Labdarúgó-Európa-bajnokság 2012

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Ki nyeri az idei EB-t?

Spanyolország
118
56%
Hollandia
12
6%
Németország
51
24%
Olaszország
8
4%
Anglia
3
1%
Portugália
3
1%
Franciaország
9
4%
Más
7
3%
 
Szavazatok száma: 211
orsy0516
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2012.05.03. 19:08:56

2012.06.20. 15:22:34

Hivatalos: Kassai számára véget ért az EB...

Ti is hazaküldtétek volna ezek után?

http://sporttoll.blogspot.hu/2012/06/hi ... rt-az.html
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21176
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.06.20. 15:20:54

MR. TROMORT777 írta:Tudtommal a kapunál álló asszisztens nem is szokott jelezni(javítsatok ki ha tévedek), ő csak a bírónak szokta mondani mit látott. Igazából bárki a fülére szólhatott, nem hinném, hogy ilyen szezonok után, most hirtelen van egy EB ahol alig van huszonyvalahány meccsen 2-3 elnézett szitu. Símán kinézem, hogy nem csak a pályán lévők jeleznek a bírónak.
Tény hogy elnézték a lest, ez megesik, de utána jogosan javították. Szerintem ennyi történt csak. A meccs szempontjából így senki nem nyert semmit és senki sem vesztett semmit.
Sztem erre a felvetésemre majd az fog válaszolni, hogy kapni fog-e még meccset ezen az EB-n. Én biztos vayok benne.

Az elit development, a top bírók keretének az előszobája úgymond. Ide kerülnek a legtehetségesebb fiatal bírók, ezek már BL-ben is rendszeresen közreműködnek.
Akkor azt hiszem megkaptad a választ. Rosszul gondoltad. :roll:
Olyan meg nincs, h jogosan javítani. Ha a bíró elkövet egy hibát, úgy kell vezetnie a meccset tovább, mintha semmi sem történt volna, nem pedig lehetőséget keresni, h kompenzálja a hibáját egy újabb hibával, csak most a másik csapat kárára.
bence-barca írta:
socio66 írta:rossz döntés szerintem hazaküldeni, pártatlanul is azt mondom, ő a legjobb bíró, neki kellett volna vezetnie a döntőt.
ha mindenkit kiszórnának egy-egy rossz döntés után, minden világversenyre új bírógárdát kellene kinevelni.
Igen, legjobb bírók között van, de egyszerűen nem engedheti meg neki ezt az uefa. Mást is hazaküldtek ilyenkor, miért pont ő lennea kivétel? Nem beszélve arról, h emiatt sokkal nagyobbb nyomás nehezedne rá, újra bizonytani akarna és ktiduja... nagy akarásnak nyögés a vége. Azt meg végképp nem engedheti meg az uefa, h még egy hibát elkövessen...

Amúgy az a török bíró szimapatikus. Ő fújt a hazai 2-2n a Chelsea ellen, akkor is jól fújt, meg múltkor is láttam meccset vezetni és akkor is jól vezetett.
Így van. Nem ez az első ilyen eset, bevett szokás, h a nagyot hibázó játékvezetők nem fújnak több meccset ilyen tornákon, és ez alól még legszűkebb elit sem kivétel. Ettől persze még mindig nagyon jó bíró marad Kassai, tovább kell dolgoznia, és akkor majd talán a VB-n összejöhet a döntő.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2012.06.20. 15:25:09-kor.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.20. 15:19:30

socio66 írta:rossz döntés szerintem hazaküldeni, pártatlanul is azt mondom, ő a legjobb bíró, neki kellett volna vezetnie a döntőt.
ha mindenkit kiszórnának egy-egy rossz döntés után, minden világversenyre új bírógárdát kellene kinevelni.
Igen, legjobb bírók között van, de egyszerűen nem engedheti meg neki ezt az uefa. Mást is hazaküldtek ilyenkor, miért pont ő lennea kivétel? Nem beszélve arról, h emiatt sokkal nagyobbb nyomás nehezedne rá, újra bizonytani akarna és ktiduja... nagy akarásnak nyögés a vége. Azt meg végképp nem engedheti meg az uefa, h még egy hibát elkövessen...

