Bajnoki Mérkőzések 10-11

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Mit vársz az új idénytől?

Könnyed címvédés
67
13%
Kiélezett versenyfutás, tavalyi eredménnyel
362
72%
Real Madrid bajnoki címet
40
8%
Európa Liga szereplés
4
1%
Biztos bennmaradás
29
6%
 
Szavazatok száma: 502
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.08.29. 12:56:40

ElBartimaeus írta:
visca el barca írta:ha ez tényleg igy lesz, nem értem minek kell megint egy védekező középpályást eroltetni hátvédként, mikor ott van montoya, bartra.

komolyan mondom ez guardiola agymenése...
Eddig bejött. ;)

És én sokkal inkább nézek egy busquetset védőként, mint egy montoyát a villareál ellen. Ha kisebb csapatról lenne szó, akkor oké, de itt a rutin, a játékban jobban benne levő játékosok sokkal többet számítanak, mint egy kis tehetség - védő poszton.
Ha középső védőről lenne szó, akkor én is innkább Busit nézném, de ez a szélső hátvéd dolog necces.
JDS-t nem erőltetném, elég bizonytalannak tűnik. Legnikább Montoyát nézném, de ha Maxwell egészséges lenne ő se lenne rossz megoldás. Emlékeim szerint amikor ő ment át jobbosra nagyon jó teljesítményt nyújtott, bár már régen nem lépett pályára. Az szerencse, hogy otthon játszunk. Arra is kíváncsi leszek Alexis kezdeni fog-e. Szerintem marad az MVP, Pep inkább biztosra fog menni.

Egy ilyet képzelek el estére:

VV- Abidal-Busi-Masch-JDS - Keita-Xavi-Iniesta - Pedro - Villa -Messi

Olyan 60. perc környékén ha vezetünk, pedig jöhetne Cesc vagy Alexis Villa/Pedro helyére.
Forca Barca!!!!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.08.29. 12:52:24

Annyi előnyünk van, hogy hazai pályán fogadjuk a Villarealt, idegenben x gyanús meccs lett volna. Remélem meg lesz a győzelem, és Alexis megszerzi első gólját :)
Visca el Barca!
"And my heart will leave you never."
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.08.29. 12:39:04

Végre bajnokság! :) És egy nem is akármilyen meccsel nyitunk. Nem lesz egyszerű dolgunk egy rendkívül felforgatott védelemmel. Montoyára kíváncsi lettem volna, de ezek szerint ma Dos Santos kezd. Középen egyértelmű a Mashcerano-Abidal páros, szélen pedig nagy valószínűséggel Maxvell, de akár Keitát is kitolhatja a bal szélre, és középen a megszokott Busi-Xavi-Ini hármas. Elől pedig kíváncsi vagyok kezd-e Villa, vagy jelzésértékűen Alexisnek szavaz ma bizalmat Pep.

Nem lesz egyszerű meccs, tippem: 3-1!

Visca el Barca :!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2011.08.29. 02:03:57

ElBartimaeus írta: Eddig bejött. ;)

És én sokkal inkább nézek egy busquetset védőként, mint egy montoyát a villareál ellen. Ha kisebb csapatról lenne szó, akkor oké, de itt a rutin, a játékban jobban benne levő játékosok sokkal többet számítanak, mint egy kis tehetség - védő poszton.
Félreérted. Most a Jds <-> Montoya csere miatt lázad a nép.:D Mondjuk ez a jobb hátvéd poszt, Pepp-nek valami különleges perverziója lehet, mert játszott már nála itt csatártól kezdve belső középpályáson keresztül mindenki, csak a szélső védőinket nem nagyon akarja valamiért ide pakolgatni.:D (Kis túlzással nyilván.)
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2011.08.29. 01:49:38

visca el barca írta:ha ez tényleg igy lesz, nem értem minek kell megint egy védekező középpályást eroltetni hátvédként, mikor ott van montoya, bartra.

komolyan mondom ez guardiola agymenése...
Eddig bejött. ;)

És én sokkal inkább nézek egy busquetset védőként, mint egy montoyát a villareál ellen. Ha kisebb csapatról lenne szó, akkor oké, de itt a rutin, a játékban jobban benne levő játékosok sokkal többet számítanak, mint egy kis tehetség - védő poszton.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.08.29. 00:45:00

ha ez tényleg igy lesz, nem értem minek kell megint egy védekező középpályást eroltetni hátvédként, mikor ott van montoya, bartra.

komolyan mondom ez guardiola agymenése...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.08.29. 00:15:23

