Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.01.09. 19:25:00

Minek foglalkozunk vele? Nyerje meg oszt annyi. Itt mindenki tudja, hogy ki a jobb, a többi meg csak színház.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
BarcaFan1998
Barça B
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2016.12.18. 13:55:12
Tartózkodási hely: Barcelona

2017.01.09. 18:57:44

S.Agüero írta:
BarcaFan1998 írta:azért örülök neki, hogy MESSIÉK nem adják a nevüket ehhez az elcsalt gálához és távol maradtak.

jut eszembe nézi egyáltalán valaki ezt a vicc gálát?
De azért Téged mégis nagyon izgat, ha megkérdezted... :) Nem tudtok túllépni rajta?
Gondolom, tavaly nézted, és akkor nem volt elcsalva. :roll:
persze hogy néztem tavaly, hiszen akkor a világ VALAHA volt LEGJOBBJA nyerte. nem pedig az örök második, akit most felhoztak az instagramon meg facebookon... meg a reklámokkal.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2017.01.09. 18:55:43

Egyébként nem tudja valaki, hogy várhatóan meddig fog tartani a gála? Csak mert lenne még dolgom, de azért szeretném megnézni a jó pár év utáni az első ilyen FIFA Gálát. :D
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.09. 18:52:05

BarcaFan1998 írta:azért örülök neki, hogy MESSIÉK nem adják a nevüket ehhez az elcsalt gálához és távol maradtak.

jut eszembe nézi egyáltalán valaki ezt a vicc gálát?
De azért Téged mégis nagyon izgat, ha megkérdezted... :) Nem tudtok túllépni rajta?
Gondolom, tavaly nézted, és akkor nem volt elcsalva. :roll:
Avatar
BarcaFan1998
Barça B
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2016.12.18. 13:55:12
Tartózkodási hely: Barcelona

2017.01.09. 18:49:05

azért örülök neki, hogy MESSIÉK nem adják a nevüket ehhez az elcsalt gálához és távol maradtak.

jut eszembe nézi egyáltalán valaki ezt a vicc gálát?
Avatar
BarcaFan1998
Barça B
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2016.12.18. 13:55:12
Tartózkodási hely: Barcelona

2016.12.21. 11:41:32

Nero. írta:Állítólag a FIFA díjat is CR kapja Messi és Griezmann előtt. Micsoda vicc... Teljesen értelmetlen az összes díj.
hihetetlen, hogy egy bohóc kezében van idén minden fontos díj. a valaha volt világ legjobbja meg nem nyer semmit... nembaj, mi örüljünk annak, hogy csodálhatjuk ezt a ZSENIT!!!! a bohócdíjakat meg nyerje az akinek nagyobb a hype-ja...
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.12.20. 23:19:33

Bob_Marley írta:Ribery meg Szép Heléna. :lol:
Én a múltkori végvári vitéz vs kommandós mondatnál sikítottam de amúgy jogos volt meg ez is. :lol: :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.12.20. 23:13:17

Bob_Marley írta:Ribery meg Szép Heléna. :lol:
Látom elkezdted a karácsonyi alapozást, Dembélét még elhittem hogy elnézted, de ez már gyanús.. :mrgreen:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.12.20. 22:55:41

Ribery meg Szép Heléna. :lol:
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21326
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.12.20. 22:36:41

Szerintem is elengedhetjük már a témát. Palesz nagyon jól írta, az Aranylabdától nem lesz senki jobb vagy rosszabb játékos, vannak akik nem kaptak, mégis legendák, mások megkapták és nem azok. CR azért korszakos játékos, mondhatjuk, hogy a labdarúgásban ő korunk Hektórja, Messi viszont az Akhilleusza.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.12.20. 21:46:11

Állítólag a FIFA díjat is CR kapja Messi és Griezmann előtt. Micsoda vicc... Teljesen értelmetlen az összes díj.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
babaking
Barça B
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2016.12.05. 12:16:37

