Barca Igazolások 2009-2010

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Örülnél-e Robinho esetleges leigazolásának?

Igen, már a télen meg kéne szerezni
235
47%
Igen, de ráér nyárig
69
14%
Nem, elég mély a keret így is
39
8%
Nem, van nála jobb játékos is a piacon
159
32%
 
Szavazatok száma: 502
Avatar
fcb4ever
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2010.02.12. 16:04:50

2010.05.14. 19:23:33

A futballban pedig, ha tetszik, ha nem, ilyen magasak az árak. Mikor van egy kosármeccsen annyi néző, mint a Nou Camp-ban mondjuk átlagosan a Valladolid ellen? Vagy hány db Messis cucc fogy el évente a Rubios cuccokhoz képest? Az átigazolási árak így reálisak. A fizetéssel ellenben én sem értek egyet. Pl. itt van Dzsudzsák. Annyi pénze van, hogy nem tud vele mit kezdeni, és korántsem hasonlítható a valódi klasszisokhoz. Egy bizonyos szinttől ha a klubok nem fizetnének semmit a játékosoknak, akor is vígan elélnének a reklámokból, termékekből stb. egyszóval a nevükből.
(elnézést az OFF-ért)

Más: Az én szememben Fabregas értékesebb a klub szempontjából, mint Ibra. Tehát, ha lehetőség nyílna rá, akkor simán elcserélném őket, annak ellenére, hogy semmi bajom nincs Ibrával.

Cserejobbhátvéd meg minek? Itt van Maxwell, ő eljátszik mindkét oldalon, és ha Alvesnek pihennie kell, vagy nem megy neki, akkor simán játszatnám. Megkockáztatnám, hogy akár meg is szorongathatná Alvest, és talán elkezdené gyakorolni azokat a fránya beadásokat is.
Mellesleg Montoya most hosszabított, mert szépen fejlődik, és Bartranak is elég impozánra sikeredett a bemutatkozás a felnőttek között. Engem legalábbis meggyőzött.
Més que un club.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2010.05.14. 18:53:10

@barca99: Elsősorban az elszabadult árakkal van problémám. Meg lehet nézni, hogy a kosaras zseni, Ricky Rubio kosárlabdás szinten csillagászati összegnek számító pár millió euróért igazolt Katalóniába, mi meg kb ennyiért vettünk egy cserebalhátvédet a zsugásokhoz. Vagy ott van a kézis Lazarovic, ő évente keres annyit, mint amennyit valamelyik csapat nem rég ajánlgatott Dzsudzsáknak havi kivitelezésben. Hihetetlenek az árak, s a Real csak viszi őket felfelé a galaktikus szerzeményeivel.

Ha lehet, akkor mi ezt ne folytassuk, és ne adjunk ki rekordösszegeket senkiért. Alapból nem tartok egy focistát sem 50-60-nál drágábbnak, és abba a kategóriába is 2-3 játékos tartozik...

Amennyiben pedig sajátnevelésről van szó, méginkább rühellem a magas árakat. Mivel Fabregas klasszis (de még nem világklasszis) ezért reálisnak tartanék érte egy 30-35 milliót (ami sajátnevelésért abszurd, de ezt hagyjuk), viszont a mostani elszabadult árak mellett sem adnék érte 40-nél többet. Elég drága mulatság egy "félcserének"... :)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.05.14. 17:46:40

madmushroom írta:Ne kiabáljuk el azért, hogy a Xavi 2.0-át majd Pep fogja kitenyészteni. Ha Rosell lesz az elnök akkor garantálom, hogy nem sokáig lesz Pep az edző, számomra a munkában két összeférhetetlen személynek tűnnek.
Ugyan már, ezt miből gondolod? Egyesek Rosselt annyira negatív színben állítják be, közbe meg megfeledkeznek, h anno nagyon kellett ő, h kijöjjön a klub a gödörből.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2010.05.14. 17:21:46

madmushroom írta:Ne kiabáljuk el azért, hogy a Xavi 2.0-át majd Pep fogja kitenyészteni. Ha Rosell lesz az elnök akkor garantálom, hogy nem sokáig lesz Pep az edző, számomra a munkában két összeférhetetlen személynek tűnnek.
A te garanciáddal szemben Rosell tegnap jelentette ki, hogy szeretné, ha még sokáig Pep maradna az edző. :) Persze ennek ellenére történhet bármi, de úgy gondolom már elég nagy respektje van odakint Pep-nek, hogy ne zavarják el csak úgy, akár még egy trófea nélküli szezon után sem.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.05.14. 17:21:37

