Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.02.22. 12:51:54

Fú de sokkal nem értek egyet. :D

1; Real abban jó, hogy tehetségben vannak olyan játékosaik, akik megtudják oldani és egyébként pont egy ilyen emberke Bale most nagyon hiányzik nekik. Szervezettségben viszony gyengék, ez teljesen így van, ezért sem értem Casemirot miért nem játszatják, egyetlen értelmes védekező emberük.
2; center nélkül játszik pár csapat, nem ezt éreztem tegnap se problémának náluk. Benzema amúgy sincs hú de nagy formában, de egész egyszerűen ha nem tudnak labdákat szerezni elől akkor állandóan hátulról kell építkezni. Ez még a jobbik eset, de tegnap nem egyszer gyalogoltak át rajtuk.
3; Ezt a bajnokságot feladom dolgot nem tudom hova tenni. Maguk alatt vágnák ezzel a fát, mert evidens hogy ha leszakadnak a riválisok akkor mi is jobban fogunk tudni pihentetni. És amúgy is rohadt sok van hátra, 9 pont az semmi főleg, hogy még játszunk velük. 13 forduló van még hátra, az rengeteg és főleg hogy nem egy Levante vagy Las Palmas féle meccsünk lesz még. És ez vica versa van, sűrűsödik a program, jönnek a meccsek sorban. Egy Atletico nem fogja feladni ebben biztos vagyok, ha a Real így tesz akkor két szék közül a padló lesz. BL amúgy is extra lutri, arra bazírozni, hogy na majd ott....hát...az nálam 19-re húzni egy lapot.

Egyébként Zidane alatt valóban nem jött el a kánaán, de ez várható volt valahol. Itt nem edzői gondok vannak, hanem továbbra is tartom, hogy széthúzás van és amit lejjebb is írtak nincs koncepció.
Benitezt sajnálom a sztoriban, mert ő gyakorlatilag be lett áldozva és főleg úgy hogy eléggé köthető a RM-hoz, kicsit hálátlan ez így. Amúgy sem lehet nagy változást év közben eszközölni, Hiddinknek most megint bejön a tűzoltás úgy néz ki, de lsd Pool vagy RM, az új impulzus ideig óráig működik. Itt is komolyabb gondok vannak mintsem Zidane, Benitez, Csank vagy Luiz a sarki boltos az edző.
Kép
Kép
Kép
Klaczy
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2011.04.10. 20:17:21
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2016.02.22. 12:20:18

En se ertek egyet azzal, hogy a Real most top3-ban lenne
Mivel gyakorlatilag továbbjutottak a BL-ben minimum top8-as csapat a Real. És szerintem a legjobb négy között is ott lesznek, két meccsen bárki ellen van esélyük.
Avatar
rhuni
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2016.01.13. 12:25:20
Tartózkodási hely: Air Day

2016.02.22. 12:14:16

Most is Salah egyedul eldonthette volna a Roma elleni meccset, csak a fejet sajnos nem gondolkozasra hasznalja, ugyhogy nem jott ossze neki.
Az azért tulzás, hogy eldönthette volna. Első félidőben a Romának nem is volt konkrét helyzetet, a fáraó egyszer elfutott de Varane utolérte végül. A legnagyobb helyzet Marcelo lövése volt az első félidőben. Salahnak meg egy komolyabb helyzete volt amúgy, amikor Ramos rosszul szabadított fel és Nainggolan letette neki. Viszont mivel ő is egylábas így át kellett tegye a balosra, addigra meg Kroos visszazárt, szóval még lövésig sem jutott. Legnagyobb helyzetet Dzeko hagyta ki amúgy amikor mellé lőtt közelről. Viszont nekünk is volt két komoly helyzet még ami kimaradt, mindkétszer azon ment el, hogy CR és Benzema nagyon sután fejelt jó pozícióból. Összességében szerintem a BL győzelmünk megérdemelt volt, bár talán igazságosabb lett volna ha csak egy góllal nyerünk.
Tegnap meg egy szoros vereség tényleg igazságosabb lett volna, kitömés azért nem, annyira nem voltunk azért alárendeltek. Viszont a bajnokságot láthatóan feladták a játékosok is tengap, szóval ilyen meccsek még várhatóak lesznek még. BL-re azért némi előrelépést várok, Barcán kívűl a többi csapatot csak meg kéne verni, pláne ha Bale is vissza tud térni.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.02.22. 12:12:14