Montoya pedig szerintem lassan az első keret tagja tudott volna lenni.
Holnap iszonyú nehéz lesz a Villareal ellen, főleg hogy alig van épkézláb védőnk:
Jds- Fontás-Mascherano-Abidal
Jds- Busquets,Mascherano-Abidal, Keita szűr
Jds- Mascherano.Abidal.Fontás- bár ezt kétlem...
"And my heart will leave you never."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.08.28. 23:50:38

ab1daL írta:Montoya nem lett felhívva a mai edzésre a nagyokhoz, ellenben Bartra, és JdS igen, a SPORT szerint a mexikói lesz a jhv hétfőn.
Én jobban örültem volna a spanyolnak. Biztosabbnak érzem mint JDS-t.
Forca Barca!!!!
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.08.28. 21:02:27

Montoya nem lett felhívva a mai edzésre a nagyokhoz, ellenben Bartra, és JdS igen, a SPORT szerint a mexikói lesz a jhv hétfőn.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.08.28. 12:51:06

A Barcelona csapatkapitánya már a többiekkel edzett, ami nagyon jó hír az egyébként sok sérülttel rendelkező csapat számára, írja a sport.es.

Nem hinném, hogy hétfőn már kezd...de jövő héten már ideje lesz visszatérni!
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.08.28. 12:50:05

Én is kiváncsian várom a védekezés felállását, de nagyon nem aggódom. Megoldottuk már többször is, rosszabb szituációban is. Meg amúgy is, amíg több gólt lövünk, mint kapunk addig nincs gond. :)
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.08.28. 12:43:10

Képbe kerülhet így Alexis mondjuk Villa helyett, Pedroval együtt a két szélen mindig visszazárnának, és talán Cesc mégiscsak egy angol bajnokságból jön, jól visszatudni lépni labdát szerezni ő is.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.08.28. 12:34:19

lluisllach89 írta:
Tocy írta:Maxwell sincs, most már semmi sem állhat útjába a Montoya-Macherano-Fontás-Abidal 4esnek! :D Na jó...igazából simán el tudom képzelni, hogy Keita lesz a szűrő, és Busquets megy Mascherano mellé, vagy hogy Montoya helyett Dos Santos játszik. Igazából sehogy sem jó, a Villarreal nagyon jól és agresszíven támad le, az alapemberek nélkül mindenképp nehéz lesz hátul, elöl kell villantani, és Xavinak középen.
Pont hogy jó! Kettő eredetileg középpályás játszana az hibátlan lenne, labdabiztosabbak mint az eredeti védők, jóval több esélyünk lenne kihozni a labdát meg pontosan járatni.
Ez is igaz, főleg Busquets passzol rendkívül jól. De akkor sem védő, ha legalább Piqué játszana, nyugodtabb lennék.
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.08.28. 12:29:37

Tocy írta:Maxwell sincs, most már semmi sem állhat útjába a Montoya-Macherano-Fontás-Abidal 4esnek! :D Na jó...igazából simán el tudom képzelni, hogy Keita lesz a szűrő, és Busquets megy Mascherano mellé, vagy hogy Montoya helyett Dos Santos játszik. Igazából sehogy sem jó, a Villarreal nagyon jól és agresszíven támad le, az alapemberek nélkül mindenképp nehéz lesz hátul, elöl kell villantani, és Xavinak középen.
Pont hogy jó! Kettő eredetileg középpályás játszana az hibátlan lenne, labdabiztosabbak mint az eredeti védők, jóval több esélyünk lenne kihozni a labdát meg pontosan járatni.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.08.28. 12:26:37

Maxwell sincs, most már semmi sem állhat útjába a Montoya-Macherano-Fontás-Abidal 4esnek! :D Na jó...igazából simán el tudom képzelni, hogy Keita lesz a szűrő, és Busquets megy Mascherano mellé, vagy hogy Montoya helyett Dos Santos játszik. Igazából sehogy sem jó, a Villarreal nagyon jól és agresszíven támad le, az alapemberek nélkül mindenképp nehéz lesz hátul, elöl kell villantani, és Xavinak középen.
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.08.28. 12:20:42

Fecooo írta:lehet, h hülyeség, de sztem Jonathan sem lenne rossz megoldás Dani helyére... persze követett el hibákat a felkészülés során, de védekezésben sztem most még megbízhatóbb lenne, mint Montoya...

