Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
torrentkiller
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2008.01.16. 19:52:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/BP.

2011.05.04. 19:46:44

Fecooo írta:nézzük csak:

amikor történik egy szabálytalanság(ez esetben Piqué által, de még ebben sem vagyok 100%-ig biztos, h valóban szabálytalan volt...) és a bíró előnyszabályt ad, akkor a következő esetek lehetségesek:

1. a sértett csapatánál marad a labda és megy tovább az akció
2. a sértett csapata elveszti a játékszert és a bíró visszafújja

és egy 3. eset, ami ritka: történik egy másik szabálytalanság rögtön, ekkor azonban az előző szabálytalanság mintha meg se történt volna! a lényeg, h csak a 2. szabálytalanságot fújják le, nem az elsőt!

azaz, ha a bíró szabálytalannak minősítette Cé produkcióját(még ha véletlen is volt...), akkor egyértelműen következetes döntés volt a kifelé szabadrúgás!

rosszul gondolom?

ha jól gondolom, akkor elbújhat a humor topicban linkelt cikk írója is!
Kicsit vitatkoznék: A bírók ilyenkor kivárnak, és ha több dolog történik pár mp-n belül, akkor csak a végkifejlet után ítélkeznek.

A gólról: Már akkor lefújta a bíró, amikor a csatár még a 16os környékén sem volt, szóval itt nem az volt hogy érvénytelenítette a gólt, hanem jóval a sípszó után lett elrúgva a labda. Szóval nem értem min hőbölögnek...
Kép
"Barcelona Svájcból hozatott nagyon drága gyógyszereket, hogy leküzdje a növekedésihormon-hiányosságát, és ezt meg akarják hálálni. Messinek a szíve diktálta, hogy melyik csapatot válassza. Megráztam a kezét, és gratuláltam, megmutatta, hogy vannak még olyan labdarúgók, akiknél az emberi értékek elsődlegesek"- Ernesto Bronzetti
Daweed
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2011.03.13. 23:25:18

2011.05.04. 19:36:46

Fecooo írta: rosszul gondolom?
Szerintem nagyon is igazad van!
A gól meg egyértelműen érvénytelen, mert ha a bíró fújt, akkor hiába viszi tovább a labdát Higany és hiába lövi be, mert az már játékon kívül volt....
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.05.04. 19:21:31

nézzük csak:

amikor történik egy szabálytalanság(ez esetben Piqué által, de még ebben sem vagyok 100%-ig biztos, h valóban szabálytalan volt...) és a bíró előnyszabályt ad, akkor a következő esetek lehetségesek:

1. a sértett csapatánál marad a labda és megy tovább az akció
2. a sértett csapata elveszti a játékszert és a bíró visszafújja

és egy 3. eset, ami ritka: történik egy másik szabálytalanság rögtön, ekkor azonban az előző szabálytalanság mintha meg se történt volna! a lényeg, h csak a 2. szabálytalanságot fújják le, nem az elsőt!

azaz, ha a bíró szabálytalannak minősítette Cé produkcióját(még ha véletlen is volt...), akkor egyértelműen következetes döntés volt a kifelé szabadrúgás!

rosszul gondolom?

ha jól gondolom, akkor elbújhat a humor topicban linkelt cikk írója is!
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2011.05.04. 19:09:31

Véleményem szerint a Real Madrid teljesen elveszítette a realitás érzéket, mivel:
1. lehet, hogy rosszak voltak a bírói ítéletek, de, ha mindig jó döntést hoz a bíró, akkor rosszabbul jártak volna.
2. A tegnapi meccsen egyértelmű volt, hogy a realnak nem volt esélye. Ha megadják az első góljukat, akkor jobban nyomtunk volna, csak akkor mi egyenlítünk ki, nem ők.
3. Pont ezért bírón sipákolni...
4. Hirtelen martírok lettek Franco pici fiai :lol: nagy öröm ezt látni, hogy mennyire szenvednek (na most azért a köcsögebbekre gondolok).

