Martín Montoya

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2014.09.28. 21:18:02

Azért hogy BL-meccsre Douglas megy helyette...
Lehet Montoya már nem sokáig lesz itt :roll:
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2014.09.14. 12:44:00

Szerintem sokkal inkább ő játszon mint Alves, mivel ő tényleg jobbhátvédet játszik és nem jobbszélsőt...szvsz teljesen jó meccset hozott le, védekezésben ezerszer többet ér mint Alves, ladbakihozatalban gyengébb sokkal Alvesnél, abban nagyon jó a brazil, de talán belejön Montoya is, ha több lehetőséget kap.
Avatar
Napalm
Barça C
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2014.08.06. 23:10:59

2014.09.14. 12:39:40

Szerintem teljes mértékben értékelhető teljesítményt hozott le tegnap, ráadásul nem valami mezei kiscsapat ellen, akik teljes csapattal beállnak a saját 16osuk előterébe úgy, hogy a 25. percben már a háló szétkarcolta a hátukat. Hibájára meg nem is emlékszem. A védekezést szerintem teljes mértékben megoldotta(Ráadásul így Alba is többet és bátrabban jöhetett fel, aminek meg is lett az eredménye.), támadásban is odaért a kapu elé nem egyszer, nem kétszer... Szvsz több veszélyt jelentett támadásban mint Alves szokott.
Az meg hogy nem világklasszis...
a) ki az jobbhátvéd poszton? (Arbeloa? Callejon? Ivanovic? Zabaleta? Cácáres?) én nem igazán látok alternatívát akivel beljebb lennénk csapat szinten mint vele (az utolsó világklasszis jhv sztem épp Alves volt, meg talán Maicon... nagy szünet és előttük meg Cafú... szóval maga a poszt nem termeli ipari szinten a klasszikus értelemben vett világklasszisokat, bár nagy kérdés, hogy mit nevezünk annak)
b) Rakitic is szürke eminenciás volt itt a fórumon mikor leigazoltuk, most meg 4-5 meccs után máris az egekbe magasztaljuk (nem is ok nélkül). Egy csapat szempontjából megkockáztatom, hogy legalább annyira fontosak az ilyen "szürke emberek" akik végigdarálják a meccseket, mert ők teremtik meg a lehetőséget a "klasszisoknak" a villanásokra.
Szerintem nincs semmi probléma emberünkkel, amennyiben megkapja a lehetőséget, élni fog vele hosszú távon is, a tehetsége vitathatatlanul megvan hozzá szerintem. Kérdés, hogy LE és a szakmai stáb mennyire szavaz neki bizalmat.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2014.09.14. 12:21:10

Erxy írta:de nincs más. meg ha már valakinek meg akarjuk adni a lehetőséget Alves helyett, akkor célszerű lenne olyannak, aki már itt van.
gondolok itt 4-5 meccsre egyhuzamban.
világklasszis sosem lesz belőle, látom én is a hibáit, de egy igen magas szintet szerintem le tudna hozni
Legyen igazad...
Jövőre elvileg úgyis ő és Douglas fognak maradni arra posztra elvileg. (+Adriano)
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.09.14. 12:12:33

de nincs más. meg ha már valakinek meg akarjuk adni a lehetőséget Alves helyett, akkor célszerű lenne olyannak, aki már itt van.
gondolok itt 4-5 meccsre egyhuzamban.
világklasszis sosem lesz belőle, látom én is a hibáit, de egy igen magas szintet szerintem le tudna hozni
Kép
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2014.09.14. 11:57:31

Erxy írta:
P.U.Y.O.L. írta:A Godswilles téma meg csak azért lenne rendben, ha ő menne és a fiatal brazil srác sem válik be. (persze sokáig ő is csak cserének, de mint írtad a piac nem hemzseg a kiváló és egyben mozdítható jobbhátvédektől...)
láttad már amúgy Godswillt játszani?
Nem Godswill személye a lényeg, hanem hogy lassan megérné másnak megadni a lehetőséget. Néhányan úgy írtok Montoyáról, mintha eddig összesen négyszer 20 percet kapott volna a bizonyításra.
Számomra eddig egyáltalán nem volt meggyőző, de ez az én véleményem, nyilván nem kell vele egyet érteni és azt is megértem, hogy sok embernek szimpatikus a srác.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.09.14. 11:32:37

