A botrány: Ibrahimovic távozik

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Mi a véleményed Ibra távozásáról?

Teljesen rossz döntés, minden szempontból, sajnálom.
151
55%
Ha már megromlott a játékos-edző viszony, menjen, de sokkal többért.
100
36%
24 millió is elég, ez van.
10
4%
Mehetne tőlem akár ingyen is.
15
5%
 
Szavazatok száma: 276
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.08.29. 23:35:19

Mivel Ibra topic-ja még le van zárva, így ide teszem:

http://www.youtube.com/watch?v=Mly-QOSd66s
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
VictorValdes19
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 2836
Csatlakozott: 2006.07.21. 13:09:35
Tartózkodási hely: Szentpétervár

2010.08.29. 21:28:45

Sajnálom, hogy elment, én még adtam volna neki 1 szezont. A jövőben jó lenne elkerülni az ehez hasonló transzfereket.

Sok sikert Ibra :!:
" Ha nem lennének zsebtolvajok, nulla lenne a nemi életem." - Woody Allen
PUNK'S NOT DEAD!
"Szinte minden bánatunk a másokkal ápolt kapcsolatainkból fakad." - Schopenhauer
"..hogy élünk, vagy elégünk, azt a hatalom mondja meg.."
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2010.08.29. 21:20:22

El fanático írta:Sajnálom, hogy ez lett a sztori vége.

1. Pep nem állhatja tovább Eto'o-t így kérésére levajazzák az Eto'o - Ibra cserét az Interrel.
2. Ibra megérkezik, eleninte még lövi a fontos gólokat, de azért meglátszik: a Barca sok passzos, fürge játéka annyira nem klappol a nagydarab svédnek, de majd megszokja - gondoltuk.
3. Telt-múlt az idő és láttuk: nem megy a dolog. Ibra nem jól helyezkedik és gólt is csak akkor szerez, ha már szinte orra esik a labdában. A spanyol sporik sem kegyesek hozzá, sokszor kisebb szabálytalanságaiért is felmutatják neki a sárga lapot.
4. Pep a szokásos "mindent megbeszélünk" vacsorára hívja Ibrát, ez kb. fél éve lehetett, ahogy említik a cikkek is - nah, és innentől lehet igazán érezni, hogy ebből a Barca - Ibra dologból nem lesz tartós együttműködés.
5. Sokan mégis szerették volna, hogy maradjon Ibra, mert még mindig jobb őt a padon tudni, mint Jeffrennel és Bojannal nekimenni a szezonnak.

Az okokat illetően csak találgatni tudunk. Az edzéseken és a meccseken készített képek alapján a csapattársaival jól kijött Ibra, a gond nem is itt lehetett.
A legvalószínűbb okot én a 2-es pontnál keresném: Ibra lehet nem akarta - lehet nem is tudta - megtanulni a Barca játékát, elvárta volna, hogy köré építsék a játékot és Pep tudatta vele, hogy ez felejtős.
Ehhez nála is hozzájöttek a játékosügynökének cseppet sem átgondolt nyilatkozatai, ami aztán végleg betette a kaput.
Osztom.
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2010.08.29. 21:17:35

Lionel85 írta:
Ultimoo írta:Nem szokásom a fórumba írni, de egy gondolatot megosztanék: amikor Samuel Eto'o aki többször gólkirálya és a támadásokban vezére volt a csapatnak, aki a társait tüzelte, hajtotta el lett KERGETVE, hogy egy ilyen sunyi szemétládának adja át a helyét sokkal kevesebb megbecsülést kapott mint amennyit megérdemelt volna!!! A svéd max anyagi kárt okozott a jelenlétével és bár arról nem ő tehet h megvettük, de az ő hibája is, hogy most mennie kellett... és akinek hiányozni fog annak ajánlom, hogy olvassa el a nyilatkozatait amit mostanában fosott a szájával!
Forca Barca: Ibra nélkül jobb a csapat!
Attól függ, kire gondolsz, amikor azt mondod, hogy megbecsülést érdemelt volna Eto'o. A szurkolók maximálisan becsülték, szerették. Nekem is az egyik kedvencem volt. Igazi hajtós csatár volt, egy valódi 9-es. A vezetőség, de legfőképpen Pep volt az, aki abszolút nem becsülte meg őt. A csapat legtöbb góljait ő szerezte egyénileg, ám ez mit sem érdekelte Guardiolát. Egyszerűen el akarta paterolni és sajnos senki nem fogta meg a kezét, hogy állj, nem kéne hülyeséget tenned. Laporta maximálisan megbízott Guardiolában, szinte minden üzletre igent mondott, mert abban a hitben élt, hogy Pepnek van szeme a játékosokhoz és akiket idehoz, az biztos valóban erősítés lesz a csapatnak és húzóembere. Ehhez képest inkább a személyes benyomások alapján igazolt Guardiola, és a mai napig így ad el játékosokat (Touré, Ibrahimovics).
Eto'o esetében benne volt, hogy egy utolsó zsíros szerződésre pályázott, és lehet hogy már csak 2 jó idénye lett volna hátra. Eto'o-ban megvolt a pénzéhesség és a trógerségbe hajló szókimondás, más kérdés, hogy a pályán nyújtott alázata, belső tüze sokat jelentett mindig is. Tökéletes csatár volt számunkra. A helyzetkihasználása nem votl az igazi, de mindig akkor volt a legjobb, amikor kellett. Hatalmas klasszis.

Ez az Ibra-ügy pedig úgy szerencsétlen, amennyire lehet. Nem őt kellett volna igazolni, hanem már akkor Villát. 45 körüli összeget sokalltunk érte, ugyanakkor Ibra ehhez képest is csillagászati pénzért jött. Idejött, és én alapvetően nem csalódtam a teljesítményében, a viselkedésében sem. Bentről nyilván minden tisztább, hiszen Pep látja nap mint nap edzésen, de az biztos, hogy nem az Interes prosztó stílusát idézte. A botrány az, hogy egy év után túladunk rajta hatalmas bukással. És akárhogy vesszük, 2 támadót veszítettünk a nyáron, és csak egyet hoztunk. Szerintem a csatársorban nincs meg a keret mélysége.

A Touré-ügy pedig megint más annyiból, hogy szerette mindenki, csak Busi előrébb volt. Szerintem Sergio nagy tehetség, és már most látom rajta a fejlődés jeleit, de én sem értettem a mellőzését. Ő azért ment, mert előtte volt Pep szemében Sergio és ennyi. Jogosan távozott, mert egy top 3-as vkp, és több lehetőség kellett neki. Ettől függetlenül nem távozott rossz szájízzel, mert klubszinten már mindent elért itt.
ZS10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2008.05.06. 19:13:30

2010.08.29. 21:15:25

Persze igaza van... De ha ilyen nagynak érzi magát, akkor miért nem Guardiola szemébe mondta a tökös gyerek. Inkább Olaszországból üzenget... Én örülök, hogy Villa itt van, jobb mint zlatan.
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1687
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2010.08.29. 21:10:20

A mai meccs után Pep odafordul Titóhoz, s annyit mond: Ibra who? :D

Osztom.

Megy tovább a világ. Elbuktunk jó 30 millió eurót, ennyi. Zlatant nem igazán tudom sajnálni, most végre ismét ő lehet a sztár, nem kell alkalmazkodnia, megjátszania magát, s továbbra is irdatlan pénzt vág zsebre raiolával karöltve. A legutóbbi beszólására teszek, eddig legalább befogta. A hiba itt Eto'o elüldözésében volt, csak beigazolódott.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
barcapoke
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2010.08.27. 10:35:35

2010.08.29. 21:06:25

ZS10 írta:Most olvastam, és ezek után örülök hogy eladtuk ezt a trógert:

"Guardiola nem olyan tökéletes ember, mint azt hiszik. Elmondom, hogy mit üzennék azoknak az embereknek, akik nem megfelelően bánnak a játékosaimmal: ne vegyetek Rolls Royce-ot úgy, hogy aztán hirtelen rájöttök, hogy nem engedhetitek meg magatoknak. Amikor hozzák az autót, készen kell állnotok arra, hogy fizessetek."
Nem tróger...igaza van :wink:
ZS10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2008.05.06. 19:13:30

2010.08.29. 21:04:10

Most olvastam, és ezek után örülök hogy eladtuk ezt a trógert:

"Guardiola nem olyan tökéletes ember, mint azt hiszik. Elmondom, hogy mit üzennék azoknak az embereknek, akik nem megfelelően bánnak a játékosaimmal: ne vegyetek Rolls Royce-ot úgy, hogy aztán hirtelen rájöttök, hogy nem engedhetitek meg magatoknak. Amikor hozzák az autót, készen kell állnotok arra, hogy fizessetek."
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.08.29. 20:04:39

Ultimoo írta:Nem szokásom a fórumba írni, de egy gondolatot megosztanék: amikor Samuel Eto'o aki többször gólkirálya és a támadásokban vezére volt a csapatnak, aki a társait tüzelte, hajtotta el lett KERGETVE, hogy egy ilyen sunyi szemétládának adja át a helyét sokkal kevesebb megbecsülést kapott mint amennyit megérdemelt volna!!! A svéd max anyagi kárt okozott a jelenlétével és bár arról nem ő tehet h megvettük, de az ő hibája is, hogy most mennie kellett... és akinek hiányozni fog annak ajánlom, hogy olvassa el a nyilatkozatait amit mostanában fosott a szájával!
Forca Barca: Ibra nélkül jobb a csapat!
Attól függ, kire gondolsz, amikor azt mondod, hogy megbecsülést érdemelt volna Eto'o. A szurkolók maximálisan becsülték, szerették. Nekem is az egyik kedvencem volt. Igazi hajtós csatár volt, egy valódi 9-es. A vezetőség, de legfőképpen Pep volt az, aki abszolút nem becsülte meg őt. A csapat legtöbb góljait ő szerezte egyénileg, ám ez mit sem érdekelte Guardiolát. Egyszerűen el akarta paterolni és sajnos senki nem fogta meg a kezét, hogy állj, nem kéne hülyeséget tenned. Laporta maximálisan megbízott Guardiolában, szinte minden üzletre igent mondott, mert abban a hitben élt, hogy Pepnek van szeme a játékosokhoz és akiket idehoz, az biztos valóban erősítés lesz a csapatnak és húzóembere. Ehhez képest inkább a személyes benyomások alapján igazolt Guardiola, és a mai napig így ad el játékosokat (Touré, Ibrahimovics).
Kép
Kép
Kép
Avatar
thierryhenry
Jugador del Barça
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2008.05.13. 14:39:35
Tartózkodási hely: Nou Camp

2010.08.29. 19:22:36

én még mindig azt nem értem, minek kellett egyáltalán idehozni
hogy el tudjuk passzolni eto'o-t?
ha akkor megvesszük villa-t (akkortájt asszem ötvenért árulták), a kameruni kitölthette volna a szerződését, és ugyanott tartanánk mint most
a kasszában maradt volna egy huszas, a csapat is erősebb lett volna, és nem tettük volna magunkat nevetség tárgyává
és főleg nem kellett volna nézni ennek a szerencsétlennek a visszataszító ábrázatát egy évig
Ez nem úgy működik, ha mindent tudnánk előre, szuperhősök lennénk, ez most sajnos így(szomorúan)alakult.
Ultimoo
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009.07.18. 14:28:13
Tartózkodási hely: Budapest

2010.08.29. 18:58:07

Nem szokásom a fórumba írni, de egy gondolatot megosztanék: amikor Samuel Eto'o aki többször gólkirálya és a támadásokban vezére volt a csapatnak, aki a társait tüzelte, hajtotta el lett KERGETVE, hogy egy ilyen sunyi szemétládának adja át a helyét sokkal kevesebb megbecsülést kapott mint amennyit megérdemelt volna!!! A svéd max anyagi kárt okozott a jelenlétével és bár arról nem ő tehet h megvettük, de az ő hibája is, hogy most mennie kellett... és akinek hiányozni fog annak ajánlom, hogy olvassa el a nyilatkozatait amit mostanában fosott a szájával!
Forca Barca: Ibra nélkül jobb a csapat!
Brian 20

2010.08.29. 18:55:24

Rosell elnök Úr a hetven milliós adóságra mutat amit Laportáék 7 év alatt hoztak össze úgy, hogy előtte tudjuk mi ment itt...
Erre jön Ő és egy nyár alatt kidob úgyanennyi pénz. Hát bagoly mondja verébnek
Avatar
pityi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2007.11.16. 16:08:43

2010.08.29. 18:45:01

Ehhez az üzlethez csak gratulálni tudok,Pep-nek teljesen elment a józan esze,így [auto_cenzúra] 1 év alatt két ilyen játékost.áááááááááááááááá, :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Rajtunk röhög a világ,szarért-húgyért viszik azt amiért mi keményen fizettünk. :( :( :cry: :cry: :evil: :evil: :( :cry:
Avatar
otto'o
Barça B
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2007.01.27. 20:42:50
Tartózkodási hely: bp.

2010.08.29. 18:25:55

én még mindig azt nem értem, minek kellett egyáltalán idehozni
hogy el tudjuk passzolni eto'o-t?
ha akkor megvesszük villa-t (akkortájt asszem ötvenért árulták), a kameruni kitölthette volna a szerződését, és ugyanott tartanánk mint most
a kasszában maradt volna egy huszas, a csapat is erősebb lett volna, és nem tettük volna magunkat nevetség tárgyává
és főleg nem kellett volna nézni ennek a szerencsétlennek a visszataszító ábrázatát egy évig
barca, barca, baaar-ca
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2010.08.29. 18:22:55

Sajnálom, hogy ez lett a sztori vége.

1. Pep nem állhatja tovább Eto'o-t így kérésére levajazzák az Eto'o - Ibra cserét az Interrel.
2. Ibra megérkezik, eleninte még lövi a fontos gólokat, de azért meglátszik: a Barca sok passzos, fürge játéka annyira nem klappol a nagydarab svédnek, de majd megszokja - gondoltuk.
3. Telt-múlt az idő és láttuk: nem megy a dolog. Ibra nem jól helyezkedik és gólt is csak akkor szerez, ha már szinte orra esik a labdában. A spanyol sporik sem kegyesek hozzá, sokszor kisebb szabálytalanságaiért is felmutatják neki a sárga lapot.
4. Pep a szokásos "mindent megbeszélünk" vacsorára hívja Ibrát, ez kb. fél éve lehetett, ahogy említik a cikkek is - nah, és innentől lehet igazán érezni, hogy ebből a Barca - Ibra dologból nem lesz tartós együttműködés.
5. Sokan mégis szerették volna, hogy maradjon Ibra, mert még mindig jobb őt a padon tudni, mint Jeffrennel és Bojannal nekimenni a szezonnak.

Az okokat illetően csak találgatni tudunk. Az edzéseken és a meccseken készített képek alapján a csapattársaival jól kijött Ibra, a gond nem is itt lehetett.
A legvalószínűbb okot én a 2-es pontnál keresném: Ibra lehet nem akarta - lehet nem is tudta - megtanulni a Barca játékát, elvárta volna, hogy köré építsék a játékot és Pep tudatta vele, hogy ez felejtős.
Ehhez nála is hozzájöttek a játékosügynökének cseppet sem átgondolt nyilatkozatai, ami aztán végleg betette a kaput.
Kép
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2010.08.29. 17:57:25

Szánalmas.
Annak idején minden porcikáját utáltam az Eto'o-Ibra swapnak.
Most meg ilyen hihetetlen üzletet kötnek?
Mintha Magyarországon lennénk.
Csak gratulálni tudok minden érintettnek.
szbalint88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2009.06.02. 14:03:45

2010.08.29. 17:41:28

Brasil írta:csalódtam guardiolában nagyon!!! remek edző de emberként elásta előttem magát! :evil: :evil: kíváncsi leszek, hogy egy év múlva zlatan visszajön vagy marad a milan-ban?!?
semmiképp sem jöhet vissza, 4 éves szerződést írt alá, a Milannak jövőre ki kell fizetni a 24 misit. Úgy is mondhatnám hogy 1 évvel eltoltan fizetnek (gondolom most nincs egy lyukas garasuk sem)
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6154
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2010.08.29. 17:29:10

bali 15 írta:Ez a 2 nap szerintetek elég lenne ahoz hogy elhozzuk Robinhot?
Mert szerintem nem. Vagy ehez még hozzáadhatunk még pár napot?
van még a vezetőségnek 54,5 órája,hogy elhozza.
Avatar
Brasil
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2008.02.01. 14:55:12
Tartózkodási hely: Barcelona

2010.08.29. 17:27:59

csalódtam guardiolában nagyon!!! remek edző de emberként elásta előttem magát! :evil: :evil: kíváncsi leszek, hogy egy év múlva zlatan visszajön vagy marad a milan-ban?!?
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2010.08.29. 17:26:30

Ez a 2 nap szerintetek elég lenne ahoz hogy elhozzuk Robinhot?
Mert szerintem nem. Vagy ehez még hozzáadhatunk még pár napot?
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2010.08.29. 17:24:44

Pedig Jeffren elég tehetséges ám sztem, szal végülis az sem baj, ha ő is jóval több lehetőséget kap, lehet Pedróhoz hasonlóan kiteljesedik, bár olyan góllövő sosem lesz.
Talán a tét sem nyomná, elvégre eddigi legjobb meccse a világkupa-döntő volt :wink:
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2010.08.29. 17:20:35

messi1996 írta:
visca el barca írta:
Bob_Marley írta:Nem értem az aggodókat, mert ok papíron van csatár:Messi,Villa,Pedro,Boja,Jeffren
ezek közül villa és messi az, aki tartosan képes jo jatékra. pedro egy tokeletes kiegeszito ember, láthattuk h ha kezdo, akkor eltunik a mezonyben, cserekent viszont tokletes. bojanban én abszolut nem látom a jövőt, jeffrenben meg mégúgysem (aztán kitudja)

belegondoltál abba, ha mondjuk ne adj isten messi sérült, villa meg eltiltott lesz mire megyünk egy jeffren, pedro, bojan hármassal? semmire.
És te belegondoltál abba,hogy Ibra mikor volt képes a tavalyi idény alatt tartosan jól játszani?Na?
csak éppen ibrában megvan az a klasszis, hogy 89 percig semmit nem csinál, abban maradék egy percben meg eldönti a meccset.

kövezzetek meg, de inkább egy félkedvel jatszo zlatan mint mondjuk jeffren.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
messi1996
Barça B
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2009.03.09. 12:13:03
Kapcsolat:

2010.08.29. 17:15:04

visca el barca írta:
Bob_Marley írta:Nem értem az aggodókat, mert ok papíron van csatár:Messi,Villa,Pedro,Boja,Jeffren
ezek közül villa és messi az, aki tartosan képes jo jatékra. pedro egy tokeletes kiegeszito ember, láthattuk h ha kezdo, akkor eltunik a mezonyben, cserekent viszont tokletes. bojanban én abszolut nem látom a jövőt, jeffrenben meg mégúgysem (aztán kitudja)

belegondoltál abba, ha mondjuk ne adj isten messi sérült, villa meg eltiltott lesz mire megyünk egy jeffren, pedro, bojan hármassal? semmire.
És te belegondoltál abba,hogy Ibra mikor volt képes a tavalyi idény alatt tartosan jól játszani?Na?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2010.08.29. 17:01:27

Bob_Marley írta:Nem értem az aggodókat, mert ok papíron van csatár:Messi,Villa,Pedro,Boja,Jeffren
ezek közül villa és messi az, aki tartosan képes jo jatékra. pedro egy tokeletes kiegeszito ember, láthattuk h ha kezdo, akkor eltunik a mezonyben, cserekent viszont tokletes. bojanban én abszolut nem látom a jövőt, jeffrenben meg mégúgysem (aztán kitudja)

belegondoltál abba, ha mondjuk ne adj isten messi sérült, villa meg eltiltott lesz mire megyünk egy jeffren, pedro, bojan hármassal? semmire.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2010.08.29. 16:49:18

Sajnálom Ibrát, megérdemelt volna még egy évet. Az szinte 100%, hogy Ibrát nem fogjuk többet Barca mezben látni, a Milan örömmel fogja megvenni 24 millióért. (Ronaldinho - Ibra - Pato hármas nem hangzik rosszul.)

Amit az utóbbi években művelünk az átigazolási piacon, az borzasztó. Kiváncsi vagyok, hogy meddig tartható ez az állapot, hogy folyamatosan bukunk az átigazolásokon, felesleges játékosokért fizetünk 10+ milliókat.

Az oké, hogy érkezett Villa, Adriano és Mascherano, de a keret szűkebb lett, kéne még egy támadót szerezni. Szerintem Robinho lesz a befutó, jó játékos ő, ha összeszedi magát. Csak hát ő is hasonló ember, mint Ibra, lehet, hogy 1 évnél tovább ő sem bírná...

Az aláírásomban szereplő 6 ember közül 2-nek nem hoztam szerencsét :)
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Lezárt