2016.12.20. 13:45:37

palesz77 írta:Guti nyilatkozatait annyira kell komolyan venn ia Barcáról, mint a Sport cikkeit a Realról. Stoichkov nyilatkozik általában hasonlóan Barca részről, ezek mellett el kell menni. Bár igazából lehet háborogni is, de tök felesleges.
hedora másik topicban írta:Kíváncsi lennék az arcára, születik x év múlva egy gyermek aki majd a neten azt látja.. hi ugyan annyi aranylabdája van mint LEO-nak akkor ugyan olyan jó játékos?? hát persze:)
Ennyi erővel az a gyerek azt fogja hinni, hogy Owen jobb csatár volt mint Henry, Ibra vagy Eto'o, Nedved nagyobb zseni mint Xavi vagy Ini, és Cannavaro komolyabb védő mint Maldini vagy Puyol. De akár írhatnám azt is, hgoy Platini nagyobb klasszis, mint Maradona, Pelé, vagy hogy akkora hagyatéka van mint Cruyffnak, mert mindketten 3-szor nyertek.

Kicsit túl komolyan veszik itt páran szerintem ezeket a díjakat, Messiről akkor is szuperlatívuszokban fognak beszélni, és a legjobbként lesz emlegetve, ha CR esetleg még 2 ilyen szezonnal beelőzi Leot. Az ő megítélésén már nem fog semennyi Aranylabda változtatni.
egyet értek. Guti nyilatkozta is magáról, hogy ö egy szurkoló. Tüzön vízen át kiáll a Madridért. Olyan mint Piqué. Valamilyen szinten tiszteletreméltó, de néha mindenki jobban járna ha csöndben maradnának.

Nem hiszem, hogy ez a két játékos megítélését a bogyók határoznák meg. Mindenki a helyén tudja kezelni majd, pláne ha megnézik, hogy milyen játékosok nem kaptak soha: Iniesta, Modric , Ramos (az aktívak közül) - hiába van még papíron esélyük sosem fogják megkapni.
Madridista.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.12.20. 12:48:56

Guti nyilatkozatait annyira kell komolyan venn ia Barcáról, mint a Sport cikkeit a Realról. Stoichkov nyilatkozik általában hasonlóan Barca részről, ezek mellett el kell menni. Bár igazából lehet háborogni is, de tök felesleges.
hedora másik topicban írta:Kíváncsi lennék az arcára, születik x év múlva egy gyermek aki majd a neten azt látja.. hi ugyan annyi aranylabdája van mint LEO-nak akkor ugyan olyan jó játékos?? hát persze:)
Ennyi erővel az a gyerek azt fogja hinni, hogy Owen jobb csatár volt mint Henry, Ibra vagy Eto'o, Nedved nagyobb zseni mint Xavi vagy Ini, és Cannavaro komolyabb védő mint Maldini vagy Puyol. De akár írhatnám azt is, hgoy Platini nagyobb klasszis, mint Maradona, Pelé, vagy hogy akkora hagyatéka van mint Cruyffnak, mert mindketten 3-szor nyertek.

Kicsit túl komolyan veszik itt páran szerintem ezeket a díjakat, Messiről akkor is szuperlatívuszokban fognak beszélni, és a legjobbként lesz emlegetve, ha CR esetleg még 2 ilyen szezonnal beelőzi Leot. Az ő megítélésén már nem fog semennyi Aranylabda változtatni.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2016.12.20. 12:37:19

BarcaFan1998 írta:nem kell ezt sehogy sem csavarni. sőt azt olvastam, hogy a januári díjat is a portugálnak fogják adni. azért az már tényleg vicces lenne...
Arról is el fog indulni az egy hónapos hiszti? Szóljatok előre kérlek, akkor nem nyitom meg a topicot.
Avatar
BarcaFan1998
Barça B
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2016.12.18. 13:55:12
Tartózkodási hely: Barcelona