Kiírtam ide is egy szavazást.
(Nem sok amúgy ez a szavazósdi? Ha nincs rá igény nem írok ki ennyit, de gondoltam érdekes lehet..)
csababarca írta:Én nem becsülném le őket, elég egy egy villanás, lásd Roma elleni meccs.
És jelenleg kevés csapatban látom a gyilkos ösztönz hogy kicsinálják őket.
De legyen nektek igazatok, viszont én semmi szín alatt nem döntőznék velük.
Ezzel egyetértek, mármint hogy egy villanás elég lehet. De szeritnem ilyen védekezéssel manapság nem lehet Bl döntőig eljutni.. Aztán lehet tévedek, vagy lehet Zizu összerakja nekik a hátsó alakzatot, de amíg nincs így, addig egy szervezett csapat oda-vissza vágós, életre-halálra folyó párharcban nem tudom elhinni, hogy alulmaradna. PSG meccsek is röhejesek voltak amúgy, Cavaninak köszönheti a Real azt, hogy nem lett az is vereség - itt jön képbe az, hogy a gyilkos ösztön hiányzik.. Jelenlegi formában nálam bőven nem ők az esélyesek a döntőbe kerülésért folytatott csatákban - valahol a középmezőny tetején állnak -, de végülis bármi lehet. Azzal viszont egyetértek, hogy döntőben nem szeretnék én se Clásicot látni, 1 meccsen bármi megtörténhet..
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.02.22. 11:39:35

Castiel írta:
recrea írta:indikal, milyen nyílt levélről beszélsz, nekem nem rémlik ez?

A sárdobálós részéhez annyit, h abban mi visszük a prímet, volt és jelenlegi elnökök, volt és jelenlegi játékosok állandóan megnyilvánulnak - teljesen feleslegesen - a Real irányába. A tizivel kapcsolatban Roncinak volt egy félmondata, többi média volt, senki nem mondott tudtommal semmit.

Sehol nem vettem észre, h annyira utalnák a Barcat, se fórumokon - az egysejtűeket kivéve - se személyesen, inkább utálják az Atmat és viszont.
Maradjunk annyiban, hogy ez pro, és kontra!
innen-onnan vannak mélyütések, amelyek egyébként csak az újságok eladási számát növelik, így 90 %-ban a sajtó koholmányai!
Mondjuk ezen a téren meg a madridi sajtó erősebb! :mrgreen:
Maradjunk annyiban, h a sajtó a pro és kontra, a hozzánk kapcsolódó emberek több marhaságot hordanak össze, többet foglalkozunk velük, mint viszont.
Max annyiban igaz a sajtó, h általában a sikeresebb csapatot ekézik.

Mondom, azért van elöl a Real, mert le vannak gatyásodva a csapatok. Jó csapat/nem jó csapat, ez viszonyítás kérdése. Semmit nem fognak idén nyerni szerintem, mert vannak jobb csapatok minden fronton.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15494
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.02.22. 11:33:57

Veb, akkor nem jó csapat, erre nem tudok mit mondani.

Bl rendszere kedvez nekik, mert semmi nem garantàlja, hogy összefutnak értelmes csapattal a döntőig, elég jól nyúlnak ellenfelekbe.
Csoportban meg a PSGt megverték meg ikszeltek ha jól emlékszem, de akkor ők nem jó csapat.

Én nem becsülném le őket, elég egy egy villanás, lásd Roma elleni meccs.
És jelenleg kevés csapatban látom a gyilkos ösztönz hogy kicsinálják őket.
De legyen nektek igazatok, viszont én semmi szín alatt nem döntőznék velük.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.02.22. 11:25:35

En se ertek egyet azzal, hogy a Real most top3-ban lenne. Szedintem a Bl menetelesuk is addig tart csak, amig olyan csapattal futnak ossze, amelyik nem hagy ki 3-4 100%-os ziccert meg 0-0-as allasnal.. Most is Salah egyedul eldonthette volna a Roma elleni meccset, csak a fejet sajnos nem gondolkozasra hasznalja, ugyhogy nem jott ossze neki. De a Malaga is kitomhette volna konkretan a Realt, csak kihagytak mindent. Ha nem a legkisebb ellenfelet kapjak kovetkezo korben, hanem egy olyat, aki a szervezett jatek melle kapu elott is veszelyes, akkor szerintem nem a kiralyi garda lenne az eselyes. Legyen barmennyire minosegi a keretuk - mert az tenyleg top3.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2016.02.22. 11:24:02

recrea írta:indikal, milyen nyílt levélről beszélsz, nekem nem rémlik ez?

A sárdobálós részéhez annyit, h abban mi visszük a prímet, volt és jelenlegi elnökök, volt és jelenlegi játékosok állandóan megnyilvánulnak - teljesen feleslegesen - a Real irányába. A tizivel kapcsolatban Roncinak volt egy félmondata, többi média volt, senki nem mondott tudtommal semmit.

