Ligue 1 - Franciaország

Foci a Barçán kívül
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.21. 10:46:59

nzxtpo írta:Egyensúly az már csak azért sem lesz, mert mondjuk Németországnak, Belgiumnak és Spanyolországnak egyaránt nagyon jó az utánpótlásképzése, de míg a németek 80, a spanyolok 45 addig a belgák csak 11 millió főből válogathatnak (persze ebből lejönnek a nők, az idősek, a focizni nem szeretők stb...), és akkor még arról nem is beszéltünk, olyan országról ahol kevesen laknak és még az utánpótlásképzés is rossz (ismerős? khm :roll: ) az még nagyobb hátrányban van. Persze ezzel téged is alátámasztalak, mert ha valamelyik pl. magyarnak megadatódik a lehetőség, hogy gyerekkorától fogva egy jó akadémián nevelkedjen, és világklasszis lesz belőle, akkor azt az egy szem értelmes játékosunk ne játsszon már másik nemzet színeiben. Meg lehet fogni sok oldalról a kérdést, de a játékos személyisége fogja eldönteni. Ha neki nem jelent semmit az, hogy a szülőhazája nemzetéért játszhat, és inkább egy jobb válogatottba játszik, az lehet, hogy a honi válogatottban pár vereség után alibizne, lázadozna, ki tudja?
Nem hiszem, hogy túl nagy összefüggés lenne a lakosság száma és a foci között. Legalábbis a legmagasabb szinten nem. Ott van Kína pl, ahol szeretik a focit, van egy csomó utánpótlásképző, mégis baromi gyengék. Indiát nem említem, hiszen ott a foci nem fontos sport. De lehetne említeni az USA-t is, ahol sokan vannak, de ehhez képest még igencsak amatőr szinten van a focijuk a nagy focinemzetekhez képest. Németh Krisztián szinte sztár náluk, miközben Európában nem sok vizet zavart. De lehetne említeni Henryt, aki utolsó szezonjában itt kerékkötő volt, ott meg gólkirály.

Az tény, hogy a lakosság nagy száma segít abban h legyen köztük pár zseni. Viszont zseni kevés van, a játékosok nagy része nem az. Csak nézzük meg a Barca pár fontos játékosát az utóbbi évekből: Puyol, Pedro, Xavi. Egyik sem egy zseni. Amit elértek azt a saját kemény munkájuknak és a profi stábnak köszönhetik. Pedro pl kimondottan tehetségtelen. Puyol se egy Maradona, ahogy Xavi is inkább tanulta a focit, mint vele született. Az ifiakadémiák stábja és az általános hozzáállás a munkához az, ami számít.
Ellenpéldának ott lenne Brazília, ahol azért erős a foci, mert kiutat jelent a szegénységből és a sok gyerek között felfedeznek 1-1 zsenit.
A Fifa egy szégyen
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2016.01.21. 10:29:02

http://www.telegraph.co.uk/sport/footba ... clubs.html" target="_blank

Másodikok vagyunk, a Realt 11 éve nem lehet megelőzni.
Az angol klubok dominanciája nem meglepő, de azért elég brutális - persze ez az eredményekben az elmúlt években abszolút nem látszik meg.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2016.01.16. 14:01:12

Megint Ben Arfa:
KATT
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.01.14. 23:32:25

Egyensúly az már csak azért sem lesz, mert mondjuk Németországnak, Belgiumnak és Spanyolországnak egyaránt nagyon jó az utánpótlásképzése, de míg a németek 80, a spanyolok 45 addig a belgák csak 11 millió főből válogathatnak (persze ebből lejönnek a nők, az idősek, a focizni nem szeretők stb...), és akkor még arról nem is beszéltünk, olyan országról ahol kevesen laknak és még az utánpótlásképzés is rossz (ismerős? khm :roll: ) az még nagyobb hátrányban van. Persze ezzel téged is alátámasztalak, mert ha valamelyik pl. magyarnak megadatódik a lehetőség, hogy gyerekkorától fogva egy jó akadémián nevelkedjen, és világklasszis lesz belőle, akkor azt az egy szem értelmes játékosunk ne játsszon már másik nemzet színeiben. Meg lehet fogni sok oldalról a kérdést, de a játékos személyisége fogja eldönteni. Ha neki nem jelent semmit az, hogy a szülőhazája nemzetéért játszhat, és inkább egy jobb válogatottba játszik, az lehet, hogy a honi válogatottban pár vereség után alibizne, lázadozna, ki tudja?
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.14. 22:40:56

