Luis Enrique

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Kit választanál LE utódjának?

Sampaoli
53
56%
Unzue
5
5%
Koeman
10
11%
Blanc
0
0 szavazat
Allegri
9
9%
Tuchel
2
2%
Sarri
1
1%
Eusebio
0
0 szavazat
Óscar Garcia
1
1%
Más
14
15%
 
Szavazatok száma: 95
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.13. 17:05:15

Szerintem teljesen alkalmatlannak bizonyul ezidaig ennek a csapatnak az edzoi posztjara. :?

Semmi koncepcio a vilagon fel nem fedezheto a jatekunkban. Ami nem lenne baj onmagaban, de mivel eredmenyt se tudunk ugyanigy felfedezni a palyan...

A jatekosok fizikalisan es koncentraciot illetoen is alulmaradnak minden osszehasonlitasban az elmult evekkel, nalam legalabbis.
Nem gyorsult a jatekunk, cserebe pontatlanabb lett. Ugyanugy semmit nem nyujtunk pontrugasokbol, ugyanugy nincs tavoli lovesunk, legalabbis semmi ami kozelitoleg is veszelyes lenne.

Biztos nem konnyu Zubi remek donteseineke redmenyet igazgatni, de ennel igy is szazszor nagyobb potencial van a csapatban.

Fel ev telt csak el persze, de nalam semmi meggyozot nem ert el LE.

(Akinel Pedro a kezdonek csak a kozelebe kerulhet, az szerintem eleve nem alkalmas csak funyirasra, de ettol megprobaltam elvonatkoztatni, szerintem sikerult is)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
BarcaGeri777
Barça B
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2014.10.22. 09:51:34

2014.12.12. 10:11:28

palesz77 írta:Én valahogy így küldeném fel a srácokat ebben a szerkezetben, bár Maschot lehet vétek onnan kiszedni, akkor Busi helyett Rakitic, hátra meg Adriano mondjuk - játszott már középső védőt nem is rosszul -, hogy legyen egy gyors emberke is hátul - vagy Ié-t. :mrgreen: Annyi a gond ezzel a felállással, hogy ha egy védőnk is lesérül, akkor kampec az egész, mert pihentetni nem tudnánk..
Palesz77: Abszolút egyetértek azzal, amilyen gondolatokat megfogalmaztál. Igenis LE taktikája bevált, és ezt el kell ismernünk. Kockázat volt benne, de tudjuk: aki mer, az ...! Bejött annak ellenére, hogy egyes játékosok egyéniben nem hozták a tőlük elvárható szintet, - szerintem részben azért, mert az új szerkezetet még nem gyakorolták élesben, másrészt pedig azért, mert egyszerűen nem a legjobb napot fogták ki (pl. Ini és a csatárok) -; vagy egyesek egyáltalán nem képesek a legmagasabb teljesítményre azon a poszton, amit szánt nekik az edző! DE ettől még a szerkezet hatékony (lehet), csak csiszolásra szorul! Az általad belinkelt szerkezettel és felállással teljes mértékben egyet tudok érteni mint variációs lehetőséggel! Variációs lehetőséggel, de nem egyedüli opcióval: LE-nek nagyon igaza van abban, hogy a kiszámíthatatlanságunkból nagyot nyerhetünk az ellenfelekkel szemben! Persze be kell gyakorolni és tökéletesíteni a különböző formációkat. Egyetértek, hogy túl sok formáció alkalmazása nélkülözi az állandóságot, és ez a minőség kialakulását veszélyezteti. De - szerintem - 2-3 formáció és alaptaktika alkalmazására képes ez a keret szellemi, fizikális és technikai minőségét tekintve is!
1. Az egyiket a régi "győztes" rendszer klónjaként képzelem: labdatartás, őrületbe kergetés. Láthattuk, hogy vannak csapatok, akik ellen még ez (is) megfelelő taktika. Ehhez régóta itt vannak az embereink, őket kell motiválni és a letámadásra visszanevelni! Úgy gondolom (ahogy te is Palesz77), hogy e téren jól állunk! E rendszerben Messi inkább jobbról érkezne, de - szükség szerint - cserélhet alkalmanként Suarezzel!
2. Az általad belinkelt szerkezet és taktika lehet a másik kitűnő megoldás! Ilyesmit alkalmazott szerda este LE is, ilyesmit küld pályára sokszor Pep is manapság. Viszont a cserék szempontjából nem tartom annyira veszélyesnek: Alba cseréje Adriano lenne, Pedro "cseréje" pedig Alves, a Pique-Bartra-Masch hármasban Mathieu és Ié, ill. Busi és Adriano is szerephez juthatna. Ez kínálna elég variációs lehetőséget belső védő poszton 3 belső védős rendszerben. A középpályán Busi-t és Rakitic-et is lehetne helyettesíteni Ini-vel, Raffinha-val, ill. Masch.-val, sőt alkalmankét Samper is képbe jöhetne. Xavi erre szerintem nem alkalmas, de a te általad felvázolt szerkezetben, egy Messi cserének nem rossz, természetesen csak szükség helyzetben és gyengébb ellenfelek ellen..., egyébként marad neki az 1. formáció! Ney-t és Suarez-t pedig Pedro, Munir, Sandro, ill. bizonyos esetekben Messi pótolhatja. Remélem, hogy a szerda esti meccs ennek az iránynak a bemutatója volt...
Más csapatok is képesek két különböző alaptaktikát és felállást elsajátítani, a Barca játékosai miért ne tudnák ezt megoldani az ő játékintelligenciájukkal, csak be kell gyakorolni... Ne felejtsük: mindkét szerkezet támadó jellegű, tehát nem a védekező focira kell őket átnevelni!
Véleményem szerint, ez a 2 típusú szerkezet és alaptaktika a maguk variációs lehetőségeivel már bőven okozna hosszútávon is meglepetést és nehézséget a komoly ellenfeleinknek is!
Remélem, így lesz! :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.12. 09:33:52