Amúgy az a török bíró szimapatikus. Ő fújt a hazai 2-2n a Chelsea ellen, akkor is jól fújt, meg múltkor is láttam meccset vezetni és akkor is jól vezetett.
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.06.20. 15:14:40

Ami nekem nagyon tetszik ezen az EB-n, az az, hogy nincs gyakorlatilag tizenegyes, illetve kiállítás. Tizenegyesből összesen egy volt, azt is kihagyták. 24 meccsen 1, azért ez nagyon ritka. Kiállításból 3 volt, hacsak nem kerülte el a figyelmemet valamelyik. Az sem sok, főleg, hogy rögtön az első meccsen volt belőle kettő. Tizenhatoson belüli színészkedés sem olyan gyakori, mint más tornákon.
Azon kívül viszont sajnos annál inkább. Rengeteg a földön fekvő játékos, és minden nagyon fáj, ha labdavesztés történik. Ez nekem elég feltűnő, jobban mutatkozik, mint eddig bármikor. Angolok jártak élen benne, meg a görögök. Karagounis azért mulatságos volt, mikor a csehek ellen kapott egy "óriási" könyököst :D Nem tudta, hogy a fejét fogja, ordítson, vagy mit csináljon. Utána jól leugatta az orvosi stábot, hogy miért nem jöttek be :D Meg amit az oroszok ellen levágott a tizenegyes szitunál... Megesküdött mindenre ami létezik, hogy felrúgták :D
Összességében azt mondom, hogy egy elég izgalmas, érdekes EB ez, sajnos azért vannak állóháborúk, de nem olyan sok, mint vártam. Mondjuk az angol-olasz negyeddöntőn nem tudom, hogy hogy lesz, kb. azt várom, hogy valami olyasmi, mint vízilabdában a ráúszás. Mert hogy kettőnél többen a saját tizenhatosukat nem nagyon akarják majd elhagyni, az fix. Spanyol-francia meccstől sokat várok, két jól támadó csapat, persze csak ha mindkettő akar. Alonso helyett játszhatna Fabregas, és hatásosabbak lennének a spanyolok.
Portugál-cseh is érdekes lehet, szerintem a portugálok mennek tovább, de hátha tud meglepetést okozni a cseh csapat, akik rendkívül szimpatikusak, legalábbis nekem. Jirácek felhívta magára a figyelmet, nem lepne meg, ha róla még hallanánk a nyáron.
Német-görög meccse meg szerintem sima német továbbjutást hoz, nem lehet akkora mákjuk a görögöknek, hogy ilyen továbbjutás után még a talán legesélyesebb csapatot is kiverjék.
socio66

2012.06.20. 15:11:26

rossz döntés szerintem hazaküldeni, pártatlanul is azt mondom, ő a legjobb bíró, neki kellett volna vezetnie a döntőt.
ha mindenkit kiszórnának egy-egy rossz döntés után, minden világversenyre új bírógárdát kellene kinevelni.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.20. 15:00:31

http://www.nemzetisport.hu/foci_eb_2012 ... es-2141773

Kassai utazhat haza!
Sajnálom, de jogod a döntés... :?
MR. TROMORT777

2012.06.20. 13:47:35

Tudtommal a kapunál álló asszisztens nem is szokott jelezni(javítsatok ki ha tévedek), ő csak a bírónak szokta mondani mit látott. Igazából bárki a fülére szólhatott, nem hinném, hogy ilyen szezonok után, most hirtelen van egy EB ahol alig van huszonyvalahány meccsen 2-3 elnézett szitu. Símán kinézem, hogy nem csak a pályán lévők jeleznek a bírónak.
Tény hogy elnézték a lest, ez megesik, de utána jogosan javították. Szerintem ennyi történt csak. A meccs szempontjából így senki nem nyert semmit és senki sem vesztett semmit.
Sztem erre a felvetésemre majd az fog válaszolni, hogy kapni fog-e még meccset ezen az EB-n. Én biztos vayok benne.

