FC Barcelona 14/15

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány trófeát nyerünk az új szezonban?

1
69
34%
2
42
21%
3
60
30%
Egyet sem
32
16%
 
Szavazatok száma: 203
fcbarca78
Jugador del Barça
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2008.02.04. 11:48:06

2013.04.24. 12:31:57

[quote="diagonal"][quote="visca el barca"]
-------------------------------uj kapus----------------------------------


-----------------barta------hummels------piqué-------------------



---alves------thiago-------buquets--------iniesta------alba----



--------------------messi---------------neymar--------------------


quote]

nálam ez így nézne ki

--------------------kapus? ( ne vonalkapust, beivelésekben biztos)--------

--------------------------Piqué - Hummels - ( Puyol)------------------------------

-----alves ( adriano) - mascerano - busquets- iniesta ( xavi) - alba (abidal)

------ ---------- (gyors csatár) ? - messi - neymar ----------------------


A kapusnak az alacsony termetű játékosok miatt biztosan kell a beivelésekre kijönni, azt leszedni.
nálam a középpálya a masc busquets ini hármas lenne, hogy ne rohangáljanak át rajtunk folyamatosan. A szélső futkosokat aszerint lehetne rotálni, hogy védekezőbb vagy támadóbb focit kell játszanunk.
Fontos lenne egy gyors csatár igazolása, és így már mi sem lennénk "kontraképtelenek"
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.04.24. 12:30:04

visca el barca írta:a tegnapi bukta egy ...
Minden szavaddal egyetértek :!:
KépKép
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.24. 12:21:43

visca el barca írta:a tegnapi bukta egy hosszu-hosszu folyamat eredménye. két tényező, ami idevezett

1. a játékosok hónapok óta totálisan motiválatlanok. ami vhol érthető. mindent halomra nyertek az elmult években.

2. mindenki kiismerte a taktikánkat és bár eddig mivel minden klappolt (volt motivácio is) ment a szekér, de amint elfogyott a lendület, mindenki átrohant rajtunk, és soha, semmilyen körülmények között nem voltunk képesek váltani.

akár tetszik akár nem mindkét tényezőért az edző a felelős.

mindenki bizonygatta itt, hogy nem is pep volt a géniusz hanem tito... tegnap láthattuk mekkora géniusz. állt ott szegény a pályán szélén, és olyan tanácstalan volt mint én főzés közben... Laughing a vak is látta, hogy le kellett volna hozni a csába pedrot és betenni songot, hogy legalabb a 2-0-t tartsuk, hogy vmi halvány remény pislákoljon. de nem. még csak csere sem volt.

tito hosszutavon alkalmatlan lesz. egy olyan ember aki a rákkal küzd, nem vehet a nyakába ekkora terhet. főleg ugy hogy egészségesen is kétes az ő szerepe. sajnos a mes que un club miatt 1000% hogy nem fogják elküldeni igy senkinek ne legyenek illuzioi, biztos h a jövő évet is vele kezdjük.

+

én mint laikus, azt hiszem egy szerkezeti váltás is ráférne a csapatra, mert ezzel a 4-3-3-al, a szélső csatáraink totális impotenciájával minden teher messire hárul. szép volt, jo volt ez az időszak, de mint csaba is irta kicsit olyan feeling mint a magyar vizilabda válogatott.

nekem pl a juve 3-5-2-je (amit egyre többen játszanak ujra) tetszik, embereink is bőven meglennének hozzá. tilitolit ugyanugy lehetne játszani, még tömörebb lenne a kp, és estleg ha jön neymar lehetne messi mellé tenni, h ketten legyenek csucsekben

kell egy kapus, mert vitya továbbra sem szint, kell egy hummels, meg neymar és kész

-------------------------------uj kapus----------------------------------


-----------------barta------hummels------piqué-------------------



---alves------thiago-------buquets--------iniesta------alba----



--------------------messi---------------neymar--------------------


és ebben a pozicioban minden egyes játékosnak lenne egy tökéletes cseréje.


puyolt, meg xavit lassan el kell felejteni. nehéz ezt leirni, de fiatalabb már egyik sem lesz, capitano allandoan sérült, xavi meg sztem nagyon lelassult az utobbi idoben, a vedekezo feladatat nem tudja már annyira ellátni. ezt a szélső csatáros játékot meg végképp el kell felejteni, mert már nem megy.

olyan szépen leirtam, de figyeljétek meg, semmi, de semmi nem fog változni.
Tényleg szépen leírtad és totál jó összefoglalása annak ami történt tegnap pontosabban amiért történt, meg annak is amit változtatni kell. Remélem mégiscsak történni fog azért valami a nyáron:-)
Hogy is gondolhattuk hogy örökké a csúcson lehet lenni? De hát a szurkoló ezt gondolja persze vagy ezt akarja gondolni. Változik a futball, a kihívók és ez a Bayern most ebben a jelenlegi helyzetben túl erős kihívó volt.
Én nem félek, meg fogják oldani ezt, de időre lesz szükség. Nyílván kell változás a keretben és alighanem játékrendszerben is, sőt sajnos a kispadon is. Lehet hogy most jön 1-2 év is akár mikor nem a Barca lesz akit mindenki meg akar verni, nem biztos hogy ez tragédia.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.04.24. 12:04:07

a tegnapi bukta egy hosszu-hosszu folyamat eredménye. két tényező, ami idevezett

1. a játékosok hónapok óta totálisan motiválatlanok. ami vhol érthető. mindent halomra nyertek az elmult években.

2. mindenki kiismerte a taktikánkat és bár eddig mivel minden klappolt (volt motivácio is) ment a szekér, de amint elfogyott a lendület, mindenki átrohant rajtunk, és soha, semmilyen körülmények között nem voltunk képesek váltani.

akár tetszik akár nem mindkét tényezőért az edző a felelős.

mindenki bizonygatta itt, hogy nem is pep volt a géniusz hanem tito... tegnap láthattuk mekkora géniusz. állt ott szegény a pályán szélén, és olyan tanácstalan volt mint én főzés közben... Laughing a vak is látta, hogy le kellett volna hozni a csába pedrot és betenni songot, hogy legalabb a 2-0-t tartsuk, hogy vmi halvány remény pislákoljon. de nem. még csak csere sem volt.

tito hosszutavon alkalmatlan lesz. egy olyan ember aki a rákkal küzd, nem vehet a nyakába ekkora terhet. főleg ugy hogy egészségesen is kétes az ő szerepe. sajnos a mes que un club miatt 1000% hogy nem fogják elküldeni igy senkinek ne legyenek illuzioi, biztos h a jövő évet is vele kezdjük.

+

én mint laikus, azt hiszem egy szerkezeti váltás is ráférne a csapatra, mert ezzel a 4-3-3-al, a szélső csatáraink totális impotenciájával minden teher messire hárul. szép volt, jo volt ez az időszak, de mint csaba is irta kicsit olyan feeling mint a magyar vizilabda válogatott.

nekem pl a juve 3-5-2-je (amit egyre többen játszanak ujra) tetszik, embereink is bőven meglennének hozzá. tilitolit ugyanugy lehetne játszani, még tömörebb lenne a kp, és estleg ha jön neymar lehetne messi mellé tenni, h ketten legyenek csucsekben

kell egy kapus, mert vitya továbbra sem szint, kell egy hummels, meg neymar és kész

-------------------------------uj kapus----------------------------------


-----------------barta------hummels------piqué-------------------



---alves------thiago-------buquets--------iniesta------alba----



--------------------messi---------------neymar--------------------


és ebben a pozicioban minden egyes játékosnak lenne egy tökéletes cseréje.


puyolt, meg xavit lassan el kell felejteni. nehéz ezt leirni, de fiatalabb már egyik sem lesz, capitano allandoan sérült, xavi meg sztem nagyon lelassult az utobbi idoben, a vedekezo feladatat nem tudja már annyira ellátni. ezt a szélső csatáros játékot meg végképp el kell felejteni, mert már nem megy.

olyan szépen leirtam, de figyeljétek meg, semmi, de semmi nem fog változni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Tarsi88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2013.02.01. 17:14:06

2013.04.24. 11:10:10

csababarca írta: Nem Messi hibája,hogy sérülten is játszatni kell, illetve, hogy évek óta pihenés nélkül erőltetik.
Ha lenne egy erélyes vezetés, akkor néha leültetnék a padra, vagy lecserélnék, hogy érezze, emberből van, pihennie kell.
Most könnyű ráhúzni a vereséget, de a tegnapi után felesleges személyeket elővenni, mert nem lenne fair senkivel szemben. Csapatként, egyesületként buktunk meg, mindenki hibás, Roselltől kezdve a játékosokon, edzőkön át mindenki. Nem hajlandóak észrevenni a hibákat, évek óta látszik, hogy nudli a védelem, de akkor sem akarnak oda erősíteni, pl. vagy hogy idén a védekezésünk nulla, mert két támadó szélsővédőnk van, akik nem tudnak védekezni. A védekezést jövőre teljesen át kell alakítani, mert ez így nem maradhat.
Felejtsük már el, ezt a sérülten játszottat, lenyilatkozta, hogy teljesen rendben volt.
Ahhoz képest, hogy felesleges személyeket elővenni te elküldenéd a fél csapatot mert "fogalmatlan játékosok"...
továbbra is azt mondom, hogy nem elsősorban a védelem a hibás, ami hiányzik az a csapat védekezés, amit láthattunk mondjuk tegnap a Bayerntől.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.04.24. 10:12:12

Tarsi88 írta:
Úgy tényleg hiába futnak Alexisék letámadni, hogy Messi csípőre tett kézzel áll és nézi ahogy az ő emberének passzolnak...

Nézz vissza egy 2-3 évvel ezelőtti meg a tegnapi meccset és meglátod a különbséget. Akkor az egész csapat letámadott már az ellenfél térfelén, ezzel szembe most a két szélső az aki visszatámad a többiek lépnek vissza. De mivel Alves valahol az ellenfél térfelén van, az egyik kh-nak ki kell lépnie a szélre, a helyére pedig Busquets zár vissza. Ezzel viszont meghalt a középpályás védekezésünk és máris a 16-unk vonalánál vannak.
Nem Messi hibája,hogy sérülten is játszatni kell, illetve, hogy évek óta pihenés nélkül erőltetik.
Ha lenne egy erélyes vezetés, akkor néha leültetnék a padra, vagy lecserélnék, hogy érezze, emberből van, pihennie kell.
Most könnyű ráhúzni a vereséget, de a tegnapi után felesleges személyeket elővenni, mert nem lenne fair senkivel szemben. Csapatként, egyesületként buktunk meg, mindenki hibás, Roselltől kezdve a játékosokon, edzőkön át mindenki. Nem hajlandóak észrevenni a hibákat, évek óta látszik, hogy nudli a védelem, de akkor sem akarnak oda erősíteni, pl. vagy hogy idén a védekezésünk nulla, mert két támadó szélsővédőnk van, akik nem tudnak védekezni. A védekezést jövőre teljesen át kell alakítani, mert ez így nem maradhat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Tarsi88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2013.02.01. 17:14:06

2013.04.24. 09:27:17

csababarca írta:Busquetset valóban csak a mai hulladék játéka miatti indulat íratta le velem, de Alves szezonok óta kút, Valdesről meg ne nyissunk vitát. ha két hibájára emlékszel az a Te bajod.

hiába futkorászik mint a meszes egér Alves,Pedro,vagy Alexis, azzal nem lehet meccset nyerni. vagy lehet,de nem manapság.

mosolyogjatok csak, egész nyáron mondogattam,hogy ha nem lesz változás ez fog történni, aztán csak nekem lett igazam, de biztos én vagyok a hülye.
Úgy tényleg hiába futnak Alexisék letámadni, hogy Messi csípőre tett kézzel áll és nézi ahogy az ő emberének passzolnak...

Nézz vissza egy 2-3 évvel ezelőtti meg a tegnapi meccset és meglátod a különbséget. Akkor az egész csapat letámadott már az ellenfél térfelén, ezzel szembe most a két szélső az aki visszatámad a többiek lépnek vissza. De mivel Alves valahol az ellenfél térfelén van, az egyik kh-nak ki kell lépnie a szélre, a helyére pedig Busquets zár vissza. Ezzel viszont meghalt a középpályás védekezésünk és máris a 16-unk vonalánál vannak.
Kép
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.04.24. 09:24:20

Őszintén megmondom, engem a vereség nem is lepett meg. A tavaszi formánk nem nagyon értékelhető... Nem is szeretnék, és nem is érdemes játékosokat kiemelni jó vagy rossz irányba mert ez egy CSAPAT. Kicsit tényleg olyan az ember érzése mint anno a Rijkaard-éra végén, de szerintem most nem annyira vészes a helyzet. A játékosállománnyal nincs nagy baj és a tervezett igazolásokkal (csatár, középhátvéd, kapus) csak jobb lehet.

A vereségnek (illetve a tavaszi vereségeknek) a legfőbb oka szerintem is az amit már sokan leírtak. Lassúak, körülményesek vagyunk és tavasszal ha jól emlékszem csak(!) a Milan ellen hoztuk azt a játékot/formát amit igazából tud ez a csapat. Remélem a következő szezonban ismét régi fényünkben fogunk tündökölni (bár megkockáztatom, hogy egy igazi EDZŐ jót tenne)!

Barcelona :!: :twisted:
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.24. 09:06:47

Egyenként nincs is értelme írni a játékosokhoz, hiszen lelketlenül, lassan játszottak. Persze ebben benne volt az is, hogy a Bayern hihetetlenül hajtott és nem engedett területet.
Igazolásokkal nem értek egyet, nem hiszem, hogy két védő is kellene. Az a baj, hogy vannak védőink, csak minden meccset ugyan az a csapat játsza végig, így tökéletesen megjsolható, hogy minden évben ősszel szárnyalunk, tavasszal hanyatlunk. Muszáj rotálni. Nem lehet 50 meccseket végigjátszani úgy, hogy nem fáradsz...

szerk.: Most látom csak, hogy nem sokan tippeltek az egy kupás idényre :roll:
Kép
Messi10
Barça B
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2006.09.13. 16:49:29

2013.04.24. 08:26:23

Kellenek a változások, de remélem most nem fognak mellé fogni a vezetők!
Kell szerintem két védő, hogy ki arról fogalmam sincs, mert nem csak itt vannak problémáink és ugye a vezetők a pénzzel sajnos nem túl bőkezűen bánnak. Elől gyengénk vagyunk Messin kívül nem tud senki gólt rúgni... Ide kell hozni egy csatárt nem sajnálva a pénzt aki legalább tud 15-20 gólt rúgni egy rosszabb idényben is.
Csak a Barca!!!!!
És legfőbb kép Messi!!!!!!
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2013.04.23. 23:24:48

Nyáron jöjjön Hummels és Neymar vagy akár Agüero, de tőlem akárki aki képes gólt lőni Messin kívül. Ha Valdes megy akkor ter Stegen. Nem FM-ezni akarok, de kell a változás a csapatba véleményem szerint.


Illetve nem ártana valaki aki az ilyen meccsek után leüvöltené a játékosok fejét, mint anno Henk ten Cate, és a játékosok talán észbe kapnának... :roll:
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.04.23. 23:24:35

Busquetset valóban csak a mai hulladék játéka miatti indulat íratta le velem, de Alves szezonok óta kút, Valdesről meg ne nyissunk vitát. ha két hibájára emlékszel az a Te bajod.

hiába futkorászik mint a meszes egér Alves,Pedro,vagy Alexis, azzal nem lehet meccset nyerni. vagy lehet,de nem manapság.

mosolyogjatok csak, egész nyáron mondogattam,hogy ha nem lesz változás ez fog történni, aztán csak nekem lett igazam, de biztos én vagyok a hülye.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2013.04.23. 23:27:25-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
papek89
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2008.12.07. 01:15:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.23. 23:24:06

Be kell látni, trónfosztás történt most már, ez előbb-utóbb várható volt, már az se "normális" dolog, hogy ennyi évig egy csapat a csúcson legyen és ennyi kupát zsebeljen be ennyi év alatt, plusz a BL-ben zsinórban 6 elődöntő is. Új nevek kellenek, viszont el is kell passzolni pár játékost, még az edzőváltás se lenne meglepő, de inkább játékos, plusz új taktikai variációk. Nincs ebben semmi, hogy így alakulnak mostanában a dolgok. Minden dolog vége egy új dolog kezdete.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.04.23. 23:23:28

csababarca írta:Ilyenek szaladgálnak a csapatban,mint Valdes,Pedro, Alexis, Busquets, Alves, hogy csak a ma kezdőket említsem. a Sötétebb 2000es évek eleji Barcában nem voltak ilyen fogalmatlan játékosok,ma meg alapemberek.
És melléjük van Messi, Iniesta, Xavi, Alba akik mindenki más helyett dolgoznak, és szállítják a sikereket.
Ezt nehezen bírtam végigolvasni mosolygás nélkül :D
Busquets talán (mindenki másnak) egyértelmű, bár a mai meccsen ő sem volt valami fényes, Alves viszont egyedül motiváltabb volt, mint a csapat többi része összesen.
De hogy Messi és Xavi, mint akik mindenki más helyett DOLGOZNAK (gondolom Alexis meg Busquests csak sétálgatnak a pályán), na ez már kiverte nálam a biztosítékot :lol:
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.04.23. 23:17:50

csababarca írta:Ilyenek szaladgálnak a csapatban,mint Valdes,Pedro, Alexis, Busquets, Alves, hogy csak a ma kezdőket említsem. a Sötétebb 2000es évek eleji Barcában nem voltak ilyen fogalmatlan játékosok,ma meg alapemberek.
Konkrétan az a Busquets élete első felnőtt szezonjának végén a BL-döntőben tökéletes meccset hozott le a MU ellen, de kijelenthetjük, hogy tökéletesen pótolta Tourét. Persze azóta VB és EB bajnok, de gondolom az edzők vakok. Aztán ez az Alves gyerek is hullagyönge, mert végülis minden szezonban jobbhátvédként 20 gólpasszt produkált. Valdes? Emlékszem 1-2 nagy hibára, de nélküle azt hiszem pár kupával kevesebbel rendelkeznénk. Erről ennyit.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.04.23. 23:11:41

csababarca írta:talán itt van a legjobb helye ennek.
Klubként buktunk el ma, nem a játékosok, edzők, vezetők külön,hanem KLUBként.
Nem ismerte fel a klub,hogy Tito nem edző,sose volt az, egy jó másodedző, segítő,de nem vezetőedző. Rendes ember, példa minden civil számára a gyógyulásban, de mint egy top klub vezetőedzője, nonszensz.
A másik,hogy csoda,hogy ezzel a játékosállománnyal itt tudunk tartani idén is. Ilyenek szaladgálnak a csapatban,mint Valdes,Pedro, Alexis, Busquets, Alves, hogy csak a ma kezdőket említsem. a Sötétebb 2000es évek eleji Barcában nem voltak ilyen fogalmatlan játékosok,ma meg alapemberek.
És melléjük van Messi, Iniesta, Xavi, Alba akik mindenki más helyett dolgoznak, és szállítják a sikereket. ez nem mehet így tovább, ma este kiteljesedett, ami egész szezonban alakult, hogy nem vagyunk ezzel a kerettel már versenyképesek. Túlnőttek rajtuk, előbb a madrid, most a Bayern is. Kicsit azt érzem,olyan ez,mint a Magyar vízilabda válogatott helyzete. 2008 után ők is a múltban éltek, elfelejtettek tudatosan építkezni, a kiöregedő klasszisoktól várták a csodát. de a végletekig nem lehet ezt húzni.
Ezek az én gondolataim,lehet vele egyet érteni, meg nem. De így gondolom, radikális változtatások kellenek nyáron, minden fronton.
Bajnokságot behúzzuk mostmár, legalább egy kis vigaszdíj, de ez a szezon egy az egyben kuka. És ez a Tito-féle csapat eljuttatott arra a szintre, hogy egy pillanatig nem húzom fel különösebben magam azon,ha vereséget szenvedünk. ez a legszomorúbb az egészben.
Klubként buktunk el,ebben teljesen igazad van, meg is kell újulni, abban is. De Busquets nevét bőven rossz sorba írtad, Sergio mint fogalmatan játékos? A Pep éra és a mindent megnyerő spanyol válogatott egyik nélkülözhetetlen alapembere, a posztja világklasszisa. Szóval nem az a fajta játékos,aki helyett dolgozni kell, sőt...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
lijacska
Jugador del Barça
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2008.08.29. 08:27:38

2013.04.23. 23:05:48

csababarca írta:talán itt van a legjobb helye ennek.
Klubként buktunk el ma, nem a játékosok, edzők, vezetők külön,hanem KLUBként.
Nem ismerte fel a klub,hogy Tito nem edző,sose volt az, egy jó másodedző, segítő,de nem vezetőedző. Rendes ember, példa minden civil számára a gyógyulásban, de mint egy top klub vezetőedzője, nonszensz.
A másik,hogy csoda,hogy ezzel a játékosállománnyal itt tudunk tartani idén is. Ilyenek szaladgálnak a csapatban,mint Valdes,Pedro, Alexis, Busquets, Alves, hogy csak a ma kezdőket említsem. a Sötétebb 2000es évek eleji Barcában nem voltak ilyen fogalmatlan játékosok,ma meg alapemberek.
És melléjük van Messi, Iniesta, Xavi, Alba akik mindenki más helyett dolgoznak, és szállítják a sikereket. ez nem mehet így tovább, ma este kiteljesedett, ami egész szezonban alakult, hogy nem vagyunk ezzel a kerettel már versenyképesek. Túlnőttek rajtuk, előbb a madrid, most a Bayern is. Kicsit azt érzem,olyan ez,mint a Magyar vízilabda válogatott helyzete. 2008 után ők is a múltban éltek, elfelejtettek tudatosan építkezni, a kiöregedő klasszisoktól várták a csodát. de a végletekig nem lehet ezt húzni.
Ezek az én gondolataim,lehet vele egyet érteni, meg nem. De így gondolom, radikális változtatások kellenek nyáron, minden fronton.
Bajnokságot behúzzuk mostmár, legalább egy kis vigaszdíj, de ez a szezon egy az egyben kuka. És ez a Tito-féle csapat eljuttatott arra a szintre, hogy egy pillanatig nem húzom fel különösebben magam azon,ha vereséget szenvedünk. ez a legszomorúbb az egészben.
nem hiszem el. a 2000 éveket hozzod fel? emlékezzünk, vissza a teljesítményre is, nem csak a jól hangzó nevekre.A felsorolt játékosok, legalábbis címekben többet adtak a klubnak, a megkérdőjelezett minőségük ellenére is. A bajnokság megnyerése ellenére is bukta az év??????
kell változás, és nagyon jól rátapintottál a lényegre: klubként. Megújulni és megerősödni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.04.23. 22:50:24

talán itt van a legjobb helye ennek.
Klubként buktunk el ma, nem a játékosok, edzők, vezetők külön,hanem KLUBként.
Nem ismerte fel a klub,hogy Tito nem edző,sose volt az, egy jó másodedző, segítő,de nem vezetőedző. Rendes ember, példa minden civil számára a gyógyulásban, de mint egy top klub vezetőedzője, nonszensz.
A másik,hogy csoda,hogy ezzel a játékosállománnyal itt tudunk tartani idén is. Ilyenek szaladgálnak a csapatban,mint Valdes,Pedro, Alexis, Busquets, Alves, hogy csak a ma kezdőket említsem. a Sötétebb 2000es évek eleji Barcában nem voltak ilyen fogalmatlan játékosok,ma meg alapemberek.
És melléjük van Messi, Iniesta, Xavi, Alba akik mindenki más helyett dolgoznak, és szállítják a sikereket. ez nem mehet így tovább, ma este kiteljesedett, ami egész szezonban alakult, hogy nem vagyunk ezzel a kerettel már versenyképesek. Túlnőttek rajtuk, előbb a madrid, most a Bayern is. Kicsit azt érzem,olyan ez,mint a Magyar vízilabda válogatott helyzete. 2008 után ők is a múltban éltek, elfelejtettek tudatosan építkezni, a kiöregedő klasszisoktól várták a csodát. de a végletekig nem lehet ezt húzni.
Ezek az én gondolataim,lehet vele egyet érteni, meg nem. De így gondolom, radikális változtatások kellenek nyáron, minden fronton.
Bajnokságot behúzzuk mostmár, legalább egy kis vigaszdíj, de ez a szezon egy az egyben kuka. És ez a Tito-féle csapat eljuttatott arra a szintre, hogy egy pillanatig nem húzom fel különösebben magam azon,ha vereséget szenvedünk. ez a legszomorúbb az egészben.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2013.04.16. 20:50:45

miihii írta: ...
8.: Bryan Rodriguez, Milan Piqué, Thiago Messi, Dylan Valdes, Kai Valdes :lol:

Luca Villa, Azhaf Correia Claro / Adriano fia / ...
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.04.15. 17:44:53

miihii írta:

...
8.: Bryan Rodriguez, Milan Piqué, Thiago Messi, Dylan Valdes, Kai Valdes :lol:
Lia Fabregas. :D Ja ő mégsem. :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.04.15. 17:43:33

salas9 írta:
1.: Puyol (1978), Xavi (1980), Valdés (1982), Iniesta (1984)
2.: Messi (1987), Piqué (1987), Fabregas (1987), Pedro (1987), Busquets (1988), Alba (1989)
3.: Thiago (1991), Tello (1991), Montoya (1991), Bartra (1991), és ide jöhetnek majd a jövőre felkerülők is, azaz S.Roberto (1992), Rafinha (1993), Dulofeu (1993).

...
8.: Bryan Rodriguez, Milan Piqué, Thiago Messi, Dylan Valdes, Kai Valdes :lol:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.15. 17:35:29

salas9 írta:1.: Puyol (1978), Xavi (1980), Valdés (1982), Iniesta (1984)
2.: Messi (1987), Piqué (1987), Fabregas (1987), Pedro (1987), Busquets (1988), Alba (1989)
3.: Thiago (1991), Tello (1991), Montoya (1991), Bartra (1991), és ide jöhetnek majd a jövőre felkerülők is, azaz S.Roberto (1992), Rafinha (1993), Dulofeu (1993).

Úgy gondolom méltán büszkék lehetünk :!:
Aztán jöhet majd a 95-ös generáció Grimaldóval és Dongouval. :)
Talán ez az, amitől més que un club.

Érdekesség: a Zaragoza elleni sorozatban a 300. tétmeccs volt, amelyen több mint 50%-ban birtokoltuk a labdát. :D
Ami azt jelenti, hogy 2008. májusa óta mindenkit felülmúl a csapat e téren.
Under three different managers, Frank Rijkaard (2), Pep Guardiola (247) and Tito Vilanova (51), Barça have always been in control.

Nem mintha olyan sokat jelentene, de azért szép szám.

Best: Barça’s biggest ever possession count came this season at Celtic Park in the group stages of the Champions league. The Catalans had an astonishing 89% of the possession in Glasgow.
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.04.15. 09:30:18

Pont most olvastam a sport.es oldalán, hogy tegnap a csapat gerincét a 91-es korosztály (Montoya, Bartra, Tello, Thiago) adta :D Ha jobban megnézzük generációnként (2-3 év) folyamatosan 4-6 játékos jön ki. Az első kettő elég meghatározó volt(és az is), és remélem a következők is képesek lesznek erre :wink:

1.: Puyol (1978), Xavi (1980), Valdés (1982), Iniesta (1984)
2.: Messi (1987), Piqué (1987), Fabregas (1987), Pedro (1987), Busquets (1988), Alba (1989)
3.: Thiago (1991), Tello (1991), Montoya (1991), Bartra (1991), és ide jöhetnek majd a jövőre felkerülők is, azaz S.Roberto (1992), Rafinha (1993), Dulofeu (1993).

Úgy gondolom méltán büszkék lehetünk :!:
Kép
Avatar
Barca96
Jugador del Barça
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2011.02.19. 22:03:54

2013.04.08. 20:06:34

Hát idén tényleg sok a sérült, és sajnos általába a fontos meccsek előtt jönnek..
”A bajnokságban nagyon nehéz dolgunk lesz, mert a Madrid nagyon jó állapotban van. De nyerjék meg ők maguknak, mi nem fogjuk még meg is lökni őket a cél felé.”
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.08. 20:04:54

Hmm, kevés sérülést szenvedett el idén a csapat...
(Kisebb-nagyobb sérülések időrendi sorrendben.)
Muniesa, Iniesta, Alexis, Piqué, Adriano, Thiago, Puyol, Alves, Adriano, Alexis, Bartra, Villa, Alves, Messi, Fabregas, Adriano, Song, Sergi Roberto, Villa, Xavi, Villa, Adriano, Xavi, Fabregas, Puyol, Xavi, Adriano, Alba, Pedro, Messi, Mascherano. :roll:
Lezárt