Azért ez a Ribéry, Villa, Fabregas trió elég durva. Még valakit hozzácsapunk és már mi is 200 millánál járunk, azt csak pislognak majd Madridban hogy mi történik Gyöngyösön. Ez azért túlzás.

Fabregas (mostantól csak Fabi) szerintem nem jön idén. Akár hány cikket olvasok ebben a témában mindig az jön le nekem, hogy majd 2-3 év múlva egyszer elhagyom Londont. Nekem már van is egy konkrét tippem ezzel kapcsolatban. Szerintem 2013-ban igazoljuk le. Ugyan is addig marad Wenger az Arsenal-nál. Lehet páran hülyeségnek gondolják, de szerintem ez így elég életszerű. :roll:
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
madmushroom
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2009.01.19. 21:33:13
Tartózkodási hely: Faulensee, Switzerland

2010.05.14. 17:20:29

Mihu írta:Nekem az a problémám, hogy idén teljesen megszűnt az, amit a Ronaldinho-Eto'o-Messi(Giuly) tridentével játszottunk. Még hellyel-közzel tavaly is látható volt, de már sokkal kevesebb alkalommal. Amire gondolok, az a 3 csatár 10 percenkénti helyváltoztatása. Ronnie-ék ezt mesteri módon csinálták, teljesen bolondot csinálva a védőkből, mert előbb utóbb elvesztették a fonalat, és meg is volt meccsenként az a 4-5 lyuk amibe be lehetett játszani az érkezőnek, ezzel 101%-os helyztet teremtve. Tavaly is felfedezhető volt ez a taktika, viszont már sokkal ritkábban. Idén pedig már egyáltalán nem láttam ezt a helycserélgetős dolgot. Általában fixen megvolt hogy Ibra középen, Pedro balon, Messi jobbon, vagy Pedro jobbon és Messi középen árnyékékként. Sajnos meg is látszott a játékunkon. Tavaly legalább 30 gólt értünk el úgy, hogy lyukra betették az érkezőnek, aki vagy befejezte, vagy bepasszolta középre és onnan már csak az üres kapuba kellett bepasszolni.


Villa-val szerintem ez ismét játszható lenne, mert Ő is és Messi is sokat mozgó játékos. Meg tudják kavarni a védelmeket, úgyhogy remélem jövőre ha jön Villa, akkor visszatér a régi játék is.
És kik fogják majd cserélgetni a pozícióikat? Messi és Villa ? Láthattuk amúgy a szezon elején ezt a taktikai húzást, Ibra sokat keveredett ki valamelyik szélre és meg lehetett nézni, hogy mi lett belőle. Nyögvenyelős és lelassult támadásépítés, statikus játék. Ibrának a kapu közelében, középen van a helye, badarság szerintem őt onnan elmozdítani bármelyik szélre is.
Twitter: https://twitter.com/KJuraszik" target="_blank
Blog: http://laguardia.blog.hu" target="_blank
Facebook: https://www.facebook.com/laguardiablog/" target="_blank
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.05.14. 17:15:43