De azért nehogy már elájuljunk magunktól. Alapot adtunk a szerencsétleneknek, hogy pofázhassanak. Nem adtunk csattanós választ, és nem is akartunk. Lőttünk egy gólt, azt szevasz, nem kell már csinálni semmit. Én nem értem, hogy miért nem érezték át a srácok, hogy a becsületükért is küzdenek (talán csak Messi). El kellett volna hallgattatni a károgó hangokat, de nem. Sok tekintetben nem tudtak felnőni a feladathoz, és nagy részt csak mezek szaladgáltak a pályán. valaki rászólhatna már Pepre is, hogy ahhoz, hogy el lehessen hinni, amit mond, azt a pályán is alá kell támasztani. Úgyhogy fel kell kötni a gatyát, ilyen mentalitással a Wembleyben bármelyik más csapat elver minket, mint jég a határt...

szerk:
Andris írta:Egy pólót könnyű volt viselni amit a szertáros rájuk húzott a múltkor.
Ez csúnya, szükségtelen. Szerintem még sületlenség is...
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.05.04. 18:35:42

barca44 írta:"Madridistább vagyok bárkinél, de ettől még látom a valóságot. A Barcelona tudja, mit focizik, a Real Madrid meg nem. Mourinho csak azt próbálja utólag elmagyarázni, amire a pályán képtelen." -Guti
Nem tudom volt-e már, de ezen érdemes elgondolkodni az összeesküvéselmélet-gyártóknak...
ezt az előző meccs után mondta,nem?
Egy pólót könnyű volt viselni amit a szertáros rájuk húzott a múltkor.
ez meg csak értelmetlen tömör rosszindulat. mit szerettél volna vele? :shock:
Avatar
barca44
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2007.05.07. 13:27:03

2011.05.04. 18:21:47

"Madridistább vagyok bárkinél, de ettől még látom a valóságot. A Barcelona tudja, mit focizik, a Real Madrid meg nem. Mourinho csak azt próbálja utólag elmagyarázni, amire a pályán képtelen." -Guti
Nem tudom volt-e már, de ezen érdemes elgondolkodni az összeesküvéselmélet-gyártóknak...
FORCA BARCA!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2011.05.04. 18:08:02

Megjegyzem a nagy sírás közepedte senkinek nem sikerült megemlíteni, hogy mennyire örülnek Abidal visszatérésének.

Egy pólót könnyű volt viselni amit a szertáros rájuk húzott a múltkor.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.05.04. 17:32:18

"Ahogy mi is gratuláltunk nekik a Király Kupa döntő után, mert egyel több gólt szereztek, mint mi. Ez a különbség közötünk, mert ők nem tudnak veszíteni. A Real Madrid játékosainak a nyilatkozatokra már megvan a maguk szövegkönyve."

Nem tartom magam nagyképű, elfogult Barca szurkolónak, de remélem ezt a nyilatkozatot látják a madridisták... :roll:
Avatar
TrogAir
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2010.12.01. 14:05:13
Tartózkodási hely: Budapest

2011.05.04. 17:30:17

bence-barca írta:Annyit remélek, h jövőre nem lesz Clássico dömping!
Páran tőlünk, páran madridi játékosok közül is megmutatták a csúnya arcukat. A bírózás már felettébb idegesít, érdekes mielőtt nem volt Mou, addig sosem esett szó a bírókról...Mouval nem volt bajom még év elején, de idényvégére már énis elvesztettem felé a szimpátiámat, hihetetlen, h csak a bírókra tudta fogni az eredményeket. De a legnagyobb baj, h ezzel mások szájába is belerágta a szavait. Nem hiszem, h Mou nélkül Casillas, meg sok madridi szurkolónak is eszébe jutottak volna a "bírót szidalmazni" féle mentségek. Meg az Unicef bírálása. Egyszerűen már hányok a kifogásoktól. Egyszer még elnézem, de minden rossz eredmény után...ha mi nyertük volna meg a kupát, akkor is talál kifogást. Persze vannak is, ilyen szintem nem lehet lehozni hiba nélkül egy meccset, már csak az kérdés, kinek a kárára és az, hogy reagálja le...
Nagyon örülnék, ha Mou elmenne évvégétől, felőlem játszhat bunkerfocit, csinálhat amit akar a pályán, de a médiahuszársága az ami engem teljesen kiborít. Az, h elhiteti az emberekkel, h midnig csak neki lehet igaza...

