis le kell cserélni/nem kell játszatni. Eddig ugye Keitát tudtuk becserélni a helyére, jogos volt h inkább az öreg nyomja akárhogy is, de ez már változott.
A mondandóddal egyetértek, de ez a statisztika semmit nem mond. Én a passzjátékban arra gondolok, hogy gólpasszokat osztogat, vagy olyan kombinációkban van benne, amiből helyzet lesz. Nem pedig az oldalra és a hátra passzokról van most szó... Ebben pedig még messze van a srác.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2011.08.02. 22:04:01

Tény, hogy Mazinho papa nem volt túl diplomatikus, sem pedig túl okos, hogy ilyen hamar elkezdett nyílt kártyákkal játszani - viszont meg lehet érteni!

Ott van előtte elkerülendő rossz példaként Jeffren és Bojan esete - mindettő friss ügy.

Teljesen magától értedődő, hogy nem akarja azt, hogy Thiago is úgy járjon, mint az előbb említett, szintén saját nevelésű játékosok - a húzósabb meccseken az utolsó 3-4 percre becserélve, a Copa del Rey kezdeti szakaszában kezdőcsapat, utána a komolyabb ellenfélnél ott is csak 3-4 perc a végén.
Elég arrogáns stílusban felvázolta a papa, hogy iganis van a fiának tehetsége, amit már észrevettek más nagycsapatok és nem fog évekig a padon ücsörögni - mint Bojan - és várni, hogy ha már végképp nem lesz más választás, akkor kezdő lehessen egy bajnokin, főleg ha jön Fabregas - mert akkor aztán Keita is kiesik a kosárból Pepnél, nem ő lesz az ügyeletes kedvenc.
Sajnálom, hogy nagy esély mutatkozik arra, hogy elveszítjük Thiago-t, de Xavinak még van 3-4 éve, Cesc lesz a cseréje és ő csak Cesc cseréje lehetne...
Nem túl szerencsés időszak ez a fiatal tehetségeinknek, ilyen teljesítmény-kényszer alatt nem fog Pep senkit beépíteni - Fontás helyett is játszott hátul szinte mindenki a végére...
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.08.02. 22:02:48

recrea írta: Akkor másképp mondom, 2-0-ás félidőnél nyugodtan be lehet cserélni a szünetben, akár Xavi, akár Ini helyére. Kupameccsen őt játszatni. Ha Xavi, Ini sérült, vagy nincs formában, szintén őt "erőltetni", nem pedig Keitat vagy Masch-t a középpályán.
A félidőben becserélést adom, csak ugye ismerjük Pepet, legutóbb félidőben akkor cserélt, amikor 5-0ra mentünk az Almeria ellen :?
A kupában szvsz minden meccsen kezdő lesz, ez nem is kérdés
Azt nem tudom elképzelni, hogy ha Xavi, Ini nincs formában, Pep egyáltalán kirakja őket a kezdőből (max Cesc-et rakja be)
recrea írta: A másik, Thiagonak nem Keita helyét kell átvennie, hanem Xaviét vagy Iniét. Meggyőződésem, ha megkapja a bizalmat, akkor 2 szezon múlva kiszorítja Xavit.
Sajnos egyelőre az a szomorú helyzet, hogy még Keita helyét kell átvennie, legalábbis az előző szezon úgy végződött, hogy Keita előtte volt a rangsorban és azt még nem tudjuk, hogy Pep mit döntött a nyáron
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2011.08.02. 21:53:46

sjd írta:Csak ezzel mindig az a probléma, hogy mi a könnyű meccs? Friss feljutó a Camp Nou-ban? (2-0ra kikaptunk tőlük) Levante, Zaragoza ellen is megszenvedtünk otthon.
Ha bejön, akkor senkinek nem lesz egy szava se, de ha egy ilyen könnyű meccsen kikapunk, akkor senki sem mentheti meg Pep-et (főleg, ha esetleg egy-két ponton múlik a bajnokság)
Akkor másképp mondom, 2-0-ás félidőnél nyugodtan be lehet cserélni a szünetben, akár Xavi, akár Ini helyére. Kupameccsen őt játszatni. Ha Xavi, Ini sérült, vagy nincs formában, szintén őt "erőltetni", nem pedig Keitat vagy Masch-t a középpályán.
sjd írta:Mondjuk ezzel a vállalással nem segíti elő a dolgot, Pep pont azért rakja Keitát a kezdőbe, hogy ne kockáztassunk, de egy ilyen 95%os passzolgatással simán elveheti a helyét
Sztem Keitat inkább a védekezés miatt játszatja Pep, ill. azért, mert eddig a két zsugásunknak nem volt alternatívája, most van. A másik, Thiagonak nem Keita helyét kell átvennie, hanem Xaviét vagy Iniét. Meggyőződésem, ha megkapja a bizalmat, akkor 2 szezon múlva kiszorítja Xavit. Én sokat látok ebben a gyerekben, [auto_cenzúra] jól játszik na!
:lol:
Lezárt