Nekem az a problémám, hogy idén teljesen megszűnt az, amit a Ronaldinho-Eto'o-Messi(Giuly) tridentével játszottunk. Még hellyel-közzel tavaly is látható volt, de már sokkal kevesebb alkalommal. Amire gondolok, az a 3 csatár 10 percenkénti helyváltoztatása. Ronnie-ék ezt mesteri módon csinálták, teljesen bolondot csinálva a védőkből, mert előbb utóbb elvesztették a fonalat, és meg is volt meccsenként az a 4-5 lyuk amibe be lehetett játszani az érkezőnek, ezzel 101%-os helyztet teremtve. Tavaly is felfedezhető volt ez a taktika, viszont már sokkal ritkábban. Idén pedig már egyáltalán nem láttam ezt a helycserélgetős dolgot. Általában fixen megvolt hogy Ibra középen, Pedro balon, Messi jobbon, vagy Pedro jobbon és Messi középen árnyékékként. Sajnos meg is látszott a játékunkon. Tavaly legalább 30 gólt értünk el úgy, hogy lyukra betették az érkezőnek, aki vagy befejezte, vagy bepasszolta középre és onnan már csak az üres kapuba kellett bepasszolni.


Villa-val szerintem ez ismét játszható lenne, mert Ő is és Messi is sokat mozgó játékos. Meg tudják kavarni a védelmeket, úgyhogy remélem jövőre ha jön Villa, akkor visszatér a régi játék is.
Kép
Avatar
madmushroom
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2009.01.19. 21:33:13
Tartózkodási hely: Faulensee, Switzerland

2010.05.14. 17:09:55

barca99 írta:
MichaaBee írta:Az meg, hogy megér 50 milliót, na ne már... Hol élünk kérem szépen? Alapból abszurd 50 métert kicsengetni egy játékosért, aztán ha sajátnevelésről van szó, akkor végképp álljon meg a menet. 40 a felső határ. =;
:D

Ez nagyon tetszett. Értem, mit akarsz mondani, csak így elég furcsának tűnik. 50-et nem ér meg senki, főleg nem egy saját nevelés, meg amúgy is írtó sok pénz... Na de 40-et... :D

Mellesleg nekem azért a legoptimálisabb jelölt, mert katalán, válogatott, kevesebb beilleszkedési problémája lenne (Gourcuff nem ismer senkit, nem beszélni a nyelvet, plusz személyes vélemény, hogy nagyobb lutri). Egyszer kell rá befizetni, saccperkábé 10 évig letudva a kp. Mire Xavi kiöregszik, nem kell pánikolva a tökéletes helyettest keresni, mert addigra Pep tökéletesíti a Xavi2.0-át.

Bár nem rágom a körmöm arra várva mikor jelentik be, ha egyáltalán bejelentik a leigazolását, de úgy vélem a legjobb befektetés talán ő lenne a középpályára.
Ne kiabáljuk el azért, hogy a Xavi 2.0-át majd Pep fogja kitenyészteni. Ha Rosell lesz az elnök akkor garantálom, hogy nem sokáig lesz Pep az edző, számomra a munkában két összeférhetetlen személynek tűnnek.
Twitter: https://twitter.com/KJuraszik" target="_blank
Blog: http://laguardia.blog.hu" target="_blank
Facebook: https://www.facebook.com/laguardiablog/" target="_blank
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2010.05.14. 17:04:28

MichaaBee írta:Az meg, hogy megér 50 milliót, na ne már... Hol élünk kérem szépen? Alapból abszurd 50 métert kicsengetni egy játékosért, aztán ha sajátnevelésről van szó, akkor végképp álljon meg a menet. 40 a felső határ. =;
:D

Ez nagyon tetszett. Értem, mit akarsz mondani, csak így elég furcsának tűnik. 50-et nem ér meg senki, főleg nem egy saját nevelés, meg amúgy is írtó sok pénz... Na de 40-et... :D

Mellesleg nekem azért a legoptimálisabb jelölt, mert katalán, válogatott, kevesebb beilleszkedési problémája lenne (Gourcuff nem ismer senkit, nem beszélni a nyelvet, plusz személyes vélemény, hogy nagyobb lutri). Egyszer kell rá befizetni, saccperkábé 10 évig letudva a kp. Mire Xavi kiöregszik, nem kell pánikolva a tökéletes helyettest keresni, mert addigra Pep tökéletesíti a Xavi2.0-át.