Sehol nem vettem észre, h annyira utalnák a Barcat, se fórumokon - az egysejtűeket kivéve - se személyesen, inkább utálják az Atmat és viszont.
Maradjunk annyiban, hogy ez pro, és kontra!
innen-onnan vannak mélyütések, amelyek egyébként csak az újságok eladási számát növelik, így 90 %-ban a sajtó koholmányai!
Mondjuk ezen a téren meg a madridi sajtó erősebb! :mrgreen:
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.02.22. 11:04:18

csababarca írta:Jó csapat a real
én csak azt nem értem, ha ez a real olyan jó csapat, akkor ezek az eredmények hogy születtek:

atletico-real 1-1
sevilla-real 3-2
real-barca 0-4
villarreal-real 1-0
valencia-real 2-2


és akkor a kiscsapatok elleni betliket be sem írtam.

a közepesnél jobb csapatok ellen 5 meccsen hoztak 2 pontot. se koncepció, de taktika, se semmi. zidane ua. csinálja amúgy mint anno ancelotti. felküldi a 11 legjobbnak vélt játékost és imádkozik, hogy cuncili eldöntse a meccset. meg ölelgeti őket a meccs előtt, és hangoztatják orrvérzésig, h mekkora spanok
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.02.22. 09:24:15

Rinku írta:
Bob_Marley írta:Kameni tipikus bravúrkapus, olyan mint anno volt Pinto a Celtaban. Konstans egy nagy csapatban nem tudna szerintem helytállni. Vannak óriási védései, tiziket fog lsd ma, de mellette hatalmas bakijai is vannak.

Casemirot nem értem miért nem játszatja Zidane, de legyen az ő bajuk. :D Kp védekezés nélkül nehéz játszani ezt a játékot.
Tehát mint Valdes a Barcában? Vagy Reina Liverpoolban? Diego Alves Villarrealban? A kapusok 80%-a a piacon?
Kik a nagy csapatok? Inter? Liverpool? Juventus? Dortmund? Manchester? *Leicester? :lol: Szemétkedés nélkül kérdem, mert ezek mind nagy csapatok. Vagyis legalábbis számomra az a nagy csapat, aki képes annyi tőkét felhalmozni, vagy annyit szerezni, hogy minden évben legalább 4-5 poszton tudjon újítani a kezdőben és az alábbiak mindegyike képes erre. És Kameni mindegyikben játszhatna. Nem annyira nagyok már a mai klubok, hogy pont ő ne férne be, az ember hajlamos a régmúlt illúzióiba visszaesni.
Olyan csapat, aki nemzetközi kupában érdekelt évente. Internél Handanoviucot soha nem cserélném el Kamenire pl. Mignolet helyett mehetne egyébként.
A kameruni fejben iszonyat labilis.

Mindenkinek vannak hibái, de ha valaki folyamatosan követi a pályafutását, nála ezek hatványozottabban jönnek elő pl gyorsan ami eszembe jut:
https://www.youtube.com/watch?v=iSHUxpxw6Us
Tipikus Kameni. :D Rohangál össze-vissza.
https://www.youtube.com/watch?v=TTY41A-FTmY
De ellenünk is hajmeresztő kifutásai vannak.

És van mellette rengeteg nagy védése is, de egyébként mindig Enyeama jut róla eszembe, ő is nagyokat véd, de mellette állandóan benne van a hiba is. Kameni dettó ugyanez nálam, hogy simán kiejti, odapasszolja az ellenfélnek, luftot öklöz, elbuktatja a csatárt aztán meg kifogja a tizenegyest. :D

Hozzáteszem szubjektív, amit írtam. Én Kameniben hosszútávon nem bíznék, s egy nagy csapatnak, bajnokságban dobogóért, nemzetközi helyért küzdő csapatnak nem tudom elképzelni mint megoldás. Pedig az Espanyol vagy a Malaga is volt ilyen helyeken egyébként, de most nem találom, de pl ellenünk is az ő hibája miatt tudtunk csak nyerni még kb 10 évvel ezelőtt. Persze ezek csak 1-1 példák, amik eszembe jutnak.
Kép
Kép
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.02.22. 09:17:33