P.U.Y.O.L. írta:A Godswilles téma meg csak azért lenne rendben, ha ő menne és a fiatal brazil srác sem válik be. (persze sokáig ő is csak cserének, de mint írtad a piac nem hemzseg a kiváló és egyben mozdítható jobbhátvédektől...)
láttad már amúgy Godswillt játszani?
Kép
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2014.09.14. 11:10:42

palesz77 írta: Tavaly a szezonban a Sociedad ellen a csapat egyik legjobbja volt - gólpasszt is adott -, utána 8 meccs pihi, majd a Granada ellen szintén sokkal jobb volt, mint a csapat átlag, de ennek ellenére sem játszott utána. Mindkét meccsen jobb volt, mint Alves előtte-utána, de ezt úgy látszik hamar elfelejtik itt sokan, ha van egy hibája, azt már nem..
Erre a Godswill dologra meg nem is tudok már mit írni, ő aztán biztos kiérdemelte a bizalmat, amit Montoya nem.. :roll:

Bírom ezt, amikor valakiről van egy kialakult vélemény, és csak a rosszat jegyzi meg mindenki..
Montoya teljesen alkalmas csere jhv-nek, ahogy Bellettivel sem volt gond. csak éppen első számú megoldásnak szerintem gyenge. A Godswilles téma meg csak azért lenne rendben, ha ő menne és a fiatal brazil srác sem válik be. (persze sokáig ő is csak cserének, de mint írtad a piac nem hemzseg a kiváló és egyben mozdítható jobbhátvédektől...)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.09.14. 10:50:26

A Bajnoki Mérkőzések topicban is írták róla, hogy nem Barca szint, kellett volna hozni mást.. Most minden rosszindulat nélkül, Mathieu Barca szint tudás alapján? Nem. Mégis tök jól játszik, mert teszi a dolgát szép csendben, és a szívét is otthagyja a pályán. Montoya ráadásul szerintem tehetségnek sincs híján, egyedül a meccsrutinja hiányzik ahhoz, hogy egy jónak mondható jobbhátvéd legyen belőle. Úgyhogy ez a nem Barca szint nekem már kezd unalmas lenni, Belletti se volt a világ legjobb jobbekkje, mégsem volt olyan béna nálunk emlékeim szerint.. Aki tényleg zavaróan nem Barca szint volt, az Oleguer pl, de nála meg fényévekkel jobb Martin.

Meg kérdem én, kit hoztatok volna a helyére? Manquillot? Van der Wielt? Danilot? Nincs túl sok tehetséges fiatal jobbhátvéd a piacon, aki meg van, az egyáltalán nem biztos, hogy jobb lenne Montoyánál ennyi játéklehetőség mellett. Ha meg már megadnánk az új igazolásnak a kellő perceket, akkor miért nem Martínnak adjuk meg a lehetőséget végre? Szerencsétlen srác végigmászta a szamárlétrát, és évek óta arra vár, hogy végre megkapja a bizalmat, erre ha egymás után játszik is 5 meccset, az is csak azért van, mert Alba és Adriano lesérültek, és kell egy balhátvéd..

Ha legalább fél szezonon keresztül első számú jobbhátvédként számítanánk rá - vagy ha az nem is, akkor egyenlő percek Alvessel -, és úgy sem tudna elfogadhatót nyújtani, akkor megérteném, hogy fikázva van, és akkor én is azt mondanám, hogy adjuk el. De ennyi lehetőség mellett szerintem bőven jó teljesítményt nyújt.. Most sem tudom mi volt a baja sokaknak vele.

De mindegy, nem is ragozom túl, így is túl hosszú lett már. Véleményem szerint meg kéne adni neki a bizalmat, és utána eldönteni, hogy mennyire Barca szint - anno Busit se gondoltuk annak.. Ismét csak Carvajal példáját tudom felhozni a túloldalról, megkapta a bizalmat, láthattuk mi lett belőle..
P.U.Y.O.L. írta:Vagy már most...
Montoyanak én nem emlékszem olyan meccsére, ami miatt azt lehetne mondani, hogy ő lehet a megoldás jhv poszton. Néha lehozott egy jó átlagos szintet, de többnyire pocsék.
Tavaly a szezonban a Sociedad ellen a csapat egyik legjobbja volt - gólpasszt is adott -, utána 8 meccs pihi, majd a Granada ellen szintén sokkal jobb volt, mint a csapat átlag, de ennek ellenére sem játszott utána. Mindkét meccsen jobb volt, mint Alves előtte-utána, de ezt úgy látszik hamar elfelejtik itt sokan, ha van egy hibája, azt már nem..
Erre a Godswill dologra meg nem is tudok már mit írni, ő aztán biztos kiérdemelte a bizalmat, amit Montoya nem.. :roll:

Bírom ezt, amikor valakiről van egy kialakult vélemény, és csak a rosszat jegyzi meg mindenki..
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2014.09.14. 10:42:02

MessiCesc írta:Szerintem is bekéne építeni Montoyát, olyat aki jobb nála is elhozható, úgy sincs a piacon. (esetleg pár év múlva Godswill :D)
Vagy már most...
Montoyanak én nem emlékszem olyan meccsére, ami miatt azt lehetne mondani, hogy ő lehet a megoldás jhv poszton. Néha lehozott egy jó átlagos szintet, de többnyire pocsék.
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.09.14. 09:46:42

Szerintem is bekéne építeni Montoyát, olyat aki jobb nála is elhozható, úgy sincs a piacon. (esetleg pár év múlva Godswill :D)
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2014.09.14. 02:30:52

üdv. szerintem Martin jól játszott ma, rengeteget futott és sokat szerelt és a beadásai is lényegesen veszélyesebbek mint Alvesé, bár technikailag nem olyan jó mint a brazil, de szerintem igenis méltó utóda lenne Alvesnek. sokkal jobb a védőmunkája mint a brazilé és rendre visszaért az ellenfél kontráival, ez Alvesről az utóbbi időben elég ritkán mondható el. szerintem, ha a szezon során megkapná a kellő játéklehetőséget szerintem nagyon sokat fejlődne.
mvik
Avatar
MOF
Barça B
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2014.06.21. 22:08:55

2014.09.13. 23:36:54

herlius írta: Nem ő lesz a megoldás Alves pótlására, ez ennyi idő után már tisztán látszik.
Ezt azért nem mondanám. Mármint, ha egy ugyanolyan típusú játékost akarunk, mint Alvés (volt), aki az ellenfél védőit bolondítja Messivel, támadásban az egyik legfontosabb játékosunk, sorra adja a gólpasszokat, viszont a védekezéssel nem nagyon foglalkozik (egy-egy meccs kivételével), akkor tényleg nem, igazad van. Viszont nem biztos, hogy ilyen kell nekünk, így hogy a másik oldalon Alba vagy akár Adriano játszhat.

Montoya egy kis bizalommal és játéklehetőséggel hasznos tagja lehet akár a kezdőcsapatnak is. Stabil, fegyelmezett védőmunka, és azért támadások segítése sem áll annyira távol tőle. Ma is a meccs elején kb. gólpasszt adott Pedronak, csak kihagyta.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.09.13. 23:16:55

