Alexis Sánchez

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.06.24. 13:22:26

barca0000 írta:
Sanama írta:Teljesen lényegtelen a válogatott teljesítményét nézni, és az alapján dönteni. Soha a büdös életben nem fog olyan szerepet betölteni a Barcában, így marad a szenvedés neki itt.
szerintem
ÉN is így látom de bennem felmerül a kérdés hogy ha jönne akár Suarez akár Reus vagy akárki ö nem szenvedne e ugyanúgy mint Alexis mert nem mondanám hogy sokkal rosszabb lenne az előbb írt embereknél vagyis a válogatottak alapján biztos nem rosszabb
Ha pozíciós játékot játszunk majd jövőre is akkor jöhet ide bármelyik túlhypeolt szélső csak szenvedni fog. Mert nincs területe, mert a vonal mellé kiszorítva játszik és mert a pozíciós játékból fakadóan 2 védővel találja szemben magát. Ilyen feltételek mellett nincs olyan szélső aki villogni tudna.
De ha Xavi jövőre már nem lesz itt akkor a pozíciós játék is eltűnik, mert annak alapfeltétele Xavi. Ha ő nem lesz akkor "piszkosabb", csapkodóbb lesz a játékunk, de a támadóinknak több területe marad kiélni magukat.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21292
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.06.23. 21:47:10

barca0000 írta:
Sanama írta:Teljesen lényegtelen a válogatott teljesítményét nézni, és az alapján dönteni. Soha a büdös életben nem fog olyan szerepet betölteni a Barcában, így marad a szenvedés neki itt.
szerintem
ÉN is így látom de bennem felmerül a kérdés hogy ha jönne akár Suarez akár Reus vagy akárki ö nem szenvedne e ugyanúgy mint Alexis mert nem mondanám hogy sokkal rosszabb lenne az előbb írt embereknél vagyis a válogatottak alapján biztos nem rosszabb
Igen, Ibra, Villa, és Neymar sem tudott úgy teljesiteni itt, mint a válogatottban vagy előző csapataikban. De abban bízom, hogy jövőre kicsit decentralizáltabb lesz a támadójátékunk, nem csupán Messire építünk, és akkor Neymar és AS is kicsit jobban kibontakozhat.
barca0000
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:32:46

2014.06.23. 21:21:56

Sanama írta:Teljesen lényegtelen a válogatott teljesítményét nézni, és az alapján dönteni. Soha a büdös életben nem fog olyan szerepet betölteni a Barcában, így marad a szenvedés neki itt.
szerintem
ÉN is így látom de bennem felmerül a kérdés hogy ha jönne akár Suarez akár Reus vagy akárki ö nem szenvedne e ugyanúgy mint Alexis mert nem mondanám hogy sokkal rosszabb lenne az előbb írt embereknél vagyis a válogatottak alapján biztos nem rosszabb
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.06.23. 21:08:32

Teljesen lényegtelen a válogatott teljesítményét nézni, és az alapján dönteni. Soha a büdös életben nem fog olyan szerepet betölteni a Barcában, így marad a szenvedés neki itt.
szerintem
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.06.23. 20:51:06

Ezt a palit nagyon de nagyon kár lenne elengedni. Abban az egyetlen esetben engedném el, ha Suárez jönne. És ha választani kellene JELEN PILLANATBAN, hogy ő menjen vagy Messi, ... én Messit küldeném! Sánchez is hátrébb játszott ma is a szokottnál, de mégsem sétálta végig a meccset, ahogy Neymar sem szokta. Ilyen szélsők kellenek a szélekre, ha középcsatárt akarunk.
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.06.23. 20:27:28

Itt van a VB-teljesítménye a sok károgónak. Klasszis megoldások, 1vs1 szituációkban megverte rendre az ellenfelét. Sajnos a Barcában elcseszték a szerepkörét, mert Messi az akinek kedvezni kell, holott az argentin teljesítménye hagy kívánni valót maga után. Alexis Sanchezre annyira szüksége van a Barcelonának, mint egy falat kenyérre. Ez az igazság. Talán azon kéne változtatni, hogy ne Messi legyen az aki megmondja hogy ki hol, és hogyan játszon a csapatban. És igenis tegyék le a kispadra, ha derogálna neki szaladni is a labda után.
zsovagi
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2006.03.23. 18:16:56

2014.06.19. 08:35:09

Úgy látom senki nem írt róla eddig, de szerintem a tegnapi játékát is hatalmas dicséret illeti.
Nem csak mindenhol feltűnt a pályán, ahol kellett (bal támadó, jobb támadó, jobb hátvéd, stb.), de az első gól előtt ő szerzett labdát, és adta a zseniálist passzt a 16-oson belülre.
Sajnos most a gól ill. gólpassz elmaradt, de csak így tovább.
Remélem LE ragaszkodni fog hozzá...
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.14. 19:38:12

roby122 írta:
Komiszka írta:...
...
Komiszka szerintem Alexis szemszögéből írta a dolgokat, nekünk tényleg hiba lenne szerintem is elengedni, de ő 90%, hogy jobban járna azzal ha máshol folytatná. Simán van olyan jó játékos, hogy mondjuk a Juva támadójátékát szinte teljesen ráépítsék, nálunk viszont még másodhegedűs se lehet Neymar és Messi mögött, csak "harmadhegedűs".( :D )

Persze úgy is látványosan javulhatna a teljesítménye, ha tényleg több szabadságot kapna - ő is és Neymar is -, és kicsit inkább hajazna a támadósor a Dinho-Eto'o-Messi trió játékára - abban a kb fél szezonban, amikor 05/06-ban hárman játszottak.. Magyarul ha hagynánk mindhárom játékos egyéniségét érvényesülni, és nem ennyire Messi lenne a középpontban a többiek kárára. Csak ehhez az is kéne, hogy Messi jobban hajazzon Dinhora "felfogásban", de ezt már láthattuk hogy nem egészen így van sajnos.. Úgyhogy LE nagy feladat elé kerül jövőre, kíváncsi vagyok mit hoz ki a dologból.

Na de összefoglalva, szerintem Alexis akkor tudná a maxot kihozni magából, ha másik csapatban folytatná. Ha marad - amit nagyon remélek -, akkor némileg kötetlenebb poszttal jövőre egy sokkal jobb Sánchezt láthatnánk mint idén, de itt sosem fog úgy játszani, mint a válogatottban. A kérdés, hogy ő megelégszik-e ennyivel azért, hogy a Barcában játszhasson, vagy inkább elmegy máshova, ahol ő lehet az első számú támadó..
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2014.06.14. 19:04:58

Komiszka írta:Lassan kezdem úgy gondolni, hogy el kéne engedni. Szeretem a játékát, de nálunk nem fog sose érvényesülni, ennél ő sokkal többre vihetné. Nem szeretném azt látni, hogy itt kiegészítő szerepbe kényszerül holmi Pedrók miatt, miközben a csapat legjobbja is lehetne, akár a Juvéban, akár máshol. Többre hivatott ennél.
Hiba lenne elengedni. LE és a vezetőség biztos nézi a meccseket , és látják ők is , hogy mi a szitu , ha ugyanezeket mi is észrevesszük akkor ők is. LE tudja azt , hogy mik voltak tavaly a hibák , és tudja , hogy a játékosok hogy teljesítettek eddig. Biztosan orvosolni fogja ezt a problémát , mert azt nem lehet , hogy egy Pedro kitol egy Alexist , vagy egy Neymar be legyen szorítva a bal oldalra.
Neymar is a válogatottban többre képes , mint a Barcában , mert sajnos helyhez van kötve ugyanez van Alexisnél is. Ha LE nem veszi észre a problémát és Messit továbbra is középen hagyja és mág ráadásul Pedrot játszatja Alexis helyett , mert ő a " spanyol sajátnevelés " akkor taps! Sokat továbbra sem kell várni.
Komiszka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2007.11.29. 16:49:09
Tartózkodási hely: Győr

2014.06.14. 17:37:08

Lassan kezdem úgy gondolni, hogy el kéne engedni. Szeretem a játékát, de nálunk nem fog sose érvényesülni, ennél ő sokkal többre vihetné. Nem szeretném azt látni, hogy itt kiegészítő szerepbe kényszerül holmi Pedrók miatt, miközben a csapat legjobbja is lehetne, akár a Juvéban, akár máshol. Többre hivatott ennél.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.06.14. 17:08:48

etooka9 írta:Tegnap a meccset nezve egyszeruen azt vettem eszre, hogy teljesen mas ez a jatekos, mint ahogy a Barcaban megszokhattuk. Oriasi szabadsagot kap, volt amikor a sajat tizenhatosa elott volt, de volt, hogy a kezdokorben. Sokkal szabadabban tud mozogni es ezaltal jobban is tudja kamatoztatni a tudasat es gyorsasagat.