Bár nem rágom a körmöm arra várva mikor jelentik be, ha egyáltalán bejelentik a leigazolását, de úgy vélem a legjobb befektetés talán ő lenne a középpályára.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2010.05.14. 16:50:43

Lehet, hogy megtérül Cesc esetleges ára, de 50 millió sok egy emberért nekem. Bocsánat, ez van. Ilyen maradi vagyok, de kezdenek elszabadulni az árak, ami nagyon nem tetszik... :cry:

na on:
Cesc: Tényleg billene, ez szerintem nem kérdés. Vérében van a Barca, zseni stb stb. Újat úgyse tudnék róla mondani, max annyit, hogy nem adnék ki érte 50 misit :lol: :lol: (erre ne reagáljon senki, csak cukkolásnak szántam, vicc... :D )

Villa: Nekem ma ugrott be, hogy nem lehetséges, hogy azért akarjuk Villát, mert amit Pep kitervelt taktika Henry mélyrepülése végett totál befuccsolt? Nekem ez jutott eszembe. Mert Henry ugye szeret a szélekről bejárni, Ibra meg akár kihúzódni. Csak Henry lesérült és nem is ment neki, Pedroval meg játszhatatlan lett ez a taktika, gondolom ez logikus... De ha jön Villa, máris lehetséges, hogy Ibrával sűrűn helyet váltanak, így is keverve a lapokat. Mert ugye Villa is szélről tör befelé... Vagy most hülyeséget szóltam?(Ne olyat írjon senki légyszíves, hogy Ibra hozzáállása meg nem megy itt neki stb. Én a taktikai részre gondolok... Hogy ilyen taktikával akár ő is jobb játékra lehet képes, nem? Előre is kösz a válaszokat :D ) Én reménykedek a verziómban, és biztos vagyok benne, hogy Ibra minimum 1 évet még marad :wink:
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2010.05.14. 16:47:11

Ribéry, Villa, Fabregas? Tessék? :roll:

Értsétek már meg, hogy Ibra nem megy sehova... Akár tetszik, akár nem, ez van. Csak az árához képest volt hatalmas baklövés, egyébként elfogadható teljesítményt nyújtott gólszerzés terén, ami ugye a dolga. Összjátékban eszméeltlenül gyenge volt, de igazából kb ezt vártam, amikor idejött.

A másik: Nehogymár Iniesta padozzon Fabregas kárára... Annyiszor le lett már írva, hogy 3 játékos rotációjával oldható csak meg Fabregas beépítése. Az meg, hogy megér 50 milliót, na ne már... Hol élünk kérem szépen? Alapból abszurd 50 métert kicsengetni egy játékosért, aztán ha sajátnevelésről van szó, akkor végképp álljon meg a menet. 40 a felső határ. =;
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
danko94
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2312
Csatlakozott: 2006.11.03. 19:41:06
Tartózkodási hely: Pécs

2010.05.14. 16:37:26

palesz77 írta:...
De megér 50 misit. Mert lehet hogy amikor már igazán kellene, mondjuk 1-2 év mulva, akkor már 80 körül lesz az ára, vagy Madridban játszana. És inkább igazoljunk 50 ért nagyon jót mint 25 ért ilyen Csigrinszkij szinten lévő majdleszbelőlevalami kp-t aki max akkor játszik a a keret 70% a sérült. Fabregas beleillik a csapatba, nem kell szoknia a közeget, nem kell nyelvet tanulnia, ismeri a játékrendszert és rengeteg variálási/rotálási lehetőséget ad, főleg úgy, hogy a Xavi Ini páros egyik tagja aszezon 80% ában nem bevethető. Két irányítóra nem lehet egy 60 meccses szezont alapozni. Csatárba Villa tökéletes, de nekem van egy oylan érzésem, hogy Ibrának bye bye lesz. Szerintem ő csak ,,bosszúból" jött ide, hogy Eto'o-t le tudják koptatni és hogy ne kelljen neki fizetni. Már tavaly is voltak cikkek Villáról, de akkor azért nem jött, mert Samu nem kellett senkinek így viszont cserealapnak jó volt. Ibra nem illik a csapatba, szerintem nincs is túl jóba a társakkal, Pepnek és Laportának sem a kedvence (a végére már ők is belátták h Bojan is jobb nála), szóval szvsz ő is a távozók közt lesz és az új elnökjelölt meg majd kampányol Riberyvel vagy Silvával. :wink:

Így a jövő év támadósora:

-----------Busi-------------
-----Xavi--------Fabre/Ini----
-Messi---Villa---Ribery v Silva/Ini

és akkor cseréknek: Keita,Jonathan,Thiago,Bojan,Pedro

Sajnos szerintem Touré távozik, ha így lesz, akkor az Arsenalba menjen és Fabregas jöjjön és ne Mascherano.

Kellene a egy csere jobbjátvéd én személy szerint Ebouét favorizálom, aki amúgy is elvágyódik az Arsenalból.

Érkezők: Eboué(10m), Fabregas(50m),Villa(40m), Ribery(40m) össz: 140m
Távozók: Cáceres(5m), Hleb(10m),Marquez(5m), Touré(20m), Ibra(40m),Henry(10M) össz: 90m

50 milla + ból meg is lennénk.
Avatar
fcbarca10
Jugador del Barça
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2006.12.11. 17:17:59

2010.05.14. 16:37:24

Miért kell ilyen nagy problémát kelteni?
A Barca pénzügye nem ránk tartozik. Nem tudjuk milyen pénzek folynak Laporta kezeiben. Csődbe nem fognak menni, a többivel meg nem kell foglalkozni.
Cesc remek játékos, mindenki vágyik rá. Akkor nem mindegy mennyibe kerül?
Nem a mi pénzünk. Ebből az 50-ből meg az elnökök kezeiben is landolna pár millió, így Laportáék könnyen megszedik magukat (hivatalosan 50 millió, alapból 40 millió+10 millió a zsebben). Ezt a szurkolóknak nem kell figyelni.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.05.14. 16:35:23

socio66 írta:Szerintem nem sok csapat van,ahol a szurkolók körében egyáltalán felmerülne bármilyen kétely,ha Fabregas-ról lenne szó. :)
Három éven belül a világ legjobb középpályása lesz,akármennyit is fizetünk érte,sokszorosát fogja visszahozni,az tuti.
A cash-t amúgy sem nekünk kell összedobni rá,vannak a klubnak okos gazdasági szakértői,meg vezetői,akik tudják,kire mennyit érdemes áldozni.
Az meg minden évben felmerül,hogy kell-e már most,de szerintem idén Keita játékát látva mindenki választ kapott erre.
Nem szeretném jövőre a kezdő közelében sem látni.
Na maximálisan egyetértek.
Mezekből kb 1 év lesz mire visszahozza azt az 50milkát amiről itt most szó van.
Méspedig, ahogy Socio mondta, 3évben belül a középpálya királya lesz.

Nem értem hogy lehet még gondolkodni is akár egy ilyen emberen.
IGaz,hogy jelenleg Xavi és Iniesta is előtte vannak,de mindketten nagyon sérülékenyek,alig játszottak együtt...

Várlak Cesc!
socio66

2010.05.14. 16:30:34

Szerintem nem sok csapat van,ahol a szurkolók körében egyáltalán felmerülne bármilyen kétely,ha Fabregas-ról lenne szó. :)
Három éven belül a világ legjobb középpályása lesz,akármennyit is fizetünk érte,sokszorosát fogja visszahozni,az tuti.
A cash-t amúgy sem nekünk kell összedobni rá,vannak a klubnak okos gazdasági szakértői,meg vezetői,akik tudják,kire mennyit érdemes áldozni.
Az meg minden évben felmerül,hogy kell-e már most,de szerintem idén Keita játékát látva mindenki választ kapott erre.
Nem szeretném jövőre a kezdő közelében sem látni.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2010.05.14. 16:24:54