mess2009 írta: a Madridban meg éppen Bale ugye (jól emlékszem? a világ egyik leggyorsabbja!) aki mellett lassúnak tűnt.
Nem, akkor James és Carvajal mellett tűnt lassúnak és kevésbé fordulékonynak, Bale a lelátóról nézte a meccset -bár lehet a kispadról, nem emlékszem pontosan. De ott ugye támadó szellemű balhátvédet játszott, ami nem feküdt neki, szóval ez is rontott a megítélésén.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.12.12. 08:47:31

ismét előjött a : Mathieu nem barcaszint, lassu,stb. csak mondom, hogy az a srác (lucas) mindenkit lefutott, és kicselezett aki arra járt ! sőt: volt úgy, hogy hármukat is egyszerre :mrgreen: a Madridban meg éppen Bale ugye (jól emlékszem? a világ egyik leggyorsabbja!) aki mellett lassúnak tűnt. csak a tények kedvéért: Mathieu nem lassabb sem Bartránál, sem Piquenél.
én is láttam: le is írtam, hogy nem játszott jól ...viszonylag nem, és mert olyan ellenfele volt....
Alba: igen ő talán futó gyorsaságban topon van, de az egy az egyes védőmunkája az alapvonalmentén egyszerűen gyenge! úgy adnak be mellőle ahogy akarnak, mert három méternél közelebb nem mer menni a támadóhoz (számtalan esetben!) és ami engem meglepett LE. ezuttal meg is mondta! az már sajna szépséghiba, hogy a francia is befuccsolt a helyén.
nincs kétségem egyébként, hogy Adrianóval ugyanúgy elbántak volna....
és igazat adok aki lejjebb hivatkozott az első meccsünkre Albát illetően , LE mindenesetre úgy tűnik ezúttal figyelt erre..
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.12.11. 21:19:28

http://lucasammr.com/2014/12/11/apples/" target="_blank

olvasnivaló, angolul.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.12.11. 15:48:40

palesz, nem a 3-5-2 vel volt a bajom, hanem az emberekkel akik alkották. nekem a kedvenc felállásom, de a mi keretünk alkalmatlan rá. sem ininek, sem rakiticnek nem lenne helye, ráadásul lehet a 3 csatár közül csak kettő férne be.

abban viszont igazad, hogy a letámadás jól működött, de nagyvonalakban ennyi, semmi más. az első félidőben olyan hű de nagy helyzetünk meg kapu előtt dominanciánk nem is volt (persze lőttünk két gólt, de érted te mit akarok mondani).

egyszer "bejött", de inkább ne erőltessük többet. főleg ne neymar pedro széllel.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.11. 15:23:56

Előrefelé valóban jól védekeztünk,a letámadás lendületes volt, és jó ritmusban történt. Azonban az tuti, hogy nem ez lesz a mi formációnk-ezzel a kerettel semmiképp sem. Túl sokszor jöttek el túl könnyedén a széleken-ez nem fog beleférni. Ami miatt mindenképp jár a pacsi, hogy mert egyáltalán változtatni valamit.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.11. 15:07:33

visca el barca írta:1. nem LE "fantasztikus" taktikája miatt nyertünk, hanem azért, meg a 11 játékosból mind csúszott mászott, győzni akart. ha ezek a játékosok mindig igy mennénekk ki, tök mind1 mi lenne a felállás. elől olyan trió van, h ha a 3ból csak 2nek megy a játék, akkor nyerünk.