Igazából nem tudom leírni azt az ellenszenvet, amit érzek iránta az utóbbi 3hétből.
Ha nincs Mou, most nincsenek Casillastól, meg még a "rosszabaktól" (értem ezalatt, akik tudnak elfogultak lenni) ilyen nyilatkozatok.
Teljesen igaz. Régebben a tisztelet és az alázat lengte körül e két csapat nevét. Manapság már nem, nem tetszik ez nekem és lefogadom, hogy nagyon kevesen vannak az olyanok akik ezt így elfogadják. Ezeknek a Klasszikusoknak a foci ünnepeinek kellene lenniük, nem a sértegetésről, a lerúgásokról szólniuk.
Kép


"The other day I watched him make this goal. They say it was like Maradona. I think he is better. (Salvador Aparicio)
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2011.05.04. 17:26:26

az a nagy helyzet, h többszáz millió eurónak a csapatukba tolása után is max kb akkora szinten van a madrid, mint egy, a SOK közül, azaz lófallosz. hiába ronaldo, hiába kaká, benzema, hiába a többi zsugás és főleg hiába a speciális ötös, mégsem látszik ebből semmi sem. igaz, leesett nekik a (főleg általuk) rendkívűl nagyra tartott spanyolkupa, azt le is zúzták, de a bajnokságban esélytelenek, a bl-ben szintén, ezt pedig meg kell valahogy magyarázni, erre megy ez az egész cirkusz. csak nehogy ki kelljen azt mondaniuk az érdeklődőknek, h: nem megy b+, mert színen van a barcelona is.

a tegnapi meccs egyébként sztem ugyanolyan szr volt, mint az eddigi három, esett, kelt mindenki, akkorákat homorított mindkét brigád, h rossz volt nézni.
a két gól szép volt, messi igazán rúghatott volna egyet, már amikor két lábon volt a pályán. de di maria is megérdemelte volna a kapufa helyett, h bemenjen, mondjuk az sem volt piskóta, ahogy az ezerrel visszajövő zsugát odatette a mikrofonfejű kollégája elé... adebayor egy agyatlan hülye, másképp nem tudom megmagyarázni azt, h úgy ment oda, mint egy állat, annak a buszkeccnek, aki, ha kétméteres körzetébe ér egy ellenfél, már dobja magát.. ez tényleg nem normális, innentől irány az ültetvény, ha már ennyire tele van energiával... de ismét bizonyított arbeloa és az a kivénhedten még nagyobb gyökér karvajló is. ennyit erről.

tele lett a tököm az olyan barca-realokkal, amiben murinnyó is részt vesz, mi meg "felnövünk" a feladathoz...
minden volt ez a négy meccs, csak nem klasszikus.
PUYOL-XAVI-INIESTA
lbasse
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2011.03.27. 12:59:35

2011.05.04. 17:20:14

Kép

Kvizkérdés:Vajon tényleg ez volt CR legjobb megmozdulása a tegnapi meccsen???? :lol: :lol: :lol:
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.05.04. 17:05:52

Annyit remélek, h jövőre nem lesz Clássico dömping!
Páran tőlünk, páran madridi játékosok közül is megmutatták a csúnya arcukat. A bírózás már felettébb idegesít, érdekes mielőtt nem volt Mou, addig sosem esett szó a bírókról...Mouval nem volt bajom még év elején, de idényvégére már énis elvesztettem felé a szimpátiámat, hihetetlen, h csak a bírókra tudta fogni az eredményeket. De a legnagyobb baj, h ezzel mások szájába is belerágta a szavait. Nem hiszem, h Mou nélkül Casillas, meg sok madridi szurkolónak is eszébe jutottak volna a "bírót szidalmazni" féle mentségek. Meg az Unicef bírálása. Egyszerűen már hányok a kifogásoktól. Egyszer még elnézem, de minden rossz eredmény után...ha mi nyertük volna meg a kupát, akkor is talál kifogást. Persze vannak is, ilyen szintem nem lehet lehozni hiba nélkül egy meccset, már csak az kérdés, kinek a kárára és az, hogy reagálja le...
Nagyon örülnék, ha Mou elmenne évvégétől, felőlem játszhat bunkerfocit, csinálhat amit akar a pályán, de a médiahuszársága az ami engem teljesen kiborít. Az, h elhiteti az emberekkel, h midnig csak neki lehet igaza...

Igazából nem tudom leírni azt az ellenszenvet, amit érzek iránta az utóbbi 3hétből.
Ha nincs Mou, most nincsenek Casillastól, meg még a "rosszabaktól" (értem ezalatt, akik tudnak elfogultak lenni) ilyen nyilatkozatok.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.05.04. 17:03:20

Egyébként annyira tudtam hogy megint a kifgások jönnek majd a madridistáktól és nem ezt nem a fórumra értem, hanem általánosan :!:
Igen voltak kétes szituációk itt is ott is. Higuain meg nem adott gólja is még sokáig vitatéma lesz, ahogy egy két durva belépő. (itt emelném ki Adebayort, aki tegnap beállt és egyetlen egy értelmes megmozdulása nem volt, faragásban viszont jó volt :roll:)
Világos hogy nem ezek döntötték el a párharcot. Jobbak voltunk és kész. Ráadásul ha egy picivel jobban odatesszük magunkat akár egy nagyobb különbségű győzelmet is arathattunk volna. Emiatt egy kissé csalódott vagyok, mert megint azt láttam 1-0 után hogy visszavettünk, megelégedtünk ezzel és ennyi. Erre a tavaszra ez a jellemző eddig, amit betudhatunk a fáradtságnak.
No mindegy, a lényeg természetesen az hogy bent vagyunk a döntőben.

A klasszikus sorozat végén pedig kijelenthető, hogy nagy csalódás volt! :roll: Legalábbis nekem biztosan. A Real nem akart focizni. Pontosabban Mourinho nem akarta hogy a játék legyen a középpontban és ez rányomta a bélyegét az egészre. Mindkét fél sportszerűtlen volt, ám azt meg kell jegyezni hogy a 2 csapat közül a Barca focizott a Real pedig egyik meccsen sem!
Anniyt hozzátennék hogy a Madrid ezzel együtt is sokat erősödött, és világos hogy egyre jobban megnehezítik a dolgunkat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Barcaman14 2011.05.04. 17:12:55-kor.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.05.04. 17:01:45

Zozzy 5 írta:kíváncsiságból benéztem a topikba, sláger-e még ez a "ha ez meg az lett vna dolog". szánalommal látom, hogy igen. másrészt örömteli, mert jó ideig nem kell komoly vetélytársra számítanunk. a győztesként híresztelt mourinho lassan a legnagyobb vesztesek közé süllyed.

bevallom, én tudtam értékelni, amikor megszervezte ellenünk sikerrel azt a betondzsungelt. igen, 10 emberből csinálta. de megcsinálta. volt, amikor le tudta venni a világ legjobbjait. valószínűleg nem sok ember van, aki még értékelte azt a játékot. engem viszont mindig is lenyűgöztek a stratégák akik valami újat tudtak mutatni. pl. tavaly az interrel; az első tavaszi classicon vagy a kupában végig azt figyeltem, hogy valósítják meg a real játékosok azt a hihetetlen szervezettséget. néztem ki merre, hogy mozog. mert pepe is amellett, hogy 5ből 1szer odataposott, 4szer el tudta venni a világ legjobbjától a labdát. csak, hogy a legutáltabb játékost hozzam példának.
lehetett belőle tanulni. na nem a yoga bonitot, hanem az ellenkezőjét. ami adott esetben ugyan úgy a futball része lehet szerintem.

a legnagyobb győztes tud lenni. feltéve, ha bejön a taktikája. onnantól kezdve, hogy bebukik vele a legalacsonyabb szintű vesztesek közé süllyed. nem érdekel, hogy az öltözőbe mit mond. az sem, hogy otthon milyen az asszonnyal. amit a sajtó előtt pszichológia néven művel a tudomány megcsúfolása és egy undormány. kummára nem azt a részét használja fel a pszichológiának, amelyre anno ezt kitalálták. sokkal de sokkal nagyobb áthágása a fair playnek az, amire ő ezt használja, mint az, hogy adott esetben busquets vagy pedro hanyatt vágja magát. pumpálja a játékosaiba, a szurkolóiba az agressziót, a megvetést és begyepesedett gondolkodást.