Fabregas megéri a pénzét. De ha sokaknak ennyire nem tetszik az az 50 miska akkor lehet hogy Gourcuff-nél kellene bepróbálkozni. Ő "csak" 24 millió és voltaképpen semmivel sem rosszabb Fabregas-nál, Cesc csak annyival jobb hogy az Angol bajnokságban játszik. Tudom hogy ennek semmi köze a tehetséghez csak itt sok embernél nem mindig a játékos a fontos hanem a bajnokság a fontos ahol játszik. Mondjuk az angol bajnokságban kiemelkedőt mutatni ilyen fiatalon tényleg óriási nagy teljesítmény. Szóval Cesc és Gorcuff közül inkább az utóbbi a zsákbamacska.
Bár ő elődöntőbe vezette a Bordeaux-t. ÁÁÁÁ bizonytalanság :lol:
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.05.14. 16:18:32

palesz77 írta:Most én értek valamit félre, vagy ti? Mert Fernando szerintem arra akar rávilágítani, hogy 50 misit nem kéne kiadni egy olyan játékosért, akinél jelenleg 2 jobb van nálunk arra a poszra...
Fernando pontosan azt írta, hogy Cesc "nem ér 50-et". Lehet, hogy arra gondolt, amire te, csak akkor azt máshogy írta le :)

Egy elkoptatott mondatocska: Annyit ér egy játékos (vagy bármi más), amennyit fizetnek érte. Ha megadjuk az 50-et, akkor annyi. De értéke szerint (amit szakemberek mondanak) jelenleg 55mio.
Hogy az Arsenal mennyiért adja el, vagy mi mennyiért vesszük meg? - más tészta. Hogy kezdő lenne-e Fabregas? - szintén más tészta. Amikor egy játékos értékéről beszélünk, akkor az csak egy becslés, gazdasági kalkuláció. Eladhatnák 100millióért is, ha lenne rá vevő...Vagy 10ért is, ha ostobák lennének :)

Pep biztos tudna találni helyet Cesc-nek a kezdőben - de ehhez (szerintem) Ibra távozása, vagy Villa "nem-érkezése" kell. Máshogy nem tudom elképzelni. De ez nem rajtam, rajtunk múlik - ez legyen Pep "baja" :)
Avatar
levproff
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2809
Csatlakozott: 2007.12.06. 13:15:26
Tartózkodási hely: Sopron

2010.05.14. 16:12:34

Igaz, nemzetközileg nem mutatott semmit, de jelen pillanatban 2 korszakos zseni van előtte.Ezt mindenki beismeri.De pár év múlva a spanyol válogatott egyik legmeghatározóbb játékosa lesz.
50-et még szerintem sem ér, de pár év múlva ennél többet is fog.
Még hihetetlenül sokat fejlődhet.De szerintem a 40 millió nem egetrengető érte.
Ha a Villa-Fabregas kettőt elhozzuk 75-80 millióért, akkor már kenterbe vertük a madridot, mert ők kb. Kakáért adtak ennyit egy kis túlzással. :)
Ronaldóról meg nem is beszélve..
Kép
FC Barcelona: Més que un club! Visca el Barca!
Pep Team 2009 : Spanyol Bajnokság, Bajnokok Ligája, Spanyol Kupa, Európai Szuperkupa, Spanyol Szuperkupa, Klub VB!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2010.05.14. 16:12:21

Most én értek valamit félre, vagy ti? Mert Fernando szerintem arra akar rávilágítani, hogy 50 misit nem kéne kiadni egy olyan játékosért, akinél jelenleg 2 jobb van nálunk arra a poszra... Mert Iniesta és Xavi jobbak. Válogatottban sem véletlen, hogy Cesc játszott kevesebbet... Énis örülök, hogy 23 évesen az Arsenalt a 3. helyre vitte. De attólmég az 50 misi böszmesok egy nem alap kezdőért - nálunk nem lenne alap. Lehet tőlem az atyaúristen, akkoris sok... Amúgy valóban, a mi irányító duónk - igen, Iniesta is irányítót játszik, csak más a stílusa mint Xavié, ő többet cselez is mellete, de ugyanúgy mozgatja a csapatot ha nem sérült... - után nála jobb karmester tényleg nincs - Lampard talán kivétel, meg Gerrard, de őnekik kifele áll a rúd lassan. DE! Attólmég itt nem alapkezdő lenne. Xavi és Ini helye megkérdőjelezhetetlen, és a MI vkp posztunk más mint a többi csapaté. Itt Busi/Touré sokszor középhátvédet játszik, mert felfutnak a védők, és ők töltik be az űrt addig... Szóval kétlem, hogy azon a poszton tolná Cesc ha jönne. És Xavi meg Iniesta előtte van a rangsorban... Remélem értette mindenki, hogy mit akarok írni. Jöhettek statisztikával is, itt nem a kapu előtt futkosna, mint az Arsenalban sokszor, szóval kevesebb gólja is lenne - elvileg...

Azért mégegyszer összefoglalom :lol: : Cesc egy zseni, a keretet is javítaná. Ez tény. DE! 50 misiért nekem se kéne, mert akkor inkáb meg kell várni, amíg lejár a szerződése - neki meg nem kéne 3 évvel előtte meghosszabbítani :wink: - és olcsóbban/ingyen elhozni. Mert hogy 50 millió túl nagy pénz érte, ez tény.(én személyes véleményem szerint senkiért nem adnék 50-et...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2010.05.14. 16:18:03-kor.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.05.14. 16:07:36

levproff írta:Fernando pls. értsd már meg, hogyegy 23 éves csapatkapitányról van szó, aki a világ legerősebb bajnokságában a 3. helyik vitt egy csikócsapatot, és közben Ő volt a PL második legeredményesebb középpályása a gólpasszokat is figyelembe véve.
És mindezt 23évesen.
40-45 milliót kérnek érte.Ami lehet kicsit sok, de közel sem egetrengető.

Egyébként most kell elhozni mert 1-2 éven belül még jobban fel fog menni az ára, az meg aztán végképp nem lenne jó.. :?
Figyelj Veled beszélgetek, mert Veled lehet. Te meg értsd már meg, hogy ezeket én mind adom és soha meg se próbáltam megcáfolni. Hihetetlen jó játékos. Klasszis már-már. Én egyszerűen két puszta tényt írtam le. Azt, hogy nemzetközileg nem mutatott sokat (igaz van egy EB-je, de úgy igazán tegyük a szívünkre a kezünk), a másik ami véleményes, hogy nem ér 50-et. És ezt egészítettem ki azzal, hogy nem is fogunk szerintem ennyit adni érte. Soha egy szóval nem mondtam, hogy nem lenne helye nálunk, vagy hogy nem kellene megszerezni, nem illene ide, nem tudna hozzátenni a játékunkhoz. Ugyanúgy szeretném, mint Te, csak nem tartom valószínűnek, hogy ennyiért.

Nah Peace, megyek asszonypajtáshoz. Jó forumozást. És nem akartam senkit megbántani, még szbalint-ot sem.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2010.05.14. 16:06:36

Nálunk ez nem így van.
Hát majd így lesz. Xavi már 30 gondolkodni kell az utódján. Vagy ő vagy.....kicsoda? Más nem jut eszembe.... csak Paolo Henrique de ő rá csak úgy gondolok hogy jól nyomná itt de szóba sem került a Barcával a gyerek.
Azt csak én szeretném :D Szóval valszeg csak Fabreges.
Van az az Argentín gyerek a Benfica-ban. Angelo Di Maria. Ő érte korábban már tettünk ajánlatot nem? Ezt most a bal szélső miatt kérdezem....
Én most Gourcuffot preferálnám
Fúúú tényleg ott van ő is. Ő is amolyan klasszikus irányító. A VB-n árgus szemekkel fogom őt figyelni. Mert hát őt legalább behívta a "csillagász".
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bali 15 2010.05.14. 16:08:28-kor.
Avatar
senzu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1336
Csatlakozott: 2007.08.29. 21:05:39
Tartózkodási hely: Győr / Budapest