Szerintem jó munkabírású, átlagosabb képességű bekk, de legalább a névrokonához hasonlóan száguldozik és mindent megtesz a pályán, ez pedig szimpatikus.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.09.13. 23:09:20

herlius írta:A beadásai pont olyan haszontalanok, mint Danié, de ezen kívül semmiféle kreativitás nincs a játékában. Egy tisztes iparos, aki néha csereként szóba fog jönni, de senki ne várjon megváltást tőle. Nem ő lesz a megoldás Alves pótlására, ez ennyi idő után már tisztán látszik.
Teljesen egyetértek. Sokkal több lehetősége volt támadni, de az előre passz/megindulás helyett rendre a hátrapasszolást választotta, az pedig, hogy minden kulcsmomentum előtt 10-et topog az őrületbe kerget :D. Ezenfelül nemegyszer a labdát nem tudta átvenni, fejben szerintem gyenge, hiába lehetnének(vannak?) meg a képességei. Meccs közben el is neveztem Martín "hátrapassz" Montoyának, csakhogy jelezzem, nálam hol van a sorban (-Roberto mellett).

Remélem, hogy rám cáfol, de én nem látok benne potenciált. Kiegészítőembernek tökéletes, de nem kezdőszintű játékos.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.09.13. 22:26:04

Szerintem is jól játszott . Nem túl látványosan de jól . En is inkább őt jatszatnám mint alvest , mert igy Alba feljöhet támadni es a gyorsasagaval tudja segíteni a támadásokat . Lehet , hogy soha nem lesz Montoya olyan jo játékos mint amilyen jó volt fénykorában Alves de most jelenleg szerintem hasznosabban tud játszani .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2014.09.13. 21:44:43

A beadásai pont olyan haszontalanok, mint Danié, de ezen kívül semmiféle kreativitás nincs a játékában. Egy tisztes iparos, aki néha csereként szóba fog jönni, de senki ne várjon megváltást tőle. Nem ő lesz a megoldás Alves pótlására, ez ennyi idő után már tisztán látszik.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.09.13. 21:23:42

noname írta:...
Hát nem tudom, a komoly hibája előtt meg Alba egy érdekes passza után olyat mentett, hogy ha az nincs, akkor kapuig gyalogol a Bilbaos.. De azon kívül is volt több jó szerelése, labdakihozatala, én megmondom őszintén összjátékban sem éreztem rossznak.

Egyáltalán nem lógott ki negatívan a csapatból szerintem, de hát ízlések és pofonok. Én simán jobbnak éreztem Alvesnél, úgyhogy csodálkozok is kicsit, hogy ennyire lehúzod.. :D
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.09.13. 21:12:32

Szerintem meg kimondottan rossz volt.

Lehet azzal védeni h Alba többet támadhatott, stb, de ez nem igaz. Montoya egyszerűen semmire se ment amikor összjátékról volt szó. Még egy komoly hibája is volt. Töketlen volt és pontatlan az egész meccsen. Meghúzta a szélen, majd félt még egy lövőcselt csinálni, ezért kb minden beívelése blokkba ment.

Tanulhatna Munirtól. Már az első meccsein is magabiztosabb volt, mint Montoya valaha, ma pedig úgy játszott, mint egy megszállott.

Nagyon remélem h magára talál, mert nagyon nagy tehetségnek tartottam pár éve, de azóta nemhogy javult, hanem romlott a játéka. Megadnám még neki pár hazai meccsen a lehetőséget, szedje össze magát, de ha pár hónap múlva is ezt nyújtja, akkor semmi értelme itt tartani. Sajnos.
A Fifa egy szégyen
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.09.13. 18:27:41