végül egy történet. 13! éves uncsitesómnak megnéztem múltkor egy meccsét a kislokiba. kikaptak. elég csúnyán, bár kiállítottak tőlük egy embert (nyilván nem vérontásért..:)) meccs után kérdeztem tőle, hogy látta miért szívtak ki. "hát, mert szarok voltunk". na mondom rákérdezek valamire, kíváncsi vagyok, mit mond. "hát igen de ha nem állítják ki tőletek azt a srácot, akkor lehet nyertek, nem?". "nem Zoli. ne mutogass másra, ne mondd, hogy nem te vagy a hibás, hanem ő vagy ő vagy akárki. ez gyáva duma. láttam a rocky-s filmben". 13 éves. Mourinho meg special 1...

talán nem akkora agytröszt Guardiola, mint Mourinho. De a szíve a helyén van és azokat az embereket hívják győztesnek, mint akik azt képviselik, amit Pep.
Mourinhot és a azt a Real Madridot ami szintén azt a szennyet képviseli most, mint a portugál pedig most nem tudom semmibe nézni. Majd ha változtatnak a hozzáállásukon, akkor én is. persze nem mintha bárkit érdekelne Madridban, hogy én mit gondolok.

eljutottunk oda, hogy felesleges belenézni ebbe a topikba. szomorú.
A Mourinhos részt adom. Mindenki tudja, de sose jut eszébe, hogy sportban nincs olyan, hogy ha meg volna... Az egyik csapat nyer a másik veszít. Na ez tegnap pont nem volt, de most ez nem lényeg :D A felháborodás a bíróra fölösleges, mert Higuain gólja szabálytalan volt, az eset szabadot ért, de a bíró nem fújta be. Akinek oka lenne a felháborodásra az a Barcelona. Mou mindig sír, hogy a bírók állandóan vele csesznek ki. Csak azt egyszer sem fűzi hozzá, hogy a csapata milyen durván és alattomosan játszik (most a Klasszikusokra gondolok) és még ő örülhet, hogy akár 1 kiállítással megúszták az adott meccset. Mounak inkább azzal kéne foglalkozni, hogy "megtanítsa" focizni a csapatát. Na ez meg az ami nem megy. Ha megnézzük a 4 meccs helyzeteit, akkor 1 kezünkön meg tudjuk számolni hány kidolgozott helyzete volt a Madridnak. Mind a 4 meccset láttam és talán 3-4 helyzet jut eszembe összesen. A többi ami volt mind pontrúgás, vagy elvesztett labda miatt volt. De így se jut 8-10 helyzetnél több eszembe. 4 meccsen az, hogy egy Real Madridnak 8-10 helyzete van, az meg egy vicc kategória. Ezt lehet fogni arra, hogy Mou taktikája, meg mit játszanak egy Barca szintű csapat ellen, de könyörgöm ebből élnek meg, nem is olyan rosszul... Ne mondja nekem senki, hogy olyan erős ez a csapat (bárcsak úgy lenne), hogy egy meccsen 2-3 alkalommal lehet eljutni a kapujukig. Úgyhogy ezzel a kis statisztikai mutatóval még mindig nem értem mit kérnek számon a játékvezetőnél...

Egyébként ez a felháborodás a szezon végéig el fog tartani, aztán mikor jön az átigazolási időszak, akkor csitulnak a kedélyek és a témák teljesen megváltoznak.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Barcaman1993 2011.05.04. 17:04:06-kor.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
andris871120
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2007.06.25. 18:03:08

2011.05.04. 16:59:30

Egy olyan videót amin a tegnapi madridi szabálytalanságok vannak nem tud valaki linkelni?
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2564
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2011.05.04. 16:51:37

Ha meg nekünk adták volna meg a szabályos Pedro gólunkat a Spanyol-kupa döntőjében, akkor most egy sötét sarokban rejtőzködve sírdogálna, toporzékolna és anyázna minden real drukker, hogy jaj csúnya bírók, jaj csúnya barsza, jaj csúnya világ, hogy de szerencsétlen, alávaló, senkiházi csapat a real... 31 szabálytalanság... Mondja valaki ez után, hogy érdemelték meg, hogy rájuk verjék azt a nyavalyás ajtót, hogy "kívűl tágasabb"... SZÉGYEN!
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.05.04. 16:51:05

daffy írta:
Tocy írta: Hát én Di Mariát akkor is jónak tartom. Az az egy lába többet ér, mint Ade és Kaká két-két lába...egyébként meg Messi is teljesen egylábas volt, ezt évről évre fejleszti, és Robben is csak ballal veszélyes, a jobb lábát támaszkodásra használja.
a fő gond az,hogy buta. 5 meccsből 4en zavaróan rosszul játszik,rosszak a meglátásai,a passzai,a labdakezelései. soha nem lesz klasszis játékos,de lehet jó,csak sokat kell fejlődnie és annyira nem fiatal,hogy a hibáit a korára lehessen fogni.
Pedro sem volt jobb... :) Most pedig azért mégis csak alapember a világ legjobb csapatában, a hírhedt-rettegett MVP tagja, és a világbajnok spanyol válogatottban is játszik...
Avatar
Messi-Ini
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2011.03.26. 14:23:53
Tartózkodási hely: Pápa

2011.05.04. 16:46:43

TrogAir írta:
rivaldo90 írta:Sziasztok! Már régen írtam, de most nem bírtam megállni. A reálosok ki van akadva a bírókra (mert nem nyertek), mert volt 2 vitatott eset (Pepe piros és Higany gól). Arról viszont nem beszélnek, hogy a bajnokin amikor Marcelot buktatták az nem volt 11-es, amikor Villát elütötte Casillas azt sem adták meg. A kupadöntőn Pepét nem állították ki amikor rátaposott Messi bokájára. Az 1. bl meccsen Ade... gyökeret nem állították ki, amikor megpofozta Puyolt és utána még lekaratézott valakit, Pepe piros lapja előtt volt még sárgás belépője. A tegnapi meccsen az első 30 percben Carvalhonak és Lassnak már öltözőben lett volna a helye. Később Xabinak és Marcinak is volt talán egyből pirosas belépője, de a 2. sárgát mindenképpen megkaphatták volna, Ade... gyökérről nem is beszélve. Erről ennyit, kinek fújtak a bírók.
Szerintem ne is foglalkozzunk ilyesmivel, a lényeg: A Barca a BL fináléban van! Ezt nem vehetik el a csapattól, a Real meg legyen boldog a kupájával...:D
Teljesen egyetértek!!!Kit érdekelnek a Realosok???A bajnokságban mi nyertünk,a bl-ben is mi jutottunk a döntőbe,a kupát megnyerték,(majd összetörték :D )...
kit érdekel h rinyálnak???örüljünk a bl döntőnek,és annak,hogy nyertünk,és bizonyítottuk,hogy jobbak vagunk a habfehérekél!!!!!
ennnyiiiiiiiiiiiiiiii :D :D :D
Kép
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.05.04. 16:39:21

kíváncsiságból benéztem a topikba, sláger-e még ez a "ha ez meg az lett vna dolog". szánalommal látom, hogy igen. másrészt örömteli, mert jó ideig nem kell komoly vetélytársra számítanunk. a győztesként híresztelt mourinho lassan a legnagyobb vesztesek közé süllyed.

bevallom, én tudtam értékelni, amikor megszervezte ellenünk sikerrel azt a betondzsungelt. igen, 10 emberből csinálta. de megcsinálta. volt, amikor le tudta venni a világ legjobbjait. valószínűleg nem sok ember van, aki még értékelte azt a játékot. engem viszont mindig is lenyűgöztek a stratégák akik valami újat tudtak mutatni. pl. tavaly az interrel; az első tavaszi classicon vagy a kupában végig azt figyeltem, hogy valósítják meg a real játékosok azt a hihetetlen szervezettséget. néztem ki merre, hogy mozog. mert pepe is amellett, hogy 5ből 1szer odataposott, 4szer el tudta venni a világ legjobbjától a labdát. csak, hogy a legutáltabb játékost hozzam példának.
lehetett belőle tanulni. na nem a yoga bonitot, hanem az ellenkezőjét. ami adott esetben ugyan úgy a futball része lehet szerintem.

a legnagyobb győztes tud lenni. feltéve, ha bejön a taktikája. onnantól kezdve, hogy bebukik vele a legalacsonyabb szintű vesztesek közé süllyed. nem érdekel, hogy az öltözőbe mit mond. az sem, hogy otthon milyen az asszonnyal. amit a sajtó előtt pszichológia néven művel a tudomány megcsúfolása és egy undormány. kummára nem azt a részét használja fel a pszichológiának, amelyre anno ezt kitalálták. sokkal de sokkal nagyobb áthágása a fair playnek az, amire ő ezt használja, mint az, hogy adott esetben busquets vagy pedro hanyatt vágja magát. pumpálja a játékosaiba, a szurkolóiba az agressziót, a megvetést és begyepesedett gondolkodást.

végül egy történet. 13! éves uncsitesómnak megnéztem múltkor egy meccsét a kislokiba. kikaptak. elég csúnyán, bár kiállítottak tőlük egy embert (nyilván nem vérontásért..:)) meccs után kérdeztem tőle, hogy látta miért [auto_cenzúra] ki. "hát, mert szarok voltunk". na mondom rákérdezek valamire, kíváncsi vagyok, mit mond. "hát igen de ha nem állítják ki tőletek azt a srácot, akkor lehet nyertek, nem?". "nem Zoli. ne mutogass másra, ne mondd, hogy nem te vagy a hibás, hanem ő vagy ő vagy akárki. ez gyáva duma. láttam a rocky-s filmben". 13 éves. Mourinho meg special 1...

talán nem akkora agytröszt Guardiola, mint Mourinho. De a szíve a helyén van és azokat az embereket hívják győztesnek, mint akik azt képviselik, amit Pep.
Mourinhot és a azt a Real Madridot ami szintén azt a szennyet képviseli most, mint a portugál pedig most nem tudom semmibe nézni. Majd ha változtatnak a hozzáállásukon, akkor én is. persze nem mintha bárkit érdekelne Madridban, hogy én mit gondolok.

eljutottunk oda, hogy felesleges belenézni ebbe a topikba. szomorú.
Avatar
rivaldo90
Barça B
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010.05.17. 17:14:05

2011.05.04. 16:02:45

daffy írta:
Tocy írta: Hát én Di Mariát akkor is jónak tartom. Az az egy lába többet ér, mint Ade és Kaká két-két lába...egyébként meg Messi is teljesen egylábas volt, ezt évről évre fejleszti, és Robben is csak ballal veszélyes, a jobb lábát támaszkodásra használja.
a fő gond az,hogy buta. 5 meccsből 4en zavaróan rosszul játszik,rosszak a meglátásai,a passzai,a labdakezelései. soha nem lesz klasszis játékos,de lehet jó,csak sokat kell fejlődnie és annyira nem fiatal,hogy a hibáit a korára lehessen fogni.
Messi talán már most a világ valaha volt legjobb játékosa 23 évesen. Ha a jobb lába is közel olyan jó lenne, mint a bal akkor nem emberről, hanem robotról beszélnénk. Di Mariában a gyorsaságán kívül nem látok semmit. Ha egy kicsit cinikus akarok lenni, akkor azt mondanám, hogy nincs nagy különbség közte és Jeffren között.
Avatar
TrogAir
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2010.12.01. 14:05:13
Tartózkodási hely: Budapest

2011.05.04. 15:54:45

rivaldo90 írta:Sziasztok! Már régen írtam, de most nem bírtam megállni. A reálosok ki van akadva a bírókra (mert nem nyertek), mert volt 2 vitatott eset (Pepe piros és Higany gól). Arról viszont nem beszélnek, hogy a bajnokin amikor Marcelot buktatták az nem volt 11-es, amikor Villát elütötte Casillas azt sem adták meg. A kupadöntőn Pepét nem állították ki amikor rátaposott Messi bokájára. Az 1. bl meccsen Ade... gyökeret nem állították ki, amikor megpofozta Puyolt és utána még lekaratézott valakit, Pepe piros lapja előtt volt még sárgás belépője. A tegnapi meccsen az első 30 percben Carvalhonak és Lassnak már öltözőben lett volna a helye. Később Xabinak és Marcinak is volt talán egyből pirosas belépője, de a 2. sárgát mindenképpen megkaphatták volna, Ade... gyökérről nem is beszélve. Erről ennyit, kinek fújtak a bírók.
Szerintem ne is foglalkozzunk ilyesmivel, a lényeg: A Barca a BL fináléban van! Ezt nem vehetik el a csapattól, a Real meg legyen boldog a kupájával...:D
Kép


"The other day I watched him make this goal. They say it was like Maradona. I think he is better. (Salvador Aparicio)
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.05.04. 15:51:29

Tocy írta: Hát én Di Mariát akkor is jónak tartom. Az az egy lába többet ér, mint Ade és Kaká két-két lába...egyébként meg Messi is teljesen egylábas volt, ezt évről évre fejleszti, és Robben is csak ballal veszélyes, a jobb lábát támaszkodásra használja.
a fő gond az,hogy buta. 5 meccsből 4en zavaróan rosszul játszik,rosszak a meglátásai,a passzai,a labdakezelései. soha nem lesz klasszis játékos,de lehet jó,csak sokat kell fejlődnie és annyira nem fiatal,hogy a hibáit a korára lehessen fogni.
Avatar
rivaldo90
Barça B
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010.05.17. 17:14:05

2011.05.04. 15:49:37

Sziasztok! Már régen írtam, de most nem bírtam megállni. A reálosok ki van akadva a bírókra (mert nem nyertek), mert volt 2 vitatott eset (Pepe piros és Higany gól). Arról viszont nem beszélnek, hogy a bajnokin amikor Marcelot buktatták az nem volt 11-es, amikor Villát elütötte Casillas azt sem adták meg. A kupadöntőn Pepét nem állították ki amikor rátaposott Messi bokájára. Az 1. bl meccsen Ade... gyökeret nem állították ki, amikor megpofozta Puyolt és utána még lekaratézott valakit, Pepe piros lapja előtt volt még sárgás belépője. A tegnapi meccsen az első 30 percben Carvalhonak és Lassnak már öltözőben lett volna a helye. Később Xabinak és Marcinak is volt talán egyből pirosas belépője, de a 2. sárgát mindenképpen megkaphatták volna, Ade... gyökérről nem is beszélve. Erről ennyit, kinek fújtak a bírók.
juhaszdani95
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2010.08.24. 14:28:59

2011.05.04. 15:49:10

Nah, ez a díszhuszár megint alkotott :evil:
http://www.hatharom.hu/article/ad6c05-h ... o-uzenetet
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2011.05.04. 15:47:52

fcbarca78 írta:a tegnapi meccs után kicsit „mérges” vagyok a barcara.
Mérges, mert el kellett volna őket kalapálni rendesen mondjuk 3-0 –ra ( a két csapat közti tudáskülönbségnek megfelelően), elejét véve ezzel a ronaldós, casillasos nyilatkozatoknak. És legfőképp annak, hogy jövőre ugyanez megtörténhessen. Mert meg fog amég mourinho az edző, és ilyen bégető,bólogató csordává butitja a madridistákat. Egyszerűen olyan mintha nem látnák a valóságot sem a szurkolóik, sem a játékosaik, sem a másodedző.Grat mourinho. ( ne feledjük tegnap 2szer jutottak el helyzetig, és ennek ellenére nyilatkoznak a győzelmi esélyeikről, meg hogy a játékvezető miatt...) Sajnálom, hogy ezeket a méltatlan dolgokat jövőre is el kell, hogy szenvedjük. Morunhot most egy kiadós veréssel talán le lehetett volna váltatni.Így jövőre minden marad a régiben.
Lehet, hogy nekünk ez lesz jövőre a jó (meg minden más ellenfélnek).
Mu nem tudja focira okítani a játékosokat. És ahogy látszik, a keze alatt csak favágók nevelődnek ki.
Az lenne a szép, ha jövőre a bajnokságban is csak egy 4-5. helyre tudnának csak odaérni. De erre kicsi az esély.
Kiváncsi leszek az Espanolra, ők is tudnak faragni rendesen, az utóbbi meccseken volt erre példa.
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
Válasz küldése