OFF: Csak nalunk eleg nehez ezt a szabadabb jatekot engedelyezni neki Messi mellett es mint kiderult Neymarnak sem tesz jot, ha bevan szoritva a vonal melle. Remelem LE kitalal valamit erre. :oops:
Igen, sajna mi nem tudjuk teljesen kihasználni, mert nem játszhat szabadon mind a 3 csatárunk. Messit visszavinném vkp-ra, ha odatenné magát nem futná le senki + ügyes is a labdával, addig meg a 2 csatár szabadon mozoghatna :lol:
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2014.06.14. 17:02:43

Tegnap a meccset nezve egyszeruen azt vettem eszre, hogy teljesen mas ez a jatekos, mint ahogy a Barcaban megszokhattuk. Oriasi szabadsagot kap, volt amikor a sajat tizenhatosa elott volt, de volt, hogy a kezdokorben. Sokkal szabadabban tud mozogni es ezaltal jobban is tudja kamatoztatni a tudasat es gyorsasagat.

OFF: Csak nalunk eleg nehez ezt a szabadabb jatekot engedelyezni neki Messi mellett es mint kiderult Neymarnak sem tesz jot, ha bevan szoritva a vonal melle. Remelem LE kitalal valamit erre. :oops:
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.06.14. 15:09:01

A Chile-Ausztrália mérkőzésen ő lett a meccs embere.
Andreas31
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2011.11.30. 00:51:53

2014.06.12. 03:16:20

Nem elég hogy továbbra is két tüdővel hajt a srác minden meccsen, de az elmúlt idényben rendesen ki is vette a részét a góllövésben és a gólpasszok terén is..Nagy hiba lenne nem megtartani Alexis-t .. Ez egy jó kis összefoglaló : https://www.youtube.com/watch?v=RnqJO4ClEeA" target="_blank
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2014.06.11. 19:35:33

Subinho írta:
Sanama írta:
Subinho írta: A másik meg, hogy nem cserélték a pozíciókat régen? :shock: Nos a Ronaldinho-Eto'o-Messi hármasnál ez szinte folyamatosan ment, nem volt az, mint most, hogy "nem hagyhatod el a vonalat"! ...
...De ez a folyamatos cserélgetés nekem akkoriból sem nagyon rémlik, de lehet igazad van.
Viszont én nem is Ronaldinhoékra írtam, hogy nem volt cserélgetés, hanem Henry-Eto'o-Messi hármasra.
Igen, a "Henry-s" korszakban valóban nem volt ez és korábban sem állandóan...
Meg tudom erősíteni Subinhot, gyakran cserélgették a pozíciókat meccs közben, de főleg Henry idején. Messi valóban nem nagyon keveredett a bal oldalra, a többiek ellenben voltak mindenhol, többek között Henry is sokat volt középen is, persze nem ott kezdett, de meccs közben sokszor cserélt Eto'oval.
Dinho-Eto'o-Messi meg alapértelmezésben nem is nagyon volt, mert 06-07-ben még Giuly is sokat játszott, ill. Eto'o csak 19 bajnokit játszott, 07-08-ban meg ő is és Dinho is csak 17-et.

Na de ami a lényeg, h én is alkalmasnak tartanám Alexist egy folyamatos, pozíciócserélgetős játékra, mint ahogy úgy tűnt, Neymar sem mozog idegenül középen. Szóval szép kombinációkat lehetne összehozni.
De ha eladjuk, azt is megérteném, de 40 alatt szóba se kellene állni senkivel.
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2014.06.11. 17:40:58

Sanama írta:
Subinho írta:Neymar és Alexis is sokkal többet lép be a válogatottban beljebb a vonaltól, ez a kulcs.
A másik meg, hogy nem cserélték a pozíciókat régen? :shock: Nos a Ronaldinho-Eto'o-Messi hármasnál ez szinte folyamatosan ment, nem volt az, mint most, hogy "nem hagyhatod el a vonalat"! Sokszor volt pl. hogy R10 befelé cselezett, Eto'o meg kilépett bal szélre megnyitni a területet... A cserélgetést itt adott meccs közben gondolta a kolléga... :wink: Ezt most is elnézném, mert mindkét szélsőnk többet lőtt kapura, amikor Messi nem volt a pályán és így többet beljebb léptek. Most is csak ennyi kéne és néha ha pl. Alexis viszi befelé, Messi kimegy szélre futni kicsit... De ezt sajnos úgysem fogja.... ezért egyszerűen nem tudnak beljebb lépni Neymar és Alexis...
Ezzel félig egyetértek. Az R10 időkben volt rendes széljátékunk, viszont ez a cserélgetés szerintem nem ezt jelenti, amit írtál.
Azért nem mindegy, hogy a vonalat nem hagyhatod el, vagy az oldaladat(bal,közép,jobb).Mert az, hogy valaki a vonaltól 10 méterrel eljön, attól még nem lesz helycsere. Szóval azért azt különítsük el szerintem, hogy a 2 szélső beljebb játszik, meg azt, hogy folyamatosan cserélgetik a helyeket elől. Mert pl. Messit én nem tudom az elmúlt 5-6 évben mikor láttam pl. bal oldalt, maximum amikor a cseleket úgy húzta meg, hogy már kiszorították balra.
Ronaldinho gyakran feltűnt kb. bárhol, mert majdnem teljesen szabad pozíciója volt. De ez a folyamatos cserélgetés nekem akkoriból sem nagyon rémlik, de lehet igazad van.
Viszont én nem is Ronaldinhoékra írtam, hogy nem volt cserélgetés, hanem Henry-Eto'o-Messi hármasra.

Ilyet azért most is látsz néha, hogy ha Messi befele cselez jobbról, akkor valaki kilép.
Bár lehet másképp értelmezzük a helycsere dolgot. Nálam az lenne helycsere, ha pl. mindhárom csatárt látom mindkét szélen és középen is, és nem csak területnyitási okból, hanem egyértelműen tudatos "ott tartózkodás" miatt.
Igen, a "Henry-s" korszakban valóban nem volt ez és korábban sem állandóan, asszem az Udine, és/vagy a Werder ellen emlékszem erre... ha jól emlékszem... A csere alatt azt gondoltam, hogy meccs közben többször néhány percre megcserélték a helyeket és ezzel bolondították a védőket. pl. R10 becselezett középre, Eto'o szélre ment a helyére és pár percig így maradt, utána visszacsere, vagy épp Messi mozgott középre és Eto'o már a másik szélen futkározott egy kis ideig. Nem volt ennyire fix pozíciója mindenkinek. Ugyanez volt Deco esetében is, aki tk. szabadon mozgott a középpályán, vagy pl. Marquez kilépett a védelemből és Edmilson belépett a helyére... Alexis ha megkapná a lehetőséget, hogy kicsit szabadabban játszon, sokkal jobb lehetne!
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.06.11. 16:47:05

Őszintén szólva, nagyon bírom a srácot, (habár a kezdőben nem szeretem látni), de ezt a lehetőséget nem kéne kihagynia szerintem. Egy újjáépülő nagy csapat vezérének szánják, és szerintem az angol foci jobban is feküdne neki. A MU szerintem jó kezekben 2-3 év alatt visszatér az elitbe, nem járna rosszul....
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.06.11. 15:31:41

Mundo a Guardianra hivatkozik

Alexis szerepel Van Gaal listáján. Elméletileg 25 millió eurós ajánlatot készül tenni a Manchesteri klub.

Minden tiszteletem a srácé, és nincs kifogásom az ellen hogy itt marad, de ilyen fiatalon egy újjá épülő MU-ba én simán elmennék a helyébe. Kétségtelenül kezdőként számítanának rá, és a csapata is csak átmenetileg sikertelen.

Mondjuk a 25 millió elég kevés...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.06.09. 11:34:45

Subinho írta:Neymar és Alexis is sokkal többet lép be a válogatottban beljebb a vonaltól, ez a kulcs.
A másik meg, hogy nem cserélték a pozíciókat régen? :shock: Nos a Ronaldinho-Eto'o-Messi hármasnál ez szinte folyamatosan ment, nem volt az, mint most, hogy "nem hagyhatod el a vonalat"! Sokszor volt pl. hogy R10 befelé cselezett, Eto'o meg kilépett bal szélre megnyitni a területet... A cserélgetést itt adott meccs közben gondolta a kolléga... :wink: Ezt most is elnézném, mert mindkét szélsőnk többet lőtt kapura, amikor Messi nem volt a pályán és így többet beljebb léptek. Most is csak ennyi kéne és néha ha pl. Alexis viszi befelé, Messi kimegy szélre futni kicsit... De ezt sajnos úgysem fogja.... ezért egyszerűen nem tudnak beljebb lépni Neymar és Alexis...
Ezzel félig egyetértek. Az R10 időkben volt rendes széljátékunk, viszont ez a cserélgetés szerintem nem ezt jelenti, amit írtál.
Azért nem mindegy, hogy a vonalat nem hagyhatod el, vagy az oldaladat(bal,közép,jobb).Mert az, hogy valaki a vonaltól 10 méterrel eljön, attól még nem lesz helycsere. Szóval azért azt különítsük el szerintem, hogy a 2 szélső beljebb játszik, meg azt, hogy folyamatosan cserélgetik a helyeket elől. Mert pl. Messit én nem tudom az elmúlt 5-6 évben mikor láttam pl. bal oldalt, maximum amikor a cseleket úgy húzta meg, hogy már kiszorították balra.
Ronaldinho gyakran feltűnt kb. bárhol, mert majdnem teljesen szabad pozíciója volt. De ez a folyamatos cserélgetés nekem akkoriból sem nagyon rémlik, de lehet igazad van.
Viszont én nem is Ronaldinhoékra írtam, hogy nem volt cserélgetés, hanem Henry-Eto'o-Messi hármasra.

Ilyet azért most is látsz néha, hogy ha Messi befele cselez jobbról, akkor valaki kilép.
Bár lehet másképp értelmezzük a helycsere dolgot. Nálam az lenne helycsere, ha pl. mindhárom csatárt látom mindkét szélen és középen is, és nem csak területnyitási okból, hanem egyértelműen tudatos "ott tartózkodás" miatt.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2014.06.09. 10:59:57

Neymar és Alexis is sokkal többet lép be a válogatottban beljebb a vonaltól, ez a kulcs.
A másik meg, hogy nem cserélték a pozíciókat régen? :shock: Nos a Ronaldinho-Eto'o-Messi hármasnál ez szinte folyamatosan ment, nem volt az, mint most, hogy "nem hagyhatod el a vonalat"! Sokszor volt pl. hogy R10 befelé cselezett, Eto'o meg kilépett bal szélre megnyitni a területet... A cserélgetést itt adott meccs közben gondolta a kolléga... :wink: Ezt most is elnézném, mert mindkét szélsőnk többet lőtt kapura, amikor Messi nem volt a pályán és így többet beljebb léptek. Most is csak ennyi kéne és néha ha pl. Alexis viszi befelé, Messi kimegy szélre futni kicsit... De ezt sajnos úgysem fogja.... ezért egyszerűen nem tudnak beljebb lépni Neymar és Alexis...
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.06.09. 10:22:39

Nézd meg a hőtérképet, és nézd meg, hogy melyik esetben játszik jobban.
Neymarra meg nem azt mondtam, hogy nem szélső, hanem, hogy nem igazán ficánkol ott, ennyire a vonal mellett, és kevés szabadsággal, területtel.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.06.09. 08:06:11

Sanama írta: Ezt nem értem. Erre mikor volt példa, hogy ők olyan nagyon cserélgették a pozíciójukat?
Henry volt a baloson, Eto'o középen, Messi jobboson. Maximum néha, keveredés után Eto'o kijött jobbra, de más cserélgetés nem volt.
Emlékszem akkor Henry-val kapcsolatban volt ugyanez, hogy miért kell a vonal mellett játszania, mikor ő középcsatár. Aztán volt, hogy egy darabig Iniesta játszott a helyén.
Az azt követő évben meg Henry helyett jött Pedro a jobbosra, Ibra balra, Messi középre. Tavasszal meg Ibra helyett gyakran Bojan jött, akinél újra el lett mondva, hogy miért kell szélen játszania, mikor középcsatár.

Ez a szélső kérdés kb. azóta probléma, hogy Ronaldinho elment. Azóta a bal oldalra nincs megfelelő szélső, folyamatosan "vész" megoldások vannak, igazi középcsatárokat pakolunk ki oda. Henry,Ibra,Bojan,Villa. És most látjuk, hogy Neymar sem tud ott élni igazán.
A jobb szélső problémája meg megint azóta van, hogy Messi középre került. Ott is játszott anno még Bojan, aztán jött Pedro, aki szerintem ott jól nyomta. Most meg egy középcsatárnak mondható játékost erőltetünk ott.
Szélsők nélkül meg nehéz eredményesen ilyet játszani, szerintem.
Azért azt kicsit erősnek érzem, hogy Neymar és Alexis sem szélsők. #-o Neymar világ életében, a Santosban, a válogatottban és nálunk is szélsőt játszott (játszik). Mindenhol jól játszott, ahogy itt is nagyon jó volt. Nyilván a szezon végi töketlenkedéseit a kapu előtt nem lehet idevenni, de ég és föld volt a különbség a játékunkban, amikor a pályán volt és amikor nem. Alexis ugyanez. Minden csapatában szélsőt játszott, ahogy itt is. Idén pedig végre egy jó szezont sikerült futnia. Itt sztem a nagyobb bajok ott vannak, hogy úgy össze van sűrűsödve a pálya az ellenfél kapuja előtt, hogy a támadóhármasunknak egyszerűen nincs helye kibontakozni. Játékfelfogást kéne váltani és sokkal könnyebben menne minden. Ezt a tologatós lötyögést már mindenki fejből fújja, ezen kéne vmit változtatni. Ha ez nem változik, akkor játszhat itt Ronaldo a szélen, Ibra középen, akkor sem leszünk előrébb...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.06.08. 15:59:51

Ha úgy cserélgetnék a helyeiket, mint a Messi-Eto'o-Henry hármas, más lenne a leányzó fekvése.
Ezt nem értem. Erre mikor volt példa, hogy ők olyan nagyon cserélgették a pozíciójukat?
Henry volt a baloson, Eto'o középen, Messi jobboson. Maximum néha, keveredés után Eto'o kijött jobbra, de más cserélgetés nem volt.
Emlékszem akkor Henry-val kapcsolatban volt ugyanez, hogy miért kell a vonal mellett játszania, mikor ő középcsatár. Aztán volt, hogy egy darabig Iniesta játszott a helyén.
Az azt követő évben meg Henry helyett jött Pedro a jobbosra, Ibra balra, Messi középre. Tavasszal meg Ibra helyett gyakran Bojan jött, akinél újra el lett mondva, hogy miért kell szélen játszania, mikor középcsatár.

Ez a szélső kérdés kb. azóta probléma, hogy Ronaldinho elment. Azóta a bal oldalra nincs megfelelő szélső, folyamatosan "vész" megoldások vannak, igazi középcsatárokat pakolunk ki oda. Henry,Ibra,Bojan,Villa. És most látjuk, hogy Neymar sem tud ott élni igazán.
A jobb szélső problémája meg megint azóta van, hogy Messi középre került. Ott is játszott anno még Bojan, aztán jött Pedro, aki szerintem ott jól nyomta. Most meg egy középcsatárnak mondható játékost erőltetünk ott.
Szélsők nélkül meg nehéz eredményesen ilyet játszani, szerintem. Nem hiába van minden támadás középen erőltetve, szélről meg max jön 1-2 Dani Alves beadás a holdra.

Egy szó mint száz, szerintem a Ronaldinho-Guily páros óta nem játszott 2 normális, szélső játékos a széleken itt egyszerre.(Vagy még a Dinho-Messit mondhatnánk, de sokat nem játszottak együtt)

A 08/09es évben értelmes széljáték is csak a jobboson volt, amikor Messi-Alves futkároztak ott, azóta semmi.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.06.08. 15:38:40

Az azért látszik, hogy bár a válogatottban megfordul középen és a baloldalon is, a vörös sávot nézve pár méterrel mintha előrébb lenne a Barcelonában. Mivel Messi középen van, ott nem tudna AS-sel egyszerre érvényesülni, míg a válogatottban nincs Messi-szintű játékos, ezért van neki ott több szerepe. Szerintem nem rossz az FCB-ben sem, főleg idén volt jó szezonja.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.06.08. 15:26:31

Gareth Tello írta:Hőtérkép, Barcelona & chilei válogatott.
Kép
Beszédes, még, hogy nem vonal szélsőkkel játszunk.

Kicsit off, de szerintem pont ezért nem működik a támadójátékunk annyira, mint régen, mert nincs mozgás a 3 támadónk között. Ha úgy cserélgetnék a helyeiket, mint a Messi-Eto'o-Henry hármas, más lenne a leányzó fekvése.
Lezárt