Összevonom a kettőt mert a szabály arra szól, ha valaki mint volt példa 8-10-12 évesen elmegy másik országba és ott focizik tovább. Azt valahogy le kell "papírozni" és jön az hogy a szülők akkor dolgozzanak. Viszont fent áll a lehetőség, hogy állampolgárságot kap és majdan választhat válogatottat. Most ez még annyira nem áll fenn, de szerintem egyértelműen efelé mehet a dolog. Hiába a kötődés választhatja az erősebbet. És nézve a mai világ össznépi vándorlását ez bizony lehet egy olyan dolog, amitől tartani kell. Biztos én gondolom túl, meg pl bevándorlás párti vagyok, de foci terén viszont az egyensúly érdekében meg kell akadályozni, hogy a nagy országok és azok klubjai "rabszolga kereskedelmet" csináljanak a világban.

Egyenlőség meg utópisztikus és mindent megtesznek hogy a monopólium megmaradjon, ez tiszta sor. És lefektetni is hogy ki mennyit kapjon az anyaegyesületnél nagyon nehéz lenne, meg jönne a lobbizás meg jobbra balra utalások. Szóval ezért sem egyszerű, de maga azt a nemes elvet, hogy a nagy klubok már nem csecsemő gyerekeket csak úgy elszipkázzanak mindenhonnan valahogy igen is szabályozni kell.
Kép
Kép
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.14. 22:15:25

Bob_Marley írta:Megoldás az lenne, ha le lenne pl fektetve, hogy ennyi és ennyi százalékot kapna a valóban nevelőegyesület adott játékos után. Akár reklám szerződés, akár átigazolási díj akármi. Ez meg nyilván nem tetszene a nagyobb kluboknak, mert most potom pénzből csinálnak euromilliókat. Ezt viszont valahogy szabályozni kell.
Ez nem hangzik rosszul, kérdés h mennyire lenne kivitelezhető. Pl reálisan nézve mondjuk 10% teljesen életképes ötlet lenne. Nagyobb már nem annyira, hiszen elég vicces lenne, ha Bale walesi nevelőcsapata hirtelen kapna annyi pénzt, mint a teljes walesi bajnokság költségvetése 5 évre. :lol:

A gond az, hogy fix százalék kéne mindenkire, de pl ebben az esetben azon országok buknának, ahol erős a marketing. Mondok egy példát. Egy spanyol csapat elvisz egy angol gyereket és eladja pár év múlva 5 milláért, ami egy teljesen átlagos ár a spanyol viszonylatban, erre egy angol negyedosztályú csapat kap fél milliót. Ez így rendben is lenne. De ott a fordított eset(ami gyakoribb). Angol csapat elvisz egy kölyköt, aki közbe megszerzi az angol állampolgárságot és mivel ott ha valaki két egyeneset tud rúgni a labdába, az már sztár, így eladják mondjuk 20-ért, ami egy átlagos összeg náluk, erre egy spanyol negyedosztályú csapat kap 2 millió eurót, ami alighanem a teljes 4. osztály költségvetése. Ebben az esetben hiába tűnik igazságosnak az a fix összeg, egyik irányba okés, másik irányba egy teljes bajnokság budzséjét a fejére állítja. Ráadásul kis csapatoknál ha nagy pénz kerül a házhoz, az rendszerint azzal jár h a tulaj zsebre vágja az egészet. Így lehetne módosítani a szabályt ország szerint, de az ugye megint igazságtalan.

Egyszerűen nem elég egységes a foci világa jelenleg ahhoz, hogy normálisan implementálni lehessen egy efféle szabályt.
Kezdetnek pl a spanyol állam alkothatna külön jogszabályt a focistákra, hiszen eléggé igazságtalan őket mindenki mással egybevonni. Van olyan fontos intézmény a foci spanyolországban, hogy külön jogszabályokat érdemeljen. Pl a spanyol turizmus pár százaléka kizárólag a focinak köszönhető.
Persze ha külön jogszabály lesz focistákra, akkor majd jönnek a csak papíron létező ificsapatok, akik valójából szamócát szednek az erdőben egész nap minimálbérért. :roll:
A Fifa egy szégyen
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.01.14. 21:27:15

A válogatottság az egyértelmű, és a legtöbb embernek helyén is van a szíve, és most ne a tényleges kettős állampolgárokról beszéljünk (szülők két különböző országból származnak), és ne azokról akiknek tényleg nem a foci miatt költöztek el a szüleik más országba, hanem magánügy miatt. Mert ezek a gyerekek mondjuk 2-3 éves korukban átkerülnek egy másik országba, semmi emlékük a szülőhazájukról, külföldön tanulnak, nőnek fel, az ottani kultúrával találkoznak nap, mint nap, érthető ha valaki így azt az országot tekinti magáénak, abban a válogatottban játszik, bár erre is azért vannak bőven ellenpéldák,( azt ne firtassuk, hogy fele esetben azért, mert az egy gyengébb válogatott, és csak oda fér be).
Azoknak akik 8-10-12 éves korukban a foci miatt kimennek külföldi akadémiára, már van annyi kötődésük, emlékük hazájukról, e mellett pedig bizonyos időnként haza tudnak menni a rokonokhoz, és haza is mennek, úgyhogy szerintem 90%-uknál nem áll fenn, hogy a nevelőegyesület országát fogják képviselni. Oda kötik őket a rokonok, barátok és adott esetben még a szülők is.

Az pedig a tényleg megoldás, hogy úgy engedni el a fiatal játékosokat, hogy a későbbi eladási áruk x %-a ők illeti. Nem tudom, hogy köthetnek e ilyet, de ha köthetnek és nem teszik ezt meg, akkor magukra vessenek, ha nem tehetik meg, akkor viszont szinte lehetetlen ezeket a klubok kárpótolni.

Valószínűleg sohasem lesz fizetési sapka, a mostani gigászok ezt nem fogják hagyni, és ők határozzák meg a futball, ő rájuk kíváncsiak a legtöbben, így ők irányítanak. A mindenkori labdarúgás top csapatai mögött hatalmas pénzügyi háttér fog állni, teljesen mindegy, hogy most az ötödosztályban van egy klub, vagy még meg sem alapították, ha elég pénz van a kasszában, lehet hogy 15 év múlva BL győztesek lesznek. A népszerű ligák pedig folyamatosan növelni fogják a szakadékot a kevésbé népszerűekkel szemben, maximum ha több jó játékos lesz, akkor magasabban lesz a mérce ezekbe a ligákba, de akkor is mindenki ezekbe akar majd igazolni, így ezekben lesznek a legjobb minőségű focik (stílust mindenki magának választhat melyik jön be), ezeket fogják a legtöbben nézni. Ezért akinek vastag a pénztárcája nem fog gyenge bajnokságba felfuttatni csapatokat, hanem továbbra is a top5 ligából válogat majd. Egy magyar nem fog lengyel, cseh stb. ligákat nézni, max ha játszik ott egy-egy magyar játékos, vagy akihez annyira kötődik, a többség továbbra is a top ligákat fogja követni, meg a hazait.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.14. 20:36:33

Áthozom ide, mert átfogó témakör és szerintem érdemes ezt megvitatni.

Szóval: Fifa büntetés, nevelés, gyerek érdek, válogatottság stb.

Kezdem azzal, hogy nem tudtam rendesen elolvasni így lehet valamit félreértelmeztem, amit noname írt. :D

Jó hát alapvetően már ott hibádzik a dolog, hogy ha jól tudom akkor Angliában 16 (?) éves kortól már kaphat profi szerződést, míg Spanyolországban 18 (?). Tehát a nem egyenletes szerződési rendszer miatt sem összeegyeztethető a dolog. Ebből következik hogy tovább bonyolódik az ügy. A válogatottság azért egy megtisztelő dolog és miután alapvetően a Fifa nagyon is ápolja a hagyományokat (lsd szabálymódosítások, nem lehet válogatottságot váltani stb) ezért ezt értelemszerűen védi is. Afrika nem egyszerű kontinens, ez tiszta sor, de úgy gondolom hogy ha az ember hazájáról van szó, akkor úgymond állampolgári kötelesség játszani érte. Lelehet mondani, volt már rá precedens. Viszont szerencsére azért az még nem jellemző, hogy nem az országa csapatában játszik valaki. Hirtelen Thiago jut eszembe, de biztos vannak még mások is. A népvándorlást megakadályozni nem lehet, szemünk előtt zajlik. Fifa sem fog tudni ezzel mit kezdeni és nem is lehet, de a büntetés is úgy szól, hogy olyat nem lehet hogy csak úgy fogod és elviszed máshonnan a gyereket. Hanem úgy kéne, hogy a szülők elköltöznek (népvándorlás) és ha a gyerek focizni akar, akkor megteheti az adott országban. Ezt lekövetni nagyon nehéz, s nyilván van korrupció és pár szerződési csalás. :D Most az van, hogy a szülők ha mindketten vállalnak munkát adott országban, akkor a gyereket is viheti adott ország bármelyik csapata. Ez alapvetően egy jó gondolat és próbálja azt kiküszöbölni, hogy "elrabolják" a gyerekeket. Persze hogy utána ők teszik bele a pénzt, és az elrablás csúnya szó, de ne legyünk naivak sokszor bármiféle ellenszolgáltatás nélkül viszik el a világ minden tájáról a gyerekeket.