Az elit development, a top bírók keretének az előszobája úgymond. Ide kerülnek a legtehetségesebb fiatal bírók, ezek már BL-ben is rendszeresen közreműködnek.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.06.20. 13:13:47

Firefox írta:
MR. TROMORT777 írta:Egyértelmű hogy bent volt, és szerintem a vonal bíró is látta, DE szerintem Kassai fülére szóltak, hogy az előző szituáció les volt, így könyebb volt nem megadni. Ha meg megadják akkor meg most az lenne, hogy az ukránok les gólt lőttek. Kifele az jön le, hogy mennyire elnézték, de az UEFA-nál sztem csak behívják, elmondja az álláspontját és kap még meccset, vagy meccseket ezen az EB-n. Szvsz nagyon túl lett lihegve ez a történet.

Vad István-t pedig pont egy hete került be az úgynevezett "Elite Development"-be, szóval tudja a dolgát...
Csak ezt kell elolvasnotok és máris rájöttök. Ebben a hsz-ben minden benne van! :wink:
Adódik a kérdés, h miért nem akkor szóltak rá a fülére, amikor a leshelyzet történt? Gondolom a partjelzőre gondolsz, mert más nem igazán szólhatott a fülére?!

Ennél kevesebbért nem vezettek bírok többet adott eseményen, szerintem ő sem fog. Főként, h nincsenek orbitális tévedések a tornán, kivéve ugye ezt. Érdekes, Navas góljánál, a hol milliméterek vannak, jól ítélte meg (két esetben is) a szitut a partjelző.

Mi a túró az az "elit development, és mi ilyenkor a dolga?

Ettől függetlenül szurkolok nekik, h vezessenek még.
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.06.20. 13:06:23

LG írta: Sztem ez a (két) hiba sokba kerül Kassainak, volt már rá példa, h ilyenek után már nem fújt meccset a tornán egy játékvezető.
Meg hiába nem ő, hanem a partjelzők hibáztak. Vmelyik tornára emlékszem azért nem mehetett egy játékvezető, mert az egyik partjelzője megbukott vmi vizsgán.
Így van, ha valamelyik asszisztens nem megfelelő, a játékvezető sem mehet. Ezt véletlenül magától Kassai Viktortól tudom, mikor a 2010-es VB-re mentek, akkor előtte az egyik bírói négyesből az egyik partjelző nem tudta a fizikai vizsgát teljesíteni, és ezért maradtak le. Azt hiszem, talán skótok voltak, de nem tuti.
Nagyon nehéz volt megítélni a tegnapi szituációt, mivel éppenhogy bent volt a labda, de ez nem menti fel a vonalbírót. Mondjuk előtte meg les volt, de azt meg nem vették észre. Szerintem nem lesz több meccse a magyar csapatnak.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21176
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.06.20. 12:57:48

MR. TROMORT777 írta:Egyértelmű hogy bent volt, és szerintem a vonal bíró is látta, DE szerintem Kassai fülére szóltak, hogy az előző szituáció les volt, így könyebb volt nem megadni. Ha meg megadják akkor meg most az lenne, hogy az ukránok les gólt lőttek. Kifele az jön le, hogy mennyire elnézték, de az UEFA-nál sztem csak behívják, elmondja az álláspontját és kap még meccset, vagy meccseket ezen az EB-n. Szvsz nagyon túl lett lihegve ez a történet.

Vad István-t pedig pont egy hete került be az úgynevezett "Elite Development"-be, szóval tudja a dolgát...
Nem látom a nevető szmájlit a végén. Ugye nem gondolod ezt komolyan? :roll: Biztos a kapunál álló asszisztens fülére is rászóltak, h ne jelezzen gólt. :mrgreen:

Sztem ez a (két) hiba sokba kerül Kassainak, volt már rá példa, h ilyenek után már nem fújt meccset a tornán egy játékvezető.
Meg hiába nem ő, hanem a partjelzők hibáztak. Vmelyik tornára emlékszem azért nem mehetett egy játékvezető, mert az egyik partjelzője megbukott vmi vizsgán.

Ha még csak a lest nézik be, az sztem nem akkora baj, nincs olyan játékvezető a világon, aki minden leshelyzetet helyesen ítélt volna meg, de a gól az elég egyértelmű volt, a kettő együtt pedig már tényleg sok.
Csak ezt kell elolvasnotok és máris rájöttök. Ebben a hsz-ben minden benne van!
Ebbe aztán minden. Szóval szted is azért nem adta meg a gólt, h a lest kompenzálja. A hülyeségről van szó, akkor borzasztó kreatívak tudnak lenni ezen a fórumon az emberek.
Avatar
Firefox
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2011.06.03. 21:06:35

2012.06.20. 12:54:48

MR. TROMORT777 írta:Egyértelmű hogy bent volt, és szerintem a vonal bíró is látta, DE szerintem Kassai fülére szóltak, hogy az előző szituáció les volt, így könyebb volt nem megadni. Ha meg megadják akkor meg most az lenne, hogy az ukránok les gólt lőttek. Kifele az jön le, hogy mennyire elnézték, de az UEFA-nál sztem csak behívják, elmondja az álláspontját és kap még meccset, vagy meccseket ezen az EB-n. Szvsz nagyon túl lett lihegve ez a történet.

Vad István-t pedig pont egy hete került be az úgynevezett "Elite Development"-be, szóval tudja a dolgát...
Csak ezt kell elolvasnotok és máris rájöttök. Ebben a hsz-ben minden benne van! :wink:
Gracias Pep Guardiola! Visca el Barcaaaaa!!!
Fuc*k off Madrid!
MR. TROMORT777

2012.06.20. 11:50:02

Egyértelmű hogy bent volt, és szerintem a vonal bíró is látta, DE szerintem Kassai fülére szóltak, hogy az előző szituáció les volt, így könyebb volt nem megadni. Ha meg megadják akkor meg most az lenne, hogy az ukránok les gólt lőttek. Kifele az jön le, hogy mennyire elnézték, de az UEFA-nál sztem csak behívják, elmondja az álláspontját és kap még meccset, vagy meccseket ezen az EB-n. Szvsz nagyon túl lett lihegve ez a történet.

Vad István-t pedig pont egy hete került be az úgynevezett "Elite Development"-be, szóval tudja a dolgát...
cps46
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2005.09.21. 15:39:17
Tartózkodási hely: Agárd

2012.06.20. 10:49:02

Mihu írta:
cps46 írta:Ez kb 2 centis gól volt, a labda teljes terjedelmével alig jutott át a gólvonalon. A kimerevített képeken pedig látszik, hogy a spori feje nem pont a vonalon van, hanem kicsit beljebb, simán elhiszem, hogy onnan nem látta gólnak. Sokkal inkább azt a partjelzőt kéne fenékbe billenteni, aki elengedte a méteres lest.

Mihu!

Szerintem az Albiolos szitu nem volt gól.
Tökmindegy hogy mennyivel jutott át a gólvonalon. Átjutott, mégpedig kb 10 centivel, és így meg kellett volna adni, ha bejlebb van a feje ha nem. 5 méterről azért egy EB-n illik megítélni egy ilyen szitut. Ráadásul a világ legjobb játékvezetői gárdájáról van szó...