Az, h a Real befér Európa top 3 csapatába, az inkább a többi csapat/bajnokság kritikája, mint a Real erénye. Bár elnézve a tegnapi játékukat, 5-6 jobb csapat van jelenleg a BL-ben. Amikor folyamatosan estek ki a 16 között, akkor sem játszottak rosszabbul, csak voltak olyan csapatok, akik még tudtad focizni, nem koncentrálódott ennyire a pénz/foci/játékosok.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.02.22. 09:07:47

egy -egy ilyen meccs után sem akarom megcáfolni saját magam: a Real egy erős csapat. most azon túl, hogy idegenben egy meccsen lehet rossz napja bárkinek én látok egy ismétlődő gyenge pontot náluk: az olyan csapatok akik képesek!! ellenük komplett focira, sikeresek lehetnek. mire gondolok? akik képesek kihozni a labdát és azt megtartani a középpályán akik képesek támadó focira is amint a lehetőségük kialakul.
ha azt látom, hogy sikerül nekik beszorítani bárkit a saját térfelükre, akkor a teljes csapat támadó gépezetté alakul, a mentális erőn túl ez biztos siker recept többnyire.
azért írtam hogy ---ha képesek....mert a szándék sajnos nem elég. a Malagában tegnap mindez jelenvolt: eléggé jól képzettek a játékosaik és komplett focival álltak ki. nem állítom, hogy csak ez döntött, de ismételve, ezt egy visszatérő problémának!? látom amivel meg lehet fogni őket.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15494
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.02.22. 09:02:51

Jó csapat a real, a második legjobb szerintem Európában, talán rajtunk kívül a BM,AtMa,Juventus hármasnak van ellenük esélye.
Az ő "tragédiájuk",hogy mi túl jók vagyunk itt a 2010es években, és az lebeg a szemük előtt,hogy minket lenyomjanak. Persze ez valahol egy egészséges versenyszellem, de náluk ez a szemlélet vezet az állandó kapkodáshoz, rossz döntésekhez, érthetetlenül nagy pénzekért vett játékosokhoz.

Én így látom, ez az ő vesztük,hogy kevésbé törődnek a saját tudatos építkezésükkel, sokkal inkább a mihamarabbi legyőzésünket helyezik előtérbe. Csak a "lassan járj,tovább érsz" elvet nem alkalmazzák...pedig....!

BL döntőt egyébként nem vívnék velük, 1 meccsen van esélyük,lásd legutóbbi évek kupadöntői, egy kétmeccses oda-visszán könnyebb dolgunk lenne, így remélem a 8 között,vagy az elődöntőben összejön ez.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.02.22. 09:00:37

indikal, milyen nyílt levélről beszélsz, nekem nem rémlik ez?

A sárdobálós részéhez annyit, h abban mi visszük a prímet, volt és jelenlegi elnökök, volt és jelenlegi játékosok állandóan megnyilvánulnak - teljesen feleslegesen - a Real irányába. A tizivel kapcsolatban Roncinak volt egy félmondata, többi média volt, senki nem mondott tudtommal semmit.

Sehol nem vettem észre, h annyira utalnák a Barcat, se fórumokon - az egysejtűeket kivéve - se személyesen, inkább utálják az Atmat és viszont.
indikal
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016.01.26. 08:20:09

2016.02.22. 08:48:00

Kovbal88 írta:
zsoltfree írta:Egy kicsit de javu feelingem van Perezzel kapcsolatban. Olyan, mint anno Gaspart nálunk. Szép lassan tönkreteszi ezt a Realt. Még Ronaldo miatt van egy kis marketing értéke, de 1-2 év múlva már nélküle egy nagy 0 lesz a csapat. A jelenlegi csapatunkat és az elmúlt évek siekereit annak köszönhetjük, hogy tudatosan építkeztünk mindig hiányposztikra, fiataloknak esélyt adva, és stabilitásra törekedve. Most a középhátvéd témába ne menjünk bele, mert tavaly azért elég jól lehozták az embereink hátul, előtte volt még Puyol, korábban pedig Maruqez (Milito?).

De a másik oldalon? Volt egyszer egy Madrid. Casillassal, Raúllal, Morientessel és hasonló arcokkal. Abszolute megvolt feléjük a respect és az egészséges versenyszellem. Az után jött az új elnök Perez személyében. Jöttek a giganevek csilliárdokért. Figo és Zidane még oké jó vásárnak mondható, az akkori egyébkéntis kerettagokkal jól megvoltak. Beckham is jó volt, nagyon hajtott, és bár Capello már kirakta, de végül ő is belátta, hogy nem egy nyafka sztárról van szó, hanem egy melós szélsőről. Akkor már sok volt a sztár ott. Csatársorban is elég nagy túljelentkezés volt. Makelele eladása nem volt kis hiba, valamint az ilyen Woodgate, Owen és hasonlók sem voltak túl nagy húzások. Ráadásul elküldte Del Bosquét is, de minek? Röviden, az akkori elnöksége alatt ezekkel az új nagyágyúkkal még kb. jók voltak, bár többet vártak ekkor nevektől. Aztán a második elnökség már totális káosz. Újra előjött az igazoljunk sztárokat piszok sok pénzért. Áttörve nem kevés gátat és átlépve nem egy lélektani határt, az addig is átigazolási rekordokat sok-sok tízmillióval megfejelve jött Ronaldo (ő speciel jó vételnek bizonyult), Kaká (totál bukás), Bale (belőle nem lesz CR), James, és még sokan mások. Évente új edzők, a szimptaikus ikonokat kirakták a hátsó kijáraton, Mourinhoval pedig a Barca-Real rivalizálás kb. történelmi mélypontra került.