Nem ismétlem túlzottan önmagam, ennek a jó oldala világos, mert egzisztenciális körülmények adottak, lehetőségek adottak. Onnantól a gyereken múlik és övé lehet a világ minden kincse is akár. Viszont itt nem csak Messikről van szó, hanem hogy lassan rendes kiépített hálózat van, s lehet Kis Palkó Bütyökfalván kezdett el focizni és nem volt olyan háttér majd befut teszem azt az Atleticonál, de ebből Bütyökfalva semmit nem profitál, vagy legalábbis minimálisat. Így az olló tovább nyílik és Bütyökfalva ugyanolyan gyenge lesz, Atletico meg még erősebb. Fifanak is az érdeke az egyensúly megteremtése és a kicsik felzárkóztatása, viszont ha a tehetős klubok még a fiatalokat is kényükre kiválaszthatják akkor soha nem lesz egyenlőség. És én emiatt félek leginkább, még ha a jó oldalát abszolút értem is, de valami egyensúlyt kell találni. Pénz, pénz és megint csak a pénz a mozgatórugója a dolognak és a szakadék csak nőhet. A válogatottság részemről már egy továbbgondolt eseménysor, de ha az bekövetkezik akkor érzésem szerint ott tényleg a vég van, mert pont a válogatottság egyedisége az amire a Fia mindig is kényesen ügyelt és szem előtt tartott. Megoldás az lenne, ha le lenne pl fektetve, hogy ennyi és ennyi százalékot kapna a valóban nevelőegyesület adott játékos után. Akár reklám szerződés, akár átigazolási díj akármi. Ez meg nyilván nem tetszene a nagyobb kluboknak, mert most potom pénzből csinálnak euromilliókat. Ezt viszont valahogy szabályozni kell.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.01.14. 11:03:21

azért anno az oroszoknál akár kiröhögitek, akár nem, elég top játékosnak számított. ha jardim vhogy visszatudja hozni a régi formáját akkor még akár jó is kisülhet belőle.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.14. 09:54:41

TripleH írta:
Bob_Marley írta: Nem fizetnek érte szinte semmit és pl több gólt lőtt Brazíliában mint az itt is agyonsztárolt Pato. :lol: Simán megérte a Monaconak szerintem.
Hát azért a nem fizetnek érte semmit ez tiszta, attól még fizetés kell neki, lehet megfogja érni, de azért na. :D Továbbra sem fogják a PSG-t megszorongatni a bajnokságban.
Mit csináljanak? Senki nem fogja megszorongatni és még így is erősítés a keretükbe. A fizetését meg fizetik, de ez szerintem simán megéri.
Kép
Kép
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.01.14. 09:47:41

Bob_Marley írta: Nem fizetnek érte szinte semmit és pl több gólt lőtt Brazíliában mint az itt is agyonsztárolt Pato. :lol: Simán megérte a Monaconak szerintem.
Hát azért a nem fizetnek érte semmit ez tiszta, attól még fizetés kell neki, lehet megfogja érni, de azért na. :D Továbbra sem fogják a PSG-t megszorongatni a bajnokságban.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.14. 09:18:20

TripleH írta:
rhuni írta:Vagner Love --> Monaco

az szép. :mrgreen:
Na ez a gond a gyógyszerre ivással, hogy ilyeneket flashelnek tőle, hogy ez megéri. :D Vagy lehet FMbe nézték, hogy milyen és hát annyira nem volt rossz, szóval megvették. :D
Nem fizetnek érte szinte semmit és pl több gólt lőtt Brazíliában mint az itt is agyonsztárolt Pato. :lol: Simán megérte a Monaconak szerintem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.01.14. 08:19:11

rhuni írta:Vagner Love --> Monaco

az szép. :mrgreen:
Na ez a gond a gyógyszerre ivással, hogy ilyeneket flashelnek tőle, hogy ez megéri. :D Vagy lehet FMbe nézték, hogy milyen és hát annyira nem volt rossz, szóval megvették. :D
Avatar
rhuni
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2016.01.13. 12:25:20
Tartózkodási hely: Air Day

2016.01.14. 00:19:38

Vagner Love --> Monaco

az szép. :mrgreen:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.01.13. 23:15:53

recrea írta:RvP rúgott ma csúnya gólokat, meg ne nézzétek :D
Csak úgy röpködtek az emberek. :D Itt meg a másik, ez ahhoz képest szimpla gól volt. :D
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.01.13. 22:58:49