2016.12.20. 12:28:43

babaking írta:
BarcaFan1998 írta: az Aranylabdában meg engem csak az zavar, hogy ezt is elcsalták mint a BL sorsolást! :evil:
tesó, jó lenne erröl lekattani mert már az ittenieket is idegesíted. Azt kell megértened, hogy az Aranylabda nem a világ legjobb futbalistájának jár, hanem az adott naptári évben a legjobb teljesítményt nyújtó futballistának. Hogy ki milyen szempontok alapján ítéli meg az szubjektív (nyilván mindenki úgy csavarja, hogy az ö kedvence jöjjön ki gyöztesnek).
én ezt értem, de ebben az évben senki sem volt jobb mint LEO... nem kell ezt sehogy sem csavarni. sőt azt olvastam, hogy a januári díjat is a portugálnak fogják adni. azért az már tényleg vicces lenne...
babaking
Barça B
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2016.12.05. 12:16:37

2016.12.20. 12:21:13

BarcaFan1998 írta: az Aranylabdában meg engem csak az zavar, hogy ezt is elcsalták mint a BL sorsolást! :evil:
tesó, jó lenne erröl lekattani mert már az ittenieket is idegesíted. Azt kell megértened, hogy az Aranylabda nem a világ legjobb futbalistájának jár, hanem az adott naptári évben a legjobb teljesítményt nyújtó futballistának. Hogy ki milyen szempontok alapján ítéli meg az szubjektív (nyilván mindenki úgy csavarja, hogy az ö kedvence jöjjön ki gyöztesnek).
Madridista.
Avatar
BarcaFan1998
Barça B
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2016.12.18. 13:55:12
Tartózkodási hely: Barcelona

2016.12.20. 11:44:04

Guti: "Jó volt látni, hogy a Barcelonát rosszul érinti, amikor Cristiano megkapta az Aranylabdát. Messi hétvégi cselei? Neymar, Cristiano, Modric és Bale is meg tudja csinálni..."

ez miről beszél? CR szerintem soha életében nem csinált még olyat mint LEO a hétvégén :evil: az Aranylabdában meg engem csak az zavar, hogy ezt is elcsalták mint a BL sorsolást! :evil:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.12.15. 18:27:04

Counting only journalists votes, Ballon d'Or would have changed like this:
2010 Sneijder in place of Messi
2013 Ribery in place of Cristiano
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.12.13. 15:14:42

Stalkyard írta:Szerintem meg ha Messi mellett játszana, nem sokkal részesülne különb megítélésben mint Suárez. Legalábbis az elmúlt évek Ronaldoja semmiképp.
Szerintem CR is - én legalábbis biztos - úgy gondolta, hogy ha anno 2009-ben Barcelonába jön, akkor lenne más a helyzet. És szerintem ebbe azért van valami, mert akkor mindkét játékos másmilyenné fejlődött volna, nem ezt az utat járták volna be.

Bár aztán lehet nem, és úgy lenne ahogy mondod, de ezt sose tudjuk már meg. Hál istennek, CR-t csak ezer éve szerettem volna Barca mezben látni, de már örülök, hogy nem jött soha.. :D Jó ő a túloldalt, nekünk meg "maradt" a Xavi-Ini-Messi triumvirátus. 8)
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2016.12.13. 14:43:45

Szerintem meg ha Messi mellett játszana, nem sokkal részesülne különb megítélésben mint Suárez. Legalábbis az elmúlt évek Ronaldoja semmiképp. Az utóbbi két évben nem sokban maradt el ( már amikor elmaradt egyáltalán) az urugayi statokban, mégsincs még csak a tűz közelében sem.Aranylabdát úgy is nyert volna, de ezer százalékig biztos vagyok benne hogy Messi többször nyerte volna meg.

És abban is biztos vagyok, hogy Messi nem lőne kevesebb gólt attól, ha most Suárezt kicserélnénk mellette egy Ronaldora. Szóval szerintem meg pont, hogy marha egyoldalú lenne úgy a verseny az argentinnak. :D

Arról nem beszélve, hogy a címek közötti difi, mint döntő faktor kiesne, maradna az egyéni teljesítmény és játéktudás, abban meg még inkább kidomborodna Messi fölénye.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.12.13. 13:58:18

C.Ronaldo: If you were playing alongside Messi, had you won more Ballon d'Ors than him? "It's a difficult question. I don't know. It would be interesting to see both of us in the same team. I think great players should play together. So if we [Messi and me] were in the same team, I think I would have more [Ballon d'Ors] than him, but he wouldn't be far off. Everyone knows Messi is a great player. He's won five Ballons d'Or." [ESPN]

Semmi gáz nincs ebbe most szerintem, még valóságalapja is van. Ahogy Csaba is leírta, ha ketten egy csapatban játszanának, jó eséllyel Messi lenne az előkészítője CR-nek, nem fordítva, azt meg Ronaldo jól tudja, hogy ilyen díjakba csak a gól számít manapság - ezért is lett ilyen játékos szerintem. Kétlem, hogy arra gondolt, hogy Messinél komplettebb játékos lenne akkor, és elnyomná az ő tehetségével a kis argentint, szimplán ő lenne a gólvágó, amire osztják a bogyót már egy ideje.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.12.13. 13:33:12

csababarca írta: Ebben van valami.
Legalábbis még több gólt lőne a portugál, mert Messi tömhetné labdával. Márpedig előkészítő sincs jobb Messinél jelenleg, csak a mi támadóinknak minden 10. ziccer sikerül.
Szerintem ezzel nem arra gondolt. :D
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.12.13. 13:30:48

Messias2 írta:Cristiano: "So if we (me & Messi) were in the same team, I think I would have (won) more (Ballon d'Ors) than him, but he won't be far off."
Ebben van valami.
Legalábbis még több gólt lőne a portugál, mert Messi tömhetné labdával. Márpedig előkészítő sincs jobb Messinél jelenleg, csak a mi támadóinknak minden 10. ziccer sikerül.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.12.13. 13:22:42

Cristiano: "So if we (me & Messi) were in the same team, I think I would have (won) more (Ballon d'Ors) than him, but he won't be far off."
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21326
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.12.13. 12:02:53

Én talán csak olyanokkal nem értek egyet akik ilyen Diego Milito, Snejder, Robben , Ribéry félék aranylabdája mellett tüntetnek. Kanyarba sincsenek, és soha nem is voltak Messi és Ronaldo teljesítményéhez.
De Owen, Sevcsenko, Nedved, Cannavaro kb. ugyanannyival volt lemaradva Ronaldohoz, Zidanehoz, Ronaldinhohoz képest, ők mégis kaphattak. Ugyanilyen alapon megkaphatta volna Sneijder vagy Robben is, vagy idén mondjuk Pepe. Itt a következetességgel van baj. Ha Messinek 5, CR-nek 4 Aranylabdája van, akkor R10-nek meg kellett volna kapnia ugyanezen a logika alapján 2004-ben és 06-ban is, és Zidane-nak is vagy háromszoros győztesnek kellene lennie. Vagy pedig az említett játékosok közül kellett volna megkapnia vkiknek Messi és CR kárára.

És recreának is az a válaszom, igen, ez a bajom, hogy egyik évben olyan kapja, akin sapka volt, a másikban meg olyan, akin nem volt. Részemről Messinek ehhez sok köze nincs, nem vagyok egy nagy Messi fanatik, meg nagy CR hater sem. Viszont úgy gondolom, hogy ez az 5-4 Aranylabdákban nem tükrözi a különbséget a kettő között. Amúgy sem hiszem, hogy az Aranylabdának tényezőnek kellene lennie egy-egy játékos megítélésében. Raul, Maldini, Roberto Carlos vagy Iniesta legandák lesznek nélküle is, mások pedig megkapták, és nem.
Válasz küldése