2. szélen akkor kerültek mögénk mikor akartak. sem neymar, sem pedro nem tud védekezni, nem is véletlen h bárhol megnézel a világon egy 3-5-2-t, a két szélen olyan emberek vannak, aki standard esetben hátvédek.

3. matyiő másodjára bizonyította, h alkalmatlan a szélre. lendületből bárki megveri, cselezni nem tud, a passzjátéka borzalmas. ő középre való 4. védőnek bartra, masch, piqué után. akár 20 milla volt akár nem. küzd, hajt, jól fejel, van fizikai erénye és ennyi. nem őt hibáztatom, hanem akik arra tettek h legyen a védelem egyik pillére.

nem volt ez olyan sima meccs, a psg nyugodtan lőhetett még volna 2 gólt.
1. De, Lucho "fantasztikus" taktikájának is köze volt ahhoz, hogy nyertünk, mert a letámadás ebben a formációban nagyon is jól működött, nagyon sokáig kontrolláltuk a játékot - a második félidőre hátrébb húzódtunk, az hiba volt mondjuk szerintem, nagyon magunkra húztuk őket - és rengeteg fejpárbajt nyert a 3 colos középső védőnk, ami egy Ibra-Cavani duó ellen elég fontos.. Ha nem ők kezdtek volna, és Ibráék folyton megszerzik a nekik fellőtt labdákat, akkor meg azon menne a felháborodás, hogy minek kellett törpékkel kiállni ellenük.

A csúszás mászáshoz meg annyit, hogy előfordulhat, hogy Lucho tüzelte fel őket nem..? Meg ennyi erővel akkor csak valami nagy motiváló képességekkel rendelkező ürgét kéne leigazolnunk edzőnek, és tökmindegy mi a taktika, ha ő feltüzeli az első hármasunkat úgyis nyerni fogunk. Értem amúgy, hogy nem ilyen lesarkítva gondoltad, de azért ne vegyük már el a tegnapi meccsből Lucho érdemeit.. :roll:

2. A München meg mostanában sokszor 3 védős rendszert játszik az egyik szélen Robbennel - a másikon sokszor Riberyvel -, és tökéletesen működik a dolog. Nálunk most Neymar oldalával volt csak gond szerintem, ő nem jó arra a posztra, de a jobbosunkkal nem volt érzésem szerint komolyabb gond. Pedro meg talán itt volt idén a leghasznosabb eddig.

3. Matyiőt meg én is hoztam volna le félidőben, és vagy Albat vagy Adrianot felhoztam volna a helyére, komoly taktikai utasításokkal, hogy csak a védekezésre koncentráljanak. Vagy Maschot hátrébb vittem volna, és Rakiticet fel a helyére. De hál istennek nem lett baj belőle..

A PSG meg valóban lőhetett volna még 2 gólt nyugodtan, de mi is még vagy 4-et, ha nem szerencsétlenkedik az első sorunk folyamatosan.. Nagyon rossz napot fogott ki a támadóhármasunk, az esetek többségében rosszul passzoltak egymásnak kulcsmomentumokban, mégis nyertünk. Azért csak van valami köze Luchonak ehhez.. :roll:

Megmondom őszintén nekem tetszett ez a felállás, látok benne fantáziát, csak kicsit alakítgatni kéne rajta. Neymarnak pl nem jó ez a nagyon szélső poszt, támadni se tud annyira, védekezni meg főleg nem.. Én valahogy így küldeném fel a srácokat ebben a szerkezetben, bár Maschot lehet vétek onnan kiszedni, akkor Busi helyett Rakitic, hátra meg Adriano mondjuk - játszott már középső védőt nem is rosszul -, hogy legyen egy gyors emberke is hátul - vagy Ié-t. :mrgreen: Annyi a gond ezzel a felállással, hogy ha egy védőnk is lesérül, akkor kampec az egész, mert pihentetni nem tudnánk..

Arra meg külön kíváncsi leszek, hogy Lucho fogja-e még ezt használni, vagy hanyagolja. Mert annak ellenére, hogy én támogatom az újításait, annak nem sok értelmét látom, hogy minden rangadóra valami extrémet kitalál, aztán attól függetlenül, hogy működött-e vagy sem, a következő kisebb meccsre dobja is a kukába a dolgot, és visszatér a régi játékunkhoz.. Most ha újít, akkor csinálja úgy, aztán azt használjuk is idővel, vagy akkor inkább a standard felállást csiszolja tökéletesre. De még egyszer mondom, nekem tetszett ez a mostani újítás is, de csak akkor tartom hasznosnak, ha a jövőben is használjuk majd..
kristop írta:Blanc (coach PSG): "It seemed that Barcelona's surprising line-up confused their players more than our players."

Blanc: "Barcelona's line-up surprised us, but their system wasn't decisive. Their players were."
Na mondjuk az ő helyében pont nem szólalnék meg, a szuper cseréinek köszönhettük, hogy sima lett a vége.. :lol:
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.12.11. 15:04:02

Blanc (coach PSG): "It seemed that Barcelona's surprising line-up confused their players more than our players."

Blanc: "Barcelona's line-up surprised us, but their system wasn't decisive. Their players were."


persze az az alap hogyha nyerünk, akkor a taktika bejött, de most én is inkább blanc véleményével értek egyet. az elején úgy tűnt, hogy a játékosaink nem találják magukat a rendszerben, aztán hozzászoktak, de az első két gólunk egy kontra volt, meg egy szóló teljesítmény, és inkább a játékosok egyéni teljesítményével nyertük meg a meccset, nem valami zseniális edzői húzással.

ha alba játszik, akkor szerintem lucas az elején jobban meglett volna fogva, de blanc annyit csinált volna, hogy öt perc után átrakja a másik oldalra és ismét ugyanolyan veszélyes. oda nem követheti alba, a másik oldalon meg a bartra és piqué párost is ugyanígy körbefutotta volna. plusz még egy jó húsz centi és testi erő hiányzott is volna kilencven percen keresztül. szóval azért akkora hibának az alba - mathieut cserét nem éreztem.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.12.11. 14:47:15

Azért nem teljesen egyezek az alábbi véleményekkel. Elég csak visszaemlékezni az első meccsre, hogy Albát úgy kerülték meg,ahogy akarták. Szóval a gyorsaság nem minden. Szerintem be kell látni,ha egy csatár egy az egyben viheti a labdát a védőre,akkor nagy eséllyel ki fogja cselezni,le fogja futni,stb. Ezért találták ki a zónavédekezést,hogy ez ne fordulhasson elő. Nem akarom védeni a franciát,de Alba sem remekelt pl. az első meccsen. Meg ha visszaemlékezünk a Milan elleni Bl meccsre(milyen régen volt már :D ),ott is Abate 100szor lefutotta. Albanak az felel meg,ha gyorsabb,mint a támadó. Ez az esetek 95%ban teljesül,viszont a maradék 5%ban meg szerintem logikusan jegelteti LE(Real ellen-Bale,PSG ellen-Lucas,Matuidi).
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.12.11. 14:18:58

hank1ee írta:Alba egyáltalán nem gyenge, de Mathieu fegyelmezettebb védekezésben. A 3 védős rendszer miatt egy olyan játékost kellett odatenni, aki nem futkos el felelőtlenül az ellenfél szögletzászlajáig, hogy aztán lekontrázzák. Egyébiránt Jordi szerintem alul van itt értékelve.
Mathieu sebessége kh-ként teljesen rendben van és nem is lett volna akkora gond, ha nem egy Lucas van ott. Énnél szerintem Alba jobb megoldás lett volna vagy Adriano. Lehet, hogy a magasság nincs meg, de a brazil biztos nem okozott volna ennyi fejfájást. A francia alapból nem egy rossz szélső védő, az eredeti posztja is az, viszont ilyen villámléptű játékosok ellen 3 védős rendszerben nem a legjobb megoldás.

Szerintem taktikailag jót húzott Lucho és meccs közben is változtatott az ellenfél játékához igazodva. Én személy szerint örülök, hogy próbál kísérletezgetni, változtatni a taktikán és nem fásulunk bele teljesen az "évszázadok" óta ugyanúgy működő 4-3-3-ba. (mondjuk ez alatta Rakitic beépülésével a kezdetektől változott) Ami viszont kicsit zavar, hogy ezt ilyen sorsdöntő meccsek előtt teszi, mert hiába megy ez edzésen, az nem ugyanaz és ha rosszul sül el sz@rban vagyunk, őt pedig keresztre feszítik.
Fegyelmezett volt a csapat és annak ellenére sikerült nyerni, hogy sok kulcsjátékos nem hozta a bombaformáját. Ini például észrevehetetlen volt, ami pedig nagyon kellett volna, mert így Neymarnak is sokkal nehezebb dolga volt.
A cserék rendben voltak, mindegyik logikus volt.
Forca Barca!!!!
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.12.11. 12:13:25

herlius írta:
hank1ee írta:Alba egyáltalán nem gyenge, de Mathieu fegyelmezettebb védekezésben. A 3 védős rendszer miatt egy olyan játékost kellett odatenni, aki nem futkos el felelőtlenül az ellenfél szögletzászlajáig, hogy aztán lekontrázzák.
Lehet, hogy Matyi fegyelmezettebb védekezésben, de sajnos neki a félpályáig sem kell elmennie, hogy lekontrázzák. A tegnapi meccsen egy idő után már számolni is eluntam hányszor futották le, kerülték meg. Ráadásul technikailag igencsak lefelé lóg ki a csapatból. Az rendben van, hogy kilóra és magasságra megvan a srác, de ez csak a rögzített helyzeteknél előny, minden más esetben csak hátrányt jelent. A sebessége értékelhetetlen, a cselei botrányosak, passzolni pedig csak akkor tud rendesen, ha nincs nyomás alatt. Már a Real elleni meccsen is kijöttek a hibák a szélsőjátékában, és a tegnap sem volt egy kimondott életbiztosítás. A PSG érezhetően erőltette is az ő oldalát, csak a belső védőink és Busi jó napjának volt köszönhető, hogy megúsztuk 1 kapott góllal. Középen egész szépen elboldogult korábban is, talán nem kéne a szélen elfecsérelni a srácot.
Matyiő inkább a védelem mögé ívelt labdák hárítására jó, és ez nem csak a rögzített helyzetekben történhet meg, ezért játszik a szélen is sokkal hátrébb, mint Jordi. Egyébként egyre inkább kiütköznek a hiányosságai, ahogy jönnek a komolyabb meccsek.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.12.11. 12:12:08

1. nem LE "fantasztikus" taktikája miatt nyertünk, hanem azért, meg a 11 játékosból mind csúszott mászott, győzni akart. ha ezek a játékosok mindig igy mennénekk ki, tök mind1 mi lenne a felállás. elől olyan trió van, h ha a 3ból csak 2nek megy a játék, akkor nyerünk.

2. szélen akkor kerültek mögénk mikor akartak. sem neymar, sem pedro nem tud védekezni, nem is véletlen h bárhol megnézel a világon egy 3-5-2-t, a két szélen olyan emberek vannak, aki standard esetben hátvédek.

3. matyiő másodjára bizonyította, h alkalmatlan a szélre. lendületből bárki megveri, cselezni nem tud, a passzjátéka borzalmas. ő középre való 4. védőnek bartra, masch, piqué után. akár 20 milla volt akár nem. küzd, hajt, jól fejel, van fizikai erénye és ennyi. nem őt hibáztatom, hanem akik arra tettek h legyen a védelem egyik pillére.

nem volt ez olyan sima meccs, a psg nyugodtan lőhetett még volna 2 gólt.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2014.12.11. 12:00:06

hank1ee írta:Alba egyáltalán nem gyenge, de Mathieu fegyelmezettebb védekezésben. A 3 védős rendszer miatt egy olyan játékost kellett odatenni, aki nem futkos el felelőtlenül az ellenfél szögletzászlajáig, hogy aztán lekontrázzák.
Lehet, hogy Matyi fegyelmezettebb védekezésben, de sajnos neki a félpályáig sem kell elmennie, hogy lekontrázzák. A tegnapi meccsen egy idő után már számolni is eluntam hányszor futották le, kerülték meg. Ráadásul technikailag igencsak lefelé lóg ki a csapatból. Az rendben van, hogy kilóra és magasságra megvan a srác, de ez csak a rögzített helyzeteknél előny, minden más esetben csak hátrányt jelent. A sebessége értékelhetetlen, a cselei botrányosak, passzolni pedig csak akkor tud rendesen, ha nincs nyomás alatt. Már a Real elleni meccsen is kijöttek a hibák a szélsőjátékában, és a tegnap sem volt egy kimondott életbiztosítás. A PSG érezhetően erőltette is az ő oldalát, csak a belső védőink és Busi jó napjának volt köszönhető, hogy megúsztuk 1 kapott góllal. Középen egész szépen elboldogult korábban is, talán nem kéne a szélen elfecsérelni a srácot.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.12.11. 10:24:58

Alba egyáltalán nem gyenge, de Mathieu fegyelmezettebb védekezésben. A 3 védős rendszer miatt egy olyan játékost kellett odatenni, aki nem futkos el felelőtlenül az ellenfél szögletzászlajáig, hogy aztán lekontrázzák. Egyébiránt Jordi szerintem alul van itt értékelve.

A tegnapi elképzelésről: Nem volt rossz, de továbbra is Messi határozza meg szinte az egész játékot. Mondjuk amíg ő a pályán van, ez valószínűleg már érdemben nem változik. A kreativitás kell mástól is, Mascherano labdája Lajosnak olyan volt, mint egy falat kenyér, Neymar pedig kész megbontani az ellenfél védelmét. Bartra meg bebizonyította, hogy abszolút megbízható még idegenebb poszton is, higgadt, technikás, nagyon kedvelem.

Összességében a játék csak helyenként tetszett, de legalább mindenki tette a dolgát, nem estünk szét. Egy olyan csapattól, mint a PSG egy gólt kapni nem bűn.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.12.11. 08:18:59

még egy gondolat: olvasva a nyilatkozatát, annak örülök, hogy látja Alba gyenge egy az egyben.(én ezt vettem ki belőle!) annak kevésbé, hogy Mathieu éppen az ő helyén a leg bizonytalanabb. az tény, hogy amit bal oldalon csináltak velünk az nagyon figyelmeztető. legfeljebb azt nehéz eldönteni, hogy a PSG. jobbszárny volt extra erős, vagy mi voltunk nagyon gyengék ott!? Albával kapcsolatban még az is lehet, hogy egy ideje az "elől játéka" sem igazán hatékony, kezd kísértetiesen Alvesra hajazni.
azért a nyilatkozatából az a kitétel, hogy...első perctől irányítottuk a meccset ...nekem kissé eltúlzottnak tűnik, de azt jól látja hogy a PSG. ezúttal a deffenziv taktikára fázott rá.(kivéve persze a cserés időszakot, ott már nyomtak rendesen)
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.12.11. 07:34:37

danianevem írta:Megvoltam győződve, hogy marad a 4-3-3, csak Alves-Pedro cserével. Hát rám cáfolt LE. Igazából nem is tudom pontosan meghatározni, leginkább 3-5-1-1-szerű volt a hadrend, mindenesetre húzott egy merészet, ezúttal bejött.

Viszont a jelenlegi kerettel nem vagyok bizakodó, a középpályán kellene egy "vérátömlesztés", hogy hosszú távon jól működhessen ez a taktika, bár lehet, hogy csak egy-egy ilyen rangadóra tartogatja. Nem tudom, majd idővel elválik. Megszokni megtudnám. 8)
Középpályán vérátömlesztésnek ott van Samper és Halilovic.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.12.11. 06:46:22

Végre láttam valamit a pályán amitől az volt az érzésem,h nem ugyanaz az edzőnk mint tavaly,vagy előtte...

nekem tetszett, de ami ennél is jobban tetszett, az a tűz amivel az ÖSSZES játékosunk végigtolta a meccset.

Messi tényleg elég hosszú idő óta visszatalált magához,és besegít olyan területeken is amiknél tavaly sosem. Rossz szó nem lehet rá,és ékesen bizonyítja,h a tavalyi rosszabb hozzáállása nem egy jel volt,h elindult a lejtőn,hanem csak átmeneti dolog, aminek kismillió előzménye,oka lehetett.

Piqué, Bartra is nagyon ott volt.

Az edzőtől többet nem várok, csak,h ezt a mentalitást a legtöbbször tudjuk hozni, mert onnantól a minimum megvan, és ha ezek a srácok éhesek,akkor még a gyengébb középpályát is elbírhatjuk.

Az is tetszett,h Pedrot hova tette :)
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.12.11. 06:42:16

palesz77 írta:Hasonló volt, itt a hivatalos verzió. :D
Elég groteszk, hogy összességében majdnem egy "sima" 4-4-2 lett. Elnézve Neymar tegnapi játékát, -bár némileg megsínylette, hogy hátrébb kellett játszania- még akár lehetne is játszani bal oldali középpályásnak. Nyilván csak pár meccsen.

Szóval így másnapra már pozitívabban ítélem meg LE tegnapi kockáztatását. Taktikailag talán több oldalát meri mutatni a csapatnak, de tartom, hogy ehhez majd kellenének új emberek is.

Fun fact: a Barca az első csapat, amelyik 8 egymást követő szezonban megnyerte a csoportját.
palesz77 írta: Danianevem, pont neked nem jutott eszedbe megnézni ezt az oldalt..? :mrgreen:
Jogos. Eszembe nem jutott volna ránézni. :lol:
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.12.11. 05:12:22

Alfa írta:
danianevem írta:Megvoltam győződve, hogy marad a 4-3-3, csak Alves-Pedro cserével. Hát rám cáfolt LE. Igazából nem is tudom pontosan meghatározni, leginkább 3-5-1-1-szerű volt a hadrend, mindenesetre húzott egy merészet, ezúttal bejött.

Viszont a jelenlegi kerettel nem vagyok bizakodó, a középpályán kellene egy "vérátömlesztés", hogy hosszú távon jól működhessen ez a taktika, bár lehet, hogy csak egy-egy ilyen rangadóra tartogatja. Nem tudom, majd idővel elválik. Megszokni megtudnám. 8)
http://lineupbuilder.com/?sk=5fx24 én valami ilyesmit láttam nagyvonalakban
A hazai rangadókon is meglepő húzásokkal tavasszal megnyehetjük a bajnokságot. A meglepetésekhez néhány fiatal is hozzájárulhat.
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2014.12.11. 00:21:54

mess2009 írta:nem bántom amikor győz a csapat de:...szerintem nagy lutri volt ez! bejött OK. én hagytam volna Mathieut középen, a két szél pedig Bartra és Adriano.
Számomra kicsit meglepő amikor valaki egy győztes meccs után leírja, hogy mit kellett volna másképp, vagy épp kit játszatott volna. Valószínűleg az általad írt változtatással sem értünk volna el a 3-1-nél jobb eredményt, vagy igen?
Amúgy nekem tetszett, hogy LE megpróbálkozott egy ilyen meglepő felállással, szerencsére ez sikeres is volt. Korábban sokat kritizálták az aktuális edzőt, hogy kiszámítható a csapat, ő azért keverget rendesen (néha rosszul is). Csodát továbbra sem várok, nem mi vagyunk a végső győzelemre legesélyesebb csapat egyik fronton sem.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.12.11. 00:07:43

Olyan, mint Pep, ő is mindig változtatott rangadók előtt. :D
Én amúgy 1-0-ig egy 3-1-4-2-őt láttam, érdekesnek tűnt...
Valami hasonló : http://lineupbuilder.com/2014/custom/?sk=5fx2f" target="_blank
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.12.10. 23:48:37

nem bántom amikor győz a csapat de:...szerintem nagy lutri volt ez! bejött OK. én hagytam volna Mathieut középen, a két szél pedig Bartra és Adriano. az, hogy Rakiticet elbizonytalanítja nem tetszik, szerintem kezdő a srác, Iniesta sajnos befuccsolt de ma még ezt is kibírtuk.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.12.10. 23:19:07

palesz77 írta:
Alfa írta:http://lineupbuilder.com/?sk=5fx24 én valami ilyesmit láttam nagyvonalakban
Hasonló volt, itt a hivatalos verzió. :D Danianevem, pont neked nem jutott eszedbe megnézni ezt az oldalt..? :mrgreen:
Amorfabbnak hittem a felállást :D most bejött neki ez a húzása, mondjuk nagyba segítettek a PSG jó cseréi is, hogy a vége nem lett húzósabb
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.10. 23:14:00

Alfa írta:http://lineupbuilder.com/?sk=5fx24 én valami ilyesmit láttam nagyvonalakban
Hasonló volt, itt a hivatalos verzió. :D Danianevem, pont neked nem jutott eszedbe megnézni ezt az oldalt..? :mrgreen:
Lezárt