Szerinted nem volt gól. Elfogadom, viszont nemtudom hogy ezt a képet mivel magyarázod:

Kép
Szerintem a labda külső fele még a vonalon van, tehát nincs bent teljes terjedelmével. Bár igaz, hogy az ilyet általában már megadják, mert a fociban semmilyen szabályt sem szó szerint tartanak be.

szerk: Tud valaki olyan videót, ami a tegnapi meccsen a gólvonal-kamerát real time-ban mutatja? Csak mert lassítással meg kimerevítéssel könnyű dobálózni.
CPS46 - Régi tippjáték fan!!!

THE DOCTOR
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.06.20. 10:47:08

messideco írta:mihii: kabbe :P
Nem, a portugáloknak soha, és a görögöknek sem. A németeknek szintén nem, a spanyolokat nem kedvelem.Anglián röhögni szoktam, a francia-olasz meg olyan második választás. Problem?
A felajánlásodhoz annyit,h ha ezt Lui meglátja,lehet letöri az említett szervet,amiért itt ribanckodsz :P

A második részhez pedig annyit,h sokat segíthetnél pedig a futballszerető társadalomnak ezzel,ha már ilyen "jó" ómen vagy :D
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.06.20. 10:34:19

mihii: kabbe :P
Nem, a portugáloknak soha, és a görögöknek sem. A németeknek szintén nem, a spanyolokat nem kedvelem.Anglián röhögni szoktam, a francia-olasz meg olyan második választás. Problem?
"And my heart will leave you never."
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2012.06.20. 10:30:46

Nem tudom, ki hogy van ezzel, ám találtam egy képet, ami azt bizonyitja, hogy Kassai és társai nem hibázott a meccsen, nézzétek a gólvonal elhelyezkedését:
Kép
:D [/url]
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.06.20. 10:26:02

messideco írta:Sajnos a négy általam kedvelt csapat közül három kiesett (holland, svéd, horvát). Maradtak a csehek. A portugálok elleni meccset megnézem, ha kiesnek, akkor a döntőt nézem csak majd.


Már tegnap is akartam írni,de kimaradt vhogy.
Olvastam a filmklubban,h a Hollandok (HupSZ Holland HupSZ :twisted: ) mellett a horvátoknak (akik pár órával később ki is estek) és a cseheknek szurkolsz,plusz most látom,h a svédeknek,akik szintén befejezték már.
Nos,ha már ilyen jól beletaláltál a csapatokba,akkor megtennél nekünk egy szívességet? Szurkolj inkább a portugál,görög párosnak,léééééccccciiiiiii :lol:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.06.20. 10:21:20

Lego írta:
Bár mint írtam valami chippes megoldás biztos ki lehet találni
Ezzel is lehet probléma...mi van ha elromlik és így nem adnak meg gólt? Egyszerűen a technika is hibázhat...sőt az nagyobb fail. A videóbíróról ua. a véleményem. Lehetetlen alkalmazni...vagy érdemes lesz hideg élelemmel és hálózsákkal meccsre menni.

Sokat gyorsult a játék, de akkor is észre kell venni az ilyen eseteket, igaz ha levegőben van a labda úgy nehezebb.
Szerintem meg elég lenne csak az ilyen vitás gólokat ill. a büntető/nem büntetőket újranézni, ezekből azért nincs olyan sok. Ill. utóbbinál nyugodtan lehessen sárga lapot adni műesésért utólag is.
Lego
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.01.26. 21:59:44
Tartózkodási hely: Maglód

2012.06.20. 10:04:30

Bár mint írtam valami chippes megoldás biztos ki lehet találni
Ezzel is lehet probléma...mi van ha elromlik és így nem adnak meg gólt? Egyszerűen a technika is hibázhat...sőt az nagyobb fail. A videóbíróról ua. a véleményem. Lehetetlen alkalmazni...vagy érdemes lesz hideg élelemmel és hálózsákkal meccsre menni.

