Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.08.03. 22:06:21

ab1daL írta:A korona mögött-ről: (gondolom többen ismerik már, népsportos Real Madrid blog)

Gondoljunk bele, tizenegy nap múlva olyan Barcelona ellen játszunk majd, akik a Bayern, a Manchester ellen készülnek, mi meg ezekből az önbizalomnövelő sikerekből táplálkozunk. Persze, mezeladás szempontjából kiválóak a túrák, de vajon nem lesz-e túl nagy a kontraszt a langyi ellenfelek után egy mindig félelmetes Barca ellen? Reméljük a legjobbakat.

Mindenesetre én már várom a meccset/meccseket. :)
Ezt is figyelembe kell venni, meg az alattad levő hsz-t is...nem vagyunk játékban, Messi-Alves még nyaral, a Real meg gálázik. Persze más, mert mégiscsak kínai meg stb csapatok ellen tolják, de akkor is, mi eddig játszottunk a B csapattal 4 langyi meccset és kész. Xavi sem játszott még egy percet sem, majd talán ma. Messiék meg még semmit...10 nap múlva Szuperkupa a Bernabeuban, és jelenleg én sem adnék túl sok esélyt magunknak.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.08.03. 21:49:02

A korona mögött-ről: (gondolom többen ismerik már, népsportos Real Madrid blog)

Gondoljunk bele, tizenegy nap múlva olyan Barcelona ellen játszunk majd, akik a Bayern, a Manchester ellen készülnek, mi meg ezekből az önbizalomnövelő sikerekből táplálkozunk. Persze, mezeladás szempontjából kiválóak a túrák, de vajon nem lesz-e túl nagy a kontraszt a langyi ellenfelek után egy mindig félelmetes Barca ellen? Reméljük a legjobbakat.

Mindenesetre én már várom a meccset/meccseket. :)
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.08.03. 21:34:10

Kell a pihenés. Ha az az ára h az egyik legkevésbé fontos kupát elbukjuk, hát legyen, de sztem a meccsre mindenki belejön a játékba.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2011.08.03. 21:17:54

kicsit tartok a szuperkupától, ugyanis a real gőzerővel készül, sztem pont erre a meccsre, a barca meg nem nagyon van játékban, delfinezgetnek, messiék nyaralgatnak még (teljesen megérdemelten), kikapnak a Mu-tól... szóval azt mondom, ha most lenne a kupa, a real sztem győzne, mert jobban játékban vannak.....
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.08.03. 20:47:07

LG írta: Ahhoz képest tavaly elég sokat lőttek, kb. annyit, mint mi. :roll:
azért írtam azt, hogy még nem szokott hozzá (t.i. a Madridig még nem volt jellemző a csapataira a gólerősség)

szerk.: én személy szerint majd akkor nem fogok úgy beszélni, róluk, mint egy olasz atomvédekező csapat, amikor nem így fogom látni őket játszani a TV-ben (és tekintve, hogy a Clasico-n kívül nem nézek Real meccset, ez működni is fog :twisted: )
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21328
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.08.03. 20:46:19

sjd írta:
A special5 meg hadd örüljön a góljainak, gondolom még nem szokott hozzá, hogy 1nél többet is tud lőni a csapata
Ahhoz képest tavaly elég sokat lőttek, kb. annyit, mint mi. :roll: Ne beszéljünk már úgy a Madridról, mintha valami olasz, atomvédekező csapat lenne. Ellenünk beálltak bekkelni, de a meccseik nagy részén több góllal gázolnak át az ellenfélen. Tavaly, és tavaly előtt is rengeteg gólt lőttek, sztem idén sem lesz másképp.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.08.03. 20:42:10

lluisllach89 írta: Csak azárt írtam hogy ne legyen teljesen off :D
Látszott is, hogy nagyon erőltetett... Madrid és a szép egy mondatban :D

A special5 meg hadd örüljön a góljainak, gondolom még nem szokott hozzá, hogy 1nél többet is tud lőni a csapata
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.08.03. 20:37:32

sjd írta:
lluisllach89 írta: On.: A Madrid elég jó az előszezonban, ma igen szép gólokat vertek, Ronaldo sarokkal gólpassz, sarokkal gól, DM pedig rabona gólpassz, ami szép az szép :D
Az Arsenal meg kupát nyer minden előszezonban :twisted: :twisted: :P :P
Csak azárt írtam hogy ne legyen teljesen off :D

Mondjuk furcsa volt hogy Jo5é hogy örül mindegyik gólnak a fogalmatlan kínaiak ellen :D
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.08.03. 20:35:16

lluisllach89 írta: On.: A Madrid elég jó az előszezonban, ma igen szép gólokat vertek, Ronaldo sarokkal gólpassz, sarokkal gól, DM pedig rabona gólpassz, ami szép az szép :D
Az Arsenal meg kupát nyer minden előszezonban :twisted: :twisted: :P :P
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2011.08.03. 20:30:44

LG írta:
Sanama írta:amit a real csinalt ellenünk :D :D
az,hogy szétrúgod az ellenfelet, vagyis szerintem ezt jelenti (hentes?? :) )
Értem én, h mit akarnak fele kifejezni, de ilyen szó akkor sincs. :wink:
a szókincsünk mindig fejlődik és változik, lehet hogy nincs benne a szótárban, de ez nem azt jelenti hogy nem létezik vagyhogy nincs ilyen szó, esetleg ne használhatnánk interneten. Irodalom órán, érettségin alap nincs, de itt bátran lehet szvsz :wink: de ez igen jó kifejezés arra, amit a real csinált...
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.08.03. 20:22:43

LG írta: Értem én, h mit akarnak fele kifejezni, de ilyen szó akkor sincs. :wink:
Off: Amíg a "h" nálad a hogy addig ne szólj...

On.: A Madrid elég jó az előszezonban, ma igen szép gólokat vertek, Ronaldo sarokkal gólpassz, sarokkal gól, DM pedig rabona gólpassz, ami szép az szép :D
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21328
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.08.03. 19:54:05

Sanama írta:
LG írta:Elnézést az offért, DE:Mi az a hentelés? :shock: Már többször láttam itt a fórumon, gondolom egy vkitől átvette a többi. De ne kezdjünk már önkéntes nyelvújításba, könyörgöm!
amit a real csinalt ellenünk :D :D
az,hogy szétrúgod az ellenfelet, vagyis szerintem ezt jelenti (hentes?? :) )
Értem én, h mit akarnak fele kifejezni, de ilyen szó akkor sincs. :wink:
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.08.03. 19:51:10

LG írta:Elnézést az offért, DE:Mi az a hentelés? :shock: Már többször láttam itt a fórumon, gondolom egy vkitől átvette a többi. De ne kezdjünk már önkéntes nyelvújításba, könyörgöm!
amit a real csinalt ellenünk :D :D
az,hogy szétrúgod az ellenfelet, vagyis szerintem ezt jelenti (hentes?? :) )
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21328
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.08.03. 19:49:46

Elnézést az offért, DE:Mi az a hentelés? :shock: Már többször láttam itt a fórumon, gondolom egy vkitől átvette a többi. De ne kezdjünk már önkéntes nyelvújításba, könyörgöm!
cyrax
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2009.08.19. 13:27:11

2011.08.03. 19:44:38

shutterisland írta:amikor odaát azzal érveltem, hogy az évi 60 meccsünkből ezen a 3-4 meccsen színészkedtünk, mert a többin nem volt okunk arra (értsd, nem voltak kemén belépők annyira, stb..) hogy essünk-keljünk...úgymond nem szolgáltatott az ellenfél alapot, akkor megkaptam, hogy mert akkor vesszük elő ezt a fegyvert, ha nem megy máshogy...meg a bírók is csak akkor kell, hogy toljanak.

és ez az, amit hiába gondolok máshogy, nem fogok tudni meggyőzni egyetlen egy madridistát sem.
Akkor ezt meg is fordíthatjuk, nem? A Real is akkor veszi elő a gladiátorsulit, amikor máshogy nem megy.... viszont a hentelésnek komoly következményei is lehetnek akár...
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.08.03. 19:39:39

amikor odaát azzal érveltem, hogy az évi 60 meccsünkből ezen a 3-4 meccsen színészkedtünk, mert a többin nem volt okunk arra (értsd, nem voltak kemén belépők annyira, stb..) hogy essünk-keljünk...úgymond nem szolgáltatott az ellenfél alapot, akkor megkaptam, hogy mert akkor vesszük elő ezt a fegyvert, ha nem megy máshogy...meg a bírók is csak akkor kell, hogy toljanak.

és ez az, amit hiába gondolok máshogy, nem fogok tudni meggyőzni egyetlen egy madridistát sem.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.08.03. 19:36:24

az első két meccsen nem színészkedtek a mieink, láthattuk azt az ámokfutást, amit a kupadöntőn csináltak... egyszerűen átléptek egy határt, a mieinknek meg 3 lehetősége maradt:

1. felveszik a kesztyűt és valóban vér folyt volna
2. hagyják, h a kupadöntőn látottak megismétlődjenek :arrow: megnőtt volna a kiesés esélye, mert stark engedte a durvulást az elején... (ezért nem küldte le két sárgával Pepét az első félidőben...)
3. felhívják a figyelmet a durvaságra...

nem mondom, h helyeslem a döntésüket, de sajnos meg tudom érteni, h az ilyen helyzetek radikális döntéseket igényelnek...

példátlan volt, amit csináltak, előtte az Espanyolra mondtuk azt, h hentesek... őket is durvának láttuk, de mégse lehet összehasonlítani a kettőt...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21328
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.08.03. 19:31:39

Fecooo írta:
LG írta: Hasonlóan nagy bűn, de pl. nekem is inkább a szinészkedés, sirás, reklamálás az unszimpatikusabb. Ez egy kemény sport, kemény szabálytalanságokkal. A színészkedés viszont a színházba/filmekbe való, a sírás/reklamálás meg a kislányoknak.
számomra a kemény játék és az, amit többek közt pepe, arbeloa és adebayor csinált két külön kategória...
a kemény játék elfogadható, de amit tavasszal csinált a Madrid, az nem...
vmint még mindig nem tudom figyelmen kívül hagyni az ok-okozat jelentőségét... ha a színészkedést ítéljük el, az olyan, mintha egy verekedés két résztvevője közül azt védenénk, aki ezzel érvelt: "úgy kezdődött, h visszaütött.."

persze nem fogunk egyetérteni, de én így látom...

szerk: Rivaldo11 megelőzött...
Van abban is igazság, és elítélem őket is. De sztem a színészkedés nem kellett volna akkor sem részünkről. Valószínűleg mi ezek nélkül a húzások nélkül is tovább megyünk, és akkor egészen más lett volna a párharc utóhangja.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.08.03. 19:25:27

LG írta: Hasonlóan nagy bűn, de pl. nekem is inkább a szinészkedés, sirás, reklamálás az unszimpatikusabb. Ez egy kemény sport, kemény szabálytalanságokkal. A színészkedés viszont a színházba/filmekbe való, a sírás/reklamálás meg a kislányoknak.
számomra a kemény játék és az, amit többek közt pepe, arbeloa és adebayor csinált két külön kategória...
a kemény játék elfogadható, de amit tavasszal csinált a Madrid, az nem...
vmint még mindig nem tudom figyelmen kívül hagyni az ok-okozat jelentőségét... ha a színészkedést ítéljük el jobban, az olyan, mintha egy verekedés két résztvevője közül azt védenénk, aki ezzel érvelt: "úgy kezdődött, h visszaütött.."

persze nem fogunk egyetérteni, de én így látom...

szerk: Rivaldo11 megelőzött...
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2011.08.03. 19:24:18

LG írta:
shutterisland írta:
1 szó, mint 100, egyik csapat sem lehet büszke a viselkedésére.
viszont mégis a barcát vette elő az objektív közönség, hogy mocskos színészek, napi 10 cheating barca videót kaptam, miközben a favágás is legalább akkora bűn szvsz.
Hasonlóan nagy bűn, de pl. nekem is inkább a szinészkedés, sirás, reklamálás az unszimpatikusabb. Ez egy kemény sport, kemény szabálytalanságokkal. A színészkedés viszont a színházba/filmekbe való, a sírás/reklamálás meg a kislányoknak.
A kemény és az alattomos szó jelentése között nagy a különbség.
Nagyon nagy.
Rivaldo-A Legnagyobb.
cyrax
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2009.08.19. 13:27:11

2011.08.03. 19:20:06

Pontosn erre gondolok én is. Minden realmaki fröcsög azóta is, de hogy a kiskedvencek milyen gusztustalanul gladiátorkodtak, az nem baj....
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21328
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.08.03. 19:19:06

shutterisland írta:
1 szó, mint 100, egyik csapat sem lehet büszke a viselkedésére.
viszont mégis a barcát vette elő az objektív közönség, hogy mocskos színészek, napi 10 cheating barca videót kaptam, miközben a favágás is legalább akkora bűn szvsz.
Hasonlóan nagy bűn, de pl. nekem is inkább a szinészkedés, sirás, reklamálás az unszimpatikusabb. Ez egy kemény sport, kemény szabálytalanságokkal. A színészkedés viszont a színházba/filmekbe való, a sírás/reklamálás meg a kislányoknak.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.08.03. 17:15:11

cyrax írta:
Cali írta:Nem tudom, hogy ki lett-e tiltva a szimisi nevű felhasználó, ha igen, akkor is remélem, hogy még nézi ezt a topicot! Figyelmébe ajánlanám ezt a videot, a Copa del rey döntőről!

http://www.youtube.com/watch?v=d-k8NNeb3Kk
Elég beszédes. Nyilvánvalóan azzal az utasítással mentek fel a fehérgerek, hogy ütni-vágni kell. És még csodálkoznak, ha a 3. meccsen már rájátszottak Alvesék.
megnézve a videót, mindig elgondolkozok, hogy oké, undorító volt, amit művelt pár játékosunk színészkedés címén, az is rohadt irritáló lehet, ahogy 5en körbevesszük a bírót lapot követelve, főleg, ha valdes is rohan ki a kapuból..ezeket aláírom, tényleg elég antipatikus lehet.

de ez a favágás, könyökösök, alattomos szabálytalanságok, főleg, amik nem is a labdásra mentek, hanem a bemozdulóra...és akkor még pepe vigyorogva rázza a fejét..

1 szó, mint 100, egyik csapat sem lehet büszke a viselkedésére.
viszont mégis a barcát vette elő az objektív közönség, hogy mocskos színészek, napi 10 cheating barca videót kaptam, miközben a favágás is legalább akkora bűn szvsz.
zsuni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2009.02.08. 12:03:53
Tartózkodási hely: bp

2011.08.03. 16:58:17

Ebben igazad van,de az egy másik meccs volt,másik bíróval.
Ettől függetlenül Businak is járhatott volna a piros,de ez nem menti fel a Pepés esetet.
nem menti fel, jogos marad, de minden meccsen minden birónak ugyanaz a szabálykönyv. ettöl függetlenül a tény nem változik, a barca jobb
cyrax
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2009.08.19. 13:27:11

2011.08.03. 12:11:50

Cali írta:Nem tudom, hogy ki lett-e tiltva a szimisi nevű felhasználó, ha igen, akkor is remélem, hogy még nézi ezt a topicot! Figyelmébe ajánlanám ezt a videot, a Copa del rey döntőről!

http://www.youtube.com/watch?v=d-k8NNeb3Kk
Elég beszédes. Nyilvánvalóan azzal az utasítással mentek fel a fehérgerek, hogy ütni-vágni kell. És még csodálkoznak, ha a 3. meccsen már rájátszottak Alvesék.
Válasz küldése