Összefoglalva:
- Indokolatlanul drága játékosok
- Nem posztokra igazolva. Jelenleg Benzema helyére nincs senki, védekező kp sem, de támadó kp 4 minőségi is.
- Fizetések is össze-vissza: Kroos pl brutál sokat keres, amivel a csapaton belüli hierarchián belül eléggé indokolatlanul elől van.
- Évente új edző. Most viccen kívül, Zidane után tud valaki olyan edzőt mondani, aki elég jó lenne, és még nem volt ott?
- Csapategység: az gyakorlatilag 0. Ronaldo szerepét nem kell leírni senkinek.
- Utánpótlás? Semmi biztató. Jese oké most ő a csatárcseréjük, de azért nem lepődnék meg, ha nem ő lenne a következő Messi. Ronaldo is már 32 éves. Ő a sebességéből és az atlétikai képességeiből élt túlnyomóan, és azok már ilyenkor kopnak. Meg ugye azt a gólszámot amit ő csinált nem igazán lehet mindörökké fenntartani. Van egy kapusuk, akit cserének szántak, és végül csak egy árcsökkentő tényező lett majdnem belőle. Mentésükre az óta jól dolgozik, és nem ő a leggyengébb láncszem, de azért ő nem egy hosszútávú megoldás. Ha most nem igazolhatnak a következő 2 átigazolási szezonban, akkor nagyon nem látom, hogy mi lesz belőlük. Igaz, hogy most a második helyen vannak, de a BL-ben egyértelműen nem az esélyesek között vannak, még úgy sem, hogy az angol "top" klubbok semmik idén, és olaszoknál is csak egy Juventus van mint tényező. Egy PSG ellen szerintem elvéreznének, egy Bayern ellen pedig sima edzőcsere lenne.
- Most Zidaneal elvannak, de ezt év végén kell mérlegelni. Nem lepődnék meg, ha újabb bukás lenne.
- Marketing értékük egyenlő kb. Ronaldo marketing értékével.
- Már gyakorlatilag egy játékostemetőként él mindenki fejében. Aki sztár és oda akarna menni, annak kb. azt gondoljuk, elgurult a gyógyszere.
- Nem értem, ha nálunk egy Laporta ellen fellázadtak, akkor náluk miért nem égették még el ezt az elnököt élve?
- Ilyen kupából kiesés is mekkora blama már? Egy ilyen nagy klubnál ilyen előfordulhat?
- Jönnek a nagy gazdasági mutatókkal, oké, eladnak egy csomó mezt kínába, bla-bla, de Ronaldo után mi lesz? És Ronaldónak is már csak hónapjai vannak ilyen szinten. Eléggé esélyes, hogy Neymar már a következő lasztinál megelőzi.
- Ennek a csapatnak semmi jövője. Ha nekik szurkolnék sík ideg lennék, mert egy 10-15 évvel ezelőtti csapatból, akik joggal voltak a XX. század csapata, mit csinált? Ha mostanában lennének ilyen 10 évvel ezelőtti Deportivók, vagy Valenciák, akkor igencsak a bl-helyért küzdhetnének. Nagyon nagy lufi fog ott kidurranni náluk. Ez nem mehet így, hogy az elmúlt kb. 10-13 évben semmilyen építkezés nem ment. Csak az volt a fontos, hogy nagy név jöjjön, és adjuk el a mezeket. (mint ha kb a világon csak real mezt adnának el a boltokban, persze)

Persze, örülök a vergődésüknek valahol, de emlékszem még a Gaspart féle évekre. Van sok sztár, meg fancy edző, így akár becsúszhat egy kupa bármikor, de hosszú távon nem sok esélye van ennek.

Persze, nálunk is vannak ilyen tegnapi féle meccsek, és ki lehet ragadni még ezt-azt (Laporta féle elnök buktatás, Neymar transfer, Masch és Messi adóügyei, az átigazolási szezon eltiltások - bár így is szereztünk 5 kupát) de az összkép egészen más.
Na végigolvastam talán a valaha írt leghosszabb hozzászólást itt :)

DE nincs igazad, ez a a Real nem rossz csapat, csak a Barca piszok jó! Nem véletlen nevezik a valaha volt legjobb Barcának. És ez köszönhető sok mindennek, de legfőképpen Messinek, aki megadja azt a pluszt a csapatnak.
Nélküle nem tartanánk itt, egyébként ez a Real meg igenis BL esélyes, ahogy a Barca, az Atletico, és a Juventus is az, de majd a legjobb négy között érdemes csak az esélyekről beszélni, mert addig bármi lehet.
A Madridnál két hibát látok amúgy, egy hogy nagyon sűrűn cserélnek edzőt, a másik pedig olyan játékosokra adnak ki iszonyatosan nagy összegeket, akik nem érik meg az árukat. De mondom sokkal előrébb lennének, ha a nem a jelenlegi Barca lenne a legnagyobb riválisuk.
Max. 2 hellyel lennének előrébb, de ha innen közelítjük meg a dolgokat, akkor viszont sokkal hátrébb lennének ha lenne a bajnokságban mondjuk egy picivel erősebb Villareal, Sevilla, Bilbao, Deportivo stb.
Mellesleg a Real táján megtalálható hibák és problémák mellé még oda lehet tűzni azt a mérhetetlen gyűlöletet is, amit a Barcelona irányába táplálnak. Erre annyi energiájuk megy el, hogy már gátolja őket a tisztánlátásban és a józan döntések meghozatalában. Emlékszik még valaki arra a kárörvendően ujjongó és obszcén megalázó nyílt levélre, amit Perez "úriember" íratott a csicskásával abban az időben, amikor a Real a Barcelona előtt 6 ponttal vezette a bajnokságot? Mennyi indulat és keserű élmény szabadult fel akkor bennük abban az írásban és legszívesebben örökre a süllyesztőbe taposták volna akkoriban a Barcelonát! Na most már 9 pont van a két csapat között és még hol a vége, de szerintem a Barcelonánál ami a vezetőséget illeti senki fejében sem fordult meg olyan gondolat, hogy ezt a pillanatnyi állást ilyen alpári módon a Real figyelmébe ajánlják. Hát többek között ez is egy nagy különbség a két csapat között.
Vagy vegyük a Celta elleni meccsünk Reálnál kiváltott visszhangját. Ők kritizálnak az állítólagos sportszerűtlen és más csapatokat megalázó játékunk miatt minket. Ahelyett, hogy megköszönnék és hálát adnának a sorsnak, hogy nov. 21-én már a 3. gólunk után leálltunk és csak lazán szórakoztunk így lett 4 a vége. Ha csak egy picit komolyabban veszik a srácok azt a meccset, akkor minden megerőltetés nélkül kaphattak volna nyolcat. Nagyon kíváncsi lennék, hogy fordított esetben ők hogy viselkedtek volna?
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2561
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2016.02.22. 08:21:35

Bob_Marley írta:Kameni tipikus bravúrkapus, olyan mint anno volt Pinto a Celtaban. Konstans egy nagy csapatban nem tudna szerintem helytállni. Vannak óriási védései, tiziket fog lsd ma, de mellette hatalmas bakijai is vannak.

Casemirot nem értem miért nem játszatja Zidane, de legyen az ő bajuk. :D Kp védekezés nélkül nehéz játszani ezt a játékot.
Tehát mint Valdes a Barcában? Vagy Reina Liverpoolban? Diego Alves Villarrealban? A kapusok 80%-a a piacon?
Kik a nagy csapatok? Inter? Liverpool? Juventus? Dortmund? Manchester? *Leicester? :lol: Szemétkedés nélkül kérdem, mert ezek mind nagy csapatok. Vagyis legalábbis számomra az a nagy csapat, aki képes annyi tőkét felhalmozni, vagy annyit szerezni, hogy minden évben legalább 4-5 poszton tudjon újítani a kezdőben és az alábbiak mindegyike képes erre. És Kameni mindegyikben játszhatna. Nem annyira nagyok már a mai klubok, hogy pont ő ne férne be, az ember hajlamos a régmúlt illúzióiba visszaesni.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.02.22. 04:58:35

Bob_Marley írta:Casemirot nem értem miért nem játszatja Zidane, de legyen az ő bajuk. :D Kp védekezés nélkül nehéz játszani ezt a játékot.
Center nélkül meg pláne, és tegnap inkább ez volt a probléma, nem a védekező középpályás hiánya.
Teljesen impotensek voltak előre.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.02.22. 00:37:27

Kameni tipikus bravúrkapus, olyan mint anno volt Pinto a Celtaban. Konstans egy nagy csapatban nem tudna szerintem helytállni. Vannak óriási védései, tiziket fog lsd ma, de mellette hatalmas bakijai is vannak.

Casemirot nem értem miért nem játszatja Zidane, de legyen az ő bajuk. :D Kp védekezés nélkül nehéz játszani ezt a játékot.
Kép
Kép
Kép
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2016.02.21. 22:22:09

Bejött a tippem:-)
Mind a ketten lehozták xre, de legalább következő héten egymással játszanak:-)

A Villareal a végén hogy el... Ha beverik a végén, akkor 3 ponton belül kerülnek a 2 madridhoz, és a jövő héten már akár egál is lehetett volna:-) A lényeg, hogy már közelebb van hozzájuk valaki a tabellán alulról, mint felülről.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.02.21. 21:23:13

MichaaBee írta:
Nero. írta:Katt
7:18-töl még ha érdekes stílusban is, de Puzsér elmondja pontosan mi a baj a Reálnál.
Mondjuk amit a színházról mond a Bernabeu esetében, az szerintem a Camp Nouban is ugyanígy van.
Sőt, méginkább jellemző sajnos.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.02.21. 21:17:30

Talán, bár azért nálunk a nehéz időkben is a csapattal vannak a szurkolók. A Chelsea és a Bayern elleni kiesés után is zúgott az Olele elég hangosan.
Viszont a többit eléggé telibetalálták, főleg az elején hogy nincs egy normális középpályássor és felsőparancsra megy a kezdő összeállítása.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2016.02.21. 21:06:34

Nero. írta:Katt
7:18-töl még ha érdekes stílusban is, de Puzsér elmondja pontosan mi a baj a Reálnál.
Mondjuk amit a színházról mond a Bernabeu esetében, az szerintem a Camp Nouban is ugyanígy van.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.02.21. 20:16:42

Katt
7:18-töl még ha érdekes stílusban is, de Puzsér elmondja pontosan mi a baj a Reálnál.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2194
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.02.21. 20:02:22

zsoltfree írta:Egy kicsit de javu feelingem van Perezzel kapcsolatban. Olyan, mint anno Gaspart nálunk. Szép lassan tönkreteszi ezt a Realt. Még Ronaldo miatt van egy kis marketing értéke, de 1-2 év múlva már nélküle egy nagy 0 lesz a csapat. A jelenlegi csapatunkat és az elmúlt évek siekereit annak köszönhetjük, hogy tudatosan építkeztünk mindig hiányposztikra, fiataloknak esélyt adva, és stabilitásra törekedve. Most a középhátvéd témába ne menjünk bele, mert tavaly azért elég jól lehozták az embereink hátul, előtte volt még Puyol, korábban pedig Maruqez (Milito?).

De a másik oldalon? Volt egyszer egy Madrid. Casillassal, Raúllal, Morientessel és hasonló arcokkal. Abszolute megvolt feléjük a respect és az egészséges versenyszellem. Az után jött az új elnök Perez személyében. Jöttek a giganevek csilliárdokért. Figo és Zidane még oké jó vásárnak mondható, az akkori egyébkéntis kerettagokkal jól megvoltak. Beckham is jó volt, nagyon hajtott, és bár Capello már kirakta, de végül ő is belátta, hogy nem egy nyafka sztárról van szó, hanem egy melós szélsőről. Akkor már sok volt a sztár ott. Csatársorban is elég nagy túljelentkezés volt. Makelele eladása nem volt kis hiba, valamint az ilyen Woodgate, Owen és hasonlók sem voltak túl nagy húzások. Ráadásul elküldte Del Bosquét is, de minek? Röviden, az akkori elnöksége alatt ezekkel az új nagyágyúkkal még kb. jók voltak, bár többet vártak ekkor nevektől. Aztán a második elnökség már totális káosz. Újra előjött az igazoljunk sztárokat piszok sok pénzért. Áttörve nem kevés gátat és átlépve nem egy lélektani határt, az addig is átigazolási rekordokat sok-sok tízmillióval megfejelve jött Ronaldo (ő speciel jó vételnek bizonyult), Kaká (totál bukás), Bale (belőle nem lesz CR), James, és még sokan mások. Évente új edzők, a szimptaikus ikonokat kirakták a hátsó kijáraton, Mourinhoval pedig a Barca-Real rivalizálás kb. történelmi mélypontra került.