JDS-Maszk-Sergi/Fontás-Abidal

amúgy Maxi sem játszhat tudtommal...
Attól még valaki nem jobb futballista hogy kap egy felnőtt meghívót a spanyol válogatottba, de azért ha van Montoya akkor pont JDS fog kezdeni..
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.08.28. 12:15:56

lehet, h hülyeség, de sztem Jonathan sem lenne rossz megoldás Dani helyére... persze követett el hibákat a felkészülés során, de védekezésben sztem most még megbízhatóbb lenne, mint Montoya...

JDS-Maszk-Sergi-Abidal

ha Fontás lehetőséget kap, akkor értelemszerűen Busi vkp lesz, ha Busi is khv, akkor meg Keita lesz a szűrő...
lehet baj van velem, de nem lennék ideges, ha hétfőn így állnánk fel... nekünk úgyis elől kell erősnek lennünk, nem hátul...
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.08.28. 12:11:18

visca el barca írta:itt lenne az ideje muniesat bedobni a mélybe.

amugy pep nem fogja:

max-abi-masche-montoya...
Akkor miért ne játszana mindkét szélső védő az eredeti helyén? Ha úgy akartad akkor nem szóltam, de mindig jobbról kezdjük az összeállítást.
De Montoyát se kezdetné Pep szerintem.

"Dani Alves will miss Monday’s game after picking up a yellow card in the last game of last season against Malaga to fulfil his quota of bookings and the suspension was passed over to the first game of this season, which after last week’s game was cancelled, will be against Villarreal."

Láttam hogy írtátok de ki az aki emlékezett is rá? Lehet Mou volt a sztrájk hátterében hogy egy gyengébb Barca ellen küzdjön a Villareal :D
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2011.08.28. 12:08:52

sjd írta:Muniesa elvileg most sérült
Ja, ezt nem tudtam... De így is maradt pár opciója Pepnek, és ahogy ismerem meg is fogja oldani :wink:
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.08.28. 12:06:05

salas9 írta:vagy esetleg még Muniesa.
Muniesa elvileg most sérült
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2011.08.28. 12:02:39

ab1daL írta:Montoya-Busi-Masch-Abi és Keita szűr. :roll: Szerintem az utóbbi lesz.
Szerintem több mint valószínű, hogy Busi - Masch - Abi fix, és a jobboldalra meg töben pályáznak: Montoya, Bartra, dos Santos(edzőmérkőzéseken szerepelt már ott, nem is rosszul) vagy esetleg még Muniesa. Amennyiben Adrianonak nem komoly a sérülése, úgy szerintem ő kezd a jobbon.

Minden esetre jó lenne egy győzelemmel nyitni :lol:
Kép
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.08.28. 11:54:34

Maxwell sem játszhat.

Montoya-Masch-Fontás-Abi vagy esetleg: Montoya-Busi-Masch-Abi és Keita szűr. :roll: Szerintem az utóbbi lesz.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2011.08.28. 09:38:36

masch abidal féle középső védő páros is megfelelne.

off: 11-12 szezon van, ergo topic név...
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.08.28. 09:16:14

Hát a védelmünk továbbra sem kecsegtet sok jóval, de most már illene bedobni legalább Fontást és Montoyát. Nálam Montoya-Mascherano-Fontás-Abidal kezdene hátul, szerintem Maxwell sem jobb mint Montoya, és ha már ennyi hiányzónk van hátul, akkor muszáj a fiataloknak lehetőséget adni. Elöl nem tudom mi legyen, mert Villa gyengén játszik, de Alexis sem volt most meggyőzőbb, lehet azt kéne hogy a chilei kezd, aztán Villa bejön csereként, "jokerként".
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.08.28. 09:05:35

zozó írta:Most hogy 3 kezdő védőnk sem játszhat kipróbálhatnánk a 3-4-3-at.

W
Fontás-Mascherano-Abidal

Busquets

Fabregas-Xavi-Iniesta

Sánchez-Messi-Pedro
3-4-3-at játszani túl kockázatos lenne. Először a védelmünk úgy néz ki, hogy eléggé le van épülve, másrészt a Villareal lesz az ellenfél. Egy ilyen csapatot megnéznék: Valdes-Montoya/Fontás, Mascherano, Abidal, Maxwell-Xavi, Sergio/Keita, Iniesta-Alexis/Villa, Messi, Pedro. Nagyon fontos lenne egy jó rajt, főleg a Villareal ellen. Egy rangadót rögtön le is tudnánk. Aztán 2 hét múlva talán Piqué és Puyol is visszatérhet, Alves pedig nem lesz eltiltott. Onnantól kezdve sínen leszünk. Viszont addig a Sárga tengeralattjárót le kéne verni.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Lezárt