Erxy írta:
palesz77 írta:Na hát szerintem nem lehetett ma panasz a játékára - sőt -, és mindezt úgy, hogy nem játszott az előszezon óta. Még ha támadásban nem is volt jobb Alvesnél - bár szerintem igen, de ha jobb nem is, Dani szintjét megütötte -, ő rendre visszazárt, így Rakiticnek nem kellett helyette is védekeznie, ő is több figyelmet fordíthatott a támadásokra - ami a teljesítményén is látszott. Sok nagy mentése volt, rendre megjátszható volt a szélen, jó meccset hozott le - ő is. Bőven megérdemelné, hogy a jövő héten ő legyen a kezdő! Nagyon kíváncsi leszek LE is így gondolja-e majd. :roll:
egyetértek, és lehet, hogy csak belelátom, de mintha "mellette" Alba is többet és szabadabban támadhatna, amit én személy szerint előrelépésnek gondolok. mármint ha Alba a domináns szélsővédő, nem pedig Alves.
Nem kell csodálkozni hisz most Alba nyugodtabban támadhat, mert a jobb oldalon Montoya kevesebbet támad. Én már párszor leírtam de most is le fogom, h a sikerkorszak alatt is volt ilyen megosztás csak ott Alves volt a támadóbb szellemű Abidal meg a védekezőbb és ez is fontos volt hisz így az egyik szélsővédőnek kevesebb védekező feladata volt. Ezt kéne visszahozni, mert az Alba-Alves szélső védő páros egymás elől veszi el a lehetőséget.
Szerintem mostantól nyugodtan játszhatna Montoya hisz szerintem jobban játszott mint Alves.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.09.13. 18:21:21

palesz77 írta:Na hát szerintem nem lehetett ma panasz a játékára - sőt -, és mindezt úgy, hogy nem játszott az előszezon óta. Még ha támadásban nem is volt jobb Alvesnél - bár szerintem igen, de ha jobb nem is, Dani szintjét megütötte -, ő rendre visszazárt, így Rakiticnek nem kellett helyette is védekeznie, ő is több figyelmet fordíthatott a támadásokra - ami a teljesítményén is látszott. Sok nagy mentése volt, rendre megjátszható volt a szélen, jó meccset hozott le - ő is. Bőven megérdemelné, hogy a jövő héten ő legyen a kezdő! Nagyon kíváncsi leszek LE is így gondolja-e majd. :roll:
egyetértek, és lehet, hogy csak belelátom, de mintha "mellette" Alba is többet és szabadabban támadhatna, amit én személy szerint előrelépésnek gondolok. mármint ha Alba a domináns szélsővédő, nem pedig Alves.
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.09.13. 18:16:35

Tetszett a játéka és szívesen elnézném a jobboson de gyanítom ,hogy majd 10 meccs múlva látjuk megint ha Alves újból lesérül. :evil:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.09.13. 18:12:15

palesz77 írta: Bőven megérdemelné, hogy a jövő héten ő legyen a kezdő! Nagyon kíváncsi leszek LE is így gondolja-e majd. :roll:
Szerintem hiába volt neki jó meccse jövő héten szinte biztosra veszem, h ha nem lesz sérült Alves akkor ő fog kezdeni és újra jönnek a szokásos dolgok amik zavarnak szinte mindenkit.
Meg volt neki 2 olyan középre adása amelyekből simán lehetett volna gól.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.09.13. 18:02:30

Na hát szerintem nem lehetett ma panasz a játékára - sőt -, és mindezt úgy, hogy nem játszott az előszezon óta. Még ha támadásban nem is volt jobb Alvesnél - bár szerintem igen, de ha jobb nem is, Dani szintjét megütötte -, ő rendre visszazárt, így Rakiticnek nem kellett helyette is védekeznie, ő is több figyelmet fordíthatott a támadásokra - ami a teljesítményén is látszott. Sok nagy mentése volt, rendre megjátszható volt a szélen, jó meccset hozott le - ő is. Bőven megérdemelné, hogy a jövő héten ő legyen a kezdő! Nagyon kíváncsi leszek LE is így gondolja-e majd. :roll:
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.08.17. 10:13:24

palesz77 írta:Montoya apuka lett! :)

Remélem ennek örömére god modeban fogja tolni idén, én nagyon bízok benne, hogy év végére ő lesz az első számú jobbhátvédünk.
Hát elég felelőtlenség... Megvan nekik a biztos háttér? Munkahely? :lol:

Gratulálok a kis jövevényért, 18 év múlva remélem a papát váltva fogja átvenni a jobb hátvéd pozíciót :D:D
Lezárt