2010.05.14. 16:04:29

Szerintem nem kéne most Fabregas. Xaviban még benne van pár jó év, csak egy csereember kéne, aki helyette vagy Iniesta helyett be tudna ugrani.
Én most Gourcuffot preferálnám, a transfermarkt 24 millió eurora becsüli az árát.
Fabregas hadd szenvedjen még kicsit az Arsenalnál, kellett neki elmenni...
Ha Villa jön, akkor a csatárgondok letudva, viszont félek tőle, hogy vele sem lesz normális játék a bal szélen :roll:
Még kell Alves mellé egy csere, hátha hasonló hatással lesz rá, mint Abidalra Maxwell :D Sajnos Alves idén alulteljesített, úgyhogy mindenképp megoldást kell találni erre a problémára!
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.05.14. 16:04:21

Fernando írta:Először is szerintem elég sok Arsenal meccset néztem idén. Kiemelkedő az Arsenalból, nah de abból a csapatból annyira nem is nehéz.
Be kéne látni, hogy a szimpátiádtól függetlenül:
az Arsenal a 3.ik lett a bajnokságban úgy, hogy a fél csapat sérült volt hónapokig. Továbbá megint eljutottak a BL legjobb 16 csapata közé, ahonnan történesen a legjobb csapat ütötte ki őket.
Ennek ellenére úgy beszélsz róluk, mintha valami Stoke City lennének :D
(Szálljunk le a magas lóról)
Meg, hogy nagycsapatban nem láttad még Fabregas-t játszani... Akkor mi számít neked nagycsapatnak? :D Évek óta csak 3-4 csapat előzi meg az Arsenalt a BL-ben és a bajnokságban is... mi ez, ha nem nagycsapat? Vagy akkor ezek szerint pontosan 3-4 nagycsapat van a világon (szerinted) és slussz-passz :)
Fernando írta:Lényeg a lényeg 50-et sehol nem ér, főleg úgy, hogy baromira nem hiányposzt.
Cesc ér 50-et: ezt olyan gazdasági szakemberek mondják, akik a focira specializálódnak, mivel ők állapítják meg a piaci értéket. Egyébként 55-öt ér jelenleg.

Abban viszont igazad van, hogy nem hiányposzt nálunk - de attól még árán van a játékos.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.05.14. 16:04:18

Mert Ibra mit mutatott nemzetközi téren? mégis 65millióba fájt...

Hogy alkosson valaki nemzetközi téren,ha egy f*s csapat van alatta?

Középpályán világ 3.legjobbja Iniesta és Xavi után. Ezt max azért nem látjátok be,mert néhányótok utálja amiért anno elment.
De ettől ez tény.
Avatar
levproff
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2809
Csatlakozott: 2007.12.06. 13:15:26
Tartózkodási hely: Sopron

2010.05.14. 15:58:30

Fernando pls. értsd már meg, hogyegy 23 éves csapatkapitányról van szó, aki a világ legerősebb bajnokságában a 3. helyik vitt egy csikócsapatot, és közben Ő volt a PL második legeredményesebb középpályása a gólpasszokat is figyelembe véve.
És mindezt 23évesen.
40-45 milliót kérnek érte.Ami lehet kicsit sok, de közel sem egetrengető.

Egyebként most kell elhozni mert 1-2 éven belül még jobban fel fog menni az ára, az meg aztán végképp nem lenne jó.. :?
Kép
FC Barcelona: Més que un club! Visca el Barca!
Pep Team 2009 : Spanyol Bajnokság, Bajnokok Ligája, Spanyol Kupa, Európai Szuperkupa, Spanyol Szuperkupa, Klub VB!
Lezárt