Marc Bartra

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány pontra értékeled az idei szezonját?

1
0
0 szavazat
2
1
3%
3
1
3%
4
1
3%
5
9
23%
6
5
13%
7
11
28%
8
8
20%
9
1
3%
10
3
8%
 
Szavazatok száma: 40
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.06. 14:56:59

Szomorú, hogy még a keretbe sem került be ezúttal, viszont reménykedek abban, hogy így talán kezdhet majd a Sevilla elleni bajnokin.

Örülnék, ha gyakrabban játszana a fontosabb, élesebb meccseken is, és nem mindig a Piqué-Mascherano párost részesítené előnyben Tata.

szerk.:
Erxy írta:Mivel Mascherano eltiltott lesz a Sevilla ellen, biztos játszani fog.
Való igaz, erről meg is feledkeztem, köszi. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gareth Tello 2014.02.06. 15:07:34-kor.
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2014.01.15. 18:52:11

Van benne potenciál. Örülök a hosszabbításnak. Ő lesz a jövő, figyeljétek meg! 8)
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.01.15. 18:17:07

szbalint88 írta: Ez tiszta sor, de nyilván azért hosszabbítunk vele, mert a szakmai stáb lát benne valamit, vagyis értékesnek ítélik, és az eddigiek alapján reális esélye van annak, hogy idővel stabil tagja legyen a csapatnak.Ilyenkor érdemesebb lenne a szerződés más pontjaiban engedményeket tenni (pl. fizetés, aláírási pénz...stb.), még akkor is, ha ez adott esetben kisebb ráfizetést jelent.
Érdemesebb lenne, csak nem biztos, hogy sikerül kivitelezni. Bár én abban sem vagyok biztos, hogy Rossellék inkább ráfizetnének, csak hogy semmiképpen ne vigyék el. Ahhoz képest, amennyit idáig letett az asztalra, ez szerintem reális ár, nyilván benne van az is, hogy nem viszi semmire, és az is, hogy meghatározó embere lesz a csapatnak. A potenciál alapján minden ifinek fizethetnénk annyit, mint Messinek.
szbalint88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2009.06.02. 14:03:45

2014.01.15. 18:08:43

sjd írta:
szbalint88 írta:Csak azt nem értem, miért 25M a kivásárlási ár? Szívtunk már egy nagyot Thiago-val, nem értem miért nem tanul ebből a vezetőség. Mondjuk Bartra szerintem erősebben kötődik a klubbhoz mint a brazil-spanyol, de akkor is, az elvi lehetőséget se kéne meghagyni ilyesmire. Ez a 25 millió, főleg ha pl. lehoz egy jó tavaszt, nem is olyan sok egy ilyen tehetséges játékosért.
Nyilván azért ebbe Bartráéknak is van beleszólása, és neki meg az áll érdekében, hogy ha rájön a hiszti, akkor ő is leléphessen olcsón a Bayernbe. Az neki sem jó, hogy ha mondjuk nem játszatják, akkor csak horribilis összegek mellett tud eligazolni.
Ez tiszta sor, de nyilván azért hosszabbítunk vele, mert a szakmai stáb lát benne valamit, vagyis értékesnek ítélik, és az eddigiek alapján reális esélye van annak, hogy idővel stabil tagja legyen a csapatnak.Ilyenkor érdemesebb lenne a szerződés más pontjaiban engedményeket tenni (pl. fizetés, aláírási pénz...stb.), még akkor is, ha ez adott esetben kisebb ráfizetést jelent. Érdemes megnézni a madridiak játékosainak szerződéseit, szinte mindegyiküknek nagyon magas kivásárlási árat szabtak, és most nem Cé kivásárlási árára gondolok, az irreális, de a többieké is nagyon magas, szóval valószínűleg nem lehetetlen egy magasabb kivásárlási árat kialkudni. Jobb ilyen szempontból bebiztosítva lenni szerintem.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2014.01.15. 18:03:56

sjd írta:Nyilván azért ebbe Bartráéknak is van beleszólása, és neki meg az áll érdekében, hogy ha rájön a hiszti, akkor ő is leléphessen olcsón a Bayernbe. Az neki sem jó, hogy ha mondjuk nem játszatják, akkor csak horribilis összegek mellett tud eligazolni.
Én is így gondolom. Azért ne felejtsük el, hogy ezek mindig kétoldalú megállapodások, és a tárgyalások sem azért húzódnak, mert Rossellék nem tudnak dönteni valamiben. Ez a 25 millió a jelen helyzetet nézve mindenkinek megfelelő, nekünk azért, mert Bartra még nem ér ennyit, szóval aligha viszik el egyik pillanatról a másikra (khm.. Thiago), és ha netán mégis elviszik, akkor meg nincs semmi. Plusz Bartrának is, mert ha ilyen ütemben fejlődik, akkor már érni fog ennyit, és esetleg nyávoghat a szerződési kondíciók javítása érdekében, és mellette fenyegetőzhet, hogy ha nem, akkor... Ilyenkor persze emelni fogják a kivásárlási árat is.

Annyi a történet, hogy Bartra szempontjából ez egy egérút, a klub pedig jelenleg nem taksálja 25 millióra, de ennyiért gond nélkül elengednék.

Szerk.: Ja, és erre utal az is, hogy csak 3,5 éves a szerződés, 1,5-2 év múlva kiderül, hogy mi lesz belőle, és úgyis változtatnak a szerződés tartalmán, ha beválik.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.01.15. 17:49:10

szbalint88 írta:Csak azt nem értem, miért 25M a kivásárlási ár? Szívtunk már egy nagyot Thiago-val, nem értem miért nem tanul ebből a vezetőség. Mondjuk Bartra szerintem erősebben kötődik a klubbhoz mint a brazil-spanyol, de akkor is, az elvi lehetőséget se kéne meghagyni ilyesmire. Ez a 25 millió, főleg ha pl. lehoz egy jó tavaszt, nem is olyan sok egy ilyen tehetséges játékosért.
Nyilván azért ebbe Bartráéknak is van beleszólása, és neki meg az áll érdekében, hogy ha rájön a hiszti, akkor ő is leléphessen olcsón a Bayernbe. Az neki sem jó, hogy ha mondjuk nem játszatják, akkor csak horribilis összegek mellett tud eligazolni.
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2014.01.15. 17:37:34

Végre egy jó hír! :)
Szerintem azért a 3év mert még csak idén lendült bele igazán és a vezetőség kivárja,hogy mi sül ki a dologból!Ha nagy király lesz akkor úgy is hamar elé tolnak majd egy másik szerződést és az árát is felnyomják 35-40 misire.
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
szbalint88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2009.06.02. 14:03:45

2014.01.15. 17:22:19

Csak azt nem értem, miért 25M a kivásárlási ár? Szívtunk már egy nagyot Thiago-val, nem értem miért nem tanul ebből a vezetőség. Mondjuk Bartra szerintem erősebben kötődik a klubbhoz mint a brazil-spanyol, de akkor is, az elvi lehetőséget se kéne meghagyni ilyesmire. Ez a 25 millió, főleg ha pl. lehoz egy jó tavaszt, nem is olyan sok egy ilyen tehetséges játékosért.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.01.15. 17:21:41

azért valljuk be, ha valami megagiga spílernek tartanák, nem 3 évet hosszabbítottak volna vele.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.15. 16:57:18

Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.01.15. 16:50:31

A Barcelona hivatalosan bejelentette, hogy megállapodott fiatal labdarúgójával, Marc Bartrával: a középső védő idény végén lejáró szerződését 2017. június 30-ig meghosszabbították. =D>
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.05. 18:18:45

messideco írta:Remélem nem súlyos a sérülése :( Már válogatottközelbe is kerülhet :D

Majd egy gifet megnéznék az indításáról Montoyanak a 70. perc táján :)
Unofficial: Bartra has no muscle injury, he had cramps and left the pitch out of precaution [ser]

Majd igyekszem, hátha találok valamit. :D
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.01.05. 18:07:41

Remélem nem súlyos a sérülése :( Már válogatottközelbe is kerülhet :D

Majd egy gifet megnéznék az indításáról Montoyanak a 70. perc táján :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
gianni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2006.12.17. 08:38:23
Tartózkodási hely: itt állunk a stadionba,mert ellopták a székeket

2013.12.15. 08:40:08

Ugyan a gólt mellőle fejelték(egy-egy ilyen benne van)mégis tetszett ahogy játszott,főleg az előretörései!!!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7466
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.05. 16:12:06

+1
Igazából jöhet ide David Luiz aki egy kiváló védő és sokat erősödnénk vele, viszont ő sem egy vezéregyéniség, ami nagyon kellene. Mondjuk Terry vagy Thiago Silva mellett nem is kellett, hogy az legyen, ennek ellenére nem olyan típus. Inkább Piquéhez lehetne hasonlítani mentalitásban. Nagyon hiányzik egy olyan emberke oda mint Puyol vagy anno Marquez volt.
Ezt én leginkább Bartraban érzem jelenleg. Persze nem most és nem a közeljövőben lehet, de hosszabb távon simán benne van. Idáig szinte hiba nélkül, higgadt megoldásokkal hozta le a meccseit, előbb utóbb jönnek majd a kisebb-nagyobb hibák is, ez törvényszerű, de magabiztosságban bőven a többi hátvédünk fölött áll. Ez a szerződéshosszabbítás pedig biztos növelni fogja az önbizalmát, érzi, hogy kell a csapatnak és ez kihathat pozitívan a teljesítményére.
Forca Barca!!!!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.12.05. 12:56:43

Na, ennek örülök.

Érződik benne a profizmus, nagy intelligencia jellemző rá, hidegvérű. Szerintem mellé, és nem helyette kellene keresni valakit :?
"And my heart will leave you never."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.12.05. 12:40:08

itt a mindeki által követelt thiago silvának, vagy hummelsnek sincs normalis kezdősebessége...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2013.12.05. 13:21:54-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.12.05. 11:59:41

én is a kissé visszafogottabb véleményekkel értek egyet. Bartra: ha többet játszik, többet fog fejlődni, de hibázni is! ami az adottságait illeti inkább Pique-hez hasonlítható, de még messze nincs kész! pl. a kezdő sebessége( csakúgy mint Piquenek nem elegendő) de nyilván fejlődhet....szerintem Tata ügyesen - óvatosan - építi be és ez a srácnak is jót tesz.
Sanchez: ne kiabáljuk el....! jobb lett, de még messze a jó(stabil gólerős) támadótól.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3985
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.12.05. 11:01:26

Végre valami jó hír Bartra szerződésével kapcsolatban. Remélem hamar aláírja a szerződését. El lehetne kezdeni rendszeres játék lehetőséget adni neki. Ebben a korban bőven bírnia kell a szerda-szombat ritmust. Nekem személy szerint elegem van a Piqué-Mascherano tengelyből, Bartrát akarom látni állandó kezdőként, mert övé a jövő egyrészt, másrészt az utóbbi időben tanúsított érett játéka alapján is jobban megérdemli a rendszeres lehetőséget, mint a másik két említett emberke.

Bartra bőven lehet vezéregyéniség a védelemben, Piqué mesternek már sansza nincs rá.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.11.26. 21:42:02

Gareth Tello írta:No Bartra, no party. (?)
Nem is értem,miért nem játszik,egyedül többet ér a másik háromnál,sajnos.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.26. 21:34:55

No Bartra, no party. (?)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7466
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.26. 16:49:12

zola8787 írta:
noname írta: Erre jött Martino. Sztem a világ egyik legjobb pszichiátere. Bartra azonnal megváltozott.

UI: Sanchez is megkapta a maga önbizalomlöketét. Tavaly minden "eltesze-toszá-zott", idén rájött h lehet egyből is lőni.
Nem igazán hiszek a pszichológiában, mint tudományágban. Régebben voltam pszichológusnál (nem voltam gyilkos, se semmi :D), a tipikus sablonos szövegeket nyomta nekem, csak szépen szakszavakkal.
Bartra 1 évvel idősebb lett, önbizalma lett, hogy kapja a lehetőségeket.
Alexisnál meg annyi különbséget látok, hogy belövi a ziccereit, ez nem pszichológia. Szerintem.
Örülök én is Bartrának, de azért várjunk vele még 1-2 fontos rangadóig, ha azokon is szenzációs lesz, akkor elismerem, hogy már nyaldoshatja Varane lábujjait. :lol:
Szerintem kicsit félreértetted amire noname célzott. Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy lefektette Tata a kanapéra és a gyerekkori traumáit kezdte boncolgatni. Nagyon sokat számít egy edző mentalitása, játékosokhoz való hozzáállása, a velük való kommunikáció. Tata úgy látszik ebben nagyon jó. Nem változik a játéka ennyit egy embernek azért mert már nem 21 hanem 22 éves. Az is sokat számíthatott neki szerintem, hogy a vak és gyengénlátó is észrevette, a védelmünkbe kell egy ember. A két kiszemelt közül egyiket se tudtuk elhozni az edzőnek nem egy közepes játékos kellett, hanem azt mondta megoldja Bartraval és úgy tűnik igaza lett. Ez is nagy lökést jelenthetett a srácnak. És látszik, hogy meccsről meccsre fejlődik, egyre többet vállal és mindezt sikeresen, s lám már a felnőtt válogatottban is bemutatkozott.
Annak pedig, hogy Alexis belövi a ziccereit csak köszönhető valaminek. Nem lett "jobb" játékos, a képességei ugyanúgy megvoltak tavaly is, csak sütött róla az önbizalomhiány, olyan görcsös volt hogy rossz volt nézni. Most sokkal nagyobb kedvvel játszik, felszabadultabb, bátrabb. Nem hiszem hogy tavaly be merte volna vállalni azt az emelést, amivel Lopezt megszívatta. de ez már kicsit off.
Forca Barca!!!!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.11.26. 16:32:19

noname írta: Erre jött Martino. Sztem a világ egyik legjobb pszichiátere. Bartra azonnal megváltozott.

UI: Sanchez is megkapta a maga önbizalomlöketét. Tavaly minden "eltesze-toszá-zott", idén rájött h lehet egyből is lőni.
Nem igazán hiszek a pszichológiában, mint tudományágban. Régebben voltam pszichológusnál (nem voltam gyilkos, se semmi :D), a tipikus sablonos szövegeket nyomta nekem, csak szépen szakszavakkal.
Bartra 1 évvel idősebb lett, önbizalma lett, hogy kapja a lehetőségeket.
Alexisnál meg annyi különbséget látok, hogy belövi a ziccereit, ez nem pszichológia. Szerintem.
Örülök én is Bartrának, de azért várjunk vele még 1-2 fontos rangadóig, ha azokon is szenzációs lesz, akkor elismerem, hogy már nyaldoshatja Varane lábujjait. :lol:
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2013.11.26. 15:44:19

Megérdemli h hosszabban beszéljek róla.
Tavaly nem volt túl jó éve. Játszott azért jó párat és amit észrevettem, az az volt h nagyon töketlen. Nem az a fajta töketlen volt, mint Caceres, akibe hatalmas tehetség szorult, csak mindig frászt kapott ha nála a labda, Bartrának már baja volt. Amikor játszott és gólt kaptunk, szinte mindig azt láttam h ő teljesen máshol van, mindig távol az akcitól. Ha lekontráztak és gól lett, ő volt az, aki 3 mp késéssel ért vissza, ha szögletből lett gól, Bartra volt az, aki a senki földjén fogta a csatár árnyékát. Ha oda kellett lépni szorult helyzetben, inkább egy szögletet hozott össze, mintsem akár a legminimálisabb kockázatot is vállalta volna. Pályán volt, nem hibázott, de amikor a leginkább kellett volna a határozottság, akkor inkább távol maradt. Voltak már ilyen játékosaink bőven. (Dos Santos az aki azért nem lesz soha komoly tényező, mert ha lehet, mindig a biztonságra hajtott-idén erre gyógyír lehetett volna Tata éppen ezért nagy kár a sérüléséért).
Sajnos ezt ritkán képesek a játékosok levetkőzni magukról. A legtöbb esetben ez a "félsz", ez a biztonsági játék addig megmarad, amíg el nem kerülnek egy olyan csapathoz, ahol nem szidja le őket minden hibáért 100millió szurkoló. Az az igazság, hogy kezdtem tavaly temetni Bartr-t emiatt: még egy játékos, aki sose lesz nagy játékos, nem a tehetsége, hanem a mentalitása okán. Ugyebár Pique is, amikor idejött, azonnal látszott a határozottsága. Első perctől kezdve be mert lépni döntően, megindult aggresszívan...

Erre jött Martino. Sztem a világ egyik legjobb pszichiátere. Bartra azonnal megváltozott. Határozott belépők mindig ott volt a tűzközelben állandóan keserítette az ellenfelek életét már a legelső alkalmakkor, amikor játszott. Ez pedig csak javult idővel. Imádom, amikor Pique egyedül beindul az ellen kapuja felé, mint a tank. Régebben imádtam amikor Puyolnak elgurult a gyógyszere és mint a gyorsvonat ment támadni, most pedig öröm nézni, amikor Bartra beindul, 2-3-4 embert kicselez és helyzeteket hoz össze. Ez hiányzott belőle tavaly. Egy akkora raklap önbizalom, ami alig fér el az öltözőbe. Csak rá kell nézni: süt róla a magabiztosság. Tudja, mi a dolga és tudja, hogy meg is tudja csinálni, nem pedig attól retteg hogy mi lesz, ha mégsem sikerül.
Az csak a hab a tortán h átkozottul tehetséges, Pique is megbízható, jó védő(tudom h sokan ellent mondanának, de ő még mindig bőven a top5-ben van), de Bartra talán még tehetségesebb: gyorsaságban és intelligenciában biztos fényévekkel Pique előtt van. Velük erősebb védőpárosunk lehet, mint a csúcsformában játszó Puyol-Marquez páros óta bármikor.

UI: Sanchez is megkapta a maga önbizalomlöketét. Tavaly minden "eltesze-toszá-zott", idén rájött h lehet egyből is lőni.
A Fifa egy szégyen
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.11.24. 12:43:21

Bartra better than Piqué :
https://www.youtube.com/watch?v=wOcBgyRSpDo#t=190" target="_blank
Lezárt