Sokat gyorsult a játék, de akkor is észre kell venni az ilyen eseteket, igaz ha levegőben van a labda úgy nehezebb.
Sajnos minden klubnál csoportosul egy maroknyi idióta, aki arra törekszik, hogy bemocskolja más csapatok hírnevét" – Brendan Rodgers.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.06.20. 09:00:23

KépKép
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2012.06.20. 08:56:55

Következő favoritjaim az EB-n az angolok.
Megfogom nézni az olaszok elleni meccsüket, és remélem hogy a fehér mezes alakulat fog győzni.
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.06.20. 07:56:03

Sajnos a négy általam kedvelt csapat közül három kiesett (holland, svéd, horvát). Maradtak a csehek. A portugálok elleni meccset megnézem, ha kiesnek, akkor a döntőt nézem csak majd. Ott pedig a kisebbik rossznak fogok szurkolni (olaszok v. franciák)
"And my heart will leave you never."
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2012.06.20. 07:39:12

Nagyon nehéz helyzetben vannak ilyenkor a bírók. Nem tudom, hogy ezek után megkapják-e a döntőt, de remélem igen.
més que un club
Avatar
PPP
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2012.03.16. 15:27:09

2012.06.20. 06:39:11

Mihu írta:
cps46 írta:Ez kb 2 centis gól volt, a labda teljes terjedelmével alig jutott át a gólvonalon. A kimerevített képeken pedig látszik, hogy a spori feje nem pont a vonalon van, hanem kicsit beljebb, simán elhiszem, hogy onnan nem látta gólnak. Sokkal inkább azt a partjelzőt kéne fenékbe billenteni, aki elengedte a méteres lest.

Mihu!

Szerintem az Albiolos szitu nem volt gól.
Tökmindegy hogy mennyivel jutott át a gólvonalon. Átjutott, mégpedig kb 10 centivel, és így meg kellett volna adni, ha bejlebb van a feje ha nem. 5 méterről azért egy EB-n illik megítélni egy ilyen szitut. Ráadásul a világ legjobb játékvezetői gárdájáról van szó...

Szerinted nem volt gól. Elfogadom, viszont nemtudom hogy ezt a képet mivel magyarázod:

és te erre a képre mit mondasz? :

Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.06.20. 06:19:14

Bob_Marley írta:Nem videóbíró kell hanem biztos van már rá dolog chip a labdába s csókolom :D Mert nekem továbbra is az lenne a gondom, hogy vegyük ezt az esetet, Terry kirúgta a labdát, s mi van ha megy az angol akció és gól, akkor mi van ide-oda beírunk 1et?
Meg ráadásul mire fel, mert ha lenne egy ukrán gól akkor középkezdés teljesen más szitu, mint vezetni egy kontrát.Példa volt csak, de bármikor előfordulhat sőt láttunk már a futballtörténelemben akár csak olyat nem megítélt 11es ellentámadás gól, szevasz.

Mert a játékvezető nem állíthatja meg a játékot, s a játék meg megy tovább.Ugyanez a bajom a lessel, hogy oda se jó a videóbíró mert csak akkor tudjuk tekergetni ha "szünet" van és nincs játékban a labda.De ki dönti el hogy állítsuk meg egy ilyenre a játékot a bíró, videóbíró legyen valami zászlóbedobás mint az NFl-ben?Mire lehet visszanézni, ezer és ezer probléma, s ami a legfontosabb a fociban akár 5-6 percekre is a gyepen mozog a labda, van amikor jóval később tudnak pl visszajátszani egy helyzetet mert megy a játék, szóval nem olyan egyszerű ez, hogy videóbíró s majd Pista bácsi onnan fentről megmondja.

Bár mint írtam valami chippes megoldás biztos ki lehet találni, de én lelki szemeim előtt nem látom a videóbírót.S ott van az Arbeloa eset, amit szerintem csak számítógépes lemodellezéssel lehet megmondani, mert azt visszatekergetve se lehet 100%osan eldönteni (persze ez extrém eset)
hokiban nem ilyesmi megoldás van? ott sípol,vagy pittyeg vagy nem tudom, ha gól van. Nem hiszem, hogy olyan bonyolult lenne megoldani.
Lezárt