RvP rúgott ma csúnya gólokat, meg ne nézzétek :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.01.09. 10:33:48

sajna idén én sem vagyok túl kompetens. 2 meccset ha néztem, általában csak hosszabb összefoglalókat szoktam bogarászni, abból meg nem nagyon lehet leszűrni, hogy egy-két játékos h teljesít :(
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.08. 22:42:32

Silva amúgy szerintem fizikálisan kevés, legalábbis nekem mindig ez jött le mikor éppen láttam, hogy elnyomják, elveszik tőle a labdát. De ebben veb sokkal kompetensebb.
Kép
Kép
Kép
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2016.01.08. 22:39:15

Lukács Szilva mi labdát adott 1.37-nél :o
ÁNIMO TITO!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.08. 22:37:14

palesz77 írta:Közbe néztem videón, a Realos Lucas Silva, és Manquillo is Marseillesben tolja ugye? Ők hogy játszanak?

Találtam másik jó videót is közben.. Ben Arfa góljai, van néhány mestermű. =D>
Ezt veb fogja megmondani, mert több OM meccset látott. Lucas úgy tudom nem is játszik túl sokat itt sem.

Mendyre visszatérve, egy PL-ben nagyon tudna érvényesülni. Egy Liverpoolba szerintem simán beférne.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2016.01.08. 22:37:03

Ha már alul értékelt játékosok...évek óta nem értem ,hogy Mandanda még milyen csodák által lehet a Marseille-be. :-s :-k
Abi & Tito
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.01.08. 22:30:39

Közbe néztem videón, a Realos Lucas Silva, és Manquillo is Marseillesben tolja ugye? Ők hogy játszanak?

Találtam másik jó videót is közben.. Ben Arfa góljai, van néhány mestermű. =D>
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.08. 22:25:07

palesz77 írta:
Bob_Marley írta: Batshuiayi mellett. És elég régóta megbízható, csodálkozom, hogy Mendyt nem vitte még el senki.
Majd nyáron elhozzuk mi.. :lol:

Batshuiayiról - remélem te jól írtad, én csak ctrl+c-ztem :D - mit kell tudni? Annyit látok transfermarkt alapján, hogy egész sok gólt lő, de kicsit írnál róla? Mezőnyben milyen, mik az erősségei, stbstb. Mert a nevét egyre többször olvasom máshol, de eddig csak akkor láttam, amikor gólt lőtt a PSG-nek.. :D

szerk.: Na most nézem, a liga volt olyan ekdves, és egybegyűjtötte nekem az idei összes gólját.. :D
Na akkor megvan a válasz. :D Jobbal, ballal, fejjel mindenhogy képes kapuba találni. Szerintem rohadt gyors, s remekül is fedezi a bogyót. Védekezésben viszont van bőven hova fejlődnie, ott pihen. Én nagyon szeretem, Lacazette mellett talán ő a legtehetségesebb támadó (sőt talán jobb is, de nyilván van bennem elfogultság).

szerk amúgy nem írtam jól, mert véletlen lett benne egy plusz i. :D Batshuayi
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.01.08. 22:20:01

Bob_Marley írta: Batshuiayi mellett. És elég régóta megbízható, csodálkozom, hogy Mendyt nem vitte még el senki.
Majd nyáron elhozzuk mi.. :lol:

Batshuiayiról - remélem te jól írtad, én csak ctrl+c-ztem :D - mit kell tudni? Annyit látok transfermarkt alapján, hogy egész sok gólt lő, de kicsit írnál róla? Mezőnyben milyen, mik az erősségei, stbstb. Mert a nevét egyre többször olvasom máshol, de eddig csak akkor láttam, amikor gólt lőtt a PSG-nek.. :D

szerk.: Na most nézem, a liga volt olyan ekdves, és egybegyűjtötte nekem az idei összes gólját.. :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.08. 22:02:20

palesz77 írta:
Bob_Marley írta: Makk, Mendy jobb. :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=t1FiapDiIyY
Az mondjuk nem kis gol volt.. =D> Raadasul pont a Bastia ellen lotte o is. :D
Sajnos idén könnyebb megjegyezni a góljainkat, mert bár volt pár szép Ocampos, Diarra, Mendy de idén ez marad meg lehet nézni a régi aux armes videókat. :D Egyből beugrott ha már Bastia akkor Mendy, aki kb most az egyetlen igazi értéke a csapatnak Batshuiayi mellett. És elég régóta megbízható, csodálkozom, hogy Mendyt nem vitte még el senki.

Amúgy vannak tehetségek, csak nehogy Zidane vigye el őket Madridba a kapcsolataival. :D
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése