Barca Igazolások 2010-2011

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Elégedett vagy-e az idei igazolásokkal/igazoláspolitikával?

Igen
95
34%
Nem
186
66%
 
Szavazatok száma: 281
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.08.16. 15:12:06

barca99 írta:
csababarca írta:Özilt elfelejtheted,mondta Pep hogy nem kell neki.
Gondolom valamelyik este meghívott vacsorázni, és elmondta, hogy nem kell neki Özil. :D

Attól mert valamelyik kva hiteles spanyol újság leírta, nem kell megdönthetetlen igazságként kezelni. A biztos az, hogy nem érkezett még senki. :) (ugye Mascherano-val is megegyeztünk mindenben, aztán meg kiderült, hogy nem is volt tervben az argentín... és a fél fórum megint örjöng, hogy ő sem kell).

Ma speciel azt hozta le a Sport, hogy Özil és/vagy Mascherano akkor jöhet, ha alacsony áron meg lehet őket szerezni. Ebből megint lehet találgatni, hogy kellene játékos, csak nincs rá pénz.

Szerintem bőven nem olyan rossz a helyzet, mint ahogyan azt beállítjátok. Ha történetesen 0-1 marad a hétvégi meccs, mindenki éljenezné a fiatalokat. Most, hogy kikaptak, már nem ütik meg a szintet. :) Simán jók lehetnek, ha csak egyet-egyet dobnak be a mély vízbe, és körülöttük meg a szokásos, nagyon erős csapat van.

Egy tapasztaltabb középpályásnak tudnék örülni, főleg Senna-nak, mert ő előrejátékban sem vall szégyent, a 2008-as EB-n remekül tolták Xavi-val (nem egy szakember [!] mondta, hogy legalább annyira megérdemelte volna az MVP-díjat, mint Xavi).

Ez a keret valóban vékonynak tűnik, de nem hiszem el, hogy a hazai meccsekre, a várhatóan 10. helynél gyengébb csapatok ellen kellene a Xavi - Iniesta duó. Akkor meg lehet pihentetni. Sőt, ilyenkor pihenhet mind a kettő, Sergi és Jonathan szűr, és mélységből osztogat, Messi a tavalyi trequartista játékát hozza, jobbszél Pedro, bal oldalon Villa, elől Ibra vagy Bojan. Egy Hercules, Levante, Real Sociedad, Zaragoza, etc. ellen, a Camp Nouban nehogy ne nyerjen már egy ilyen kezdő. :D

Egyébként a triplázó kerettel össze lehet vetni a mostanit.
  • 1 Víctor Valdés
    2 Martín Cáceres
    3 Gerard Piqué
    4 Rafael Márquez
    5 Carles Puyol
    6 Xavi
    7 Eidur Gudjohnsen
    8 Andrés Iniesta
    9 Samuel Eto'o
    10 Lionel Messi
    11 Bojan Krkić
    13 José Manuel Pinto
    14 Thierry Henry
    15 Seydou Keita
    16 Sylvinho
    18 Gabriel Milito
    20 Daniel Alves
    21 Aliaksandr Hleb
    22 Eric Abidal
    24 Yaya Touré
    25 Albert Jorquera
    27 Pedro
    28 Sergio Busquets
    33 David Córcoles
    35 Nolito
    36 Abraham
    37 Alberto Botía
    41 Oier Olazábal
    42 Andreu Fontás
    43 Víctor Vázquez
    44 Thiago Alcántara
    45 Xavi Torres
    46 Marc Muniesa
17 embert számoltam össze, akik rendszeresen játszottak.

Akkoriban Milito egyáltalán nem jött számításba, Cáceres 1529 percet játszott, Hleb 1702-et, Bojan 1793-at, Pedro pedig 577-et, ha mindent figyelembe veszünk (összehasonlításképp Xavi 4342-t, Iniesta 3289-et, Messi 3900-at). Mondjuk Bojan talán nem illik ide, mert elvitathatatlan érdemei vannak a Kupában, ami nélkül ugye tripla sem lett volna, de ez akkor is 18 ember, akivel lényegében sikerült triplázni.

A kulcs ott sem a bő keret volt, hanem a sérülésmentes szezon. Ha idén bejön, megint van esélyünk, ha nem akkor nehezebb a helyzet. A lényeg viszont, jelenleg mindenki egészséges (kopp-kopp), szóval jelen pillanatban felesleges a pánikkeltés.

Jelenleg Marquez helyett van egy Milito, Cáceres helyett Fontás, Hleb helyett Jonathan, Guddy helyett Thiago, az Henry - Eto'o páros meg talán meg tudja közelíteni az Ibra/Bojan/Pedro - Villa duó.

Nem annyira rossz ez, azért ha megnézitek egy Guddy - Hleb - Busquets trióval ugyanúgy nem mentünk volna akkoriban sokra. Jonathan és Thiago meg legalább érzi ez a játékot, még ha nem is bírják a végét, ill. rutintalanok.

Mondom, egy igazolás talán jól jönne a középpályára, esetleg Hleb-et megtartni, hátha (úgysem lesz ilyen :) ), de szerintem így is favoritok vagyunk mindenhol, sérülések meg minden csapatnál vannak / lesznek. Égbekiáltóan nagy probléma nincsen.
Bravó! Végre valaki a "mainstream" ( :D ) fórumosok közül,aki optimista és ezt gondolja :) Teljesen egyetértek! Mégannyi, hogy azért nem dőlnék a tőrömbe akkor sem, ha esetleg igazolnánk egy vkp/tkp kettőst, de ahogy te is írod, úgy szerintem sem ez a szezonunk kulcsa, hanem a sérülésmentesség. Tavaly, ha teljesen őszinték akarunk lenni, akkor Ibra picit gyengébb játékán (tavasszal és persze Eto'o-hoz mérve)) és az Iniesta-féle sérüléshullámon ment el a bl és a kupa is. Ha egyéb körülményeket nem nézünk.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2010.08.16. 14:59:56

csababarca írta:Özilt elfelejtheted,mondta Pep hogy nem kell neki.
Gondolom valamelyik este meghívott vacsorázni, és elmondta, hogy nem kell neki Özil. :D

Attól mert valamelyik kva hiteles spanyol újság leírta, nem kell megdönthetetlen igazságként kezelni. A biztos az, hogy nem érkezett még senki. :) (ugye Mascherano-val is megegyeztünk mindenben, aztán meg kiderült, hogy nem is volt tervben az argentín... és a fél fórum megint örjöng, hogy ő sem kell).

Ma speciel azt hozta le a Sport, hogy Özil és/vagy Mascherano akkor jöhet, ha alacsony áron meg lehet őket szerezni. Ebből megint lehet találgatni, hogy kellene játékos, csak nincs rá pénz.

Szerintem bőven nem olyan rossz a helyzet, mint ahogyan azt beállítjátok. Ha történetesen 0-1 marad a hétvégi meccs, mindenki éljenezné a fiatalokat. Most, hogy kikaptak, már nem ütik meg a szintet. :) Simán jók lehetnek, ha csak egyet-egyet dobnak be a mély vízbe, és körülöttük meg a szokásos, nagyon erős csapat van.

Egy tapasztaltabb középpályásnak tudnék örülni, főleg Senna-nak, mert ő előrejátékban sem vall szégyent, a 2008-as EB-n remekül tolták Xavi-val (nem egy szakember [!] mondta, hogy legalább annyira megérdemelte volna az MVP-díjat, mint Xavi).

Ez a keret valóban vékonynak tűnik, de nem hiszem el, hogy a hazai meccsekre, a várhatóan 10. helynél gyengébb csapatok ellen kellene a Xavi - Iniesta duó. Akkor meg lehet pihentetni. Sőt, ilyenkor pihenhet mind a kettő, Sergi és Jonathan szűr, és mélységből osztogat, Messi a tavalyi trequartista játékát hozza, jobbszél Pedro, bal oldalon Villa, elől Ibra vagy Bojan. Egy Hercules, Levante, Real Sociedad, Zaragoza, etc. ellen, a Camp Nouban nehogy ne nyerjen már egy ilyen kezdő. :D

Egyébként a triplázó kerettel össze lehet vetni a mostanit.
  • 1 Víctor Valdés
    2 Martín Cáceres
    3 Gerard Piqué
    4 Rafael Márquez
    5 Carles Puyol
    6 Xavi
    7 Eidur Gudjohnsen
    8 Andrés Iniesta
    9 Samuel Eto'o
    10 Lionel Messi
    11 Bojan Krkić
    13 José Manuel Pinto
    14 Thierry Henry
    15 Seydou Keita
    16 Sylvinho
    18 Gabriel Milito
    20 Daniel Alves
    21 Aliaksandr Hleb
    22 Eric Abidal
    24 Yaya Touré
    25 Albert Jorquera
    27 Pedro
    28 Sergio Busquets
    33 David Córcoles
    35 Nolito
    36 Abraham
    37 Alberto Botía
    41 Oier Olazábal
    42 Andreu Fontás
    43 Víctor Vázquez
    44 Thiago Alcántara
    45 Xavi Torres
    46 Marc Muniesa
17 embert számoltam össze, akik rendszeresen játszottak.

Akkoriban Milito egyáltalán nem jött számításba, Cáceres 1529 percet játszott, Hleb 1702-et, Bojan 1793-at, Pedro pedig 577-et, ha mindent figyelembe veszünk (összehasonlításképp Xavi 4342-t, Iniesta 3289-et, Messi 3900-at). Mondjuk Bojan talán nem illik ide, mert elvitathatatlan érdemei vannak a Kupában, ami nélkül ugye tripla sem lett volna, de ez akkor is 18 ember, akivel lényegében sikerült triplázni.

A kulcs ott sem a bő keret volt, hanem a sérülésmentes szezon. Ha idén bejön, megint van esélyünk, ha nem akkor nehezebb a helyzet. A lényeg viszont, jelenleg mindenki egészséges (kopp-kopp), szóval jelen pillanatban felesleges a pánikkeltés.

Jelenleg Marquez helyett van egy Milito, Cáceres helyett Fontás, Hleb helyett Jonathan, Guddy helyett Thiago, az Henry - Eto'o páros meg talán meg tudja közelíteni az Ibra/Bojan/Pedro - Villa duó.

Nem annyira rossz ez, azért ha megnézitek egy Guddy - Hleb - Busquets trióval ugyanúgy nem mentünk volna akkoriban sokra. Jonathan és Thiago meg legalább érzi ez a játékot, még ha nem is bírják a végét, ill. rutintalanok.

Mondom, egy igazolás talán jól jönne a középpályára, esetleg Hleb-et megtartni, hátha (úgysem lesz ilyen :) ), de szerintem így is favoritok vagyunk mindenhol, sérülések meg minden csapatnál vannak / lesznek. Égbekiáltóan nagy probléma nincsen.
Avatar
Mental_Theo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2005.09.11. 11:38:40
Tartózkodási hely: Árnyékszék

2010.08.16. 14:52:21

Messi tud irányítani is, láthattuk az El Clásicókon. (2:6)
---=FORCA BARCA=---
ELADÓ DEDIKÁLT Barcelona mezek Certificate-tel, továbbá dedikált Spanyol,Barcastb fotók,kártyák. Iniesta és Messi KLUBVB-s logóval MEZ és NADRÁG!
ha érdekel írj: batikaa@freemail.hu
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2010.08.16. 14:14:07

Én azt mondom ,hogy nem kell ennyire aggódni!Ha tegyük fel kiesik Xavi és Ini egyszerre,amire az utóbbi két évben kb. csak egy meccsre volt példa,akkor is jó kell hogy legyünk!Ugyanis:
pl.:
VV
Adriano-Puyol-Pique-Maxwell
Keita
Alves Busi
Messi Ibra Villa

Namost ez a legrosszabb eset,ha a fiatalok abszolút csődöt mondanának!Keita eredeti posztja ez,azért ilyen [auto_cenzúra] mert mást erőltet vele Pep.Alves simán lehozná ezt a posztot is,Busi is elég jól tud osztogatni!És akkor még ott van az a verzió,hogy mondjuk Pedro is képes középpályást játszani,akár visszább vonjuk Messit,ami nem a legjobb megoldás az igaz,de ösztogatni tud az fix,elől meg lehetne Pedro-Ibra-Villa,és még számtalan lehetőség rejlik ebben a keretben,pl. adriano mint középpályás...

Namost nehogy már bárki is azt mondja,hogy ezekkel a felállásokkal Xavi és Ini nélkül is nem kéne hozni minden meccset!Nem lenne olyan szép játék,nade Pep elmehetne a búsba,ha nem képes egy ilyen felállással megverni akár a madridot is!Nonszensz!Úgy könnyű mindent megnyerni,hogy minden poszton a világon a legjobb van,ha bajok vannak úgy nehéz!

Megjegyzem hogy kalapáltuk meg a MU-t a bl döntőben!Sylvinho aki alig játszott, balon,Puyol jobbon,Touré meg középen,a még sokkal kiforratlanabb Busi vkp,sérülten játszó Ini,a 2 hónapja gólképtelen Eto'o elöl(ugye megcsinált,nem is akár hogy de nem volt jó formában)A félig sérült és soha igazán nem beilleszkedett Henry elöl!Megis képesek voltunk dominálni,nyerni!Jójó ott volt Ini,Xavi igaz,node nehogy azt hidjük hogy csak rajtuk múlt!

Mint ahogy az Inter ellen is mindenki [auto_cenzúra] volt,nem csak Ini hiánya miatt nem jutottunk tovább!A védelem becsődölt,Alvest a lelátóra tettem volna legszívesebben,Busin átfutottak,Messi nem ért egyszer se rendesen ladbába,Ibra=0...Nem Ini-n meg Xavin múlik csak a Barca játéka!

Utóbbi években a Barca mindent megnyert,el vagyunk kényeztetve.A legerősebb,már-már legyőzhetetlennek titulált kezdővel rendelkezünk,és mellé olyan cserékkel mint Millito,Keita,Pedro,Bojan,+a világ legtehetségesebb fiataljaival.Hova még igazolni?Hogy biztosra menjünk?Igen ha most igazolnánk még 2-3 sztár tuti lenne a siker,node utánna?A fiatalok tuti elmennének!És a Barca az utánpótlása nélkül most szegényebb lenne Messivel,Xavival,Iniestával,Puyollal,Busquetssel,Pedroval,Bojannal,Piquével,VV-vel.És nélkülük meg sok címmel,és az összes többi játékossal,akiket azért tudtunk megvenni,mert a sikerekből,ezekből a játékosokból volt pénz!

Nehéz szitu az tény,de ha ezeket a hatalmas bajokat(irónikusan értve)nem tudja kezelni egy edző,akkor nincs itt helye!De szerintem megoldja Pep,nem lesz itt baj,csak sok siker!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2010.08.16. 14:09:40

Akik szerint ez a keret létszámilag elegendő lesz, azokat szeretném emlékeztetni arra a meccsre, amikor konkrétan nem tudtuk, kik fognak védőket játszani, amivel Milito-n és Marquezen kívül mindenki más sérült vagy eltiltott volt / akkor állt Csiga élete lehetőségének kapujában, de megsérült az utolsó edzésen / Jeffren volt a balbekk akkor az idényben már másodszor, mint kényszermegoldás!
Akkor még bővebb keretünk volt, amit már akkor is szűknek mondtunk és most még karcsúbb lett.
Oké, hogy jött két minőségi játékos és vegyük úgy, hogy csak egy ment el - ez Touré / Henry már kevésnek bizonyult, Csiga sajnos no comment kategória, Marquez pedig vészmegoldásnak megfelelt volna még az idén /
- de ez mire elég egy olyan sportban, ahol 11 ember az alapcsapat?
Hiába jött Villa, ő is egy darab játékos és ha valaki sérült, akkor vele is csak tizen leszünk, akármilyen jó is.
Kell, hogy meglegyen a megfelelő létszám - irányító posztra oké, hogy nem megy a dolog, reménykedjük, hogy idén nem lesz elég Iniestára csak csúnyán nézni ahhoz, hogy 1 hónapra lerobbanjon és hogy Xavi bírja a terhelést. Viszont Busquets tavaly is kétszer volt eltiltott, erre lehet mondani, hogy akor majd játszik Keita az ő helyén meg egy fiatal.
Igen. Például: Busi eltiltott, Ini sérült, Keita sérült és játszunk a BL-ben mondjuk a MU ellen, Xavival meg JdS-sel és Jeffrennel, aki ezúttal Tkp-t fog játszani, aztán majd még kapust is, ha az kell legközelebb.

Nincs ez rendben így, lehet magyarázni - lehet a fiatalokban bízni, majd frissen felkerült, szebb napokat megélt Real Sociedad ellen például a Ligában, de nem a BLben.
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2010.08.16. 13:59:44

pont ezt mondtam én is amit torrestoni. özil jó játékos, lehet a madridban még jobb lesz, de nálunk azon a poszton, amin általában ő van messi szokott játszani. én se tudom elképzelni, mint xavi helyettese. maximum iniesta helyén férne be, de talán az is túl hátul van neki.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2010.08.16. 13:50:08

Én egy kicsit azért attól is tartok, hogy a csapatunkban immár 8 világbajnok van, ezek közül sokan mindent megnyertek az elmúlt években, amit egy focista megnyerhet pályafutása során, és nehogy motivációs problémák legyenek. Nem azt mondom, hogy nem mennének edzeni, vagy nem koncentrálnának eléggé, hanem azt, hogy valahogy "belül" egy kicsit leülnének. valamint itt van egy villámkarriert futott Pedro is, akitől kicsit félek, nehogy egy egyszezonos labdarúgó legyen. Láttunk már ilyet korábban! Nyilván ezek csak az én agyszüleményeim, és remélem semmi nem fog megvalósulni abból, amit leírtam, de kicsit tartok ettől. Szerintem egy csapatnál fontos a vérfrissítés, az hogy a játékosok küzdjenek, harcoljanak a helyükért, de jelenleg nálunk - főleg középpályán - abszolút nincs a cserepadon az alapkezdőre veszélyes játékos.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2010.08.16. 13:34:33

Fecooo írta:OFF lesz, de máshogy nem tudok szólni:

Toni, dolgozol? ha nem, fel tudsz jönni msn-re?

ON:

vhol a helyes megoldás a két elmélet között van véleményem szerint. vagyis sztem sem jó a "nincs ló, jó a szamár is" módi, viszont igazolni mindenképpen szükséges, és olyan emberre van szükség, aki képes padozni és ugyanakkor megbízható is! megint csak Sennát tudom példának felhozni, nem biztos, h pont rá van szükség, de abban biztos vagyok, ha már Pep minden áron fenn akarja tartani a helyet Cesc-nek, akkor 1-2 évre alkalmas harmincas évei elején járó vkp-t kéne venni, kb. mint amilyen Sylvinho volt( nem játszott sokat, viszont be lehetett vetni a BL-döntőn is!)
Ez lenne a legjobb megoldás mivel úgy látom,hogy Fabregas továbbra is a cél ezért is nem jött Özil szerintem.Viszont ilyen kifelé menő kp-t nem igazán tudok...Így szerintem maradnak a számkivetettek minimum erre az évre.
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.08.16. 13:31:05

vhol a helyes megoldás a két elmélet között van véleményem szerint. vagyis sztem sem jó a "nincs ló, jó a szamár is" módi, viszont igazolni mindenképpen szükséges, és olyan emberre van szükség, aki képes padozni és ugyanakkor megbízható is! megint csak Sennát tudom példának felhozni, nem biztos, h pont rá van szükség, de abban biztos vagyok, ha már Pep minden áron fenn akarja tartani a helyet Cesc-nek, akkor 1-2 évre alkalmas harmincas évei elején járó vkp-t kéne venni, kb. mint amilyen Sylvinho volt( nem játszott sokat, viszont be lehetett vetni a BL-döntőn is!)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2010.08.16. 13:43:37-kor.
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2010.08.16. 13:30:41

torrestoni írta:
OvaMind írta:...
Végül: tehát azt mondod, hogy verhetetlenek lehetünk. Legyünk azok! Visoznt felteszek egy kérdést: így az alapcsapatot tekintve, mégis mi a hortobágyi húsos palacsinták vagyunk? :D Tehát egy új igazolás a középpályára jobb lenne, mint a Sergi-Xavi-Iniesta trió? Szóval már nem is cserejátékos kell. Vagy te előre látod a sérüléseket? Vagy mégis hogyan lennénk verhetetlenek? A padról befújja a labdát egy Inter-féle csapatnak?
Egy évben 60+ meccset játszunk. Ha nincs sérülés, és csak a kezdők játszanak, akkor márciustól mindenki halott lesz és semmit se nyerünk. De garantálhatom, hogy lesz sérülés, ez a sport velejárója. Egy keret mélysége hihetetlenül fontos, ezt fölösleges ecsetelni. Ez a mélység mindenhol megfelelő, kivéve a középpályán, ahol nincsen megbízható cserénk. Ráadásul pont ezek a palik szoktak meccsenként 10-12 km-ket futni.
Egy Inter féle csapat ellen, esetleg a csere játékos miatt nem lesz halott az egész alapcsapat, hanem tudnak majd harapni. A 19 játékos nevetséges, 22től kezdőne nálam a keret, és akkor is 3 fiatal játékos lenne a keretben ezen felül.
Ha ennyire rábízzuk magunkat Tiagoékra, akkor tavaly miért nem játszatta őket, mint 2 évvel ezelőtt Busit? Tavaly is volt sérülés, mégis 1-1 meccset kaptak összbe. Egy nyár alatt mindkettő évi 25 meccses játékos lett? Mert kb ennyit kellene játszaniuk, vagy majd játszik Keita évi 40et, és akkor hű de jó lesz, minden meccsen szidhatom az anyját.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cooltiszo 2010.08.16. 13:32:19-kor.
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1687
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2010.08.16. 13:22:00

OvaMind írta:...
Nézd, arra akartam utalni, hogy a tökéletességre törekvér a keret esetében negatív hatásokhoz vezethet. Például csapaton belüli rossz egyensúly. Volt már nekünk világklasszis kispadosunk... Ha egy Touré végül elment, mert nem volt helye, akkor egy hasonló kaliberű játékos biztos, hogy csak úgy elüldögélne, s tényleg annyira hasznos lenne? És akkor azt sem kockáztatnánk, hogy esetleg dos Santosék mennek a süllyesztőbe?

Illetve, 20 millióért aligha érhetjük el a tökéletességet, ez badarság. :D

Özil meg minden, csak nem a legesleginkább ideillő, eleddig még hiányzó láncszem...

Végül: tehát azt mondod, hogy verhetetlenek lehetünk. Legyünk azok! Visoznt felteszek egy kérdést: így az alapcsapatot tekintve, mégis mi a hortobágyi húsos palacsinták vagyunk? :D Tehát egy új igazolás a középpályára jobb lenne, mint a Sergi-Xavi-Iniesta trió? Szóval már nem is cserejátékos kell. Vagy te előre látod a sérüléseket? Vagy mégis hogyan lennénk verhetetlenek? A padról befújja a labdát egy Inter-féle csapatnak?
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2010.08.16. 13:16:35

A legnagyobb baj, hog 3 kp-nk van aki megbízható, ebből Busi csak 1 évig bizonyított, simán lehet hullámvölgye. Keita alibi játékos, ezt 2 év alatt nem tudta lemosni magáról a szememben. Imádom a fiatalokat, és például védőnek elégnek is érzem a fiatal felhozatalt, ugyanis 3 kezdő szintű tapasztalt középső védő mellé jön fel majd a 4.-5. számú játékosoknak fiatal. De a kp-n mindenki 2. számú lesz. Nincsen fizikális vkpnk egyáltalán. A Xavi-Iniesta tengely bomba jó, csak Ini sérülékeny, és mindkettő elfáradhat úgy hogyha nincsen cseréjük. De akkor mitörténik, ha egyszerre sérülnek le, és így kell lejátszanunk mondjuk 4 meccset? Az egész szezon elmehet ezen. Ezzel nem az ördögöt festem a falra, mert ilyen simán megeshet, nem kell hozzá hatalmas balszerencse. Vagy ha egyikőjük lesérül hosszabb időre, akkor megint ott vagyunk ahol a part szakad, a fiataloknak vagy Keitának kell hónapokat játszani kezdőként, ez pedig hatalmas érvágás.

A mindenki játszhat sok poszton dolog jópofa, de erre nem lehet igazán alapozni, a 3 kp-s rendszerben nincs keresnivalója Maxwellnek, Adrianonak vagy Alvesnek, ez van.

Ha eladjuk Ibrát akkor elmondhatatlanul ideges leszek. A fickó hajt, eddig minden tőle telhetőt megtesz a pályán és állítólag azon kívül is. 1 balhéjáról se hallhattunk mióta itt van, és ráadásul jól is mozgott az eddigi meccseken. Ha Pep eladja, akkor hatalmas hibát vét és szembeköpi az egész csapatot, ugyanis csak azért adná el, mert ő eldöntötte, más indok jelenleg nincs rá. Szóval Ibra maradj és játszassuk a Messi-Ibra-Villa hármast.
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2010.08.16. 13:14:05

torrestoni írta:Két fő gondolatot szeretnék megosztani így Augusztus közepénél:

1. úgy tűnik, közel sem ideélis a kommunikáció az elnökség és Pep között;

2. túldramatizáljuk ezt az egész átigazolási szezont és már eljutottunk a "ló nincs, szamár is jó" perspektívához;


1. Ha Rosell munkálkodását veszem alapul, amit a Laporta-éra első két évében tapasztalhattunk tőle, nos számomra egyértelmű: kész koncepciót alakítottak ki. Akkor másképp működött. Rijkaardnak voltak elképzelései pusztán posztokat illetően - ezekhez kereset megfelelő opciót a vezetőség -, illetve konkrét játékosok. Nos, ez most mintha nem létezne, nem látom a koncepciót. Pedig Rosellék igencsak effektívek és ügyesek a játékospiacon. Örültem, hogy Zubi lett a szakmai igazgató, hiszen biztos voltam benne, hogy az új vezetőség megpróbálja majd csökkenteni némileg Pep hatáskörét, míg Zubi majd egy jó kapocs lesz. De ez a nyilatkozat is példázza: maszatolgatnak, tapogatóznak, nincs meg a konszenzus. Érdekes jelenség, ami a már így is "érdekes" felkészülési szezonnal igencsak kihathat a Szeptemberre.


2. Ha marad a csapat a tavaly is használt négy jellemző felállásnál, akkor azt hiszem a szezon 90%-ban ez a keret is bőven elég a sikeres szerepléshez. Ha egy Arsenal képes évek óta ott lenni a PL élmezőnyében olyan kerettel, annyi sérülttel, akkor ez a BLuagrana ismét rommá verheti félgőzzel a La Ligát, s simán odaérhet a tűzhöz a BL-ben. Mérföldekkel jobb csapat. Nem értem, mennyivel lenne jobb megoldás egy Özil, mint egy JDS? Attól, hogy előbbi valamelyest jegyzett? Ettől megoldódna legalább az a probléma, hogy Xavi kiválása/pihentetése esetén viszonylag színvonalas, megfelelő pótlásunk van? A fenéket. Egyébként is amit eddig láttam a töröktől, aszerint ő Messi helyettese lehetne, elvégre Leo nagyrészt trequartistaként játszott tavaly is és fog idén is - ebben biztos vagyok. Valahogy csak nekem nem passzol Özilhez a pálya közepén, viszonylag mélyen, szervező feladatkörben, magabiztosan forgolódva, ügyesen meglátva a szabad embereket, jól továbbpasszolva szerepkör? Amire igazán szükségünk van, amit hiányposztnak lehet nevezni, nos, oda jobbnak tartom dos Santost, mint Özilt. Más opció meg nem nagyon van. Túlmisztifikált lett ez az egész mercato. Nekünk/nektek már nem elég egy komplett jó alapcsapat, egy hasonlóan, sőt majdnem olyannyira ütőképes második sor is kellene, ami jelenleg abszurd. S látva Pep gondolatait, neki nem megoldás egy idősebb, rutinos játékos, akkor már inkább a fiatalok. Kockázatos, de nem hiszem, hogy sokkal, vagy csak kicsivel is rosszabb megoldás lenne.

Nyilvánvaló, hogy elértünk egy szintet, s már sokszor tapasztaltuk, létező probléma a Xavi-Iniesta kettős mögötti űr. Ez viszont lényegében azt hiszem egyedül a BL egyenes kieséses szakaszának utolsó stádiumában foszthat meg minket sikerektől. S akkor is sokszoros balszerencsével megtűzdelve, ami pedig kiszámíthatatlan.

Igazából én azt gondolom, nem kell mindenben megpróbálni elérni a tökéletességet, a teljesítőhatárt - most épp a lehető legerősebb játékoskeretre gondolva. Való igaz, Fabregas ezt testesítette volna meg, rajta kívül azonban nincs olyan futballista, akivel ezt elérnénk. Nem az a gond, hogy érkezik-e egy középpályás, hanem az anyagi korlátokat is nézve, nincs egész egyszerűen értelmesebb opció a JDS-Thiago duónál. Nekik pedig falat kenyérként kell a bizonyítási lehetőség, a tapasztalatok, hogy beépüljenek, kiforrjanak. S azért azt dőreség állítani, hogy nem férnének el akár több meccs erejéig is a Busquets-Xavi, vagy más formátumú középpálya harmadik tagjaként. Sokkal inkább aggaszt Keita, akinél viszont egy Mascheranóval ezerszer többet érnénk. Sajnos azonban attól tartok, ismét ő lesz a Jolly Joker...
Veled szemben úgy gondolom, hogy a tökéletességre kell törekedni. Mi másra? Való igaz, hogy a csapat az utóbbi két évben elkényeztetett minket. Ettől függetlenül jogosnak tartom, hogy amennyiben nyilvánvaló, hogy 1-2 igazolással verhetetlenek lennénk, és ezeket nem lépjük meg 20 millióért, akkor valaki ezen dohogjon. Mert egy normális igazolással (tkp) megismételetnénk a hatkupás teljesítményt is.
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1687
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2010.08.16. 12:58:42

Két fő gondolatot szeretnék megosztani így Augusztus közepénél:

1. úgy tűnik, közel sem ideélis a kommunikáció az elnökség és Pep között;

2. túldramatizáljuk ezt az egész átigazolási szezont és már eljutottunk a "ló nincs, szamár is jó" perspektívához;


1. Ha Rosell munkálkodását veszem alapul, amit a Laporta-éra első két évében tapasztalhattunk tőle, nos számomra egyértelmű: kész koncepciót alakítottak ki. Akkor másképp működött. Rijkaardnak voltak elképzelései pusztán posztokat illetően - ezekhez kereset megfelelő opciót a vezetőség -, illetve konkrét játékosok. Nos, ez most mintha nem létezne, nem látom a koncepciót. Pedig Rosellék igencsak effektívek és ügyesek a játékospiacon. Örültem, hogy Zubi lett a szakmai igazgató, hiszen biztos voltam benne, hogy az új vezetőség megpróbálja majd csökkenteni némileg Pep hatáskörét, míg Zubi majd egy jó kapocs lesz. De ez a nyilatkozat is példázza: maszatolgatnak, tapogatóznak, nincs meg a konszenzus. Érdekes jelenség, ami a már így is "érdekes" felkészülési szezonnal igencsak kihathat a Szeptemberre.


2. Ha marad a csapat a tavaly is használt négy jellemző felállásnál, akkor azt hiszem a szezon 90%-ban ez a keret is bőven elég a sikeres szerepléshez. Ha egy Arsenal képes évek óta ott lenni a PL élmezőnyében olyan kerettel, annyi sérülttel, akkor ez a Bluagrana ismét rommá verheti félgőzzel a La Ligát, s simán odaérhet a tűzhöz a BL-ben. Mérföldekkel jobb csapat. Nem értem, mennyivel lenne jobb megoldás egy Özil, mint egy JDS? Attól, hogy előbbi valamelyest jegyzett? Ettől megoldódna legalább az a probléma, hogy Xavi kiválása/pihentetése esetén viszonylag színvonalas, megfelelő pótlásunk van? A fenéket. Egyébként is amit eddig láttam a töröktől, aszerint ő Messi helyettese lehetne, elvégre Leo nagyrészt trequartistaként játszott tavaly is és fog idén is - ebben biztos vagyok. Valahogy csak nekem nem passzol Özilhez a pálya közepén, viszonylag mélyen, szervező feladatkörben, magabiztosan forgolódva, ügyesen meglátva a szabad embereket, jól továbbpasszolva szerepkör? Amire igazán szükségünk van, amit hiányposztnak lehet nevezni, nos, oda jobbnak tartom dos Santost, mint Özilt. Más opció meg nem nagyon van. Túlmisztifikált lett ez az egész mercato. Nekünk/nektek már nem elég egy komplett jó alapcsapat, egy hasonlóan, sőt majdnem olyannyira ütőképes második sor is kellene, ami jelenleg abszurd. S látva Pep gondolatait, neki nem megoldás egy idősebb, rutinos játékos, akkor már inkább a fiatalok. Kockázatos, de nem hiszem, hogy sokkal, vagy csak kicsivel is rosszabb megoldás lenne.

Nyilvánvaló, hogy elértünk egy szintet, s már sokszor tapasztaltuk, létező probléma a Xavi-Iniesta kettős mögötti űr. Ez viszont lényegében azt hiszem egyedül a BL egyenes kieséses szakaszának utolsó stádiumában foszthat meg minket sikerektől. S akkor is sokszoros balszerencsével megtűzdelve, ami pedig kiszámíthatatlan.

Igazából én azt gondolom, nem kell mindenben megpróbálni elérni a tökéletességet, a teljesítőhatárt - most épp a lehető legerősebb játékoskeretre gondolva. Való igaz, Fabregas ezt testesítette volna meg, rajta kívül azonban nincs olyan futballista, akivel ezt elérnénk. Nem az a gond, hogy érkezik-e egy középpályás, hanem az anyagi korlátokat is nézve, nincs egész egyszerűen értelmesebb opció a JDS-Thiago duónál. Nekik pedig falat kenyérként kell a bizonyítási lehetőség, a tapasztalatok, hogy beépüljenek, kiforrjanak. S azért azt dőreség állítani, hogy nem férnének el akár több meccs erejéig is a Busquets-Xavi, vagy más formátumú középpálya harmadik tagjaként. Sokkal inkább aggaszt Keita, akinél viszont egy Mascheranóval ezerszer többet érnénk. Sajnos azonban attól tartok, ismét ő lesz a Jolly Joker...

Szumma szummárom, nem kell vészharangokat kongatni. Ugyan Pep sokféleképp hasonlítható Cruyffhoz, s nyugodtan elő lehet venni a Dream Team bukását, amikor a fiatalítás már túlzó volt. Most azért más a helyzet. Az biztos, hogy egy játékos érkezhetne, s szerintem Rosellék már féltucatot el is hoztak volna. Egyelőre azonban még van két hét, s jelenleg jobban aggaszt, hogy miképp sikerül majd lendületet venni a szezonrajtnál, mert ez komolyabb probléma, mint hogy ki padozik. Főként, hogy lesz még egy téli átigazolási szezon is, amikor ha úgy áll, Rosellék végig fognak vinni keretbővítést akár tetszik Pepnek, akár nem - ezt lefogadom.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.08.16. 12:55:18

Nem ide illik,de a Real szerintem most pont a ló túloldalára esett át.
Ilyen fiatal tehetségeket vásárol,mintha Arsenal lenne(Di Maria,Khedira,Özil?)
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2010.08.16. 12:44:28

Tocy írta: A Real le fog minket lépni simán....
Erre azért nem vennék mérget, de az biztos, hogy írtó nehéz lesz velük, de nem nyűgözött engem le a Bayern elleni játékuk ...
més que un club
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2010.08.16. 12:39:32

Hát most engem is felqrt. Mégis h a vérbe gondolja?????? Van a kezdő hármas...és? Keita, Jonathan? hagyjuk már...Középpálya a legfontosabb....és ott nincs emberünk? A Real le fog minket lépni simán....hihetetlen....Pep nagyon makacs. Jah, de Maradona megtalálta a megoldást: Messit irányítónak ! :D
Avatar
Zokneenho
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 344
Csatlakozott: 2008.07.24. 21:30:37
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.08.16. 12:37:21

MessiFan írta:Na most akkor döntsük már el hogy kit akarunk és kit nem :D
4 kp-val vagy ha beveszi Pep Jonit vagy Dos Santost akkor sem lehet megnyerni a spanyol bajnokságot sem mást. Nem számít hogy kit igazol a Barca csak igazoljon! (kis túlzás)
Nekem mind1 hogy ki jön csak legyen egy ember aki tudja pótolni Init vagy/és Xavit!
Jonathant vagy Dos Santost? Kétszer is? :lol:
(Csak kötekedés, persze érthető, hogy mit akartál :P )
A Netsoccer 2 egy online, többjátékos online futballjáték,ahol minden játékos(a legtöbb futballjátékkal ellentétben) egyetlen focistát irányít.
Hozd létre saját futballistád, és csatlakozz a Magyar Ns2 társadalomhoz!
Hivatalos honlap: www.netsoccer2.com
Az Ns2 Magyar Community hivatalos honlapja: http://www.netsoccer.lapunk.hu/

Ha kedvet kaptál hozzá,csak töltsd le 1-2perc alatt a játékot,regisztrálj, és játékon belül keresd Zokneenhot,vagy épp a Puskas Football Club nevű csapatot.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2010.08.16. 12:32:39

Azért valahol az agyam eldobom, hogy nem kell sem Masche sem Özil...
Fabregasért majd megőrültünk, hogy kell mert 2 kreatív középpályással nagyon vékonyak vagyunk. Erre nem kell Özil sem más

Elment Yaya, az ő pótlására mindenképpen akartunk valakit (erről szólt a fáma), erre Pepnek nem kell Masche sem más.

Elment két középhátvéd, maradt három klasszikus belső védőnk, de középhátvéd sem kell.

Bele sem merek gondolni mi lesz ha Ini vagy Xavi megsérül. Ügyes meg tehetséges Jonathan is meg Thiago is de ha Busi kiesne akkor Jonathannak legyen az elsőszámú vkp? vagy ha Ini esne ki, akkor Keita végig kezdőbe első és egyetlen helyettese meg Thiago?

Nem is értem mit akar Pep idén. Mert persze sem Hleb sem Caceres nem fog ám maradni. Komolyan időnként Pep azért felb**** idegileg.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2010.08.16. 12:30:53

fanbarca írta: Szerintem Özilt le kell igazolni, bármit mond Pep. Özil a BArcába kell jöjjön és KÉSZ!

S ha nem jön se Özil se Masch, akkor itt kell Hlebet tartani :( s muszáj játszatni!


Özilt elfelejtheted,mondta Pep hogy nem kell neki. És ha most edzésen mondjuk kidőlne Ini vagy Xavi 4-5 hónapra,akkor se igazolna senkit,mert már kijelentette,és ő amit mond,azon nem fog változtatni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2010.08.16. 12:26:09

MessiFan írta:Na most akkor döntsük már el hogy kit akarunk és kit nem :D
4 kp-val vagy ha beveszi Pep Jonit vagy Dos Santost akkor sem lehet megnyerni a spanyol bajnokságot sem mást. Nem számít hogy kit igazol a Barca csak igazoljon! (kis túlzás)
Nekem mind1 hogy ki jön csak legyen egy ember aki tudja pótolni Init vagy/és Xavit!
Szerintem Özilt le kell igazolni, bármit mond Pep. Özil a BArcába kell jöjjön és KÉSZ!

S ha nem jön se Özil se Masch, akkor itt kell Hlebet tartani :( s muszáj játszatni!
més que un club
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2010.08.16. 12:12:02

Na most akkor döntsük már el hogy kit akarunk és kit nem :D
4 kp-val vagy ha beveszi Pep Jonit vagy Dos Santost akkor sem lehet megnyerni a spanyol bajnokságot sem mást. Nem számít hogy kit igazol a Barca csak igazoljon! (kis túlzás)
Nekem mind1 hogy ki jön csak legyen egy ember aki tudja pótolni Init vagy/és Xavit!
Avatar
Zokneenho
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 344
Csatlakozott: 2008.07.24. 21:30:37
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.08.16. 12:07:47

Fecooo írta:az a gond, ha Pep váratlan húzásait mérlegre tesszük, akkor negatív a mérleg...
a nagy edzők nem attól nagyok, h váratlant húznak állandóan, hanem attól, h mérlegelnek és ha hibáznak, akkor beismerik azt és próbálják kompenzálni...(pl, amikor Capello kirakta a csapatból Beckhamet és a végén beismerte és visszavette...)
Pep mintha nem igazán látná a saját hibáit...
Egyértelmű, nagyon magabiztos edző, s mint ilyen, nehezen ismer be bármilyen hibát.
A Netsoccer 2 egy online, többjátékos online futballjáték,ahol minden játékos(a legtöbb futballjátékkal ellentétben) egyetlen focistát irányít.
Hozd létre saját futballistád, és csatlakozz a Magyar Ns2 társadalomhoz!
Hivatalos honlap: www.netsoccer2.com
Az Ns2 Magyar Community hivatalos honlapja: http://www.netsoccer.lapunk.hu/

Ha kedvet kaptál hozzá,csak töltsd le 1-2perc alatt a játékot,regisztrálj, és játékon belül keresd Zokneenhot,vagy épp a Puskas Football Club nevű csapatot.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2010.08.16. 12:07:31

Fernando írta:Jövőre akkor tuti, hogy sokat játszunk 4 kp-val.

A 4. középpályás lehet Alves, Adriano, Maxwell, Jeffren és Pedro is, de ez akkor sem az igazi. Így nem játszottunk túl szépen és túl jól se. Igaz a Madridot megvertük így, de ez akkor sem a mi jól megszokott 4-3-3 vagy 4-3-1-2-nk.
4. kp-t játszhat Messi is, őt nem lehet kifelejteni.

Szerintem mindenképpen még kéne egy igazolás ....
més que un club
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.08.16. 12:05:30

Jövőre akkor tuti, hogy sokat játszunk 4 kp-val.

A 4. középpályás lehet Alves, Adriano, Maxwell, Jeffren és Pedro is, de ez akkor sem az igazi. Így nem játszottunk túl szépen és túl jól se. Igaz a Madridot megvertük így, de ez akkor sem a mi jól megszokott 4-3-3 vagy 4-3-1-2-nk.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Lezárt