Összefoglalva:
- Indokolatlanul drága játékosok
- Nem posztokra igazolva. Jelenleg Benzema helyére nincs senki, védekező kp sem, de támadó kp 4 minőségi is.
- Fizetések is össze-vissza: Kroos pl brutál sokat keres, amivel a csapaton belüli hierarchián belül eléggé indokolatlanul elől van.
- Évente új edző. Most viccen kívül, Zidane után tud valaki olyan edzőt mondani, aki elég jó lenne, és még nem volt ott?
- Csapategység: az gyakorlatilag 0. Ronaldo szerepét nem kell leírni senkinek.
- Utánpótlás? Semmi biztató. Jese oké most ő a csatárcseréjük, de azért nem lepődnék meg, ha nem ő lenne a következő Messi. Ronaldo is már 32 éves. Ő a sebességéből és az atlétikai képességeiből élt túlnyomóan, és azok már ilyenkor kopnak. Meg ugye azt a gólszámot amit ő csinált nem igazán lehet mindörökké fenntartani. Van egy kapusuk, akit cserének szántak, és végül csak egy árcsökkentő tényező lett majdnem belőle. Mentésükre az óta jól dolgozik, és nem ő a leggyengébb láncszem, de azért ő nem egy hosszútávú megoldás. Ha most nem igazolhatnak a következő 2 átigazolási szezonban, akkor nagyon nem látom, hogy mi lesz belőlük. Igaz, hogy most a második helyen vannak, de a BL-ben egyértelműen nem az esélyesek között vannak, még úgy sem, hogy az angol "top" klubbok semmik idén, és olaszoknál is csak egy Juventus van mint tényező. Egy PSG ellen szerintem elvéreznének, egy Bayern ellen pedig sima edzőcsere lenne.
- Most Zidaneal elvannak, de ezt év végén kell mérlegelni. Nem lepődnék meg, ha újabb bukás lenne.
- Marketing értékük egyenlő kb. Ronaldo marketing értékével.
- Már gyakorlatilag egy játékostemetőként él mindenki fejében. Aki sztár és oda akarna menni, annak kb. azt gondoljuk, elgurult a gyógyszere.
- Nem értem, ha nálunk egy Laporta ellen fellázadtak, akkor náluk miért nem égették még el ezt az elnököt élve?
- Ilyen kupából kiesés is mekkora blama már? Egy ilyen nagy klubnál ilyen előfordulhat?
- Jönnek a nagy gazdasági mutatókkal, oké, eladnak egy csomó mezt kínába, bla-bla, de Ronaldo után mi lesz? És Ronaldónak is már csak hónapjai vannak ilyen szinten. Eléggé esélyes, hogy Neymar már a következő lasztinál megelőzi.
- Ennek a csapatnak semmi jövője. Ha nekik szurkolnék sík ideg lennék, mert egy 10-15 évvel ezelőtti csapatból, akik joggal voltak a XX. század csapata, mit csinált? Ha mostanában lennének ilyen 10 évvel ezelőtti Deportivók, vagy Valenciák, akkor igencsak a bl-helyért küzdhetnének. Nagyon nagy lufi fog ott kidurranni náluk. Ez nem mehet így, hogy az elmúlt kb. 10-13 évben semmilyen építkezés nem ment. Csak az volt a fontos, hogy nagy név jöjjön, és adjuk el a mezeket. (mint ha kb a világon csak real mezt adnának el a boltokban, persze)

Persze, örülök a vergődésüknek valahol, de emlékszem még a Gaspart féle évekre. Van sok sztár, meg fancy edző, így akár becsúszhat egy kupa bármikor, de hosszú távon nem sok esélye van ennek.

Persze, nálunk is vannak ilyen tegnapi féle meccsek, és ki lehet ragadni még ezt-azt (Laporta féle elnök buktatás, Neymar transfer, Masch és Messi adóügyei, az átigazolási szezon eltiltások - bár így is szereztünk 5 kupát) de az összkép egészen más.
Na végigolvastam talán a valaha írt leghosszabb hozzászólást itt :)

DE nincs igazad, ez a a Real nem rossz csapat, csak a Barca piszok jó! Nem véletlen nevezik a valaha volt legjobb Barcának. És ez köszönhető sok mindennek, de legfőképpen Messinek, aki megadja azt a pluszt a csapatnak.
Nélküle nem tartanánk itt, egyébként ez a Real meg igenis BL esélyes, ahogy a Barca, az Atletico, és a Juventus is az, de majd a legjobb négy között érdemes csak az esélyekről beszélni, mert addig bármi lehet.
A Madridnál két hibát látok amúgy, egy hogy nagyon sűrűn cserélnek edzőt, a másik pedig olyan játékosokra adnak ki iszonyatosan nagy összegeket, akik nem érik meg az árukat. De mondom sokkal előrébb lennének, ha a nem a jelenlegi Barca lenne a legnagyobb riválisuk.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.02.21. 19:52:26

zsolt,

perez azért pörög ennyire mert egyetlen esélyes kihívója sincs, így lényegében nyugodtan randalírozhat.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése