FC Barcelona 14/15

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány trófeát nyerünk az új szezonban?

1
69
34%
2
42
21%
3
60
30%
Egyet sem
32
16%
 
Szavazatok száma: 203
Avatar
HungaroBarca
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2015.06.24. 16:45:45

2015.08.01. 22:06:17

Ha bele gondolunk úgy lenne fer Bravoval hogy most ő védjen a Bl-ben hisz tőle tavaly elvették a Bl aranyat úgy hogy ő ebben a csapatban végig dolgozta a bajnokságot ,mégis mondván, hogy ő nem védett a Bl-ben csak úgy elvették tőle az érmet ,pedig azok közül akik a Bl-ben nem játszottak vagy ugye egyáltalán nem léptek pályára a Barcában azok közül ő nagyon rászolgált :? :? :? Akkor ugye hozzá csapjuk a Copa del reyt és kész Bravo teljes idény terve. Innentől rajta múlna hogy nyer-e BL-t.Így tehát marad Stegennek a bajnokság amiben valljuk be tényleg kell a rutin , amit most meg is szerezhetne. Én Ter Stegen párti vagyok de nem mennék bele hogy melyikük a jobb , mert egyrészt erről már beszéltem Stegen javára
másrészt ,MINDKETTEN (bárki bármit mond) SZÁMOMRA KLASSZISOK. Valdes távozásakor reménykedtem abban , hogy lesz legalább egy ilyen kapusunk de helyette kaptunk kettő tökéletes hálóőrt .( Bravo ZUbi =D> =D> =D> ) Ezzel nem csak azt szeretném mondani hogy szerintem ez a felállás a megfelelő, hanem azt is hogy ahelyett , hogy azon gondolkodunk hogy ki a jobb azért kéne hálát adni hogy ilyen kapus duónk van. Magyarul : HIBA ŐKET ÖSSZEMÉRNI MERT ÚGY SEM JUTUNK DŰLŐRE még. ( De az idő úgy is Stegen javára dönt :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
,,Bármilyen hibát meg tudok bocsátani,ám annak nem jár könyörület aki nem küzd szívvel-lélekkel a Barcelonáért . " Pep Guardiola
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7471
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.08.01. 21:02:53

Balinho írta:
Chino írta:Viszont, ha ugyanez marad a felállás, ne cserélgesse a kapusokat, mert azzal tehet a legrosszabbat, a mezőnyjátékosoknál ez teljesen más.
Bár alapvetően én sem vagyok a cserélgetés híve, de az elmúlt év után azt mondani, hogy a legrosszabbat teszi, ha cserélgeti a kapusokat, kissé sántít.

Amúgy valahogy az az érzésem, hogy idén a bajnokság MATS-é, a BL Bravoé...
Szerintem félreérted. Az rendben van ha egyiküké a bajnokság, a másiké a BL plusz a többi kupa. Annak nincs értelme, amit már itt feszegettek, hogy ha egy sorozaton -főleg a bajnokságon- belül játszik2-3 meccsen az egyikük, utána kettőn meg a másik.
Forca Barca!!!!
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2015.08.01. 20:27:24

Chino írta:Viszont, ha ugyanez marad a felállás, ne cserélgesse a kapusokat, mert azzal tehet a legrosszabbat, a mezőnyjátékosoknál ez teljesen más.
Bár alapvetően én sem vagyok a cserélgetés híve, de az elmúlt év után azt mondani, hogy a legrosszabbat teszi, ha cserélgeti a kapusokat, kissé sántít.

Amúgy valahogy az az érzésem, hogy idén a bajnokság MATS-é, a BL Bravoé...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15494
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.08.01. 16:35:39

Bravon sem volt nagyobb nyomás a celtaban vagy hol védett.
Ter Stegen amúgy jobb lábbal is,olyan labdàkat ad, hogy egy kp megirigyelhetné.
Eleve ez a nyomási szint...a gyerek levédett majdnem hibátlanul egy BL szezont, ahol a legnagyobb nyomás van, akkor miről beszélünk?!

Nyugodtan védhetné a bajnokságot is, de majd LE eldönti nyilván, Bravo az ô embere inkább, valahol érthető.
De előbb utóbb a németnek kell a kapuba lennie stabilan, hatalmas kincs az a gyerek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.08.01. 12:29:53

S.Agüero írta:
23 éves az kapusnál pelenkás főleg hogy a Gladbach sem olyan szint volt mint teszem azt Atletico ha fiatal kapusokról beszélünk DeGea, Courtois.
Miért, nem mindegy, hogy a Gladbach-ban vagy az Atléticóban véd? Az ellenfelek a lényeg, és mindkét bajnokság erős, szóval voltak erős ellenfelei...
Harmadjára írom le. :D Más a nyomási szint. Az egyik csapat a nemzetközi kupákért megy a másik meg nem. Az egyik csapatban ha hibázol, akkor "nem történik" semmi, a másikban már egy rossz kirúgásért elővesznek.
És pl ezt látom az egyik legnagyobb különbségnek, hogy Bravo megbízhatóbb és magabiztosabb. Stegen pedig még esetenként felelőtlen.

Amúgy mókás, hogy volt, aki felhozta érvként, hogy az egyik 23 a másik 32, miközben kapusokról beszélünk és Buffon már 40 éves. Kortól független a dolog, ezt írtam én is, a rutin a lényeg. Most meg az jön elő, hogy lényegtelen hány éves. :D Akkor ezt egy az egyben fellehet írni Bravohoz is, hogy attól még hogy 32 a világ nem dőlt össze és jön a kérdés ki a jobb jelenleg a csapatnak? Szerintem ez Bravo, mert nyugodtság, rutin, megbízhatóság jellemzi.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.07.31. 22:40:58

23 éves az kapusnál pelenkás főleg hogy a Gladbach sem olyan szint volt mint teszem azt Atletico ha fiatal kapusokról beszélünk DeGea, Courtois.
Miért, nem mindegy, hogy a Gladbach-ban vagy az Atléticóban véd? Az ellenfelek a lényeg, és mindkét bajnokság erős, szóval voltak erős ellenfelei...

Minden fontos meccsen a jobb játékos kell,hogy játsszon
Ezzel meg nem tudok mit kezdeni, akkor legyünk Real Madrid, aztán nyomjuk a legjobbakat a meccseken, a fiatal tehetségek meg elmennek, aztán ha kiöregedett a legjobb, igazolunk a helyére mást.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.07.31. 22:29:33

Szóval a potenciál a téma.
Jelenleg sztem Bravo (még) jobb kapus abból a szempontból h kiegyensúlyozottabb. 1-2 év és Ter Stegen a világ egyik legjobbja lehet. A bátorsága a helyén, a bravúrok megvannak, a gond az h néha hoz rossz döntéseket. Bravo ezzel szemben egyszerűbb, de megbízhatóbb.

LE helyében amúgy én felváltva játszatnám őket, akkor mindenkinek jutna heti egy meccs, ami okés.

Ter Stegenben rengeteg a POTENCIÁL. A világ legjobbja lehet. Határozottan jobb testfelépítésű, mint mondjuk De Gea vagy Curtois. Kérdés h sikerül-e kihozni belőle a maximumot. Az, hogy "már" 23 éves, az semmit se jelent. Kapusnál ez nem kor. Az, hogy Curtois és De Gea nagyobb sztár volt ilyen idősen nem sokat jelent.

Tényleg hihetetlen h két ilyen kapusunk van. Ott volt Valdes, aki utolsó éveiben minden meccsen összehozott nekem pár ősz hajszálat, erre most 2 olyan kapusunk van, akikből ha csak egy lenne, még akkor is jól állnánk.Ki nem álltam már a végén Valdest, de azért tartottam tőle h mi lesz itt kapusposzton. Erre tessék. :lol: =D>
A Fifa egy szégyen
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.07.31. 18:11:46

Chino írta:Ennyi erővel Messit, Neymart, Iniestat sem kellett volna játszatni folyamatosabban 22 éves koráig.
Mondjuk Iniesta nem is játszott 22 éves koráig folyamatosan. :D

#kivettemalényeget
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7471
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.07.31. 17:32:59

Egy kapusnál, de akár más poszton is nem feltétlenül az a lényeg, hogy hány éves, hanem, hogy mennyit játszott. Ennyi erővel Messit, Neymart, Iniestat sem kellett volna játszatni folyamatosabban 22 éves koráig. Rendben, kicsit túlzás ezeket a játékosokat említeni, de van számos olyan top-játékos aki legalább olyan szintet képvisel, mint MAtS kapusként és 20-21 éves korára már stabil kezdő volt.
Attól, hogy fiatal 19 éves kora óta teljes szezonokat védett végig a Bundesliga-ban. Nem lehet mondani, hogy rutintalan. Lehet, hogy nem a legveretesebb csapatban, de itt mindenki az életkorával jön.

Nem akarok Bravo érdemeiből semmit elvenni, de számos olyan meccse volt, hogy kb. 4x kellett labdába érnie. És folyamatosan, hétről-hétre védett. Ez pedig fontosabb egy kapusnál, mint hogy hány meccsen játszott eddig. Ráadásul több dolga is volt Németországban, pontosan azért mert gyengébb csapatban védett.
Nálunk pedig nem akárkik ellen kellett őrizni a kaput, úgy hogy hetek teltek el egy-egy meccs között.
Lehet, hogy sokan jobb kapusnak tartják Bravot, ez szubjektív mert mindketten kiváló játékosok a posztjukon, de nem a koruk miatt kellene a chileit előbbre helyezni. Annyi rutinja Ter Stegen-nek is van, hogy képes legyen lehozni egy szezont és egyre jobb lehet több tapasztalattal, jobban alkalmazkodhat a csapathoz.
Én amúgy abban sem lennék 100%-ig biztos, hogy kétséget kizáróan Barvo-é lett volna a bajnokság ha a német nem sérül le.

Viszont, ha ugyanez marad a felállás, ne cserélgesse a kapusokat, mert azzal tehet a legrosszabbat, a mezőnyjátékosoknál ez teljesen más.
Forca Barca!!!!
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.07.31. 17:06:09

Azért az is más,hogy valaki az Atletico kapuját védi, vagy a Barcelonáét. Barcelonában csak a győzelem az elfogadható, míg más helyeken beleférhet pár döntetlen, stb. Más szint.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.31. 14:36:30

Bob_Marley írta: 18-19 évesen védték az Atletico kapuját, amelyik a spanyol bajnokságban tolta és a topcsapatok egyike. Ehhez hasonlítjuk a Gladbachot. És nincs lebecsülve az a 108 Bundesliga mérkőzés, csupán más a rád nehezedő nyomási szint. Mentális felkészültséget sem először írom, ahogy az előző mondatot sem.
Maradjunk annyiban, hogy én Bravot érettebbnek és jobbnak gondolom, te meg Stegent, patthelyzet. :D
Én nem is arról próbállak meggyőzni , hogy Stegen a jobb hanem arról , hogy ő igenis képes védeni a kapunkat a bajnokságban . Valaki ( asszem nem te voltál) írta , hogy neki az még magas szint lenne meg nem bírná. Pont ezért a két ex atleticos kapust nem a Gladbachos Stegenhez hasonlítottam hanem a mostanihoz:
Alfa írta: És én nem hiszem , hogy az akkori De Gea vagy Courtois jobb lett volna mint a mostani Ter Stegen .

De ha szerinted (is) képes lenne a bajnokságban védeni akkor elsősorban nem neked szólt a mondandóm :)
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.07.31. 14:20:41

Alfa írta: Nem akarom tovább ragozni a dolgokat mert tényleg nincs sok értelme. Viszont arra felhívnám a figyelmed , hogy az általad említett két kapus 18-19 évesen vált az Atletico kezdő kapusává és nem 23 évesen. És én nem hiszem , hogy az akkori De Gea vagy Courtois jobb lett volna mint a mostani Ter Stegen . Ha valaki szerint Bravo biztosabb pont és talán jobb is mint MatS azt megértem de azt nem nagyon ha valaki azt állítja , hogy nem áll készen egy bajnokság végig védésére . Szerintem a tavalyi szezonban bőven bizonyította a rátermettségét . Nem kéne lebecsülni azt a 108 Bundesliga meccset ( és akkor még a Német Kupát és európai kupa meccseket nem is említettem).
18-19 évesen védték az Atletico kapuját, amelyik a spanyol bajnokságban tolta és a topcsapatok egyike. Ehhez hasonlítjuk a Gladbachot. És nincs lebecsülve az a 108 Bundesliga mérkőzés, csupán más a rád nehezedő nyomási szint. Mentális felkészültséget sem először írom, ahogy az előző mondatot sem.
Maradjunk annyiban, hogy én Bravot érettebbnek és jobbnak gondolom, te meg Stegent, patthelyzet. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
HungaroBarca
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2015.06.24. 16:45:45

2015.07.31. 14:10:02

hajnesz írta: Mindig, minden egyes fiatalnál előjön a potenciál szó. Viszont mi is az a potenciál? Egy nagy semmi, Bojanban is volt potenciál, nem lett belőle semmi, de sorolhatnám még a neveket sorjában. 2008-ban ki kellett volna venni Eto'o-t a kezdőből, mert ő már öreg, és Bojanban több a potenciál? Nem...Pedig Bojan első évében robbantott a bajnokságban... Meg is látszik,hogy meddig jutott.
Az érem másik oldala pedig Luca Toni. Ha jól emlékszem, 26éves koráig a Seria b-ben játszott. A fórumozók 99%-a biztos rámondta volna,hogy benne már nincs potenciál,öreg,stb. Mi lett belőle?

Ezért látjátok szerintem sokan ferdén a dolgokat. A potenciál max a barátságos,vagy tétnélküli meccseken dönthet arról, hogy ki kezdjen,és ki padozzon. Minden fontos meccsen a jobb játékos kell,hogy játsszon, és ha megnézitek, a legtöbb esetben így is van. Mats játszott a Bl döntőben, de azért, mert LE adott neki játékperceket, és mert a bajnokság sokkal fontosabb sorozat,mint a Bl.
Én értem amit beszélsz csak épp Mats-nál ez egy totál hülyeség mert benne éppen hogy több van mint potenciál, ezt már megmutatta a Bl-ben a kupában és a Bundesligában is .Tudom hogy fiatal meg minden de könyörgöm ez a kölyök már bőven le tett annyit az asztalra hogy ne úgy kezeljük mint anno Bojant vagy jelenleg Sandrot és Munirt.... és már bocsánat de egy mezőnyjátékos potenciálja nem ugyanaz mint egy kapusé, mert egy kapus még 35 fölött is tud maximumot nyújtani vagy 30 évesen befutni nem úgy mint pl :egy csatár, erre tökéletes példa Bravo is hisz még legalább 5-6 évig egy top kapus lesz . Mats meg már így is bőven top kapus hát még 3 év múlva ... :mrgreen: :mrgreen: ja és még valami már bocs mi az hogy a liga többet ér mint a BL ?? [-X [-X [-X ( szerintem a kettő közül Bl egy kicsit fontosabb de alapból nálam a kettő egy szint )
,,Bármilyen hibát meg tudok bocsátani,ám annak nem jár könyörület aki nem küzd szívvel-lélekkel a Barcelonáért . " Pep Guardiola
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.07.31. 13:32:20

S.Agüero írta:Ha 3-4 évig ilyen szinten véd Bravo, akkor addig padozik MAtS, vagy mi? Sokkal nagyobb potenciál van benne, mint Bravóban, ezért kellene felcserélni a szerepeket, vagy legalább egálra hozni. Nem tudom, mit kellene még MAtS-nak csinálnia, hogy kezdő legyen.
Ha minden fronton döntőbe jutunk, 38-27 lenne az elosztás a két kapus között, ha az egyikük megkapja a Ligát.
Kíváncsi leszek, hogy dönt LE.

Meg egyébként honnan veszitek, hogy a bajnokságban nem lenne stabil MAtS? :)
Mindig, minden egyes fiatalnál előjön a potenciál szó. Viszont mi is az a potenciál? Egy nagy semmi, Bojanban is volt potenciál, nem lett belőle semmi, de sorolhatnám még a neveket sorjában. 2008-ban ki kellett volna venni Eto'o-t a kezdőből, mert ő már öreg, és Bojanban több a potenciál? Nem...Pedig Bojan első évében robbantott a bajnokságban... Meg is látszik,hogy meddig jutott.
Az érem másik oldala pedig Luca Toni. Ha jól emlékszem, 26éves koráig a Seria b-ben játszott. A fórumozók 99%-a biztos rámondta volna,hogy benne már nincs potenciál,öreg,stb. Mi lett belőle?

Ezért látjátok szerintem sokan ferdén a dolgokat. A potenciál max a barátságos,vagy tétnélküli meccseken dönthet arról, hogy ki kezdjen,és ki padozzon. Minden fontos meccsen a jobb játékos kell,hogy játsszon, és ha megnézitek, a legtöbb esetben így is van. Mats játszott a Bl döntőben, de azért, mert LE adott neki játékperceket, és mert a bajnokság sokkal fontosabb sorozat,mint a Bl.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.31. 12:54:59

Bob_Marley írta:@palesz77
23 éves az kapusnál pelenkás főleg hogy a Gladbach sem olyan szint volt mint teszem azt Atletico ha fiatal kapusokról beszélünk DeGea, Courtois. Ha meg nem tud várni, akkor az szintén jelzi, hogy fejben nem áll még készen, mert oké hogy ő védeni szeretne, de így is kapott lehetőséget, s ha egy ilyen apró kitartás teszten nem tud megfelelni, akkor hogyan várjuk el, hogy hosszú évekig toppon legyen. Fel kell építeni ehhez, s vica versa működik. Neki nem azzal kell foglalkozni, hogy mennyit véd ki ellen véd, hanem hogy tanuljon és a maximumot próbálja nyújtani. A lehetőséget pedig biztosítjuk neki így is.
Maradjunk az utolsó sorokban, én Bravot jobban érzem, te meg a németet. A kifutás meg olyan dolog, hogy ne keverd a kifutást a felelőtlen kifutással.

Az is lehet valóban felcseréli a szerepeket idénre, s akkor 50-50 lehetőséget kapott mindenki 2 év alatt. Ez is logikusnak tűnik.
Nem akarom tovább ragozni a dolgokat mert tényleg nincs sok értelme. Viszont arra felhívnám a figyelmed , hogy az általad említett két kapus 18-19 évesen vált az Atletico kezdő kapusává és nem 23 évesen. És én nem hiszem , hogy az akkori De Gea vagy Courtois jobb lett volna mint a mostani Ter Stegen . Ha valaki szerint Bravo biztosabb pont és talán jobb is mint MatS azt megértem de azt nem nagyon ha valaki azt állítja , hogy nem áll készen egy bajnokság végig védésére . Szerintem a tavalyi szezonban bőven bizonyította a rátermettségét . Nem kéne lebecsülni azt a 108 Bundesliga meccset ( és akkor még a Német Kupát és európai kupa meccseket nem is említettem).
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
szekelygyula
Jugador del Barça
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2012.10.05. 14:38:06

2015.07.31. 08:07:25

Bob_Marley írta:23 éves az kapusnál pelenkás
Ezt szerintem nem lehet így kijelenteni, főleg, hogy a teljesítménye egyáltalán nem ezt bizonyítja.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.07.30. 22:28:28

Én maximálisan egyetértek és támogatom LE-t, ha úgy dönt, hogy felcseréli a szerepeket a következő szezonban. Ez a lehető legjobb választás két ilyen kapussal.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.07.30. 22:22:19

Alfa írta: MaTs-nak az lehet, hogy sok lenne egyszerre
Bob tökéletesen leírta amit erre írtam volna, meg amit eddig is írtam.
Én is azt szeretném ha a német védene, de Bravo mellett több minden szól egyelőre, már ami a bajnokságot illeti.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.07.30. 22:21:02

@palesz77
23 éves az kapusnál pelenkás főleg hogy a Gladbach sem olyan szint volt mint teszem azt Atletico ha fiatal kapusokról beszélünk DeGea, Courtois. Ha meg nem tud várni, akkor az szintén jelzi, hogy fejben nem áll még készen, mert oké hogy ő védeni szeretne, de így is kapott lehetőséget, s ha egy ilyen apró kitartás teszten nem tud megfelelni, akkor hogyan várjuk el, hogy hosszú évekig toppon legyen. Fel kell építeni ehhez, s vica versa működik. Neki nem azzal kell foglalkozni, hogy mennyit véd ki ellen véd, hanem hogy tanuljon és a maximumot próbálja nyújtani. A lehetőséget pedig biztosítjuk neki így is.
Maradjunk az utolsó sorokban, én Bravot jobban érzem, te meg a németet. A kifutás meg olyan dolog, hogy ne keverd a kifutást a felelőtlen kifutással.

Az is lehet valóban felcseréli a szerepeket idénre, s akkor 50-50 lehetőséget kapott mindenki 2 év alatt. Ez is logikusnak tűnik.

@Alfa
első bejegyzésre reagálnék, mert a többnél szimplán más a megítélése a kapusainknak. :D
Kupákban a bravúrok sokat jelenthetnek,de a kiegyensúlyozottság (nyugodtság, rutin) meg egyértelműen a bajnoksághoz kell. És az hogy pár apró dogon múlik a dolog az igaz, de azok "másodrangú" sorozatok, s a folyamatos jó teljesítmény és higgadtság hosszútávon kifizetődőbb, mint egy hektikusabb teljesítmény.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2015.07.30. 22:25:19-kor.
Kép
Kép
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2194
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2015.07.30. 22:19:59

Tavaly pont Bravo volt az, aki hamarabb csatlakozott a csapathoz, mint kellett volna neki. És MAtS sérülése se jött neki rosszul.
Idén is biztos ő fog védeni a bajnokságban, a szuperkupákon nem hiszem, hiszen akkor már itt ő is visszatért volna.
Személy szerint MAtS akarnám elsőszámú kapusnak, de hosszú az idén bármi lehet!
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.30. 22:10:20

Bob_Marley írta:Pont hogy a bajnoksághoz kell a rutin és a nyugodtság, a leghosszabb és a legfontosabb sorozat. Állandóság, kiegyensúlyozott teljesítmény aranyat ér(het) a végén.
A német is jó kapus, de előző szezonban is voltak olyan "őrült" kifutásai, megmozdulásai, ami arra engednek következtetni, hogy fejben még nem érett meg erre a szintre. Főleg ha tudok választani egy olyan ember és közte, aki maximálisan bebizonyította, hogy a legnehezebb helyzetekben is higgadt tud maradni és voltak potyái, de egy erőt sugároz a kapuból. A németben is megvan ez, de szerintem kevésbé. Aki meg a németet favorizálja az meg azt mondja, hogy benne van meg jobban, Lucho meg majd eldönti. :D
Egy kupában sokkal több a kiélezett helyzet (értsd ezalatt azt , hogy elég egy pár hiba és már búcsút is lehet mondani a kupának) . Természetesen nem azt mondom , hogy egy bajnokságban nincsenek kiélezett helyzetek viszont ha az ember ront akkor van ideje javítani ( egy bizonyos ideig ) . És egy végletekig kiélezett helyzetben nagyon sokat tud számítani a higgadtság és a rutin . Az egy másik dolog , hogy MatS tapasztalt kapusokat meghazudtoló higgadtsággal kezeli az ilyen éles helyzeteket. Abban teljesen igazad van , hogy beszélhetünk itt arról , hogy ki a jobb vagy kinek kellenek a percek úgyis majd Lucho eldönti.
Bob_Marley írta:Az meg hogy 23 és Bravo meg 32? Kapusnál a 23, az semmi. Lehet mondani Courtois vagy DeGea stb vonalat, de ha megnézzük, akkor ők is szép fokozatosan értek el egy szintet. Kölcsönadások, nagyon erős csapatban védett már DeGea pl előtte. A mi fiatal németünknek viszont még tanulnia kell, hogy ezen a szinten egy állandósult formát mutasson. Ez az, ami miatt Bravo előtte van, s ez az ami pl jót tesz neki, hogy a kupát megkapja és szívhatja be magába a rutint.
A BL-ben és a Kupában állandóan hozott egy igen magas színvonalat ( egyedül a PSG elleni idegenbeli meccsen volt gyengébb de az is még a csoportbeli meccs volt). Sok mindent lehet róla mondani de azt , hogy nem tud egy állandó színvonalon védeni azt véleményem szerint nem. Az általad említett De Gea 17-18 évesen már kezdő volt az Atleticoban és az akkor De Geanal a mostani Ter Stegen bőven jobb.
Bob_Marley írta:Lejjebb valaki jól leírta, hogy tényleg vicces már néha ez a siránkozás xy ember felé. Tökéletes megfogalmazás volt, hogy egy dolog számít, teljesítmény. A tutujgatásba ez is beletartozik, hogy nincs idő arra várni, hogy majd xy beérik és milyen jó lesz. Így is pl Stegen is megkap két kupasorozatot, Bartra-ékat ott játszatja Lucho ahol csak tudja, most éppen Samper láz van, aki ügyes gyerek, de szerintem koránt sem áll készen az első csapathoz, de már azon is megy a sírás, hogy egy felkészülésin mennyit játszik. Aminek az lenne a célja, hogy minél több fiatalt megnézni, nem az hogy éppen Kis Pista 10 perccel többet játszik-e mint Rózsika néni....
Miért kéne rá várni ?? A srác a tavalyi BL kiírás egyik ha nem a legjobb kapusa volt ez ugyanúgy elmondható a kupára is. Ha neked ennyi is kevés azzal nem tudok mit kezdeni mert meggyőzni úgyse foglak tudni.
palesz77 írta:
Alfa írta:MaTs
MAtS = Marc-André ter Stegen

Csak már sokszor írtad így, gondoltam szólok.. :) Ő is így használja fb-on pl.
Tudom , hogy ő is így használja ( mármint ahogy te írtad :D ) . Ezért is kezdtem el én is írni csak szerintem először félreírtam és azóta már bele se gondoltam , hogy melyik a nagybetű csak írtam automatán. Egyébként meg most írhatom át a hozzászólásomban a nevét kösz a pluszmunkát :lol: . Egyébként tényleg köszi , hogy szóltál ;)
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.07.30. 21:54:10

Amúgy LE ezt a kérdést már nem döntötte el? Idén felcserélődnek a szerepek - amivel én teljesen egyetértek, már ha a hír igaz.

Luis Enrique is likely to reverse the roles of Bravo & Ter Stegen. As in Bravo to play in UCL & Copa and Ter Stegen to play in La Liga. [Diario Sport]
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.07.30. 21:34:18

Alfa írta:MaTs
MAtS = Marc-André ter Stegen

Csak már sokszor írtad így, gondoltam szólok.. :) Ő is így használja fb-on pl. De amúgy egyetértek javarészt. Lehet, hogy fiatal, attól még nem egy rutintalan csávó, a sokat használt "kész játékos" jelző is igaz rá, és ő maga sem azért jött ide, hogy évekig a Liga közelébe se kerüljön. Én már elmondtam, hogy szerintem mi lenne a legjobb felállás kapusposzton jövőre, de az úgyse lesz, szóval én is neki adnám a bajnokságot. Ő egy hosszútávú befektetés, lehet jönni a szöveggel, hogy örüljön, hogy a Barcában védhet, csak ennek az éremnek 2 oldala van, örülhetünk mi is, hogy minket választott - még ha ideális célpont is voltunk neki. A jelenkor egyik, ha nem legnagyobb kapustehetsége, eszméletlenül bravúrokra képes, jobbal-ballal magabiztos, pont tökéletes hozzánk, nem kéne elszórakozni.. Ha jövőre is "epizódszereplő" lesz, akkor szerintem elgondolkozik, hogy akar-e még évekig Bravo mögött abban reménykedni, hogy minden kupasorozatban a döntőig jutunk. Mert igazából jövőre miben lesz más a szitu, hogy megcserélődjenek a szerepek? Semmiben.. 1 évvel idősebb lesz, fejlődni nem sokat fog, így is eszméletlen bravúrokra képes már, a lábmunkája szinte tökéletes, 2-3 hetente 1-1 meccsel nem fog szintet lépni - ha akkora szintet lehetne lépni edzésen, nem tudom mi értelme lenne a kölcsönöknek. :-k

Baromi nehéz szitu amúgy, mert Bravo se szolgált rá arra, hogy "kiszoruljon". Viszont jelen esetben szerintem figyelni kéne arra is, hogy hosszútávon mivel jár jobban a csapat. MAtS tavaly elég jó évet hozott le úgy, hogy sokszor 1-1 hónapig meccs közelében sem volt, így már nemigen fog fejlődni, folyamatos terhelés kell neki. Idén mázlija volt alapból is - mindkét sorozatban döntőbe jutottunk, mondjuk tett is érte bőven -, de mi van, ha jövőre már márciusban kiesünk mindenhonnan? Nem fog védeni onnantól? Biztos sokat fejlődne úgy.. A kevésbé magabiztos megoldásait meg sanszos, hogy leküzdené, ha folyamatosan játszana.. Ha meg nem, akkor még mindig ott van Bravo, akit be lehet dobni, és legalább kiderülne ter Stegen számára is, hogy még kevés erre a szintre - mondjuk szerintem ilyen probléma nem lenne.
Ne aggódjon senki Stegen fogja majd védeni a Barcelona kapuját a jövőben
Miért vagy ebben olyan biztos? Ő nem hiszem, hogy teljesen elégedett azzal, hogy "a kupát megkapja és szívhatja be magába a rutint", miközben évekig védte végig a Bundesliga szezonokat, valami rutin csak ragadt ott rá - előszezont se véletlen kezdte meg előbb, bizonyítani akar. Nem egy ifiről beszélünk azért, sokan mégis úgy csináltok, mintha a B-ből jött volna fel. Ha jól számolom már volt 5 felnőtt szezonja, amiben volt ilyen beépítős is, mint amit te írtál, hogy szükséges.
A német is jó kapus, de előző szezonban is voltak olyan "őrült" kifutásai, megmozdulásai, ami arra engednek következtetni, hogy fejben még nem érett meg erre a szintre.
Ha meg emiatt nem akarjuk védetni, akkor egyszerűbb eladni. A jelenkor legjobbjaként számon tartott Neuer számtalan őrültebb kifutást csinál szezon közben.
Én meg akkor visszakérdezek, ha Bravo jobb jelenleg, akkor miért is ne ő védjen?
Ez meg relatív. Miért jobb Bravo? Mert magabiztosabbnak érzed? Szerintem nem jobb, kicsit más a stílusuk, és egy szinten vannak..

Na mindegy, innen hagyom is a témát, alapból ott "vége" már a vitának, hogy valaki szerint Bravo jobb, mint MAtS, van aki szerint meg egy szint a két kapus. Mindenesetre a Szuperkupákat remélem ő kapja most meg - 2 meccset legalább -, ezt viszont nem szimpátia miatt, hanem azért, mert Bravo csak hétfőn csatlakozik a kerethez, MAtS sokkal inkább meccsben lesz, mint a chilei. El tudom képzelni amúgy, hogy ezek a meccsek fognak dönteni, ha azokat hibátlanul végigvédi, akkor megkapja a bajnokságot, ha nem, akkor meg marad a tavalyi felállás. Mindenesetre kíváncsian várom, Lucho mit eszelt ki.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.07.30. 21:23:12

Én meg akkor visszakérdezek, ha Bravo jobb jelenleg, akkor miért is ne ő védjen?
Szerintem nem jobb, egy szinten vannak, viszont MAtS kora mellette van, mert ő még tud fejlődni, szerintem vele sem kockáztatnánk semmit, ha betennénk a bajnokikon, a BL-ben stabil magas teljesítményt hozott, főleg a Bayern ellen.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.07.30. 21:15:45

S.Agüero írta:
A mi fiatal németünknek viszont még tanulnia kell, hogy ezen a szinten egy állandósult formát mutasson.
És hogy fog állandósult formát mutatni, ha csak a két kupát kapja meg? :)
Úgy hogy a két kupában is megszerzi a rutint és közben Bravotol elleshet dolgokat. Nem attól fog valaki fejlődni, mert éppenséggel játszik. Ha nem játszol semmit, akkor az valóban gáz, de ő már nem is ezen a szinten van, nemhiába övé a kupa. Neki edzéseken is szívnia kell magába a dolgokat, s főleg kapusnál a mentális felkészültség a fontos (ezt írtam lejjebb is) és higgadtabb fej.

Én meg akkor visszakérdezek, ha Bravo jobb jelenleg, akkor miért is ne ő védjen?
Kép
Kép
Kép
Lezárt